Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok! Gyors segítségre lenne szükségem. Elvileg van egy Media Creation Tool-hoz hasonló cucc a MS oldalán amivel Win7-et tudok leszedni az oldalukról és boot pendrive-ot csinálni. Tud erről valaki valamit? Esetleg egy linket hozzá?

(#62252) szabonagyur válasza tomboy0013 (#62251) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudtommal csak úgy van, hogy van egy Tool ami megcsinálja neked, de kell hozzá a Win7 ISO máshonnan, akár MS oldalról stb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62253) tomboy0013 válasza szabonagyur (#62252) üzenetére


tomboy0013
veterán

De az a baj, hogy az MS oldaláról nem tudom leszedni mert ami van sorozatszámom az egy előre telepített Win 7 sorozatszáma és mikor bepötyögöm annyit ír, hogy vegyem fel a gyártóval a kapcsolatot ők nem tudnak segíteni. Na most felhívtam azt a boltot ahol vettem a gépet és ők azt mondták van egy ilyen eszköz amivel le lehet szedni úgy mint a Media creation toll-lal a W10-et, de én is csak az USB Tool-t találom ami arra jó csak amit te is írsz.

(#62254) King Unique válasza tomboy0013 (#62251) üzenetére


King Unique
titán

Erre gondolsz?

Ezzel még nem próbáltam letölteni és boot pendrive-ot készíteni, de a leírás alapján elvileg tudja. Viszont, ha nem fogadja el a kulcsodat, akkor szerintem jobban jársz, ha az itt lévő programmal letöltöd az ISO-t, majd pl. a Rufus segítségével kiírod pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

(#62255) tomboy0013 válasza King Unique (#62254) üzenetére


tomboy0013
veterán

Arra gondoltam igen, de köszi ezt az eszközt már le is töltöttem csak most a Windows verzióval vagyok gondban. A gépre az van írva, hogy Windows 7 Pro OA. Itt a listában meg csak K/N/KN/COEM meg sima van. Most vajon melyik verzió lehet jó nekem?

(#62256) krealon válasza tomboy0013 (#62255) üzenetére


krealon
veterán

Hint: OA = OEM Activated ;)

(#62257) tomboy0013 válasza krealon (#62256) üzenetére


tomboy0013
veterán

Közben már rájöttem úgyhogy már fent van a Win :) De köszi !

(#62258) w.miki


w.miki
veterán

Win 7 (64Pro) kérdéseim lesznek:
1. A meghajtók betűjeleit hogyan tudom megcserélni?
Most a C a rendszer, D: a DVD: és E: az adat lemez. Utóbbi kettőt szeretném megcserélni, legyen a D: az adat lemez.
Jó lenne ha a win a Dokumentumokat, Letöltéseket is oda tenné.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#62259) Zoz válasza w.miki (#62258) üzenetére


Zoz
őstag

Sajátgépen jobb klikk, Kezelés, és ott a lemezkezelőben módosítod a betűjeleket.

(#62260) w.miki válasza Zoz (#62259) üzenetére


w.miki
veterán

:R és azt, hogy alapértelmezetten oda mentsen minden doksit, letöltést?
A letöltések parancsikon is bele mutasson, egy könyvtárba?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#62261) Laza... válasza szabonagyur (#62236) üzenetére


Laza...
addikt

Erre jó pl. az uncechky progi, szépen kiszedegeti a default pipákat

Never give up!

(#62262) dugo_ válasza w.miki (#62260) üzenetére


dugo_
veterán

Ha bírod az angolt:
http://www.techsupportalert.com/content/how-move-windows-7-personal-folders-my-documents-another-drive.htm

Jobb klikk a mappán, tulajdonságok, hely és utána megadod az új elérési utat a merevlemezen.

