Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) 7ER válasza Hequila (#300) üzenetére


7ER
aktív tag

Akkor maradjunk annyiban: Ha nem tudsz valakinek segíteni, akkor nem kell marhaságokat írnod. Ebben a mai, anyagilag szűkös helyzetben az emberek nem azért írnak eszközpanaszaikról, mert hogy javíttatni akarnak. Segítséget várnak és ezt ingyen, bérmentve, és önzetlenül szeretnék megkapni.
Ezért vannak ezek a topokok. Ha meg valaki úgy gondolja, munkát keres (mint te) annak is megvan a topikja. . .
Még hogy nem beszéltél átkondizásról! Önmagadon is képes vagy túltenni. Igaz, nem kimondottan routerről volt szó, de ebben az esetben teljesen mindegy. Lényeg: [A hülyeséged.] Egyébként meg jobb lesz ha a jövőben nagyképűség helyett előbb elszámolsz 10-ig, és utána írsz le marhaságokat. (Talán több munkád lenne és több számlát tudnál kiadni, az nélkül, hogy . . .)

[ Szerkesztve ]

(#302) Hequila válasza 7ER (#301) üzenetére


Hequila
őstag

Akkor maradjunk annyiban: Ha nem tudsz valakinek segíteni, akkor nem kell marhaságokat írnod.

Légyszi, linkeld be azt, ami marhaság.

Ebben a mai, anyagilag szűkös helyzetben az emberek nem azért írnak eszközpanaszaikról, mert hogy javíttatni akarnak. Segítséget várnak és ezt ingyen, bérmentve, és önzetlenül szeretnék megkapni. Ha meg valaki úgy gondolja, munkát keres (mint te) annak is megvan a topikja. . .

Légyszi, linkeld be azt a hozzászólást is, ahol azt tanácsoltam a kérdezőnek, hogy hozza hozzám az eszközét, majd én megjavítom.

Még hogy nem beszéltél átkondizásról! Önmagadon is képes vagy túltenni. Igaz, nem kimondottan routerről volt szó, de ebben az esetben teljesen mindegy.

Már hogy lenne mindegy? Szerinted teljesen mindegy az, hogy egy zsír új router vagy egy sok-sok éve használt modem átkondizásáról beszélek?

A "hülyeségem"-mel pedig már több tucat embernek spóroltam meg egy új modemet. Biztos őket is becsaptam.

Szakmailag nem tudod megcáfolni, amit írtam. Csak hogy tiszta legyen a kép; az nem szakmai indok, hogy "ez hülyeség", "marhaság", vagy hogy "csak több munkát akarsz magadnak", így a részemről a vita lezárva, egyszerűen nem vagy vitapartner. Majd ha szakmailag ellenpéldát tudsz hozni az én állításommal szemben, akkor folytathatjuk (ezt teljesen komolyan gondolom, szakmai vitát bármikor szívesen folytatok).
És csak azért, hogy ne keverj bele mindent, - ahogy eddig tetted - , így leírom újra az állításomat; régi D-Link, Huawei, stb. modemek esetén sok esetben a kiszáradt kondenzátor okozza azt, hogy nem tud a router (csak hogy tiszta legyen; a routernek semmi baja) felcsatlakozni az internetre.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#303) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy mr3420 v2.1-es router 140319-es firmware-rel és egy k4203 huawei usb-s 3g. Az eszköz bedugása után a router kiírja, hogy azonosította, de a kapcsolódás részen már nem tud továbblépni. Mármint azt írja, hogy connecting és nem történik semmi. Vodafone-os a mobilnet, nem tudom, hogy kell-e valamit állítani az advenced-ben? Használ valaki ilyen kombót vagy tapasztalt már valaki ilyet más eszközzel, ha igen akkor hogy bírta működésre? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Escape is Just the Begining

(#304) krealon válasza n-tek (#303) üzenetére


krealon
veterán

Az APN-t be kell allitani.

Celszeru a PIN kodot letiltani a SIM-en.

Ha keves az aram, amit a router tud szolgaltatni az USB-s 3G modem reszere (bizonytalan mukodes alacsony 3G jel eseten), akkor aktiv (sajat tap-adapterrel rendelkezo) USB HUB, vagy USB Y POWER kabel + USB tolto rakhato a router es a modem koze.

