Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Elindult a diretto
cserebere.hu helyett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1052) chungee


chungee
addikt

Tudtok mondani melyik hazai oldal az, amelyik vetekszik a vatera-tesz duóval szemben:F Nem baj, ha ingyenes :B

(#1053) mefistofeles

A Vaterának az a behozhatatlan előnye, hogy rengeteg termék található rajta és vevői oldalról tényleg nagyon előnyös üzleteket lehet kötni. Mondjuk ha nem üzletszerűen akarja csinálni az ember akkor eladóként se rossz....szerintem....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1054) randras válasza mefistofeles (#1053) üzenetére


randras
veterán

Miért üzletszerű eladásra rossz?

(#1055) mefistofeles válasza randras (#1054) üzenetére

fogalmam sincs....valszeg úgy is jó ha kellően alacsony áron (úgy, hogy még neki is megérje) tudja adni az ember a cuccokat!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1056) randras válasza mefistofeles (#1055) üzenetére


randras
veterán

Azt hittem tudsz valami konkrétat. :N

(#1057) mefistofeles válasza randras (#1056) üzenetére

Csak annyi, hogy azért a Vaterán inkább használt (vagy használt árban) keresnek cuccokat az emberek És ebből üzleti mennyiségben szerezni elég ügyes dolog.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1058) randras válasza mefistofeles (#1057) üzenetére


randras
veterán

:N

Az emberek olcsót keresnek, olcsó ≠ használt.

(#1059) mefistofeles válasza randras (#1058) üzenetére

Hát szerintem az olcsó az legtöbbször használt is.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1060) randras válasza mefistofeles (#1059) üzenetére


randras
veterán

Vagy hamis, esetleg csak simán szar.

(#1061) Zirowe válasza Zirowe (#1038) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Eszméletlen: 4x váltottunk levelet, bekérték a rendelkezésre álló adatokat, és még ezek után is volt képük 3x azt mondani, hogy a vaterának kb semmi köze az adásvételekhez, ők csak a felületet biztosítják (ja, meg beszedik a vaskos pénzeket).

4. levélben mondtam, hogy ha nem törlik, akkor szépen perem őket meg az eladót rágalmazás és jóhírnév megsértése miatt, érdekes módom erre már az volt a válasz, hogy törlik.

Egy nagy halom kaki ez a vatera, már csak nagyon ritkán használom, csak arra, amit ebayen nem lehet beszerezni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1062) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
A Vaterát tényleg ellepték az ÁSZF-et és minden egyéb szabályzatot bemagoló tudálékoskodók és az értetlen barmok?

Hónapokkal ezelőtt adtam el utoljára, most felraktam pár dolgot, de belekötnek a postaköltségbe (a rosszabbja azután, hogy megnyeret a licitet); abba, hogy mi az, hogy megváltoztatom a kikiáltási árat (aukciós termék), mikor ő megvette volna a régi áron és igenis adjam el annyiért; vagy hiába 2800Ft a minimum ár, ő akkor 2000-ért megvenné.

Ezelőtt 100-ból 1 hasonló volt, most meg fordított az arány.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1063) chungee válasza orkester (#1062) üzenetére


chungee
addikt

Nem kötelez téged semmi, hogy a régi áron ad el. Mivel már lejárt. Meg volt rá a lehetősége.

(#1064) mefistofeles válasza orkester (#1062) üzenetére

Szerintem (én csak kicsiben csinálom, pár üzlet oda-vissza) ma is mindennek meg van a gazdája sőt még jobban csak ésszerű árat kell kikalkulálni mert hatalmas a választék! A hülyékkel meg ne foglalkozz!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1065) orkester


orkester
senior tag

Köszi, a termékeimmel egyelőre átköltöztem a Zsibvásárra, sosem lehet tudni. Meglátom ott milyen a helyzet, bár félek, hogy nem lesz nagy érdeklődés.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1066) mefistofeles válasza orkester (#1065) üzenetére

Sok a vaterán az eladó de szerintem (nincsenek statisztikai adataim) messze a potenciális vevők száma is a legtöbb......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1067) chungee


chungee
addikt

Amit teszveszen eladok automatikusan Vaterás jutalék tarifát számláznak. Lehuzós banda. Köztudott, hogy teszen olcsóbb a jutalékdíj.

