Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) suste válasza Bazijoe73 (#28492) üzenetére


suste
veterán

valszeg az történt ami velem is párszor:
ment a transmission és közben a Luciban állítotam valamit,majd mentés/alkalmazás, és ez azt eredményezte, hogy minden beálítás eltünt a transmissionból
melyik fw van fent?
nézd mega Luci/szolgáltatások/transmission alatt,hogy ki van-e töltve az RPC rész (elérés)

(#28502) suste válasza Bazijoe73 (#28500) üzenetére


suste
veterán

fstab is be szokott ragadni...újraindítás megoldja

transmissionhoz azt ajánlom hogy valami alap beállítást csinálj a Luciban a sebességhez, amit minden körülmények között elbír, és a napközbeni állítgatást pedig a trasnmission webes felületén csináld

(#28503) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok!

A közeljövőben a routeremmel le akarok kezelni több mint 300 gépet, a wiffi miatt is.
16, 24 illetve 48as switchek lesznek rajta, sorba kötve. Valahogy megoldható ezzel, hogy az 192.168.1.x és 192.168.2.x címeket, vagy a 10.0.0.x és 10.0.1.x címeket használjam?

Előre is köszönöm!

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#28504) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

A transmission config ja hol van? Már amit lehet modosítani??? Mert ami az mnt alatt van azt nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#28505) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új gazdát keres, 1db, nem dohányzó hölgy tulajdonostól származó www.dyndns.com account! Természetesen a békebeli fajtából való, amiben két host még ingyenesen létrehozható, másképp nem is lett volna értelme, hogy ideírjam... Privátot ne írjatok emiatt, akinek kell, az itt jelezze, és az első viheti is! Csak, hogy egyértelmű legyen, a felhasználónév, amivel az oldalra belépsz adott, ezen nem lehet változtatni (illetve pénzért ezt is lehet), de host-ot tetszőleges névvel csinálhatsz benne!

(#28506) ZetorGumi válasza Intruder2k5 (#28505) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Érdekes. :)
Pontosabban mit is takar a "békebeli fajta"? :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#28507) Intruder2k5 válasza ZetorGumi (#28506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt, hogy egy jó ideje már nem ingyenes a dyndns, mert új host-ot csak úgy tudsz létrehozni, pontosabban aktiválni, ha megadod a bankkártya adataidat, és ha nem mondod le a szolgáltatást, akkor 30 nap után automatikusan le is emelik a díjat! A régi (békebeli) regisztrációkra ez viszont nem vonatkozik!

Csak azért tettem be ide, mert tudom, hogy többen szerettek volna ilyet, régebben még be is írtam, hogy nekem van kettő, és valaki rákérdezett, hogy nem adom-e el az egyiket! :)

Na már most, azokra szükségem van, de ez most megüresedett, és gondoltam ha valaki hasznát tudja venni, akkor vigye! Ismerősé volt, de már nincs rá szükség!

[ Szerkesztve ]

(#28508) ZetorGumi válasza Intruder2k5 (#28507) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Jaaah, értem.
Különösebben soha nem figyeltem a dydns-t, tehát ezért nem tudtam ezt. :)
Köszönöm a felvilágosítást! :R

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#28509) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

vsftpd jelszó beállítást, hogy kell???

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#28510) Black&White


Black&White
addikt

Lehetséges vhogy monitorozni/lekérdezni a routerre kötött HDD hőmérsékletét?
Egy Sharkoon házban tartom a drágát, de tapi alapján ez már nem az egészséges kategória... :(

(#28511) Intruder2k5 válasza Bazijoe73 (#28509) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT megtalálod!

(#28512) Bazijoe73 válasza Intruder2k5 (#28511) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Ezt megtaláltam de nem tudok belépni??? És itt mejiket álítom ha több user is megvan adva???

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#28513) poli27 válasza Bazijoe73 (#28512) üzenetére


poli27
veterán

Kicsit kevesebb kérdőjellel is megértjük!!

(#28514) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#28507) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Engem érdekelne! Mennyi sörbe fájna ez nekem? ;)

Steve

(#28515) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#28514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semennyibe! Elküldöm pü-ben az adatokat, és a Tied! Én nem kereskedni akartam vele!

(#28516) Black&White válasza Black&White (#28510) üzenetére


Black&White
addikt

Közben visszakerestem, volt megoldás... :)
52 fokos jelenleg a hdd.

