Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic

Hozzászólások

(#1101) DelArco válasza DelArco (#1100) üzenetére


DelArco
aktív tag

no közben csináltam egy kettős for ciklusos végigjárást ami ugyan nem olyan szép mint egy beépített függvény de mivel lehet hogy ez a beépített függvény nem is létezik ezért elfogadható az eredmény :)

Ellenben felvetödött egy másik probléma közben amit sehogy nme tudtam megoldani.
Szóval adott az eredmény megtalálja a keresett szöveget a program csak nekemaz kéne hogy az adott cella legyen kijelölve csak a datagridviewban.
Persze ez egyszerű lenne ha a selectionMode tulajdonság FullRowSelecten kell hogy legyen.

Próbálkoztam sokmindennel de nem jött össze sajnos.
Többek között pl azzal hogy alapból CellSelect van beállítva és ha CellClick eseményben megpróbáltam Selected-nek kiválasztani az adott sort.
Vagy azzal is hogy amikor lefut a keresés átváltok CellSelect módba és akkor csak a sima egy db cella lesz kijelölve. A click eseményben pedig visszaváltok vagy vmi ilyesmi.

Sajnos egyik sem vezetett megfelelő eredményre szóval aki tudsz az segítsen pls! :R

Youth hides the key to salvation

(#1102) kovacstibor79


kovacstibor79
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy segítsen valaki abban hogyan lehet azt megoldani hogy van 2-3 beviteli mezőm, és az ott bevitt adatokat egy XML file-ben elmenteni pl. egy gombnyomásra.

Köszi előre is.
Tibi

(#1103) DelArco válasza kovacstibor79 (#1102) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hali!

Ez ugyan egy .NEt-es jegyzet és azon belül is Cx-os de esetleg ha Visual Basic.NEt-et használsz akkor lehet hogy működik azzal is és ez egy eléggé részletes leírás.
[link]

Youth hides the key to salvation

(#1104) Korcsii


Korcsii
őstag

nem tom hogy csináltam, de most már semmi...

[ Szerkesztve ]

(#1105) PetX


PetX
aktív tag

Sziasztok!

Légyszíves aki tud segítsen.

.XML file-okat kellene kiolvasni, egy könyvtáron belül több file.
Egy excel táblában szerepelnek a file-ok nevei (mivel az elnvezésük azonos a gyári számaikkal, elektromos mérőórák kiolvasási adatai).

Na már most, hogyan lehet macroval/visual basic-el megoldani azt, hogy az excelben eltárolt file nevek alapján behívjam az xml-t?

Ez az egy amit nem tudok megoldani, ki tudom szedni az .xml-ekből amire szükségem van csak nem tudom behívni, hogy automatikusan lefuttatom a macrot és hivogassa be egymás után.

Arra gondoltam, hogy magát a file nevet változóként használom és megadom neki azt az elérési útban. De nem megy. Nem vagyok járatos benne, ha tud valaki segíteni azt nagyon megköszönném!

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#1106) Surda


Surda
tag

Sziasztok!

Excel 2003-ban makrózom. Kérdésem: lehet programozottan exportálni Excel munkalapot DBF-be? Tehát hogy ne kelljen a usernek a Mentés másként-et se használnia.

A garancia meg... ha a címke meg...

(#1107) Akita


Akita
tag

Üdvözöllek benneteket. Segítséget szeretnék kérni, Budapesten élő informatikustól, informatikát oktató szakembertől. Fiam barátnője a gödöllői egyetemen környezetmérnöki szakán tanul és már másodszorra veszi fel az ehhez szükséges számtech-et. Segítségre lenne szüksége, legkésőbb holnap, 05.12.-én, mert 13.-án zh-t kell írnia belőle. A pontos témakör a visual basic, és valami folyamatábrákat kell alkotnia ezzel összefüggésben. Témában otthonosan mozgó szakember segítségét szívesen megfizetném.
Bencsetler Attila 06 30 3247444

(#1108) Akita


Akita
tag

Előző hozzászólásomban tett kérésemet sztornóznám, sikerült segítséget találnunk.

(#1109) Dobozossör


Dobozossör
tag

Helló!

