Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#7451) pengész válasza tboy93 (#7447) üzenetére


pengész
csendes tag

Próbáld meg a call screened eseményt. Utána egy call screening feladatnak kell következni, abban simán tudsz SMS-t küldeni, a %cs_number-ben van a hívó száma

Szerk: ha rájössz, hogyan kell szűrni, hogy csak mobilszámokra menjen SMS, oszd meg, kérlek, arra nem jöttem rá

[ Szerkesztve ]

(#7452) szata.68


szata.68
senior tag

Sziasztok!

Be szeretnék állítani egy "korlátozott módot", mert napközben az egyik ismerősömnek is használnia kell a telefonom (kb csak telefonálás) .
Van arra lehetőség, hogy azt beállítsam, hogy ha ujjlenyomattal oldom fel a telefonom akkor minden normális legyen, de ha ő oldja fel mintával akkor csak 1-2 alkalmazáshoz férjen hozzá?

(#7453) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Az Accessibility véletlenszerűen azt írja hogy a Tasker - Not working. (Néha viszont órákig hiba nélkül megy.)

ha a részleteket megnézem akkor

This service is malfunctioning.

Ugyan ez a probléma a TouchTask pluginnel is. Random hol megy hol nem az Accessibility-ben.

Az sokkal sulyosabb probléma amit most figyeltem meg hogy pár app indulását nem érzékeli, a Tasker.
A Profils ban kiválasztott app elindul de a Tasker nem inditja az a profilban az Enter Task- hoz rendelt Taskot.
Lehet ez összefügg az Accessibility-vel...

Config:
Poco F2 Pro - Android 11. Xiaomi.eu 12.2.3Stable
Az összes Permission megadva, Battery saver kikapcsolva, Device admin megadva, Root megadva, folyamatosan benn van a memoriában.

Mi lehet a baj?

Köszönöm előre is.

(#7454) spe88


spe88
senior tag

Hi!

Beállítottam egy actiont, amiben a teló a hangokat visszaállítja 0-ról. Na most magát az push értesítéseket nem akarom hallani, de ha hívnak, vagy érbreszt a telóm ,vag ylejátszók valami tartalmat azt igen. Elvileg az Android nem tesz különbséget a push értesítés és a telefonhívás közt, így ha lehalkítom a push értesítéseket, akkor a telefonhívás is max rezegni fog. Ez igaz?

A másik problémám, hogy a notification és a ring volume is 0-ra van állítva mégis ahogy aktiválódik a profil el kezd nekem csipogni a Messenger. Miért csinálja ezt?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#7455) Adamo_sx válasza spe88 (#7454) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Így látom, hogy van külön "Notification volume" is a Taskerben. Aztán hogy működik-e, azt nem tudom...

(#7456) kaciokos válasza Adamo_sx (#7455) üzenetére


kaciokos
őstag

Én eddig úgy tapasztaltam, hogy gyártófüggő, hogy a csengetés és az értesítés hangereje két külön tétel, vagy egy és ugyanaz.

(#7457) Tom22


Tom22
újonc

Sziasztok!
Elnézést a kezdő kérdésért, főleg ha volt már.
Létezik olyan egyszerű (bármilyen) BT eszköz , amin egy gomb (igazából kapcsoló) kapcsolgatásával a BT ki-be kapcsolgatható. Semmi mást nem szeretnék, csak valami nagyon-nagyon egyszerű módon egy érzékelhető állapotváltozást létrehozni, hogy van BT, vagy nincs BT.(alkalmazást se akarok letölteni hozzá) Olyannak kinéző eszközökre gondoltam mint pl. Beacon, Flic, Satechi, de ezek közül egyet se találtam erre alkalmasnak, ezek másra valók. (BT button-ra kerestem rá)
Előre is köszönök minden választ.