(#28517) gotz


gotz
tag

Sziasztok!

Szeretném rákötni a nyomtatót a routerre, de nem jutok egyről kettőre. Valaki tudna segíteni?

Router fw: DD-WRT v24-sp2 (12/20/11) std
Nyomtató: Canon MP250

Köszi

:R

(#28518) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#28515) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Köszönöm! :R

Ha Keszthely környékén járnál a nyáron, egy közös sörözést megejthetünk. Természetesen a vendégem vagy!

Steve

(#28519) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#28518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Használd egészséggel! :)

Én pedig köszönöm a felajánlást, de nem hinném, hogy erre sor kerül, a távolság miatt... Ha járok is arra (ami nem valószínű), az akkor majdnem biztos, hogy céges út lenne, ahol egyrészt nem egyedül vagyok, másrészt nem sörözök! De amúgy sem iszom soha... :)

[ Szerkesztve ]

(#28520) barnam_ válasza Black&White (#28516) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt a smartmontools-t hogy tudom feltelepíteni?

(#28521) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#28519) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Sajnálom... nem tudom mivel viszonozhatnám... a sörözést meg természetesen nem kell szó szerint érteni... azért vigyázz ki ne száradj ebben a nagy melegben ;)

Steve

(#28522) Black&White válasza barnam_ (#28520) üzenetére


Black&White
addikt

Luci/System/Software/Available Packages alatt keresd.
Utána beléptem puttyba SSH-n keresztül és kiadtam ezt: [link]
nálam sda.

(#28523) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#28521) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne viccelj már, mondtam, semmivel! Ne is terheljük ezzel tovább a topikot! Nem az enyém volt, csak egy ismerősé, ha nem kellett volna senkinek, max megszűnik...

[ Szerkesztve ]

(#28524) barnam_ válasza Black&White (#28522) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ott kerestem, de nincs olyan :)
"S" betű alatt csak ezek vannak:
samba36-server 3.6.5-2
swap-utils 2.21.2-1
swconfig 10

De közben megtaláltam Vargalex egy hozzászólását, megpróbálom azzal.

(#28525) Toldo


Toldo
csendes tag

Sziasztok!

Nos (nálam természetesen) nem ment a dolog. Bedühödtem, a HDD-t most darálom a gép alatt, közben feltettem a régi kernelt, mert azzal nem volt semmi gond (gondoltam én...). Most ott tartok, hogy ez van net; nincs net dolog olyan véletlenszerű, hogy az nem is igaz. Vagy 100 újraindítás volt, de csak annyit sikerült talán leszűrni, hogy ha csak a routert indítom újra (áramtalanítva) akkor tuti nincs net, de ha mindent kihúzok a konnektorból akkor hol van hol nincs (vagy rebootnál szintén). Szóval ha van valakinek valami ötlete azt megköszönném. Most a Rebuilded régi kerneles verzió van fent. Alapon, nincs rákötve semmi, csak a wifi megy. Az USB-re gyanakodtam, de sztem semmi köze hozzá.

(#28526) SteveBeard válasza barnam_ (#28524) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Jutottál valamire? Nekem nem sikerült, ezt a hibaüzenetet kapom:

Smartctl: Device Read Identity Failed (not an ATA/ATAPI device)

Steve

(#28527) barnam_ válasza SteveBeard (#28526) üzenetére


barnam_
nagyúr

Először a hdd-re raktam, félve hogy nem fog elférni a flash tárhelyen, de az opkg-link nem működött. Aztán felraktam a flash-re, elfért. Viszont még nem tudtam rájönni hogy tudnám a hőmérsékletet előcsalogatni belőle. Egyik parancsra azt írja hogy nem támogatja a SMART-ot, a smartctl -d sat -A /dev/sda-ra viszont csak kidob pár értéket...