Tudtok ajánlani valami ingyenes kiegészítőt Visual Studio 2008 (jelenleg Express) alá, amivel tudok Ribbon Bart készíteni Basicben?

Köszönöm!

Olcsó Interworx tárhelyek - https://hosting.tri-software.com

(#1110) ArchElf válasza Dobozossör (#1109) üzenetére


ArchElf
addikt

Asszem láttam 1-2 éve a codeproject-en ribbon bar komponenst. Lehet, hogy nem vb, hanem c# alatt volt megírva, de ez a .NET motort nem nagyon izgatja.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1111) ArchElf válasza Surda (#1106) üzenetére


ArchElf
addikt

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="file.dbf", FileFormat:=xlDBF4

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1112) Dobozossör válasza ArchElf (#1110) üzenetére


Dobozossör
tag

Nagyon szépen köszönöm, lesz miből válogatni :)

Olcsó Interworx tárhelyek - https://hosting.tri-software.com

(#1113) adam_


adam_
senior tag

Aki jó Visual Basic programozásba és solver példák megoldásába az írjon! Nagyon sokat segítene az illető! :U

(#1114) martonx válasza adam_ (#1113) üzenetére


martonx
veterán

Miről lenne szó?

Én kérek elnézést!

(#1115) adam_ válasza martonx (#1114) üzenetére


adam_
senior tag

Küldtem privit! :)

(#1116) lapad


lapad
csendes tag

Hello mindenki!

Kezdő vagyok és abban szeretnék segítséget kérni, hogy MS Access-ben el lehet érni azt valahogy, hogy a beviteli mezőbe írt adatokat ne tegye be rögtön a táblába.

Én arra jutotttam, hogy egy checkbox-ot tennék be amit egy gomb lenyomás leellenőriz, és akkor engedi menteni a recordot.

Private Sub mentes_Click()

If jelolonegyzet.CheckState = CheckState.Checked Then

RunCommand acCmdSaveRecord

Else

MsgBox ("Nem jelölte be az elfogadást !")

End Sub

Mi lehet a hiba?
Segítséget előre is köszi!

(#1117) martonx válasza lapad (#1116) üzenetére


martonx
veterán

Kapsz valami hibaüzenetet? Gondolom debugolnod kellene. Ránézésre gyanús amúgy a szintaktika, ahogy a jelölőnégyzet checkstate-t ellenőrzöd. A RunCommandban sem vagyok biztos, hogy jó-e így?
De ez csak ránézés.
Írj be egy stop-ot az if-es sor elé, aztán F8-al lépkedj végig rajta, hogy kiderüljön mi nem jó.

Én kérek elnézést!

(#1118) ArchElf válasza lapad (#1116) üzenetére


ArchElf
addikt

Pl., a beviteli mezők ne legyen összekötve a táblával, hanem egy megírt insert-tel tedd be az adatokat az adatbázisba.
Persze ez hackelés :)
Azt is csinálhatod, hogy beteszel a táblába egy kötelező mezőt érték ellenérzéssel (Yes/No típus, "validation rule" = True) , és úgy csak akkor tud adatot feltölteni, ha a checkbox be van kapcsolva...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1119) rákász


rákász
csendes tag

Sziasztok!

Bízom benne, hogy valaki ért a Visual Basic 2008 Express Edition-höz...
A következő a gondom.

Adott egy form (Form1) és rajta egy gomb (Button1). A feladata a gombnak az lenne, hogy létrehoz egy kapcsolatot a form és a merevlemezen lévő adatbázis (MyDatabase.sdf) között. Mindehhez eddig hiába írogattam kódot, mindhiába. Az alábbi kóddal próbálkoztam a Button1 Click eseményéhez -

Dim con As New OleDb.OleDbConnection
Dim str As String = "Data Source=C:\FirstDatabase.sdf"
con.ConnectionString = str
con.Open()

Itt a hibaüzenet a harmadik sornál az alábbi: A ConnectionString kapcsolódási karakterláncban nincs meghatározva az OLE DB szolgáltató. Példa: „Provider=SQLOLEDB

