Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#23051) rainman72 válasza TheSuperben (#23049) üzenetére


rainman72
nagyúr

Akkor már javult a helyzet.
Régebben olvastam csak utána.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23052) st6969 válasza nicu71 (#23039) üzenetére


st6969
őstag

Meg is jött, köszi :R

(#23053) boborján2 válasza DaVE-1 (#23050) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ha a másik valami alsó/közepes edge led tv ,akkor ég és föld lesz.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23054) Skarpea


Skarpea
csendes tag

C645 miért zöldes a Dolby Vision? Mondjuk nem vitték túlzásba a DV beállítást. Van fényes és sötét mód ennyi.

(#23055) Vhiktor válasza Skarpea (#23054) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mert amivel lejátszod a tartalmat nem dolgozza fel a dolby visiont.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23056) Skarpea válasza Gimii (#23046) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Milyen lejátszóval próbáltad? Én eddig még csak Dolby Digital próbáltam, de az szépen szól az S/PDIF-en.

(#23057) Skarpea válasza Vhiktor (#23055) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Gyári lejátszóval próbáltam. A TV kiírta, hogy Dolby Vision.

(#23058) Atis45 válasza Skarpea (#23054) üzenetére


Atis45
aktív tag

Az mit jelent hogy zöldes? Nekem teljesen hibátlanul játssza a DV-t (is) a c645.

(#23059) Skarpea válasza Atis45 (#23058) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Pl. ahol víz van, ott zöld kék helyet, meg ilyesmik. MP4, nem MKV.

(#23060) Atis45 válasza Skarpea (#23059) üzenetére


Atis45
aktív tag

Megnézted másik filmnél is?

(#23061) Vhiktor válasza Skarpea (#23059) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ilyen?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23062) kzolee216 válasza rumkola (#22970) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Bocsánat. Mai napon megnéztem PC-n a V578 GoogleTV fw-el és a probléma látszólag nálam megoldódott. Ha lesz időm a két ünnep között, akkor jobban belemélyülök. Most csak gyorsan átkapcsoltam PC-re, de nem láttam a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#23063) kenicsab


kenicsab
csendes tag

Sziasztok!

Csatlakozom a C805 ösök táborához.
Ma végre én is megkaptam a tv-t, ami eMAG 12. 07-e vásárlás
és 10-ei visszaigazolással.
Plusz még az öblítő is tegnap, ami igazi 4D-s élmény! :))
Megkezdem a beüzemelését...

(#23064) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,
TCL55C835 indításkor írja, hogy a TV mikrofon engedélyezve van.
Ez mit takar és hol tudom ki be kapcsolni?
Az elalvás pontos idő megadással is paraméterezhető? Tehát azt szeretném ha minden este 23:00 kikapcsolna. :R

(#23065) Celtis válasza A214 (#23064) üzenetére


Celtis
veterán

A 805-ön középen a TCL logo alatt (kicsit balra) van egy toló kapcsoló a tv alján. Azzal letiltható a mikrofon. Feltételezem a C835 is hasonló.

(#23066) boborján2 válasza A214 (#23064) üzenetére


boborján2
aktív tag

Kb középen alul van egy kis fizikai kapcsoló, a kijelző alatt lefelé néz. Az a mikrofon kapcsoló.

Én már kínomban bekapcsolva hagytam mert , kikapcsolva megint nonstop narancsárgán világít a ledsor és k..va bosszantó.
Lehet a kínaiak így hallgatnak le, az agyamra mennek a sárga fénnyel , kikényszerítik hogy bekapcsoljam mert így nem világít. :)

Ha valaki megfejtette ,hogy 835 esetén miért így, (szerintem sz@rul) működik az ne tartsa magában.
Jöhet minden ötlet kikapcsolt mikrofonnal ,hogy kell kikapcsolni a sárga led sort.
432 és a legutolsó elérhető firmware-el is ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23067) ETOM válasza boborján2 (#23066) üzenetére


ETOM
addikt

Google szolgáltatást ha letiltod nem világít.

(#23068) boborján2 válasza ETOM (#23067) üzenetére


boborján2
aktív tag

:R
Holnap kipróbálom.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23069) Cartmenn válasza boborján2 (#23066) üzenetére


Cartmenn
tag

Még csodálkoztam nálam nincs az a led sor :) Most már tudom hogy lehet :W

(#23070) boborján2 válasza Cartmenn (#23069) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ugye milyen szép narancssárga?!
Keze száradjon le aki odarervezte ,hogy az ott jó lesz.
Jó hogy nem rakta egyenesen a kijelző mögé középre b...meg, hogy ott világítson.
:D

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23071) szkutyi válasza boborján2 (#23070) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem hulyék ezek....kikapcsolod.??akkor bassza ki a szemed....mit csinál az ember?vissza kapcsolja inkább.....az okosabb leragassza.xddd

(#23072) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Ma este megérkezett a TCL 75C805 készülékem.
Kicsomagolás után vettem észre, hogy a hátsó felső baloldali részén a műanyag takaró része eláll és be lehet látni.
[kép]
Nektek is ilyen, vagy találkoztatok ilyennel? Nem merem visszanyomni, szerintetek küldjem vissza, vagy orvosolható?

