Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic

Hozzászólások

(#1251) martonx válasza ArchElf (#1250) üzenetére


martonx
veterán

Viszont ezzel a módszerrel is csak egy proxy-n fog keresztülmenni azadat, nem pedig sok láncolt proxy-n.

Bár belegondolva, ebből már meg lehet alkotni egy egész proxy láncolatot.

Én kérek elnézést!

(#1252) dany27 válasza martonx (#1251) üzenetére


dany27
őstag

nem, nem láncolt proxyt szeretnék hanem azt hogy egy adott oldalt egyszer az egyik proxyval majd utánna egy másikal nyisson meg utánna meg egy harmadikal és így tovább.

Am egy olyan kérdésem lenne hogy melyik modszerral nyissan meg a proxy IP-ket tartalmazó text filet ha annak minden sorában egy IP van. Tehát soronként szeretném oket beolvasni... objreader-el próbálkoztam de azzal csak readline illetve readtoend van. Legalábbis én nem találtam benn olyant hogy egy x-edik sort olvasson ki!

Előre is köszi!

(#1253) ArchElf válasza dany27 (#1252) üzenetére


ArchElf
addikt

X.-ik sor semmivel nem tudsz olvasni.
Olvasd be először egy string tömbbe és hivatkozz rá tömbelem-hivatkozással.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1254) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok !
Szeretném,ha segítenétek ! Egy olyan progit szeretnék,ami a gépem bekapcsolása után (akkor még nem kérne jelszót), méri az eltelt időt és 60 perc múlva shutdown-olná a gépet és ezután már csak jelszóval engedne belépni ha újra bekapcsolják a gépet. Azt sem bánom ,ha valaki összedobna nekem egy ilyet.Vagy valami utat mutatna ,hogyan induljak el.A VB6-ban már írtam működő tetrisz programot,úgyhogy nem vagyok abszolút láma :)
Attila

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#1255) Kafi válasza martonx (#1243) üzenetére


Kafi
csendes tag

Közvetett módon, de segítettél. Váltottam VB2005-re (hirtelen ehhez találtam portable verziót ami nekem kell). Úgy tűnik ebben menni fog, most átírom a régi kódot az újra, közbe tanulom is. Rögtön egy kérdés: MDi Form-ot használok. Benne egy Formon van 3 gomb amivel kiválasztom, hogy a Form1,Form2,Form3 legyen látható. Ezek keret nélküli Formok. Próbáltam Visble True/False és Show/Hide-al. Az a gondom, hogy amikor kirakja a Formot akkor egy pillanatra bevillan a Form kerete. Miért van ez? (VB6-ban ezt nem tapasztaltam)

(#1256) martonx válasza Atti1112 (#1254) üzenetére


martonx
veterán

Szia!

Amit akarsz az egyszerű, kivéve hogy fogalmam sincs, hogy éred azt el, hogy egyik bekapcsoláskor kérjen jelszót a géped, másiknál meg már ne. Mert ez windows szinten működik, lehet hogy registry-t kellene ehhez állítgatni, vagy mittudomén.

Automatizálás feladatokhoz egyébkként a powershell 2.0-át (ez lehet alapból is tudna ilyet, mindig elképedek, hogy mennyi tudás van benne), vagy az AutoIt-t javasolnám VB6 helyett.

Persze az alap működéshez (automatikusan elindul, elszámol 60 percig, majd kikapcsol) bármilyen program nyelv jó, még VB6 is. Ez max 5 sornyi kódból megvan. A nagy kérdés, hogy utána hogy lehet megoldani a jelszavazást.

Még egy ötlet. Ne kikapcsoljon, csak álljon alvó/készenléti/hibernált módba a gép, ekkor a windows úgyis jelszót kér (ha a windows úgy van beállítva) :)

Én kérek elnézést!

(#1257) martonx válasza Kafi (#1255) üzenetére


martonx
veterán

Mi az az MDi Form? A sima windows Form-ot hívod ennek? Az egyáltalán tud ilyet? Sosem próbáltam.

Én kérek elnézést!

(#1258) ArchElf válasza martonx (#1257) üzenetére


ArchElf
addikt

MDI az a fő/al-form típus (amikor egy form belsejében lehet másik form (pl a Visual Studio főablaka, vagy az office programok)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1259) martonx válasza ArchElf (#1258) üzenetére


martonx
veterán

Aha. Sosem tagadtam, hogy a winforms-os idők (beleértve VB6-ot és elődeit) kimaradtak az életemből.