(#1068) runner 125 válasza chungee (#1067) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyakorlatilag pont 2 éve, h a vaterát és a teszveszt egy cég működteti, ebből kifolyólag a jutalékrendszer is ugyanaz.
Előtte a teszvesz valóban másként és olcsóbban működött.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1069) chungee


chungee
addikt

Csak nálam nem működik a Vatera futár MPL szolgáltatása:F Pontosabban: nem lehet kiválasztani a háznál történő átvétel, hanem csak a kijelölt átvételiponton lehet.

(#1070) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Kb. mennyi ideig érdemes hirdetni a termékeket, ha licitre bocsátom őket? 1 hét vagy esetleg több?

(#1071) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Sajnos már nem először van problémám a Vaterával.
Mondvacsinált indokkal Kizártak és nem tudom megnézni, hogy milyen termékeim voltak feltöltve.

A lényeg: Valahogy megtudom nézni, hogy milyen aukcióim voltak fent? :)
Az összeset lejárttá tették.

Köszönöm

(#1072) dragonfx


dragonfx
veterán

hogy mernek 1000ft tartozás miatt egy behajtócéghez forudlni akik 3800ft.ot kérnek pluszba 3 adat kinyomtatásáért?
egy pipa nem számit aláírásának hogy egyetértek a feltételekkel nem?
nem egyenrangu a kiszabott dij a tőketartozásommal?
mit lehetne tenni hogy ne kelljenn befizetnek csak az ezrest valami fogyasztóvédelmi paragrafus avgy valami ilyemsire gondolok?
van itt jogász aki tudna segíteni ebben?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1073) Real Putyur válasza Fancy-boy (#1071) üzenetére


Real Putyur
újonc

Biztosan nem mondvacsinált indokkal zártak ki... :-) Hidd el, 10 év vaterázás után láttam már egyet 's mást.

A lejárt(tá tett) tételeidet úgy tudod megnézni, hogy a részletes keresésnél rákeresel a (volt) felhasználónevedre, és ott a lejárt aukciókra. Persze mindez csak 80 napig működik, utána a semmibe vesznek az aukciók.

(#1074) Real Putyur válasza dragonfx (#1072) üzenetére


Real Putyur
újonc

A behajtócég munkadíja független a behajtandó összegtől. Ha 100 000 Ft-tal tartoznál, akkor is ennyit kérnének pluszban.
Tanulság: meg kell adni a császárnak, ami a császárnak jár. Azaz: be kell fizetni a számlákat időben (elég sok idő van rá).

(#1075) degu válasza Real Putyur (#1074) üzenetére


degu
senior tag

Nincs merszünk összefogni,mert csak abban értünk egyet /szinte mindig!/ hogy...nem értünk egyet. :(

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1076) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Kaptam ma egy behajtó összeget 4200ft-t... De nem értem miért..
Az Ön számláinak/befizetéseinek egyenlege: 0 Ft
Lejárt befizetési határidejű tartozás: 0 Ft

Az utolsó számlám 920 ft volt.1 hét késéssel fizettem be. Minek küldtek 4200 Ft behajtó csekket?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#1077) prannk


prannk
őstag

Az a druva hogy hétfőn már befizettem az összeget.Délután jött is az emailt
Az Ön által befizetett összeg lekönyvelése és jóváírása megtörtént, köszönjük!

Akkor be kell fizetnem ezt a szart?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#1078) degu válasza Real Putyur (#1074) üzenetére


degu
senior tag

Szerinted milyen jogalapon küldte ki az ELMÜ az ÁPRILISI villanyszámlát március közepén,és mi van,ha nem fizetek egy igénybe sem vett szolgáltatásért?
Megmondom: KIKAPCSOLJÁK az áramot,és a bünti+a visszakapcsolás dijjával q*va jól keresnek-ráadásul! :W
Ugy hogy nekem ne rizsázzon senki az *időben kell befizetni a számlát* szlogernnel,a gonosz törpe meg a rezsicsökkentési csinn-bumm cirkuszával lépjen fel a Fábri-sóban,és ott vakítsa a parasztokat... :(

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1079) gombcomp válasza degu (#1078) üzenetére


gombcomp
senior tag

Olvasd el! Átalány díjat fizetsz,és év végén jön az elszámoló számla amikor a tényleges
fogyasztásod után rendezed a számlát vagy plusz, vagy mínusz.
A számlát úgy állítják ki,ahogy a szerződés tartalmazza.Nem kell előre fizetned,mert
a "szerződött" összeget kérik az adott hónapra is,amit majd az aktuális időben vonnak le.
Nem tudom,hogy csak demagóg,szűklátokörű vagy e vagy csak Hsz.-t gyüjtesz (már több
helyen láttam),vagy csak "gonosztörpe" fóbiád van....
Mellesleg ez nem a topic témája....
Üdvözlettel: Ács Zoltán