(#62263) w.miki válasza dugo_ (#62262) üzenetére


w.miki
veterán

Links mappával próbáltam.
Nem ment túl jól :( Most lett egy ikonom, ami a D-re mutat.
Azt hittem az ikont meghagyja, és csak a hivatkozás fog másik helyre mutatni.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#62264) szabonagyur válasza Laza... (#62261) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, ismerem, de ahhoz, hogy mindig jó legyen frissíteni is kell az uncheckyt is mivel a programok is okosodnak időközben ahogy tapasztalom, van amikor nem tudja kivenni a pipát.

(#62260) w.miki:
Így nyisd meg:

Ott rámész, hogy move és megadod hol legyen.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62265) Kékes525


Kékes525
félisten

Milyen beállítást kell megváltoztatnom, hogy az operációs rendszerem azt higgye, hogy az adott napon ez az első indulás? Valamilyen reklámot bekaptam, ami úgy tűnik, hogy csak az első induláskor jelentkezik. Ezt szeretném kipróbálni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62266) kezdosql


kezdosql
tag

Camstudioval probalok felvenni a kepernyorol, de a videon 75 fokban megdontve van a kep. Tegnap ota szenvedek vele, sehol nem talalok beallitasokat, amivel ezt ki lehetne kapcsolni, ujratelepitesek is megvoltak, hiaba.
Most mar csak arra gondolok, hogy a windows7 szorakozik velem, de nem jovok ra, miert. :O
Ha kell, kepet tudok mellekelni.

(#62267) kezdosql válasza kezdosql (#62266) üzenetére


kezdosql
tag

Itt a video kepe, ezt kellene visszaallitani normal kepre:

[ Szerkesztve ]

(#62268) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Kész elcseszett videóval már nem tudsz mit kezdeni.
Próbálkozz OBS Studio-val (macerás beállítani kicsit), vagy Bandicam Portable-val.

(#62269) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok,

win 7 ben hogyan tudom kikapcsolni a nem támogatott hardver üzenetet? Kicsit idegesítő, hogy játék közben egyszer csak kilép az üzenet miatt. Elég ha kikapcsolom az automatikus frissítést?

(#62270) quailstorm válasza Vityaa (#62269) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kaby Lake? Mert akkor a linkelt.

(#62271) Vityaa válasza quailstorm (#62270) üzenetére


Vityaa
tag

Köszi kipróbálom.

(#62272) akaido válasza Kékes525 (#62265) üzenetére


akaido
addikt

A boot folyamatok között megtalálható ez a problémát okozó "reklám" ? Ha igen, akkor ki lehetne nyírni. :)

Valami ilyesmikre kugliznék:
- "windows 7 System Up Time"
- "windows 7 daily startup counter"

Esetleg az alábbiak segíthetnek (ha szükséges, átszerkesztéssel):
- [link]
- [link]
- [link]

(Most csak ennyire futotta, bocsi)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#62273) kovaccss


kovaccss
tag

Hello. Van egy régi program, ami csak 16 bites környezetben működik, és nincs újabb verziója, se másik, ami 32, vagy 64 biten működne. Win7 x64-em van. A hibaüzi a szokásos "lépjen kapcsolatba.." A hibaüzi ablak keretében van az, hogy "nem támogatott 16 bites alkalmazás". Itt [link] már túl vagyok a kompatibilitási üzemmód beállításokon, Win 95-től XP-ig mindent kipróbáltam, egyik se jó. A hibakeresés se segített. A "nehéztüzérség" részt még nem csináltam meg.

[ Szerkesztve ]

(#62274) Kékes525 válasza akaido (#62272) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, megvan, a PDF creator csinálja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62275) szabonagyur válasza kovaccss (#62273) üzenetére


szabonagyur
félisten

Virtuálsan kellene futtatni egy 16 bites OS alól. Ez a legegyszerűbb és biztos módja.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62276) akaido válasza Kékes525 (#62274) üzenetére


akaido
addikt

[link]
Ez a lényeg! Olvastam tegnap a vírusirtó totyikban. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#62277) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!