(#7458) Somatom válasza Tom22 (#7457) üzenetére


Somatom
veterán

Vmit nem értek. Ha a gombal kikapcsolod a kékfogat, akkor megszűnik a kapcsolat a droid és a gomb között. Ezután milyen kapcsolati módon adná a gomb az utasítást a BT bekapcsolására?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7459) bacus


bacus
őstag

szerintem a távkütyün akarja a BT -t ki be kapcsolgatni.

Van ilyen, sőt, sok ilyen van. Igazából minden eszközön van egy gomb amivel ki be kapcsolható, ezzel a BT-t is lekapcsolja. :)

Ha kicsit nagyobb rálátást engedsz mihez szeretnéd használni, hogy, hol, stb lehet olcsó eszközt is tudunk ajánlani.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7460) F.E.K.. válasza Tom22 (#7457) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Bluetooth beacon-ra keress rá szerintem (pl. Amazonon)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7461) spe88 válasza Adamo_sx (#7455) üzenetére


spe88
senior tag

igen, azt átállítom 0-ra a ring volume-ot meg 3-ra és ugyanúgy csilingel messenger üziknél D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#7462) Tom22 válasza bacus (#7459) üzenetére


Tom22
újonc

Csak annyit szeretnék a lehető legegyszerűbben csinálni, hogy egy gombnyomásra (bekapcsolom a BT eszközt) elindul pl. egy alkalmazás, majd ugyanannak a gombnak a megnyomására (kikapcsolás), pedig kilép (háttérbe megy) az alkalmazás, ha megszűnik a BT kapcsolat, majd újra be és újra ki akárhányszor csak akarom, anélkül persze hogy kivenném a telefont a zsebemből. Valami olyan kéne , ami csak a BT eszköz tápját kapcsolgatja ki-be, mellette ha még mér pl. hőmérsékletet, felőlem mérjen, de arra nincs szükségem.
Nem tudom hogy így érthetőbb voltam-e, ha nem, újra nekifutok.

(#7463) bacus válasza Tom22 (#7462) üzenetére


bacus
őstag

Ehhez bármilyen bluetooth eszköz jó, amit párosítani tudsz a telefonnal. Az eszközt kell meghekkeld, hogy legyen ki/bekapcsoló gombja.

Lehet egy rossz bluetooth füles, mintha itt olvastam volna róla az itcafe.hu főoldalán, hogy van már 3e forintért is .., vagy egy régi gps modul, amit már nem használsz, vagy csinálsz egy sajátot egy arduino és egy bluetooth modullal, ott korlátlan lehetőségeid lesznek.

A bluetooth near funkcióval ha érzékeli a tasker, akkor egyik állapot ennek az exit taskjához a másik állapot.

Azt tudomásul kell venni, hogy ez nem olyan mint egy olyan bt gomb ami pl a fényképezőt vezérli alapból, mert a telefon lehet csak több mp után veszi észre, hogy bekapcsolódott az eszközöd.

Én a bukósisakom bt interkomját bekapcsolom, összekapcsolódik a telefonnal elindul egy profil, amikor kikapcsolom az eszközt, akkor kikapcsolódik. Szerintem ez ugyanez mint amit te szeretnél. :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7464) Adamo_sx válasza spe88 (#7461) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

A telefonban, Taskertől függetlenül, be tudod állítani, hogy csak a telefonhívásra jelezzen, az üzenetekre ne?

(#7465) Tom22 válasza bacus (#7463) üzenetére


Tom22
újonc

Pont ezt a meghekkelést, forrasztgatást, stb. szeretném elkerülni. A több másodperces késleltetés nem zavarna. Igen, pont azt a funkciót szeretném , mint amit a bukósisakod betölt , csak valami tenyérben elférő eszközzel. Nem akarom elhinni hogy gyárilag nincs ilyen. Szerintem a világ legegyszerűbb BT eszköze az, amit szeretnék, aminek azonkívül semmilyen funkciója nincs, mintsem hogy adjon egy állapotváltozást, amit a telefon érzékelni tud.

(#7466) Adamo_sx válasza Tom22 (#7465) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nem valami ilyesmire gondolsz? Blutooth Button.

