Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) gabor9991 válasza 7ER (#450) üzenetére


gabor9991
őstag

Most a tp link után egy hauwei af23-ban használom a huawei e3276s-150 sticket, 100% hogy kompatibilisek egymással.
A helyzet ezzel is az, minden rendben működik egy ideig, van, hogy egy napig, van hogy csak 10 percig, és ezt követően megáll a net.Az aktuálisan aktív kapcsolatok maradnak az asztali gépen, itt úgy tűnik minden rendben, de pl. ha a laptopot bekapcsolom és azon megnyitnék valamit, time_out_error hibát kapok.
Reboot után megint helyreáll.
Már kb minden beállítást próbáltam, és nem lett jó.
Ha a sticket közvetlenül a laptopban használom, nem jelentkezik a hiba.

Egy kollégámnak ugyanezt csinálja egy huawei mifivel, ott inkompatibilitás ugye fel se merülhet, mégis ez van.

(#452) ricsi718 válasza 7ER (#450) üzenetére


ricsi718
csendes tag

Köszi a segítséget :)

Nekem már évek óta ez a modemem és ehhez szeretnék egy routert. Nem szeretnék új modemet is vásárolni.

(#453) MaCS_70 válasza 7ER (#450) üzenetére


MaCS_70
félisten

A választék valóban elég széles. A minap a Telenornál egészen pontosan 1 (egy) modem közül választhattam, ami történetesen jó volt az általuk árult szintén 1 (egy) féle mobilnetet kezelő routerrel.

Elég alaposan körbekérdeztem, hogy a 3420-ashoz, illetve az N18-asomhoz milyen USB-sticket tudnék szerezni, de mindenhol az volt a válasz, hogy nemigen van mozgásterem, mivel ezt a piacot a szolgáltatók uralják, nekik pedig az az érdekük, hogy a saját, földig lebutított eszközeiket használd.

Sem boltban, sem használtan nem is találtam a routereimmel kompatibilis modemet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#454) holloo


holloo
csendes tag

Sziasztok!
Van egy TP-LINK MR3420 routerem. Most azt csinálja egy Huawei E3276 stick-kel, hogy kb. fele akkora sebességgel tudok rajtuk keresztül forgalmazni, mintha a stick-et közvetlemül a notebook-ba dugnám be. Mintha nem is LTE-vel állva össze. Van valami megoldás?

(#455) 7ER válasza gabor9991 (#451) üzenetére


7ER
aktív tag

Vegyél egy aktív USB-kábelt (5m-est). Valószínűleg megoldja a problémádat.

(#456) gabor9991 válasza 7ER (#455) üzenetére


gabor9991
őstag

Natolt ip cim helyett publikus lett beállítva, most 3 napja már nem jött elö a hiba :)

Mint irtam is feljebb kollégám mifivel használja és nála is megvolt ez a hiba, de a publikus ip az ö eszközén is megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#457) holloo válasza gabor9991 (#448) üzenetére


holloo
csendes tag

Én a saját Huawei E3276-os stick-kemmel jelenleg két TL-3420 v2-t használok + egy TL3220-at (három különböző helyen), majdnem minden probléma nélkül. Jól és stabilan működik mindhárom routerben, csak a sebesség nincs meg teljesen, amit nem értek. 30/10 M-s csomagom van a T-mobile-nál, ezzel szemben a speedtest csak kb. 15-17/6-7 M-t mér (de érzem is hogy lassabb, mint a másik esetben). Ha a stick-et átteszem a notebook-ba és a stick saját szoftverével kapcsolódok (Mobile Partner), akkor megvan a 30/10 M. Úgy tűnik, hogy vagy a router fog rajta vissza ennyit (nem hiszem), vagy nem jól paraméterezi a stick-et. De az is elképzelhető, hogy a router half-osan áll össze a notebook ethernet portjával (ugyan a notebook azt írja, hogy full duplex 100), de a mért sebességek mégis erre utalnak). Sajnos a gyári, legújabb szoftverben sem találtam lehetőséget az ethernet port duplexitásának állítására. Én azért olvasgatom ezt a fórumot, hátha tud valaki nekem tanácsot adni erre a problémára. Esetleg valami bin fájl segítene? (bár ugye a router e nélkül is rendesen felismeri a stick-et, de hátha akkor valahogy máshogy kapcsolódna).

(#458) holloo válasza moseras (#443) üzenetére


holloo
csendes tag

A Huawei E3276 tudja az LTE-t.

