Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#23201) boborján2 válasza Imi1981 (#23200) üzenetére


boborján2
aktív tag

Frissíteni soha nem szabad vakon. Csak utánaolvasás után !!

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23202) Imi1981 válasza boborján2 (#23201) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor még nem írtak semmi rosszat róla. Most már igen mióta én is tapasztalom. Nem használhatatlan amúgy csak engem idegesít a sok bug. Feleségem észre sem veszi 😄.

Amúgy lehet ma csinálok egy gyári alapra állítást hátha segít pár dolgon. Androidon sosem az igazi a ráfrissítés úgy hogy minden alkalmazás és beállítás megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#23203) DaVE-1 válasza Vhiktor (#23199) üzenetére


DaVE-1
tag

Ez volt az egyik kérdés hogy lehet game modba tenni a tv-t? Hogy be tudjam hozni a game bart az fps nézés miatt..Ezért írtam szar a tv menüje semmit nem találni.

(#23204) Vhiktor válasza DaVE-1 (#23203) üzenetére


Vhiktor
veterán

Amikor először kötsz rá konzolt és bekapcsolod automatán game modbe kellene indulni. A képmódok közül válaszd ki a játék módot. Ha nem tudsz választani akkor game módban van.

Majd még idén megprobálom megnézni haver 805-ét, de egyenlőre még betegség van.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23205) ρσгτσ válasza MixY (#23196) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Remote Play. Vagy inkább egy Chiaki, vagy PSPlay. Csak ahhoz közbe kell iktatni egy eszközt. Telefont vagy PC -t.

Viszont minőségben nem lesz annyira jó, mint natív, fizikai kapcsolatnál. Plusz az sem mindegy milyen játék menne rajta, mert van/lehet némi késés is.

Azonos hálózaton belül lövöd ki a PS5 képét. Ez gyakorlatilag egy távoli játék mód.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23206) MixY válasza ρσгτσ (#23205) üzenetére


MixY
tag

Jaja az lesz akkor, ha tv-ről tv-re nem tudom átvinni a képet, de gondoltam hátha van megoldás hogy ne kelljen áthozni a nappaliba a PS-t 😅

(#23207) ρσгτσ válasza MixY (#23206) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én időnként a vezérlés megkerülésére szoktam használni a PSPlay -t telefonon keresztül. Így bármilyen kontroller használható DS helyett. PS5 játéknál is. Pl. GT7 -et legtöbbször így játszom.

Nem mondom, hogy tökéletes, de szerintem jól használható.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23208) mzsol válasza snyper990 (#23187) üzenetére


mzsol
tag

Én tiltottam a mikrofont a google app-nál (c805) és ki is kapcsolta a 4 sárga ledet.

(#23209) vidaila válasza MixY (#23196) üzenetére


vidaila
aktív tag

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#23210) MixY válasza vidaila (#23209) üzenetére


MixY
tag

Ááá azért ilyen barbár megoldás nem kell akkor, egy 3 méteres HDMI kábel elég és a másik tv-n is menne a PS😆

(#23211) DaVE-1 válasza Vhiktor (#23204) üzenetére


DaVE-1
tag

Szóval akkor ismét. Nem tudom hol lehet a TV módjait állítani. Szóval ha game mód ha film mod ha bármi mod semmit se találtam ezekből..


+
Ha ennyire okosak már ezek a TV-k azt nem tudja megoldani valahogy ha már megy a konzol és bekapcsolom a tv-t akkor alapból hozza be azt a képet ami aktív ne kelljen a bemeneteknél mindig átkattintgatni?

(#23212) ρσгτσ válasza vidaila (#23209) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Valószínű én is falat fúrnék inkább. Amihez jó széles lyuk kell, de az átlagnak még mindig egyszerűbb, mint csatlakozót szerelni (normálisan) az áthúzott kábelre.

MixY:
Mondjuk ha 3 méteres kábellel át tudod vinni fúrás és minden egyéb nélkül, akkor az lenne a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23213) boborján2 válasza DaVE-1 (#23211) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ha nekem ennyire kellene az a fránya fps a képernyőre, már rég feltenném a gépre az msi after burnert.