(#7467) bacus válasza Tom22 (#7465) üzenetére


bacus
őstag

Van intercom már 5e forint körül :) , de ez csak vicc akart lenni. Szerintem ilyen eszköz nincs ami nem csinál semmit, kicsi, tenyérben elfér. Bár ezek a "bt button"-okon is mintha lenne gyári ki/be kapcsoló, akkor neked ilyen is jó.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7468) Tom22 válasza Adamo_sx (#7466) üzenetére


Tom22
újonc

Igen, ilyenre gondoltam, úgy látom az oldalán van ki/be kapcsoló, ami a lényeg.
Köszönöm szépen.

(#7469) Márton válasza Tom22 (#7468) üzenetére


Márton
nagyúr

Most már nagyon érdekelne a konkrét felhasználási terület.
Elárulod vagy szupertitkos? :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7470) pube111


pube111
senior tag

Sonoff relét lehet valahogy vezérelni? Gyári fw.

(#7471) Tom22 válasza Márton (#7469) üzenetére


Tom22
újonc

Leírtam korábban. Csak egy alkalmazást akarok kényelmesen egy gombnyomásra hol elindítani - hol leállítani. (a teló előszedése és matatása nélkül autózás közben - az egyszerűség fontos)

(#7472) DrBubo77 válasza Tom22 (#7471) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Ez ennyire titkos?
Amúgy az Android nem teljesen ugyanúgy működik, mint a Windows. Nincs az a klasszikus leállítás.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#7473) Márton válasza Tom22 (#7471) üzenetére


Márton
nagyúr

Tehát még mindig nem tudjuk milyen alkalmazás, mi a konkrét felhasználási cél. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7474) pube111


pube111
senior tag

Taskerben tudna valaki segíteni?
Van 2 task, amit exportálok appba. Az egyiket elindítja a google aszisztens, a másikat nem.
A 2 task ugyan az, csak a waze url-ben más a koordináta, és más az app ikon.
Az egyik package .tohome végű, az működik, a másik .towork végű az nem működik.
Ha a telepített appokat indítom, akkor mind a 2 működik, de az aszisztens csak a tohome appot tudja indítani open tohome paranccsal.

(#7475) KonzolKartel

Hali!

Totál noob vagyok. Egy olyan task-ra lenne szükségem, ami ha csatlakozott a telefonom egy adott BT eszközre, akkor csatlakozzon egy másikhoz is. Valamiért ehhez az eszközhöz nem csatlakozik autómatikusan, így ezt mindig manuálisan kell megtennem. Ez megoldható, tudnátok benne segiteni? Köszönöm :R

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#7476) Márton


Márton
nagyúr

Üdv,
még nem oldottam meg ezt a feladatom, de most már nagyon itt az ideje.

Kérdéseim:

- a Tasker tud alapból vagy az autoinput/touchtask pluginnel nyomvatartást is? Tehát nem csak szimpla touch kéne, hanem pl. 1 percig tartsa ott "az ujját" :) Majd 2 mp-ig egy másik pozíció, majd újabb egy percig szintén másik pozíción. Erre az egészre egy loop ciklus is megadható?

- gondolom mindehhez root kell vagy megy anélkül is? (egyik telóm olyan, de a másik nem)

:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7477) Bozek válasza Márton (#7476) üzenetére


Bozek
nagyúr

"a Tasker tud alapból vagy az autoinput/touchtask pluginnel nyomvatartást is?"

Igen, az AutoInput-nál a Gestures-t kell választani, majd a Gesture Type legyen Swipe. A Start Point-hoz és az End Point-hoz írd be ugyanazokat a koordinátákat (pl.: 300,300 mind a kettőhöz), a Duration-hoz pedig a kívánt hosszt milliszekundumban. 1 másodperc = 1000 ms, tehát az 1 percnél 60000-et, a 2 másodpercnél pedig 2000-et kell.

"Erre az egészre egy loop ciklus is megadható?"

Igen, a Tasker Flow Control-ja erre való.

Ez megy root nélkül is.