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#1080) degu válasza gombcomp (#1079) üzenetére


degu
senior tag

*Tág látókörüek*,akik fölényesen,csipőből oldanak meg problémákat,alkotnak véleményt ,és sormintaként még le is fikáznak mindent,amit nem értenek... :(
Igen!
Átalányt fizetek,és egyszerre kaptam meg a márciusi,és az áprilisi számlát!/Habár a Szerződésben ez nem szerepel!/
Üdvözöllek a való világban. :R
/Ez nem egy smúzoló,névtelen levél,hanem csak egyszerüen...én igy látom a dolgokat,amik velem történnek nap,mint nap.../ :P

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1081) Andika80 válasza hossszú (#874) üzenetére


Andika80
csendes tag

Helló
Én szintén a Vaterán csináltam egy Teljes jogú fiókót,de egy korábbi szabálytalanság miatt le tiltotak ami végül is jogos bár azelött is szólhatak volna hogy egy napom elment a termék feltöltésre amit ugye másnap leszedtek,el nem adtam semit de venni vettem egy laptop-ot,amit ki is fizettem de sajnos a gép nem érkezett meg.Akitől vettem normális értékelésekkel rendelkezett csak velem csinálta ezt.Hogy miért mert látta hogy inaktiv vagyok nem tudom értékelni.A Vatera azt javasolja tegyek feljelentést 7500ft -miatt???Ki fog ezzel foglalkozni a rendörségen?Évekig járjak a biroságra?
Ez a Vatera

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#1082) instantwater válasza Andika80 (#1081) üzenetére


instantwater
addikt

Van mostanság normális alternatíva a vatera+teszvesz duó helyett?
Nálam is ez a "be ne merj regisztrálni újra, mert megtalálunk" mindezt azért mert azt merészeltem írni egy vevői kérdésre, hogy amit keres, az van, de nincs feltöltve, pillanatnyilag nem is tudom feltölteni, így üssön le mást.
Ezt ők annak vették, hogy biztos a jutalékfizetést akarom kijátszani.
Persze, volt drágább termék is, azt is leüthette volna.
Idióták.
Mire a vevő vett volna valamit, addigra inaktiválták a fiókom.
Elég pirítottmagyar banda ez.

Utána regisztráltam egy új fiókot, 2 nappal késöbb tiltották, mert hogy ÉN vagyok tiltva.
Komolyan, a s*ggemre tetováljam, hogy 'banned from vatera'?
Meg mi az hogy az embert bannolják?

Ja mellesleg hozzátenném, hogy az elmúlt hónapok során többtízezer Ft jutalékot kifizettem nekik.
Ez a hála. :W :Y

Gratulálok allegroup :C

[ Szerkesztve ]

(#1083) Jester01 válasza instantwater (#1082) üzenetére


Jester01
veterán

Meg mi az hogy az embert bannolják?

Jelzem, a PH!-n is az embert bannolják, ha újra csinálja az accountot és észreveszik akkor repül megint.

Jester

(#1084) instantwater válasza Jester01 (#1083) üzenetére


instantwater
addikt

Igen csak a phról nem bannolnak olyanért mint a vateráról. Itt nem jutalékéhes banda van.

(#1085) Generik


Generik
csendes tag

Na kérem.

Azóta is tart a vatera és a teszvesz önkényuralma.

Nemsokára jön az új vatera is.

(#1086) FerroGamer válasza Generik (#1085) üzenetére


FerroGamer
újonc

Mostanság volt szerencsé(tlensége)m megtapasztalni az új Vatera rendszerének fícsőrjeit.