(#28528) SteveBeard válasza barnam_ (#28527) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Nekem a következő parancsra dobott ki egy csomó értéket:

/usr/sbin/smartctl --all /dev/sda -d ata

Többek közt:
190 Airflow_Temperature_Cel 0x0022 064 064 000 Old_age Always - 36 (Min/Max 36/37)
194 Temperature_Celsius 0x0022 065 065 000 Old_age Always - 35 (Min/Max 35/38)

Steve

(#28529) barnam_ válasza barnam_ (#28527) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ó basszus... /dev/sda2-t írtam (ahol az ext3 van), úgy persze nem találta meg a HDD információt :)

194 Temperature_Celsius 0x0022 100 067 000 Old_age Always - 46

(#28530) suste válasza barnam_ (#28527) üzenetére


suste
veterán

nekem simán sda-ra ezt dobja (smartctl -a /dev/sda):
/dev/sda: Unknown USB bridge [0x0939:0x0b15

viszont partícióra (smartctl -a /dev/sda2):
Device: Toshiba StorE HDD Version: 0000
Device type: disk
Local Time is: Wed Jul 4 21:52:15 2012 CEST
Device supports SMART and is Enabled
Temperature Warning Disabled or Not Supported
SMART Health Status: OK

vagyis a vinyóm ezek szerint nem támogatja a hőmérséklet ellenőrzést:(

(#28531) SteveBeard válasza suste (#28530) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Próbáld azzal a paranccsal, amit feljebb írtam!

Steve

(#28532) Kami11


Kami11
őstag

Valaki erre és erre nem tud megoldást? Legalább annyit, hogy egyáltalán jó-e az elképzelés! :B

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#28533) suste válasza SteveBeard (#28531) üzenetére


suste
veterán

próbáltam:
Smartctl: Device Read Identity Failed (not an ATA/ATAPI device)

ez egy 2,5-es külső vinyó

erre: smartctl --all /dev/sda -d scsi
ua mint amit az elöbb másoltam be:(

(#28534) SteveBeard válasza suste (#28533) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Bocs, csak ennyi, nem tudom hogy került oda a végére a-d ata

/usr/sbin/smartctl --all /dev/sda

[ Szerkesztve ]

Steve

(#28535) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

király
reggelre megint eldobta a vinyót a router pedig kicseréltem a házat és a kábelt is,és jelenpillanatban megint nem tudom elérni ddns-el sem azt a sz@rkazalt :DDD
megint elkezdte a transmission alatt dobálni,hogy nincs fájl vagy könyvtár
kezd kicsit kilenni a kistetem vele :DDD
lehet megkresem a benzines kannát és felgyújtom...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28536) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

egyébb iránt ajánlanátok valami megbízható külső házat egy 500 GB samsung 2,5" vinyóhoz ami nem szakad le folyamatosan
még annyi,hogy nem baj az sem ha külső tápos,illetve tegnap a vinyót megnéztem hard disk sentinellel és kiváló kondíciót írt a progi

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28537) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#28536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igaz, hogy ASUS routereken (WL-500gP, majd RT-N16), de nekem egy ilyen Spire HandyBook (a felső, szürke) megy már vagy 2-3 éve szinte folyamatosan, külső táp nélkül, hibátlanul! Csak áramszünet, és nagy viharok idején szünetelt a működése, különben nion-stop megy! Ezen belül pedig egy Western Digital Scorpio Blue 320GB 2,5" SATA lemez van!

(#28538) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#28537) üzenetére


Kicsirics77
veterán

meggondolandó és az ára is elég kellemesnek tűnik
van egy külső házam de abban az elektronika kikapcsolja a vinyót egy bizonyos idő után ha nincs használva
jelen esetben ha végzett a letöltéssal akkor kb egy óra múlva lekapcsolja a vinyót
tevion ház wd vinyóval,még az aldiban lehettet kapni anno
a másik ház meg ami ki lenne váltva az megy egy sima kis delock ház mini usb és egy kétfejes usb csatikábellel,érdekes,hogy eddig ment röccenés nélkül is egy fejjel non-stop de most valami miatt elkezdett hülyéskedni lehet annak az elektronikája halt meg mert tegnap az asus O!Play-re kötve nem kikapcsolt hanem miután megnéztem egy filmet lefagyott az O!Play

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28539) Intruder2k5 válasza Kicsirics77 (#28538) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Napi használatban hordozható merevlemeznek meg ilyet használok...

KONIG USB 2.0 HDD External Box

Bár ez sem egy világmárka, de szintén hibátlanul megy, benne egy 320GB-os Hitachi lemezzel, a pontos típusát nem is tudom... Ebben jó a normál USB csati a házon, ami stabil... Ezen kívül egy rövid USB kábelt adnak hozzá, ami szintén kétágú Y kábel, és szerintem teljesen praktikus, hogy nem kell 1 métert tekergetni folyton!

