Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) Neil Watts válasza bambano (#20050) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ha estleg nem akkor forrásból kéne rá fordítani simát. Nem jó? :)

Üdv. core2

(#20052) bambano válasza Neil Watts (#20051) üzenetére


bambano
titán

biztos jó, kérdés, hogy megéri-e a küzdést...
kevesebb erőlködés beírni +2 sort a crontabba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20053) Neil Watts válasza bambano (#20052) üzenetére


Neil Watts
veterán

igaz :R

(#20054) Celtis válasza vargalex (#20039) üzenetére


Celtis
veterán

ps -ef kimeneten van egy ddns processz:

1470 root 1576 S {dynamic_dns_upd} /bin/sh /usr/lib/ddns/dynamic_dns_
8470 root 1472 S grep ddns

Ez OK is lehet, mert csak az egyik ddns beállítás van engedélyezve.

Kézzel elindítva az updater, lefut és sikeresen beregisztrálja az IP-t. Utána persze megmarad ez a processz is.

1470 root 1576 S {dynamic_dns_upd} /bin/sh /usr/lib/ddns/dynamic_dns_
8173 root 1580 S {dynamic_dns_upd} /bin/sh /usr/lib/ddns/dynamic_dns_
8470 root 1472 S grep ddns

Most rebootoltam és jó lett. Köszi.

(#20055) vargalex válasza Celtis (#20054) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gondoltam, hogy ez lesz, ugyanis a ddns-scripts interface up-ra indul. Ami ugye bekövetkezik pl. egy reboot-kor.

Alex

(#20056) dragon1993


dragon1993
őstag

Valaki tudna adni egy olyan cron parancsot ami újraindítja a gépet hajnali 4 kor ?

(#20057) Intruder2k5 válasza dragon1993 (#20056) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

* 4 * * * reboot

(#20058) Viktor X válasza Intruder2k5 (#20057) üzenetére


Viktor X
tag

0 4 * * * reboot

(#20059) dragon1993 válasza Viktor X (#20058) üzenetére


dragon1993
őstag

Köszönöm mindenkinek

(#20060) dozsabalint


dozsabalint
senior tag

TL-WR941ND routeremre is felraktam a 1043-as után az openwrt-t (10.03.1), gondoltam legyen egységes a felületük, és a 1043-ason nagyon jól bevált. A telepítés simán lezajlott, majd ppoe-t, ill. qss-t telepítettem.
És itt egyszer csak megállt a dolog. A webfelület megszűnt létezni, a routert újraindítottam, de nem oszt ip-t wifin, ill. kábelon sem. Beállítottam a kézzel az ip-t a gépemen, a routeren megnyomtam a qss gombot, a sys led elkezd gyorsabban villogni, viszont telnettel nem sikerült kapcsolódni hozzá.
Nyilván valamit elrontottam. Valaki tud esetleg itt budapest környékén segíteni ebben? ( lehet hogy már csak a szétszedéses dolog fog menni.)
telnet 192.168.1.1-re ezt dobja:

Trying 192.168.1.1...
telnet: Unable to connect to remote host: No route to host

[ Szerkesztve ]

(#20061) zso73 válasza vargalex (#20043) üzenetére


zso73
veterán

Így van.DD wrt kellett, hogy menjen a Wifis WAN. A 2. router bridge üzemmódban megy az első kimenetéről. (Lan 1 ) Wifin keresztül van kötve a cucc. Szuper , csak nem konfgolható a Roter 1 .

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20062) Intruder2k5 válasza dozsabalint (#20060) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

vargalex, de legjobb tudomásom szerint jelenleg vidéken van, majd januárban lesz csak Pesten. Mintha ezt írta volna tegnap, vagy tegnap előtt...

