Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#23701) szkutyi válasza TheSuperben (#23700) üzenetére


szkutyi
őstag

Ne agyalj rajta.hidd el..csapja hozzá egy kicsit és vegyel egy tv-t ;)

(#23702) balu1977 válasza boborján2 (#23699) üzenetére


balu1977
senior tag

Köszi. Ez volt a baj.

(#23703) Swami válasza Peter.70 (#23698) üzenetére


Swami
senior tag

Lehet. Reggel küldtek egy sms-t, hogy aznap szállítják. Ott volt a futár telszáma, felhívtam, hogy mégis mikor jönnek úgy approximatíve, mert nem tudok egész nap otthon ülni és a kaput lesni. Mondta, hogy kb 3 körül. Fél 4-kor ott voltak.
Szerintem meg lehet azt is beszélni, hogy csörögjön rád.

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#23704) 7Heads Drago válasza Peter.70 (#23681) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az 50" meg 300k....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23705) ETOM válasza Szbyyke (#23579) üzenetére


ETOM
addikt

Valaki felrakta már? Vélemény?

(#23706) 7Heads Drago válasza Peter.70 (#23698) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De majd hogyne. Ha kicsit olvastál volna tudnád hogy problémás az EMAG. Örülj neki ha megkapod. Reméljük így lesz. [link]
Megbízhatatlan webáruházak logói
Ennyi pénzt én nem bíznék egy kétesélyes cégre. Akkor se ha utólag fizeted, mivel a gariztatással meg a pénzvisszatérítéssel is gondok vannak.
A TCL-nek van EU-s gyára is vagy csak kínai?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23707) rumkola


rumkola
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#23708) Balika00001


Balika00001
lelkes újonc

Sziasztok! A Game Bar-t hogy tudom elővarázsolni? C845. Köszi

(#23709) B.Gábor 76


B.Gábor 76
kezdő

Sziasztok húúú 50 c645 ön gondolkodom.most 50 p715 van.simán digi beltéris HBO Netflix Skyshow rá használnám.715 el semmi probléma nem volt nem fogyott akadt...arra amit írtam jó.olvastam itt jót rosszat...Aki erre használja csak tudna segíteni?meg a véleményére. köszönöm szépen.

(#23710) winters123 válasza Balika00001 (#23708) üzenetére


winters123
tag

Hosszan nyomod a 3 vizszintes csikos gombot a taviranyiton.

(#23711) winters123 válasza 7Heads Drago (#23706) üzenetére


winters123
tag

Igen, Lengyelorszagban. Az EU tevek tudtommal kivetel nelkul ott keszulnek.

(#23712) Balika00001 válasza winters123 (#23710) üzenetére


Balika00001
lelkes újonc

Köszi. Erre soha nem jöttem volna rá magamtól.

(#23713) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok, ki lehet kapcsolni valahogy C805 esetében, hogy bekapcsoláskor ne ajánljon fel opciókat az USB-n folyamatosan rajta lévő adathordozóval kapcsolatban?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#23714) st6969 válasza Peter.70 (#23698) üzenetére


st6969
őstag

Az ország minden részében mások viszik, így különbözőképpen is állnak hozzá. Sok olyat olvastam, hogy kérdés nélkül kibontotta a futár. Ezen pislogtam, de mivel többen írták, mondom, biztos igaz. Én nem voltam otthon, mondtam a zasszonynak, hogy kérdezze meg finoman, hogy kibontanák-e (ha igen, mehet egy kis borravaló), erre ők, áhh, dehogy, ez nekik nem feladatuk...normálisak voltak egyébként, de ezt nem csinálták meg. Lefotózták (gondolom, hogy épségben vagy a csomag), és csá.
Később, ahogy pakoltam a dobozt, akkor látom, hogy pár extra szolgáltatás be van x-elve a címkén, pl. értékbiztosítás, stb. tudomisén... ééés doboz kibontása a vevő előtt :Y Tehát, konkrétan ez egy megrendelt szolgáltatás (amiért gondolom az emag fizet), amire (esetemben) tojik a futár. Egyébként meg tökmindegy, videóval bontsd fel. Amúgy sem tudnál mást kiszúrni, csak azt, hogy be van törve a képernyő. Arra meg kicsi az esély, ha a doboz sértetlen.
Egyébként előtte fél órával engem hívott. Szerintem téged is fog, nekik is érdekük, hogy le tudják adni a cuccot, ha már elmentek hozzád.