Bár most pont lesz egy szakdolgozós ismerősöm, így egy picit megint bele kell majd mélyed nem. Főleg a Chart kontroltól félek :)

AE neked van tapasztalatod Chartok rajzolásáról Win Formsban? Ahogy nézem elég triviális, de félek lesz egy-két egyéni igény...

Én kérek elnézést!

(#1260) ArchElf válasza martonx (#1259) üzenetére


ArchElf
addikt

Saját OrgChart kontrollt csináltam :)
Nem tudom megvan-e még a kódja... Bár majd 10 éve készült, úgyhogy lehet, hogy elég gány kód volt.
BTW, VB6-ban fog szakdolgozni?

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1261) martonx válasza ArchElf (#1260) üzenetére


martonx
veterán

C#-ban, VS2008-al. Miért?

Én kérek elnézést!

(#1262) ArchElf válasza martonx (#1261) üzenetére


ArchElf
addikt

Ops, bocs - winforms-ról valamiért a VB6 ugrott be...
Nemrég találtam egy viszonylag jó kördiagramos kódot a neten (amit egy kicsit a saját szájízem szerint módosítottam).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1263) Atti1112 válasza martonx (#1256) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Köszi a segítséget !
Esetleg még arra van egy tipped,hogy ha hamarabb kapcsolják ki a gépet mint 60 perc,(mondjuk 25 perc múlva) ,akkor a következő bekapcsoláskor még "tudja",hogy maradt 35 perc hátra ?
Egyébként a standby-be kapcsolódó gép jó ötlet,be tudom állítani,hogy visszatéréskor jelszót kérjen.Csak az a bökkenő,ha kikapcsolják a gépet,akkor meg nem fog kérni jelszót,mivel az meg úgy van beállítva :) Ha meg teszek azonnali "hideg" induláshoz is jelszót,akkor semmit nem csináltam. A lényeg az lenne,hogy ha a mama vigyáz a lurkókra délután,amíg hazaérek melóból,ne tudjanak több órát játszani csak ,mondjuk 1 órát.De hogy azt mikor kezdik az RND.Azért nem tudom pl. beállítani,hogy 17:00-18:00-ig,mert ha 17:55-re érnek haza,akkor csak 5 perc maradna játszani.
Azt meg lehetne e csinálni,hogy egy file-ba írok egy 0-át.Ha megtörtént a bekapcsolás akkor a file-ban lévő érték lenne mondjuk 1 és ezt el is mentené a vinyóra.Namost minden bekapcsolásnál ezzel indulna a gép,hogy megnézi a file-ban lévő értéket és ha ez nagyobb mint 0 akkor kiad egy shutdown parancsot.Én meg ,amikor este hazajövök,egyszerűen csökkentett módban indítanám a gépet és kitörölném a file-ból az 1-et és visszaírnám 0-ra.Ők még nem tudják,hogyan kell csökkentett módban indítani a gépet :)
Még egy kérdés : reggel standby-be hagyom a gépet,jelszó alapon (vagyis nem kér ha standby-ből tér vissza).Letelik majd délután az 1 óra ,a gép kap egy shutdown parancsot és amikor újra beakarják kapcsolni a lurkók,akkor már a "hideg" indítás miatt jelszót kérne.Ilyet lehet ?
Attila

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#1264) martonx válasza Atti1112 (#1263) üzenetére


martonx
veterán

Amikor kiadták a kikapcsolás parancsot (EventsThreadShutdown eseménnyel tudod elkapni a kikapcsolást), akkor fogod és lemented egy fileba a hátralévő időt, és a státuszt - mondjuk 0, vagy 1.

Bekapcsoláskor automatikusan indulna a programod. És ha a megfelelő paramétereket találja, akkor nem csinál semmit, vagy standby-ba kapcsol, vagy mittudomén.

Egyébként erre nincs valami default windows funkció? Vagy nem készült már erre a célra program? Sokszor felesleges a spanyol viaszt kétszer feltalálni.

Én kérek elnézést!

(#1265) martonx válasza Atti1112 (#1263) üzenetére


martonx
veterán

Aha, meg is találtam. A windows 7-ben már lehet time limitet beállítani az egyes felhasználókhoz :DD
Sőt program limitet is, meg videó limitet, mindent.

Én kérek elnézést!

