Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Peti78


Peti78
őstag

Azt esetleg tudja valaki, hogy ha a repjegy ára nem tartalmaz feladott poggyászt, akkor menynibe kerül azt a repülőtéren megvásárolni?

(#2250) LaciCRM Köszi, nem rosszak azért ezek a képek :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2252) kraftxld válasza Peti78 (#2251) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha még nem olvastad: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2253) bobsys válasza Peti78 (#2251) üzenetére


bobsys
addikt

legitarsasag valogatja, akarcsak a szek valasztas dijanal

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2254) negyedes


negyedes
addikt

Sziasztok,

lattam hogy nemreg az egyik kollega rakerdezett Miamira.

Engem/minket is erdekelne Miami mint naszutas uticel, kb 10 nap lenne, szoval 3-4 nap tenger, palmafa, relax. Szinten 3-4 nap varosnezes, everglades, muzeum, stb es kb 2-3 nap aktiv bulizas, ejszakai elet.

Ilyen szinten megeri elmenni oda? En vagyok Amerikaba, egyik nagy almom lenne oda eljutni es ezert gondoltam Miamira, vagy esetleg meg szoba johet LA is.
Key Westet neztem meg, de az annyira nincs kozel semmihez es csak a tenger ami ott van.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2255) bobsys válasza negyedes (#2254) üzenetére


bobsys
addikt

Szerintem meg, Miami tele van fiatalokkal, barok es ejszakai elettel. Key Westre 3 ora altt legurul az ember Miamibol, ott is megy a bulizas, rengeteg kis bar kocsma es vizi sport/activity

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2256) half333


half333
őstag

Üdv! Nem tudom jo helyre irok-e (ha nem,tudnátok segiteni), amerikába készülök dolgozni,és ezt az oldalat találtam:[link] Szerintetek nem átverés,mert elég messze van,és drága a repjegy. Köszi előre is a válaszokat! :)

(#2257) Peti78


Peti78
őstag

Hali!

Másodlagos vezetőt érdemes fizetni bérléskor? Nézi valaki, hogy ki vezeti az autót?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2258) bobsys válasza half333 (#2256) üzenetére


bobsys
addikt

Atveres, nem kapsz munkavizumot veluk. Sima ESTA-val lepsz be majd elfelejtesz kilepni az orszagbol 3 honap utan

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2259) bobsys válasza Peti78 (#2257) üzenetére


bobsys
addikt

Csak balesetkor szamit, hoyg a masik vezeto rajta volt-e vagy nem. Ha a cegnek van loyalty programja altalaban ha oda regisztralsz akkor a wife/baratno/csaladtag vezetheti az autot extra $ nelkul

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2260) half333 válasza bobsys (#2258) üzenetére


half333
őstag

Ezt honnan tudod? Hogyan vagy hol lehet rendes megbizható amerikai munkát találni? Hogy érted hogy elfelejtek kilépni az országbol?

(#2261) bobsys válasza half333 (#2260) üzenetére


bobsys
addikt

Nagyon egyszeru. Munkat vallalni H1B vizummal lehet. H1B vizumot meg nem a takarito kap, hanem magas hozzadott erteku munkas, mondjuk egy programozo. H1B vizumot a munkaltatonak kell megkernie es nem neked.
Elfelejtesz kilepni az azt jelenti amit, ESTA-val 3 honapot lehetsz az USAban, nem dolgozhatsz es a 3 honap leteltevel el kell hagynod az orszagot. Ha nem teszed akkor tultartozkodotta valsz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2262) half333 válasza bobsys (#2261) üzenetére


half333
őstag

Igen,de lényegében ez egy takaritói munka lenne,nem magas beosztású,gondolom ezért van az ESTA. Azt irják 17 éves tapasztalattal rendelkeznek. Esetleg akkor tudsz megbizhatóbb céget?