(#7478) Márton válasza Bozek (#7477) üzenetére


Márton
nagyúr

Nagyon köszi, de végül tegnap odáig jutottam, hogy egy egyszerű Connectbot-tal működik a dolog:

sleep 10 (ezalatt átváltok a nyomni kívánt alkalmazásra)
while true (mehet az idők végeztéig)
do
input touchscreen swipe 2100 890 2100 890 10000 (jobbra mozgás)
sleep 2
input touchscreen swipe 1700 890 1700 890 10000 (balra mozgás)
sleep 2
done

Ez végül egy ide-oda mozgó gimbal, amolyan másodoperatőr :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7479) nuri válasza Márton (#7478) üzenetére


nuri
aktív tag

Tinder? :DDD

(#7480) Márton válasza nuri (#7479) üzenetére


Márton
nagyúr

Hallottam már róla, de nem tudom itt most mire célzol.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7481) becenevem válasza nuri (#7479) üzenetére


becenevem
aktív tag

Pár éve, magányomban, elő is fizettem.
Volt taskerrel jobbra swype. :DDD
Mindenkit behúztam. Csak úgy pörgött a Tinder.

Annyi alja nőt életemben nem láttam. Minden kép akkora kamu.
Ajánlom a programot, megismerhető a filterezés sötét bugyra.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#7482) KonzolKartel válasza KonzolKartel (#7475) üzenetére

Esetleg az én kis taskomra valami ötlet? :\.

"Totál noob vagyok. Egy olyan task-ra lenne szükségem, ami ha csatlakozott a telefonom egy adott BT eszközre, akkor csatlakozzon egy másikhoz is. Valamiért ehhez az eszközhöz nem csatlakozik autómatikusan, így ezt mindig manuálisan kell megtennem. Ez megoldható, tudnátok benne segiteni? Köszönöm "

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#7483) spe88 válasza Adamo_sx (#7464) üzenetére


spe88
senior tag

Szerintem nem. De ezt be kéne, hogy tudjam állítani, hogy mondjuk ha hívnak csörögjön a teló, de ha Messenger-üziket kapok akkor ne csipogjon folyamatosan.

Más: Olvastam a Taskernetről, ami "linkek" formájában tárolja az adott tasker profilokat, taskokat stb. Nincs valami közös adatbázis, ahonnan tudnák mások által megalkotott és általuk szabadon használható Tasker-profilokat, -taskokat stb. letölteni? Azt hittem ez a Taskernet erre való, de közben rájöttem, hogy csak egy felhőszolgáltatás.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#7484) Tekergek


Tekergek
csendes tag

[kép]

Sziasztok,
Hogy tudom beállítani, hogy ha a telefont egy NFC tag-hez érintem, akkor a Tasker legyen az alapertelmezett alkalmazas? Valahogy nagyon nem akarja.. :(

[ Szerkesztve ]

(#7485) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, Feltettem a tasker próba változatát Android 11-re. Elvileg megkapott minden jogot, háttérben is futhat még se csinál igazából semmit.
PEdig ismerkedésnek két egyszerű dolgot állítottam be.
state BT connected, kiválasztva a megfelelő bluetooth azonosító. Tasknak meg launch app sygic.

Vagy Ugyan ez wifire ha kapcsolódott, megfelelő SSID beállítva, program indítás automatikusan. Nem csinál egyikre se semmit. Ha manuálisan elindítom a taskot akkor elindul a program.

Próbáltam ezt is egy leírás alapján, de nem csinál ez se semmi:

Create a new profile by selecting “State” as your trigger. From the menu, select “Net”, then “WiFi Connected”. Enter your home WiFi connection data. Create a new task and press “+” to continue. From the menu, select “Display” -> “Keyguard”. Enable keyboard protection.