(#20063) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérném. Vn egy 1043nd routerem. Gondoltam kihasználom az usb megosztás funkciót, de nem megy pen drive, hdd-vel sem. op rendszer win7 ultimate, egy partíció van, router Firmware Version: 3.13.4 Build 110429 Rel.36959n
Ha beállítom, hogy storage sharing started, semmi, ha beállítom hogy ftp serve start, - reboot után stop lesz...
mi lehet a gond? Lehet nem én csinálok vmit hiányosan, leírná esetleg valaki lépésenként mit kell csinálni?

Előre is köszönöm!

üdv

(#20064) muranyig


muranyig
tag

"open the disk"-re kattintva nem történik semmi...

(#20065) dozsabalint válasza Intruder2k5 (#20062) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Rendben, majd jövőre megkeresem. Annyira most nem sürgős.

(#20066) Gabesz128 válasza vargalex (#19943) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Nem tudom pontosan, hogy mire gondoltál, de a Luciban lévő system logba semmilyen bejegyzés nem kerül erről.

(#20067) vargalex válasza dozsabalint (#20065) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Január 2-án már Budapesten leszek, keress nyugodtan.

Alex

(#20068) vargalex válasza zso73 (#20061) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Wifis wan minden gond nélkül megy OpenWrt alatt is.

Alex

(#20069) zso73 válasza vargalex (#20068) üzenetére


zso73
veterán

DD wrt-t frissíteni openre mennyire bonyolult ? A sima Firm átírós menű viszi, vagy tényleg SSH kell hozzá ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20070) Soma01 válasza zso73 (#20069) üzenetére


Soma01
veterán

Ha SSH kell hozzá, attól ne félj! Én már csináltam, semmi gond nem lett. Gyári ---> DDwrt --> vargalex-féle firm. Én max a soros portos dologtól paráznék kicsit, ha az kellene.
Le van írva minden és segítenek is. Az első hsz-ben van egy csomó link. Szerintem az kell neked.

(#20071) prmcsk


prmcsk
addikt

Ma jött meg egy ilyen routerem, 64 megás kiadásban. Még nem tudom, hogy a 841ND után sírok e. Az 1TB vinyót már rá is akasztottam, némi belső táptuning után és úgy néz ki, hogy semmi gondja vele.

vargalex v0.92 (trunk, r27699) / LuCI Trunk 0.10+svn7307 fw van rajta. Ez nekem elsőre bonyolult, még a vinyót sem találom meg benne, bár 10 perc után...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#20072) Bélaaaa válasza prmcsk (#20071) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Inkább az 1.02-et vargalex firm-et tedd rá... Ha már úgy is ismerkedsz vele, az újjal ismerkedj.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#20073) Soma01


Soma01
veterán

Nekem vargalex 0.6 van fent. sysupgrade-el gond nélkül fel fog menni az 1.02 szerintetek?

(#20074) Beppesz


Beppesz
csendes tag

Sajnos sikerült a másvilágra küldenem a routerem , azóta szereztem egy ca-42 kábelt , beforrasztottam a tüskéket , raktam xp-t a Win7 mellé , de drivert amit fel is ismer nem lelek.
A fórum erre vonatkozó összes linkjét próbáltam de egyik sem él már , szeretném újraéleszteni (ha még lehet) , ha valakinek van működő linkje erre a ca-42 driverre legyen olyan kedves ossza meg velem , mert megőszülök a keresgélésben .

(#20075) Intruder2k5 válasza Soma01 (#20073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fel kell neki, de felteheted a factory-t is, a LuCI-ban meg pipáld be, hogy megtartod a beállításokat...