Időtlen idők óta használom a Vaterát és ugye hozzászoktam, hogy az automatikus üzenetre nem tudok válaszolni, hanem a bejövő üzenetek között tudom megnyitni a kérdést a Vatera saját felületén.
Na, nemrég jött egy kérdés egy termékemhez, amire rögtön szerettem volna választ küldeni. Vagy negyven percig kerestem a válaszküldési opciót, mire kiderült, hogy a gépi email-re kell válaszolni: ha pl. Outlook-ban rákattintasz a "Válasz" menüpontra, akkor az üzenet email címzettje a kérdező email-címe lesz. Értitek: elég csak kérdeznem valakitől és már meg is kapom az email-címét, még meg sem kell nyernem az aukciót hozzá!
Itt felmerült az első kérdés: miért nem lehetett kiírni a gépi email-be, hogy így lehet válaszolni a kérdésre? Majd jött a második elmélkedés: ha a Vatera eddig derekasan küzdött a jutalékcsalás ellen, akkor így hogy fogják kivédeni azt?
Az is elég bosszantó, hogy így a mások által feltett kérdéseket sem tudom elolvasni, mert a "kérdések és válaszok" mező a fent leírtak miatt egész egyszerűen eltűnt.

(#1087) laki7


laki7
csendes tag

Én másfél évig használtam egy fiókomat, volt rajta 52 pozitív és 1 negatív adás-vétel. Még ez előtt regisztrált az öcsém kb 5 éve az én nevemen, de az valahogy feledésbe is merült. Így pedig már szabálytalan a dupla reg. Ezt el is fogadtam volna, ha az aktuális fiókom regisztrációja után 1-2 nappal letiltanak érte. Ám másfél év elteltével kiváltottam a vállalkozóimat és úgy gondoltam, hogy majd vaterán is árulgatom a cuccaimat. El is adtam egy notit a vaterán. Másnap reggel lépek be az e-mailemre és látom, hogy letiltottak mert már voltam regisztrálva ezzel a névvel. Ráadásul kaptam némi reklamációt is a vevőtől, de már a terméket sem tudtam megnézni, hogy mi volt a leírásban mert töröltek minden aukciómat. Amikor azt kérdeztem az ügyfélszolgálattól, hogy miért csak most tiltottak le, miért nem akkor mikor regeltem, azt felelték, hogy erről nem áll módjukban felvilágosítást adni.A jutalékot mindig rendesen fizettem, egyszer sem késtem vele, de minden hiába. Most küldözgetik nekem a 3000es csekket meg hívogatnak is, de megmondtam h nem fizetem be ! És én k**vára szembe mernék szállni a vaterával !! :D :D Jah és most már beolvad hozzájuk végleg a grando és a teszvesz is ...

(#1089) Generik


Generik
csendes tag

Vatera Beta változat?

Szörnyű..................

(#1090) mokas_gizi válasza Generik (#1089) üzenetére

Az biztos, ha jól tudom a anyacég oldalát másolták le... :)

Konkurenciája nincs tehát azt csinálnak amit akarnak, ebben az országban meg főleg.

[ Szerkesztve ]

(#1091) razorka777


razorka777
veterán

Hét éve regisztráltam az oldalra, mert rengeteg olcsó cuccot találtam, ami máshol sokkal drágább volt.
Rengeteget üzleteltem, szerettem az oldalt.Nem is volt gond amíg el nem kezdték ezt a fizetős marhaságot bevezetni.
Volt pár nézet eltérésem emberekkel, de mindig megoldódtak a problémák.
Amióta ismerem a hardveraprót, azóta kerülöm a vaterát, mint a forró kását, és csak akkor vásárolok ott, ha máshol nem találom meg amit keresek.
Egy szó, mint száz, az utóbbi években szépen leépült ott színvonal. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#1092) Generik válasza mokas_gizi (#1088) üzenetére


Generik
csendes tag

Azt észrevette már valaki hogy a vatera személyes okmányaid fénymásolatát kéri?
Azon sem csodálkoznék ha egy 30 forintos feltöltési díj hátraléknál egyszer csak megjelennének
a lakás ajtajában.És eljön az az idő mint már sok helyen hogy a 30 forintra felszámolnak 5-7000,- kamatot/járulékokat.

Ja igen ha elfelejted a jelszót add meg édesanyád nevét,igen ám de a beállításaid rovatba nem írtad még be.
Na akkor mi van?

(#1093) mokas_gizi válasza Generik (#1092) üzenetére

Ezt nekem is mondták, de elég hihetetlenek tűnt, de hát akkor igaz...
Végül is amit akarnak azt csinálnak:
1. Nincs konkurencia...
2. Nem kicsit korrupt az ország...

Tehát megveszik az összes államihatóságot NAV-ot, rendőrséget, meg amit akarnak...
Tehát azt csinálnak amit akarnak, mondjuk elég bátor dolog megadni ezeket az adatokat ebben az országba, de annyira nem részletezném a témát...

