Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29015) vargalex válasza DonCosta (#29013) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Már megint ez a "Linuxhoz nem kell értened, ez nem Openwrt, ahol külön kell modulokat installálgatni" vélemény a linkelt hozzászólásban! Bocsi, de ezt soha nem tudom reagálás nélkül hagyni. :) A kérdéses feladathoz nem is kellenek külön modulok. Valamint, ha valamihez mégis modult akar valaki telepíteni (pl. minidlna, multiwan, proxy, ushare), akkor azt megteheti a webes felületen is. Próbálja meg ezt megtenni valaki DD-Wrt alatt. (Ráadásul a DD-Wrt alá is az OpenWrt-s csomagokat lehet feltenni ssh-n, trükközéssel.) És direkt olyan csomagokat írtam példaként, amik telepítés után LuCI-ból config-olhatók.

Ahogy korábban is írtuk, a WDS-hez mindkét oldalon WDS-t kell beállítani. Az elsődleges routeren AP WDS, a másodlagoson Kliens WDS. Ezt nem fogod megúszni.

Ha elég az, hogy a másodlagos router csak kábelen ad netet, akkor az elsődleges routerhez nem kell nyúlnod, a másodlagoson pedig Kliens mód kell. Ahogy korábban írtam, ezekhez OpenWrt alatt sem kell bűvészkedni (a mobilon megosztott WiFi-re kapcsolódással bemutatom):

1. A Hálózat->WiFi fülön Felderítés gombra kattintás:

2. A megjelenő elérhető hálózatok közül a kívántnál a Csatlakozás a hálózathoz gomb megnyomása (érdemes a BSSID-t kimásolni, mert a 4. lépésben szükség lesz rá):


3. A megjelenő beállításoknál a WEP/WPA, stb. kód megadása (nyilván ezt tudnod kell, illetve tudod is, ha a szomszéddal megegyeztél):

4. A megjelenő WiFi beállításoknál az elsődleges router BSSID-jének bemásolása (a 2. lépésben másoltuk ki), majd Mentés & Alkalmazás gomb megnyomása:

5. És már létre is jött a kapcsolat, a kábelen lógó klienseken van is net:

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.