Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Thrawn


Thrawn
félisten

Újra hangya :)

R.Zoli: A GPU még mindig nem játszik, de haladás már van, ugyanis van 64-bites projekt :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5002) Sotho válasza Thrawn (#5001) üzenetére


Sotho
őstag

:Y :R :DDD Brutális tempójú a fejlődés.

(#5003) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

guess who's back :)

úgy néz ki, összesen csak a 4.0-s i7-el fogok számolgatni innentől

3-4 gépet futtatni itthon, se a villanyszámla nem bírja el, se a fülem a hangerőt.

az 5870-re akartam kérdezni egy jó kis projectet, azt a szerény 3840 gigaflops teljesítményt kihasználandó, de látom, hogy még mindig nincs gpu-s :| de miééért?

a 64 bites project melyik?

[ Szerkesztve ]

(#5004) Thrawn válasza _Volkovy_ (#5003) üzenetére


Thrawn
félisten

Computing for Clean Water

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5005) _Volkovy_ válasza Thrawn (#5004) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

miben merül ki az, hogy 64 bites :F

(#5006) Thrawn válasza _Volkovy_ (#5005) üzenetére


Thrawn
félisten

Az is ott van a linken :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5007) _Volkovy_ válasza Thrawn (#5006) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Itt azt írják, hogy hatékonyabban fetcheli az adatokat. És hogy a neten nézzen utána a T. user annak, hogy miért is jobb a 64 bit :)
De egy szó sincs arról, hogy gyorsabb lenne.

(#5008) Thrawn válasza _Volkovy_ (#5007) üzenetére


Thrawn
félisten

Frissebb, lágyabb, jobb, mi kell még? :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5009) _Volkovy_ válasza Thrawn (#5008) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

ööö. gyorsabb :F

(#5010) Thrawn válasza _Volkovy_ (#5009) üzenetére


Thrawn
félisten

Elvileg lehet gyorsabb :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5011) _Volkovy_ válasza Thrawn (#5010) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

"elvileg"

ez a bajom ezzel az egész 64 bittel is már.. az Athlon64 idején átálltam erre, de hogy azóta mi előnyöm származik belőle, a 32-höz képest :F userszemmel nézve SEMMI
esetleg, talán, annyi, hogy rakhatok 4gb-nál több ramot is a gépbe. most is van 3 és köszönöm elvagyok vele :)

(#5012) Thrawn válasza _Volkovy_ (#5011) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha megnyugtat, akkor több csomagot számol ki a WCG 64 bit alatt, mint 32-vel. Linux alatt meg főleg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5013) Sotho


Sotho
őstag

Összehasonlítottam 2 procit
OS: Win7 prof hun 32bit
BOINC:6.10.60
CPU: floating/integer (mips)
Intel 7500@3.6GHz 3774/7400
AMD X2 250@3.6GHz 3640/8910
(BOINC benchmark)

Ha a valós számolásban tehát a kapott pontok/órában is ennyire jó lesz az amd akkor asszem váltok már csak a hecc kedvéért is.
(Az amd 13k volt bruttó újonnan. :U )

(#5014) Sotho válasza Sotho (#5013) üzenetére


Sotho
őstag

Clean water : 40%-al gyorsabb az intel. (28 boincpont/óra)

(#5015) C0d3r


C0d3r
addikt

Help Conquer Cancer-nél kifuttatják a jelenlegi munkákat, alkalmazás frissítés lesz.

Help Fight Childhood Cancer-ből még 30 napra elegendő csomag van raktáron - végéhez közeledik a projekt. :K

(#5016) Ric4m0nd válasza C0d3r (#5015) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Kösz a tippet! Hasznos információ! HFCC-re állítottam a futtatást, Sapphire badge hiányzik.

(#5017) Sotho válasza Sotho (#5014) üzenetére


Sotho
őstag

Most egy ugyanolyan clean waternél már csak 19%-al volt gyorsabb az intel a fene sem érti. Hosszabb ideig kell járatnom hogy kijöjjön a különbség. :U

(#5018) Sotho válasza Sotho (#5017) üzenetére


Sotho
őstag

Ja rájöttem, bootnál benyomtam az ucc-t hátha aktiválok valamit és visszatette alapra. Az eddigi eredmények alapján a 7500@3.6ghz vs athlon II 250@3.6 ghz csata úgy áll, hogy teljesítményben az intel bácsi vezet 8-19%-al, melegedés ill. ár/teljesítményben az amd brutálisan odavág. (alapfeszes tuningok természetesen)

[ Szerkesztve ]

(#5019) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Na jó, most már tényleg visszaállok rendesen számolni:)
i7@4137, meg az Atom.