Mondjuk jelentősége nincs a dolognak, de egy kérdés:
Mennyre törvényes, hogy kérik az emberek okmányainak másolatát...???
Van itt esetleg jogász...?

[ Szerkesztve ]

(#1094) szbalogh


szbalogh
őstag

Engem is átvertek/át akarnak verni. Évente 2-3 alkalommal hirdetek meg régi holmikat, de nemrég összeszedtem vagy 10 dolgot ami visszamaradt házfelújítás után. Ebből 2-3 apró dolog ment el a számla 2030 Ft. Na mondom szép, alig marad valami pár rozsdás vasért. Következő döbbenet. Pénzbehajtó cégtől levél 7xxxFt!!! Belépek (lépnék) a fiókom letiltva. Akkor jutott eszembe, hogy nem kaptam meg a szokásos csekket. Persze a vatera számlára beengedett a rendszer. Befizettem az elmaradt tartozást.
A behajtó cég szerint 3 mailt kellett kapnom arról, hogy mennyi a számla és mikorra kell befizetni. Ráadásul elvileg azt is megírták mailben, hogy nem küldenek már csekket. Kérdem én. Hivatalos értesítésnek számít az e-mail? Mi van ha nem olvasok mailt? Azonnal behajtócég? Nem tudtak volna egy normális levelet küldeni? Mit tegyek?

Nick: HE_Storm

(#1095) mokas_gizi válasza szbalogh (#1094) üzenetére

Szerintem semmit nem tudsz tenni, olcsóbb ha kifizeted...
Amikor már végrehajtónál lesz az többe fog kerülni...

Vatera kb azt tesz, amit csak akar...elég jól levédik magukat konkurenciája meg nem igazán van persze...

(#1096) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Nekem már baromira tele a tököm a Vaterával, de az az igazság, hogy OLX-en (szintén Vatera), Jófogáson, vagy a Hardveraprón sokkal nehezebb eladni cuccokat.

Szerintem simán be lehetne perelni a Vaterát, csak össze kellene ellenük fogni.
Mégpedig a regisztráció nélküli "vásárlók" miatt.
Tapasztalatom az, hogy a client:xxxxx 95%-a nem veszi meg a terméket, eltűnik, vagy egyszerűen csak konkurens, ugyanazt a terméket kínáló Vaterás és direkt akar keresztbe tenni.
Szóval mivel maga a Vatera teszi lehetővé, hogy neked kárt okozzanak a regisztráció nélküli felhasználók, ezért perelhetők.

Facebookon tiltanak, ha negatív dolgot írsz, rendes ügyfélszolgálatuk nincs (talán ez sem szabályos), igazából addig le**arnak, amíg nem tartozol nekik. Persze a behajtócég is a Vatera, illetve az Allegroup tulajdona.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#1097) mokas_gizi válasza MuzikJunkie (#1096) üzenetére

Az ötlet az jó csak ehhez összefogás kellene az meg ebben az országban nincs, innentől meg halott ügy...
+ magyar bíróságok is egy nagy vicc...

(#1098) caprine válasza Generik (#1092) üzenetére


caprine
aktív tag

Ez az okmány kérés az új regisztrációnál van? Nekem legalább 8 éves az accountom, de eddig sose kértek iratot.

Lehet a megszaporodó csalások miatt van a brahi, nem is baj.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1099) Generik


Generik
csendes tag

Újból frissült a vatera.
Egyre szebb.
Csak éppen az eladók fogynak.
Ki érti ezt?
;]

(#1100) #81556480 válasza Generik (#1099) üzenetére


#81556480
törölt tag

Régen nagy vaterás voltam. Egyszer buktam 20 ezret, nem foglalkoztam vele, mégis beidéztek tanúnak, mert mások feljelentették. Nevetséges eljárás. oda mentem névvel címmel, mindennel és végül megszüntették a nyomozást. egy vicc ez a hatóság is meg a vatera is. nekem valami 80 forintról (vagy lehet 800 volt, nem emlékszem) behajtót akartak küldeni (jött a papír). Kedvencem az OLX volt, most megszünik, ugye megvette jófogás. Lehet csak meg kell szoknom, de nekem sokkal zavarosabb a felület. Nemigen fogom használni azt se. Muszáj leszek még a végén boltban vásárolni :D