(#305) n-tek válasza krealon (#304) üzenetére


n-tek
aktív tag

Köszönöm a választ.
Az apn-nek automatikusan ezt adta a router: internet.vodafone.net, PIN kód letiltva, illetve van még egy olyan opció, hogy authetication : auto, pap, chap. Én auton hagytam a hitelesítést.
Az usb hubhoz kell valamit telepíteni a routerre vagy csak bedugom és kész?

[ Szerkesztve ]

Escape is Just the Begining

(#306) krealon válasza n-tek (#305) üzenetére


krealon
veterán

Sajna most latom hogy a kompatibiltasi listan nincs rajta a k4203.

Talan a ROOter firmware segit, de konkretan ott sincs feltuntetve, mint tamogatott.

(#307) 7ER válasza n-tek (#303) üzenetére


7ER
aktív tag

Ez a "tünet" tipikus jele annak, amikor a Router felismeri, azonosítja a modemet, de kezelni már nem tudja, mert a Router SW-je nem tartalmazza a modem drájvert.
Én inkább modemcserét javaslok, hiszen kb. 3ezer forintért a Tesco-ban (no és egyéb üzletben) lehet kapni jó minőségű 3G modemet. -Függetlenítése padig további költségek nélkül pillanatok alatt megoldható házilag.

(#308) Arnoldo válasza 7ER (#54) üzenetére


Arnoldo
csendes tag

Szia
megkérdezhetném, hogy pontosan milyen 3g modemmel megy, és milyen firmware-t kellett ráraknod hozzá hogy jó legyen?
Köszönöm, Arnold

(#309) 7ER válasza Arnoldo (#308) üzenetére


7ER
aktív tag

Valójában a legújabb FW van rajta, de ez nagyon nem számít ha a kompatibilitás listában szerepel a modem. Én pár évvel ezelőtt a Tesco-ban vettem 3ezerért egy 3G modemet és azt használom, mert a szolgáltatótól kapott NOKIA 4G-modem nem volt kompatibilis a routerhez. Nagyon nem érdekel a sebesség, mert így is megvan 3-5 gigabit/sec és ez valójában nekem elég. Filmeket is nézhetek ha éppen kedvem van.
Sokan vannak itt akik bütykölik a routert mert mert problémáznak a modem sebességével. Szerintem semmi értelme, hiszen vezetékes net-nél is van 5megabites csomag. . . Igaz, itt a mobilon ingadozik a letöltés, de nem égbekiáltó.

(#310) Arnoldo válasza 7ER (#309) üzenetére


Arnoldo
csendes tag

Szia, köszönöm a válaszodat, esetleg tudnál képet küldeni vagy típust mondani hogy milyen modemet vettél a Tescoban? Nekem Vodás kártyám van és egy ZTE K4510-Z modem, amit természetesen nem támogat ez a router, ezért is keresgélek másik router után, ami nem kerül horribilis összegbe.

Egyébként a Huawei K3765 modem menne rendesen a TL-MR3420 routerrel?
rajta van a kompatibilitási listán, de jó lenne ha valaki meg tudná erősíteni mert egész jó áron lehet beszerezni ezt a fajta modemet.

Köszi előre is minden segítséget.
Arni

(#311) Arnoldo válasza 7ER (#309) üzenetére


Arnoldo
csendes tag

illetve még egy kérdés

innen kiindulva
www.tplink.com/en/support/3g/
átlépve a TL-MR3420 oldalára
http://www.tplink.com/en/support/download/?model=TL-MR3420

a TL-MR3420 V2 firmware bármelyik routerre fel lehet tölteni, vagy amelyikre 3G/3.75G van írva, arra csak a V1-est?

(#312) krealon válasza Arnoldo (#311) üzenetére


krealon
veterán

A v1 es a v2 hardver kulonbozik egymastol, a firmware-eik nem felcserelhetoek.

Ha rossz firmware-t toltesz a router-re, akkor egy draga levelnehezek lesz a vegeredmeny.

(#313) 7ER válasza Arnoldo (#311) üzenetére


7ER
aktív tag

Igaza van krealonnak. A verziószámot mindig figyelembe kell venni, különben használhatatlan lesz a router. Mindegy milyen modemet veszel, csak 3G legyen -legfeljebb pár perc alatt függetleníted és kész. Ehhez találsz a programot a google-val.