(#23715) st6969 válasza silboy (#23713) üzenetére


st6969
őstag

Én egy USB hosszabbítóval használom, hogy kényelmesen hozzáférjek. Egész egyszerűen kihúztam. Csatornalista áttöltéshez dugtam be. Nem is tudom elképzelni, hogy mi máshoz használnám még gyakran (filmhez ott a plex).

(#23716) Stealth válasza st6969 (#23714) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nekem is kibontották a futárok az emagon vett C805-öt. Sameday.
Érkezés előtt hívtam őket, hogy várom a tv-t, 15 perccel érkezés előtt hívtak, hogy jönnek. Felhozták, megnéztük, ittak egy kv-t és elmentek.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#23717) DaVE-1


DaVE-1
tag

TCL 50C805

Nézem bőszen a monitoromon a kis sorozataimat és mellettem egyszercsak magától bekapcsol a kikapcsolt tv.
Ez valami ficsör beállítás vagy mi ez?

(#23718) wonderland


wonderland
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam az Euronicsban egy TCL 55C805-öt. A mai napon észrevettem, hogy van egy hibás zöld pixel a képernyőn. Mit lehet ezzel kezdeni? Garancia/csere?

Köszi a válaszokat előre is.

(#23719) balu1977 válasza wonderland (#23718) üzenetére


balu1977
senior tag

Szerinted? Megjavulni nem fog.

(#23720) DaVE-1 válasza wonderland (#23718) üzenetére


DaVE-1
tag

Garancia? Kiröhögnek emiatt..simán küld vissza és állj el tőle azt veszel egy másikat jobban jársz

(#23721) wonderland


wonderland
csendes tag

Üzletben vásároltam, ha visszaviszem cserélik másikra vagy így is el lehet állni a vásárlástól?

(#23722) ρσгτσ válasza wonderland (#23718) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Állandóan kint van a zöld pixel, vagy csak akkor, ha valamit nézel HDMI -n keresztül? Pl. konzolon játszol.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23723) Peter.70 válasza wonderland (#23721) üzenetére


Peter.70
őstag

Ha nem online rendelted, akkor nem él a 14 napos elállás.
Ha online rendelted, akkor mindegy hogy futár vitte, vagy személyesen vetted át akkor is él a 14 napos elállás.

(#23724) wonderland válasza ρσгτσ (#23722) üzenetére


wonderland
csendes tag

Állandóan, de konzolon mintha erősebb lenne

(#23725) ρσгτσ válasza wonderland (#23724) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ha ott helyben bizonyítható a hiba, akkor nincs semmi gond. Ezért kérdeztem, hogy milyen esetben produkálja.

Más esetben is látszik, tehát az üzletben is produkálni tudja a hibát, akkor a 3 munkanapos cseregaranciával tudsz élni bolti vásárlásnál.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23726) Balika00001 válasza ρσгτσ (#23722) üzenetére


Balika00001
lelkes újonc

Nálam a Game Mode-ban Xbox konzollal van egy piros pixel. Ha kikapcsolom a Game Mode-t akkor eltünik.

(#23727) Peter.70 válasza ρσгτσ (#23725) üzenetére


Peter.70
őstag

A 3 napos csere garancia csak olyan készülékekre érvényes, ahol műszaki / rendeltetés szerü működést akadályozó probléma van. Egy pixel hiba nem feltétlenül az. Ezt szerintem üzlet / gyártó függő

(#23728) wonderland válasza ρσгτσ (#23725) üzenetére


wonderland
csendes tag

Köszi, holnap visszaviszem.

(#23729) boborján2 válasza 7Heads Drago (#23706) üzenetére


boborján2
aktív tag

Jó ez a csoport :) .

Sajnálom akit csalódás/kár ért ,de olvasgatva ezt a remek gyülülekezetet van pár user error!

