Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) gr8tjoey válasza Mazsika (#21236) üzenetére


gr8tjoey
tag

Hali.

Lelőttem én is ugyanígy, de nekem leállt vele együtt a upnp service is.
Ezek szerint van a kettő között függőségi viszony?

------((-----))------

(#21252) ivelegi


ivelegi
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Olyan routert vásárolnék, mely az alábbiaknak megfelel:
Gigabites lanportokkal, ill. 300 mbps wifi-vel rendelkezik,
Print server van rajta,
Ne kelljen öt év múlva eldobni,
Lehessen accesspointként használni.
Cisco epc3925-ös home gateway-jel együttműködjön.

Nos, eddig egy Tp-link Tlwr1043nd-t néztem ki, amin bár a gyári szoftver nem tudja a print server funkciót, de lehet rá ddwrt linux firmware-t telepíteni,
melyben sok hasznos dolog található, mint pl. wan port kikapcsolása, Ftp usb-storage, print server támogatás. Ez mind szép és jó, csak az a gond,hogy ennél
a típusnál a firmware kicserélése garanciavesztéssel jár.Mennyire ajánljátok ezt a készüléket? Tudtok ennél jobbat? Menyit érdemes erre rákölteni?
Lehetőleg olyanban gondolkodnék, ami vagy gyárilag tudja a fentebb írtakat, vagy lehet rá ddwrt-t telepíteni és nem jár garivesztéssel a firmwarecsere.

A válaszokat köszönöm.

Üdv:
István

(#21253) Zsiguli válasza vargalex (#21248) üzenetére


Zsiguli
tag

Az adott routeren csak a failsafen keresztül volt elérhető a telnet.

Azt hittem, hogy a tftpd is sima ftp servert csinál... :W

Felraktam a Filezillát, és aztán ment minden, mint a karikacsapás! :D

Köszi! :R

(#21254) vargalex válasza Zsiguli (#21253) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Persze, mert ha egyszer beállítottad a jelszót, akkor már nem érhető el a router telnet-en, csak ssh-n.

Alex

(#21255) Soma01 válasza vargalex (#20800) üzenetére


Soma01
veterán

A firmwire-odban van olyan (energia gazdálkodási) funkció, hogy ha nem használom az USB-n rákötött vinyót x percig, akkor lekapcsolja? És persze vissza ha újra szükség lenne rá.
Ha nincs per pill. akkor lehet rá tenni ilyesmit?

(#21256) Begi válasza Soma01 (#21255) üzenetére


Begi
senior tag

Ha jól tudom a hd-idle csomag erre való. Ez pedig megtalálható Alex fw-jében.

(#21257) jbl


jbl
aktív tag

Transmission -ba ezeket a beállításokat tettem.

Peer limit global: 450

Peer limit per torrent: 100

ezeket a beállításokat elbírja a router,
vagy semmi köze hozzá? 15/1 adsl :F

(#21258) vargalex válasza Soma01 (#21255) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ahogy Begi írta.

Alex

(#21259) Intruder2k5 válasza jbl (#21257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez brutál sok neki! Inkább állíts be global 100-at, és mondjuk pertorrent 20-at, 25-öt...

(#21260) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Hi!

Nagy az én gondom! Félek, hogy téglásítottam a 1043-asomat.
A történet a következő:
Feltettem az OpenWrt-t a routerre
LuCI-val böngésztem a firefoxból a beállításokat.
Eddig jó. Eltelt 1 év kb.
Majd meggondoltam magam, és vissza akartam tenni az eredeti TP-linkes fw-t vagy mit.
Nem tudom sikerült-e rendben a telepítés, de mikor kész voltam vele, nem értem el a böngészőből a webes felületét.
1.
Ha laptoppal fix ipvel összekötöm a routert, akkor bejön a TP-linkes 192.168.1.1 oldal
Ha összerakom a rendszert (PC- kábellel, laptop wifin)
Akkor a PC-ről az alap oldal helyett a
http://192.168.1.1/cgi-bin/luci
helyre írányít át, és azt gügyögi, hogy nem jó a felhasználó/passwd kombináció.
A lucit akarja behozni, mert látom felvillanni egy pillanatra a lucis kezdő képernyőt.
(egyébként net ilyenkor van a gépen, de laptopon nincs pedig a wlan led erősen pislákol)

Még egy kérdés:
A SYS felíratú led alap fw esetén nektek egyfolytában ég, vagy lassan villog?
Mert nekem villog.
pingelni tudom a 192.168.1.1-et
De puttyal hogy tudok rácsatlakozni?