(#314) Arnoldo


Arnoldo
csendes tag

rendben, köszönöm a válaszotokat.

(#315) tuzsiHUN


tuzsiHUN
újonc

Segítsétek kérnék. Vettem egy mr3420-as, az első hónapban tökéletesen működött (3g-s modemmel használom), de azután elkezdte eldobálni a jelet megállás nélkül, ez egy idő után "megjavult", azóta viszont csak 10-20 % közötti a jelerősség (az 1. hónapban 100on volt). Mit kéne vele kezdenem?

(#316) 7ER válasza tuzsiHUN (#315) üzenetére


7ER
aktív tag

Nem értelmezhető, hogy "azután elkezdte eldobálni a jelet"
Egyébként a rádiófrekvenciás jelet befolyásolja az időjárás, a tereptárgyak és az azokról visszaverődő jel (tükörreflexió).
Nem sokat tehetsz ellene. Legfeljebb lehet némileg stabilizálni a felkapcsolódást.
Egyébként meg a központ úgyis arra a cellára irányítja a modemet, amelyik a legjobban elérhető, illetve kevésbé zsúfolt. Ez is befolyásolja a mért térerőt, hiszen egy kevésbé zsúfolt, de távolabbi cellára irányításnál kisebb a térerő.
Ha stabil a NET kapcsolat, és a letöltési sebesség 2 -5 Gigabit/sec. közelében van, akkor nem kell vele foglalkozni.
(A letöltési sebesség függ a cella zsúfoltságától, viszont -tapasztalatom szerint- a térerőtől kevésbé)

Dial Number: *99***1#
Connection Mode: Connect Automatically
Max Idle Time: 0
Authentication Type: Auto

Primary DNS: 217.79.129.75
Secondary DNS: 217.79.128.45

(#317) cdfrank


cdfrank
csendes tag

Sziasztok! Pár hónapja frissítettem a Huntsman OpenWRT-re, de az egyik eszközön (ASUS Memopad tablet) vettem észre, hogy a WLAN és az eszközök között néha lag pike jelentkezett, ami használhatatlanná tette az internetet. Szerettem volna visszatenni a gyári firmware-t, de valahol hiba csúszott a folyamatba, és most csak annyit hajlandó tenni a router, hogy villog egyszerre az összes visszajelző led...Ezen csak "hardveres" módszerrel (soros kábel forrasztása és ezen keresztül újraélesztése) lehet segíteni vagy van más megoldás is? Köszi!

(#318) 7ER válasza cdfrank (#317) üzenetére


7ER
aktív tag

Egyesek szerint nyomni kell a RESET-gombot és közbe bekapcsolni a készüléket, de úgy, hogy a RESET -gomb nyomva maradjon 1 percig. Ez után ha a következő indításkor nem tér vissza a felület, akkor csak hardveresen tudod életre kelteni.
Megjegyzem: Ez a RESET nálam nem működött.
A helyreállításhoz nem feltétlen kell soros port, lehet USB illesztőt is használni.

(#319) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! Van egy ilyen routerünk az irodában egy Vodás stick-kel osztjuk a mobilnetet. Sajna elég gyakran eldobja a jelet. Mi lehet a probléma? Ilyenkor is látjuk a routert, de net nincs. Egy kikapcs-bekapcs segít általában, de ezt napjában többször is eljátssza a kis hamis.
A szakadáskor is olyan, mintha kapcsolatban lenne a stick, mert ég rajta a pilács.

(#320) krealon válasza Kbali (#319) üzenetére


krealon
veterán

A jelszint alacsony?
Ha igen, goto #304

(#321) Kbali válasza krealon (#320) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem úgy tűnik a dolog, hogy az lenne a baj - ugyanolyan modemet használunk közvetlenül gépben is, ott nincs gond.

(#322) krealon válasza Kbali (#321) üzenetére


krealon
veterán

"Nem úgy tűnik a dolog, hogy az lenne a baj - ugyanolyan modemet használunk közvetlenül gépben is, ott nincs gond."

Mivel a gepen hasznalva sokkal tobb aramot tud felvenni az USB modem, igy pont az igazolodik, hogy az aram keves, amit a router tud biztositani, ezert bizonytalan a mukodese.