Pl. az ember akit viberen értesítettek a csomagról , de ő nem használja a vibert ,ezért nem tudta átvenni.
What? Akkor mi a túrónak telepítetted és kapcsoltad a viber fiókot a telefonazámodhoz?
Neki szerintem küldhetsz ajánlott levelet is , átveszi , nem olvassa el aztán nyilván fel lesz háborodva.

Szóval biztosan van sok jogos panasz , de nagyon sokat erős fentartásokkal kell kezelni!!

A fogyasztóvédelmet is csak módjával.
Engem mikor a trékom rommá szívatott ,a panaszommal megkerestem 1-2 embert a fogyasztóvédelemnél. Érdekes módon gyorsan és ügyeeen le lettem pattintva.
Úgy látszik vannak akiknek kiemelt helyük van náluk és van akivel nem kell foglalkozni.
Mintha csak egy bűvös lista lenne hogy melyik cég a tabu és melyik nem.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23730) ρσгτσ válasza Peter.70 (#23727) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Rendeltetésszerű használatot befolyásolja, ha a képedbe világít egy pixel, ami "nem vált át". Sötét képnél például kifejezetten zavaró tud lenni, és nem kell hozzá közel ülni.

De azt én is el tudom képzelni, hogy ilyennel el akarnak hajtani. Szerencsésebb eset, hogy itt a kereskedővel, és nem a gyártóval kell megküzdeni, aki (lehet) bizonyos pixelszám alatti problémával szóba sem áll veled.

Innentől már az ember habitusán múlik, hogy mit ér el.

Egyébként pont az ilyenek miatt ajánlott az online vásárlás. Nincs gond az elállással és nem kell magyarázkodni sem. TV -t soha nem vennék személyesen a boltban.

Esetleg indulás előtt még felhívhatja az üzletet vagy az ügyfélszolgálatot, hogy ők mit mondanak. De ha ez valóban minden módban látszik és könnyen bizonyítható az üzletben is, akkor én tuti nem hagynám őket élni.

Szerk.:
MM egyébként ebből a szempontból egyszerűbb eset, mert sokkal könnyebb áttolni náluk 3 napon belül a cserét. Csak ők meg nem árulnak TCL TV -t...

Még egy gyári visszaállítást meg lehet próbálni, de esélyes, hogy nem fog segíteni.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23731) ρσгτσ válasza Balika00001 (#23726) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ilyenről már volt szó korábban. Más TV márkánál és más konzolnál is. Ha online vásárlás volt és még benne vagy a 14 napban, akkor én valószínű elállnék...

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23732) st6969 válasza ρσгτσ (#23730) üzenetére


st6969
őstag

"Egyébként pont az ilyenek miatt ajánlott az online vásárlás."
Pontosan. Ez egy iskolapélda erre. Eszembe sem jutna offline venni műszaki cuccot akkor sem, ha a bejárati ajtóm a Media Marktba nyílna. Egy memóriakártyát is online vásárolok, nemhogy egy több százezres tv-t.

(#23733) flash-


flash-
veterán

továbbra is meg megakad (belagol picit)a kép amikor filmezek(tcl c725 ), mindegy hogy 1080p vagy 4k dv..
már ujratelepitettem a vimut de hiába..
v576 google tv a rendszer.
vagy tegyem fel a legújabbat, a v578?

(gondolom a v599 az nem jó erre mert a telegram leirasban azt írja hogy az a c728,c825 hoz való)

mi lehet az oka ennek a pillanatnyi kép megakadásnak-ugrásnak?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23734) ρσгτσ válasza flash- (#23733) üzenetére


ρσгτσ
őstag

559 -es FW -vel próbálkozz. Bár Vimu -t nem vágom milyen rajta, mert nem használom. Korábban itt is linkelte az egyik fórumtárs.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23735) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Tcl 43c646 tv-hez milyen fali konzolt ajánlanátok, ami kihúzható és elfordítható is, ha nincs rá szükség akkor visszatolható a fal síkjára?