(#5020) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

a wcg mellett beléptem a milkyway-be is, a gpu támogatás miatt..

lassan jöhetne ebbe is a gpu-s számítgatás, mert piszokgyorsan végez 1-1 csomival

[ Szerkesztve ]

(#5021) Thrawn válasza _Volkovy_ (#5020) üzenetére


Thrawn
félisten

Valahol lehet még nekem is megvan a Milkywayes accom :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5022) C0d3r válasza C0d3r (#5015) üzenetére


C0d3r
addikt

Nemsokára elfogynak a HFCC-s csomagok, júniusban lesz ismét némi munka.

"The current work units for the drug targets will be completed in a few weeks, so there will be no work for some time. However, the researchers are preparing two or three additional targets that they would like to process and these should be ready in about June of 2011. In a few weeks, the researchers will post more information about these new targets and the additional work. The researchers seem to be optimistic about the current results, but more analysis and testing is required before they can come to any conclusions. Thanks to everyone contributing to this project and there should be more opportunity to help soon." - forrás

[ Szerkesztve ]

(#5023) kem


kem
addikt

Bitcoinról hallottatok már?

Köszi!

(#5024) Thrawn válasza kem (#5023) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak fél füllel, egyelőre nem tudom hova tenni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5025) kem válasza Thrawn (#5024) üzenetére


kem
addikt

Komolyabb ATI kártyával állítólag simán kitermeli a villanyszámlát, haverom most csinál egy gépet 4 db 5850-el, majd beszámolok, hogy tényleg be lehet-e váltani pénzre. Egyébként visszatértem számolni egy Phenom II 965 BE-vel:C

Köszi!

(#5026) molnarpeter válasza kem (#5025) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez jól hangik :K

mp

[ Szerkesztve ]

(#5027) C0d3r


C0d3r
addikt

Érdekesnek tűnik, de mi is ez pontosan, és hogy működik? :)

(#5028) kem válasza C0d3r (#5027) üzenetére


kem
addikt

Én még nem gazán látom át annyira, hogy el is magyarázzam érthetően. A lényeg az, hogy akik belépnek a rendszerbe azok tudnak egymás közt kereskedni Bitcoinnal mint fizetőeszköz, csak nem kell adózni meg áfát fizetni minden egyes tranzakció után, és a bank se húz le, mert nincs. Úgy lesz értéke ennek a pénznek, hogy ha hozzád kerül x egység akkor azt el tudod költeni, és így tovább. Ilyen pénzt meg úgy tudsz szerezni, hogy generálsz a gépeddel bizonyos blokkokat. Erről nem tudok semmit, remélem nem az al kaidának számolom vele a pentagon wifi kulcsát:D Egy mezei processzor elég sokáig számolgatja ezeket a műveleteket, viszont a komolyabb ATI-k architectúrája lehetővé teszi, hogy sokkal gyorsabban számoljuk ezeket a műveleteket. Haverom egyik gépe(Phenom II X6 + 2*6850@6870 állítólag 1 hónap alatt kitermeli az árát, kb 1 hét, és kiderül, hogy be lehet-e váltani a pénzre.

Köszi!

(#5029) Ric4m0nd válasza kem (#5028) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Az alábbi információt találtam Bitcoin-ról:
Wikipedia-Bitcoin
Bitcoin weboldal

[ Szerkesztve ]

(#5030) Sotho


Sotho
őstag

A Clean Energy 25 MB csomagokat töltöget fel, nem semmi. :U

(#5031) C0d3r válasza Sotho (#5030) üzenetére


C0d3r
addikt

Még az bele is fér, de jó ritkán van checkpoint. Napokban ki is vettem egyelőre a projektek közül, nem kellemes több órányi munkát bukni.

(#5032) Naveno


Naveno
tag

Sziasztok, írtam a BOINC topikba is, de hátha ezt többen nézik.
Van egy kis gondom.

Milkyway@home-t szeretnék futtatni a meglévő 6970 mellett egy 4850-en is, ugyanabban a gépben.
Akármelyik kártyát rakom akármelyik slotba, akárhogy állítom a desktopon a felbontást (és hogy kiterjessze-e a második képernyőre is az asztalt), akármelyik kártyára van téve a monitor, a BOINC csak egy kártyát lát.