(#1266) ArchElf válasza Atti1112 (#1263) üzenetére


ArchElf
addikt

Ezt találtam: forum

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1267) Atti1112 válasza martonx (#1265) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Hali !
Köszi a segítségeteket ! Találtam egy progit: auto shutdown management.Tuti kis program,bőven van benne minden ,ami kell(het). Van benne user időlimit is :) Én most vistát gyűrök,tudom váltsak win7-re,kösz nem :) Volt szerencsém hozzá.Mindig visszateszem a vistát :) ( kb. 3 naponta pakolok fel rendszereket a gépemre,meg driver-okat,mindent szeretek kipróbálni :) a boot szektor része a vinyónak szerintem már elvékonyodott :) ) Tinyxp-től a 64-es win7-ig mindent kipróbáltam már....Szerintem több időt látom a bootolást,mint az asztalt :)
Mégegyszer köszi a segítő szándékot !
Attila

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#1268) Kafi


Kafi
csendes tag

Sziasztok!
VB2005. Van egy tömböm:
pl.: Adatok(10) és
Adatok(0).Név
Adatok(0).Cim
Szeretném kiírni egy bináris fájlba, mégpedig úgy, hogy egyszerre a komplett Adatok(0)-át Programrész:

Using fs As New FileStream(File_name, FileMode.Create)
Dim binary_writer As New BinaryWriter(fs)
binary_writer.Write(Adatok(0)) -> ez igy nem megy nekem.
binary_writer.Close()
End Using

Hogyan lehetne kiírni egyben a tömbnek azt a részét?

VB6-ban ez kb. így ment Put #1, , Adatok(0)

(#1269) martonx válasza Kafi (#1268) üzenetére


martonx
veterán

Nekem itt valami nem stimmel. Kizártnak tartom, hogy a VB6-os sorod így simán, ugyanazzal az osztály struktúrával binárisan működjön (kitalálja, hogy mia struktúra, azt egymás mellé rendezze, és úgy kiírja). Bár soha nem használatm VB6-ot, csak VBscriptet, meg VBA-t.

Másrészt a FilePut-ot VB.Net-ben is használhatod.

FilePut(filesorszám, Adatok(0).Nev & Adatok(0).Cim)

Visszatérve a példádra ennek is mennie kellene:

binary_writer.Write(Adatok(0).Nev & Adatok(0).Cim)

Az &-ben nem vagyok biztos, lehet, hogy + kell?

Én kérek elnézést!

(#1270) Kafi válasza martonx (#1269) üzenetére


Kafi
csendes tag

Valahogy ez megy VB6-ban és Get #1, , Adatok(0)-val meg visszaolvastam. Persze a tömböt deklaráltam (Type End Type köz). De most ez nem is érdekes.
Ez a sor binary_writer.Write(Adatok(0).Nev & Adatok(0).Cim) működni látszik.
És hogy tudom visszaolvasni?
= binary_reader. parancsot hogy használjam?
Köszönöm!!

(#1271) martonx válasza Kafi (#1270) üzenetére


martonx
veterán

readStream = New FileStream("c:\testBinary.dat", FileMode.Open)
Dim readBinary As New BinaryReader(readStream)
msg = readBinary.ReadString()
MsgBox(msg)
readStream.Close()

Én kérek elnézést!

(#1272) Kafi válasza martonx (#1271) üzenetére


Kafi
csendes tag

Működik (bár két Dim lemaradt). Gondom:
Adatok(0).Nev = "Gizi"
Adatok(0).Eletkor = 21
Adatok(0).Cim = "Szomszed sarok"
Kiírom fájlba: binary_writer.Write(Adatok(0).Nev & Adatok(0).Eletkor & Adatok(0).Cim)
Visszaolvasom:msg = readBinary.ReadString()
Akkor a msg tartalma: Gizi21Szomszed utca.
Így hogyan tudom szétválogatni ezeket az adatokat Név-re,Cim-re...

Vagy hogyan szokták ezt megoldani?

(#1273) martonx válasza Kafi (#1272) üzenetére


martonx
veterán

Öööö, most majdnem mondtam egy-két keresetlen szót a kérdés színvonaláról.

Javasolt megoldás, hogy valamit szúrsz az osztály propertyk közé. Mondjuk pontosvesszőt, vagy vesszőt. Ezt hívják csv-nek, jééé :C

Visszaolvasáskor pedig split-eled a kapott stringet, ahol az elválasztó jel a vessző, vagy pontosvessző lesz.