OK, írjunk be a szolgáltatót. A connectionstrings.com aszongya, hogy a .NET Framework Data Provider for Microsoft SQL Server Compact 3.5 szolgáltatóhoz a Provider=SQLNCLI10 fog működni. A kód így változik:

Dim con As New OleDb.OleDbConnection
Dim str As String = "Provider=SQLNCLI10;Data Source=C:\FirstDatabase.sdf"
con.ConnectionString = str
con.Open()

Ekkor a hibaüzenet a negyedik sornál: Invalid authorization specification

Nincs több ötletem, pedig nagyon úgy érzem hogy valami egyszerű dologról van szó...
Segítsetek pls!

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#1120) rákász válasza rákász (#1119) üzenetére


rákász
csendes tag

Megvan a megoldás

Oledb objektumcsoport = mdb file-okhoz történő csatlakozás esetén használatos
SqlServerCe objektumcsoport = sdf file-okhoz történő csatlakozás esetén használjuk.

Én Oledb.OledbConnection objektummal akartam meghívni egy olyan adatbázishoz történő csatlakozást, melyhez valójában SqlServerCe.SqlCeConnection objektum kell...

Amit még tudni kell, hogy az SqlServerCe objektumcsoport csak akkor meghívható, ha a Project -> Add Reference menü alatt, a .NET tabnál hozzáadod a System.Data.SqlServerCe referenciát a projektedhez.

Hát ennyire volt egyszerű a megoldás, de hála a microsoftos gyerekek hamar válaszoltak. :)

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#1121) martonx válasza rákász (#1120) üzenetére


martonx
veterán

Vagy ami még egyszerűbb lett volna, ha a varázslóval megcsináltatod az adatbázis kapcsolatot, majd az ott kialakított connectionstringet használod. Sok connectionstringes szopástól megkíméltem már magam a varázslóval.
Ha jól emlékszek a varázsló automatikusan hozzáadja a szükséges referenciákat is, a solution-höz. Ezután már ninics más dolgod, mint kitörölni a kapott dataset-et, és beírni a kilesett connectionstringet a gomb nyomás mögé.

Én kérek elnézést!

(#1122) rákász válasza martonx (#1121) üzenetére


rákász
csendes tag

Varázslóval ment a dolog, viszont a kapcsolat létrehozása után hiába lestem ki a paramétereket a Properties ablakban, nem ment a kód emiatt az OleDb versus SqlServerCe összekeverés miatt...

kezdő vagyok ám még ehhez

THX a választ!

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#1123) Dobozossör


Dobozossör
tag

Helló!

Vb.net-ben készül egy program. Milyen védelmet ajánlanátok hozzá? Alaplap vagy vinyó sorozatszámhoz nem akarom kötni, mert hiba esetén sok a szenvedés vele (meg ki tudja, hogy nem csak egy másik gépre teszik fel). Valami hardverkulcsos megoldással foglalkozott valaki? Akár egy memóriakártyás, pendriveos vagy smart kártyás megoldás is érdekelne.

Köszönöm!

Olcsó Interworx tárhelyek - https://hosting.tri-software.com

(#1124) sonar válasza Dobozossör (#1123) üzenetére


sonar
addikt

Hát .Net nem arról híres, hogy ne lehetne visszacompilálni :(
DotNet protector kulcsszóra keress rá a googliban.

Többiben sajnos én sem vagyok jó, de ha találsz vmi jó megoldást ne felejsd el megosztani velünk is :K

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1125) martonx válasza sonar (#1124) üzenetére


martonx
veterán

Bármit vissza lehet elméletileg compilálni. Szerintem .Net-es exe-t sem könnyebb feltörni, mint más exe-t.
Talán a legegyszerűbb védelem egy sima txt kulcsos védelem. Egyedül a kulcs generátorodnak kell bonyolultnak lennie.

Én kérek elnézést!

(#1126) Dobozossör válasza sonar (#1124) üzenetére


Dobozossör
tag

Helló!

