Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Válóper

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Hátha akad itt valaki, aki tapasztalt a témában. Jövő héten lesz az első tárgyalás. De. Én úgy tudom, hogy közös megegyezéssel válunk, úgy is adta be a papírokat a némber. Azóta viszont kavar. Az anyja profi a témában, a 4. férjét fogyasztja. A barátnőjét fűzi tanúnak, meg lesznek ott annyian, mint az oroszok. Fogalmam sincs mire készülnek, mert nem mond el semmit persze. Fő kérdésem, hogy minek a tanú? Hogyan tudnak ártani nekem?

(#2) Déta


Déta
tag

Jó kérdés...
Nem tudom, de ha ekkora pócegér, akkor minek vetted el? :F

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#3) Woodslave válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Woodslave
nagyúr

vagyon és gyerek van?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4) LA1703 válasza CounterBoci (#1) üzenetére


LA1703
tag

Apámék 5 éve váltak el közös megegyezéssel ott nem kellet tanú, megbeszélték, hogy kinek mi kell és mi nem. Munkatársam tavaly vált ők nem tudtak megegyezni oda kellet tanú (tudom, mert én voltam) mivel ott a házi sárkány sokat követelt hiába volt közös megegyezéssel beadva. Szerintem nálatok is ez van, le akar rólad húzni pár dolgot.

Azt elhiszem, hogy a szerelem vak de a régi mondás szerint is "Nézd meg az anyát vedd el a lányát" már felejtős lett volna a nő személy. Ebből azért könnyen lehet pénzt csinálni főleg így, hogy el is vetted.

http://fektigumi.hu/

(#5) Lauda válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyveded van?

(#6) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A dolog elsülhet jól is de nagyon sz@rul is.

A ha nem tudtok közös megegyezésre jutni, vagy a másik kihátrál belőle akkor nagyon észen kell járni. Ilyenkor meg kell nézni, kinek mi van a nevén, ha közös háztartásba éltetek ki mennyit keresett stb. Mondjuk én az ismeretségi körömbe láttam olyat, hogy a hölgy nevén nem volt semmi, de az ügyvédje álláspontja szerint a hölgyemény nagy mértékben elősegítette azt, hogy az illető a xy vagyonra tegyen szert. Na ezzel elpereskedtek egy ideig aztán a srác nem úszta meg és valamennyit a vagyonából át kellett passzolnia az exének.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7) CounterBoci válasza Woodslave (#3) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nincs egyik sem. Bár meglepetések érhetnek, eddig is szappanopera feeling volt.

Lauda: Az nincs, hatékonyabban intézem a vitás ügyeimet XD

Sir Pocok: Hasonló sztori, én dolgoztam, ő meg nappalin tanul. Nem olyan fiatal, pár évet dolgozott már, csak úgy gondolta kell még egy szakma.

Úgy olvastam máshol is, hogy nem kell tanú. Tudtommal közös megegyezéssel adta be, nem értem én rá ilyeneket ellenőrizgetni. Egyébként is úgy vagyok összerakva, hogy ismerősek olyan fogalmak, mint adott szó, bizalom stb. Viszont bosszantanak az említett dolgok, hogy minek neki tanú, akkor én vigyek-e magammal valakit, még sosem voltam ilyenen.

(#8) zolee5016 válasza CounterBoci (#7) üzenetére


zolee5016
őstag

8éve váltam ,én is közössel.Megállapodás ez igazából,és ha valaki nem ért vele egyet akkor ugyemár nem lesz közös,hanem balhés.Nálunk gyerek is volt,de a tartást is fixre tettük,azóta is ugy van.Ha se gyerek se komoly vagyon, akkor nem lehet semmi baj.
Azért próbáljátok meg békében.....A jövőre nézve is jobb az nyugisan....mindenkinek.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#9) föccer válasza Déta (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Összeszednek 3-4 tanut, hogy 2x megverte, meg mindig piálva ment haza, meg félrekefélt és máris nincs gyerekláthatás, nincs vagyonrész stbstb. Gondolom van hozzá fantáziád, hogy kitaláld, hogy egy jól koordinált hazugság hadjáratból mi mindent össze lehet hozni.

Jótanács: Mindig ragaszkodj a bizonyítékhoz és támadd meg a tanuk szavahihetőségét elfogultság címén.

Azon kívül javaslom előre csinálj egy fényképes leltárt az otthon lévő ingóságokról. Ha lehet, akkor számlakivonatokat, számlákat gyűjteni, hogy miket vittél te be a háztartásba, fizetési papírokat saját és a szembemálló fél részéről.

Gyerek van? Ha igen, akkor az gázos. Magyarországon nincs az a bíró, aki ne az anyjuknak adná oda őket. Legjobb esetben is azért megy a harc. hogy láthatásod legyen és minél kevesebb tartásdíj. Lásd korábbi megállapításom a tanuk szerepéről.

Arra nagyon vigyázz, hogy családi erőszakot nehogy összehazudjanak. Ezt akár az első meghallgatásnál ki kell jelenteni, hogy soha semmilyen erőszakos tettet nem csináltál (remélem ez így van :B ). Ha nyakadba varják azt, hogy kiosztottál egy atyai pofont a gyereknek (lol, ki ne kapott volna), akkor véged.

