Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) esox válasza st6rbuck (#21500) üzenetére


esox
senior tag

Köszi, ez volt a baj, viszont a win7 nem látja már megint :(
Mit rontok el?

http://imageshack.us/photo/my-images/716/esoxwin7x64013.png

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#21502) st6rbuck válasza esox (#21501) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Ha még sosem configoltál sambát, miért nem használod a Vargalex által beépített formázót http://192.168.1.1:8081? Ments le mindent előtte a pendrive-ról, dugd vissza a routerbe és csináld meg az 1. opcióval a formázást. Ez beállít neked mindent, jogosultságokat, egyebet, ami a megosztáshoz kell (persze a "gyári" /rom alatt lévő config fájlokat is másold vissza ismét), tehát neked nem kell ezzel szórakoznod. Nem mellesleg csinál egy "lapozófájlt" is, ami torrentezésnél majd jól jön. Ezután indítsd újra a routert, vagy elég csak a sambát (/etc/init.d/samba restart) és menni fog.

Win7 alatt a net use M: \\192.168.1.1\mnt paranccsal csatold fel a meghajtót, azzal biztosan működik (én egy kis cmd parancsfájlt szoktam erre írni).

A samba configolásban több buktató is van, ha még nem csináltál ilyet, órákig lehet szívni vele és a dolog ott kezdődik, hogy el kell olvasni a dokumentációt.

(#21503) esox válasza st6rbuck (#21502) üzenetére


esox
senior tag

Igen tudom, ez jó megoldás, de van egy 2T-ás vinyó fullra tele és nincs hová lementenem. Ezért "gyakorlatozom" egy kis 16G-ás drive-al.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#21504) st6rbuck válasza esox (#21503) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

:R

Akkor próbáld meg a következő paranccsal:
net use N: \\192.168.1.1\usb3

Gondolom a /usb3_16 alá be van mountolva a pendrive. A jogokat beállítottad a könyvtárra?
chgrp users /usb3_16
chmod g+w /usb3_16

Ha nem megy, akkor viszont az smb.conf.template és samba fájlok tartalmát linkeld be, hogy tudjunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#21505) esox válasza st6rbuck (#21504) üzenetére


esox
senior tag

smb.conf.template:
[global]
netbios name = |NAME|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
syslog = 10
encrypt passwords = true
passdb backend = smbpasswd
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY
unix charset = UTF-8
client code page = 852
dos charset = 852
display charset = UTF-8
character set = ISO8859-2
preferred master = yes
os level = 20
security = share
guest account = samba
invalid users = root
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd

ect/config/samba:
config 'samba'
option 'description' 'TP-Link shares'
option 'homes' '1'
option 'workgroup' 'WORKGROUP'
option 'name' 'TP-Link'

config 'sambashare'
option 'name' 'mnt'
option 'path' '/mnt'
option 'read_only' 'no'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'create_mask' '0770'
option 'dir_mask' '0770'

config 'sambashare'
option 'path' '/usb3_16g'
option 'read_only' 'no'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'create_mask' '0770'
option 'dir_mask' '0770'
option 'name' 'usb3'

chgrp root /usb3_16g
chmod g+w /usb3_16g <--- ezek meg voltak, de nem műxik

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#21506) st6rbuck válasza esox (#21505) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Ezek rendben lévőnek tűnnek.
Mi a hibaüzenet a net use parancsra?
Samba restartot megcsináltad?
Ez a pendrive üres? Mire van formázva?
A mount parancs kimenetét is megadod?

[ Szerkesztve ]

(#21507) adamka16 válasza adamka16 (#21493) üzenetére


adamka16
őstag

erre valaki valamit :F

[ Szerkesztve ]

(#21508) vargalex válasza adamka16 (#21507) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A trunk-ban változott az indító script, illetve a linkelt scriptek. Viszont az sem biztos, hogy a bináris el fog indulni, mert lehet, hogy bizonyos kernel szimbólumok hiányoznak.

Alex

(#21509) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok , elment a wifi.
Töltés megy de a weblapok böngészése nem.
http://sarkanydavid.eu/dl/log.txt

Visszafogom rakni a gyári szoftot ha azzal is lefagy akkor garancia nem igaz ,hogy egy kisebb terhelés hatására is lefagy.