Ha meg konzol ,akkor tökmindegy, úgy sem tudsz belenyúlni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23214) DaVE-1 válasza boborján2 (#23213) üzenetére


DaVE-1
tag

Ellenőrizni szeretném hogy a 120 hz az annyi -e azaz működik-e... semmi több, hidd el nem fog éjjel nappal ott lenni a game bar. Bár ha így kapom a segítséget akkor soha nem lesz ott :)

[ Szerkesztve ]

(#23215) boborján2 válasza DaVE-1 (#23214) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nézd meg a forrás oldalon. Amennyit az ír , annyi.

Egyébként 835-ben én már találkoztam a game mód bekapcsolás menüvel. Pedig nem is kerestem :)

Random yt videóban is látni hol kell bekapcsolni.
Gondolom mindegyik google tv rendszerben ugyanott van.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23216) nicu71 válasza mzsol (#23208) üzenetére


nicu71
addikt

Hát most már kivi lettem azokra a sárga ledekre,a TCL felirat alatt van ugye ez a kapcsoló, valamit találtam is,kapcsoltam is de az égadta világon semmi se történt.🤔

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#23217) mzsol válasza nicu71 (#23216) üzenetére


mzsol
tag

Igen ott van, nekem átkapcsolást követően egyből lett 4 szép sárga világító ledem. Nem is tudtam hogy ott van kapcsoló, itt olvastam a forumon.

(#23218) snyper990 válasza nicu71 (#23216) üzenetére


snyper990
őstag

A mikrofon kikapcsolása után pl. indítsd el a Google appot, ha már kiderült, hogy az okozza. De lehet, hogy egy rendes újraindítás/áramtalanítás kell neki.
Ha nálad nem jön elő, örülj neki. Viszont az nem jelenti azt, hogy itt sokaknak csak a szeme káprázott...

(#23219) rumkola válasza snyper990 (#23218) üzenetére


rumkola
veterán

Mi az a Google app? :DDD

(#23220) snyper990 válasza rumkola (#23219) üzenetére


snyper990
őstag

Egy olyan alkalmazás, ahova pont az ilyen jellegű kérdéseket kellene beírni, és csak akkor posztolni egy fórumtopikba, ha ott nem találod a választ... ;) :DDD

(#23221) Celtis válasza nicu71 (#23216) üzenetére


Celtis
veterán

Ki kell írja azonnal a tv, hogy mikrofon letiltva. Nálam szerintem kontakhibás volt a kapcsoló, mert nem csinőlt semmit. Aztán egyszer csak megjavult. Jött a felirat és a sárga LED-ek is.

(#23222) mrmft válasza Imi1981 (#23197) üzenetére


mrmft
senior tag

Img-es telepitessel vissza tudod tenni a regit.

(#23223) Imi1981 válasza mrmft (#23222) üzenetére


Imi1981
veterán

De hogyan? Honnan töltöm le a régit a V028 -at? Sehol nem találom. Ha netán tudod légyszíves segíts. Kösz előre is!

(#23224) rumkola válasza snyper990 (#23220) üzenetére


rumkola
veterán

Dehát nincs olyan hogy Google app. :DDD

(#23225) mrmft válasza Imi1981 (#23223) üzenetére


mrmft
senior tag

Telegramos onedrive linken fent szokott lenni az OTA mellett az img verzio is. A menete pedig ez.

[ Szerkesztve ]

(#23226) Imi1981 válasza mrmft (#23225) üzenetére


Imi1981
veterán

Csak a V062 -höz van link [link] . Ketten is rákérdeztünk ott és nincs a gyári V028 -hoz link. Nem tudjuk azt letölteni. Ha lett volna már vissza raktam volna a gyárit.

(#23227) galocza


galocza
aktív tag

halihó, nemtom, lehet, h ismert probléma, de hátha valaki beleszalad, és hasznos lesz.

vettem egy 43c735-öt, felraktam, végigkattintgattam amit első körben akartam, standby, bekapcs éééés...
szétesett kép, függőleges volnalak. kihúzás-bedugás segített.

no mindegy, nem húzom: naná, hogy a legutolsó módosított beállítás a ludas.
nem szereti, ha ki van kapcsolva a bluetooth...

gondolom, azon jelent el kínáig... 8)

(#23228) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Nem tudom a pontos okát hogy mi miatt, de úgy érzem hogy az 55C645 esetén amikor a tévének kellene a videó megjelenítést a Google Tv működését és még a hang dekódolást is elvégeznie akkor az szimplán elfogy és letérdel a cucc.

