Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) bagyulajuve válasza #81556480 (#2100) üzenetére


bagyulajuve
addikt

akkor az az 5 opció közül a középső lesz: LOT Economy Class (Standard, Flex) - szerintem (az Economy Simple nem is lehet - not applicable)

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#2102) bobsys válasza #81556480 (#2100) üzenetére


bobsys
addikt

Lot economy simple jegyet csak short haul flightnal lehet venni azert irja, hogy N/A a long-haul utakhoz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2103) #81556480 válasza bobsys (#2102) üzenetére


#81556480
törölt tag

tehát akkor a kisgépen bud-waw útvonalon is lesz lehetőség feladni poggyászt

bocsi a sok kérdésért, para van hogy valamit elszúrok :C

(#2104) section9 válasza #81556480 (#2103) üzenetére


section9
őstag

Nézz utána, ha Flightradaron vagy ilyen helyen keresztül vetted akkor simán lehet, hogy Budapest-Varsó között nincs feladott poggyász. Én például ezért vettem a LOT oldalán közvetlen BUD-LAX repjegyet.

(#2105) #81556480 válasza section9 (#2104) üzenetére


#81556480
törölt tag

HOP2-n vettem. nézem én nézem, de nem találom hogy ne lenne..

(#2106) section9 válasza #81556480 (#2105) üzenetére


section9
őstag

Electronic ticket receiptet kaptál? Nekem azon rajta volt, hogy pontosan mire mit vihetek fel.

(#2107) section9 válasza #81556480 (#2105) üzenetére


section9
őstag

LOTEconomy Simple - Checked Baggage 0*

Nincs benne, szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatot, hogy ha veszel hozzá akkor átpakolják-e a csatlakozó repülőre.

(#2108) #81556480 válasza section9 (#2107) üzenetére


#81556480
törölt tag

Közben sikerült kihámoznom ezt:

Már nagyon remélem hogy ott az a "Class" jelöli azt, ami itt is class,ahol te linkelted.

írok nekik, ha meg nem válaszolnak majd holnap valakivel felhívatom őket mert nekem nem folyékony az angolom.

(#2109) #81556480


#81556480
törölt tag

Áhh, megírtam nekik facebookon mi a kínom és 5 percen belül jött a válasz :C :C

According to the reservation you may have 1 piece of registered baggage up to 23 kg and 1 piece of hand baggage up to 8 kg.

(#2110) #81556480


#81556480
törölt tag

megjottem

iszonyat megfingttak a hataron

(#2111) section9 válasza #81556480 (#2110) üzenetére


section9
őstag

Mégis vittél túrórudit? :DD
Mi történt?

(#2112) #81556480 válasza section9 (#2111) üzenetére


#81556480
törölt tag

A csomaggal senki nem foglalkozott, de a beléptető 3oran keresztül vegzált. Majd megírom részletesen ha

(#2113) kraftxld válasza #81556480 (#2112) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na, úgy látszik, hogy az NSA itt is belé fojtotta a szót :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2114) bagyulajuve válasza kraftxld (#2113) üzenetére


bagyulajuve
addikt

:DDD

Resistencia eterna

(#2115) #81556480


#81556480
törölt tag

:D

szóval

... évek óta tervezem az utat de ez a dolog rányomta kicsit a bélyegét szóval kell idő míg leülepszik aztán megírom részletesen ha érdekel titeket

(#2116) bagyulajuve válasza #81556480 (#2115) üzenetére


bagyulajuve
addikt

érdekel
már csak azért mert nekem az "officer" 2 kérdést tett fel, aztán jó vakációt kívánt

Resistencia eterna

(#2117) aram01 válasza #81556480 (#2115) üzenetére


aram01
nagyúr

Hogyne érdekelne

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2118) section9


section9
őstag

Mi is megérkeztünk, van már lakás, telefon, internet és a social security number is úton van. A tengerentúli LOT egynek elment, eléggé fél-fapados élmény volt, de ennél többet nem fizetnék csak azért, hogy ihassak két sört a repülőn.

Nálunk a CBP officer egy mogorva ázsiai ürge volt. Megkérdezte, hogy minek jöttem (work), milyen vízumom van (L1), hol dolgozom, mi a pozícióm, meddig maradok (2-3 év -> vízum hossza). A feleségemtől megkérdezte, hogy ő is fog-e dolgozni (majd ha lesz EAD akkor igen), és hogy mi az ő vízumának a típusa (L2). Ezenkívül megkérdezte mindkettőnktől, hogy ez-e az első amerikai utunk és kész. Sorbanállás 20-30 perc (nem kellett az ESTA gépekhez mennünk), interjú 5 perc.