(#20076) Intruder2k5 válasza Beppesz (#20074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nekem DKU-5 kábelem van, de annak a drivere fent van itt, az apps mappában, ha gondolod, próbáld meg!

http://intruder2k5.atw.hu/

(#20077) bambano


bambano
titán

mert most merre vagy? nem vagy szomjas? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20078) raidx válasza Soma01 (#20073) üzenetére


raidx
őstag

Igen! Szépen felmegy.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20079) zombozo


zombozo
csendes tag

Sziasztok, vettem egy TL-WR340GD routert! Nagyjából próbáltam telepíteni a papíron lévő adatok alapján, azonban valami nem jött össze! Informatikai tudásom kb a béka feneke alatt :F ezért szeretnélek kérni titeket hogy a legalapvetőbb infókat adjátok meg hogyan kell telepíteni ezt a routert hogy tudjak laptoppal, vezeték nélkül netezni! Köszi előre is: zombozo

(#20080) Soma01 válasza Intruder2k5 (#20075) üzenetére


Soma01
veterán

- Ha a Luci felületén frissítek, ott mindkét fajta firmware-t megadhatom? (sys/factory)

- Persze bepipálom, hogy tartsa meg a beállításokat.

- A 0.6-ból származó mentést (overlay.tar.gz) felhasználhatom majd 1.02-nél is? Tehát bele tölthetem? (Luci-n, vagy SSH-n "tar -C / -xzf /mnt/hdd/overlay.tar.gz" paranccsal?)

(#20081) Intruder2k5 válasza zombozo (#20079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Alapvető infó ITT, további kérdés esetén Router gondok topik!

(#20082) Intruder2k5 válasza Soma01 (#20080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, mindkettőt használhatod tetszés szerint...

Nyilván felhasználhatod a 0.6-ból való mentést, de időnként azt is célszerű frissíteni, tehát ha felteszed az új fw-t, beállítgatod, és jól működik, akkor arról is csinálj egy új mentést, mert a végén még a 3.6-os vargalex fw-hez is a 0.6-os mentést fogod használni! :)

(#20083) Beppesz válasza Intruder2k5 (#20076) üzenetére


Beppesz
csendes tag

Köszönöm szépen , megpróbálom !

(#20084) zso73 válasza Beppesz (#20074) üzenetére


zso73
veterán

Nézd meg a nokia oldalán, vagy telefonos oldalakon !

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20085) mgrincs válasza Beppesz (#20083) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

tudok neked küldeni egy drivert, ami az egyik kábelemet viszi,
de talán egy kis általános segítség drivert keresőknek:

Megnyitni az eszközkezelőt,
- dupla katt az eszközön(usb to UART, vagy soros port, vagy valami, ami a kábelünk lehet)
- Utolsó fülön(Részletek), a felső legördülő menüből válasszuk a Hardverazonosítók-at
- Google-ba ezt írjuk be, esetleg még a gyártó nevét(A legördülő menüben a Gyártó)

Így specifikusabb találatokat kapunk mint pl csak CA-42, amelyikből volt az eredeti, meg még vagy 20 féle klón.

Az enyém ArkMicro/vid6547 pid0232.
Ha ilyen kell, elküldöm szívesen a drivert priviben, Win7-em van.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#20086) stube


stube
csendes tag

OpenWrt for TP-Link TL-WR1043ND vargalex build ver 1.02
akarom fel rakni
webes felületen fel rakhatom OpenWrt Backfire 10.03.1-rc5 van most fent

(#20087) Intruder2k5 válasza stube (#20086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen!

(#20088) zombozo


zombozo
csendes tag

sziasztok,
van egy tl-wr340gb routerem és az lenne a kérdésem hogy hol tudok jelszót beállítani, hogy ne lophassák a netemet! köszi előre is: zombozo

(#20089) Intruder2k5 válasza zombozo (#20088) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Már válaszoltam délután ha nem tévedek!