A másik érdekesség, hogy a szintén kábellel csatlakoztatott media player webui-felületére szintén beenged a router.
Segítséget kérnék, hogy érhetem el a TP-link rendszert a PC-ről firefoxból?

[ Szerkesztve ]

(#21261) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#21260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg egy másik böngészővel, amit eddig nem használtál, vagy ürítsd ki a cache-t, esetleg indíts egy privát böngészést... Bár így elsőre nem tudom 100%-ra garantálni, de amit leírtál, az nem vall brickelt routerre!

[ Szerkesztve ]

(#21262) zso73 válasza Jamboo529 (#21260) üzenetére


zso73
veterán

Mentett jelszavak törlése, de lagalább a 192.168.1.1-é.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#21263) Intruder2k5 válasza zso73 (#21262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még az sem biztos, hogy mentett jelszó probléma lesz, talán inkább ESET 5 szoftvert használ a kolléga, ami a gyári fw-re ilyen hatással van...

(#21264) sziada5925 válasza Jamboo529 (#21260) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Én is egyszer már a hajamat téptem emiatt, egyszerűen sehogy sem akart működni. Böngészési előzményeket mind kitöröltem, ESET termék nem volt a gépen, mégis ugyanazt csinálta, amit Neked.
Átmentem egy másik gépre, ott elsőre bejelentkezett, ezek után az első gépen is működött. Szóval ha nem jársz sikerrel az előzmények törlésével, akkor próbáld meg elérni másik gépről is.

Üdv: Ádám

(#21265) Jamboo529 válasza sziada5925 (#21264) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi a gyors válaszokat!

Valóban, ha privát böngészést indítok, akkor gond nélkül megy a dolog ezen a gépen is.
Mentett jelszavakból töröltem
Sütik, cache törlése még hátravan, de nem akarok mindent kitörölni, szóval megpróbálom kiböngészni, miért csinálja a dolgot.
Nagy happy face :)
Köszi a segítséget mindenkinek még 1x
Ja és nem esetet használok, mcafee van fent!

(#21266) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#21265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lényeg, hogy nem brickelted! :)

(#21267) hudyfiu válasza gr8tjoey (#21027) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Realtime Graph-ra azt írták hogy a legújabb trunk-ban már jól működik.
Ebben még bugos kicsit.

(#21268) Soma01 válasza Begi (#21256) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt hogyan kell használni, beállítani?

(#21269) dragon1993


dragon1993
őstag

Eddigi megszakadásokért lassulásokért a routert hibáztattam, talán meg lett a hiba az intel agn 5100 nem kedveli az n-es hálózatokat. Holnap kérek haveromoltól egy wlan vevőt és teszt.
Köszönöm az eddigi segítséget.

(#21270) zso73 válasza Intruder2k5 (#21263) üzenetére


zso73
veterán

Az Esettel én is így jártam...........Kivágtam a fenébe. Hiába legális.........

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#21271) Bélaaaa válasza Bélaaaa (#21161) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Már kínomban letiltottam a "System/Start Up"-ban a Minidlna-t és láss csodát, már nem szemeteli tele a logot!