[ Szerkesztve ]

(#2263) section9 válasza Peti78 (#2257) üzenetére


section9
őstag

Nezz korbe hol, mi a policy. Mi most bereltunk a Dollartol es ingyen ratettek secondary drivernek a haverom berlesere, de asszem felesegnek es/vagy rokonnok pl. Californiaban mindenkeppen ingyenes. Nem vagyok expert, de szerintem ha nincs hozzaadva a driver a berleshez, akkor nem is vonatkozik ra a biztositas. (Mar ha a car rental biztositasat hasznaljatok)

(#2264) Peti78 válasza bobsys (#2259) üzenetére


Peti78
őstag

Úgy néz ki a sixt-nél bérelünk autót, ott nem találtam ilyet :(

megnézem a dollar-nál, hogy van -e ez vagy ez

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2265) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Van kint valakinek 25-35 év közötti hölgy ismerőse az USA-ban? Egy kutatási projekthez keresek ebből a célcsoportból résztvevőt, de már megőszülök, mert nem sikerül lefixálni egyet sem, a határidőm pedig hétfő. Kb 30-60 perces Skype hívásról lenne szó, semmi hihetetlen dolog. Hatalmas segítség lenne ha tudna valaki kontaktot ajánlani. :R

(#2266) Peti78


Peti78
őstag

Hello!

Hrom hétre, vajon menyni kp elég két főre? Minden szállás ki van fizetve, leginkább credit kártyával fizetnénk a kajáért, belépőkért, benzinért. 1000 dollár elég lehet két főre?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2267) section9 válasza Peti78 (#2266) üzenetére


section9
őstag

Szerintem igen, nagyon keves helyen fogadnak el kizarolag KP-t. Viszont a bankod hivd fel mindenkeppen, hogy kulfoldre utazol, nehogy letiltsak a kartyad.

(#2268) Peti78 válasza section9 (#2267) üzenetére


Peti78
őstag

Miért tiltanák le? :S

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2269) Fandango válasza Peti78 (#2268) üzenetére


Fandango
veterán

Mert esetleg jogosulatlan használatnak minősítik, mert egyik pillanatról a másikra másik kontinensen jelenik meg tranzakció vele.

(#2270) bobsys válasza Peti78 (#2266) üzenetére


bobsys
addikt

Siman

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2271) Peti78 válasza Fandango (#2269) üzenetére


Peti78
őstag

Bocs, új akart lenni.

Na kifizettem az autóbérlést is, már csak New York-ban kell valami lakást lőni. SZeretnénk Manhattan-ben megszállni, közel van mindenhez amit meg szeretnénk nézni. Esetleg valak lakik ott? Vagy ismerőse? Természetesen fizetnénk érte. Gyakorlatilag csak aludni járnánk a szállásra, és persze tisztálkodni.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2272) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Az utolsó 1 oldalt végig böngésztem, de nem nagyon találtam mobilinternetes kérdéseket :)

Szóval Los Angelesben lennék 1 hónapot(bár azért lenne utazás több államba is), milyen mobilinternetezési lehetőség van és milyen áron erre az 1 hónapra?

Államonként kötött szolgáltatói kártya, vagy ott is vannak úgymond Roaming zónák?

(#2273) Peti78 válasza Atomgeszi (#2272) üzenetére


Peti78
őstag

simcorner.com

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2274) Peti78 válasza Atomgeszi (#2272) üzenetére


Peti78
őstag

De ott van még a prepaidzero.com is

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2275) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszönöm. :R

(#2276) junkhead


junkhead
aktív tag

Sziasztok
első USA utunk lesz, mi a tapasztalatotok mostanában feladott poggyászokat belépéskor mennyire ellenőrzik, mennyire túrják át, igaz pl. hogy gyógyszereket csak eredeti dobozban, lehetőleg recepttel vihetek be? ezeket nézi a vám? ESTA-val mennyi idő a belépés?
alkoholt tudomásom szerint még duty-freest sem vihetek be fedélzeten, csak feladott csomagban, mennyire parás, hogy összetörik?
illetve írjátok sim kártyákat, van olyan, amit kint is megvehetek olcsón?
köszi!

(#2277) Peti78 válasza junkhead (#2276) üzenetére


Peti78
őstag

simkártya

simcorner.com, vagy prepaidzero.com

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2278) junkhead


junkhead
aktív tag

Igen ezt írtad, láttam, ezt kint is meg tudom venni egy áruházban, shopban pl? vagy hasonló jó áras kártyát?

(#2279) Peti78 válasza junkhead (#2278) üzenetére


Peti78
őstag

Ha jól tudom, ezeket postán kapod.A simcornernél meg kell adni az aktiválás napját, a másiknál automatikusan aktiválódik, ha beteszed az USA-ban. EZ utóbbiban nem vagyok biztos. Mi ezt választottuk, ebből lesz kettő. Magyarországra jó lesz az ingyenes appokkal telefonálni.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2280) junkhead válasza Peti78 (#2279) üzenetére


junkhead
aktív tag

Én viszont most találtam ezt, azt hiszem ez jó lesz:

[link]

ha jól látom marad a saját számom is.