Tudna valaki segíteni? Köszönöm előre is

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#7486) spe88 válasza zsamiatt (#7485) üzenetére


spe88
senior tag

a Tasker a launch appnál nem magyarázott ADB Wifi-ről?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#7487) zsamiatt válasza spe88 (#7486) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem tudom mi az. Megjelenik a program valaszto.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#7488) spe88 válasza zsamiatt (#7487) üzenetére


spe88
senior tag

hát ha megjelent volna vmi olyan figyelmeztető üzenet, akkor azt mondtam volna ludasnak, de így viszont passzolom :/

kill appnál kell engedélyezni, elvileg launchnál nem, de azért megkérdeztem, hátha az a baj...

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#7489) zsamiatt válasza spe88 (#7488) üzenetére


zsamiatt
őstag

Olyan mintha nem indulna el a trigger. Hiaba konektal a jo helyre. Legalabb is nekem igy tunik. De egyszeruen mar nem tudok mashoz jogot adni a taskerhez. Es az a szivas hogy maga a program fel se dobja hogy te hulye adj engedelyt valamihez ha kellene

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#7490) spe88 válasza zsamiatt (#7489) üzenetére


spe88
senior tag

nem túlzottan értek az androidhoz, de arra emlékszem, hogy a Tasker még hetek után is fel-felhajította, hogy valamihez nincs engedélye és adjam meg :D

Elképesztő mennyi dolgot kell neki engedélyezni :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#7491) zsamiatt válasza spe88 (#7490) üzenetére


zsamiatt
őstag

Meg azon gondolkodtam hogy lehet a 11gyel meg nem kompatibilis?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#7492) spe88 válasza zsamiatt (#7491) üzenetére


spe88
senior tag

az könnyen lehet

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#7493) AtHoS válasza zsamiatt (#7489) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Trigger hibakereséshez a task-ba berakhatsz a futtatás elé/mögé egy BEEP-et (esetleg WAIT-tel kombinálva), hogy legyen visszajelzés legalább odáig eljut-e. Ha sípol, akkor legalább tudod, hogy a beállított trigger rendben van és a futtatás-nál akad-e le vagy azon is túljut

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7494) zsamiatt válasza AtHoS (#7493) üzenetére


zsamiatt
őstag

megjött a beep. De program inditás vagy lock kikapcsolás nem megy. A leírás alapján tökre egyszerű volt, hogy kikapcsolom otthon a lockot, de kicsit olvasgatva nem olyan egyszerű ez. A program indítás is egyszerűnek tűnt.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#7495) AtHoS válasza zsamiatt (#7494) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor a trigger működik, most már csak az indítás problémáját kellene valahogy megoldani. Esetleg az indítandó APPnál engedélyezni 3rd party indítást vagy valami ilyesmit

read-only mode on the forum

(#7496) zsamiatt válasza AtHoS (#7495) üzenetére


zsamiatt
őstag

az az érdekes, hogy van gomb a tasknál ugye, hogy task manuális elinditása
simán elindítja úgy meg

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#7497) kanocpapa


kanocpapa
tag

sziasztok! létezik e valami megoldás arra, hogy a tasker jelezzen, ha nincs térerő a telefonon? többször járok úgy, hogy be kell mennem épületekbe, pincékbe és nem veszem észre ha nincs térerő. sajnos hiába jövök újra a "felszínre", nem kapcsolódik vissza a telcsi. van erre valami orvosság szerintetek?

(#7498) aprokaroka87 válasza kanocpapa (#7497) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Profiles > State > Phone > Signal Strength rész nézted már?

(#7499) DrBubo77


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Az újdonságokban ezt írja joao: Wifi toggling changed because of Google. Email me about it for a fix!
Tudja valaki, hogy miről van szó? Így most nem mertem ráengedni a frissítést.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#7500) spe88


spe88
senior tag

Haladó szinten meg szeretném tanulni a Tasker használatát. A hivatalos user guide-ot olvasom, illetve youtube-os tutorialokat nézek, de semmi. :D
Van valami olyasmi oldal, ahol érthetőbben foglalkoznak a szoftverrel. A user guide olyan, mintha egy törvénykönyvet olvasnék kb. :D Full száraz, nem jön át.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.