Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7ER


7ER
aktív tag

Viszonylag elterjedőben van ez a kimondottan 3G internetkapcsolatra tervezett router. Mivel én rossz OPENWRT frissítést csináltam, így a routerem 3 hónap üzemképtelen "pihenésre" ítéltetett.
Mind addig így volt ez, amíg a sok-sok angol és más nyelvű leírásokból-hozzászólásokból ki nem hámoztam a megfelelő helyreállítást.
Eddig részletes és egyértelmű magyar leírást nem találtam.
Ezért gondoltam, most, amikor már kellő tapasztalattal rendelkezem az üzemképessé tételhez, ezt megosztom másokkal is.
Remélem hasznát veszi az, aki nem tud jobb megoldást.

(#2) 7ER


7ER
aktív tag

1. Anyagszükséglet: 1 db SOROS vagy USB UTP kábel. 2 db 10 K ohm-os ellenállás. Forrasztópáka, egy kis ón (cin) és némi ügyesség. Én például NOKIA 7210-es DUKU-5 kompatibilis adaptert vettem (800 Ft). A csatlakozót le kell vágni a végéről és a kimeneteit a képen láthatóan ellentétes bekötéssel csatlakoztatni kell a routerhez. Az eszközök csatlakoztatása lehet (óvatos) forrasztással vagy előzőleg már előkészített csatlakozón keresztül.


2. Töltsd le a openwrt-ar71xx-generic-tl-mr3420-v1-squashfs-factory.bin fájlt, például innen: http://openwrt.pl/dl/index.php?p=trunk%2Ftl-mr3420
3. Nevezd át a letöltött fájlt code.bin-re és másold a C:\ gyökérbe.
4. Töltsd le a TP-LINK oldaláról http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-MR3420 az mr3420v1_en_3_12_8_up_(110418).bin fájlt.
5. Töltsd le a PUTTY programot: http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html
6. A számítógépen állítsd be a következőket IP cím: 192.168.1.1 Alhálózati maszk: 255.255.255.0 Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1
7. Kikapcsold ki a routert és a SOROS vagy USB adapterrel (http://buffalo.nas-central.org/index.php/Use_a_Nokia_Serial_Cable_on_an_ARM9_Linkstation#Preparing_the_Cable ), valamint a LAN kábellel (router 1-es LAN csatlakozó) kösd össze a számítógépet és a routert.
8. Indítsd el a PUTTY programot és az alábbi képeken látható beállításokat végezd el.
Más egyéb beállítás szükségtelen.



9. Ha mindezzel készen vagy, klikkelj az Open-re. Ekkor megjelenik a terminál ablak.

10. Most kapcsold be a routert. Ha látsz adatfolyamot a képernyőn akkor minden rendben. Ha nem, akkor lehet hardver vagy valamilyen beállítási hiba.
11. Na most kell figyelni! Amikor egy pillanatra megáll az adatsor és kiírja ”Autobooting in 1 seconds” ekkor 1 másodperc alatt be kell írni: tpl (ha nem sikerül beírni, akkor kapcsold ki a routert és kezd elölről. Sikeres beirás esetén megáll az adatfolyam és az alábbit (vagy hasonlót) kell látnod:
ar7100>
12. A következő paranccsal törölni kell a router memóriáját, de ezt pontosan, (többször ellenőrizve) írd be majd a parancs után mindig nyomj ENTER-t.
ar7100> erase 0x9f020000 +0x3c0000
Ez után ezt fogod látni:
First 0x2 last 0x7d sector size 0x10000
125
Erased 124 sectors

13. Következő lépésben a routerre fel kell tölteni az átnevezett code.bin fájlt. Írd be:
ar7100> tftpboot 0x81000000 code.bin
Ha elindúlt a feltöltés, akkor körülbelül az alábbiakat kell látnod:
dup 1 speed 1000
Using eth0 device
TFTP from server 192.168.1.1; our IP address is 192.168.1.1
Filename 'code.bin'.
Load address: 0x81000000
Loading: T T T checksum bad T ################################################################# ################################################################# ################################################################# ################################################################# #################################################################
Done
Bytes transferred = 8126464 (7c0000 hex)
Legyünk türelemmel! Ha kiírja a sikeres feltöltést akkor a már memóriában lévő fájlt „aktivizálni” kell. Ehhez írjuk be a következőt:
14. ar7100> cp.b 0x81000000 0x9f020000 0x3c0000
Ekkor ezt látjuk:
Copy to Flash… write addr: bf020000
done