[ Szerkesztve ]

(#2281) Peti78 válasza junkhead (#2280) üzenetére


Peti78
őstag

Mármint melyik? Nekem nem ad ki specifikus ajánlatot. A saját számodat szerintem nem használhatod kint. Nem tudom itthon melyik szolgáltatónl vagy, de a vodanal van napi világjegy 2000 huf-ért, és kint ugyanolyan feltételekkel használhatd az előfizetésedet mint itthon.
Mi 20 napra megyünk, az 80 ezer lenne erre az időre, nagyon nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2282) bobsys válasza junkhead (#2276) üzenetére


bobsys
addikt

Olyan gyogyszer amit receptre kapsz ahoz kell recept. Sima aspirinhez nem kell. Hust nem hozhatsz, csoki, fuszer rendben, de a makot keruld :)
Duty Freeben cuccot termeszetesen hozhatod, fedelzetre is viheted, de azt ott vedd meg ahol mar az amcsi gepre szallsz fell.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2283) Peti78 válasza junkhead (#2276) üzenetére


Peti78
őstag

Nem vihetsz zöldséget, bármit, ami kórt terjeszthet, ami veszélyes lehet az helyi mezőgazdaságra, állattartásra. Kezeletlen fa, vodoo maszk, állati vagy emberi csontok stb. Kozmetikum, tusfrdő egyebek felesleges vinni, két óra alatt megveszel kint mindent ami kell. MI pl ruhát se nagyon viszunk inkább kint veszünk.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2284) junkhead válasza Peti78 (#2281) üzenetére


junkhead
aktív tag

A Telecom prepaid kártya 21 napra 4G 2 GB forgalommal 30 USD, kint bármelyik shopban megvehető, úgy írja "érezd maga mint egy helyi", nekem csak városi sétára/tömegközlekedés/menetrend navira kell és elérhető legyek alkalmazásokon. A többi wifin megy úgyis.
Mi is 20 napra megyünk.

Turkishre nem engedik fel a duty free-s 100 ml-nél nagyobb folyadékot. Turkisshel repült már valaki? Csak jót olvasok róla, bár ülések annyira nem kényelmesek... A300-330.

Gyógyszert vinni kellene receptest. Tegyem be feladottba vagy fedélzetibe recepttel együtt, gondolom vámon be kell vallani.
Mennyire jellemző, hogy átnézik, széttúrják és nem csak átvilágítják a csomagokat?

Bármi ötlet köszi utazással kapcsolatban...ESTA sor? Kérdések?

[ Szerkesztve ]

(#2285) Peti78 válasza junkhead (#2284) üzenetére


Peti78
őstag

Ha megy az angol, akkor keress rá jutubon: nothing to declare US
Ha kifognak, és gyanúsnak találnak, elég tisztességesen átnéznek. Ebből a dokumentumsorozatból sok minden kiderül, hogy mt szabad- és mit nem.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2286) junkhead válasza Peti78 (#2285) üzenetére


junkhead
aktív tag

Ez sorozat? Az sok nekem időben, mára a Gomorra S04-t tervezem.....

(#2287) Peti78 válasza junkhead (#2286) üzenetére


Peti78
őstag

Pár részből kiderül mit lehet és mit nem, én megnéztem az egészet, de nem kötelező :D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2288) SidCorky válasza junkhead (#2276) üzenetére


SidCorky
senior tag

Januárban mentem USA-ba Londoni átszállással, ESTA-val, úgy általánosságban is első utazás volt. Odafelé az USA felé induló gépen kivettek külön ellenőrzésre (nem is kaptam előre boarding passt mobilon, csak Bp-n nyomtatottat kaptam), ettől kicsit paráztam, de semmi extra nem volt. Boardingnál kivették a hozzám hasonlókat, félre hívtak egy asztalhoz, ott le kellett venni a cipőt és kinyitni a bőröndöt, egy ecsettel áttörölgették nagyjából amit aztán beraktak egy gépbe, az megmondta hogy nincs robbanószerre utaló nyom és mehettem is tovább.