Még egy: Ha bármi befolyásod lenne rá (nem lesz) akkor igyekezz ne női bíróhoz kerülni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10) zolee5016 válasza föccer (#9) üzenetére


zolee5016
őstag

Azért ne ijeszd meg ennyire szegény.Ha ezt 8 éve nekem írták volna...........Pffffff még mindig azzal lennének elfoglalva.mikor legyen az első tárgyalás. :)
Viccet félretéve:Írta gyerek vagyon nincs szerintem igy sima menet lesz..

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#11) föccer válasza zolee5016 (#10) üzenetére


föccer
nagyúr

Próféta szóljon belőled. Mondjuk az tényleg sokat számít, hogy ha nincs gyerek.

Sajnos láttam már "érdekes" dolgot ilyen témában. Talán jobb a rosszabbra felkészülni, mint utólag sírni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12) zolee5016 válasza föccer (#11) üzenetére


zolee5016
őstag

Szerintem igy utólag én is be voltam parázva,de ha magabiztos vagy az itt is sokat számít.
Sajnos nem értem az embereket,amikor revansot akarnak venni x év után ezért meg azért.
(Ez természetesen nem vonatkozik a valóban családon belüli erőszakot szenvedettekre!!!)
Én azt tudom,úgy mentünk neki,hogy legyen minden úgy kifelé,mint a kapcsolatunk előtt volt.Bármikor bele tudunk nézni egymás szemébe,pedig már mindketten külön családba élünk.Sőt az első időszakba sokat kellett segíteni egymásnak ,mint barát és ez fontos.Mondom azért ennyi év távlatából könnyebb.már de akkor még igy se volt egyszerű.
Nem kell megneheziteni... Ugyhogy:::::: Unikum......csak pozitivan

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#13) Woodslave válasza CounterBoci (#7) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akkor tök mindegy. Semmi jelentősége miért váltok el.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#14) Lauda válasza CounterBoci (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Az a hatekonyabban mit jelent?

(#15) CounterBoci válasza föccer (#9) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Köszi a tanácsokat, mivel tanúkat toboroz mindent kinézek belőle. Nagyon megérdemelt volna párszor egy nagy sallert, viszont soha nem bántottam. Gyerek nincs. Van egy kutyája, amennyit az kapott jobb is, hogy nincs. Én teljesen tiszta lelkiismerettel megyek oda.

Lauda: Éjszakában dolgozom, a többit a fantáziádra bízom.

(#16) Lauda válasza CounterBoci (#15) üzenetére


Lauda
félisten

El akarod veretni az asszonyt es az anyjat?

(#17) Padisah


Padisah
tag

Volt valami ajándékozás (ékszer, ruha, nyaralás, nászút) a házasság előtt vagy alatt? Lehet az esküvő vagy lakodalom bevételein akar osztozkodni úgy, hogy neki több jusson a bevételből, pl. azt állítja ő viselt több költséget, neki volt több vendége, ezért több jár neki?

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#18) CounterBoci válasza Lauda (#16) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Dehogyis, nem bolondultam meg. Volt ott egy smiley is először a mondat végén. Csak azért írtam, mert volt már rá példa más ügyben. Akkor a rendőrség! mondta, hogy nincs kapacitásuk, oldjuk meg.

Padisah: nincsenek ilyenek

(#19) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Megosztanam itt a tortenetem, hatha kapok valami erdekes velemenyt...
A felesegemmel kulon elunk tobb, mint ket eve. Valni nem akar, csak a baratnoivel bulizni, pasizni. (Mindketto utobbi ertheto is.)
Ami neheziti az ugyet:
1 fiu gyermek, tartosan beteg (idegrendszeri, orokletes)
Persze, van auto, az asszony neven. (Nincs ezzel gondom. Megvettem neki, mert kell.)
Haz, kozos, adossag, az enyem. (Ezzel sincs gondom.)
Mivel nem lattam remenyt az adosag torlesztesere, tobb mint egy eve kulfoldon elek. (Svedorszag.) 2-3 evre terveztem, de elkezdtem Svedul tanulni... nem nagyon akarnek hazajonni. Itthonrol.
Itt a gyereknek is jobb lenne. Ingyenes kezelesek, meg mindenfele tamogatas. (Otthon minden rengetegbe van, a TB semmit sem fizet, a korhazban csak be akarjak gyogyszerezni a kicsit. Semmi eselye, az emberi eletre, ha benyugtatozzak. Egyebkent nagyon okos, nem en allitom, papirunk van rola.)
Nem tudom mit tegyek... eroltessem a valast?

Szerk: egyebkent meg valni en sem akarnek... nincs, es nem js volt soha senkim a felesegemen kivul. Miota egyutt vagyunk. Tehat majd' 20 eve. Es el sem nagyon tudom kepzelni...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20) föccer


föccer
nagyúr

Up a témának. :D

Hamár felhívták rá a figyelmemet, hogy ilyen topik is van a ph-n. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) Eastman válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Eastman
őstag

Megírhatnád, hogy hogy' alakult a sorsod, érdekel.

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Válóper
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.