Annyira nem kell komoly védelem, nem egy akkora cucc, csak valamihez akarom kötni, hogy ne lehessen egy sorozatszámmal ezerszer feltenni. A proginak mindenképp netkapcsolat kell, úgyhogy szerintem limitálni fogom a szériaszámok aktiválását, amit minden indításnál leellenőriz, és ha "bannolva" van, akkor nem engedi elindítani.

Olcsó Interworx tárhelyek - https://hosting.tri-software.com

(#1127) sonar válasza martonx (#1125) üzenetére


sonar
addikt

Hát csak nem mindegy, hogy milyen könnyen lehet visszafejteni.
Pl.: egy UPX-el titkositod akkor azt még az upx vissza is tudja fejteni. De mondjuk egy Armadillo-val már keményen trükközni kell és ismerni az gépikódot...

A kérdés mindig az, hogy kitől kell védeni a sw-t.

@dobozossör - esetleg még egy pendrive sn-t kiolvasni és kötni a kódhoz.
Igy nem indulna el másik pendrive-val.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1128) ArchElf válasza sonar (#1127) üzenetére


ArchElf
addikt

Pendrive - csak írni kell egy dummy drivert, ami USB drive-nak hazudja magát :) Általában a webes ellenőrzzéses - webservice-es? -, no meg a jól bevált kulcsgenerálós megoldások mennek mostanában szerintem.

Esetleg lehet használni hardveres megoldást is (smartcard, titkosított pendrive) ha tényleg erősen fizetős megoldást lesz, de itt már rendesen bele kell gányolni a kódba is, hogy nehezen törhető legyen.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1129) ArchElf válasza ArchElf (#1128) üzenetére


ArchElf
addikt

Amúgy lassan feltöri az IPhone-os srác a PS3-at...
http://geohotps3.blogspot.com/

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1130) [sultan]


[sultan]
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani Office vb editorjából miért nem működik mindig a kódkiegészítés?
Pl. ActiveSheet. -ra nem ad ki semmit.
Köszi előre is :))

(#1131) martonx válasza [sultan] (#1130) üzenetére


martonx
veterán

Mert ez ilyen. Ha komoly office kiegészítő programot akarsz írni, akkor indulj ki a Visual Studio-ból.

Számomra egyébként érthetetlen, hogy az MS még mindig a VB6-ra alapuló VBA-t erőlteti az office makrókban. Ahelyett, hogy .Net-re állna át.

Én kérek elnézést!

(#1132) ArchElf válasza martonx (#1131) üzenetére


ArchElf
addikt

VBA csak a kompatibilitás miatt maradt benne. A 2003-ban is volt már .NET támogatás, csak fejlesztői környezetet nem adnak alapból hozzá... Az Office árában nincs bent egy VS.NET liszensz :)
Csekk

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1133) martonx válasza ArchElf (#1132) üzenetére


martonx
veterán

Bocs, pontatlanul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy a makró szerkesztője igazán lehetne .NET-es.
VS-el excel makrót szerkeszteni elég nehézkes. Jobb szeretem rögtön az excelből szerkeszteni a makrókat.

Én kérek elnézést!

(#1134) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok !
Egy olyan feladatot kell megoldanom , ami a következő : ha az egér pozíciója 15 percig nem változik meg ,akkor legyen végrehajtva ez a parancs :
%windir%\system32\rundll32.exe PowrProf.dll, SetSuspendState. Vagyis lemegy alvóba a gép. Tudom,hogy energiagazdálkodásnál meglehetne oldani (nekem ott nem megy a beállítás, illetve beállítom hogy negyed óra múlva aludjon, de nem teszi)
,ezért kéne egy nyúlfarknyi programocska ,ami a háttérben futna.Ha valaki itt leírna erre egy megoldást, örülnék neki.

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#1135) martonx válasza Atti1112 (#1134) üzenetére


martonx
veterán

VBScripttel oldd meg:

Dim X_absolute, Y_absolute
X_absolute = window.event.offsetX
Y_absolute = window.event.offsetY

Ezzel megkapod az egér koordinátáit (bár még sose próbáltam). 15 perc múlva megint lekérdezed, ha a kettő ugyanaz akkor shell parancsként futtatod: %windir%\system32\rundll32.exe PowrProf.dll, SetSuspendState

Vagy az ilyen automatizálás feladatokra még jobb az AutoIt környezet.