Tehat vagy aktiv (sajat tapegyseggel rendelkezo) USB -HUB-on keresztul kosd a routerre, vagy a linkelt USB Y kabellel biztosits extra aramot.

(#323) 7ER válasza Kbali (#319) üzenetére


7ER
aktív tag

Dial Number: *99***1#
Connection Mode: Connect Automatically
Max Idle Time: 0 (nulla)
Authentication Type: Auto
MTU Size (in bytes): 1480
[ pipáld ki ] Use the following DNS Servers
Primary DNS: 217.79.129.75
Secondary DNS: 217.79.128.45

(#324) 7ER válasza Kbali (#319) üzenetére


7ER
aktív tag

Bővebben:
A "tünetek" inkább beállításra utalnak.
Ugyanis: Amennyiben nem hosszú a ROUTER -MODEM összekötő kábel, illetve a modem közvetlenül csatlakozik a routerhez, akkor elegendő feszültséget szolgáltat a router. Egyébként általában nem a terheléssel van baj és ezen keresztül a feszültség esésével, hanem egyes modemek esetében az adatközlési vonal jele gyenge.
Azaz: A modem Tx (ADÓ) vonala gyengébb jelet szolgáltat mint ami digitálisan értelmezhető a router számára. A másik hiba lehetőség az Rx (VEVŐ) vonal. Ez pedig a modem-vevő bemenete, ami kicsit érzéketlenebb lehet és a router felől jövő jelet nem értelmezi rendesen. Ilyenkor a hibákat kiküldi a cellának, az meg bizonyos hibaszám után bontja a kapcsolatot. Vagyis: A modem LED -je világít, be van jelentkezve a hálózatra, de kommunikáció az említett hibák miatt le van tiltva az újabb kapcsolódásig. -Röviden ennyi.
Amennyiben a lejjebb írt beállítások nem segítenek, akkor a fentebb írt hibák egyike állhat fenn. Ekkor aktív-USB kábelt kell alkalmazni ami mindkét irányba felerősíti a gyenge (Rx Tx) jeleket.

Dial Number: *99***1#
Connection Mode: Connect Automatically
Max Idle Time: 0 (nulla)
Authentication Type: Auto
MTU Size (in bytes): 1480
[ pipáld ki ] Use the following DNS Servers
Primary DNS: 217.79.129.75
Secondary DNS: 217.79.128.45

(#325) Kbali válasza 7ER (#324) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi! Ki fogom próbálni.

(#326) cdfrank válasza 7ER (#318) üzenetére


cdfrank
csendes tag

Szia! Köszi! Én eddig csak házilag gyártott soros-USB kábeles megoldást találtam. Meg tudod adni, hogy hol van USB kábeles megoldási javaslat?

(#327) 7ER válasza cdfrank (#326) üzenetére


7ER
aktív tag

Itt és Így

(#328) jordan6


jordan6
csendes tag

Sziasztok,

Van ennél(vagy bármely más) a modellnél bármi lehetőség arra, hogy minden nemű állítgatás nélkül automatikusan tudjon a netre csatlakozni SIM kártya csere után. Román, német, magyar, stb. SIM kártyák egymás utáni használatáról lenne szó.

Előre is köszönöm.

(#329) 7ER válasza jordan6 (#328) üzenetére


7ER
aktív tag

Nincs.
Max azt tudod csinálni, hogy beállítod a routert a SIM-kártyához és elmented a beállítást (Backup & Restore) A lementett fájlt átnevezed és lemented a következő beállítást. SIM csere esetén már csak feltöltöd a megfelelő fájlt.

(#330) jordan6 válasza 7ER (#329) üzenetére


jordan6
csendes tag

Köszönöm a választ, sajnos erre számítottam.

(#331) Kbali válasza 7ER (#324) üzenetére


Kbali
nagyúr

Végre sikerült megügyezni szervizeseinkkel, hogy átnézzék. Úgy tűnik a modem volt hibás, de kapott a router is új firmware-t, beállításokat. Tesztelték 1,5 napig, egyszer sem bontott hálót. Ha visszakapjuk, mi is megforgatjuk kicsit.

(#332) Studi


Studi
addikt

Sziasztok!