Csak attól félek ,hogy a hátulján lévő sorozatszámot/mac számot leszedte a cellux most visszaragasztottam kíváncsi leszek bele fognak-e kötni.

(#21510) adamka16 válasza vargalex (#21508) üzenetére


adamka16
őstag

szóval ha csak simán telepítem, akkor nem fog működni, igaz?

(#21511) dragon1993


dragon1993
őstag

Valaki el tudná mondani ,hogyan rakjam vissza a gyári FW-t ?

Leszedek egy olyan firssítőt aminek a neváben nincs benne a boot szó. (Megvan)
De hogyan flash-eljem vissza ? SSH / LUCI ? Illetve milyen paranccsal ?

UI: Ez a router hibás 100% ti mindenfélét steameltek nem fagy én benyomom a torrentet 10 percre és vége. TL-WR542G routeremmel feltoltam 2.5 TB-ot lefagyott 5x

(#21512) dnaa


dnaa
csendes tag

csak én vagyok a béna. vagy tényleg nincs n-only mód vargalex fw-jében? van valami hátránya a g+n módnak? :F

(#21513) doberman válasza villamos (#21443) üzenetére


doberman
senior tag

szervusz!

Nekem úgytűnik megoldotta a Vargalex (isten növessze hosszúra szakállát... :)) ) a wifi
eldobálásokat... 2 hete fut a routeren még egy kiakadás sem volt.
a gyári firm-mel , utána dd-wrt-vel is 1-2 naponta lehalt a wifi. a fenti úriember csomagja
még egyszer sem hasalt el....

egy próbát szerintem megérne.

z

8lnu

(#21514) n_atsi


n_atsi
tag

valaki segítsen beállítani a VPN-t, nem bírok vele. :O
Már agyon konfiguráltam, de nem enged be.
Úgy szeretném, hogy név-jelszó párossal lehessen csatlakozni a belső hálózatra kívülről is.
Nincs valami leírás, ami "hülye" (értsd: saját magam) gyereknek készült?
....hogy minek kell látszani a luciban, hogy legyen bepipálva, miként kell beállítani, stb,
Elképzelhető, hogy úgy elállítgattam a VPN-t, hogy mindent újra kellene benne konfigolnom.
Minden más tökéletesen működik. Tudom, hogy már ezerszer le lett írva minden, biztos egyszerű is a dolog, de nekem valahogy nem sikerül.
Anno DD-WRT-ben pptpd működött, de ott benne volt alapból, itt + csak openvpn-t találok.

Firm.: vargalex v1.02.1 (trunk, r29492)

Előre is köszönöm:
Atis

(#21515) Intruder2k5 válasza st6rbuck (#21500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

szerk.:

Sorry, ez törölve, hülye volt a Firefox-om, most látom, hogy ez már lefutott téma! Nem tudom miért a reggel 8 órai hsz-t hozta utolsónak...? :)

[ Szerkesztve ]

(#21516) netseft


netseft
aktív tag

Több helyen is kerestem, de nem találtam egyértelmű választ: IPv6 támogatással mi a helyzet? Gyári firmware is tudja, vagy custom kell hozzá? Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#21517) esox válasza st6rbuck (#21506) üzenetére


esox
senior tag

bocs, hogy csak most válaszolok, kiugrottunk a gyerekekkel egy régi rakétabázisra...

C:\Users\Esox>net use N: \\192.168.1.1\usb3
System error 53 has occurred.

The network path was not found.

C:\Users\Esox>mount \\192.168.1.1:/usb3 n:
Network Error - 53

Type 'NET HELPMSG 53' for more information.

C:\Users\Esox>mount \\192.168.1.1\usb3 n:
Network Error - 53

Type 'NET HELPMSG 53' for more information.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#21518) Intruder2k5 válasza netseft (#21516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyári nem tudja... Legalábbis ami az emulátorban van, az nem tudja!

(#21519) dragon1993


dragon1993
őstag

Visszatettem a gyári fw-t. Megszűnt a lefagyási / wifi dobálási problémám torrent közben.
Legalábbis eddig 700mb múlva mindig megszakadt most már 10,7gb-nál vagyok.

(#21520) st6rbuck válasza esox (#21517) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Pontosítok:a routeren kiadott sima 'mount' parancs kimenete érdekelne. És próbáld meg légyszíves a net use O: \\192.168.1.1\mnt parancsot, hogy a másik megosztás csatolható-e. A router címét nem állítottad át 192.168.1.1-ről, ugye?