Valamit ez keverhet(ett), mert így a WiFi sem szakadozik!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#21272) villamos


villamos
őstag

A következő a problémám. Gyári firm -mel használom a routert. Működik. Viszont ha valami miatt újraindítom a gépet, akkor az újraindítás után nem tudom lehívni a webes admin felületét, a böngésző 404 -es oldalt dob rá, ha beírom az ip címét. A router ennek ellenére dolgozik, a belső háló működik, az internet elérhető, és a wifi is üzemel. A felület a router áramtalanítása után jelenik csak meg ismét, de amint a gépet újraindítom ismét elérhetetlenné válik az admin felület.
Eléggé bosszantóvá vált ez a hiba, igazán jó lenne valamilyen megoldást találni rá, vagy legalább megtudni, hogy mi okozza.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21273) suste


suste
veterán

sziasztok!
Valakinek megy a miniDLNA Vargalex FW-vel, NTFS vinyóval, úgy hogy nincsen swap, meg egyéb memóriabővítés? Ha igen, akkorossza meg abeálításaitlégyszi....
köszi!

(#21274) bpmcwap válasza vargalex (#21209) üzenetére


bpmcwap
senior tag

beírtam, de a kamerákra azt kapom hogy tiltva van, az FTP-re rá se tudok klikkelni, a router oldalára meg azt írja hogy nem megbízható.... :( letöltöttem a tanúsitvány és onnan már működött, de a kamerákra továbbra is azt kapom hogy

Ez a cím tiltva van

Ez a cím olyan hálózati portot használ, amelyet általában
a webböngészéstől eltérő célra szoktak használni.
A Firefox megszakította ezt a lekérést az Ön
védelme érdekében.

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#21275) bpmcwap válasza suste (#21273) üzenetére


bpmcwap
senior tag

próbáld meg az uShare menüpontot, nekem a dlna nem megy nélküle- tudom hogy a kettő két külön dolog de ha egyszer ez van.... egyébként dlna-val nagyon nem kell agyalj.... vagy engeded és akkor megy vagy nem... az meg hogy minek hívod.............

Túrista vagyok

(#21276) Gabesz128 válasza Intruder2k5 (#14960) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Hello!
A munkahelyemről nem enged ki a 2222-es porton, így én is kénytelen vagyok visszatenni a 22-re az SSH-t. A biztonság fokozása érdekében megcsináltam a kulcsos azonosítást a [linked] szerint a root usernek. Azt szeretném még elérni, hogy az egyéb felhasználók is be tudjanak menni kulcsos azonosítással. Ezt hogyan lehet megcsinálni?
A leírásban lévő "cat /tmp/id_*.pub >> authorized_keys" parancsra hibát ad, ha nem root felhasználóként adom ki. Ha pedig root-ként végzem el, az csak a rootnak engedélyezi a kulcsos belépést, ha jól sejtem...

(#21277) dash17291


dash17291
tag

Ha felrakok egy gyári trunk verziót (http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/)
akkor hogyan fogok tudni hosszú távon csomagokat feltelepíteni?

Ugyanis a fenti mappában mindig csak az éppen legfrissebb verzió és az ahhoz tartozó csomagok vannak. (opkg.conf: src/gz snapshots http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages)

(#21278) hati válasza dash17291 (#21277) üzenetére


hati
addikt

Sehogy. Max lemented az összes csomagot, vagy magadnak fordítasz csomagokat, (előtte letöltöd az összes csomag forrását).

(#21279) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ilyen routerem van Vargalex-féle firmware-rel ( :R ). Meg tudom azt oldani, hogy az USB portjára rálógassak egy HDD-t, azt megosszam úgy, hogy a Samsung TV-m LAN-on keresztül lássa? Elvileg a TV tud valami AllShare dolgot, amivel hálózatra kötött számítógépről megosztott mappából tud lejátszani.
Full HD filmekhez elegendő sebességet tud nyújtani a router USB portja?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#21280) vargalex válasza Jim74 (#21279) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

MiniDLNA-val, vagy uShare-val tudod megoldani. Mindkettő a firmware része.

