Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#24301) Vhiktor válasza Snoop27 (#24300) üzenetére


Vhiktor
veterán

Olyan árban mint ahogy apayhip oldalon a többi.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24302) Snoop27 válasza Vhiktor (#24301) üzenetére


Snoop27
őstag

Rendben. Ma üzemelem be a tv-t, találtam neten valami beállitásokat, ha nem jönne be akkor mindenképp hozzád fordulok, bár nem olvastam visszajelzést ki mennyire volt megelégedve vele, de biztos jó ha mások is téged ajánlanak.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#24303) Celtis válasza (ex)Cat (#24294) üzenetére


Celtis
veterán

Ha a főmenüben a videókban megjelenik ez az SMB megosztás, akkor ott az opciókon* belül a tartalom megadása menüpontban lehet beállítani, hogy mit tartalmaz a forrás és milyen scrapert használjon.

Ha meg sem jelenik az SMB megosztás, akkor a forrás hozzáadását kell elvégezni. Megadod az elérési utat és ugyanúgy a tartalmat.

*Az egyetlen probléma, hogy a tv távirányítóval nem tudod előhozni a kontext menüt. Erre a legegyszerűbb megoldás, és ezt javaslom is megcsinálni, a keymap editor addon telepítése. Az addon segítségével pl. a távirányító kék gombját lehet beállítani a context menü előhozására. Én még a sárgát szoktam beállítani info gombnak. Meg egy rakás más dolgot. Az addon használata nem egészen triviális. Ha valaki nem boldogul, szóljon.
De itt egy jó guide. Pont a context menüt rendeli hozzá egy gombhoz.

De meg is tudom osztani az xml fájlt, amit egy Kodi mappába kell feltölteni és akkor egyből mennek ezek a gomb mappelések. Ebben az a buktató, hogy alapból egy fájböngésző nem látja egy bedugott pendrive-on az xml fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#24304) Vhiktor válasza Snoop27 (#24302) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amit adok az más C835-nek az éáltalam kalibrált beállíításai. Persze van szórás a panelek között, ezért biztos nem lesz olyan mintha egyedileg kalibráltam volna. Ha tökéletes kalibrált kép kell, akkor egyedileg kell kalibrálnom.

Azért fizetős a payhipen a beállítás, mert nekem a csatornából és a tezstekből semmi bevételem nincs, csak rengeteg munkám benne, ez a csatorna fenntartásához kell (nem tartja fent, de sokkal jobb mint a semmi :) ).

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24305) Snoop27 válasza Vhiktor (#24304) üzenetére


Snoop27
őstag

Teljesen érthető.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#24306) g@bo


g@bo
nagyúr

hát urak, beüzemeltem a 43c645 öt, nem azt mondom, hogy egy csoda, de egy komoly pozitiv csalódás.
nem azt mondom hogy a samu QN90B gépet azonnal kidobom, de abban most nem vagyok biztos, hogy megért közel 3x árat.. :D

(#24307) Snoop27 válasza g@bo (#24306) üzenetére


Snoop27
őstag

Pedig azt gondoltam, hogy a QN90 több kategóriával van fölötte, legalábbis az ára mindenképp. :U

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#24308) ρσгτσ válasza Snoop27 (#24307) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Több kategóriával van felette. Az más kérdés, hogy ez kinek mennyit ér. Ráadásul ezen a márkán belül van jobb alternatíva Mini LED -ből.

2021 -ben én Samsung -ot választottam. Mostani ismereteimmel és felhozatallal inkább TCL Mini LED -et vennék.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#24309) Snoop27 válasza ρσгτσ (#24308) üzenetére


Snoop27
őstag

Nekem jelenleg még a Sony XF90 van a nappaliban amit sikerűlt nagyon jól beállitanom, el sem tudom képzelni mivel lehet jobb a TCL miniled, de egymás mellé teszem majd őket, hogy meggyőzzem magam a jó döntésemről.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#24310) rainman72 válasza Snoop27 (#24309) üzenetére


rainman72
nagyúr

Feketében biztos :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24311) petikeke


petikeke
tag

TCL C645-öm van és nem kötöttünk be TV adást, de ritkán hiányzik mégis. Esetleg nem tudtok valami app-t, vagy módszert, hogy lehetne lehetőleg ingyen nézni, vagy a legolcsóbban?

