Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#7301) HREH válasza aprokaroka87 (#7300) üzenetére


HREH
Topikgazda

Event > File > File Modified és hosszan nyomj a figyelni kívánt mappára.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7302) aprokaroka87 válasza HREH (#7301) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszi!
Közben aztán rájöttem hogy amit szeretnék lehet hogy elég nehezen oldható meg vagy sok buktató faktor lenne benne.

Adott egy Fő mappa, amiben van 10 al mappa, az al mappákban jelenleg mindig 1 fájl található.
Ezen fájlokat át szoktam másolni az sd kártya ugyan olyan nevű mappájá-ba, illetve Google drive-ra is megy egy másolat.
A régebbi fájlokat mindig törlöm.

A probléma inkább az hogy van ahol a fájlnév mindig ugyan az, csak a módositás dátuma változik, van ahol a fájlnév is, a kiterjesztés mindig állandó

A lényeg hogy mindig az új fájl kerüljön másolás-ra mind a 2 helyre, valamint az ott található régebbi fájl törlödjön.

(#7303) Somatom válasza aprokaroka87 (#7302) üzenetére


Somatom
veterán

Egy tipp.
Synchronize Ultimate. Profi cucc. Sztem ebben beállítható, amit szeretnél. De, ha mégsem tudná a változás figyelést, akkor sincs gond, mert Tasker beépülő, tehát a Tasker az eseményre el tudja indítani a kívánt szinkron profilt. A dátum szerinti megkülönböztetés opciót (az újabb felülírja a régebbit) láttam benne. Természetesen a Gdrive -ot is ismeri, próbáltam, müxik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7304) aprokaroka87 válasza Somatom (#7303) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszi, megnézem:)

(#7305) HREH válasza Somatom (#7303) üzenetére


HREH
Topikgazda

Ez miben jobb, mint a FolderSync? Szívesen cserélném már, mivel 2 éve nem frissítették...

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7306) Fall-N válasza HREH (#7305) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez jó kérdés. Bár gondolom ugyanazt legalább tudja, mint a FolderSync. Ha aktívan frissül már megéri.

(#7307) Somatom válasza HREH (#7305) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan abban. :) Nekem is mostanában hívták fel rá a figyelmemet az alkalmazások topikban. A Servers Ultimate -et régóta használom és ennek is ugyanaz a fejlesztője. A menü logikája is hasonló, úgyhogy nekem könnyű volt rákapnom. A lehetőségei hasonlóak a Foldersyncéhez. Kicsit talán túl is van licitálva. Pl. sztem fölösleges bele külön chrone job, ha egyszer Tasker plugin.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7308) Fall-N válasza Somatom (#7307) üzenetére


Fall-N
veterán

Most vettem meg az előbb, tényleg jó. Más a felépítése de tudja azt amit a FolderSync tudott. Sőt ahogy írod többet is.

(#7309) aprokaroka87 válasza Somatom (#7303) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Bocsi, de ezt a dátum szerinti megkülönböztetés részt hol találom benne?

(#7310) Somatom válasza aprokaroka87 (#7309) üzenetére


Somatom
veterán

A profilodban a General melletti nyílra böksz. A legördülőben Advanced és a database conflict melletti nyíllal megnyitod a legördülőt. Ott lesz a newer a lehetőségek között. Ott a First Time Conflict is, lehet, hogy az kell neked. Próbálgasd, mielőtt élesben használnád!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7311) bacus


bacus
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy valamelyikőtök nézegette már a "battery historian"-al a telefonja fogyasztását? Valaki egy másik topikból segített, hogyan is kell, nézegettem pár napig, ha a tasker aktiv, akkor sosem megy le "doze" módba, illetve csak a light-osba, ezért a telefon nagyon merül.

Olyan régóta használok taskert, (már android 2.3-on is használtam), hogy nem is figyeltem mennyi lett volna a telefon fogyasztása tasker nélkül.

Persze van egy másik app (dw contacts hívásszűrője) ami szintén állandóan fut a háttérben, megakadályozva ezt az akku kimélési módot. A kettő együtt 4% -os merülést is okoz óránként.