Egyenlőre még ismerkedek a készülékkel, de az elején valamiért sokáig nem akart és nem tudod rácsatlakozni a wifi-re.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#23073) boborján2 válasza szkutyi (#23071) üzenetére


boborján2
aktív tag

Jaja, már le akartam ragasztani, csak bármilyen ragasztó szobahőmérsékleten hosszútávon egy gusztustalan lemoshatatlan ragacsot hagy maga után, ami nagyon igénytelenül tud kinézni. Főleg ha tele megy porral is.

De ha van tuti szigszalag tipped akkor várom.
Mondjuk a legtutibb az lenne a levenném a hátulját és oldalcsípő fogó. :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23074) boborján2 válasza Oraculus (#23072) üzenetére


boborján2
aktív tag

A családban anno ilyen hibával 630 ezres samu tv-t sikerült venni , 300 párezerért outletben. :)
Azóta is semmi baja. Sőt a meleg jobban távozik.
Ennek tudatában szétcseszne ilyennel az ideg az fix.

Én kikutatnám neten mi fogja azt a részt , mert lehet csak egy kézmozdulat és visszapattan. Ha nem akkor cseréltetném. Hozzátartozik,hogy én alapvetően barkácsolós , amit lehet magának megjavítós beállítottságú vagyok.

A wifi az egy sok összetevős történet ,sok hibalehetőséggel.
Nálam a 835 sem nagyon barátja az 5ghz (sagemcom) wifinek. A telefonom egyenesen kínlódik vele. Minden más meg teljesen hibátlan.

Update:
Jól látom hogy az nem csak eláll ,hanem valami ki is akar ott bújni? Mint ha valami vezeték lenne.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23075) A214 válasza ETOM (#23067) üzenetére


A214
aktív tag

Köszönöm a segítséget.
Ezt a szolgáltatás letiltást merre találom?
Tényleg gyönyörűen világítanak. :W

(#23076) gg72 válasza ETOM (#23067) üzenetére


gg72
veterán

Ha a menüben kikapcsolom a mikrofon elérést, akkor sem világít, petrsze az már más kérdés, hogy valóban letilt-e ilyenkor a mikrofon. :)

(#23077) boborján2 válasza gg72 (#23076) üzenetére


boborján2
aktív tag

Tudsz egy képet bedobni melyik menüben van ez az opció. Én keresve sem találom.

Szoftveres mikrofon letiltás....hát vannak kétségeim
A hardverestől is , amíg nem látom a saját szememmel hogy az én tévémben az a kapcsoló fizikailag is leválaaztja a mikrofont :K

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23078) kzolee216 válasza Oraculus (#23072) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Sztem ennyi pénzért ez azért elég gáz. :((

(#23079) boborján2 válasza kzolee216 (#23078) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nézz körbe az erre szakosodott outletekben és csodákat fogsz látni a más márkáktól is.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23080) gg72 válasza boborján2 (#23077) üzenetére


gg72
veterán

Fő menü és azon belül Adatavédelem. Ott lehet a mikrofont és a kamerát is kikapcsolni.

(#23081) kzolee216 válasza boborján2 (#23079) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Ha a fenti tv outletbol van, akkor nem szoltam.

(#23082) DaVE-1 válasza Oraculus (#23072) üzenetére


DaVE-1
tag

50C805-öm amit ma kaptam ugyanilyen, csak nem a szélén hanem felül középen áll el.
Holnap lesz a tv tesztje addig nem csesztetem mert ha valami szar lesz úgyis visszaküldöm. Lélekben már megrendeltem az LG C3 oledet ;]

Egyébként ezt a visszaküldés és pénzvisszakérés dolog ,hogy működik a valóságban?
Mert ha valami esetleg gyári hiba vagy valami akkor stillszerű szólni nekik nem és nem csak visszaküldeni hogy adjátok vissza a pénzem? Mert nehogy csak a csomagolás miatt eladják újra valami másik szerencsétlennek
Mert ugye volt már róla szó hogy pl ha olyan a hiba akkor rámondják az még belefér nem garanciális /cserés stb akkor minek futnám ezeket a fölös körörek.

(#23083) Oraculus válasza boborján2 (#23074) üzenetére


Oraculus
tag

Nincs ott vezeték hanem a panelnek két fehér kitüremkedés (az egyik nagy, a másik nagyon pici).