Feladott csomag nem volt, csak egy notebook méretű oldaltáska és egy bőrönd amit felvihettem a fedélzetre, direkt úgy csomagoltam, hogy beférjek ezekbe, hazafelé is. Összességében minden gyorsan ment, eléggé paráztam mert első repülés volt, de az USA-ba való belépés sem tartott tovább 5 percnél, elkérték az útlevelet, átfutották és mehettem is tovább.

Én a biztonság kedvéért kinyomtattam az ESTA-t, a visszafelé úthoz tartozó repülőjegyek és a szállások visszaigazolását, állítólag ha látják, hogy te már pénzt fektettél a visszaútba, és a szállás is megvan, akkor engedékenyebbek. Ezt nem tudom megerősíteni, mert még csak nem is kérdeztek semmit a belépésnél, de azért nem árt, ha ezek megvannak. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#2289) Szerintem... válasza junkhead (#2284) üzenetére


Szerintem...
aktív tag

En szinte mindegyik tarsasaggal repultem mar es sztem Turkish a legjobb - foleg a kaja :D

ㅏㄹㅂㅣ - https://www.instagram.com/smogtm/

(#2290) bobsys válasza Szerintem... (#2289) üzenetére


bobsys
addikt

Akkor nem utaztal meg eleget ha van meg olyan tarsasag ahol szerinted jo az economy class kaja :DDD

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2291) Szerintem...


Szerintem...
aktív tag

LOL lehet, de sztem a Turkish uberel minden mast - legalabbis economyben. Elso osztalyban csak egyszer utaztam eddig British Airways-szel es a kaja nem nagyon jott be. Ezerszer jobb Turkish Economy :D Bar fene tudja - legutobb ket eve voltam veluk, lehet h valtozott azota...

ㅏㄹㅂㅣ - https://www.instagram.com/smogtm/

(#2292) negyedes válasza Peti78 (#2287) üzenetére


negyedes
addikt

Amugy mennyi kp kell legyen nalad a hataratlepesnel, illetve kell szamlakivonat hogy mennyi van a szamladon?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2293) Peti78 válasza negyedes (#2292) üzenetére


Peti78
őstag

Minimumról nem tudok, kp-ban max 10.000 usd vagy annak megfelelő más pénznem lehet. Ha ennél több, akkor be kell jegyezni a vámpapíron, nem jut eszembe mi a hivatalos neve. De pl. ha azt mondod, hogy egy hónapra mész, és se pénzed, se a bankszámlakivonaton annyi pénz, akkor feltételezhetik, hogy kint akarsz pénzt szerezni, ergo melózni mész. Érdemes minden repjegyet, szállásfoglalást kinyomtatni. Mi három hétre megyünk, szállások, autóbérlés megvan. Kp-ban 500-500 usd lesz nálunk a tervek szerint, de lehet, hogy ennél több.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2294) dipeti


dipeti
senior tag

Sziasztok, van valaki aki IT-s vagy netalan szoftverfejleszto a keleti parton?
A mostani munkaltatom egy 3 honapos secondment-et ajanlott NY-ban ami akar permanent emplolyment is lehet a teljesitmenyem fuggvenyeben.
Ezzel kapcsolatban lenne par kerdesem:

1. Gondolom L1B-s vizumot kapnek az elejen, aztan ha permantentte valok, akkor H1B-t, igaz? Mekkora a valoszinusege hogy elutasitjak a H1B-t, meg akkor is ha a munkaltatom kervenyezi?

2. Probalom kitalalni a mennyibe kerul a havi megelhetes. Hobokenben nezegettem, egy szoba legalabb 1000 dollar havonta, mennyibe kerulhet egy honapra a kaja-pia kombo?

Koszi :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#2295) section9 válasza dipeti (#2294) üzenetére


section9
őstag

Ha legalabb egy eve vagy a cegnel akkor L1-et fognak kerni, ebbol nem lesz kesobb H1, maximum ha ceget valtasz es mas megigenyli neked. Ennel a vizumnal meg kell indokolni, hogy miert van szukseg rad odakint, illetve a cegnek demonstralnia kell, hogy a pozit amerikaival nem tudjak betolteni. Elutasitas aranya tavalyelott elvileg 25% korul volt, mert szigoritottak. Ha van szakmabeli diplomad es jo sztorid, hogy miert kellesz akkor nem kell izgulni.