Amennyiben ezzel is megvagyunk akkor újra kell indítani a router, de csak az OPENWRT SERVICE felületéig. Ehhez írjuk be a következőt:
15. ar7100> bootm 0x9f020000
Ekkor ezt látjuk:
## Booting image at bf020000 …
Uncompressing Kernel Image … OK

Starting kernel …

Linux version 2.6.32.10 (openwrt@wrt1.marcant.net) (gcc version 4.3.3 (GCC) ) #20 Tue Apr 6 15:01:26 CEST 2010
bootconsole [early0] enabled
(És további adatfolyam a képernyőn ..., de legyünk türelemmel!)
16. Ez után írd be a 192.168.1.1-et a böngészőbe, hogy a router OPENWRT felületére tudj menni!
Amennyiben felhasználó nevet és jelszót kér akkor az root.
17. Az OPENWRT felületen keressük meg a System Tools -> Firmware Upgrade menüpontot majd linkeljük be a már letöltött TP-LINK firmware-t ! Majd kattintsunk az Upgrade szövegre !
Pillanatok alatt felmegy rá az új firmware, de addig is legyünk türelemmel. Ne nyúljunk semmihez!
Ha végzett, magától újraindul a router.
Ezzel végeztünk is.
Böngészőbe írjuk be: 192.168.1.1 majd a megjelenő ablakba írjuk be a felhasználó nevet (admin) és a jelszót (admin). Állítsuk be a nekünk megfelelő paramétereket és örüljünk a TP-LINK MR 3420 router ismételt működésének.
18. Vége.
Remélem, nem hagytam ki semmit.

(#3) 7ER


7ER
aktív tag

Kicsit kuszára sikeredett ez a leírás, de remélem hasznát veszi azok, akik "technikai hibát" követtek el.

[ Szerkesztve ]

(#4) kokyt válasza 7ER (#3) üzenetére


kokyt
senior tag

Üdv!

A napokban szereztem egy ilyen routert, és lenne néhány kérdésem az általad leírtakkal kapcsolatban.
Mit jelent pontosan a rossz frissítés? Mit rontottál el?
Minden esetben kell az általad említett kábel, vagy csak a rontott frissítés utáni élesztéshez?
Azért érdekelne, mert a logout-on van egy cikk Speedfire-től, ami a wr1043 openwrt-re térítését taglalja, és gondoltam az alapján megcsinálom én is az mr3420-asomon. De a leírtak egy kicsit elbizonytalanítottak.

A választ előre is köszi!

(#5) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Lenne egy nagyon buta kérdésem,hol tudom beállítani,hogy ha valaki csatlakozni akar hozzám wifi-n keresztül jelszót kérjen?Természetesen TP-LINK MR3420-as típusú routerem van.Próbáltam a Wireless Security menüpontban beállítani,de nem igazán sikerült.

06-3o/9759I39

(#6) Találtgyerek válasza Találtgyerek (#5) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Közben megoldottam.Tárgytalan.

06-3o/9759I39

(#7) Johnnybee válasza 7ER (#2) üzenetére


Johnnybee
csendes tag

Én is sikeresen beleestem egy ilyen firmware hibába, de sehogyan sem passzol a leírás a készülékemhez. Nekem egy MR3420 V1.1-esem van, és mindent úgy csináltam, ahogyan írtad.
Patentul eljutottam a 12-es pontig, ahol már a kiírás sem stimmelt, mert nálam a következőt írja ki:
ar7240>
Amikor elkövetem a 12es pontban leírtakat akkor elindul egy kis számláló ami eljut egészen 61-ig, majd megáll és a következő sor fogad:

61
Erased 60 sectors

Na és persze innentől kezdve már semmi sem stimmel. Talán a memória mérete nincs jól belőve?
Tudnál esetleg erre a helyzetre is valamilyen segítséget nyújtani?
Előre is megköszönöm, ha igen :))

www.szamitogepek.eu

(#8) 7ER válasza Találtgyerek (#5) üzenetére


7ER
aktív tag

Jelszó beállítás: Wireless Security.

