Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) Intruder2k5 válasza amargo (#21698) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az, hogy elvileg már új regisztrálóknak nem lehet host-ot létrehozni és aktiválni, csak akkor, ha megad bankkártya adatokat, ezt viszont nem akarok én sem, és Ő sem...

(#21702) Szabest


Szabest
tag

Sziasztok!

Az mennyire "normális" ha vargalex féle v1.02.1 be a run command sorba beirom hogy top, majd submit után, annyira lehal a nemtudom mi :) hogy a torrent kliens fut tovább széépen , netet továbbítja stb, ssh-n betudok lépni, de a lucit egyáltalán nem érem el se lan-on se dyndns-en keresztül, se sehonnan, ssh-n megpróbáltam kiadni az uhttpd restart parancsot, de erre valami not continuie szöveget dobott, és csak egy táp be/ki után állt helyre...ez normális?? vagy a luciba ez a run command ennyire bugos?? vagy én vagyok a béna,

várom az építő javaslatokat, hogy a fentebb leirt esetlben mit kellett volna tennem hogy ujra elérhessem a lucit!?

üdv

Szabest

(#21703) pappkarcsi válasza vargalex (#21664) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Helló!

SAMSUNG LE40C650L1W lenne a pontos típusnév.

Az újabb dlna klienst feltudom tenni valahogy?
köszi

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#21704) pappkarcsi válasza Begi (#21669) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Helló!

vargalex v1.02.1-t használok.
Megpróbálom valahogy felügyködni az újabb dlna-t.

köszi

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#21705) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.

nekem no-ip-s dns van regisztrálva, de csak úgy ingyenes, ha havonta minimum 1x belépek az admin felületre különben törlik az acc-ot. ( annyira korrektek, hogy a törlés előtt küldenek egy emailt, hogy lépjek be) ez másnál is így működik?

3 hetes Vargalex fw még mindig nem akadt ki..... ( csak emlékeztetőül: mind a gyári, mind a dd-wrt 1-2 naponta lefagyott... ) ergo: fagyogatós 1043-aknak érdemes adni még egy esélyt..

:C a Vargalex fw-nek - na és persze készítőjének.

z

8lnu

(#21706) Szabest válasza doberman (#21705) üzenetére


Szabest
tag

hát nemtom nekem is no-ip.org -os van de nem tapasztaltam hogy dobálta volna vagy akármi

(#21707) vargalex válasza Szabest (#21702) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Felhasználói interakciót igénylő parancsokat (amik nem adják vissza a prompt-ot, pl.: top, ping, fdisk, stb.) tilos a Run Command-ban futtatni, mert ennek megfelelően a Luci sem kapja vissza a vezérlést.
Ha ilyet futtatsz mégis, akkor az újraindításon kívül azt teheted, hogy kilövöd ssh-n. Esetedben:

killall top

Igazából nem is lehet felkészülni az összes ilyen parancsra, ezzel a tulajdonsággal együtt lehet élni. Ha mégis a Luci-ban akarod futtatni, akkor a megfelelő kapcsolóval futtasd:

top -n1

Alex

(#21708) vargalex válasza doberman (#21705) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Sajna a no-ip ilyen, ha nem változik az IP-d (nekem pl. UPC esetében nem változik). Leveleztem a supporttal is, ebben az esetben csak a webes felületen történő frissítés megoldás, mert a frissítő URL visszadob egy No change válasszal.

Alex

(#21709) Szabest válasza vargalex (#21707) üzenetére


Szabest
tag

Köszönöm a kimerítő választ, szerintem lehet hasznos a nagyközönség számára is!

köszi még1*

(#21710) kisp113


kisp113
tag

Sziasztok!

10 perccel ezelott a 1043am megadta magat. Egyszercsak elment a net, aztan vegul kabelt kellett radugnom de azon is max pingeni tud, SSH sincs.
Mi tortenhetett, vissza lehet meg hozni valahogy?