Nekunk kaliforniaban kabe heti szaz-szazotven dollar volt a kaja/pia/snack ket fore otthon fozve, de altalaban nagy mennyisegben vasaroltunk es akciosan. (Ertsd: 5 kilonyi fagyasztott hamburgerhus, 2 kilo fagyasztott zoldseg, etc.) Lakhatas annyi amennyiert talalsz szobat/lakast plusz renters insurance, internet, parkolo meg azok a kozmuvek amik nincsenek benne alapbol a lakberben. 3 honapra szerintem kozel lehetetlen lesz neked realis aron szallast talalnod credit history nelkul, jobb lenne ha ezt el tudnad intezni a munkaltatoddal.

Amugy nekem ez a harom honapos kikuldetes kicsit buzlik, elegge draga ez a vizumprocessz ahhoz, hogy ne erje meg ennyi idoert a szopas nekik, ugyhogy ugy keszulnek, hogy 99%, hogy hosszabb lesz mint 3 honap. Amugy azt ajanlom, hogy kikoltozeshez relocation bonuszt mindenkeppen kerj, nekunk ezer dollar korul voltak az adminisztracios dijak a vizummal kapcsolatban, plusz repjegy, elso heten airbnb, butorok, jogsi, stb. A relocation feebol kint adoztam, ugyhogy jo nagy reszt levontak belole, viszont amirol van szamlad azt le lehet irni az adobol, ugyhogy minden koltozessel kapcsolatos dologrol mentsd el a szamlat es kesobb az IRS visszateriti neked. Transferwise Borderless-t igenyeld meg elore es akkor elso korben eleg lesz a social security number meg a telefonszam utan futkosnod, mivel bankszamlat se szeretnek kiadni social nelkul. :)

(#2296) dipeti válasza section9 (#2295) üzenetére


dipeti
senior tag

Koszonom a valaszod.

Azt mondjak hogy ha az elvarasoknak megfeleloen teljesitek akkor hajlandoak meghosszabbitani.
A repulot fizetik, illetve lakhatasban is segitenek (legalabb addig amig nem talalok valamit fixen).

Revolut-om van, amiben tudok nyitni ingyen $-alapu szamlat. Az szerintem tud annyit ,mint a Transferwise.

Az mennyire realis amugy, hogy 3 honap utan nem hosszabbitanak velem, viszont mikor ezt megtudom, akkor elkezdek keresgelni a kornyeken melokat es talalok? A vizum gondolom csak adott munkaltatohoz szol, tehat akkor ujra kellene jelentkezni. :F

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#2297) section9 válasza dipeti (#2296) üzenetére


section9
őstag

Ezt az elvarasoknak megfeleloen teljesites eseten hosszabbitast nem teljesen ertem. Nekem meghatarozatlan ideju szerzodesem volt, de akar a megerkezesem masnapjan kirughattak volna amerikai jog szerint. Plusz gondolom ha meghatarozott szerzodest raknak eled akkor addig kapod a vizumot is.

Revolutot nem hasznalok, de gondolom az is tokeletesen mukodhet. Egyetlen dolog ami miatt kesobb szukseg lesz ottani bankra: direct deposit, ez egy fizetesi modszer amivel azonnal bankszamlarol vonjak le a dolgokat. Hitelkartyat csak ezzel tudtam fizetni es kozmuveknel ugyanez volt preferalt.

Ha megszunik a munkaviszonyod 60 napod van uj vizumot intezni vagy elhagyni az orszagot. Ennyi ido alatt szerintem kozel lehetetlen talalni egy olyan ceget ahol adnanak vizumot, le is interjuztatnak es meg is szerzik ennyi ido alatt. Ezen kivul a H1 vizumok korlatozott szamban elerhetok es maximum az ev felenel betellik a kvota. Szoval osszefoglalva, ha nem hosszabbitanak, akkor haza kell jonnod sajnos.

(#2298) Peti78


Peti78
őstag

Üdv.!

Az amerikai újabb autó modellekben van még szivargyújtó? A dashcam kapcsolódása miatt kérdezem.
Ford, dodge ram, Chevrolet stb

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2299) bobsys válasza Peti78 (#2298) üzenetére


bobsys
addikt

van

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2300) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nincs valakinek egy eladó sim kártyája? Augusztusban kellene 2 hétre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.