Még nagyban rendezzük be a lakást, ami sajnos kocsi nélkül nem egyszerű, de az Amazon mindent kiszállít ide, úgyhogy szépen lassan talán már élhetőbb körülmények lesznek. :)

(#2119) updog válasza section9 (#2118) üzenetére


updog
senior tag

Merrefelé, ha szabad tudni? :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#2120) section9 válasza updog (#2119) üzenetére


section9
őstag

Goleta/Santa Barbara, California :)

(#2121) Fandango válasza section9 (#2120) üzenetére


Fandango
veterán

Kicsit irigykedek! :B

dehogy kicsit, NAGYON!!! :D

(#2122) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok!

Előre is elnézést a h*lye kérdésért.
Unokatesómék kimennek két hétre USA-ba, és mondták hogy nyilván hoznának haza valami vásárfiát.
Általánosságban milyen termékek vannak ott (édesség, üdítő, ruhamárka, stb), ami csak ott kinn elérhető, tehát Európán belül nem lehet beszerezni?

Tudom elég nyögvenyelős a kérdés, de hátha dűlőre tudunk jutni :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#2123) kraftxld válasza Cheesus (#2122) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jóféle West coast IPA sört kell hozatni. A többi ugyanúgy kínából jön :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2124) aram01 válasza section9 (#2120) üzenetére


aram01
nagyúr

Nagyon jó helyen vagytok. Lehet hogy mi is lejjebb megyünk jövőre. Bár attól függ hogy mennyire megy majd a cégem itt Harrisburgben.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2125) aram01 válasza kraftxld (#2123) üzenetére


aram01
nagyúr

Nekem Cors light jött be.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2126) aram01 válasza Cheesus (#2122) üzenetére


aram01
nagyúr

Tojás,
Bacon,marhahús,benzín,telefon. Ezek amik jóval olcsóbbak. Szabadságszobros makettet kérj. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2127) Cheesus válasza aram01 (#2126) üzenetére


Cheesus
senior tag

A makett nem is rossz ötlet :)
Egész pontosan Houstonban lesznek, de megakarják nézni pl a Grand Canyon-t is stb,,, szóval elég sűrű programjuk lesz.
Elektronikai eszközön is gondolkodtam, példának okáért pont úgy intézték a dolgot, hogy előrendelték az új Google Pixel 2 XL-t, ami kinn azért hatványozottan olcsóbb mint itthol, viszont nem tudom hogy nekem milyen kütyüre volna tényleg szükségem, és nem csak azért mert van rá lehetőség...

https://www.twitch.tv/csehla

(#2128) aram01 válasza Cheesus (#2127) üzenetére


aram01
nagyúr

Abboól a városból NASA-cuccot kérj. Apple olcsó itt mifelénk a többit nem tudom.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2129) bobsys válasza Cheesus (#2127) üzenetére


bobsys
addikt

Grand Canyonnal fizessetek be egy helikopteres turara, draga, de megeri. Amerikai csoki meg szar, Hersey a marka, de szerintem kozelebe sem er az europai csokiknak.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2130) Cheesus válasza aram01 (#2128) üzenetére


Cheesus
senior tag

Hát eddig ami onnan eszembe volt az csak ilyen pin, amit a való életben is hordanék, a többiről így látatlanba nincs fogalmam. Annyit mondtam nekik, hog ilyen "kacatokat" nem szeretnék, tehát mágnes és társai, amire egyszer ránézel és el is felejted hogy létezik... :D

(#2129) bobsys: Annak is játszanak a gondolatával, aztán majd kiderül mi sül ki belőle :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#2131) bagyulajuve válasza bobsys (#2129) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mondjuk a Ghirardelli azért nem rossz amerikai csokinak :K

Resistencia eterna

(#2132) section9 válasza Cheesus (#2127) üzenetére


section9
őstag

Telefont csak akkor vegyel, ha biztosan tudja a hazai frekvenciakat/LTE bandeket. :)