(#9) 7ER válasza Johnnybee (#7) üzenetére


7ER
aktív tag

Azzal ne törődj mit ír ki. Csináld úgy, ahogy le van írva és jó lesz.
Én nagyon sokat kínlódtam mire rájöttem.
Amikor sikerült a routert helyreállítanom, többször egymás után kipróbáltam a helyreállítást a leírtak szerint. Lépésről lépésre csináltam, úgy ahogy leírtam.
Az, hogy a hibakód nálad kevesebb az nem baj.
Ha nincs érintkezési hiba akkor semmi gond nem lehet.
Miután kiírta a hibakódot, meg áll. Ekkor kell feltölteni az FW.
13. lépésként a vastagon írt sort kell beírni. Persze minden programnak a már leírttak szerint kell elhelyezkednie a számítógépen, mert különben nem lehet feltölteni.
Ezeket feltétlen ellenőrizd le.
Próbáld ismételten. Sikerülni fog.

[ Szerkesztve ]

(#10) 7ER válasza kokyt (#4) üzenetére


7ER
aktív tag

Pont ebbe a csapdába estem bele.
Nem kompatibilis a program. Ne próbálkozz.
Legjobb tudomásom szerint Az MR-3420-ra nincs OpenWRT program.

(#11) SteveBeard válasza 7ER (#10) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!
Elvileg már támogatja a az MR3420-as routert is.

"21 December 2011

The OpenWrt Release Team would like to announce the final
Backfire Interim Release 1 (10.03.1).

Binaries can be downloaded at http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/

Highlights since Backfire 10.03.1 RC6:

* Added support for the TP-Link TL-MR3420
* Added support for the Netgear WNDR3800
* Added support for the D-Link DSL-2650U..."

Szerintetek?

Steve

(#12) norbyone

Hello mindenkinek. Abban kérném a segítségeteket,h van nekem egy Huawei K4510 vodafon-os modemem, de sajnos nem táogatja a router. Nincs erre v.mi megoldás?

(#13) 7ER válasza norbyone (#12) üzenetére


7ER
aktív tag

Próbáltad a TP-link oldaláról letölteni a legújabb modem (2011.04 havi) frissítést?

(#14) norbyone válasza 7ER (#13) üzenetére

Természetesen, az is van fent... Csak nem ismeri fel a modemet, és a hozzá tartozó bin fájlt, meg nem találok :(

(#15) SteveBeard válasza norbyone (#14) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Ha nincs hozzá bin fájl nem fog menni. Ahogy olvasgattam, még ami a listán van, azzal sem megy mindegyikkel.
Viszont az legújabb openwrt szépen fut rajta, igaz a 3g-s részt nem próbáltam, mert időközben lett adsl. A 4MB memória sajnos leszűkíti a lehetőségeket.
Openwrt-hez elvileg van meghajtó ehhez a típushoz is. [link]
Az openwrt-vel a gari ugrik, ezért személyes véleményem az, hogy jobban jársz, ha beszerzel egy tutira működő modemet. Ha bevállalós vagy, akkor viszont próbáld ki!
7ER leírása alapján a halott routert is újra tudod éleszteni. Köszönet az útmutatásért! :R

[ Szerkesztve ]

Steve

(#16) kezo0718


kezo0718
csendes tag

Sziasztok!

Én most vettem egy ilyen routert és azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e olyan oldalt, ahol pontról pontra végigvezetnek, hogy mit hogy kell beállítanom? A kapott használati útmutató nem a legrészletesebb én meg sajnos nem értek hozzá (ráadásul az angol nyelv ismeretem is egyenlő a nullával :(( ). Esetleg ha elviszem szervízbe, akkor ott be fogják tudni állítani anélkül, hogy nincs a gépemmel és a (vezetékes) netemmel összeköttetésbe? Válaszotokat előre is köszönöm és bocs a hülyé(nek tűnő) kérdésekért...