(#459) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Üdv!
Szeretném a segítségeteket kérni! Mint abszolúte NEM HOZZÁÉRTŐ, sikerült pontosan beazonosítanom a terméket TP-LINK MR3420 3G/4G V2. Még a legelső firmwareval ketyeg, abszolúte megbízhatóan. Mostanában vátottam egy telenoros 4G internetre, egy (ex Tmobilos) Alcatel One Touch L100 mobilstickkel használom. A stick képes a 4G-re, mert ha közvetlenül a gépbe dugom, elfogadható feltöltési sebességet (4G-s) produkál, de mihelyst átdugom a routerbe, simán csak 3G-n teszi a dolgát. Sajnos a routeren nem tudom beállítani, hogy kizárólag a 4G-re szeretném, hogy rácsatlakozzon, hanem 3G-n teszi megbízhatóan a dolgát.
Ha elvégzem a firmware frissítést (kérem a második mondatban kiemelt tulajdonságomat figyelembe venni!!!), akkor van rá esélyem, hogy:
a, nem csinálok féltéglát a routerből
b, tudom használni tovább 4G-n a legnagyobb megelégedéssel
Előre is köszönöm!
üdv
gy

(#460) 7ER válasza gyulavezir (#459) üzenetére


7ER
aktív tag

A betárcsázási stringet módosítani kell "*99***1#" majd újraindítani a routert.

(#461) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Lenne itt egy tp-link mr3420 v1.2-es router.

A hozzávaló táp egy t090085-2c1 ami 9v 0.85a outputja van ami megdöglött.
Szeretnék hozzá venni egy másik tápot viszont a router alján 12v 1a ír powerhez.

Most melyiket kell beszerezni?
Esetleg valaki vett már hozzá tápot?

(#462) MaCS_70 válasza Fooler89 (#461) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én tápegységem 12 voltos.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#463) Fooler89 válasza MaCS_70 (#462) üzenetére


Fooler89
őstag

Köszönöm tényleg 12v-os kellett.

(#464) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok!

Openwrt image builderrel készítettem egy új firmwaret a cc kiadásról, amely alapból tartalmazza a webes felületet és az usb drive kezelését, így felrakás után webes felületről egyszerűen elvégezhető az extroot. Gyári firmwarerrel ez nem oldható meg helyhiány miatt, még akkor sem, ha nincs webes felület.

Itt elérhető, tesztelt verzió

(#465) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Lehet esetleg tudni, hogy a router működik-e a D-LINK DWM 222 modemmel?

Előre is köszönöm.

Üdv.
Erik

(#466) sztojanov válasza Huroq (#465) üzenetére


sztojanov
csendes tag

Egy hete szívok vele, és nekem eddig nem sikerült... V2-es 3420-as TPLINK (eddig vodás stickkel ment 2 évig hibátlanul, tehát a router tutti okés), és persze ez a csodás új D-LINK DWM-222! Alapból ugye nem támogatja, de bin fájlt amivel működött volna sem sikerült generálnom többszöri próbálkozással sem. Neked lett megoldás?

(#467) winbox válasza sztojanov (#466) üzenetére


winbox
senior tag

Nem lehet, hogy csak az a probléma, hogy firmware frissítés kellene a modemre? [link]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#468) winbox válasza winbox (#467) üzenetére


winbox
senior tag

Most nézem, a hivatalos dlink oldalon van már annál is frissebb (2017.03.29) firmware a modemre, verzió számra viszont meg egyel kisebb, mert csak 2.0.1, pedig a 2.0.2-es verzió 2015/12/17-es volt: [link]

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#469) tariattila válasza taranis (#50) üzenetére


tariattila
veterán

uhh.. ez nem mai hsz... törlöm is a válaszom :D

de ha már itt járok...
van valami custom firm amivel tudom a 4 lan portot ki be kapcsolgatni? :U

[ Szerkesztve ]

(#470) feca126


feca126
csendes tag

Sziasztok! D-link DWM-222 modemmel működik a TP-LINK MR3420 router?

(#471) krealon válasza feca126 (#470) üzenetére


krealon
veterán

"D-link DWM-222 modemmel működik a TP-LINK MR3420 router?"

A Compatibility List szerint nem, de ha rOOter firmware-t teszel fel, akkor azzal biztosan menni fog.

Viszont egy TL-WR842ND sokkal jobb vetel.