Koszi!

(#21711) Intruder2k5 válasza zsozsoooooo (#21684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A további rész lenne a lényeg... Regelni lehet, ez nem volt kérdés, de host-ot miként hozol létre úgy, hogy nem adsz meg bankkártya adatokat?

(#21712) Gabesz128 válasza vargalex (#21653) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Hello!
Már sokszor, sok helyen láttam leírva, hogy nem jó dolog a 22-es port használata SSH-hoz. Azt is láttam, hogy a te a 2222-re állítottad. Ezzel az a bajom, hogy a munkahelyemről ezen a porton nem enged ki. Légy szíves egy olyan portot javasolni SSH-ra, ami nagy valószínűséggel mindenhonnan használható. Az ismerőseimmel együtt 5-6 különböző munkahelyről, szállodákból... szeretném elérni az otthoni routeremet (vargalex build ver 1.02.1), és hülyén venné ki magát, ha idegen rendszergazdáktól a nyitott portok listáját elkérném.
Kösz

(#21713) vargalex válasza Gabesz128 (#21712) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Te az ismerőseidet SSH-n akarod beengedni a routerre??? Amit nem szoktak tiltani: http (80-as port), https (443-as port), esetleg 8080.

Alex

(#21714) Gabesz128 válasza vargalex (#21713) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

PH A210-es mediabox egy adott mappáját nfs-en keresztül bemountolom a routerrel, és ezt érik el az ismerőseim winscp-vel SSH-n keresztül. Azért választottam ezt a megoldást, mert az ftp biztonságáról sok jót nem hallottam.
Kis probléma, hogy az így megadott felhasználónév-jelszó párosnak meg tudom adni home mappának a bemountolt mappát, de nem tudom megakadályozni, hogy onnan kijöjjenek.
Ez persze inkább csak elméleti probléma, mert elég közeli ismerősökről van szó. Kiváncsi vagyok a véleményedre, mert látszólag elég furcsának találod.
Kösz

(#21715) vargalex válasza Gabesz128 (#21714) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha ilyet szeretnél, akkor én inkább az OpenVPN-t alkalmaznám. Teljesen biztonságos, certificate és key file-ok nélkül nem tudnak bejelentkezni. Másrészt így a LAN-odat is elérik, mintha a routeren lógnának, azaz még mountolni sem szükséges a router filerendszerébe, illetve hozzáférés sem kell nekik a routerhez.

Másik megoldás lehet egy sftp szerver, pl. openssh-sftp-server telepítése.

Ha mindenképp az ssh-s megoldás marad, és nem szeretnéd, hogy ki tudjanak menni a mappából, akkor a fölötte lévő mappáról az other users-nek vedd le az olvasási, illetve futtatási jogát. Azaz, ha a kérdéses mappa pl. a /mnt/ph_a210, akkor:

chmod o-rx /mnt

Alex

(#21716) Mazsika válasza zsozsoooooo (#21684) üzenetére


Mazsika
őstag

én is így csináltam! viszont most meg lekapta a pénzt...
szerintem r3dsnake kolléga verziója történt velem... jól megszívtam... 5000 pénz höss...
kár hogy a no-ip meg nem akart működni... :( na mindegy köszönöm a segítségeket!

Dáccsika

(#21717) vargalex


vargalex
Topikgazda

Többeknek gondja volt, hogy Luci-ban a Wake on LAN menüpontban csak az ARP táblában még megtalálható IP címek látszanak, régen kikapcsolt PC-t így nem találnak meg.
Megnéztem a Luci ide vonatkozó forrását. A lenyíló listában megtalálható IP, illetve MAC címeket

- az ARP táblából
- a /var/dhcp.leases file-ból
- a /etc/ethers file-ból

állítja össze. Azaz a megoldáshoz egyszerűen rögzíteni kell a MAC-IP párosokat a /etc/ethers file-ba. A doksi szerint egyébként ezt a file-t a dnsmasq is feldolgozza a statikus IP-k kiosztásához, ha a config-ban (/etc/config/dhcp) a readethers értéke 1 (az alap config-ban 1).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21718) Soma01 válasza Soma01 (#21676) üzenetére


Soma01
veterán

Up!

