Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) vargalex válasza wiERHcSc (#21350) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Én ezt használom. Az 1.01-es build-ben ugyan úgy 2.42-es transmission van, mint az 1.02.1-ben, úgyhogy ezért nem érdemes frissíteni.

Alex

(#21352) Truman


Truman
senior tag

vargalex!
Rájöttem, mi okozza az itt felvetett sebesség problémámat.
Korábban voltak jogosultsági problémáim, amire ezt tanácsoltad. Innen akkor az első megoldást választottam, most valamiért elfelejtette így kipróbáltam a 2. lehetőset (force user = root). És most az fájlműveleteim sebessége megegyezik a tesztekben mértekkel.

Én mondom fura egy állatfaj ez a Linux! :DD
Köszi a segítséget még egyszer!

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#21353) Soma01


Soma01
veterán

Távolról Luci-n vagy putty-n meg lehet úgy csinálni a vargalax verzió frissítést, hogy a beállítások megmaradjanak? (az új firm már fent van a temp könyvtárban a routeren, md5 stimmel)

(#21354) vargalex válasza Soma01 (#21353) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elméletileg ha Luci-n csinálod a frissítést, és bejelölve hagyod (defaultban be van jelölve) a Keep Configuration files opciót, akkor megmaradnak a beállítások.

Alex

(#21355) vargalex válasza Truman (#21352) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Természetesen elhiszem, hogy ezt tapasztalod, de elméletileg a force user-nek nem lehet köze a sebességhez.

Alex

(#21356) Truman válasza vargalex (#21355) üzenetére


Truman
senior tag

Túl korán örültem, megint ugyan olyan sz@r! Hogy mi a túró lehet vele, lövésem sincs. :(

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#21357) Truman


Truman
senior tag

Meg amit nem értek, hogy a lemezre írás mindig ugyan olyan gyors, majdnem 11 000 KB/s.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#21358) vargalex válasza Truman (#21357) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Közben nem megy semmi más, ami használja a HDD-t? Esetleg másik PC-n nem próbáltad (lehet, hogy nem is a routeren kell keresni a gondot)?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21359) Truman válasza vargalex (#21358) üzenetére


Truman
senior tag

Nincsen terhelve, a Transmisson megy, de pause -olva vannak a torrentek. Más számítógép nem csatlakozik a router -ez. (még a Wi-Fi is ki van kapcsolva).

Van itthon egy P4 -es gépem tartaléknak, teljesen szűz XP SP3 -van rajta telepítve, mindenféle sallang nélkül. Azon próbáltam ki az előbb, úgy hogy a Windows 7 -es gép ki volt kapcsolva. Ott még ennyi se volt az olvasási sebesség, persze az írás teljesen rendben volt.

Amúgy a router -re sem telepítettem semmi extrát, pl. FTP és DDNS sincs rajta. Nekem kizárólag a torrent volt a lényeg semmit más. Azon kívül minden úgy csináltam, ahogy az a tothszabi.info írva van. A vinyóval megint nem lehet probléma, mert kipróbáltam egy másik külső vinyóval is. A Win7 -es gépben Gigabites LAN van.

Ezek után csak a router a ludas, de hogy mi fogalmam sincs. Azt meg véggép nem értem, hogy miért javul meg, nagyon ritkán úgy 10-20 percre teljesen magától (például az előbb is azt hittem, hogy a force user miatt.).

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#21360) st6rbuck válasza r3dsnake (#21305) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Hello!

Én ez alapján csináltam:
http://windows7-issues.blogspot.com/2011/03/wake-on-lan-wol-for-windows-7-made-easy.html

Úgy próbáld, hogy kikapcsolod a kérdéses géppel és utána néhány 10-20 mp-vel próbálod meg feléleszteni. Ha úgy már működik neked, akkor tudok segíteni benne hogy órák múlva is menjen.

[ Szerkesztve ]

(#21361) vargalex válasza Truman (#21359) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen firmware van rajta? Mik a mount opciók (lehet, hogy már kérdeztem korábban)?

Alex

(#21362) Truman válasza vargalex (#21361) üzenetére


Truman
senior tag

Igen kérdezted, és itt válaszoltam is rá.

Amúgy OpenWrt Backfire 10.03 -t használok (végleges verziót).