(#20090) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok,
Nemrégiben szétvágtam a kintről bejövő netkábelemet, toldás céljából. Sikerült minden egyes szálát összepárosítani és külön leszigetelni. Kérdésem az lenne, hogy ilyen esetekben veszít-e az adatforgalom a sebességéből? (árnyékolás, stb.) Kövi kérdésem pedig az, hogy ha pl. egy szálat eltévesztettem és egy tőle különböző szinnel párosítottam (narancs-barna, mert nálam nagyon hasonlóak) akkor az van hogy egyéltalán nem kellene mennie, vagy így is veszíthet a sebességből?
Csak észrevétel: nappal ritka szar a netenm, viszon éjszaka a speedtesttel 50 mb-t szoktam mérni, és a toldás előtt ilyet nem igazán tapasztaltam!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv., Imre

(#20091) bambano válasza bartimre88 (#20090) üzenetére


bambano
titán

a barna szerintem nem bekötött szál a 100 megás ethernetnél, úgyhogy ha színt cseréltél, akkor nem fog menni.
egyébként pedig a száltévesztés a zavarvédettségét rontja a kábelnek, tehát az, hogy abban az időszakban, amikor nagy az elektromágneses szmog, rosszul megy a drót, éjjel meg jobban, indokolható jelenség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20092) zso73 válasza Soma01 (#20070) üzenetére


zso73
veterán

Szívás ! A DD-WRT-ben tiltva van az SSH, és nem is tudom engedélyeztni, mert nem aktív a gomb . :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20093) Intruder2k5 válasza zso73 (#20092) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ha tévedsz? :)

Hol nézed ezt?

(#20094) stube


stube
csendes tag

fel raktam vargalex build ver 1.02
nem tartottam meg semmi be állítást de még is ugyan azokat az ip osztotta ki minden gépnek ami regében volt dhcp van nincs fix ip be állítva
hogy tudok új ip kérni

(#20095) bambano válasza stube (#20094) üzenetére


bambano
titán

keresned kellene egy leases vagy hasonló nevű fájlt és azt kiüríteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20096) Intruder2k5 válasza stube (#20094) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Miért probléma ez LAN oldalon?
2. Miért nem használsz fix IP-t, vagy statikus DHCP-t?

Úgy tudod megújítani az IP címedet, hogy például újracsatlakozol a hálózathoz... Ezt elérd úgy, ha letiltod a helyi kapcsolatot, majd újra engedélyezed, de úgy is, ha kihúzod a hálókábelt, majd visszadugod, de kiadhatod parancssorban a relase, renew parancsokat is. Arra persze nincs garancia, hogy másik IP-t fogsz kapni, és nem a régit újítja meg...

Az minden esetre durva, hogy firmware-t cserélsz a routeren, mert új IP-t szeretnél... :)

[ Szerkesztve ]

(#20097) stube válasza Intruder2k5 (#20096) üzenetére


stube
csendes tag

nem probléma
egy ideje tervezem fw cserét csak sose jutott rá idő
csak fura hogy ugyan azt osztotta ki amikor semmi beállítást nem tartottam meg

(#20098) zso73 válasza Intruder2k5 (#20093) üzenetére


zso73
veterán

Nem tévedek sajnos.
Administration,remote access,SSH management. Itt halvány a karika, és nem lehet állítani. Az előző verziós DD-nél még lehetett állítani. Be is tudtam puttyolni. Ott meg az open letöltéséhez nem volt net. :W
Más módja nincs a frissítésnek ? Pl: Az USB /mount meghajtóként , és onnan felrakni ?

Esetleg van linked a legújabb openhez ? Ahogy nézem a régebbi verziót telepíti a leírás szerint....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20099) Intruder2k5 válasza zso73 (#20098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondtam én, hogy tévedsz... Amit Te nézel, az a Remote Management, na de hogyan tudnád távolról menedzselni, ha be sem kapcsoltad az SSH Service-t, a Services -> Services oldalon, a Secure Shell címszó alatt? :)

Amit Te nézel, az csak a távoli, tehát WAN oldali elérésre vonatkozik!

OpenWrt for TP-Link TL-WR1043ND vargalex build ver 1.02

[ Szerkesztve ]

(#20100) zso73 válasza Intruder2k5 (#20099) üzenetére


zso73
veterán

Igazad van. :R Bekapcsoltam. Már csak net kel, és open lesz.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.