Én kérek elnézést!

(#1136) Atti1112 válasza martonx (#1135) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Nagyon szépen köszi a választ.Az Autoit-el barátkozom, sokat tud ,de elég bonyesz.
Olyan ötleted nincs, ami mondjuk a képernyő kímélő elindulásakor (helyett) lefuttat egy *.batot vagy shell-t ? Ez annyiból is jobb lenne, mivel ha megy egy film a kmplayerrel,akkor nem menne le 1/4 óránként alvóba, és nem kéne 1/4 óránkét visszakapcsolni a filmet :) A kmplayer ,meg nem engedi futni a képernyőkmélőt ,ha ő fut,így nem menne le alvóba a gép.

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#1137) martonx válasza Atti1112 (#1136) üzenetére


martonx
veterán

Nem értem mit akarsz. Tudom mi a bat, meg a shell, de mit csináljon???

Én kérek elnézést!

(#1138) Atti1112 válasza martonx (#1137) üzenetére


Atti1112
aktív tag

A képernyőkímélő rendesen elindul.Beállítom,mondjuk 10 percre és simán megy.Ez ok.De ,ha beállítom az energia gazdálkodási lehetőségeknél az alvó állapotot mondjuk 10 percre,azt nem hajlandó.Ezért gondoltam,hogy ha elindul a képernyővédő, akkor még azzal együtt elkéne indulnia egy *.bat vagy shell parancsnak ,ami leviszi alvóba a gépet.Egyébként rájöttem közben,hogy miért nem aktiválta : futott a google desktop sidebar és az nem hagyta elindulni.Ha azt kikapcsoltam,akkor már működött is az alvás opció.Viszont ,ha rá lehetne beszélni a windowst,hogy a képernyővédővel együtt végrehajtódjon egy batch file,akkor már nyert ügyem van.Maradhatna az oldalsáv és működne az alvás opció is.Erre ötleted ? Esetleg xp alá egy olyan oldalsáv ,ami nem nyúl bele az alvás opcióba ? A Samurize tudja ezt szerinted ? Ui : előző hozzászólásomban arra utaltam,hogy a bat vagy shell progiban eltárolnám ezt a sort : rundll32.exe PowrProf.dll SetSuspendState és így máris menne alvóba.Vagyis ha egy parancsikont készítek az asztalra amibe ezt írom : rundll32.exe PowrProf.dll SetSuspendState ,akkor rákattintásnál már alszik is a gép.Így már érted ?

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#1139) martonx válasza Atti1112 (#1138) üzenetére


martonx
veterán

WMI-vel el lehet kapni a képernyővédő indulását. AutoIt fórumban valahol láttam is erre példa kódot.
Mivel WMI-t figyeli a példa kód, ezért nyilván vbscripttel is megoldható.

Én kérek elnézést!

(#1140) dany27


dany27
őstag

hi

egy olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudok figyelni bizonyos billentyűket és azok lenyomásához rendelni bizonyos utasításokat??

Előre is köszi!

(#1141) Polyák válasza dany27 (#1140) üzenetére


Polyák
tag

Ebből kiindulhatsz:

A Label1-be az ascii kódot irja a Label2-be hogy milyen betű. A Chr(x) parancsal, az x helyén ascii kóddal a betűt tudod megjeleniteni. A keypress-sel figyeli a lenyomásokat és ascii kódba adja vissza. Most nincs fenn nekem a VB ugyhogy nem tudom kipróbálni.
(VB6 ba irtam)

Private Sub Form_KeyPress(KeyAscii As Integer)

Label1.Caption = KeyAscii
Label2.Caption = Chr(KeyAscii)

If Label2.Caption = Chr(9) Then Label4.Caption = "Tabulátor"
If Label2.Caption = Chr(13) Then Label4.Caption = "Enter"
If Label2.Caption = Chr(32) Then Label4.Caption = "Szóköz"
If Label2.Caption = Chr(8) Then Label4.Caption = "Backspace"
If Label2.Caption = Chr(10) Then Label4.Caption = "Új oldal"

End If
End Sub

Remélem segitettem azért valamit. Ezt egy régi programomból másoltam ki.