(#21521) esox válasza st6rbuck (#21520) üzenetére


esox
senior tag

Hali,

nem állítottam át a router ip-t, mondom, a mediaplayerem szépen látja az NFS megosztást. A samba viszont nem akar menni win7-ről, és az nfs sem :(
De az nem is lenne fontos, a samba viszont a másolások miatt elengedhetetlen.
Megcsinálom majd a formázást a pendrive-ra, ha az segít, akkor az lesz a nagy diszkekkel is, de he elkerülhető lehet, akkor elkerülném.

C:\Users\Esox>mount \\192.168.1.1\mnt o:
Network Error - 53
Type 'NET HELPMSG 53' for more information.

root@EsoxWrt:~# mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noatime,size=14736k)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,noatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noatime,mode=600)
/dev/mtdblock3 on /overlay type jffs2 (rw,noatime)
overlayfs:/overlay on / type overlayfs (rw,relatime)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)
/dev/sda on /usb3_16g type vfat (rw,relatime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,errors=remount-ro)
none on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)
nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw,relatime)
root@EsoxWrt:~#

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#21522) st6rbuck válasza esox (#21521) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Win7-ről nekem sem ment eddig még az nfs. A fat32 fájlrendszernél a mount opciókkal kell játszani a routeren, másnál is volt már ez probléma:

https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=7117

Erre mondtam, hogy órákig lehet vele szórakozni. Nekem ntfs-t nem akart Openwrt 10.03-rc6 alatt a samba megosztani, több órás szórakozás után jöttem rá, hogy a cp852 és iso-8859-2 opciókkal ki kell egészíteni a config fájlt (ezt vargalex konfigja alapból tartalmazza).

Ha ext2/3/4 lenne a fájlrendszered, ezzel a configgal rögtön működne. fat32 és ntfs alatt próbálkozni kell, fat32-höz javaslom a fenti fórumot tanulmányozni és végigpróbálgatni a javaslatokat. Pl f/d/umaskokat állítsd át 0-ra, tedd fel a kmod-nls-cp437, kmod-nls-iso8859-1 csomagokat a routerre. Elsőre ennyi tippem van.

Én végül is feladtam az ntfs/samba párost, mert ékezetes betűket tökéletlenül kezelte a megosztáson (vagy Openwrt alatt mutatta rosszul, vagy Windows 7-ből) és kiderült, hogy ennek részben az is oka, hogy a jelen firmware-ben pl nincs utf-8 támogatással fordítva a busybox.

Szóval fontold meg, hogy ezzel szórakozol még vagy átrakod az adatokat és ext alapokra helyezkedsz.

(#21523) suste válasza st6rbuck (#21522) üzenetére


suste
veterán

szia
én már megszültem a döntést, és áttértem ext4-re, de nem bírok átköltözni:(
routeren megosztva mint a 2 partíciót (ntfs/ext3), másolás közben kifagy a samba:(
win alatt nem látom az ext4et...vagyis arra már találtram progit hogy látom, de nekem ugye pont az NTFS-ről kéne másolni EXT4-re, és erre még nem találtam progit:(
valamilyen live linux dvd-vel menne a dolog?
köszi!

UI: mindenképen megéri áttérni ext4-re, mert sokkal stabilabb minden (torrent, samba, dlna)!

(#21524) Intruder2k5 válasza suste (#21523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, Live Linux lesz a megoldás...

(#21525) ajani


ajani
aktív tag

Sziasztok,

A 1043-as routeremre van kötve vezetékesen egy másik wlan router, aminek az IP címe 192.168.2.120, ezen keresztül netezik a szomszéd. Beállítottam vmit a QoS-nél, de nem tudom, hogy jó-e. Az a szándékom, hogy ha már nem fizet érte (családtag), akkor legalább ne fogja vissza a netemet, ha nekem kell. (DHCP a 1043-ason fut, a másik router csak a wifi hozzáférést adja)

Mit kell írni a "Number of bytes" mezőbe?

Előre is köszönöm,
ajani

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#21526) vargalex válasza esox (#21521) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Miért az eszköz (/dev/sda) és nem a partíció (/dev/sda1) van csatolva?