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#21363) vargalex válasza Truman (#21362) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem próbálj meg egy trunk-ot, esetleg az én build-emet.

Alex

(#21364) Soma01


Soma01
veterán

Vargalex firmware-hoz kell még valamilyen csomagot telepíteni ha 3G USB modemet akarok használni?
Hol találom a kompatibilis modemek listáját?

[ Szerkesztve ]

(#21365) jbl válasza jbl (#21313) üzenetére


jbl
aktív tag

Valaki esetleg az én problémámra?

vargalex build ver 1.02.1 van fent.

Ipv6-oldalakat is szeretném megnézni ( http://ipv6.google.com )
Hogy tudom beállítani a router-t hogy működjön?

(#21366) Truman válasza vargalex (#21363) üzenetére


Truman
senior tag

Hát ennyit nem ér meg, hogy most megint kínlódjak vele, ráadásul a biztos megoldás tudata nélkül.
Most faszán működik a torrent, a sebesség meg elég ahhoz, hogy akadásmentesen tudjak nézni BDRip -eket róla közvetlenül. A másolást meg jobb híján kivárom.
Azért köszi, hogy segíteni próbálni. Persze tippeket továbbra is elfogadok mindenkitól.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#21367) wiERHcSc válasza vargalex (#21351) üzenetére


wiERHcSc
tag

Köszi!

Ez műxik!

wiER

(#21368) dragon1993 válasza vargalex (#21363) üzenetére


dragon1993
őstag

Ment egy pü.

(#21369) vargalex válasza dragon1993 (#21368) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Válasz is ment.

Alex

(#21370) Zolás válasza vargalex (#21363) üzenetére


Zolás
addikt

Üdv.
Az lenne a kérdésem, hogy az új firmedben van-e wifi javítás. Egy régebbi firmedet használom, és havonta egyszer nem küldi ki a netet wifire. Kábelen van, wifin nincs net. A legutóbbi ilyen 49 napja volt, és most ismét előjött. Parancsból újraindításra sem adta be a wifit, csak ha kihúztam az áramból egy percre.
(0.92 trunk van fent jelenleg)
És nagyon szépen köszönöm a munkádat :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21371) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.

megcsináltam -betűről betűre- st6rbuck 20774sz. hsz.-ben leírt openvpn beállításokat, Vargalex fw-n. 2 kliensen is kipróbáltam (xp,w7) openvpn client 2.2.2 -vel.

mindkét helyen ugyanaz a hibaüzenet- persze a kapcsolat nem jön létre:

Connecting to client has failed.

itt meg a bővebb hibaüzenet:

Thu Jan 19 19:52:20 2012 OpenVPN 2.2.2 Win32-MSVC++ [SSL] [LZO2] [PKCS11] built on Dec 15 2011
Thu Jan 19 19:52:20 2012 WARNING: No server certificate verification method has been enabled. See http://openvpn.net/howto.html#mitm for more info.
Thu Jan 19 19:52:20 2012 NOTE: OpenVPN 2.1 requires '--script-security 2' or higher to call user-defined scripts or executables
Thu Jan 19 19:52:20 2012 Cannot load certificate file client.crt: error:02001002:system library:fopen:No such file or directory: error:20074002:BIO routines:FILE_CTRL:system lib: error:140AD002:SSL routines:SSL_CTX_use_certificate_file:system lib
Thu Jan 19 19:52:20 2012 Exiting

sem a vpn szerver telepítés, beállítás, kulcs generálás közben nem volt hiba üzenetem..
van valakinek ötlete esetleg mi lehet a gáz?

z

8lnu

(#21372) Mazsika


Mazsika
őstag

óriási a baj újra, pedig már azt reméltem hogy megy minden. a problémám az hogy megcsináltam Debrecenbe a routert, openwrt stb. ott megy minden, viszont itthon ha beírom a böngészőmbe, hogy 192.168.1.1 akkor a lucit akarja megnyitni, de ugye itthon meg gyári van. így csak hibát dob... google chrome-ot használok ha ez segít valamicskét... hogyan tudnám ezt megoldani?