(#1101) chungee


chungee
addikt

OLX-en ti sem tudtok szerkeszteni a hirdetéseiteket:F

(#1102) Generik válasza chungee (#1101) üzenetére


Generik
csendes tag

olx-nek vége kampec
kifuttatják a maradék hirdetéseket és bezár a bazár

csak a jofogás van már

(#1103) chungee válasza Generik (#1102) üzenetére


chungee
addikt

Épp most OLX-en hirdetést megújítását tudtam csinálni, de szerkeszteni nem :(

[ Szerkesztve ]

(#1104) Generik válasza chungee (#1103) üzenetére


Generik
csendes tag

szerintem megújítást sem tudtál
már nincs olyan opció sem hogy hirdetés frissitése

(#1105) #41133696 válasza MuzikJunkie (#1096) üzenetére


#41133696
törölt tag

A saját véleményem a következő.

Hatékonyságban nálam a Vatera eddig a nyerő. Elkezdtem az évek alatt felgyülemlett dobozokban lévő cuccaimat értékesíteni. Máshol már meg sem hirdetem, mert hiába van egyik másik helyen ingyenes lehetőség, nem vették meg. Például hibátlan VGA kártyát - nyilván nem potomáron hirdettem meg, hanem rendesen árában - a Vaterán megvásárolták méghozzá villámáron, ami magasabb mint a kikiáltási ár!

Aztán ott van a Vaterafutár, ami háztól házig viszi a csomagjaimat 950 Ft-ért. Azért is érdekes ez, mert a többi helyen nincs ilyen, bár a Vateránál is nem is nem olyan régen fedeztem fel, mert nem is gondoltam, hogy ilyen jó, és olcsó, azaz nem klikkeltem rá, így a korábbi vevőimnek sima MPL csomaggal ment vagy ajánlva a küldemény, azaz ők fizettek többet a termékért, mert az ajánlott levélkénti küldemény itt a postán 1000-1200 Ft, az MPL pedig 1690 Ft-tól kezdődik, és akkor még nekem kell felmenni, meg ott megírni a kitöltendő nyomtatványokat.

Aztán az egyik vevőm mondta, hogy lenne ez a Vaterfutár dolog, ugyanaz a posta viszi el, MPL-es kocsi, és nem kell felmennem a postára, csak kinyomtatom a szállítási dokumentumot, odaadom a csomaggal együtt + a futárdíjjal és 950 Ft-ból le van tudva az egész.

A %-os részesedést pedig belekalkulálom az árba.

(#1106) #41133696 válasza #41133696 (#1105) üzenetére


#41133696
törölt tag

De eddig volt, belefutottam egy olyan mukiba aki:

"nem ellenőrzött felhasználói" státusszal bírt - ez még nem lenne baj, mások is vásároltak így tőlem, de aztán bonyolódott a dolog, mert:

Az emailt más néven küldte, a vatera megrendelő lapon megint másnév szerepelt, és ahova küldenem kellett volna a csomagot az már a harmadik név, az első kettő férfi név, a harmadik női, és a negyedik aki utalt volna, az a barátnője volt állítólag, de addig nem jutottunk el, mert, nem utalt, én meg kiosztottam egy negatívot, amit szintén egy negatívval ajándékozott, így hiába volt 27 futó aukcióm, mindet lejárttá tettem, és kezdeményeztem a felhasználói fiókom törlését.

Megjegyzem, én teljes jogú felhasználó voltam 100%-os pozitívval, amibe ez a csóka belerondított.

(#1107) PHM válasza #41133696 (#1106) üzenetére


PHM
addikt

Anno más okból, de én is kaptam egy negatívot.
El is ment a kedvem az oldal használatától.
Később elpanaszoltam az esetet egy barátomnak, aki nálam sokkal
tapasztaltabb volt az efféle ügyekben.
Telt-múlt az idő, majd egyszer csak szólt a barátom, hogy nézzek rá
a profilomra. Valahogy elintézte, hogy töröljék a jogtalan negatívomat.
Egyszóval, ha egyértelmű az eset, van esély a negatív töröltetésére.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1108) #41133696 válasza PHM (#1107) üzenetére


#41133696
törölt tag

A kedvem nekem is elment, egyébként ez volt a profilom, az egyetlen negatívomat meg az orákulum adta :D

Egyébként csak eladni jártam oda, de nekem nem volt szimpatikus már az sem, hogy boldog boldogtalan vásárolhatott, tegnap szigorítottam, hogy csak azok licitálhatnak, akik minimum 80%-os pozitívval rendelkeznek.