(#21719) r3dsnake válasza Mazsika (#21716) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

én a changemyip.com-ot használom. egy rakat domént lehet választani, saját előtaggal.

(#21720) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Vsftpd alatt a root fiókot, hogy lehet letiltani?
Csak ennyi van a config fájlban:

background=YES
listen=YES
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=022
check_shell=NO
#dirmessage_enable=YES
#ftpd_banner=Welcome to blah FTP service.
session_support=NO
#syslog_enable=YES
#userlist_enable=YES
#userlist_deny=NO
#userlist_file=/etc/vsftpd.users
#xferlog_enable=YES
#xferlog_file=/var/log/vsftpd.log
#xferlog_std_format=YES
chroot_local_user=NO
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list

ftp_username=ftpguest
ftp_username=ftp

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21721) vargalex válasza Soma01 (#21718) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A firmware-nak nem része. Viszont telepíthető minden.

Alex

(#21722) vargalex válasza Speeedfire (#21720) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

2 lehetőséged van:

1. Az userlist_file-ban azokat a felhasználókat sorolod fel, akiknek engedélyezett az ftp belépés (így van az én build-emben):

userlist_enable=YES
userlist_deny=NO
userlist_file=/etc/vsftpd.users

2. Az userlist_file-ban azon felhasználókat sorolod fel, akiknek tiltott az ftp belépés:

userlist_enable=YES
userlist_deny=YES
userlist_file=/etc/vsftpd.users

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21723) Speeedfire válasza vargalex (#21722) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi. :)

Most már okés a dolog. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21724) Soma01 válasza vargalex (#21721) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Esetleg ha az usb modemet nem támogatja, akkor melyik csomagból keressek, vagy várjak frissebbet?

(#21725) wiERHcSc


wiERHcSc
tag

Hali!

Olyan problémám lenne, hogy betelt a hely a mountolt winyón, már töröltem egy csomó file-t kb. 20 GB-ot.... DE a TotalCommander még mindig AZT írja 0 kbyte a szabad terület :((

Transmissiont már leállítottam, lehet hogy a kicsomagoló script, próbál még mindig kicsomagolni???

V.mi lemez ellenőrző megoldaná a problémát????

Előre is köszi: wiER

u.i.: restart volt már de semmi :((

[ Szerkesztve ]

(#21726) vargalex válasza wiERHcSc (#21725) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, érdemes ellenőrizni a felületet. umount után:

e2fsck -fp /dev/sda2

Alex

(#21727) zsozsoooooo válasza Mazsika (#21716) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Free még mindig van, csak a hostname-k 90 napig élnek, úgy látom. Régi accoknál ez nem így volt, én is csak most vettem észre hogy most már így van. Egyébként meg nem kötelező megadni bankkártyát / szla. számot. Gondolom csak akkor, ha akarsz fizetni a profibb accért, ehhez nem értek, nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Zsozso

(#21728) zsozsoooooo válasza r3dsnake (#21719) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Routerek támogatják? Mert a dyndns-t szokták leginkább.
pl az összes thome iptvhez járó kiherélt cisco 3925-ösök csak a dyndnst támogatják.

