Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57551) Top cat válasza 1adrenn1 (#57548) üzenetére


Top cat
őstag

Alaplapon, különösen a proci körül nincsenek púpos, netalán már folyó kondik?

Még egy memóriatesztet is meglehetne próbálni.

USB verzió CD verzió

(#57552) FF23 válasza 1adrenn1 (#57542) üzenetére


FF23
senior tag

Az, hogy nem indul el a win mit jelen? El sem jut odáig, kiír valamit?
A boot sorrendet nem állítottad el telepítéskor? Indulásnál nyomogasd az F8-at, amíg előjön a gyors boot menü és válaszd ki a HDD-t, amin a win van, hátha ez a baja.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#57553) fordfairlane válasza 1adrenn1 (#57542) üzenetére


fordfairlane
veterán

Onboard SATA controller AHCI vagy valami másra van beállítva?

x gon' give it to ya

(#57554) FF23 válasza fordfairlane (#57553) üzenetére


FF23
senior tag

Sima ich7-tel nincs ahci, csak ide.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#57555) TheProb válasza 1adrenn1 (#57550) üzenetére


TheProb
veterán

Amiket megcsinálnék mindenképp:
-BIOS factory reset, ki tudja miket állítgattak előtte. Utána kapcsold ki a hangkártyát, állítsd be a boot sorrendet, stb Bár őszintén szólva ilyen szinten nem kéne magát összefosnia a win-nek azért mert 2 hangkártya van benne...
-Hiren boot disk, asszem alapból van benne HD sentinel, ha nincs akkor azt is lehet rá pimpelni. Utána memtest. Bár lehet ez már meghaladja a tudásod (nem degradálóan mondom)
-Csinálj egy zsír új win usb-s installert, majd a telepítőben minden particiót törölj és hozz létre egy 100gigásat, fog csinálni 3-4 particiót és a 100megásra telepítsd a rendszert. (Nem hülyének nézlek, csak sokszor nem törölnek minden rendszer particiót és az se jó)
-Ha ezek egyike se segít akkor informatikus nézze meg
-vágd az eladó fejéhez a gépet.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57556) 1adrenn1 válasza 1adrenn1 (#57550) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Nincs semmi látszólagos hiba az alaplapon.Amint sikerül bekapcsolni megcsinálom a tesztet.

(#57557) 1adrenn1 válasza Top cat (#57551) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Windows hiba utáni helyreállítás.Ez a képernyő fogad.Ha normál módon akarom indítani,akkor kiítja az Asus alaplap típusát.Aztán a videokártya tipusát.Egy pittyegö hang. Villog a kulzor a fenti sarokban es ennyi.képernyőn megjelenik a pover seving mod.és ujraindul minden.
Ha a windovs indítás javított-ra lépek,akkor kiírja hogy a Windows betölti a filokat.és kész .itt megáll.nem indul újra,de nem lép tovább.Az f8-al már próbálkoztam.
1.a cd rom.(a telepites miatt)
2. A HD. De a hd nál csinálja ezt.

(#57558) 1adrenn1 válasza FF23 (#57554) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Megpróbálom ezeket is. Gondolatban már persze többször a fejéhez vágtam .😄

(#57559) 1adrenn1 válasza TheProb (#57555) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Bios factory reset-et hogy csinaljam ?

(#57560) bobalazs válasza 1adrenn1 (#57559) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

load setup default, load optimized defaults, load default settings, load bios defaults, stb. (alapértelmezésre állítás) ez vagy hasonló menüpont általában a bios utolsó oldalán, ezzel visszaállítod a beállításokat. Elmented, újraindit.
Hasonló eljárás abban az esetben is ha kiveszed az elemet az alaplapon, vagy az alaplapon lévő jumper-t, ha van állítod.

[ Szerkesztve ]

(#57561) Top cat válasza 1adrenn1 (#57556) üzenetére


Top cat
őstag

Gondolom ez a válasz jött volna nekem :)

Ami linket adtam a memória teszt programokról ahhoz nem kell működő oprendszer.
Másik gépen is megcsinálhatod. Ha van egy fölös pendrive-od akkor az USB verziót ajánlom.

Egyébként könnyen lehet, hogy a tápegység döglődik.

(#57562) Gallowgater


Gallowgater
tag

Sziasztok!

Adott egy Windows 7 Home edition, melyben a Windows Update csak teker-teker de nem tölti le, illetve telepíti a listázott, áprilisi frissítéseket. Utolsó telepített frissítések a márciusiak voltak.