Gondom lenne a routeremmel. A használt modem egy ZTE MF190, elvileg kompatibilis, 1,5 évig ment is. Aztán elkezdte néha eldobni a netet, újraindítás után ment. Mostanra viszont odáig jutottam, hogy a router tudja azonosítani a modemet, de aztán a Connecting státusznál leáll, semmit nem csinál. A modem gépbe dugva tökéletesen működik. A router beállításai a fent leírtak, azzal nincs gond. A használt net a Digié. Próbáltam aktív HUB-ot, és a routerre is raktam más tápegységet, hátha energiaellátási gond, de nem segített. A modemnél a jelerősséget kiírja a router, 51%, azzal sem lehetne gond. Volt szervízben a router, anyám vitte (ők használják), azt mondták valamit kicseréltek, majd három hétig "tesztelték", szerintük jó. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

Köszi!

(#333) 7ER válasza Studi (#332) üzenetére


7ER
aktív tag

A válasz fentebb van. (#324)

(#334) Studi válasza 7ER (#333) üzenetére


Studi
addikt

Az aktív usb hub ilyenre nem jó? Mert azzal próbálkoztam. :(

(#335) Studi


Studi
addikt

Beállítások fentivel stimmelnek, hoztam másik ZTE MF190-es modemet, azzal sem megy.
Vettem ilyen "aktáv USB kábelt", de nemhogy a modem nem megy vele, de ezzel fel sem ismeri se a router, se a számítógép a modemet. :F Van valami tipp olcsó, beszerezhető, kipróbált aktív kábelre? Mert kezdek kifogyni az ötletekből, és félek, hogy hiába viszem vissza még egyszer gariban, megint nem csinálnak vele lóf... sem.

(#336) 7ER válasza Studi (#335) üzenetére


7ER
aktív tag

Nos, majdhogynem erről beszéltem. Ha a modem vagy a router Rx, Tx (vevő, adó)
oldala gyenge, akkor egy olyan aktív usb kábel, amelynek az erősítő egysége az 5m-es kábel közepén van, az nem jó, mert a gyenge jel nem jut el odáig.
Olyant kellett volna venni, aminek a végén van az erősítő: mondjuk ilyent

(#337) krealon válasza Studi (#335) üzenetére


krealon
veterán

Ilyen hosszu (5m+) USB kabelen nem megy at a szukseges 500+ mA modemhez, igy el sem indul.
Mindegy milyen aktiv USB kabelt hasznalsz.

Az aktiv USB kabel csak a D+ D- szalak jeleit erositi/ismetli, tobb aram szallitasat nem tudja megoldani, tekintve, hogy a tapfeszultseg (5 V) allando.
Ha az USB kabel GND es VCC szalai 1 mm atmerojuek lennenek, akkor gond nelkul menne, de ilyen kabelt meg nem lattam.

(#338) Studi válasza 7ER (#336) üzenetére


Studi
addikt

Az én példányomnak a végén van az erősítő, mégsem megy. :( De nem is értem, másfél évig gond nélkül ment. Szerintem gariztatás lesz ebből, egy kis asztalcsapkodással, mert nem hiszem el, hogy külön kábelt kellene hajkurásznom ahhoz, hogy menjen, amikor korábban nem volt gond.

(#339) 7ER válasza krealon (#337) üzenetére


7ER
aktív tag

Megint írtál egy nagy marhaságot.
500mA az a USB portok maximális terhelhetősége, de van 250mA-es is.
Egy modem nem vesz fel 500mA-t még szélsőséges esetekben sem, hacsak nem hibás.
"tobb aram szallitasat nem tudja megoldani, tekintve, hogy a tapfeszultseg (5 V) allando."
Ha ilyen marhaságokat írsz, akkor valahova be kellene iratkoznod továbbképzésre és nem félrevezetni.
Ugyanis a feszültségnek (V) semmi köze a terhelhetőséghez (A).
Az más kérdés, hogy bizonyos meggondolásból áramkorlátozást használnak.
Ebben az esetben főleg azért van áramkorlátozás, hogy az eszköz lehetőleg ne füstöljön el egy esetleges zárlat következtében. Egy asztali PC egyik tápfeszültsége is 5V és terhelhető 20 - 25 A-rel is. . .