Vagy ha kulon valasztod a 3G/4G modem kezelest egy A5-V11-esssel, akkor meg stabilabb rendszered lehet. (Nekem igy van megoldva, es az A5-V11 kompatibilis routernek 49 napos uptime-ja van, mert azota nem volt aramszunet.)

[ Szerkesztve ]

(#472) beelaim


beelaim
csendes tag

Ha még olvassa valaki....

V1-es hardverből , feltételezem sehogy nem tudok 4G fogadására képes masinát faragni?

DIGI (telenor) -t kellene házi felhasználási szinten osztani. Ha jól tudom a DIGI nem ad routert a csomagjaihoz , így ez a verzió kiesik.

Amennyiben ajánlani tudtok más típust , arra is vevő vagyok.

Szép napot mindenkinek.

(#473) apatyas válasza beelaim (#472) üzenetére


apatyas
Korrektor

A gyári támogatott usb dongle listán kell keresni 4g képeset, vagy beledugni egyet és imádkozni hogy működjön vele. Vagy vmi open firmwarebe beforgatni olyanét. De ennél hasznosabb ill részletesebb tanáccsal nem tudok szolgálni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#474) beelaim válasza apatyas (#473) üzenetére


beelaim
csendes tag

Ezt is köszi.

Előzményként annyi , hogy mostanában az éjszakai sebességünket teljesen leveszik , szinte a nullával egyenlőre (csak feltételezni tudom , hogy a 3G-vel manipulálnak , gondolom 4G-n menne minden rendesen , csak hát már a ZTE 110-es sem egy mai figura) így lassan a cserére kényszerülünk.

(#475) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!
Adva van egy TL-MR3420 as ruter és egy Huawei E3372 es stick ezt össze lehet valahogy pározni?Videókat nézve tökéletesen megy igaz a kompatibilitási listába nincs bent de valahogy működik.Mind a két eszközön a legújabb FW vn fent.A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm!

(#476) apatyas válasza dmc (#475) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szia. Én használtam a routerrel sticket, a pontos stick típust ne kérdezd, nincs kéznél de Hua 335x rémlik. Ha videókon megy a tieddel, akkor vágj bele.
Az általános tanácsok szerint nem lehet végtelen hosszú USB kábelt közétenni, bár olyat nem próbáltam, itt kb méteres volt vagy másfél.
A stickek meglehetősen irányérzékenyek, az elhelyezéssel majd kísérletezni kell.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#477) dmc válasza apatyas (#476) üzenetére


dmc
aktív tag

Nálam nincs kábel közvetlenül a ruterbe van kötve.Kb két napja próbálkozok meg nézegetem a dolgokat de valahogy nem igen akar elindulni.Azt írja nem érzékeli a sim kártyát de ha bedugom egy laptopba akkor egyből tudok netezni.

(#478) apatyas válasza dmc (#477) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor ez a szokásos "mi a faccért nem megy" szitu.. gondolom vmi inkompatibilitás mégis csak van a driver/szoftverében..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#479) MAJOR86


MAJOR86
csendes tag

Sziasztok ! nem tudom csatlakoztatni a routeremhez a Digi mobilnetes sticket (zte mf833)
firmware frissítés megvolt...

Esetleg ebben tud nekem valaki segíteni? Mert nekem már nincs tippem mi lehet..

(#480) apatyas válasza MAJOR86 (#479) üzenetére


apatyas
Korrektor

A v5-ös kompatibilitási listáján a lengyel bejegyzések közt van
TL-MR3420 V5 Cyfrowy Polsat MF823 Hi-Link ZTE ami egyel korábbi mint a tied, lehet hogy a tiedet is hamarosan támogatni fogja.
Nem tudom a tied melyik verziójú router, nézd meg, pontosan annak a listáján rajta van-e valahol. Ha nem, akkor az általuk is javasolt technikai támogatásukat keresd fel.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#481) mobiusz


mobiusz
újonc

A TL-MR3420(EU) V5 a legfrissebb 1.5.0 0.9.1 v0001.0 Build 210319 Rel.39726n Firmware Versioval tökéletesen kezeli a DIGINET AKTÍV 50-hez adott ZTE MF833U1 LTE USB modemet. Az Operation Modeban be kell állítani a 3G/4G Router Mode-t, majd csatlakoztatni kell modemet az USB porton. A modem egy ideig pirosan villog. Ha a router felismerte a modemet és csatlakozott a szolgáltatóhoz,kék színű lesz a villogás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.