Előbb utóbb, egyébként is megtalálna valami tuskó, ebbe a rendszerbe ez kódolva van jelen feltételek mellett :( Többi konkurensnél még nem néztem, de majd megnézem valószínűleg, mert lenne még mit eladni. Lehet majd írok nekik...

Na írtam nekik:

"isztelt Vatera Ügyfélszolgálat!

A mai napon kaptam indokolatlanul egy negatívot. A vásárlóról azt érdemes tudni, hogy:

"nem ellenőrzött felhasználói" státusszal bírt - ez még nem lenne baj, mások is vásároltak így tőlem, de aztán bonyolódott a dolog, mert:

Az emailt más néven küldte, a vatera megrendelő lapon megint másnév szerepelt, és ahova küldenem kellett volna a csomagot az már a harmadik név, az első kettő férfi név, a harmadik női, és a negyedik aki utalt volna, az a barátnője volt állítólag, de addig nem jutottunk el, mert, nem utalt, én meg kiosztottam egy negatívot, amit szintén egy negatívval ajándékozott, így hiába volt 27 futó aukcióm, mindet lejárttá tettem, és kezdeményeztem a felhasználói fiókom törlését, mivel lerontotta az addig 100%-os pozitív minősítésemet úgy, hogy arra alapja nem volt, csak a bosszú, amit az én általam indokoltan kiosztott negatívomra adott válaszként. A kérdésem az lenne, hogy nem e lehetne a jogosulatlan negatívot eltávolítani, tekintve, hogy vaterán a felhasználói neve oxxxxxt (XXXXXXXX névről küldi az emailt), az adatlapján már YYYYYYY szerepel mint vevő, átvevőnek ZZZZZZZZ van feltüntetve, az utalást meg a barátnője intézte volna, tehát ez így mindjárt négy különböző név, egy felhasználóhoz. Szerintem indokolt volt az aggodalmam, így szeretném is felhívni rá az Önök figyelmét, hiszen a Vatera számára is nyilván fontos a felhasználóinak a védelme. Amennyiben lehetséges szeretném kérni a fiókom újbóli aktiválását is.

Tisztelettel : Vas László

[ Szerkesztve ]

(#1109) Aramir válasza #41133696 (#1108) üzenetére


Aramir
őstag

Most nem azért, de kemény másfél nap elteltével bevágtad neki a negatívot, és csodálkozol, hogy visszakaptad? :U

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#1110) #41133696 válasza Aramir (#1109) üzenetére


#41133696
törölt tag

A leütés pillanatában azt írta, hogy már utalja is. Aztán még harmadikán azt írta, hogy holnap reggel azaz 4-én utalja (még mindig egyesszám első személyben). Utána 4-én írta, hogy a barátnője bénázik, pénzt kell tenni a kártyára, és majd a barátnő utalja még 4-én, itt még bepróbálkozott, hogy jó lenne azért ha vaterafutár holnapra odaérne a csomaggal, és még 4-én feladnám. Itt mondtam neki, hogy nem, majd ha megérkezett a pénz. Vártam 5-éig, nem jött meg, plusz ugye láttam, hogy már lassan 4 különböző név fog forogni az ügyletben az ő oldaláról, és még előre el is akarta küldetni. Hozzávettem azt is, hogy volt már egy negatívja nem ellenőrzött felhasználó, nem bíztam benne, és kapott egy negatívot, szerintem jogosan.

(#1111) Aramir válasza #41133696 (#1110) üzenetére


Aramir
őstag

Én azért vártam volna még 1-2 napot, a negatív mellett van még neki 17 pozitív értékelése. Van egy olyan gyanúm, hogy ez az értékelésed nem fogja a Vatera törölni.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#1112) #41133696 válasza Aramir (#1111) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudod az a helyzet, hogy én oda csak eladni jártam / korrekt módon azon belül /. Szóval nem ott akartam karriert csinálni. A megunt, vagy évek óta dobozban pihengető dolgaimat értékesítettem. Vásárolni sosem vásároltam ott, én mindig csak új dolgokat veszek, és olyan helyekről mint Edigital és társai. Azt viszont elvárnám, hogyha ott licitál valaki, azt ne ész, és ne pénz nélkül tegye, amikor én vásárolok nem írom a webshopnak, hogy bocsika, majd 1-2 nap múlva lesz pénz, de azért szállítsák már ki!