Én kérek elnézést!

(#1274) Kafi válasza martonx (#1273) üzenetére


Kafi
csendes tag

(Elnézést kérek ha színvonaltalanul tettem fel a kérdést, én egy amatőr programozó lennék az életeben ipari gépeket "gyógyítok")

Szeparátor karakter eszembe jutott csak a vessző nem igazán tetszik mert azt a felhasználó is könnyen beviheti és akkor szétcsúszik az adatblokkom. Esetleg egy ritkán használt karakter jobb lenne.

Valójában ezen a linken: [itt] van egy VB6-os példaalkalmazás ezt szerettem volna VB2005-ben is használni de nem tudom átírni. Ezek szerint ez nem használható az újabb VB-ben?
Egy paranccsal kiírom a komplett blokkot és egy másikkal beolvasom.

Ha nincs más akkor megpróbálom elválasztó karakterekkel, de ez egy kicsit "fapadosnak" tűnik ezek után nekem.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1275) martonx válasza Kafi (#1274) üzenetére


martonx
veterán

Szia!

Ezt már írtam fentebb, hogy a VB6-os Put helyett VB.Net-ben FilePut parancsot lehet használni. És akkor pont ugyanazt a viselkedést kapod, mint VB6-ban.

Másrészt a Put sem csinál mást mint, hogy berak egy elválasztó karaktert az egyes stringek közé. Csak épp a binarywriternél ezt neked kell beszúrnod, a FilePut meg magától beszúr egy /r-t.

Szerintem egyébként mára annyira elterjedtek az adatbázisok, hogy semmi értelme text fájlokban adatot tárolni. Ugyanezt a feladatot, amivel küzdesz egy adatbázis használatával VB.Netben pusztán varázslókkal össze tudod kattintgatni 5 perc alatt, gyorsabb lesz a futása, és sokkal szebb a végeredmény.

Én kérek elnézést!

(#1276) Kafi válasza martonx (#1275) üzenetére


Kafi
csendes tag

Szia!
Most ott tartok, hogy sikerült megoldanom, % jelet használok szeparátornak és split-el szétválasztom, ahogy javasoltad. Ez működik is. De szívesen kipróbálnám az adatbázis kezelést is. Csak sajnos ehhez nem értek, de szívesen foglalkozok vele. Annyira nem értek, hozzá, hogy el sem tudok indulni. Hol találom ezt a VB-ben? Gondolom többfajta adatbázis létezik, melyiket javasolnád nekem? Ha tudnál mondani pár ötletet, támpontot akkor már keresgélek is a neten róla. Köszönöm a segítségedet!

(#1277) martonx válasza Kafi (#1276) üzenetére


martonx
veterán

Én az sql compactot használom, de az Access adatbázis is megteszi. Itt van néhány videó:

http://msdn.microsoft.com/hu-hu/beginner/dd435692%28en-us%29.aspx
http://msdn.microsoft.com/en-us/vbasic/bb466226.aspx?wt.slv=topsectionimg
http://windowsclient.net/learn/videos.aspx

Ha nagyon nem megy, akkor persze segítek én is.

Én kérek elnézést!

(#1278) Kafi válasza martonx (#1277) üzenetére


Kafi
csendes tag

Szia!
Access adatbázis nekem a legjobb megoldás. Az adatbázist ki tudom iratni textboxba, stb.
Úgy szeretném megoldani, hogy a program indulásakor használom csak az adatbázist és ekkor betöltöm az összes adatot. Van köztük text és szám is. Milyen utasítással tudom ezt megtenni?
Elvben valami ilyenre gondoltam: (Connection, Adapter, Table rész az megy)
adat(1) = ("Text", CustomersTable, "FirstName")
Köszönöm!

(#1279) martonx válasza Kafi (#1278) üzenetére


martonx
veterán

Ugye dataset-et használsz? És varázslókkal raktad össze?

Ha így van, akkor nem értem, hogy mi a probléma? Az adatbázisból akarsz adatokat kiolvasni, és megjeleníteni valahol, vagy az adatbázisba akarsz új adatokat betölteni?

Datagridview-t javaslom, mint legegyszerűbb megoldás, de tőlem textboxozhatsz is. Mindkét megoldás egy szimpla drag and drop.

Nem értem hol itt a probléma?

Én kérek elnézést!