Üdv, Zoli

(#17) SteveBeard válasza kezo0718 (#16) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Nem vezet végig, de minden következmények nélkül próbálkozhatsz. - > simulator

[ Szerkesztve ]

Steve

(#18) 7ER válasza kezo0718 (#16) üzenetére


7ER
aktív tag

Itt
és itt van némi leírás

Használd értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#19) krisz0531


krisz0531
csendes tag

Helló! Nekem van egy tp-link 3220 router sikerült beállítani a 3g nettet tehát látom hogy van nett kapcsolat de valamiért nem jön át a gépbe.A hálózatnál ki is írja hogy internet kapcsolat van de a Mozilla nem tölt be semmit.Kérdésem hogy a nod meg akadályozhatja hogy betöltse az oldalakat vagy még be kell állítani valamit valahol routeren köszi előre is.

(#20) 7ER válasza krisz0531 (#19) üzenetére


7ER
aktív tag

Szia.
Nálam is volt hasonló, csak nekem a vírusirtó tűzfala tiltotta le a bejövő kapcsolatokat.
Javaslom, hogy meggyőződésképpen kapcsold ki a tűzfalat és próbáld meg úgy, vagy a tűzfal házirendjében engedélyezd a routert.
Nekem a Vipre tett keresztbe, sőt volt olyan, hogy egyik percről a másikra letiltotta a router.

(#21) Adamyno


Adamyno
tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék ezzel a routerrel kapcsolatban.
Digi-s mobilnet lenne rajta. A modem: ZTE MF190.
Ebben a listában sajnos nincsen ilyen eszköz, de Hungary sem választható (csak Other).

Viszont ITT van hozzá bin fájl, de a Conuntry/Location oszlopban csak egy vonal van, miközben a fájlnévben South_Africa_ISP1 van, illetve van még egy ami ugyanaz, csak ISP2.

Mindegyiket leszedtem, de egyikkel sem működik.
1104xx (nem tudom fejből) firmware van az eszközön. Maga a router 1.2 verziószámú.

Valakinek van konkrét tapasztalata ezzel a két kütyüvel? Olvastam itt-ott vásárlói véleményekben, hogy az illetőnek működött, de nem írtak konkrét verziókat. Azt tudom, hogy van újabb firmware már, de ha nem muszáj, nem kockáztatok mert épp tegnap romlott el egy TP-Link router fw upgradelés közben.

Mit gondoltok, mi legyen? Tapasztalat esetleg valakinek?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#22) Adamyno


Adamyno
tag

Megoldódott a probléma. Feltettem a legújabb firmware-t és 2 kattintás múlva minden tökéletesen működött :)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#23) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok!

majd készülök írni róla a logout-on is, de egyelőre ide is bedobom mint érdekességet:
ezen a fórumtémán felbuzdulva fogtam magam és megmoddoltam az MR3220-as, már előbbre openwrt-sített routeremet. alapból egy 32MB-os, 400MHz-es Zentel gyártmányú DDR1 csipp adja a RAM-ját - ezt simán le lehet cserélni egy azonos tokozású 64MB-osra, és még csak utólagos szoftveres hekkerkedésre sincsen szükség...

hőlégfúvóval lekaptam a router alaplapjáról, valamint egy 512MB-os, 8 csippes (samsung K4H511638B-TCB3) noti modulról a cserére szánt IC-ket:

(a 2 közeli elkót ideiglenesen eltávolítottam, és a környező alkatrészeket lefedtem alufóliával. ezzel vigyázni kell, csak a nagyobb alkatrészekre szabad rárakni, mert a forró szél a fóliába kapaszkodva eltolhatja az apróbb smd alkatrészeket)

utána a letisztított padra pákával visszaforrasztottam az új IC-t:

a következő indulásnál a bootloader magától rájött hogy több RAM-ja van:

U-Boot 1.1.4 (Jan 25 2011 - 12:09:11)

AP99 (ar7241 - Virian) U-boot
DRAM:
sri
ar7240_ddr_initial_config(133): virian ddr1 init
#### TAP VALUE 1 = 0xf, 2 = 0x10 [0x0: 0x1f]
64 MB
id read 0x100000ff
sector count = 64
Flash: 4 MB
Using default environment

a kernel töltődés közben is látja:

Memory: 61868k/65536k available (2023k kernel code, 3596k reserved, 366k data, 136k init, 0k highmem)

majd utána is:

root@Gargoyle:/$ free
total used free shared buffers
Mem: 62076 19140 42936 0 2068
Swap: 0 0 0
Total: 62076 19140 42936

látszik, hogy teljes betöltődés után is még 42MB szabad memóriája marad. a moddolás előtt alig 9MB volt ami hamar elfogyott, ha pár programot még el akart indítani az ember...

persze még némi stressz-tesztnek alá kell vetni hogy tényleg stabil e...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#24) Adamyno válasza Peter789 (#23) üzenetére


Adamyno
tag

Szép munka!

Én is megcsináltam egy WR741N-el :) (csak az flash problémák miatt elhalálozott.)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#25) Peter789 válasza Adamyno (#24) üzenetére


Peter789
senior tag

a flash elvileg cserélhető - mondjuk egy 741-essel már nem biztos hogy érdemes küzdeni...

a linkelt fórumon az illető a 4 megás flash-t is 16-osra cseréli, de ott már kell utólag szoftveres oldalon is bűvészkedni nem keveset. azt nem is erőltetem, mert még a 16 mega is kevés (nagyobb SPI flash-t nem is találtam sehol) és már ez is annyiba kerülne, mint egy 1-2 gigás pendrive...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#26) 7ER válasza Peter789 (#23) üzenetére


7ER
aktív tag

Érdemes ezzel küszködnöd? -A változtatási kockázat nincs arányban az esetlegesen nyert szolgáltatással.-

(#27) Peter789 válasza 7ER (#26) üzenetére


Peter789
senior tag

a 32 mega kevés, alig marad belőle szabadon miután betöltődik minden, ami az openwrt-hez tartozik - 1 szálas torrenthez, kicsi webszerverhez még elmegy, de több dologgal hamar meg lehet fogni. a 64 mega már cirka mindenre elég ebben a kategóriában - viszont USB-s, 64MB ramos routert nem kapsz 10e alatt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#28) 7ER válasza Peter789 (#27) üzenetére


7ER
aktív tag

Szia.
Neked MR-3420 routered van?
Ha igen, akkor mit kell letölteni az openwrtről?
Én régebben próbáltam a 3420-at Openwrt-vel de befürödtem vele és vagy egy hónapig pihent a routerem mire rendbe tudtam tenni.
Ne és persze kérdés az openwrt esetében, hogy az usb-s internet modemek támogatása van e?
Várom ezzel kapcsolatos válaszodat.

[ Szerkesztve ]

(#29) Peter789 válasza 7ER (#28) üzenetére


Peter789
senior tag

az enyém 3220-as, de majdnem ugyanaz a kettő, sw oldalról nézve nincsen különbség köztük és hardveresen is csak a wlan oldal más. itt van a telepítés leírása, én ez alapján húztam rá annó, és elsőre sikerült

( csak annyi volt a szépséghiba, hogy a link döglött volt a firmware-hez, és utánatúrva csak egy azonos verziós, de lengyel nyelvű gargoyle kezelőfelületeset találtam - de a google translate segít, megoldom ezen is a beállításokat :) )

spanyolul a 3G élesztéshez is van leírás - nem próbáltam még, mert egyelőre nincsen ilyen modemem, de nem tűnik vészesnek: katt

hónapokkal ezelőtt raktam rá az openwrt-t, akkor még valamelyik 2.6.xx volt a legújabb. most ahogy nézem, a napokban frissítették 3.3.8-as kernelre...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#30) Dr[H]ouse


Dr[H]ouse
csendes tag

Sziasztok!