Alex

(#21527) zolimas


zolimas
csendes tag

Sziasztok! Én egy ilyen routerrel kiépített hálózattal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
egy Zyxel NSA 220plus hálózati tárhelyet szeretnék a lakás több számítógépéről is elérni és onnan nagyméretű fileokat írni-olvasni. Jelenleg viszont max 10000 kbyte/s -am tudok másolni, de az átlag ennek is a fele. Gyári firmware-t használok, és több gépről is kipróbáltam a másolást Win7-tel Ubuntuval és OsX-el is, ugyan az az eredmény. Az NSA-n és a gépemen is gigabites a kapcsolat, az routert-t nem tudom hol ellenőrizni. Nincs valami ötlet?

(#21528) neduddki válasza zolimas (#21527) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

elek a gyanuporrel, hogy ez a nas ennyit tud /vagy mas tapasztalataid vannak?/

udv

neduddki

mod: hat nemkelet soka kersnui:
"With two disks fitted, the NSA-220Plus supports both RAID 0 and 1. Unfortunately, no matter which RAID level we chose, it was one of the slowest NAS boxes we've seen. In RAID 0, it wrote large files at 9.4MB/s and read them at 5.6MB/s. Small file were written at 6.4MB/s and read at 7.2MB/s. Under RAID 1, large files were written at 8.1MB/s and read at a slightly quicker 11.6MB/s. Small files were written at 5.2MB/s and read at 6.6MB/s. Transferring large amounts of data is therefore painfully slow."

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21529) Zavo


Zavo
tag

Sziasztok!

A MiniDLNA milyen gyakran frissít? Lehet manuálisan frissíteni?
Tegnap lecurpantottam transmission-nel egy filmet, a MiniDLNA elérési útjába meg beírtam az /mnt/transmission/done elérési utat. Ez tegnap este történt, de ma reggelre még nem látta. Látta viszont azokat a filmeket, amik még a tegnap reggeli formázás előtt rajta voltak. Persze nem bírta elindítani, ekkor gyorsan leszedte az összeset, de a frisset továbbra sem mutatja...

János

(#21530) apuc


apuc
őstag

Sziasztok!
Van egy TP-Link TL-941ND típusú 300Mbites belső Wifi routerem, ezen cserélhető az antenna.
Egy panelben lakom, ahol a kisszobában nagyon gyenge a jel.
Legyengül 5 Megára, a nagyszobában pedíg fogható a notikon a bejövő és Wifin is leadott 80/20 Mbites net.
Szerintetek, ha veszek egy ilyen antennát hozzá, akkor az segít majd, erősebb lesz a kisszobai PC-ben lévő szintén 300-as Wifi vevő-kártyával fogható jel?:

[link]

Vagy fölösleges lenne? Segíthet ezen egy nagyobb antenna?
Talán a PC- ben lévő szintén 300-as és szintén TP-linkes 2 antennás Wifi-vevő kártyába cseréljem nagyobbra az antennát?
Sajnos a kábeles átvezetése a gyors netnek nem kívánatos, ezért szeretnék jó megoldást az átvezetésre.
Nem szeretném a nagyobb antennát megrendelni, utána pedig elállni a vásárlástól esetleg mert nem segít semmit..
Előre is nagyon köszi- és bocs a fél offért.

(#21531) Zavo válasza apuc (#21530) üzenetére


Zavo
tag

A PC-ben lévő kétantennás 851-es TP-linket én is cseréltem háromantennás 951-esre ilyen probléma miatt, nem lett jobb.
Én egy ilyen, vagy hasonló antennával próbálkoznék, keresni neki egy olyan helyet, ahonnan normálisan rálát....

(#21532) st6rbuck válasza apuc (#21530) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Ha a routeren és a hálókártyán is cseréled az antennákat, jobb lesz a kapcsolat.

(#21533) apuc válasza Zavo (#21531) üzenetére


apuc
őstag

Van esetleg itt a topikban az olvtársak közt akinek van ebben tapasztalata, mármint próbálta ezt a fajta antennát?