(#340) krealon válasza 7ER (#339) üzenetére


krealon
veterán

"Egy modem nem vesz fel 500mA-t még szélsőséges esetekben sem, hacsak nem hibás."

How to Power GSM/GPRS/EDGE/3G/HSPA M2M Modems
"Depending on the M2M module’s Vcc range (usually 3.2V up to 4.2V to support Li-Ion batteries), the input current can vary greatly. "

"PAs are generally rated between 45% and 60% efficiency."

"Usually, the PA does feature internal current limitation to avoid any damage and to ensure transmit power will not exceed regulation limits. As a result , in most power amplifiers , the peak current consumption limit is set to 2.5A. Moreover, circuits other than the PA are powered by module’s main power input (VCC), such as the RF transceiver, baseband CPUs, and more. This could add an overhead of 500mA peak current.
As a general rule, 2G (GSM/GPRS) is the worst case condition for peak current and 3A peak current is the appropriate boundary at which to size the power rail."

"Ugyanis a feszültségnek (V) semmi köze a terhelhetőséghez (A)."

Az atfolyo aram (nem a terhelehetoseg (!)) a csatlakoztatott terheles ellenallasaval van kapcsolatban.

Abban ugye egyetertunk, hogy a tapfeszultseg 5V a hoszt eszkoz csatlakozojan.

A modem az 5 V-os tapfeszultseg mellet felvesz aramot, hogy mukodhessen, azaz a ketto hanyadosakent van egy latszolagos belso ellenalasa.

Az USB hosszabbito kabel fold (GND) es tap (VCC) vezeteken is at kell ennek az aramnak folyni, hiszen az aramkor reszei.

Ha az USB csatlakozoba kozvetlenul dugod a 3G modemet, akkor a teljes tapfeszultseg rendelkezesere all, es szerencses esetben (ld fenti tablazat) mukodik is.

Az USB hosszabitot az aramkorbe kapcsolva, a kereskedelemben kaphato vezetekek belso ellenallasa miatt, a tapfeszultseg megoszilk a kabelen es a modemen. Minel nagyobb aram folyik at, annal kevesebb feszultseg jut a modemre.

Tipuikusan a legnagyobb aramot inicializalaskor veszik fel az eszkozok, igy mar az indulaskor leesik a tapfeszultseg, tehat kikapcsol. Az aram leesik, a tapfeszultseg megno es ujra elindul az inicializalas. Ekkor ujra megno az arameroseg, tehat ujfennt lecsokken a tapfeszultseg. Ebbol a vegtelen ciklusbol a hoszt annyit lat, hogy nem indul el a modem.

Ha az USB hosszabito erei nem 0.1 - 0.2 mm vastagok lennenek, hanem az altalam javasolt 1 mm, akkor annak az ellenallasa elhanyagolhato lenne, igy a modmen nem lenne tapfeszultseg eses uzem kozben.

E miatt szokasom a 3G USB modemek (es USB-s notebook HDD-k) hasznalatahoz routeren Y USB kabelt vagy aktiv (sajat tapegyseggel rendelkezo) USB HUB-ot ajanlani.

(#341) 7ER válasza krealon (#340) üzenetére


7ER
aktív tag

Talán nem kellene itt olyan "tanulmányokat folytatni" aminek az égegyadta világon semmi köze a modemmel kapcsolatos tényekhez, hibákhoz.
A hülyeség bizonygatására olyan dolgot linkelsz be, aminek semmi köze az MF190 modemhez. Ráadásul tévútra viszi azokat akik elég könnyen megtéveszthetőek.

Maradjunk annyiban, hogy ezek a modemek, mindenfajta karvastagságú huzal / vezeték nélkül működőképesek és úgy vannak tervezve, hogy szabvány feszültségük 5V a maximális áramfelvételük pedig ne haladja meg az 500 mA-t.