(#2133) updog válasza bagyulajuve (#2131) üzenetére


updog
senior tag

Ghirardelli++, sose hittem volna hogy öklömnyi sódarabokkal szórt mandulás tejcsoki lehet finom, azt végképp nem, hogy olyan finom :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#2134) aram01 válasza bobsys (#2129) üzenetére


aram01
nagyúr

A csoki nem nagy szám de a park az jó

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2135) TBT


TBT
addikt

Nem él valaki Amerikában közületek, aki időnként haza szokott látogatni? Vásárolnék valamit USA-ból, de murva drága lenne, mire Magyarországra megérkezne.
World of WarCraft rajongóként megvásárolnám a Sylvanas szobrot a Blizzard Gear Store-ból, ellenben horror az EU-ba való szállítása. Ha számításaim nem csalnak, kb. 160 000 forintba fájna összesen, mire átvenném a csomagot (maga a szobor 95 000 Ft körül mozog), de ez a 60-70 000 Ft plusz (szállítás, áfa, vám, mindenféle szervezetnek adózás), ez nonszensz számomra.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#2136) bandus


bandus
veterán

már vártam nagyon, hogy valamikor ide írhassak, de ma végre megvannak a repjegyek és egy kisebb társasággal június első felében meglátogatjuk az usa-t :K bp - san francisco jegyeket vettünk és a nyugati part plusz vegas, nemzeti parkok lesznek a célpontok. biztosan jöbök majd pár kérdéssel, hogy hol, mit merre érdemes :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2137) #81556480 válasza bandus (#2136) üzenetére


#81556480
törölt tag

(#2138) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA

Átnyálaztam az ESTA-t, de nem találtam korlátozást, hogy ha voltam tavaly 3 hónapot, akkor idén is mehetek 3 hónapra? Csak azt írja, hogy egyszerre maximum 90 nap.

[ Szerkesztve ]

(#2139) bobsys válasza Kalandor (#2138) üzenetére


bobsys
addikt

igen, mehetsz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2140) Kalandor válasza bobsys (#2139) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Ez hivatalosan le van írva valahol vagy pusztán a tiltás hiánya miatt szabad?

(#2141) bobsys válasza Kalandor (#2140) üzenetére


bobsys
addikt

(#2142) Kalandor válasza bobsys (#2141) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Köszi, azt gondolom, hogy a majdnem egy év az reasonable :)

[ Szerkesztve ]

(#2143) bobsys válasza Kalandor (#2142) üzenetére


bobsys
addikt

teljes mertekben, sokan jonnek evente 1-3 honapra

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2144) #81556480 válasza bobsys (#2141) üzenetére


#81556480
törölt tag

2 hónapot voltam kint, még mindig nem tudok angolul, de mikor bele voltam állva a sztoriba, én mindent végig olvastam a magyar esta igénylő oldalon, és ott azt írja hogy 3 hónap után 90 napig nem mehetsz vissza. ( gondolom ezt írtad te is :D )

Ja és én is visszamegyek, csak én jövőre. 2 évig jó az ESTA ?

(#2145) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Céges útra megyek 8 napra Tampaba, sajnos sok mindenre nem lesz időm viszont már régóta szeretnék goprot és ahogy néztem, odakint elég jó áron van. Kérdésem az lenne, hogy a bestbuy is hasonló a mediamarkt-hoz? A webshopos árak vannak a boltban is? De amint láttam, webshopon keresztül lehet rendelni bolti átvételt is. Ilyenkor okoz valamiféle gondol, hogy nem amerikai állampolgár vagyok? Vagy esetleg tudtok más üzletet ajánlani ahol érdemesebb lenne megvenni?

(#2146) tiv83us válasza vasi89 (#2145) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem okoz semmi gondot, hogy nem vagy allampolgar. :D Vedd meg onlany, majd menj be erte, ugy tuti az ar.
Bar en mindent Amazonrol vasarlok, mert nagyobb a valasztek es altalaban olcsobb.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2147) #81556480 válasza vasi89 (#2145) üzenetére


#81556480
törölt tag

csak egy apróság, de gondolom tudod: ha valahová besétálsz, és polcról veszel valamit, a kiírt árba nincs benne az adó, így a pénztárnál mindig többet kell fizetni :R

(#2148) vasi89 válasza #81556480 (#2147) üzenetére


vasi89
addikt

Igen ezt tudom, bestbuy is kiirja a végén ha kiválasztom a várost.

Tlv: sajnos csak 1 hétig leszünk még az országot sem ismerem így amazonrol most nem.probalkozom :D

(#2149) #81556480


#81556480
törölt tag

nem tudtok véletlenül olyan facebook csoportot amelyik dél amerikai magyarokat gyűjt, vagy Brazíliaiakat ?

(#2150) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA

Egy hónap múlva megyek megint 3 hónapra USA-ba.
Leellenőriztem az ESTA-t a neten, még mindig azt írja ki, hogy mehetek :) Több mint egy év még az érvényessége, nincs más teendőm ezzel, ugye?

Illetve egy dolog, a jogosítványomat adtam meg nemzeti azonosítóként, az viszont lejárt, új van, ilyenkor mi van? Kérjek új ESTA-t vagy nem fontos, mert az útlevél ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.