A másik oldalon is van ugyanott, csak ott a műanyag takaró rész nem áll el.

Ha jól láttam, akkor a műanyag takaró belsejében (ahol eláll) van egy kisebb műanyag darab (ami a másik oldalon nincs és nem látható).

Ennek a két dolognak a találkozása, feszítése miatt áll el (a műanyag darab + a panel nagyobb fehér kitüremkedése).

Ezt biztos nem lehet visszapattintani, mivel egy plusz dolog van ott.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#23084) Oraculus válasza kzolee216 (#23081) üzenetére


Oraculus
tag

Nem outlet, eMAG teljes áron volt.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#23085) Oraculus válasza DaVE-1 (#23082) üzenetére


Oraculus
tag

Passz, még nem volt ilyenem.
Hátha más (aki már járt hasonló cipőben) megtudja mondani mi és melyik a "jobb" megoldás.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#23086) boborján2 válasza DaVE-1 (#23082) üzenetére


boborján2
aktív tag

Elvileg online rendelésnél indoklás nélkül elállhatsz 14 napig és visszakapod a pénzed.
Másik szerencsétlennek nem fogják eladni csak újracsomagoltként.Sőt még ehhez hozzájön ,hogy ha hibás is a borítás még olcsóbban lesz fent. (Már ha így aladják egyáltalán)

Küld vissza , vedd meg a c3-at ,én meg megveszem amit visszaküldesz nagyon jólárasítva
Melyik boltot kell majd figyelnem ?
Mindenki jól jár. :K

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23087) Swami válasza DaVE-1 (#23082) üzenetére


Swami
senior tag

A nyáron az Alzának küldtem vissza egy 65c835-öt. Írtam nekik, hogy élve a jogszabályban biztosított lehetőségemmel elállok a vásárlástól és kérem, hogy utalják vissza a vételárat. Pár nap múlva válaszoltak, hogy intézik a futárt, majd megint pár nap múlva hívott a Gebrüder Weiss, hogy mikor jönnek. A visszacsomagolásról készítettem pár fotót, de soha senki nem kérte, mint ahogy azt sem, hogy miért küldöm vissza. A futárokat kérdeztem, hogy belenéznek-e a csomagba, de mondták, hogy inkább haladjunk. Adtak egy átvételi elismervényt és elvitték (nem kellett érte fizetnem).
Rá kb. 3 hétre utalták vissza a lóvét. (30 napon belül kell elvileg). Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#23088) boborján2 válasza Swami (#23087) üzenetére


boborján2
aktív tag

Mi volt a gond vele ,hogy visszaküldted?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23089) muranyir01


muranyir01
csendes tag

C745 -höz csatlakoztattam fejhallgatót Bluetooth -on keresztül és nagyon halk, ezen lehet valamit állítani? A hangbeállításokban átállítottam a kimenetet bluetooth -ra, két eszközzel is kipróbáltam (Xbox wireless, sony) de a hangerő 50 körül van és nem valami hangos, ha maxra veszem sem.
Fel vannak töltve a fülesek, jól csatlakozik, használható a saját hangerőszabályzón keresztül is, csak halk.

(#23090) Oraculus válasza kispalsz (#22000) üzenetére


Oraculus
tag

Szia.
Sikerült találni rá megoldást, ha igen hogyan és mivel?
Köszönöm.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#23091) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Egy családtagnak bogarat ültettem a fülébe ezzel a TCL tv vásárlással (én a 65C805-öt vettem). Ő 55-ös méretben gondolkodik. Valószínűleg a 805-ös nem fog neki beleférni árban. Összefoglalná valaki, hogy hogy jönnek az itthon modell számok sorban, és a legfőbb tulajdonságát, amiben eltér. Melyik a legalsó kategóriás modell a TCL-ben, amiért már azért megéri pénzt adni. Főleg streaming megy, esetleg Xbox. Egy 40"-os (5-6 éves) LG-t fog váltani (max. középkategória, de inkább alatta).
Köszönöm :R

(#23092) rumkola


rumkola
veterán

Megnéztem nektek a weboldalon.
Csak a 75-ös modellben van PVR/Timeshift.
[link]
KI KELL VÁLASZTANI A MÉRETET.
Aztán specifications és addittional features.

(#23093) Swami válasza boborján2 (#23088) üzenetére


Swami
senior tag

Sehogy sem sikerült beállítani a DoVit. Sötét, szürkés, fátyolos volt. Próbáltunk mindent. A 805-ön nincs ilyen probléma.

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#23094) DaVE-1 válasza Swami (#23087) üzenetére


DaVE-1
tag

Szomorú mármint hogy nem indul az elállás okára feltárás és így hiába olcsóbban veszi meg majd más kb csak őt szívatod még ha akaratlanul is a bolt hibájából, mert ez hiba.
Ok elállsz jogodban áll ,de csak van oka akkor nyílván nem titok és semmiből nem tartana se az emagnak (vagy bármelyik boltnak) kérdezni egy db-ot se neked válaszolni. Így legalább nem fordulna elő hogy pl bevilágítási vagy pixelhibás tv-t újra és újra eladnak.