A maximális áramfelvételük a maximális rádiófrekvenciás kimenőteljesítményhez van beállítva, ami szintén szabványnak megfelelő kimeneti (Tx, vagy egyszerűbben rádiófrekvenciás adó )
Mivel a modemek duplex üzemmódúak. Ami azt jelenti, hogy van egy állandó üzemű Rx (vevőegység) aminek az áramfelvétele minimális, és van egy szakaszos üzemmódban működő Tx (adóegység) aminek az áramfelvétele, így a kimenő nagyfrekvenciás teljesítménye az adott cella elérhetőségétől, térerejétől függ és nem befolyásolható. Jó ha tudod: Ez így van a mobiltelefonoknál is.
Modemek esetében (is) a kimenő Tx (rádiófrekvenciás kimenő teljesítmény) szabvány Maximum Emitted Power 250mW in 3G, 2W in GSM
Ezen teljesítményhez van beállítva az áramfelvétel, ami szintén a szabvány és az Rx illetve a Tx együttes áramfelvétele nem haladhatja meg az 500mA-t.
MF 190 esetében (is) Idle current approx 100mA, Max 450mA

Egy szó mint száz: Nem a vékony és vastag vezetékeknél kell keresni a hibát és nem kell ezekkel a laikusnak átláthatatlan megmagyarázásokkal tévutat mutatni.
Bár lassan megszokom, hogy mindig is lesznek akik nem tudjuk a hibát, de mégis okosak akarunk lenni, esetleg nagyot akarnak mondani az helyett hogy inkább hallgatnának, esetleg gyakorolnák a technikai egyszer egyet.

(#342) tomas9320


tomas9320
tag

Üdv!

EGy problémával fordulnék hozzátok hátha Ti tudtok segiteni! Van egy MR3420-as routerem v2.0 egy Huawei K3772-Z modemmel, eddig tökéletesen működött és tegnap valamilyen hiba folytán lekorlátozta a router a wifi hozzáférést és kábelen sem tudom elérni. Kapcsolodik hozzá de internet sincs. Volt ki-be kapcsolás frimware frissités, gyári visszaállitás és ugyanaz maradt. Valaki tudna segiteni? Egy frissen telepitett géppel is ugyanez a helyzet.

Huawei P30 Pro VOG- L29

(#343) 7ER válasza tomas9320 (#342) üzenetére


7ER
aktív tag

Előbb meg kell nézni, nem e támadás érte a routert.
Ezt a menüben átnézheted.
Egyébként ez az általad leírt "tünet" igencsak kevés ahhoz, hogy bármit is lehessen tippelni a hibára.
Egyáltalán felismeri a modemet?
Ha felismeri, akkor internetnek is lenni kell, amennyiben jó a beállítás.
Ezek a routerek nem viselkednek így minden ok nélkül.

(#344) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Huawei E3372-es modemet próbálta már valaki ezzel a routerel?

(#346) Bornie127 válasza 7ER (#345) üzenetére


Bornie127
senior tag

Az E3276 sincs fent a listán, de a fórumból kiderül, hogy működik vele. Azért köszi a segítséget.
Nem tudtok 3G-s routert ami működne az E3372-es modemmel?

[ Szerkesztve ]

(#347) Vigneau válasza Bornie127 (#346) üzenetére


Vigneau
félisten

Csak a próbát tudom javasolni. Az E3276 is így ment át nálam. :K

Viszont mintha rokon típus lenne a két modem. Szvsz sanszos lehet, csak legyen a környékeden egy router, amiben meg tudod nézni. Vagy legyen meg a modem cseréjének lehetősége a szolgáltatódnál.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#348) 7ER válasza Bornie127 (#346) üzenetére


7ER
aktív tag

Ha nincs rajta a listán azért még működhet vele, mert mint tudjuk egyes szolgáltatók más néven, számon adják ki, el ugyanazt a modemet.

(#349) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Akkor megválaszolnám a saját kérdésem. Működik a router az E3372-es modemmel, gyári stringgel, FW frissítve.
Ettől függetlenül, jó áron sikerült pár nappal korábban beszereznem egy Alcatel L100V-t is, ez is működik a fórumban található beállításokkal.
Amit viszont nem értek, hogy a router miért csak 7-8 Mbit-et kezel le sávszélességnek, amikor 21+ lenne. Jön is annyival gépre dugva, fullon van a térerő is. A teraszon már LTE van. Ez így kissé érvágás, de van wifi a házban :)

(#350) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült összehozni TP-LINK 3420+E3272 modemet?
Sajnos nekem nem jön össze.
Felismeri,pin kód ki van kapcsolva,még sincs net.
Aktív usb hubbal.
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.