Mielőtt kiosztottam volna a negatívot, arra számítottam, hogy viszonozza, mégis kiosztottam, mert a magam részéről indokoltnak véltem, ha pedig kiosztja megpanaszolom, aztán majd meglátjuk mi is lesz belőle. Legrosszabb esetben törlöm a fiókom aztán onnan vagy soha nem megyek arra, vagy majd egyszer újraregisztrálok viszont neki ott marad a negatív :D

Vaterán kívül is van élet.

(#1113) Aramir válasza #41133696 (#1112) üzenetére


Aramir
őstag

Viszont ő könnyebben csinál megint egy ellenőrizetlen nevet, neked meg kell majd egy másik számlaszám az ellenőrzéshez. Az ilyen értékeléseket tapasztalatból mondom sajnos, hogy nem fogják törölni, ha biztosra akarsz menni, akkor nemsokkal fentebb leírtam, hogy mit kell végigcsinálni az értékelés előtt (ha nem ebben a topikban, akkor valamelyik másik Vaterás topikban, nem emlékszem így hirtelen :D ), de az megint jópár nap, amivel én is szopok, de legalább 99%, hogy törlik a visszakapott negatívot.

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#1114) #41133696 válasza Aramir (#1113) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Viszont ő könnyebben csinál megint egy ellenőrizetlen nevet..."

Ez igaz, pontosan ezért álltam már úgy a dologhoz, hogy csak eladom amim van feleslegesen, aztán ott hagyom, legfeljebb akkor megyek vissza amikor megint van eladó cucc. Nos ez maradéktalanul nem jött össze a csóka miatt, de áprilistól voltam regisztrált, ezen idő alatt ő volt a második ipse aki problémás volt, annak is kiosztottam egy negatívot, de miután belátta, hogy tévedett, így azt én töröltettem, és változtattam semlegesre. Cserébe a problémás meg adott egy pozitívot (todika az értékeléseimnél) :)

Szóval nekem ez az egész koncepció, hogy nem ellenőrzött felhasználók is lehetnek - a nem regisztráltak már csak hab a tortán - annyira unszimpatikus, hogy pont az ilyesmi miatt nem is tervezem, hogy ezen oldalon sokáig aktív lennék, ugyanis ez pont az általad leírt visszaélésekre ad lehetőséget, miszerint a rendes teljes jogú felhasználókat éri hátrány. A profit oltárán feláldozásra kerül az az érték, ami a becsületes, nem ügyeskedő felhasználók számára élhetővé tenné. Itt a topicban is sok panaszt olvastam erre vonatkozóan.

Itt pedig:

http://www.vatera.hu/segitseg/ertekelesek/eltavolithato_a_rolam_keszult_ertekeles/20/66

(#1115) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Elég rég nem töltöttem fel terméket vaterára. De most megtettem.
Másnap megkaptam a számlát!
9Ft :Y :Y :Y
Ez most komoly?
Ennyire nem megy a vaterának hogy minden forintot azonnal be kell vasalni? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1116) Aramir válasza fezsoo (#1115) üzenetére


Aramir
őstag

Nem azonnal, havonta egyszer számláznak, nekem mindig 13-án, gondolom neked is, az alsó összeghatárt meg eltörölték, amitől már számláznak, ha 9Ft, hát 9Ft :D Még van időd 27-ig fizetni, ha sikerül addig eladnod, akkor jóváírnak 9Ft-ot, és nullázódik a számlád.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#1117) Perillustris válasza fezsoo (#1115) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ez ilyen. Én pár hónapja utaltam a pár forint helyett 500-at, az kitart egy ideig. :K

Perillustris

(#1118) Aquiles


Aquiles
csendes tag

Vateráról indokolatlanul/inkorrekt módon kitiltott felhasználók csoportja:

https://www.facebook.com/groups/768195066648145/

(#1119) Generik válasza Aquiles (#1118) üzenetére


Generik
csendes tag

Ez nagyon kemény.
Nem volt merszünk, és elbuktunk.
A felhasználók végnapjai.

(#1120) zpapp28


zpapp28
csendes tag

Most újra lehet próbálkozni a GDPR miatt. Ki kell adják hogy mit tárolnak és lehet kérni a törlést is :) :C :C :C

(#1121) Generik válasza zpapp28 (#1120) üzenetére


Generik
csendes tag

Ezt nem is tudtam.
Lehet kérni a törlést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.