Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) ledgeri válasza brd (#57750) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57752) Lauda válasza ledgeri (#57747) üzenetére


Lauda
félisten

Annyit tehetsz az ugy erdekeben, hogy mikor benyomod a hosszabbitot varsz kicsit, hogy a modem elonyben legyen es utana inditod a gepet, igy mikor keri a cimet a win, tud is neki adni a modem.

(#57753) Oryctolagus válasza jacint78 (#57746) üzenetére


Oryctolagus
tag

Nekem nem sikerül.
A logout-on találtam leírást.

De, amikor ingerálja a drivert hibaüzenetet ad.
Error 15105

Per aspera ad astra.

(#57754) ledgeri válasza Lauda (#57752) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Neked is köszönöm. Igazából a miértje érdekelt. Ilyen trükköket már tudok. Max annyi jutott még eszembe, hogy boot-sorrendet ilyen téren lehet-e módosítani, bár mivel nem Linux, így nem hiszem ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57755) Amur


Amur
addikt

minden indításkor egy órát késik a windows órája.
Biosban tökéletesen mutatja, tehát valószínüleg az alaplap gombelemével nincs gond, de a windows bootolás után egy órát visszavág.
Időzóna jól van beállítva, de azt is próbáltam hogy szándékosan egy időzónával előre állítottam, következő indításkor ugyanúgy késett egy órát ahhoz képest is.
Tipp?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#57756) szotadi válasza Oryctolagus (#57753) üzenetére


szotadi
tag

Szia, BIOS-ban nem tudod átállítani az USB-t, nálam van ilyen opció így szoktam Win7-et telepíteni.
Valami ilyesmire gondolok:

(ez egy Lenovo laptop)

[ Szerkesztve ]

(#57757) dugo_ válasza Amur (#57755) üzenetére


dugo_
veterán

Van mellette dualbootban valami linuxod? Ha van, akkor akkor az UTC/localtime tud kavarodást okozni.
Ha nincs, akkor próbáld ezt meg cmd-ben:
ez újraindítja:
net stop w32time
net start w32time
ez csak újraszinkronizálja a szolgáltatást:
w32tm /resync

(#57758) Amur válasza dugo_ (#57757) üzenetére


Amur
addikt

nincs dualboot-on más,csak egy win7pro 64bit egy ssd-n.
Újraszinkronizáláskor azt írta ki hogy:
a számítógép nem végezte el az újraszinkronizálást, mert nem volt használható időadat.

más op.rendszer tulajdonképpen van:
rendszeresen futtatom a koplayert virtualboxon hogy az androidos játékokkal is tudjak játszani pc-n.
Azt pedig megfigyeltem hogy ott egészen más időt mutat, lehet hogy erőszakosan leszinkronizálja nekem a windows órát.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#57759) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy:
két monitort használok, és ha aktív a 2. monitor, és a főminotoron teljes képernyőn videót nézek (lejátszótól függetlenül), akkor látszik az asztal. Az asztal eljrejtésén kívül, tudok valami csinálni hogy teljes képernyőn ne látszódjon az asztal? :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#57760) Doky586 válasza Ł-IceRocK-Ł (#57759) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

kikapcsolod a monitort..

[ Szerkesztve ]

(#57761) Ł-IceRocK-Ł válasza Doky586 (#57760) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

fúú... nem semmi, sokat gondolkodtál rajta? :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#57762) jacint78 válasza Ł-IceRocK-Ł (#57761) üzenetére


jacint78
addikt

Amint átkattintasz a másik monitorra előugrik az asztal, mert nem a film lesz aktív, ezzel nem lehet mit csinálni. A filmet tedd a másodlagos monitorra.

type your text here..

(#57763) Doky586 válasza Ł-IceRocK-Ł (#57761) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen a kérdés se teljesen világos hogy mit akarsz..
"...hogy teljes képernyőn ne látszódjon az asztal?"
A film elindítása előtt is látszódik rajta az asztal (kiterjesztése, ha nem is a start menü), a film elindítása után is látszik. Ha nem akarod látni akkor azon az ablakon is elindítasz egy másik filmet... (teljes képernyőn).. :DD

(#57764) jacint78 válasza Doky586 (#57763) üzenetére


jacint78
addikt

Ez már trollkodás te is tudod....

type your text here..

