Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#715) Atos23 válasza FerroChrom (#714) üzenetére


Atos23
senior tag

Az a baj, hogy a paraszt elhiszi azt, hogy egy 100.000 Ft-os notit megvesz hibásan 30-ért, és megjavíttatja a sarki számtechboltban "ötezerért".
Nálunk is az ügyfelek amikor betoppannak egy hibás, képet nem adó notival, úgy gondolják, hogy itt csavarunk, ott csavarunk egyet, itt forrasztunk-ott forrasztunk és máris megy a gép "ötezerből" :) Ugyanez a tévhit táplálja a Vaterán áron felül elpattintott hibás cuccok vevőit is.

Pinkbabyhez még annyit, hogy nyakamat rá, hogy nőni fog még a negatívjainak értéke, kb. 150-re saccolom a sértettek számát. Vannak olyan Teleshopon és Quelle-n nevelkedett jóemberek, akik 1 hónapot is várnak a postásra, s akkor talán bevillan hogy valami mégsem kerek. :) Szerintem megpattant az országból a pénzzel, bár ahhoz a 3,5 milla elég kevés.

Már egyszer kifejtettem itt részletesen, hogy rendesen nőni fog az utalós csalások száma, de szerintem ez még mindig csak a jéghegy csúcsa.
Kiváncsi vagyok, az EU más országaiban mennyire divat az utalós csalás. Persze nem a hozzánk hasonló balkáni országokban, hanem a nyugatabbi oldalon lévőknél :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.