Gondolom többen is kérdezték már, de nem nagyon találtam olyan választ ami megoldást adott volna a problémámra.
Laptopon elegem lett a Win10-ből, állandóan megeszi az összes erőforrást, főleg a döglassú merevlemezt, gondoltam ráteszek egy Win7-et.
DVD-író nincs a gépben, pendrive-ról próbálnék bootolni, de abból is csak 3.0 van.

A Windows 7 USB készítő eszköz már eltűnt az MS honlapjáról, halott linkre mutat, de azt leszedve máshonnan ugyan rámásolja az .iso java részét, de ki is írja a végén hibaként, hogy nem tudja bootolhatóvá tenni.
Rufus-os pendrive-ra a telepítő betölt, de "A required CD/DVD driver is missing..." hibát dob, és nem indul el a telepítés. A több oldalon emlegetett húzd ki és dugd be újra és/vagy másik portba trükk nem vezet eredményre.
Intel oldalán találtam egy USB3.0-ra patchelő programot, de az nem fut le, "mounting" alatt megáll.

Kihagytam valamit, esetleg más módszer rá?

[Windows 7 Professional with Service Pack 1 32/64-bit (English) - Microsoft Imagine - Download] verzió

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#62278) Zoz válasza kovaccss (#62273) üzenetére


Zoz
őstag

Ha DOS-os program, akkor DOSBOX. Ha Windowsos, akkor XP Mode telepítése.

(#62279) quailstorm válasza kovaccss (#62273) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WOW64 rendszereknél már a 16-bites MS-DOS alrendszer kikerült, a helyét a Win32 vette át.
Egy 32-bites Windows7-en viszont még 3.11-es Windowshoz való, vagy neadjisten DOS programok futnak modern gépen is.
Kompatibilitási üzemmód az Win32 appokhoz jó, memória túlcímzést gátolja meg meg átveri az appot, ha letiltana.

Neked vagy egy fizikai régi gép kell, vagy egy virtualbox-ban 32-bites rendszer. De ha már ennyire régi a program, lehet célszerű lenne egy Win95 vagy 3.11 telepítése virtualboxba.

(#62280) kezdosql válasza quailstorm (#62268) üzenetére


kezdosql
tag

Nehez ugy valaszt kapni, ha a kerdest felreertik. ;)

Akkor meg egyszer:
Adott egy ingyenes, evek alatt rengeteg helyen bevalt program, ami nalam valamiert nem mukodik jol.
A kerdes, hogy miert es hogyan tudom korrigalni.

Az ajanlott programokkal inkabb nem foglalkoznek,a bevalt uton akarok maradni, ha lehet, plane, hogy hetfore kellene produkalnom a videot. :(((

[ Szerkesztve ]

(#62281) quailstorm válasza kezdosql (#62280) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valószínűleg erre senki nem fog választ adni, ráadásul a programod se egy mainstream felvevő, pedig én aztán már elég sokkal dolgoztam, lévén ezekkel szerzem a bevételkiegészítést magamnak...
Ami az adott vason nem működik, azt nem kell erőltetni. Ha minden beállítási lehetőséget kipróbáltál és nem történt semmi, akkor mire vársz? Csodára?

Na kipróbáltam a programot. Röviden: FOS.
Hosszabban, a gyári Cinepack codecje 1995-ös, WTF? Alkalmatlan bármire is. Értelmes frameratet és sebességet nem sikerült belőle kihoznom, menüje áttekinthetetlen és fordítva működik, vagy leginkább sehogy. CPU használat az van kilóra.
Őszintén ennyire rossz felvevőt még életemben nem láttam, pedig az FSCapture sem egy Framerate-huszár.

[ Szerkesztve ]

(#62282) quailstorm válasza quailstorm (#62281) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lejárt a szerkesztés, természetesen kipróbáltam Xvid, MP4 meg lossless codec-kel is, tekintve, hogy a Cinepack kimenete több, mint értelmezhetetlen volt.