(#1280) Kafi válasza martonx (#1279) üzenetére


Kafi
csendes tag

Szia!
Dataset-el létrehozom az adat forrását, kapcsolatát. Ez megy.
Datagridview-t lerakom kiválasztom az adatforrást és szépen be is rakja az access táblázatomat. Ez is megy.
De nem ezt szeretném elérni, megpróbálom kicsit bővebben kifejteni:
Programom:
Egy mdb fájlban tárolom az adatokat. Ezeket előre megszerkesztem és időnként hozzáírok majd Office Access-ben. Van kb. 5 alkatrésztípus ezeknek kb. 8 paramétere (neve, értékek = szám). A programban nem szeretném se szerkeszteni se megjeleníteni is csak a nevét legfeljebb.
Így gondoltam a programom:
-Indítás után betöltöm az adatbázist egy "belső" adatbázisba. (azért mert a továbbiakban ebből a belső adatbázisból dolgozom és nem az mdb-ből)
-Összeválogatom a megfelelő alkatrészkombinációt. Különbözö alkatrészek értékei között matematikai műveletek vannak. Az összeválogatás egy vizuális felületen történik vagy combobox vagy treeview stb.
-Kinyomtatom pdf-be a végeredményt. Kb.: Név + Alkatrész(1).magasság+Alkatrész(2).magasság*1,5

Ami nem megy:
Van: access mdb fájl pl.:
Alkatrész nev; Magasság; Szélesség
asztal; 100; 200
szék; 150, 250

Van: "belső" adatbázisom:
Alkatrész(1).Nev: asztal
Alkatrész(1).Magasság: 100
Alkatrész(1).Szélesség: 250
stb.

Vagyis mdb első sora -> alkatrész(1)-be

Szeretném induláskor áttölteni az mdb tábláját a saját változóimba és ezt használni utána. (nem megjeleníteni, nem szerkeszteni csak áttölteni)

Eddig egy megoldással találkoztam ami működik, de ne szép:
For Next ciklusban végigmenni a táblázat sorain (0->Row-1) és:
txtAlkatrészNév.DataBindings.Add("Text", AlkatrészTable, "Alkatrész Név")
Alkatrész(Row).Név = txtAlkatrészNév.Text
a textbox invisible

Köszönöm!

(#1281) martonx válasza Kafi (#1280) üzenetére


martonx
veterán

Nade most komolyan. Szerinted a dataset az micsoda??? :W Az nem tűnt fel, hogy a datasetben is tábla van? Fogd fel nyugodtan úgy mint egy memóriában lévő "belső" adatbázist.

Azaz neked a datasettel kell foglalkoznod csak, és kizárólag. Abból kiválogatod amit akarsz, azokból összeállítasz valamit, és a végeredményt kinyomtatod. Ennyi.

Egyébként, ha már van egy ilyen programod, miért nem ezt használod adatfelvitelre is? Nem sokkal elegánsabb lenne, mint az accesst megnyitogatni minden adat módosításhoz?

Én kérek elnézést!

(#1282) sonar


sonar
addikt

Hú skacok ma nagyon megszivatott egy probléma. (vb6)

Olvasom be a sorokat
Input #iFile, sLine
De ha van a sorban egy vessző akkor csak addig olvassa be. Létezik erre vmi kapcsoló vagy paraméter, hogy ne így csinálja hanem crlf-ig olvassa be a sort?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1283) martonx válasza sonar (#1282) üzenetére


martonx
veterán

VB6 is biztosan másképpen is tud fájlt beolvasni, nem csak az input-tal.
Tudom nem nagy tanács, de keress utána, én is csak ezt tudnám tenni helyetted, mert nem ismerem a VB6-ot.
Vagy hagyd a fenébe a VB6-ot, és használj normális VB.NET-et. :)

Én kérek elnézést!

(#1284) sonar válasza martonx (#1283) üzenetére


sonar
addikt

.Net-tel egy bajom van csak. Nem tud P-code-t csinálni

Közben meg megtaláltam a megoldást Input helyett Line Input kell

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1285) martonx válasza sonar (#1284) üzenetére


martonx
veterán

És mire használod a P-code-ot? Érdekel.

Köszi!

Én kérek elnézést!