(#57765) quailstorm válasza jacint78 (#57764) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez a szakmája :DDD

Igen, tálcának hívják nem asztalnak, SystemTray. De attól még lehet érteni főleg ha valaki látta már a jelenséget. Nekem MPC-HC-vel ritkán előjön. Viszont mivel 8.1 alatt sokat játszok egy Metro-s játékkal, bizton állíthatom hogy a fókusz elég bugos a Windowsban. Az a metros játék 3-félét szokott produkálni ha átkattintok a másik monitorra menet közben:
1.: ledobja tálcára
2.: pause-t nyom
3.: megy tovább

Szóval úgy nagyon nem tudok mit kitalálni. A két monitor felcserélése valóban működik, (már a rendszerben a címzése, nem fizikailag), csak pl. nekem nem egyforma a kettő felbontása, szóval hiába oldja meg technikailag a problémát ha egyébként nem kívánt.

[ Szerkesztve ]

(#57766) Ł-IceRocK-Ł válasza jacint78 (#57762) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egy két jobb minőségű filmnél lenne ez jó dolog ha megszűnne, azt nagy képernyőn jó nézni, mert a kicsi az csak 17 es. Hátha találok majd valamit. Megcserélni nem akarom, mert akkor alapértelmezettnek veszi a játéktól kezdve minden kb...

Illetve opera böngészőnél fordul elő, hogy a másodlagos megjelenítőn nem hajlandó full képernyőre kapcsolni pl youtube-nál. Csak ha a böngésző nem full képernyőn van, hanem úgymond ablakos üzzemódban.
De gondolom az operában most szünet van, és lehet az a baja. :U :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#57767) Doky586 válasza jacint78 (#57764) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és mégsincs jobb megoldás annál amit mondtam: vagy kikapcsolja vagy elfedi egy program ablakával az asztalt... a többi már csak szemantikai kérdés

(#57768) quailstorm válasza Doky586 (#57767) üzenetére


quailstorm
nagyúr

attól még örökké szeretni fogunk :DDD

(#57769) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

2 vékonykliensen akarunk loop-ban futtatni adott .pptx-eket fájlszerverről. Már beállítottam a task schedule-ban a megfelelő dolgokat, viszont a hálózati meghajtó felcsatolásával gondok vannak. Hiába csatolja fel a rendszer indulása után és van 1perces delay a ppt indítására, így se indul el a lejátszás. Megnéztem és ténylegesen csak akkor lesz elérhető a felcsatolt mappa ha explorerből manuálisan megnyitom. Hogyan lehet ezt orvosolni? Login credentials elmentve, nem kér semmilyen azonosítást a mappa eléréséhez, de valami mégse jó.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57770) bobalazs válasza Ł-IceRocK-Ł (#57766) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hali, vedd 101%osra a betűméretet windowsba. DPI

(#57771) Oryctolagus válasza szotadi (#57756) üzenetére


Oryctolagus
tag

Nincs ilyen opció!

Per aspera ad astra.

(#57772) Ł-IceRocK-Ł válasza bobalazs (#57770) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Hello,
Ez melyk problémára lenne megoldás?
Kipróbáltam, nem használt.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#57773) bobalazs válasza Ł-IceRocK-Ł (#57772) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kiraktam teljes képernyőbe a videolejátszót de a start menü nem ment a háttérbe elöl lafogott.
Na erre a megoldás a betűméret 101%ra állítása ahogy linkeltem.

(#57774) Ł-IceRocK-Ł válasza bobalazs (#57773) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nálam háttérbe megy, azzal nincs gond.
Akkor látszik a tálca, ha a 2. monitoron böngészek, csinálok valamit.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#57775) bobalazs válasza Ł-IceRocK-Ł (#57774) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Always on top, mindig felül, ilyesmit keress a menübe, ezzel mindig legfelül lesz. MPC HC-nál is pl. van ilyen.