Alex

(#21281) Jim74 válasza vargalex (#21280) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, majd megnézem, de szinte biztos, hogy lesz még kérdésem, mert láma vagyok :DDD

(#21282) Begi válasza bpmcwap (#21275) üzenetére


Begi
senior tag

Igen, a minidlna-nak és a ushare-nek semmi köze egymáshoz. Mind a kettő ugyanarra való. Én felváltva szoktam használni őket, mivel valamit az egyik, valamit meg a másik nem tud lejátszani. A DLNA az maga a szabvány, amit megvalósit a két szoftver.

suste: Elvileg nem kell hozzá semmi extra. A konfigban (minidlna vagy/ és ushare) beállitod hogy hol vannak a filmjeid, majd elinditod a service-t és élvezed a filmet. Gyakorlatban nem lesz ilyen egyszerű. Főleg a samu tv-k nagyon háklisak, legalábbis azt hallottam, mivel én nem rendelkezem ilyen TV-vel, igy kipróbálni és saját tapasztalatomat leirni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#21283) suste válasza bpmcwap (#21275) üzenetére


suste
veterán

szia
Alex már bekapcsolta mind a 2-t de az ushare-rel láttam az összes mappát ami a vinyón van,meg afájlokat is, de a tv nem játszotta le őket.A miniDLNA-nál meg csak az all mapa van éssemmit nem látok benne:(.
Te pontosan hogy csináltad, és mit láttál a tv-n? Teljes mapparendszert vagy csak fájlokat?

(#21284) suste válasza Begi (#21282) üzenetére


suste
veterán

persze hogy samu tv-m van:)
nekem eddig még semmit nem játszot le egyikkel sem:(
Te milyen partícióról néztdadolgokat?

(#21285) Begi válasza suste (#21284) üzenetére


Begi
senior tag

A fájlrendszer ilyen szempontból nem lényeg. Nekem ext3-as a vinyóm. De erre is való a DLNA szabvány, hogy ne kelljen szivni vele.
Amit én megnéznék a minidlna esetében az a log fájl. Konfigban bekapcsolható igy.

[ Szerkesztve ]

(#21286) vargalex válasza Begi (#21285) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A log bekapcsolását már tegnap megtettem suste topictársnál, de sajna nem jutott el addig, hogy a miniDLNA indításán kívül bármi is benne legyen, ugyanakkor terhelés sem mutatkozott a routeren, hogy bármi is dolgozna.

Alex

(#21287) Szabest válasza Begi (#21285) üzenetére


Szabest
tag

Begi jó mondja, nekem is SAMU TV-m van és szépen megy róla szinte midnen, eggid csak a dlna-t használtam, viszont ha pl a movie mappádba van vagy 100film, ahogy nekem, akkor egy kis időbe telik míg a listát elkészíti a router, miután elindítottad a szolgáltatást, ...->türelem, DLNA-n filmet terem... :C

de ha nem állítod be külön-külön a dlna lapon az elérési utakat, meg típusokat,, hanem csak a /mnt-t pl, akkor mindent végigszkennell, az meg egy 2TB-os vinyónál nem lesz keves idő...:D

(#21288) Szabest válasza vargalex (#21286) üzenetére


Szabest
tag

annak ellenére hogy a legujabb förm-ben default, indul a dlna---és zabál is ha rajta lóg valami hdd/pen...szóval mennie kellene....sztem

(#21289) Jim74


Jim74
nagyúr

Na, nekem is Samu TV-m van.... Remek... :U

(#21290) Begi válasza vargalex (#21286) üzenetére


Begi
senior tag

Ez érdekes. És gondolom a db fájlban sem lesz semmi.
Ilyennel még nem találkoztam.
Esetleg kipróbáltad, hogy csak egy könyvtárat adsz meg neki, ahol csak 1 db média fájl van?

Szabest: Igen sajnos a minidlna megeszik 30% ramot. Arra gondolok hogy az indexelő szolgáltatása miatt van, ami beállitott időnként ellenőrzi a könyvtárak tartalmát.

Jim74: Azért ez ne tántoritson el. Van egy pár fórumtárs, akinél vigan "szaladgál" a DLNA + Samu TV kombináció.