(#1286) sonar válasza martonx (#1285) üzenetére


sonar
addikt

Én semmire, csak vannak olyan helyzetek amikor .Net hátrány. Pl visszafejthetőség, régebbi OS-ek amikhez alkalmazkodni kell.
De jelen esetben egy régi rendszer tovább fejlesztéséről van szó ahol kötve van a kezem.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1287) charun válasza NoLF (#1050) üzenetére


charun
csendes tag

Rutin az hogy valamilyen tevékenységet különösebb előkészület, felkészülés nélkül nélkül el tudok végezni :)

Most komolyan nehogy félreértsd ne akarlak cseszegetni :) , de a programozás alapjainak elsajátítására nem igazán az a legjob ha egy fórumon alapvető dolgokat (ami bármely alap programozási kézikönyv elején megtalálható) kérdezgetsz.

peace

(#1288) ArchElf válasza sonar (#1286) üzenetére


ArchElf
addikt

MSIL nagyságrendekkel könnyebben visszafejthető... .NET 2.0 pedig már win98-hoz is van. Annál régebbi gondolom azért nem kell.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1289) sonar válasza ArchElf (#1288) üzenetére


sonar
addikt

Igaz, de azért ki az a hülye ha van egy kód és csak ki kell egészíteni pár dologgal amiatt átírja az egészet új platformra
Tényleg, ha már itt tartunk. Van rá mód, hogy a .NET-es kódot vmi jóféle protectorral levédjem?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1290) ArchElf válasza sonar (#1289) üzenetére


ArchElf
addikt

Van valami obfuscator hozzá, de szerintem csak annyit ér, mint a Java-s társai.
Esetleg le lehet védeni mondjuk DLL-eket: betitkosítani, kódból visszafejteni és memóriából betölteni, de én mondjuk még nem csináltam ilyet.
Egy jó kis agymenés a stackoverflow-n a témában: link

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1291) opr


opr
veterán

Üdv!

Lenne egy Vbscript-el kapcsolatos kérdésem (kikészít, hátha nektek van valami használható ötletetek :) )

szval: a dolog egyszerű, van egy html file, van benne egy textarea, meg egy gomb. (dojo-t hasznalunk)
A gomb nyilván a scriptet futtatja. A lényeg: szeretném átadni a textarea-ban lévő cuccost egy változónak, mondjuk az strMernemMukodsz-nek.
A kód dióhéjban:
html kód:
<textarea dojoType="dijit.form.SimpleTextarea" type="text" id="asd" name="asd" cols="10" rows="10">
</textarea>

<button dojoType="dijit.form.Button" class="StartButton" id="TEST" onClick="RunScript('scripts/asd/asd.vbs', dijit.byId('asd').value, '', '', '', '', '', '', '', '', '')">
<b>GO</b>
</button>

a script kódja:
Option Explicit

If WScript.Arguments.Count > 0 Then
strMernemMukodsz = WScript.Arguments(0)
Else
MsgBox ("nyetparameter")
End If

MsgBox strMernemMukodsz

a probléma: elszáll object required-el, hogy az a fos nem object. Ami fura, mert textbox-al megy.

előre is thx a helpet, már cseppfolyós az agyam... :W

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1292) bandus


bandus
veterán

hopp, szóval van ilyen topik is, észre sem vettem.
[link]
nekem ilyen kérdésem lenne, ahogy látom itt is aktuális a téma :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1293) opr válasza bandus (#1292) üzenetére


opr
veterán

Ennél kicsit konkrétabban kéne leírnod a kérdést :)
Először is, mi a feladat? Másodszor: mi a jelenlegi kódod? Harmadszor: mi a hiba, hol száll el, stb.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1294) martonx válasza opr (#1291) üzenetére


martonx
veterán

Szia!

Elvileg működnie kellene az alábbi módszernek (csak .hta-val próbáltam ki, ott működik):

1. adj name attribútumot a textarea-dnak mondjuk name="teszt"
2. ezután a name objektumot már meg kellene, hogy találja a vbscript:

strMernemMukodsz = teszt.innerhtml
msgbox(strMernemMukodsz)

Én kérek elnézést!

(#1295) martonx válasza bandus (#1292) üzenetére


martonx
veterán

put/get úristen ez VB6 lesz.

És ezt oktatják az iskolában??? Eldobom az agyamat. Szerencsétlen diákok. Komolyan nem értem, akkor már miért nem VBScriptet oktatnak? Az legalább tartós tudást ad, ha más nem, makró programozásnál lehet hasznosítani.

Na de VB6 tudással mit tudsz kezdeni 2011-ben? :DD

Én kérek elnézést!