Nekem olyan hangrendszerem van amit nem tudok direktben kötni sem konzolhoz, médialejátszóhoz vagy akár a tévéhez sem digitálisan, maximum analóg módon a jack csatlakózóval tudom ezt közvetlenül megoldani.

Van egy digitális dekóderem amit optikai kábellel tudok a tévé és a hangrendszer közé beiktatni viszont ha ezt állítom be a tévé kimenetének használatra onnantól a tévé belassul és a Google TV működése is megzavarodik...

Esetleg más is tapasztalt hasonlót?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#23229) modd3r válasza Bogyi007 (#23228) üzenetére


modd3r
őstag

Nálam ugyanezzel a modellel nincs ilyen gond. Nálam a TV optikával van az 5.1-es erositore kötve.

(#23230) snyper990 válasza rumkola (#23224) üzenetére


snyper990
őstag

Ha te mondod...:)

(#23231) Bogyi007 válasza modd3r (#23229) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nálam nincs külön erősítő egy digitális dekóderem van meg egy Logitech z506-os hangrendszer. Mindkettőnek külön áramforrás is kell. a tévéhez Ps5 és Xbox Series X is csatlakoztatva van amiknek a hangját külön nem lehet levezetni optikán mivel nincs ilyen csatlakozó egyik konzolon sem. A konzolokról Hdmi csatlakozókon át a kép és a hang is bemegy a tévére és a tévé optikáján megy ki a dekóderbe és onnan a Logitech hangcuccba.

Szerintem ez így leterheli a tévét valamilyen módon. Most úgy oldottam meg hogy a tévé jack kimenetét direktbe összekötöttem a Logiteck Z506-al és így rendben működik a téma (saját hangszoró + fülhallgató módott állítottam be kimenetnek a tévénél).

Persze így ugrik a Dolby Digital, DTS és Dolby Atmos és csak a sztereó hangból lesz kamu surround - kvázi Dolby Surround Pro Logicot kapok eredményül.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#23232) nicu71 válasza Celtis (#23221) üzenetére


nicu71
addikt

Na addig kapcsolgattam amíg kigyulladtak az "ünnepi fények".Már azt hittem rossz.😅 Nem írt ki semmit,gondolom a következő bekapcskor fog .Nagyon szép , karácsonyi feeling.😅

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#23233) rumkola válasza snyper990 (#23230) üzenetére


rumkola
veterán

:R

(#23234) mrmft válasza Imi1981 (#23226) üzenetére


mrmft
senior tag

Latom, raadasul csak OTA linkek vannak. Igy sokat nem tudsz tenni, esetleg es full resetet probalj meg... Meg jo, hogy a 805-ot nem piszkaltam eddig, nem is fogom.

[ Szerkesztve ]

(#23235) st6969


st6969
őstag

Van, aki frissített már 805-öt?

(#23236) Gimii válasza Bogyi007 (#23231) üzenetére


Gimii
csendes tag

Nekem is ugyan ez a tervem. Korábbi tv nél nem volt gond az hogy erősítőt optikával a tévére raktam majd az erősítővel adtam ki az 5.1 et. Viszont nem tudom a tv támogatja e, holnap kiderül , azt hiszem osszerakom. Lássuk a c645 mit tud

(#23237) ρσгτσ válasza mrmft (#23234) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mondjuk ha van fent korábbi verziós IMG, akkor van rá esély, hogy fel tudja frissíteni a régire. Persze ez sem feltétlen igaz, mert sokszor látszik az is, hogy teljesen más FW sorról van szó, mint ami a mi régiónkban van...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23238) mrmft válasza ρσгτσ (#23237) üzenetére


mrmft
senior tag

Pont ez az nincs fent img, csak OTA. A C725 / C635 - re fent van az img is. Ezeknel nincs.

(#23239) Imi1981 válasza mrmft (#23234) üzenetére


Imi1981
veterán

Vagy ma késő este csinálok egy gyári alapra állítást vagy holnap. Hátha segít.