Hatalmas a Problémám és remélem tudtok segíteni!
Van egy Tp Link Tl-Mr3220 3g-s wifi ruterem, és van egy Vodafonos ZTE-K4510-Z Modemem amivel sajnos nem kompatibilis :( Valaki egy bin fájlt vagy valami más ötletet nem tudna nekem adni hogy tudjam használni a kettőt együtt?? Mert ez igy nem jó nem tudum megosztani a netet a házon belül! :( :(

(#31) Peter789 válasza Dr[H]ouse (#30) üzenetére


Peter789
senior tag

az openwrt alap megoldást jelenthet - oda tuti minden drivert meg lehet találni - bár akkor sem olyan egyszerű hogy csak rádugod és már megy is... melyik 3220-asod van ? a v1.x tégla, vagy az új v2.0 ufó forma?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#32) Dr[H]ouse válasza Peter789 (#31) üzenetére


Dr[H]ouse
csendes tag

A tégla forma van! és igen a 3220.as!
Tudnál segiteni benne??

[ Szerkesztve ]

(#33) Peter789 válasza Dr[H]ouse (#32) üzenetére


Peter789
senior tag

van esetleg valami linuxos múltad, alapismereted ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#34) Dr[H]ouse válasza Peter789 (#33) üzenetére


Dr[H]ouse
csendes tag

Nem igazán sajnos suliban tanultuk keveset telepíteni meg átnézni mit tud maga az a rendszer az ubuntu de ennyi egyébként nem sajnos:(

(#35) Peter789 válasza Dr[H]ouse (#34) üzenetére


Peter789
senior tag

ki kellene derítened hogy pontosan mi is van a 3G adapterben - lehet qualcomm, option chipset, vagy más hasonló. lehet a windows eszközkezelőben is turkálni első körben, de valszeg jópár eleme települ be párhuzamosan - HID eszközök, virtuális sorosportok, stb...

jobb közelítés lenne, ha vmware-be telepítesz egy ubuntu-t, majd ahhoz csatlakoztatod az eszközt (windows alá fel sem kell telepíteni, egyszerűen a vmware-el át lehet adni az eszközt a virtuális gép felé). akkor az lsusb megmondja a pontos azonosítóit, az lsmod-al ki lehet deríteni hogy milyen kernel modulokat húz maga alá, a dmesg-ben pedig látszik hogy milyen eszköz fájlokat pakol be a /dev-be közben. ezek ismeretében már ki lehet deríteni, hogy melyik kész openwrt package-ekkel lehet feléleszteni az eszközt a routeren is

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#36) repvez


repvez
addikt

Nem találtam általános TP linkes topicot vagy ehhez a routerhez igy itt kérdeznék!
A napokban beszerzésre kerül egy tp-link tl-wr842nd wifi router.

Azt szeretném megtudni, hogy az USB-s részen meg tudom azt csinálni hogy egy pendrive-ot vagy HDD-t rátéve bármikor el érjem rola az adatokat mobilon vagy más gépről? illetve távolról letölteni rá adatokat? De gondolom a torrent nem megy igy .
Olyanra gondolok, hogy mondjuk a mobiltelefonon találok egy letöltö linket akkor a letöltés helyének meg tudom addni a távoli routerre dugodt meghajtót és a letöltés már az otthoni ADSL neten történne meg a mobil net helyett?
Illetve ennek a meghajtónak tudok adni weblap kinézetet, hogy a rámásolt fájlokat igy érje el aki tudja a megfelelő belépési adatokat ?

(#37) pocok1970


pocok1970
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a TP-Link MR3420 és a Huawei E372-U8 3G modem "párosról"?
Menni fog a routerben a modem?
A TP-Link kompatibilitási listájában megtaláltam a Huawei E372-t,de U8 nélkül.
Nem szeretnék feleslegesen beruházni!
Előre is kösz a segítségeteket!

(#38) 7ER válasza Dr[H]ouse (#30) üzenetére


7ER
aktív tag

Azt a modemet nem látom a támogatási listában. Csak az a megoldás lehet, hogy a Tesco-ban vagy máshol veszel egy modemet (még kártyát is adnak hozzá) 3-4 ezer Ft.
Ha tudod függetleníteni, akkor bármilyen lehet és nem csak vodás.
Én is a tesco-ban vettem egyet és függetlenítettem. Tökéletesen működik.

(#39) hemo


hemo
tag

Semmi bonyolult frissiteni a firmwaret, nem volt nálam semmi gond..kiváncsi leszek támogatja-e majd digis modemet..