[ Szerkesztve ]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#1142) martonx válasza dany27 (#1140) üzenetére


martonx
veterán

vb.net-nél ha form-on akarod elkapni a billentyű nyomást, előtte engedélyezned kell a keypreview-t.

Én kérek elnézést!

(#1143) dany27 válasza martonx (#1142) üzenetére


dany27
őstag

köszi mindkettőtöknek a segítséget! Közben én máshogy oldottam meg!

Így:
Sub MainFormKeyPress(sender As Object, e As KeyPressEventArgs)
Select Case e.KeyChar
Case "0"

End Select
End Sub

Kérdés hogy tudok meghívni másik Sub-ot??

Előre is kössz!

(#1144) Polyák válasza dany27 (#1143) üzenetére


Polyák
tag

Ha jól emlékszem akkor ha az SUB X-et akarod behívni akkor Call X
De ez csak igy hirtelen ugrott be.

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#1145) dany27 válasza Polyák (#1144) üzenetére


dany27
őstag

én is így próbáltam de így hibát dob rá....
Ezt:
Nincs megadva „Public Sub Pg_clearClick(sender As Object, e As System.EventArgs)” következő paraméterének argumentuma: „sender”. (BC30455) - D:\Programozás\Basic\calculator\MainForm.vb:352

[ Szerkesztve ]

(#1146) martonx válasza dany27 (#1145) üzenetére


martonx
veterán

Sima sub-ot akarsz meghívni, vagy ahogy nézem a hibaüzenetet egy form event subját???

Te itt egy gombnyomás subját próbálod meghívni? Miért??? Nem hiszem, hogy ez így sikerülne.

Ha azért akarod azt meghívni, mert abban van egy bizonyos kódrészed, és nem akarod kétszer leírni, akkor tedd ki egy sima szubrutinba, vagy funkcióba, és arra hivatkozz mindenhol.

Én kérek elnézést!

(#1147) dany27 válasza martonx (#1146) üzenetére


dany27
őstag

kössz a tippet már közben én is rájöttem!
Am az mért van hogy egyszerű kis szar 14 megát eszik kicsit sokallom. Pedig nem csinál nagy dolgokat. (Csak XP alatt win7 alatt mindössze csak 3megát...).
Ne nevessetek ki, de windóz calculator kópiát csinálok :D
Suliba adta a tanár h valamivel letudjon kötni míg a tanár próbálja még az alap algoritmusokat a többiek fejébe verni :)

Jah hamár itt vagyunk hogy tudom azt megoldani hogy nem zárom be a formot és nem is rejtem el hanem mást töltök bele?? (Egyszerű/tudományos nézethez kell)
close parancsot találtam hozzá de mivel nyitom meg a másikat ??

Előre is kössz!

(#1148) martonx válasza dany27 (#1147) üzenetére


martonx
veterán

Két megoldás lehetséges:

1. Minden control-od visible és enabled tulajdonságát átállítod false-ra, míg a másik kupac controlodét meg true-ra. Ez a nem elegáns módszer.

2. Másik formot .show-val tudod megnyitni (ugye most VB.NET-ről beszélünk?). Az újat megnyitod, a régit bezárod. Figyelem fontos a sorrend :DDD Egyúttal project tulajdonságainál be kell állítani, hogy akkor lépjen ki, mikor az utolsó formot is bezártad, ne pedig az alapértelmezett form bezárásakor. Ez az elegánsabb módszer.

+1. Elfelejted a winforms-t, és megcsinálod wpf-ben. No, ez egy külön történet, de ez a legelegánsabb módszer :K

Én kérek elnézést!

(#1149) dany27 válasza martonx (#1148) üzenetére


dany27
őstag

kössz a tippeket! wpf mit takar pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#1150) martonx válasza dany27 (#1149) üzenetére


martonx
veterán

Először úgy gondoltam, hogy hülye kérdésre nem válaszolok. Aztán meg azt, hogy mégis:

Google, vagy mostanában Bing :DD

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.