[ Szerkesztve ]

(#21291) vargalex válasza Szabest (#21288) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Minden build-ben automatikusan indult a miniDLNA és az összesben (így a legújabban is) a /tmp van beállítva media_dir-nek a configban, hogy ne foglalkozzon a HDD-vel.

Természetesen a kollégánál beconfig-oltam rendesen, vártunk is kb. 10 percet, de az induláson kívül semmi nem keletkezett a log file-ba, és 0% terhelést mutatott a miniDLNA is. Igaz swap sincs és NFTS filerendszer.

Alex

(#21292) vargalex válasza Begi (#21290) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem, csak 1 könyvtár beállítását még nem próbáltam, az lesz a következő lépés.

A miniDLNA egyszerűen az SQLite adatbázis használata miatt eszik annyi RAM-ot szerintem (624 KB az sqlite3 library).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21293) Begi válasza vargalex (#21291) üzenetére


Begi
senior tag

Esetleg érdemes lenne felrakni egy 50kB-os mp3 vagy mkv fájlt a tmp-be és ott is megnézni.
Lehet hogy tényleg a fájlrendszer, vagy a swap kavar be. De az akkor elég gáz.:(

Szerk.: Kiváncsi vagyok az eredményre.

Szerk2.: Akkor most már értem a RAM használatot. Köszi Alex! :R

[ Szerkesztve ]

(#21294) suste válasza vargalex (#21292) üzenetére


suste
veterán

miniDLNA egy könyvtár 1 avival + 1 mp3, az eredmény ugyan úgy semmi:(
még avinyót sem rezdül meg, szóvalmintha nem isakarna pásztázni
minidlna-t nem lehet valahogy egyszerűen kikapcsoni?
próbálkoztam megint az ushare-rel, 1 könyvtárban kb 15fájl, legyilkot a a routert:( , de ugye élt a minidlna is lehet együtt nem az igazi.....

még valami ötlet?

(#21295) Szabest válasza vargalex (#21291) üzenetére


Szabest
tag

OK értem, bár igaz hogy eleinte nekem volt swap+ntfs vinyó, de most már swap+extroot(kikapcsolva)+ext4-es vinyó a felállás, de majd meglesem mit mutat nálam, ha hazaértem!

üvd

(#21296) Szabest válasza suste (#21294) üzenetére


Szabest
tag

Én azt javaslom, hogy miután konfigoltad a könyvtárakat a dlna lapon, utánna ugye submit, majd a startup lapon,nyomj egy stop, majd start-ot a dlna-nak, hátha segít!

(#21297) Soma01


Soma01
veterán

A "hd-idle"-t hogyan kell használni a vargalex fw-ban? Van neki LUCI felületen valami beállítás vagy SSH-n kell valami a parancssorba?

(#21298) Begi válasza Soma01 (#21297) üzenetére


Begi
senior tag

Bocsánat hogy erre nem válaszoltam. Igen van a luciban.
A services -> hd-idle -nél találod.

suste: A minidlna, mint ahogy minden progi ami fut kikapcsolható weben keresztül a System->Startup menüpontban. Itt le is tilthatod hogy legközelebb ne induljon el.
Ushare esetében én utána néznék, hogy nem kell-e valami extra config opció a Samu TVkhez.

[ Szerkesztve ]

(#21299) yodee_


yodee_
őstag

SEGÍTSÉG! két hét után újraindítottam a routerem mert ki kellett húznom, és a vargalex féle 1.0.2 helyett ez fogadott:
[link]

mi történhetett?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#21300) Truman válasza attila9988 (#20882) üzenetére


Truman
senior tag

Nekem is volt ilyen problémám, még a sima 10.03 -ba is. Hiába írtam a 'unix charset' 'utf8' bejegyzést az /etc/config/samba -ba, csak a Luci omlott össze tőle.
/etc/samba/smb.conf.template -be kell néhány dolog.
Itt az enyém, hátha segít.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.