(#57776) Ł-IceRocK-Ł válasza bobalazs (#57775) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

MPC-hc-nál működik, de a többinél sajna nem.
Pedig ha jól emlékszem mindet próbáltam.
Azért köszi a tippeket. :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#57777) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Esetleges megoldás w7 frissitési gondokra (én már a maradék hajamat tépem)

Win7 frissités

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#57778) sz.j válasza 3shae (#57777) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... én már a maradék hajamat tépem"

[link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#57779) 3shae válasza sz.j (#57778) üzenetére


3shae
aktív tag

Köszönöm, tegnap egész délután a gép előtt ültem, ezt még nem próbáltam. Délután megnézem.

:R

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#57780) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Eredeti Windows 7 64 bit-es rendszert használok, és a gondom a következő: időnként a tálcán nem látszanak a megnyitott és használatban lévő programok, továbbá hiába zárok be egy progit, a tálcán továbbra is látszik az, de csak egy üres ablakként. Ilyenkor az is előfordul, hogy bár a megnyitott progi működik, de a Windows rendszer nem reagál pl. futtatásra, vagy keresésre, és nem működik a Windows intéző sem. A probléma velejárója, hogy a napi első induláskor az MS. Outlook progi csak kb 10 perces várakozás után jön be, addig csak a kék háttérrel malmozik a gép. Az újraindítás megoldja ugyan a problémákat, de ez "kissé" idegesítő :o Valószínűsítem, hogy a problémát az Explorer exe hibája okozza, mert leállításkor gyakran azt az üzit kapom, hogy az Explorer exe kijelentkezési hang lejátszása miatt nem kapcsol ki a gép, ilyenkor kényszerített leállítást kell csinálni, mert hiába várok nem áll le a rendszer. Már megkíséreltem Windows tiszta indítást is csinálni, bár a hibát okozó progit nem találtam meg, ez pár napig megoldotta a problémát, aztán minden kezdődött előröl. Aztán megkíséreltem javítani az Explorer exe progit, a DLL Suite progival, bár a DLL Suite már nem jelzi az E. exe hibáját, a gond továbbra is fennáll. :(( A rendszer február körül volt újratelepítve, egy teljesen "szűz" HDD-re, a Microsofttól lehozott 64 bites telepítővel (gondoltam az én 32 bites Windows telepítőm xar...). De hiába, a probléma nem oldódott meg. Kérdés, hogy itt hardveres, vagy szoftveres hiba áll a háttérben, illetve azt, hogy lehetne a problémát elhárítani.

Samsem

(#57781) jacint78 válasza SamSem58 (#57780) üzenetére


jacint78
addikt

HD sentinellel ránéznék arra a HDD-re.

type your text here..

(#57782) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Oké, dobok mindjárt egy ellenőrzést.

Samsem

(#57783) SamSem58 válasza jacint78 (#57781) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Itt tudod megnézni a S.M.A.R.T riportot

Samsem

(#57784) SamSem58 válasza SamSem58 (#57783) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Amint látjuk a HD Sentinel NEM jelez hibát, valakinek van egyéb "ötlete"? Ugyanis már kezdek agyrémet kapni ettől a problémától.

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#57785) bobalazs válasza SamSem58 (#57784) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg memória hiba, tud érdekes tüneteket okozni. memtest86-ot ráküldhetnéd egy fél napra, ha szoftveres oldal/virus pl. teljesen kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#57786) SamSem58 válasza bobalazs (#57785) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, de már ezen is túl vagyok. A Memtest nem talált hibát, vírus kizárt, mert rögtön a telepítés után fennállt a probléma (ezért gyalultam le a 32 bites rendszert és egy vadi új HDD-re telepítettem a 64 bites rendszert). Továbbá fizetős NOD32 fút a gépen és többször futott az Malwarebytes Anti Malware progi is.