OnePlus 7t

(#24312) Öcsielvtárs válasza petikeke (#24311) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Sweet tv?

Samsung A54

(#24313) Celtis válasza Snoop27 (#24309) üzenetére


Celtis
veterán

XF9005-ről váltottam C805-re. A fekete az ami mellbevágó a TCL-en. Viszont streamingen mozgásproblémákat vélek felfedezni. Remélem ezen majd javítanak. Nem váltanék vissza.

(#24314) Celtis válasza petikeke (#24311) üzenetére


Celtis
veterán

MindigTV földfelszíni sugárzás. kb. 10 csatorna ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#24315) g@bo válasza Celtis (#24314) üzenetére


g@bo
nagyúr

már ahol fogható, szembe a hármas határheggyel, igen.

amugy ez a sweet cuki, jó olcsó... külön röhej, hogy a kereskedelmi adókat (vakulásig reklám) is van pofájuk beszámolni a nyújtott csatornákba, pl. hitvány M1 meg kinek kell, még ingyen? se. a többi ismeretterjesző csatorna is elmehet a... ott is reklám hegyek, és pár hónap után feltűnik, hogy ismétlések ismétlése megy.

(#24316) Celtis válasza g@bo (#24315) üzenetére


Celtis
veterán

Nyilván, de szerencsére elég jó a lefedettsége. Volt már akinek itt valamelyik topikban ajánlottam. Nem is tudott róla. Egy darab dróttal bejött neki az adás. Nagyon hálás volt az ötletért.

Azt nem tudom, hogy a tv-re fel lehet-e valahogy heggeszteni a mindigtv go appot. Mobilon elég jó.

(#24317) dhorvath97


dhorvath97
friss újonc

Sziasztok!

Segítségeteket, illetve tanácsot szeretnék kérni. 2023.12.18.-án vásároltam az Euronicsban egy 55C735-ös készüléket. Január elején elkezdte produkálni azt a hibajelenséget, hogy függetlenül streaming/kábel tv/konzol tartalomtól bizonyos időközönként újraindul (fekete kép - piros TCL logó - Google tv logó animáció - kezdőképernyő). Eleinte ritkán produkálta az előbb említett hibajelenséget, de az elmúlt napokban egy 2-3 órás bekapcsolás alkalmával többször is. Rohadt idegesítő, függetlenül attól, hogy teljes mértékben elégedett voltam eddig a készülékkel. Próbáltam utánakeresni a hibajelenségre az interneten, de nem találtam választ. Feltételezem ez inkább hardveres jellegű probléma... Holnapi napon tervezem érvényesíteni a bolti garanciát, csak kiváncsi voltam, hogy esetleg belefutottatok-e már hasonlóba.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#24318) Vhiktor válasza dhorvath97 (#24317) üzenetére


Vhiktor
veterán

Factory reset volt? Aramtalanitottad pár percre?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24319) dhorvath97 válasza Vhiktor (#24318) üzenetére


dhorvath97
friss újonc

Most nyomtam egy gyári beállítások visszaállítását. Köszönöm a tanácsot, meglátjuk lesz-e javulás...
Kiállított (utolsó) darab volt a boltban, nyilván gondolom az se feltétlenül tett jót neki. Azért mertem megvásárolni, mert a boltvezető elmondása szerint pár napja volt még csak kirakva.

(#24320) Vhiktor válasza dhorvath97 (#24319) üzenetére


Vhiktor
veterán

Reméljük megoldja vagy az arsmtqlanitqs is tud csodákat tenni.

Kereskedőnek semmit nem szabad elhinni, ő ebből él.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24321) szkutyi válasza Vhiktor (#24320) üzenetére


szkutyi
őstag

Még azt sem amit kérdez :D

(#24322) boborján2 válasza dhorvath97 (#24319) üzenetére


boborján2
aktív tag

Tök mind1 hogy a boltban megy bele az óra, vagy otthon. Biztosan nem attól lett hibás.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#24323) LP700-4


LP700-4
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Más is tapasztalt már ilyet?
Pár napja használok egy TCL 55C805-ös készüléket. A képe pazar meg minden nem is ezzel lenne a baj. Adott egy számítógép amiben egy rtx 3080-as kártyával van összekötve a tv hdmi 2.1-el minden jó helyre van dugva, a kábel is jó ezeket már kizártam.
A 4k 120Hz is működik, a probléma akkor kezdődik amikor a VRR működésbe lép ami elengedhetetlen, de ez okoz egy igen zavaró vibrálást a képen. Nem tudom, hogy a készülék a hibás, vagy a firmwares bug. Valaki tapasztalt hasonlót?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#24324) ETOM válasza LP700-4 (#24323) üzenetére


ETOM
addikt

Persze nekem a c835 ilyen jó egy éve már. Mindig legfrissebb fw. Nem tudom tudják e javítani valaha.