Ehhez képest egy Bandicam kiválóan megy egy Athlon 64 x2 gépen, az OBS meg még eldöcög 2D appokat felvenni.
OBS-t én mostanság csak a CUVID miatt használok, meg mert ingyen van és nem warez, meg megy Win10-en rendesen. 8.1-en sokkal kisebb gépigény mellett tudtam anno felvenni...

[ Szerkesztve ]

(#62283) Doky586 válasza kezdosql (#62280) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Van egy régi program, ami csak 16 bites környezetben működik ... a gyári Cinepack codecje 1995-ös"
Tudom ajánlani a Win98-at. Pendrivera telepíted vagy korabeli 1GB HDD-re.. de nagyon retro hangulatban kell lenned hozzá ha nem jó a VirtualBoX. :U

"Őszintén ennyire rossz felvevőt még életemben nem láttam" :DD

(#62284) quailstorm válasza Doky586 (#62283) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért a SourceForge 3,4 csillag is odaver, ahhoz már tényleg rossznak kell lenni, bár ahogy elnézem azt többnyire az ad-malware miatt kapta.
De én ilyen 2 FPS-nél többet nem tudtam belőle kihozni a '95-ös kodekkel, másikkal is megállt 6-10-nél. Kuka.

(#62285) akaido válasza nonsen5e (#62277) üzenetére


akaido
addikt

Hasonló cipőben járva-kelve a YUMI nekem taposott ösvényt.
Ha a Yumi sem jönne be, akkor lehet még penről butulók között válogatni:[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#62286) King Unique válasza akaido (#62285) üzenetére


King Unique
titán

Nála az USB 3.0 lehet a probléma, ugyanis a Win7 nem rendelkezik natív támogatással, mint a 8.1/10. Előbbinél az alábbi tipikus hiba szokott előfordulni emiatt. Ezért is szokták javasolni, hogy lehetőleg a port és a pendrive is USB 2.0-s legyen. Vagy lehet szórakozni ilyen és ehhez hasonló megoldásokkal. Illetve elvileg léteznek ilyen tákolt, újabb Windows alapon bootoló és több rendszert tartalmazó multi telepítők is. De akár egyéb drivert is hiányolhat a telepítő. Ha valami újabb laptop, aminél a 10-es támogatott, akkor nem lenne meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#62287) akaido válasza King Unique (#62286) üzenetére


akaido
addikt

"Nyalvánvalóan" az a problem. :K
Azért bátorkodtam a Yumit javallani, mert nekem sikerált minden röccenés nélkül usb 3.0-s csatlakoztatással egy W7 install egy HP laposra és egy Fujitsu-ra is. ( Közoktatásban használt iso fájlból lett usb írva) Ez természetesen nem lehet általános siker recept, de egy próbát megérhet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#62288) King Unique válasza akaido (#62287) üzenetére


King Unique
titán

Ez azért érdekes, mert ennek pont az lenne a lényege, hogy a megfelelő USB 3.0 driverrel integrált ISO kellene hozzá, vagy telepítés közben megetetni vele az USB 3.0 drivert. Az említett program pedig szimplán csak kiírja pendrive-ra a telepítőt, ellenben pl. az előbbit nem csinálja meg. Ha nálad natúrban működött, akkor ok, de mégis kissé fura. Aztán lehet hardverfüggő is a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#62289) Syl válasza King Unique (#62288) üzenetére


Syl
nagyúr

A yumi-t én is sokat használom. Mondjuk csakis usb2 lyukban és csak bios/mbr rendszeren. Az uefi verziót nemrég kezdték fejleszteni.

Szerk.
De igen. Windows telepítőt legjobb rufusszal készíteni. Win7-et meg egyértelmű, hogy usb2 penre.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62290) urbi107


urbi107
tag

Oem Windows után ez a hiba kód következett licenc kód aktiválása során.
0xC004B100
Hogyan lehet legálisan beaktiválni a gépen lévő oem termék kóddal?