Zsozso

(#21729) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok.
Szerintetek a routerem gyári fw-vel 1 nap alatt lefagy magától , az garanciális hiba. ? (Nem is volt rajta gép)

(#21730) tobias40


tobias40
veterán

Tisztelt urak!
Ma vettem egy TP-Link TL-WR1043ND routert! :R (sok jót hallottam róla)

Nem vagyok otthon a linux világában,de ahogy olvastam itt mindenki lecserélte a gyári firmware-t.
Gondolom a vargalex féle szoft-t javasoljátok feltölteni,de mást is meghallgatok! :P
20/10-es kábel netem van 4-5 laptop és 1 db tab meg 3 teló fog rajta függeni wi-fin keresztül,és még 1 pc vezetéken és egy média lejátszó szintén vezetéken.
Kell-e majd vmi beállítást eszközölnöm a vargalex féle szoft felrakása után,vagy csak felrakom és örülök és használom??
Hasonló felületem lesz weben mint a ddwrt-vel és hasonlóan tudom állítgatni mint a linksys.el vagy itt mindent parancsokkal lehet csak állítani?
Eddig egy linksys wrtg54-es routerem volt DDWRT-vel és maximálisan meg voltam elégedve vele de azért cseréltem le erre mert a wi.fin már nem hozta a 20 megás speedet,egy emelettel lentebb mint ahol a router van.(mondjuk a router mellett egy méterrel sem)

Nyugtassatok meg hogy ezzel a routerrel ez már megoldódik ez a problémám!

Hasznos tanácsokat elfogadok de majd jövök a kezdő kérdéseimmel amit már tuti unni fogtok és ezért előre is bocsánatot kérek! :Y
Most megyek olvasni a fórumot mert minél előbb képbe akarok kerülni hogy mit is vettem!! :R

Üdv all!

(#21731) Newyorker


Newyorker
addikt

én kb 1 hónapja vettem ilyen routert, mert mindenki ajánlotta. előző routerem sokat kifagyot, a teleket nem igazán jól kezelte.

no most itt van ez a router, jól kezeli a teleket, de kb 1 het 1-2x kifagy :SSS idegesítő :(

mit lehet vele tenni? ha fw csere, akkor melyik a legegyszerűbb megoldás, amit egy halandó is meg tud csinálni? nekem csak egy a lényeg, ha kiadok érte 14k-t akkor ne fagyogasson le :( :O

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21732) wiERHcSc válasza vargalex (#21726) üzenetére


wiERHcSc
tag

re

/dev/sda2 az overlay, én kiszedtem a pipát a mount point-nál, de restrat után ugyanúgy felmountolta :(((

Mit tegyek?

(#21733) neduddki válasza vargalex (#21726) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bisztos vagy Te abban a 250ben*?:- )

udv

neduddki

mod: 230-ben*?

elotte csicso 2960 utanna 2224sg kozbe 1043 vargalex felevel:- )

Kollega Ur gratulakao szep munkat vegesztel!

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21734) r3dsnake válasza zsozsoooooo (#21728) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

openwrt-vel használom, gond nélkül bejelentkezik az első perctől fogva

a gyári fw-jű routerek meg szerencsére nem értenek (és nem is fognak, ha rajtam múlik)

[ Szerkesztve ]

(#21735) Zavo


Zavo
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy reboot után valamiért nem látta a router az USB-s meghajtót.
kihúztam, visszadugtam, ekkor már látta újra, de a transmission-ban nulla darab fájl van. Meg lehet vele etetni vele az eddigi torrenteket seedelni?
Ja, és a miniDLNA sem lát semmit. Mondjuk amit eddig látott, arra is némelyikre azt írta a media center, hogy nem található. Valahogy ez a miniDLNA nem frankó még mindig...
Olyat akarok kérdezni még, hogy hogyan kell leválasztani a vinyót menet közben, hogy a ne járjak ugyanígy? Állítsam le a system\startup-ban a tansmissiont, a minidlna-t és a sambát, majd utána System\Moutn Points-ben vegyem ki a pipákat az sda1 és az sda2 elől? Vagy van ennél egyszerűbb is?

Legutoljára floppylemezt mountoltam linuxon ezelőtt tizenkét évvel, azóta nem nagyon volt linux-al dolgom... :-(

[ Szerkesztve ]

(#21736) Zavo válasza tobias40 (#21730) üzenetére


Zavo
tag

Én egy hete raktam fel és mindent a LuCI nevű grafikus felületen állítottam be... Még nem minden viilágos, de azért haladok. A net, wifi, egyebek hamar megvoltak...