Ha ehhez hasonló: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24325) winters123 válasza LP700-4 (#24323) üzenetére


winters123
tag

Nem hibás, sajnos ez ilyen. Nem a TCL hibája. Más tévéken is előfordul. Keress rá nyugodtan a VRR flickering-re youtube-on. A VRR-nek még ki kell forrnia magát, vagy nem tudom. Nem találtam rá megoldást. Igazából a DLSS FG-vel (vagy neked az FSR 3-al) tárgytalan is.

[ Szerkesztve ]

(#24326) LP700-4 válasza winters123 (#24325) üzenetére


LP700-4
tag

Köszönönöm a válaszokat és a segítséget! :R Olednél olvastam erről, nem tudtom hogy az lcd-nél is jelen van ez. Elég kiábrándító, mert ennél a készüléknél a gaming része nagyon reklámozva van. Testvéremé a tv őt annyira nem zavarja. Én megőrülnék tőle. Pici OFF: Akkor én szerencsés lennék, hogy a samsungom nem csinálja ezt?

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#24327) Vhiktor válasza LP700-4 (#24326) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azoknál a tcl tvknel amik nálam jártak tesztelesen egyiknél sem tapasztaltam. Gsync demoval is.megneztem semmi gond nem volt. Igaz pcn nem játszok sokat, de ps5n semmi ilyen probléma nem volt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24328) ρσгτσ válasza Vhiktor (#24327) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Konzolon nem is sűrűn jön elő ilyen probléma. Egy-két esetben, illetve egy-két TV -nél volt már, de annyira nem jellemző.

Pl. Xbox -on Halo Infinite -nél volt ilyen az elején. Illetve Q szériás konkurenciánál voltak szoftveres gondok, ami például Warzone -nál, Division 2 -nél, egyebeknél nagyon látszott.

Szóval van hogy a TV szoftvere okozza, van hogy más.

Én a legutóbbi konzol generációk óta talán 2 játéknál láttam ilyet, de már meg nem mondom melyik volt. Igaz, hogy egyik esetben sem TCL -en jött elő, de én más márkákat használok játékra.

TCL csak pár alkalommal került elő ilyen témában.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#24329) Vhiktor válasza ρσгτσ (#24328) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha tudzs mondani olyan PC játékot aminél fixen előjön, beleveszem a tesztbe. :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24330) rumkola válasza Vhiktor (#24327) üzenetére


rumkola
veterán

PS5-ön nálam tökéletes a VRR, PC-n Nvidia kártyával is működik (G-sync), de amikor az FPS (pl. töltőképernyő 30fps) leesik a VRR tartomány alá, akkor vibrálgat a brightness hirtelen változásai miatt. Sajnos nincs a TV-n brightness lock.
Amúgy élhető és használható így is.
Hardveres G-synces kijelzőnél tudtommal nem fordul elő. Lehet, hogy AMD VGA-val sem.

[link]

vrr brightness flickering néven rákereshető

[ Szerkesztve ]

(#24331) rumkola válasza Vhiktor (#24329) üzenetére


rumkola
veterán

Nálam Forza horizon 4 töltőképernyőn látszik legjobban.

(#24332) Vhiktor válasza rumkola (#24330) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem vagyok benne boztos, hogy ez a tv hibája, lehet a gsync hibája is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24333) Vhiktor válasza rumkola (#24331) üzenetére


Vhiktor
veterán

Xbox vagy PC?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24334) ρσгτσ válasza Vhiktor (#24329) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem tudok sajnos, mert nem használok PC -t. Csak konzolról tudok nyilatkozni. Illetve emiatt láttam PC vonatkozású panaszt is, de nekem azzal nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#24335) rumkola válasza Vhiktor (#24333) üzenetére


rumkola
veterán

PC

(#24336) ETOM válasza rumkola (#24330) üzenetére


ETOM
addikt

Csinálja nálam RX6800 a kari. Megpróbálom előidézni mindjárt. :D

(#24337) winters123 válasza rumkola (#24330) üzenetére


winters123
tag

Nálam pl. PS5-ön a God of War Ragnarök vibrál VRR esetén.
Szerintem önmagában beszédes, hogy annak a menüjében van külön opció, ami a VRR vibrálást hivatott csökkenteni, de az sem váltja meg a világot.