Samsem

(#57787) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali!
Van egy gépem, amiben van egy rendszer SSD, illetve adatoknak egy HDD. Néha a gép tesztelés céljából pár óra erejéig szerver funkciókat lát el, magára hagyva. Emiatt ért is meglepetés, mikor fél óra múlva elment alvó állapotba.
Azonban van még egy energiagazdálkodási funkció, ahol a merevlemezt kapcsolja ki x idő "tétlenség" után. Ez gondolom vonatkozik az SSD-re is. Kérdésem, hogy mi számít tétlenségnek, illetve mikortól számolja az x időt.
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#57788) arnold8705


arnold8705
csendes tag

Sziasztok! ASUS GPU TWEAK2 programot szerettem volna frissíteni a pc-n, amin Win7 fut. Régi (1.0.6.9) törlése után a legfrissebbet(1.2.7.5) szerettem volna telepíteni egy hiba ablak (ERROR:-1605 A művelet csak a telepített termékek esetében érvényes) ugrott fel, ezek után a régi verziót se engedi feltelepíteni, és nincs is fent a gépen egyik verzió sem. Kérem segítsetek mi lehet a gond? :F

(#57789) jacint78 válasza SamSem58 (#57783) üzenetére


jacint78
addikt

Eddig jó, rövid öntesztet indítottál rajta? Ha nem, akkor azt még megpróbálnám.

type your text here..

(#57790) SamSem58 válasza jacint78 (#57789) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Futtattam rövid öntesztet is, minden rendben, sikeresen lefutott. Nagyon úgy tűnik, hogy valami hardveres gubanc lesz, mert két egymástól teljesen független merevlemezen (továbbá telepítéskor csak az egyik volt a gépben) illetve 32 és 64 bites verzióval is ua. a hibát produkálja a rendszer.

Samsem

(#57791) jacint78


jacint78
addikt

Minden driver telepítve van rendesen, nincs ismeretlen eszköz az eszközkezelőben?

type your text here..

(#57792) SamSem58 válasza jacint78 (#57791) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Igen, semmi ismeretlen. A driverek folyamatosan frissítve vannak.

Samsem

(#57793) jacint78 válasza SamSem58 (#57792) üzenetére


jacint78
addikt

Pontosan mikből ál a masina? Mármint a hardverekre gondolok. Esetlleg HDD sebességmérést indítanék, lehet a SATA vezérlő döglődik.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#57794) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Win7 Ultimate, ugye alapból angol nyelvvel települ.
Lehúztam a Win Update-tel a magyar nyelvi fájlt (KB2483139), Successfull státusza van az update history-ban.
De a nyelvválasztó ablakon nincs change display language gomb. :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57795) westlake válasza macilaci78 (#57794) üzenetére


westlake
félisten

Miért nem magyar verziót telepítettél? :F
Nincs olyan RTM státuszú Windows telepítő, amiből ne létezne magyar. Vagy éppen "bármilyen" nyelvű.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#57796) macilaci78 válasza westlake (#57795) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor linkelnél egy nem tákolt Win7 Ultimate OA-ból magyart? Ehhez van ugyanis licenszem.
A telepítőlemez sajna angol.

Letöltési linket, ingyenes forrásból, ha már egyszer kifizettem.

Képekben a történet.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#57797) jacint78 válasza macilaci78 (#57796) üzenetére


jacint78
addikt

Az enkóron keresd, vannak MSDN-es oficál telepítők mindenféle verzióban.

type your text here..

(#57798) Doky586 válasza macilaci78 (#57796) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Innen legálisan letölthető.

(#57799) westlake válasza macilaci78 (#57796) üzenetére


westlake
félisten

Bárhonnan letöltheted, ahol elérhető. Nem a telepítő illegális, hanem a nem legális kulccsal való aktiválás.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#57800) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Most váltottam SSD-re, egész gyorsan betölt a Win7, viszont ugyanaz van, mint HDD-nél: amikor a Win7 logó bejön, akkor van egy pár másodperces üresjárat - amíg a logóban a színek a helyükre nem érnek, addig nem dolgozik az SSD. A kérdésem az lenne, hogy ezt az üresjárást ki lehetne valahogy iktatni, hogy annyival is gyorsabban betöltsön a rendszer? Ültem már olyan gépek előtt, ahol a Win7 logó épp hogy csak felvillant, és már be is lépett, szóval valami módja csak van... :F
Amikor már a logó rendeződött, utána gyorsan belép nálam is, de ez a pár másodperc nagyon zavar...

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.