[ Szerkesztve ]

(#28540) Kicsirics77 válasza Intruder2k5 (#28539) üzenetére


Kicsirics77
veterán

köszönöm a válaszod,elgondolkodom a dolgon de elképzelhető,hogy valami külső tápos raidsonic icy box szóba fog jönni
kissé elvagyok bizonytalanodva,hogy hónapokig megy teljesen hibátlanul a régi kernellel és mióta feltettem az új firmware-t azóta csinálja ezt a problémát
most vagy a vinyó a ludas bár arra a hard disk azt írta mikor a delock házban volt,hogy kifogástalan.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28541) vargalex válasza Kami11 (#28532) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem kell a /overlay oda. Simán a /vnstat. A /overlay-t úgyis a /-be csatolja a /rom-al együtt.

Alex

(#28542) Kicsirics77 válasza vargalex (#28541) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az én problémámra esetlegesen valami megoldás?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28543) vargalex válasza Kicsirics77 (#28542) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha a sentinel szerint a HDD tökéletes, akkor csak a vinyó ház kezdi megadni magát (az pedig előfordulhat, hogy a másik kipróbált példány eredetileg kompatibilitási problémákkal küzd). Esetleg egy felület ellenőrzést érdemes lehet megnézni, hátha a SMART hazudik.

Alex

(#28544) Kicsirics77 válasza vargalex (#28543) üzenetére


Kicsirics77
veterán

na majd délután megnézem vagy este mert most munkahelyen vagyok jelenleg.

a tevionnal semmi gond ott maga az elektronika ami a házban van az kapcsol le kb egy óra múlva ha a lemez nincs használva.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28545) ozz válasza vargalex (#28306) üzenetére


ozz
tag

Sziasztok,

Alex lefutattam a parancsot amit a 28306 hsz-ben lévő beállításhoz írtál, egyenlőre most nem doblja a wifit, kopp-kopp.

De mit is csinált ez pontosan?

Egyébként most olyan mintha samban fele gyorsasággal másolna a hdd-ről a notira wifin.

(#28546) Kami11 válasza vargalex (#28541) üzenetére


Kami11
őstag

Ez sajna nem vezet eredményre, mert nem hozza létre a fájlokat a könyvtárban. :(
Ha bemásolom a /var/lib/vnstat könyvtárból az állományokat, akkor látja, de nem frissíti.
Olyan mintha csak olvasási joga lenne, de írási már nem.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#28547) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Gargoyle firm van fenn és újabban nincs wifi. Csak ha ki-be kapcsolom.Kábelen van net.

most ilyen:
mi lehet a baj?

(#28548) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok!

Az openWRT alatt, vagy DD-WRT alatt megoldható e, hogy ugye van rajta 4 port. Ebből 1-be menne a szervergép, másikba a másik szervergép és ezek kapnák az 192.168.1.10 illetve 192.168.1.20. Ez ugye csak simán statikusan beállítom. Viszont, a másik 2 portba menne tegyük fel 2x 2*48portnyi switch.
Azt kéne megoldani, hogy a az egyik portból húzott swicthek 192.168.2.x a másik portból pedig 192.168.3.x ek legyenek. Sima nem menedzselhető switcheket fogok rákötni.
Viszont ugye az 192.168.3.x gépeknek látnia kéne az 192.168.2.x és 1x-eket is, és lehetőleg tudjon rajta DHCP-z ni.
(Mert arra nem tudom van e megoldás hogy ha csak 1port ból húzom ki a switcheket akkor az első 2switch legyen a 2.x amit utána kötök az meg a 3.x)
Erre egyáltalán alkalmas ez a router?
Jelenleg "vargalex v1.1 (trunk, r30817)" van rajta, de akármire le tudom cserélni ha kell.

Előre is köszönöm!
(ha nem egyértelmű, megpróbálhatom jobban is leírni.)

[ Szerkesztve ]

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#28549) vargalex válasza gerokrisz (#28548) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OpenWrt alatt VLAN tag-eléssel megoldható.

Alex

(#28550) Kicsirics77 válasza vargalex (#28549) üzenetére


Kicsirics77
veterán

valahonnan letölthetőek még a régebbi kerneles firmware:k ?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.