A szabvány, működési elv a szar (kiforratlan), nem az eszközök.

Felesleges bajlódni vele, érdemit nem veszít vele az ember, ha nem használja.
PC-n a DLSS/FSR frame generation technológiák úgyis feltolják 100 köré az FPS-t, a konzolokon meg bírják már a játékokat úgy megcsinálni, hogy hozzon egy fix FPS-t, ha már egy hardverre kell csak optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#24338) rumkola válasza winters123 (#24337) üzenetére


rumkola
veterán

Szerintem ez a kijelzők hibája. Más-más HZ-en más-más a brightness szintjük.
Ezt kellene lockolni.

Hardveresen kéne brightness lock a kijelzőbe.

[ Szerkesztve ]

(#24339) Vhiktor válasza rumkola (#24338) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez nem teljesen igaz. Pl 23.9876 hz-en is hajszál pontosan ugyananyi a féynerő mint 120 hz-en, műszerrel mérve.
Esetleg inkább arróol ban szó, hogy szarul működik a VRR a tv-ben (a panel nem tudja elég gyrosan modulálni a képfrissítést) vagy maga a VRR megvalósítás a rossz.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24340) rumkola válasza Vhiktor (#24339) üzenetére


rumkola
veterán

Igen, lehet ez jobb megfogalmazás. Talán olyan gyorsan változik a hz, hogy nem tudja lekövetni.

(#24341) winters123 válasza rumkola (#24338) üzenetére


winters123
tag

És a PS5-öt olyan TV-vel használod, azért nincs ott problémád, a PC-t meg egy másik TV-vel?
Vagy hogy áll ez össze azzal, hogy PS5-ön bezzeg nem tapasztaltad?

[ Szerkesztve ]

(#24342) szkutyi válasza Vhiktor (#24339) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen!van és kurvara nem képes rá...ez akárhogy is nezzük, durva....

(#24343) winters123 válasza Vhiktor (#24339) üzenetére


winters123
tag

Mivel VRR-re láttam már LG OLED és Samsung Mini LED sirámokat, szerintem minimum a szabvánnyal is vannak bajok.

(#24344) 7Heads Drago válasza vonSux (#24281) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha már hangtechnika én JBL alá nem mennék.
A Samsungnak nem ez a fő profilja.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24345) rumkola válasza winters123 (#24341) üzenetére


rumkola
veterán

Ugyanaz a TV, PC és PS5 is rá van dugva. PS5-ön egyszer láttam a Pókember menüjében, de újraindítás után már azóta nem látom ott sem (se Pókember 1 se a 2 nem vibrál).

Egyébként annyira nem durva a jelenség, mint az itt leírtakból lejön. PC-n csak néhány játék töltőképernyőjén látható zavaróan, játék közben nem igazán veszem észre.

(#24346) rainman72 válasza vonSux (#24281) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hamár TCL topik :D
A TS8132 teljesen jó választás,azt használok.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#24347) 7Heads Drago válasza rainman72 (#24346) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na ez jónak tűnik. Nem is tudtam hogy van ilyenjük is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24348) 7Heads Drago válasza petikeke (#24311) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szerintem regisztrálhatsz ha telekom tv go-ra is. Szerintem nem feltétel hogy ügyfél legyél. Csak nyilván korlátlan net kell hozzá.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24349) Vhiktor válasza winters123 (#24343) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én szerintem is ez van. Ha jól emlékszem talán 48 Hz alatt az algoritmus többszörözi a hz-et, hogy leglább 48 legyen és szerintem ekkor jön elő a probléma.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24350) joydrv válasza 7Heads Drago (#24344) üzenetére


joydrv
tag

A Samsung már évekkel ezelőtt megvette a Harman csoportot. Így többek között a Harman Kardon, JBL, AKG, Infinity, Revel ... stb cégek is hozzá kerültek.
A Samsung soundbarokat a Harman és a JBL fejleszti, azért szólnak olyan jól.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.