(#40) Petyus1


Petyus1
tag

Kérdésem hasonló a hárommal ezelőttihez. MR3420, Telenoros Huawei E372. Gondolkodom a vásárláson, csak vajon műxik-e?
A TP-Link compatibility list szerint not ISP specific-ként tudja, csak vajon Telenorosként is?

[link]

Előre is köszi, ha valaki segít!

(#41) 7ER válasza Petyus1 (#40) üzenetére


7ER
aktív tag

Szia.
Támogatja a modemet.
Ha még nem frissítetted a router-t akkor tedd meg. Töltsd le a legújabb SW-t és utána működni fog a leendő modemmel.
Egyébként ami modem az "Other Location" listában megjelenik azt midet támogatja.

(#42) Petyus1 válasza 7ER (#41) üzenetére


Petyus1
tag

Köszi szépen. Még nem vettem meg egyik kütyüt sem, de akkor asszem megrendelem.

(#43) pamele válasza Petyus1 (#42) üzenetére


pamele
csendes tag

És mire jutottatok a MR3420 E372 párossal? Működik? Én is megvenném...

Köszi:

pamele

(#44) 7ER válasza pamele (#43) üzenetére


7ER
aktív tag

Szerintem a kérdésed felett ott van a válasz.
De ha akarod akkor ismét Itt a válasz.

(#45) Petyus1 válasza pamele (#43) üzenetére


Petyus1
tag

Végül is semmire nem jutottam. Megvettem a Telenortól a Hipernet21-es csomagot. 3 településen próbáltam ki, amelyik mindegyikén van DC-HSPA+ szolgáltatás (Telenor info szerint is), de 2-3Mbit jött csak át. Úgyhogy megköszöntem a Telenornak, és visszaadtam az előfizetést. Jelenleg ez a mobilnet szvsz még csak a játék, ill. végszükség kategóriában van. Lehetőség persze van benne, de most 2012-ben még csak főleg a marketing megy a Mbitek helyett.
Mivel mazó vagyok lehet kipróbálom a maradék 2 céget is. Ha jól láttam, az általuk biztosított cuccokat még nem ismeri a TP-Link.

Voda: K4510
Trémobil: E372-U8 (na az U8-tól félek, mert biztosan bekavar)
E398-U1 (100Mbit. elvileg... :( ezt viszont még nem ismeri)

Egyenlőre ennyi...

(#46) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

havernak mr3420 rev 1.2 és sajnos olyan firm van fent amin nem fut a failsafe csak serial megoldás, kábel megvan minden megvan de nem látok semmit sem, a leírás szerint csináltunk mindent, de nem tudjuk kell-e ellenállás erre a verzióra is!

itt van egy leírás ezt még végigzongorázom rajta hátha!!!

http://sukaweb.blogspot.hu/2012/07/debricking-mr3420mr3220.html

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#47) 7ER válasza vzoli1987 (#46) üzenetére


7ER
aktív tag

Az ellenállások kellenek. Sajnos azok nélkül nem működik.
A router illetve az adapter kimenet nyitott kollektoros tranzisztor (NPN) és csak a - (minusz) jelenik meg rajta.
Ahhoz, hogy a szabályos négyszög jel megjelenjen kell a + feszültség is. Mármint az ellenálláson keresztül.
Lényeg, hogy mind az Rx mind a Tx jelölésre oda kell tenni az ellenállást. Ekkor fog működni.
Sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#48) vzoli1987 válasza vzoli1987 (#46) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

váááá sikerült, nyanvadt tűzfal bekavart nála (AVG), raktam az újat inkább openwrt attitude adjustmentset

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#49) vzoli1987 válasza vzoli1987 (#48) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

a képen meg xon/xoff van és azt itt nála none-ra kellett állítani csak úgy fogadta el a bin fájlt

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#50) taranis


taranis
addikt

Sziasztok! Gondolkodom egy TL-MR3420 v2 (ufó forma) megvételén. LTE sticket szeretnék hozzá. Jelenleg a T-nél Huawei E3131As-t, és Huawei E398U-1-t látok, egyik sincs a készülék support listáján. Van valakinek tapasztalata, hogy működnek e ezek?

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.