Ebből is 3db kellene, vagy elég 1db?Ha 1db-ot veszek azt hová érdemes bekötnöm?
Vagy ebből is vegyek 3db-ot? :F Aztán már az UFOkkal is kommunikálhatok majd..
Nem bukom el a MIMO-t- amit nem is tudok micsoda :U

(#21534) esox válasza vargalex (#21526) üzenetére


esox
senior tag

Szia,

Luci alól csináltam a mountolást, és ott a mounting points alatt a kombóban ezt dobta fel a rendszer.

* * *
Az xtreamer mindenféle bohóckodás nélkül látja a a két samba share-t (az elérési út érdekes mindenesetre, de ezeket automatikusan így ismerte fel, be is tudok rájuk lépni, fájlokat is elérem) és a routeren nfs-el megosztott eszközt is. A többi share HaneWin NFS-es megosztás (ezeket akarom megszüntetni).

Egyébként a hanewin-t ilyen beállításokkal használom, de érdekes módon ez is csak xp alól fut rendesen, win7-el ennek is bajai vannak.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#21535) apuc válasza Zavo (#21531) üzenetére


apuc
őstag

Köszi!!!

(#21536) vargalex válasza Zavo (#21529) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A default config szerint 900 másodperc. Viszont szintén a default config szerint az inotify ki van kapcsolva, tehát ezt mindenképpen kapcsold be!

Alex

(#21537) Zavo válasza vargalex (#21536) üzenetére


Zavo
tag

Délután próbálom, köszi!

(#21538) Gee_1985 válasza vargalex (#21536) üzenetére


Gee_1985
tag

Hi,

Hogyan lehet az inotify-t ki/be kapcsolni?

Üdv.

(#21539) Zavo válasza Gee_1985 (#21538) üzenetére


Zavo
tag

Gondolom a konfig fájlban ki kell venni a kettőskeresztet, vagy átírni on-ra vagy 1-re...

(#21540) Gee_1985 válasza Zavo (#21539) üzenetére


Gee_1985
tag

Hi,

Én nem Vargalex buildjét használom hanem az original openwrt-t. Viszont ott nem tudom hol lehet beállítani így gondoltam talán ez kiindulásnak jó lehet...

(#21541) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

Sziasztok!

Volt egy kis problémám, miszerint ext3 fájlrendszerben, több filmet töröltem a vinyóról és 0byte szabad helyem maradt.

Itt is találkoztak ilyen problémával:
http://www.linuxquestions.org/questions/linux-general-1/no-free-space-even-after-deleting-files-ext3-355326/

és a megoldás az lett hogy a "tune2fs -r 0 /dev/hdaX " parancs segítségével kinullázzuk a "reserved space"-t. Így az nem foglal helyet.

Sajnos a tune2fs parancs nem elérhető. Ezt a parancsot a e2fsprogs csomag tartalmazná, de ezt kapom vissza:

root@Hakkuuuh:/# opkg info e2fsprogs
Package: e2fsprogs
Version: 1.41.11-1
Depends: libblkid, libuuid, libext2fs, libpthread
Provides:
Status: install user installed
Section: utils
Architecture: ar71xx
Maintainer: OpenWrt Developers Team <openwrt-devel@openwrt.org>
MD5Sum: 07af5a63db99f8f498c2308498f89da4
Size: 123630
Filename: e2fsprogs_1.41.11-1_ar71xx.ipk
Source: package/e2fsprogs
Description: This package contains essential ext2 filesystem utilities which consists of
e2fsck, mke2fs, debugfs, dumpe2fs, tune2fs, and most of the other core ext2
filesystem utilities.
Installed-Time: 1320957473

ám:
root@Hakkuuuh:/# opkg files e2fsprogs
Package e2fsprogs (1.41.11-1) is installed on root and has the following files:
/usr/lib/libcom_err.so.2.1
/usr/sbin/mkfs.ext2
/usr/sbin/mkfs.ext3
/usr/sbin/mkfs.ext4
/usr/lib/libe2p.so.2
/lib/functions/fsck/e2fsck.sh
/usr/lib/libcom_err.so.2
/usr/sbin/e2fsck
/usr/sbin/mke2fs
/usr/lib/libe2p.so.2.3

tudnátok segíteni hogyan telepíthetném a tune2fs progit vagy valami hasonló tool-t hogy megoldhassam a problémámat? Backfire (10.03.1-RC6, r28680) rendszerem van.

Előre is köszi

Hardcore4Life

(#21542) vargalex válasza Gee_1985 (#21540) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

inotify=yes

kell a /etc/minidlna.conf-ba (default-ban no van).