Megpróbáltam újrakerestetni vele az elérhető frissítéseket, de órákig csak keresi, de nem történik semmi.

Kikapcsolás, és újraindítás után, újra csak az áprilisi frissítéseket "látja" (valószínű ezt tárolja valahol, mert külön keresés nélkül listázza őket), de a már kiadott májusiakból egyet sem.

Internet van, ESET frissül, semmit nem változtattunk a gépen.

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Windows Update\Beállítások módosítása menüpont alatt minden ki van pipálva, és a "Frissítések keresése, de én döntöm el, hogy letöltöm és telepítem-e azokat" opció van kiválasztva.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszi az ötletelést.

Üdv, Gallowgater

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#57563) sz.j válasza gerii (#57519) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csak most volt időm Lauda fórumtárs által belinkelt öt darab frissítést telepíteni.
És láss csodát, amit a WU napokig nem talált csak tekert az az 5 frissítés felrakását követően kb. egy óra alatt lejött (most telepíti őket). Összesen 227 frissítést talált és töltött le.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#57564) TheProb válasza Gallowgater (#57562) üzenetére


TheProb
veterán

pont most volt róla szó, tekerj kicsit vissza.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57565) Lauda válasza sz.j (#57563) üzenetére


Lauda
félisten

Ugy nez ki ezek a frissitesek orvosoljak a legtobb usernel az update problemajat.

A koszonet efi99 forumtarsunkat illeti, ugy emlekszem o irta be eloszor a forumra a lehetseges megoldast. :)

(#57566) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy egy win7-es gépemen a windows update-et rá szeretném bírni, hogy az office 2010 frissítéseit is keresse, de nem lehet beállítani.
Az update kiírja, hogy csak a windows rendszerhez keres frissítéseket, de amikor a beállításai között keresném azt a beállítási lehetőséget, hogy más microsoft termékre is akarom, hogy keressen, akkor nem találok ilyen beállítást.
Illetve van egy link, ami megnyit egy "informatív" oldalt, hogy keressem a megoldást a windows update-ben.... ahol viszont nincs ilyen beállítás jelenleg. Tudom, hogy hol keressem, mert más win7-es gépemen ott csücsül a microsoft update beállítás lehetősége...
Van valakinek valamilyen ötlete?

www.refujvaros.hu

(#57567) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok!

Kb. 1 éve "eszi valami a gépemet", Ccleaner, vírusirtók, Spybot keresők, stb. nem találnak semmit.
A gépen váratlan időközönként jelentkezik, több óráig és/vagy kikapcsolásig tartó folyamat 25% procihasználattal. A gép működésének 60 - 80% -ban "Ő" is dolgozik... Hogy tudnám az eredetét megtalálni és megszabadulni tőle?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#57568) kispx válasza kjani18 (#57567) üzenetére


kispx
addikt

Jobb gomb az adott folyamatra -> ugrás a szolgáltatásokra. Itt megnézheted, hogy mely szolgáltatások futnak az adott service host alatt. Nagyon nagy valószínűséggel a Windows Update lesz a ludas.

(#57569) kjani18 válasza kispx (#57568) üzenetére


kjani18
őstag

A Windows Update ok, de ha kilövöm, egy idő után magától újra elindul, teljesen nem akarom kilőni, mert a frissítéseket amúgy engedem telepíteni.
Viszont előtte is ment az update, és nem "zabált"...
Talán az óta van, mióta a W 10 megjelent az asztalon, és naponta követeli, hogy telepítsem fel, de ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#57570) bobalazs válasza kjani18 (#57569) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a windows update csinált ilyet. Évekig nem vártam rá míg megjavul, amint észleltem, hogy órákon keresztül teker, annak ellenére hogy nem talált frissítést, a szolgáltatásokban, futtatás --> services.msc
windows update folyamatot startup type: disabled re kell állítani.
Ha frissítést akarsz futtatni, enabled-re rakod majd.

(#57571) efi99 válasza kymco (#57566) üzenetére


efi99
senior tag

Emlékeim szerint nekem azután kezdte az Office-hoz is keresni, miután az MBSA-val (https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=7558) ellenőriztettem a hiányzó frissítéseket a gépről.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#57572) karlkani válasza kymco (#57566) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nyiss meg egy IE-t, majd navigálj el ide.
Másik lehetőség, hogy beállítod az IE-t alapértelmezett böngészőnek, majd WU megnyitásakor, a Frissítések beszerzése más Microsoft-termékekhez. mögött található További tudnivalók-ra kattintasz.