(#1296) bandus válasza martonx (#1295) üzenetére


bandus
veterán

én is tudom jól, hogy semmit, de sajna ez van. gépészkaron ennyi jut... bár jövő évtől nem lesz már vb6, csak c, de nekem ebben a félévben kell a diploma :)

mod: mindjárt leírom a feladatot.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1297) bandus válasza bandus (#1296) üzenetére


bandus
veterán

szóval a fájlkezelést tanultuk és a feladat a következő lenne:
egy ksi adatbázist kellene létrehozni egy rekord típusú fájlban. a fáljlban egy személyről 3 adatot kellene tárolni. ezen adatok eltárolásához létrehoztunk egy elrendezést. 3 textboxban a kívánt adatok vannak, a 4.ben kellene megjelennie annak, hogy hányadik rekordról van szó. a textboxok egyben szolgálnak az adatok bevitelére és egjelenítésére is.
van 4 command button. egy előre és egy hátra funkciójú, ami a rekordok közötti navigációra szolgál. egy mentés nevű, ami a 3 textbox tartalmát beírja egy rekordba a fájlban, és egy töröl, ami az épp kiválasztott rekordot törli ki.
remélem érthető...
a kódból jelenleg ennyi van meg:

Option Explicit
Option Base 1
Private Type hallgato
nev As String * 30
neptun As String * 6
kp As Single
End Type
Dim h As hallgato
Dim f As Integer
Dim r As Integer
Dim fnev As String
Dim tmpfile As String

Private Function darab() As Integer
f = FreeFile
Open fnev For Random Access Read As #f Len = Len(h)
darab = LOF(f) / Len(h)
Close #f

End Function
Public Sub kiirat(rekordsz As Integer)
Dim db As Integer
db = darab
If db = 0 Then
Label4.Caption = "No data"
Call tiszta
Else
Label4.Caption = Str(rekordsz) + "/" + Str(db)
f = FreeFile
Open fnev For Random Access Read As #f Len = Len(h)
Get #f, rekordsz, h
textbox1.Text = h.nev
textbox2.Text = h.neptun
textbox3.Text = Str(h.kp)
End If

End Sub
Public Sub tiszta()
Text1.Text = "Maximum 30 karakter"
Text2.Text = "NEPTUN"
Text3.Text = "Kp"

End Sub

remélem tud valaki segíteni :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1298) opr válasza martonx (#1294) üzenetére


opr
veterán

Üdv!

El tudnád küldeni a két forrásfile-t plz az oprre.born@gmail.com címre?

Valamiért nagyon nem akar működni, de szerintem én már olyan ideges agyok, hogy ha nem tolják az arcomba, hogy "íííígy, te marhaaaa!", akkor mostmár hülyén halok meg, vagy nemtom.
Thanx! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1299) ArchElf válasza bandus (#1297) üzenetére


ArchElf
addikt

Ez működőképesnek tűnik.
Load-ban be kell állítani a fájlnevet (ha nem textboxból kell beolvasni), Megnyitni a fált írás/olvasásra, le kell kérdni a rekordok számát, be kell állítani az első rekordot (nem kell beszárni a fájl).
Bottonokban:
- navigálás: gondolom neked is egyszerű (index változót kell növelni csökkenteni a 0 és a darabszám-1 között - vagy 1 és darabszám között??? már nem emlékszem)
- editre: ugyanaz van, mint a GET (csak PUT-tal): beállítani a rekordszámot, a textboxokból legenerálni a típust, felülírni vele a rekordot az adott helyen.
- mentésre: bezárni a fájlt és újranyitni
- törlésre:
legegyszerűbb az utolsó elemet a fájl végéről bemásolni a törölt helyére és a rekordhosszal csökkenteni a fájl hosszát.
bonyolultabban minden rekordot a törölt rekod után eggyel előrébb írni, majd csökkenteni a fájl hosszát egy rekordhosszal.

Nincs sajna VB6-om, csak magyarázni tudok...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1300) martonx válasza opr (#1298) üzenetére


martonx
veterán

Nem kell ide fájl küldés, ennyi az egész:

</head>
<SCRIPT Language="VBScript">
Sub RunScript
Msgbox comments.innerhtml
End Sub
</SCRIPT>
<body>
<TEXTAREA NAME="comments" COLS=40 ROWS=6></TEXTAREA>
<input id=runbutton class="button" type="button" value="Run Button" name="run_button" onClick="RunScript">
</body>

Egyszerű, mint egy faék.

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.