Erről esetleg vélemény:


Köszönöm! :R

(#23736) Celtis válasza Gtaati (#23735) üzenetére


Celtis
veterán

A Stell Sho tartók ajánlottak.
A képedről nem derül ki a típus. Legfeljebb azt lehet mondani rá hogy igen ez egy kihúzható elfordítható tv tartó konzol.

(#23737) mrmft válasza wonderland (#23728) üzenetére


mrmft
senior tag

14db vagy 16db, most pontosan nem elmlekszem rossz pixelnel tekinti hibasnak a TCL a 4k-s kijelzoket.

(#23738) balu1977 válasza flash- (#23733) üzenetére


balu1977
senior tag

Nálad a hálózat lesz a hibás.

(#23739) kenicsab válasza Gtaati (#23735) üzenetére


kenicsab
csendes tag

Én egy ilyet rendeltem ma,
Esperanza TITAN 26"-70" LCD TV/Monitor fali tartó - Fekete:
[link]
65-s TCL hez lesz, a jövő héten tesztelem.
ár ~10k

(#23740) Celtis válasza mrmft (#23737) üzenetére


Celtis
veterán

Azt gondolom, hogy a döglött (sötét) és beragadt (világító) pixelek megítélése más kell hogy legyen. Míg pár döglött pixel is alig észrevehető, egyetlen folyamatosan világító is nagyon zavaró tud lenni.

(#23741) Cartmenn válasza Gtaati (#23735) üzenetére


Cartmenn
tag

Nekem a 75öshöz ez van -- SAL lcdh31 --75kilóig terhelhető

(#23742) Redlight2 válasza Gtaati (#23735) üzenetére


Redlight2
tag

Szia. Ma pont ilyen dyras falikonzollal raktam fel egy itthon a konyhàban egy 43" c645-öt. Igényeimnek megfelel, stabilan tartja a tv-t. Ki-Be tolhatò vele.

(#23743) Gtaati


Gtaati
őstag

Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszokat! Végül rendeltem a Stell sho 5610-t, későbbiekre is elegendő lesz :) :R

(#23744) 7Heads Drago válasza Gtaati (#23735) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én ezt vettem:
stell sho 5600
Még nem raktam fel, de nagyon tetszik. Masszív stabil cucc. És ez 90fokig elfordulhat, szóval teljesen merőleges lehet a tv a falra. 48-49 cm-re jön ki a faltól maxon.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23745) Redlight2


Redlight2
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.A 43" c645-nek mi lenne az optimàlis képbeàllítàsa streamingre és hdmi-n érkező sdr tv adàsra? Milyen "képjavítò" funkciòkat érdemes bekapcsolni, illetve kikapcsolni? :R

(#23746) Vhiktor válasza Redlight2 (#23745) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kb az ami a 735 videomban van.
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23747) Redlight2 válasza Vhiktor (#23746) üzenetére


Redlight2
tag

szuper, köszi! :) :R

(#23748) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Sziasztok lehet buta kérdés de: c745, hgig opciót megtaláltam, de most melyik állás az on? Nem írja, és van hogy balra van nem jobbra. (Alapból balra volt a kocka)

(#23749) Vhiktor válasza whitezo88 (#23748) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha a game Bart behozod ott úgy emlékszem írja, hogy be van e kapcsolva.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23750) TSD001


TSD001
újonc

Sziasztok,

Leadtam egy rendelést a neten található többségében pozitív tesztek/vélemények alapján egy C805-re. Vannak viszont olyan hibák, amik kicsit aggasztóak és elbizonytalanítottak a márkát/típust illetően (első TCL tv-m lesz).
Ezek az alábbiak:
[link]
[link]

Ezeken felül még láttam ennél a típusnál, hogy VRR esetében a kép vibrált.

Többnyire streamingre, Xbox S/X-re lenne használva (plusz notin is néha gaming), minimális Voda TV-vel. Van esetleg olyan akiknek jelentkeztek ezek, vagy más komolyabb problémák ugyanennél a típusnál és nem talált rá megoldást? Azt nem feltétlen tartom megoldásnak, hogy kapcsoljuk ki a game mode-ot, vagy a VRR-t, ha már elvileg úgy van eladva a TV, hogy tudja, akkor tegye is a dolgát. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.