(#21737) tobias40 válasza tobias40 (#21730) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos úgy látom hogy nem oldódott meg a problémám! :W
Semmivel nem tudok nagyobb sebességgel tölteni ezzel a routerrel sem mint linksys wrtg54-el..
Tehát nem a "g"-s szabvány volt kevés ha nem lehet hogy a laptop beépített wi-fi kártyája tud csak ennyit??? N-esnek írja a laptop de nem tudom az-e.
Ha vargalex féle moddolt firmet felrakom lehet hogy gyorsabb lesz a wi-fi átvitelem?

Üdv!

(#21738) Intruder2k5 válasza tobias40 (#21737) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Windows milyen linksebességet ír ki a WiFi-re csatlakozáskor?

(#21739) Kikike válasza tobias40 (#21730) üzenetére


Kikike
tag

Szia!

Vargalex féle firmware-t letöltöd, gyári felületről frissítesz rá és kész is vagy. Van rendes webes felület, ezen tudod az alapokat beállítani: legyen wifi, legyen megosztás, torrent.

1 évig szenvedtem a gyári felülettel mire vettem a bátorságot, hogy frissítsek: nem kellett volna... Felszívtam magam, 1 órán belül ment a torrent, mindent beállítottam ami nekem kellett.
Ez talán fél éve volt... Azóta fagyás miatt nem indítottam még újra.

(#21740) tobias40 válasza Intruder2k5 (#21738) üzenetére


tobias40
veterán

Azt hol is látom? :B

(#21741) tobias40 válasza Kikike (#21739) üzenetére


tobias40
veterán

Hétvégén én is felrakom csak azt hittem ha veszek egy jó "n"-s routert akkor ez a problémám azonnal megoldódik.
Másért nem is volt értelme cserélnem mert a wrtg54 is tökéletes volt nem.
Atom stabil megbízható, jó a hatótávolsága stb..

(#21742) tobias40 válasza tobias40 (#21740) üzenetére


tobias40
veterán

Megtaláltam 54-t ír... :F
Mi lehet a gond?

(#21743) Intruder2k5 válasza tobias40 (#21740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Óra mellett a kapcsolat ikonja fölé viszed az egeret, akkor kiírja szerintem... Vagy a WiFi kapcsolat tulajdonságain, mint EZEN a képen is a 108Mbps.

Véletlenül nem G-s WiFi van a gépedben?

[ Szerkesztve ]

(#21744) tobias40


tobias40
veterán

Dell Wireless 1397 WLAN Mini-Card ilyen van benne és ahogy látom ez "g"-s ! :(
A laptopon meg ott virít az "N"-es matrica!! :W

(#21745) Intruder2k5 válasza tobias40 (#21744) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az bizony valóban G-s...

(#21746) jbl


jbl
aktív tag

Transmission!
Cache size in default 2MB menyire állítsam?
Gyári RAMmal vagyok.
Van értelme piszkálni?

(#21747) tobias40 válasza Intruder2k5 (#21743) üzenetére


tobias40
veterán

A rádió tipusánál az óra mellett azt írja hogy 802.11n,de ahol te mutattad a képen ott csak 54Mbps-t ír ki! :W

(#21748) Intruder2k5 válasza tobias40 (#21747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eszerint b-g szabványokat támogat...


jbl

Szerintem nincs értelme piszkálni!

[ Szerkesztve ]

(#21749) Newyorker válasza Newyorker (#21731) üzenetére


Newyorker
addikt

:U

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21750) tobias40 válasza Intruder2k5 (#21748) üzenetére


tobias40
veterán

Megnéztem az asszony laptopján,ott 300 Mbps-ot ír ki,de a speedtest-en továbbra sem jön le 20 megával!
Majd ráteszem a másik firmet és majd tesztelgetem a hétvégén...

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.