Dáccsika

(#21373) doberman válasza Mazsika (#21372) üzenetére


doberman
senior tag

szia.

böngésző cache ürítést próbáltál?
(villáskulcs, beállítások,motorháztető alatt,böngészési adatok törlése...)

z

8lnu

(#21374) esox válasza vargalex (#21346) üzenetére


esox
senior tag

bejött a tipped. SSH dropbear interface wan-on volt. Áttettem lan-ra és most már okés.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#21375) Mazsika válasza doberman (#21373) üzenetére


Mazsika
őstag

köszi! sikerült, csak az nem lesz jó ha állandóan, törölgethetem ha jövök megyek... :(

Dáccsika

(#21376) doberman válasza Mazsika (#21375) üzenetére


doberman
senior tag

esetleg az otthoni ip tartományt állítsd át máshova... akkor nem lesz keveredés.. :)

z

8lnu

(#21377) dragon1993 válasza doberman (#21376) üzenetére


dragon1993
őstag

Ha állítod a lan-t akkor ne feledkezz meg a tűzfalról. Ma ezzel szívtam , szerencsére vargalex segített. Még egyszer köszönöm vargalex :R :R :R

(#21378) villamos válasza villamos (#21272) üzenetére


villamos
őstag

Senki nem találkozott ezzel a problémával? Senki nem használja az alap gyári szoftverrel ezt a routert? A "nem hivatalos" firmware -val ezt nem csinálja?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21379) Soma01 válasza villamos (#21378) üzenetére


Soma01
veterán

Én itthon így használom az egyiket és semmi gond, semmi hiba.

(#21380) humax


humax
senior tag

a 1043 wifi mennyre biztonságos?
adtam neki kódot, de az lehet kitörni?
honán lehet tudni hogy pl.: a szomszéd nem hasznúja a wifi netemet?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#21381) Soma01 válasza humax (#21380) üzenetére


Soma01
veterán

Mi az, hogy "kitörni"? Feltörni, vagy kitörölni?
:F

[ Szerkesztve ]

(#21382) Truman válasza humax (#21380) üzenetére


Truman
senior tag

Csak annyira biztonságos, mint az összes többi márka, hiszen ugyan azok a titkosítási szabványok. A WPA2-PSK elég biztonságos, ha megfelelően bonyolult kulcsot adsz meg. (Vagyis nem ilyet, hogy születési dárum, "szeretlek gizi", meg ehhez hasonlókat)
Ha nem elég jó hozzá a fantáziád, használj kulcsgenerátorokat --> például.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#21383) vargalex válasza doberman (#21371) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ahogy írja is a hibaüzenetben: a client.crt-t nem tudja betölteni.

Alex

(#21384) vitezlejszlo válasza vargalex (#21383) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Vargalex: koszi meg egyszer a routert, nagyon szepen mukodik :R :DD

(#21385) Soma01 válasza Truman (#21382) üzenetére


Soma01
veterán

Így van! Itt egy webes generátor is: http://www.pctools.com/guides/password/

(#21386) vargalex válasza vitezlejszlo (#21384) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs mit! Használd egészséggel! :)

Alex

(#21387) vargalex válasza Soma01 (#21385) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Vagy ami már az URL-ből is egyértelmű, hogy mire való: http://strongpasswordgenerator.com

Alex

(#21388) dragon1993


dragon1993
őstag

Hatótáv kitolással kisérletezett valaki?
Gondoltam veszek erősebb antennát, ilyenkor mind a hármat cserélni kell vagy elég csak egyet?

Egyébként erre gondoltam: http://hardverapro.hu/apro/16_dbi_wifi_antenna_keszleten/hsz_1-50.html

(#21389) humax válasza Truman (#21382) üzenetére


humax
senior tag

nem, nem ilyanak mint szüli nap-
pl: ha adsz neki ilyat : 5rtdgzhjiz
van olyan program ami lehet asz is kitorja?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#21390) Soma01 válasza humax (#21389) üzenetére


Soma01
veterán

...én ezt nehezen értem.
...Hogy fel lehet e törni ilyen tipusú jelszóval is?