Persze attól is függ, hogy milyen OpenWrt verziót használsz, mert a régiekben (illetve BackFire-val nem tudom mi a helyzet) a kernelben ki volt kapcsolva a támogatás. Persze ez utóbbi hiánya hamar kiderül, mert elhasal majd a miniDLNA. :)

Alex

(#21543) vargalex válasza Hakkuuuh (#21541) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Külön van tune2fs csomag.

Egyébként a szabad hely helyes számításán szerintem egy sima e2fsck is segít. Ugyanis a tune2fs ezen paraméterezésével csak root-nak (illetve az általa futtatott daemonoknak) fenntartott helyet kapcsolod ki. Ez csak hely növelésre jó. Ha eddig elfértek a filmek, amiket letöröltél, attól az azok által lefoglalt hely nem "szabadul fel".

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21544) Hakkuuuh válasza vargalex (#21543) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Köszönöm!

Before:
root@Hakkuuuh:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 1.9M 1.9M 0 100% /rom
/dev/sda3 73.3G 65.5G 4.1G 94% /mnt/hdd

root@Hakkuuuh:~# tune2fs -r 0 /dev/sda3
tune2fs 1.41.11 (14-Mar-2010)
Setting reserved blocks count to 0

After:
root@Hakkuuuh:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/sda3 73.3G 65.5G 7.8G 89% /mnt/hdd

(útközben még töröltem pár file-t :) )

e2fsck -p /dev/sda3 parancs nem oldotta meg a problémát (nem szabadult fel a hiányzó lemezterület), csak kiírta hogy clean és a blokkokat.

[ Szerkesztve ]

Hardcore4Life

(#21545) Gee_1985 válasza vargalex (#21542) üzenetére


Gee_1985
tag

Hi,

Áh köszi. Én azt hittem hogy a kernel modulban lehet ki be kapcsolni a te módosításoddal.
Igen olvastam. A legfrisebb 10.3.1-et használom
Transmissionnal majd elválik műxik e vagy sem :)

(#21546) vargalex válasza Hakkuuuh (#21544) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gondolom nem 3,7 GB-nyi filmet töröltél. Persze lehet.
Az e2fsck-t force-val indítsd:

e2fsck -fp /dev/sda3

Illetve még az e2fsck előtt azért érdemes megnézni a valódi foglaltságot:

du -h -d 1 /mnt/hdd

Gyaníthatóan továbbra sem fog egyezni.

Alex

(#21547) gr8tjoey válasza gr8tjoey (#21407) üzenetére


gr8tjoey
tag

Erre tipp esetleg?

Illetve van olyan leírás, ami szájbarágós, hogy hogyan lehet usereket hozzáadni, jogokat állítani FTP-hez? Most olvasom a találatokat 2010-től, de elég szerteágazó a lista amit kiad a keresőmotor.

------((-----))------

(#21548) netseft válasza Intruder2k5 (#21518) üzenetére


netseft
aktív tag

Ez a demo elég jó, én nem találtam rá, köszönöm a linket.
Eredetileg én is arra a következtetésre jutottam, hogy gyárilag nem tud IPv6-ot, vagy ha igen, akkor elég jól titkolják ezt. Custom firmware-ek (DD-WRT, OpenWrt) támogatják az IPv6-ot úgy látom, csak ugye a garanciavesztés...

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#21549) Intruder2k5 válasza netseft (#21548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az csak elméleti dolog... Szerinted hányan vágták haza OpenWrt-vel a routert, aztán meg vitték cserélni garanciába?

Sokan! :)

(#21550) Zavo válasza vargalex (#21536) üzenetére


Zavo
tag

Kipróbáltam a miniDLNA-t, az inotify-t bekapcsoltam... A baj az, hogy az alkönyvtárakat nem szkenneli, csak a megadottakat. Ezt hogy lehet bekapcsolni, illetve miért kapcsolódott le? Az elején még ABC-sorrendbe gyűjtötte, nem tudom mit kapcsolhattam le.

Ezeket adtam meg:
media_dir=/mnt/transmission/done
media_dir=V,/mnt/Video
media_dir=A,/mnt/Audio
media_dir=P,/mnt/Pictures

Ezek a könyvtárak meg is vannak...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.