(#62291) szabonagyur válasza urbi107 (#62290) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telefonos aktiválással.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62292) Zoz válasza urbi107 (#62290) üzenetére


Zoz
őstag

Telefonos aktiválást próbáltad már?

(#62293) urbi107 válasza Zoz (#62292) üzenetére


urbi107
tag

A telepítési azonosító hol található meg?

(#62294) urbi107 válasza szabonagyur (#62291) üzenetére


urbi107
tag

Köszi a tippet.
Úgy néz ki,hogy sikerült.

(#62295) DJ. Ru$y válasza Doky586 (#62283) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azért két külön user két külön problémáját jól sikerült összemosni egy hozzászólásba. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62296) Doky586 válasza DJ. Ru$y (#62295) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsi. Itt valamit összekevertem...

(#62297) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Ma reggel windows 7 home premium bootolásakor a betöltés közben gép megáll és kiírta: hogy a ....jelen példánya nem eredeti.

Ebben nincs is semmi meglepi, másnál is megjelenhet - gondolom én. Csakhogy: fél perccel később a rendszer betölt és ha megnézem, akkor bizony kiírja, hogy a windows aktiválva van, még én aktiváltam 1 éve telefonon keresztül.

Mindenféle találgatás nélkül meg tudja mondani valaki, hogy ez miért történt ? Aztán vagy 2 újraindítás után és működés közben sem ír ki semmit ? Mert, hogy nem tört rendszerről beszélünk....semmi bootloader és társai...

hálám :R

[ Szerkesztve ]

(#62298) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:

Hálózatba kötve PC-k, egy NAS-t használunk szerverként, melyre dolgozunk.
Egy word megnyitva, szerkesztve, közben megszűnik az internet kapcsolat. Ezután ha nem időben mentettük a fájlt (vagy pontosan nem tudjuk milyen művelettel) bezárása után a fájl már nem lesz törölhető. (közben szerencsére mindig létrehoz a felhasználó egy másik példányt ebből).
Kérdésem, milyen módon lehet törölni az így írásvédetté vált fájlt, amikor törlésekor kiírja, hogy:
"A művelet nem fejezhető be, mert a fájl meg van nyitva egy másik programban"....stb
Biztosan nincs másnál nyitva az adott fájl.
Gépek újraindítása sem oldotta meg. Nas-t nem szeretnénk nincs hozzáférésünk az újraindításához.

F.K.T.

(#62299) psg5 válasza psg5 (#62298) üzenetére


psg5
veterán

Közben megoldódott:

Másik gépről (a rendszergazda) külön engedély nélkül tudta törölni, persze azt nem árulta el, hogy rendszergazdaként volt-e bejelentkezve...

F.K.T.

(#62300) krealon válasza psg5 (#62298) üzenetére


krealon
veterán

"Hálózatba kötve PC-k, egy NAS-t használunk szerverként, melyre dolgozunk.
Egy word megnyitva, szerkesztve, közben megszűnik az internet kapcsolat. Ezután ha nem időben mentettük a fájlt (vagy pontosan nem tudjuk milyen művelettel) bezárása után a fájl már nem lesz törölhető.
"

Az irasvedettseg annak koszonheto, hogy a korabbi sesssion-bol zarolva van a fajl. A halozati problema megszunese utan a kliensek nyilvan ujracsatlakoznak, es a NAS ezt egy uj munkamenetkent (session) ertekeli.
A NAS beallitasaitol fugg, hogy hogyan kezeli a kapcsolatokat, igy kivulrol ez nem fogod tudni befolyasolni.

Egy rendesen kialakitott helyi halozatnal, nem szabadna az internetkapcsolat megletenek hatassal lenni a helyi halon mukodo NAS-sal tartott kapcsolatra.

Ha a NAS nem a helyi halon van, akkor persze teljesen termeszetes a fent leirt "hibajelenseg".

Szerk:
(#62299) psg5
:) Ha van rendszergazda, megfeleleo hozzaferesi jogosultsagokkal, akkor ugy konnyu.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.