[ Szerkesztve ]

(#21391) esox válasza dragon1993 (#21388) üzenetére


esox
senior tag

hali, én egyszer hoztam haza tp-link-es 8dB-es antennákat, hármat, de sajnos semmi különbséget nem vettem észre, azaz sokkal jobb nem lett. Kislányaim szobájának egyik sarkában és a hálószoba sarokban így sem lett wifi-s elérésem. Persze ez nagymértékben függ attól, hogy milyen helyen van a router, és hogy milyen falak vannak. Én csak azt tudom, hogy a jelszint nem változott sokat, ahol gyenge volt, ott az is maradt, ahol nem volt jel, ott nem is lett vagy csak olyan gyenge, hogy állandóan leszakadtam. Egy wifis range extenderrel vagy repeaterrel szerintem jobban jársz. Persze jóval drágább megoldás, de hatékonyabb is. Ezt a cikket nézd meg.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#21392) Soma01 válasza humax (#21389) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem elvileg van, de gyakorlatilag nincs, mert túl hosszú ideig tartana.
De ilyenektől ne félj, vagy ha annyira félsz, használj kábelt WiFi helyett.
Nyugi. Egy jó hosszú és változatos kód kell és nincs mitől félned.
pl. frASE!ReDe2r*SwubRuvU@h4BeWrec=e@TuyUC8EfUr6sEfag68uNefREThatr3g

[ Szerkesztve ]

(#21393) vitezlejszlo válasza esox (#21391) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Alapveto problema, hogy hiaba van nagyobb antennad, attol, mert Te hangosabban kiabalsz, meg a masik hangjat nem fogod jobban hallani :) Mindket oldalon novelni kellene a teljesitmenyt, hogy jo legyen.

A masik, meg hogy ha egy ilyen 20cm-es antennat hosszaba kettevagtok, maga az antenna resz az alig par centi :) Vicces, hogy marketingesen novelik meg az antennat tok feleslegesen :)

Laca

(#21394) dragon1993 válasza vitezlejszlo (#21393) üzenetére


dragon1993
őstag

Akkor hagyom nálam annyi hogy 4 csík van az 5-ből , de a notim és a router közötti sebesség soha nem megy 117Mb/s alá. (Az kártyám 130Mb/snél gyorsabbat nem csinál.)

(#21395) Truman válasza humax (#21389) üzenetére


Truman
senior tag

Kérlek csak magyarul (vagy angolul). Köszi.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#21396) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene csatolt HDD kezelése ügyében.

OpenWRT - Backfire (10.03.1-RC6, r28680)-van fenn. Transmission-al torrentezem. WinSCP-vel felléptem és töröltem pár filmet, ennek ellenére a transmission azt írja hogy 0byte szabad hely van. Ha kiadom a "df -h" parancsot akkor

Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/sda3 73.3G 70.3G 0 100% /mnt/hdd

kapom. Látszik hogy 3Giga "eltűnt". A fájlrendszer ext2. Van valami chkdsk/fsck command ebben az OP rendszerben?

A válaszokat előre is köszi!

Üdv

Hardcore4Life

(#21397) r3dsnake válasza nimfas (#21308) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

sajnos így sem működik. valakinek nem volt hasonló gondja, és megoldódott később?

köszi!

(#21398) st6rbuck válasza doberman (#21371) üzenetére


st6rbuck
csendes tag

Cannot load certificate file client.crt: error:02001002:system library:fopen:No such file or directory: error:20074002:BIO routines:FILE_CTRL:system lib: error:140AD002:SSL routines:SSL_CTX_use_certificate_file:system lib

A kliensen a config mappádban van client.crt?

(#21399) vitezlejszlo válasza dragon1993 (#21394) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Az szerintem boven jo. Nekem meg csak 65Mbit/sec-el allnak ossze :) Mert nincs engedelyezve a 40Mhz. Ha engedem sem lesz jobb, kicsit zsufolt mar a kornyek.. :)

A 4 palca meg nem jelent semmit, lehet 5 palcad ugy, hogy a router meg alig hall... A sebesseg meglegyen az a lenyeg :) Meg hogy ragadjon a belyeg :)

laca

(#21400) r3dsnake válasza r3dsnake (#21397) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

beállítottam, hogy a 9-es portról érkező csomag a 192.168.1.255-re menjen. próbáltam luciból ébreszteni, és más webes cuccról is, valamint ssh-n is wol macadress parancssal, de még mindig alszik.

mi lehet a baj? :\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.