Fogadd el a felhasználási feltételeket, majd válaszd a neked megfelelő beállítást a következő ablakban. Ezt követően már keres más termékekhez is a WU (beállításoknál is megjelenik).

[ Szerkesztve ]

(#57573) kymco válasza karlkani (#57572) üzenetére


kymco
veterán

Mindkét link olyan weblapra irányít, ami arról tájékoztat, hogy a startmenűből indítsam el a Windows Update-et, majd ott állítsam be a dolgokat... ami persze onnan nem megy...

www.refujvaros.hu

(#57574) karlkani válasza kymco (#57573) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nekem sem jelenik meg más alkalmazásokhoz a frissítés lehetősége. IE-vel megnyitva bejön az oldal, ahol tudok ezen módosítani.

Az IE beállításoknál a kompatibilitási nézetnél add hozzá a microsoft.com-ot.

(#57575) kymco válasza karlkani (#57574) üzenetére


kymco
veterán

Köszi a tippet... nem segített, de tovább böngészve az ie-t találtam a bővítmények kezelésénél egy activex vezérlőt, ami a windows update-ért volt felelős, és a microsoft.com-ra volt korlátozva a használata. Hirtelen ötlettől vezérelve minden webhelyre kiterjesztettem működését... és működik...

www.refujvaros.hu

(#57576) karlkani válasza kymco (#57575) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nálam a microsoft.com mellett a windowsupdate.com is engedélyezve van. Javaslom, ezt a két helyet írd a kivételek közé, nem kell mindenhol engedni...

(#57577) kymco válasza karlkani (#57576) üzenetére


kymco
veterán

Most, hogy fel van rakva, akár le is tilthatnám, de vissza fogom venni...

www.refujvaros.hu

(#57578) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Win7-hez hol találom a "service pack 2-t"? Olvastam róla, hogy megjelent, de nem találom.
Illetve elég sok frissítés már valószínűleg telepítve van belőle, azokkal mi lesz ilyenkor? Letörli előtte és csak a pakkot hagyja meg?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57579) Lauda válasza Predator2 (#57578) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#57580) Predator2 válasza Lauda (#57579) üzenetére


Predator2
addikt

Azt lehet tudni, hogy van e benne win10-hez bármilyen frissítés? Nem akarom hogy telepítés után azzal kelljen szenvednem.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57581) bobalazs válasza Lauda (#57579) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy látom hogy:
Architektúra: AMD64 Frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB3125574)
Architektúra: X86 Frissítés Windows 7 rendszerhez (KB3125574)

(#57582) Lauda válasza Predator2 (#57580) üzenetére


Lauda
félisten

Olvass bele a linkelt hozzaszolas kornyezetebe, ott irtak errol. Ha az update nem megy, probald ki a linkelt oldalon felul levo ot frissitest kezzel telepiteni ugy, hogy services.msc-ben elotte leallitod az update szolgaltatast.

Friss telepiteshez pedig itt talalsz integralt winfost.

[ Szerkesztve ]

(#57583) marsu.


marsu.
senior tag

Sziasztok!
Win 7-nél, ha a frissítések, "frissítések automatikus telepítésén" van hagyva, akkor nem kezdi el a saját szakállára telepítgetni a win10-et igaz? Csak a win7-es update-eket...

(#57584) Doky586 válasza marsu. (#57583) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem kezdi el a saját szakállára telepítgetni a win10-et igaz?"

Tulajdonképpen igaz, a szó szoros értelmében...
Letölteni letölti és feltesz egy felugró ablakban egy kérdést hogy azonnal akarod-e telepíteni vagy csak egy óra múlva... és nem látszik hol lehet elutasítani... :DDD
(tehát jó eséllyel akaratlanul jóváhagyod a telepítést)

[ Szerkesztve ]

(#57585) marsu. válasza Doky586 (#57584) üzenetére


marsu.
senior tag

Hogy rohadjanak el. :D
De, ha az összefoglalóban leírt módszerrel kilövöm a kis ikont, akkor is fenn állhat a veszélye?
Az a baj nem én használnám az adott gépet, hanem olyan akinek elmondogatnám, hogy ezt így-úgy csináld, meg erre vigyázz, hogy nem kattints rá, inkább azt mondaná, hogy "kapcsold ki a francba az egész frissítést". :B

(#57586) Lauda válasza marsu. (#57585) üzenetére


Lauda
félisten

Ez esetben allitsd be ugy az updatet, hogy jelezze a frissiteseket, de te dontod el, hogy letoltod-e oket. Igy nem fog leszedni magatol frissiteseket. Mikor a gepnel vagy, megcsinalod idonkent a frissiteset a rendszernek.