No mindegy , kár hogy ilyen megtörténhet.

(#23095) boborján2 válasza DaVE-1 (#23094) üzenetére


boborján2
aktív tag

Csak ne feledd ,hogy ennek van egy másik oldala is.
A törvény alapján simán megjátszák azt is , hogy 600ezeres fényképezővel lekattingatják a családi nyaralást, majd röhögve visszaküldik ,hogy bocs nem kell, mert nem tetszik.
Ugyanez tv esetén is megesik ,csak mert valakinek épp nem tetszik a színe a talpának. Igen hallotam ilyenről is. Nyilván vásárlás előtt tájékozódni már luxis lett volna.
Meg ugye itt is felmerült hogy a "trükk" miatt visszaküldték és megrendelték olcsóbban ugynanazt.

Gondolj bele ,micsoda erőforrást venne igénybe minden egyes darabot felmérni, átvizsgálni.

Természetesen nem védem őket , de ha én kereskedő lennék ,tudod ki a tököm vizsgálgatná saját költségen.
Épp elég csalán lenne a se..emben egy ilyen szabályozás ,ahol a vevő kedve szerint bármit ingyen megtehet. Sokkal olcsóbb akár a rosszat is 4x oda vissza kiküldeni, aztán majd lesz valami, mint vizsgálgatni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23096) szkutyi válasza boborján2 (#23095) üzenetére


szkutyi
őstag

Azért össze tehetjük a két kezünk, hogy van ez a 14 napos INFOKLÁS NÉLKÜLI elállás szerintem ...
Én életem során 1 órát küldtem vissza, de azt is azért mert nagy kamu volt az egész!

(#23097) Swami válasza DaVE-1 (#23094) üzenetére


Swami
senior tag

Ebben igazad van, de az is lehet, hogy nem is volt baja, talán az összes 835- nek sötét a DoVi-ja, vagy csak az én szemem nem volt ráállva. Ezt leszámítva a tv-nek gyönyörű képe volt és más tekintetben is megfelelően működött.
A másik, hogy ha te bármilyen, akár csak általad vélt hibát jelzel a forgalmazó felé, azonnal hibásként szállítják vissza, próbálják javítani, és írogathatsz, meg telefonálgathatsz, hogy nem, nem akarod a javítást, te vissza akarod kapni a pénzed. Mindezzel időt vesztesz és jócskán meghosszabbodik az idő, mire visszakapod a lét.
Egyébként meg jóhiszeműséget feltételezve gondolom, hogy a visszaküldött termékeket át- és bevizsgálják, mielőtt újracsomagoltként eladják. Legalábbis én így tennék...

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#23098) Skarpea válasza Vhiktor (#23061) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Nem ilyen, csak pl a kék szem zöld, meg a galambos résznél olyan zöldes volt az árnyalat. Szeánsz Velencében című filmről beszélek.
Ma megpróbálom az Elemit, az MKV, nem MP4.

(#23099) kenicsab


kenicsab
csendes tag

Nos ismerkedtem az új 805-el.
Pontos típusa ennek is 65c755 és lengyel összeszerelés.
Sikerült a frissítés is usb-n, 2 jára, előszőr megállt, húú!
Tényleg szép a képe, fényerő + fekete, érdekességből mellé tettem a régi LG nano 8200 és nem maradt le látványosan képben, színben,
élességben, csak fényerőben és mivel edge ledes a csak fekete részeknél ún. ledfüggöny látható a helyi söt. vezérlés miatt.

Más , késő este nézegettem rajta ezt azt ami szélesvásznú film
és azt tapasztaltam, hogy az alsó és felső fekete tény leg fekete,
egész addig míg nem jelenik meg a képen valami fényesebb jelenet.
De szerintem az átvilágít ill. belül tükrőződik a fény és ezért lesz halvanyán szürke.
Volt olyan jelenet is ahol a kép rész volt majdnem fekete és az alsó felső csik pedig egészen fekete.
Azért gondolom hogy így lehet, mert volt nálam his 8uhq m.led is és
ott is hasonló volt a jelenség, csak ott durvábban látszott,
lévén az IPS-ADS peneles.
Így aztán nem feltételezem, hogy 21:9 nél kapcsolgatná a sw külön
ezeket a sávokat.

(#23100) boborján2 válasza szkutyi (#23096) üzenetére


boborján2
aktív tag

A vásárló szándékos megtévesztése bőven más kategória.
Az meg csak egy dolog hogy az elállás fogalma ezt is lefedi és így egyszerűbb.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.