(#23240) ρσгτσ válasza mrmft (#23238) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jah hogy régebbiből sincs. Az tényleg gáz...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23241) st6969 válasza snyper990 (#23230) üzenetére


st6969
őstag

És ez neked el is indul tv-n? 805-ön csak eltávolítható, de el nem indítható :U
Vagy lehet, hogy be kell hozzá jelentkezni?!

[ Szerkesztve ]

(#23242) gellei


gellei
aktív tag

65C835 tv-nél két dolog:
- Dolby Vision film esetén is Hdr10-zel játsza le a feltelepített kodi. Volt olyan film, ami DV ben indult. Mi lehet a gond?
- villany lekapcs, kép sötétedik. Melyik beállítás az automatikus fényerő?

Köszönöm!

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#23243) Imi1981 válasza gellei (#23242) üzenetére


Imi1981
veterán

Rakd fel ezt [link] a kodit. Nekem ez eddig szinte minden Dolby vision filmet vitt Dolby visionban.

(#23244) nicu71 válasza st6969 (#23241) üzenetére


nicu71
addikt

Szerintem ez csakis a Google tv-re való app,nem olyan mint egy böngészős , hagyományos kereső.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#23245) snyper990 válasza st6969 (#23241) üzenetére


snyper990
őstag

Nem próbáltam, csak letiltottam. Még mindig nem vettem észre, hogy valami ne működne miatta.
Gondolom kb. ugyanaz az app, ami a droidos telefonokon is van. Valószínűleg be kell hozzá jelentkezni. Én még anno a telekomos droidos boxhoz csináltam egy Google-fiókot, egyedül a box és a tv használja, így túl sok vizet nem zavar.
Szerintem a Google-féle hangvezérléshez („Ok, Google”) kellhet az app, de azt eszem ágában sem lenne használni még telefonon sem, nemhogy tévén.
Már csak arra kéne rájönnöm, hogy az Airplay-t hogyan kell belôle kigyomlálni legalább olyan szinten, hogy ne dobjon minden indításkor egy értesítést. Vicces, hogy egy droidos tévén Google-szolgáltatásokat egyszerűbb letiltani, mint egy Apple-öst

[ Szerkesztve ]

(#23246) Imi1981 válasza mrmft (#23234) üzenetére


Imi1981
veterán

Éjjel megvolt a full reset és jópár problémát megoldott! Az is ami nagyon idegesítő volt, hogy minden bekapcsolás után dinamikus képmódon volt nem a mozi ahogy használtam! A másik ami idegesítő volt és megszűnt, hogy dolby vision anyagok dolby vision IQ -ban indultak és nem fényesen ahogy hagytam ( nem mindig de sokszor).
Egyetlen probléma maradt meg , hogy gyorsindítást használva kikapcsoltam majd bekapcsoltam a tévét akkor a színhőmérsékletet normálra rakja (középállásba) de nem úgy, hogy el állítja a csúszkát hanem csak látom a képen, hogy hideg. Ilyenkor vagy képmód váltás oda vissza vagy a színhőmérsékletet csúszka állítás egyből vissza ugrassza a rendes állásba!
Szerencsére gyorsindítást kikapcsoltam és ez a hiba nem jelentkezik! Szóval normál lassú indítással most minden jónak tűnik eddig. Végre így már nem idegeskedek. Most már nem is érdekel hogy jön e frissítés vagy nem. Persze remélem így marad és nem kezd el megint szarakodni de szerintem a gyári androidra frissítés nem tett jót és az volt a probléma.

(#23247) gellei válasza Imi1981 (#23243) üzenetére


gellei
aktív tag

Szia!

Köszi a tippet, megnézem. A másik problémámra esetleg tudsz megoldást?

-villany lekapcs, kép sötétedik. Melyik beállítás az automatikus fényerő?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#23248) Imi1981 válasza gellei (#23247) üzenetére


Imi1981
veterán

Beállítások / kijelző és hang /alulra görgetsz az intelligens képre / és itt kikapcsolod az adaptív kép és adaptív tartalom opciót. Sorban [kép] [kép] [kép] [kép]

(#23249) gellei válasza Imi1981 (#23248) üzenetére


gellei
aktív tag

:R

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#23250) gellei válasza Imi1981 (#23248) üzenetére


gellei
aktív tag

Vhiktor beállításait használod? Hogy lehet mentrni az egyes beállításokat?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.