(#57587) marsu. válasza Lauda (#57586) üzenetére


marsu.
senior tag

Igen, valószínűleg ez lesz a legésszerűbb ötlet. :K Köszi mindkettőtöknek!

(#57588) djyuri válasza sz.j (#57432) üzenetére


djyuri
őstag

Dejó,hogy elolvastam a bejegyzésed :) 4 órát vártam gondolván csak lesz belőle valami,de csak addig jutott a gép,hogy az autómatára állított virtuális memória felhízott 21 gigára...Még a premier se volt képes egyetlen szállal ezt megcsinálni :D Még kétszer nekiestem,de 8 gigánál lefújtam..ekkor találtam rá az üzenetedre.

Hála Neked nem küzdök az MS baromságával tovább :D :R

(#57589) jacint78


jacint78
addikt

Felfoghatatlan számomra, hogy miért kell ilyen processzorteljesítmény és memória ahhoz, hogy kiderítse melyik frissítés nincs telepítve, két listát egymás mellé rakva, és végigpörgetve 10 perc alatt magam is kideríteném... :DD

type your text here..

(#57590) sz.j válasza djyuri (#57588) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Hála Neked nem küzdök az MS baromságával tovább"

Tévedés, mert én csak beírtam a tapasztalatomat .., megköszönni annak kell aki leírta, ill. megadta (bárki is volt) a linket. ;)
Részemről is köszönet neki

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#57591) djyuri válasza sz.j (#57590) üzenetére


djyuri
őstag

A google a te írásodat tárta fel elém :)
Ha isten nem is,de a google segített :D

(#57592) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv. Tudatlan kérdésem. Van-e a Win7-ben (WIN ultimate) saját víruskereső (Win Ultimate). Hasznos? Köszönöm a kezdőknek szánt szives információkat.

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#57593) bobalazs válasza Pyrandus (#57592) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs beépített, a microsoft security essential is letöltés után lesz benn.

(#57594) TheProb válasza Pyrandus (#57592) üzenetére


TheProb
veterán

Egy ingyenes comodo internet security biztos többet ér.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57595) SP4C3 válasza bobalazs (#57593) üzenetére


SP4C3
veterán

Windefender micsoda?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57596) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üd mindenkinek. Még érdekesebb kérdésem van (lásd bemutatkozó jelszavamat)
Kérdésem. Alig használtan vettem egy 2011 végén megjelent kis Toshiba AMD C30 2gb memória, 320 gb winchesteres notebookot. "Windows7 Starter" címke van rajta. Bekapcsolva azonban a Win7 Ultimate jelenik meg, gondolom, a boltban tették rá. Kérdem tehát, ez most butítva volna? - Azért fontos, mert vehetnék bele egy Office 2000-et. Normálisan működne?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#57597) quailstorm válasza Pyrandus (#57596) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Office 2000? Minek? Még a 98-ra is Office XP-t rakok (2002).
Ultimate, 100%, hogy vérpistike illegál verzió, de hagyhatod, starter elég fapad, 2GB vagy több ramnál nem kell szívózni.
Annak meg adjál már legalább egy 2010-et, de ahogy nézem 2016 is simán menne.
2010 még megy XP-n egy Pentium 3-as, vagy Athlon XP gépen is fél giga rammal...
hagyjál már a 2000-rel
túl azon hogy az csak kidobott pénz lenne, mert legálisan nem tudod megvenni, támogatása nincsen, szóval egyszerűbb leszedni valami arhívumból
de a classic office hívők inkább a 2003-ra esküsznek, az jól fut 7-en azt tudom

[ Szerkesztve ]

(#57598) Pyrandus válasza quailstorm (#57597) üzenetére


Pyrandus
tag

Kösz a választ. Na, ha illegál verzio a gépen az Ultimate, akkor nem jön rá frissítés, ugye? Nem az igazi. Mivel 5 napja vettem a gépet, nem reklamálhatok a boltban, mert láttam bekapcsolva, és így megvettem.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#57599) quailstorm válasza Pyrandus (#57598) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ha megfelelően van törve akkor semmi különbség nincs a legálishoz képest

(#57600) Pyrandus válasza quailstorm (#57599) üzenetére


Pyrandus
tag

Köszönöm információdat.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.