(igen, tudom, hogy csak egy második monitor csatlakoztatása után tud számolni a 2. kártya, ezt meg is oldottam 3 ellenállás beiktatásával, egy dvi->vga átalakón.. ez ok)

6.12.33-as BOINC, 64 bites windows7, i7 920, 3x4gb ddr3 a felállás.

a cc_config.xml-ben is be van lőve, hogy használja az összes gpu-t. (hiába, mert indításnál fel se ismeri)

bárkitől bármilyen ötlet?

(#5033) Naveno válasza Naveno (#5032) üzenetére


Naveno
tag

Ok, megvan.

A két kártya berakása után le kell pucolni az összes ATI-s szoftvert, restart, legújabb driver fel, restart, legújabb driver még egyszer, restart, és menni fog.

Azért nem látta a BOINC a másikat, mert csak egyszer tettem fel a vga drivert, és csak az egyikhez rakta fel azt. A másik a windows-ba építettel ment. Kétszer kell feltenni ugyanazt a drivert.

(#5034) Ric4m0nd válasza Naveno (#5033) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Érdekes megoldás! Kíváncsi leszek hányszor kell feltelepíteni a drivert egy AMD-s konfiguráción, ahol APU (CPU+IGP) és több dedikált PCIe ATi VGA kártya is van.

(#5035) C0d3r válasza Ric4m0nd (#5034) üzenetére


C0d3r
addikt

:)) Reméljük addig csiszolnak ezen. :)

(#5036) Naveno válasza Ric4m0nd (#5034) üzenetére


Naveno
tag

Az biztos, hogy érdekes, de működik. :)

GPU-z és a rendszer is látta a kártyákat a generic driverrel, csak a BOINC nem ismerte fel.

(#5037) Sotho


Sotho
őstag

Adott egy core i7 860 (8 szál turbóval 2.93GHz) és leveszegeti a szorzót 9-re aztán vissza 22-re minden auton, proci 100% a boincban mindig fut, hűtés rendben, 65 fok terhelve 2.93 ghz-n.
Mi lehet a gond?
Energiamegtakarító alaplapi asusos baromság nincs fent.
Win 7 64 bit

(#5038) Sotho válasza Sotho (#5037) üzenetére


Sotho
őstag

Kész! :D
Jó nézni ahogy dolgozik a 8 szál :)
Pár napig lesz csak itt sajnos. :(

(#5039) DarthRevan


DarthRevan
tag

Sziasztok!

Egy amatőr kérdés: mielőtt leállítjátok a gépeteket kiléptek először a kliensből, vagy egyszerűen csak hagyjátok leállni a Windowst vele együtt?

(#5040) C0d3r válasza DarthRevan (#5039) üzenetére


C0d3r
addikt

Utóbbi.
Checkpoint bizonyos időközönként van, tehát mindkét módszerrel elveszhet egy kis munka - már ha emiatt kérdezted.

(#5041) DarthRevan válasza C0d3r (#5040) üzenetére


DarthRevan
tag

Köszönöm a választ, ez lett volna a lényeg.

(#5042) piny


piny
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valami kritériuma hogy csatlakozzak a PH! csapathoz?
Elég régóta WCG-zek, e3fi389 néven vagyok fennt.

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#5043) C0d3r válasza piny (#5042) üzenetére


C0d3r
addikt

Üdv!

Bárki beléphet bármelyik csapatba, Prohardvert!-t itt találod. :K

(#5044) piny válasza C0d3r (#5043) üzenetére


piny
tag

Köszi, meg is tettem :D

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#5045) Sotho


Sotho
őstag

Szóltam a srácoknak :D és most már dolgoznak a gpu projekten. [link]

(#5046) kingabo


kingabo
őstag

Hátha valakit érdekel: itt érhető el a december elsejei FightAIDS@Home webcast felvétele.

(#5047) Sotho


Sotho
őstag

UPᄉ Phenom II 945 Indítottam 24/7-be kiváncsi leszek mit tud. :K

(#5048) Sotho


Sotho
őstag

Marha jó hogy high priority az összes cmd2, de csak a pendinget gazdagítja tovább. :U

(#5049) Sotho


Sotho
őstag

Na kérem tisztelettel, akinek HD5870 vagy jobb karija van az már neki is állhat. [link]

(#5050) Sotho


Sotho
őstag

A boinc data mappában van : http_temp_2021 0kb file és még 200ezer!!! ugyanez, mindig eggyel nagyobb sorszámmal. Ez normális vagy delete? Csak mert a mappát már alig lehet megnyitni :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.