A tasker önmagában megy csak, akkor kb 2,5-3% , ezért már arra is gondoltam, hogy a hivásszűrést is taskerrel fogom megoldani, de gondoltam hátha csak én vagyok béna, van valami trükk amivel csökkenteni lehet az akku fogyasztást.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7312) aprokaroka87 válasza Somatom (#7310) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nagyjából már megy.

(#7313) Bohus válasza aprokaroka87 (#7300) üzenetére


Bohus
aktív tag

Tudja, látogass el ide. Egyszer végignéztem a videót, a példát épp úgy szemléltette a srác ahogy neked kell, +1 fájlt bemásolt a mappába és azonnal érzékelte a Tasker. De akár azt is jelzi, ha csak módosult egy fájl.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#7314) bacus


bacus
őstag

Tasker tudja valahogy kapcsolgatni az Airplane mode-t root jog nélkül illetve kikapcsolt képernyő (azaz nem autoinput segítségével)?
Én nem találok rá megoldást, mert amit találtam, az nem működik..

android 10 alatt persze. Valami extra nem dokumentált engedélyre gondolok, bár ez ugye nem microsoft termék :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7315) frseatleon


frseatleon
újonc

Sziasztok ! Van egy kis problémám. Adott az éjszakai profilom ami este 22:00-kor bekapcsol. Hangerő le, fényerő le, stb. Arra van valami megoldás hogy csak akkor kapcsoljon be a profil, ha itthon is vagyok, és ne az általam megadott időpontban/este 10-kor/ mert van úgy hogy este 11-re érek haza , de már 10-kor bekapcsol. Köszönöm a segítségeteket.

(#7316) Fall-N válasza frseatleon (#7315) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze feltételnek meg kell adni az otthoni helyszínt. Lehet az otthoni WiFi SSID-je vagy a mobilcella adótornyai.

(#7317) frseatleon válasza Fall-N (#7316) üzenetére


frseatleon
újonc

Én arra gondoltam hogy megadom a gps-nel ha otthon vagyok csak akkor teljesüljön a profil de nem tudom mit hova kell írni, és hogyan kell beállítani.

(#7318) bacus válasza frseatleon (#7317) üzenetére


bacus
őstag

a profil aktiv maradjon, ahhoz a gps felételnek állandóan teljesülnie kell, azaz a gps aktív lesz, soha nem látot merülési rátával kell számolj...

Ha otthon a wifid egyébként aktiv és rá is kapcsolódsz a wifidre, akkor az a legjobb feltétel és a leg akku kímélőbb is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7319) frseatleon válasza bacus (#7318) üzenetére


frseatleon
újonc

Köszönöm a tanácsod, igazad van ! De sajnos mivel kezdő vagyok még, nem tudom hol kell beállítani .

(#7320) Fall-N válasza frseatleon (#7319) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért írtam egyből a WiFit, mert ahogy előttem irták fölösleges akku pazarlás csak. Mobiltornyon így is úgyis lóg, a WiFi meg adott.

(#7321) Somatom


Somatom
veterán

Küzdök a Tasker -rel, de nem akar ráhangolódni az agyam. Egy ecccerű dologgal kezdenék. Minden reggel hétkor tolja maxra a fényerőt. Új profil -> Time. Itt megjelenik egy olyan, hogy "to". De, én nem akarok olyat, csak egy reggel hetes kapcsolást. Ha kikapcsolom a "to" -t, akkor átvált midnight -ra. Ha így leokézom és megcsinálom a taskot, akkor megjelenik a notibaron egy óra ikon. Az ébresztős widgetemen pedig egy éjféli ébresztő, aminek viszont nincs nyoma a widgethez tartozó alkalmazásban (Google Óra). Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7322) Siriusb válasza Somatom (#7321) üzenetére


Siriusb
veterán

From és a To is 7 óra legyen.
Én is áttértem a robotról egy ideje, simán lehet használni eseményvezéreltként is, nem csak állapotvezérléssel. :)

Szerk.:
És először érdemes megírni a Task-ot, utána a profilt.

[ Szerkesztve ]

(#7323) Somatom válasza Siriusb (#7322) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, az ébresztő ikon továbbra is ott van a notibaron és a V00:00 -ás ébresztő a widgeten. Csak akkor tűnik el, ha deaktiválom a profilt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7324) Siriusb válasza Somatom (#7323) üzenetére


Siriusb
veterán

Így kellene kinéznie a profilnak:

Ha nálad is ilyen, akkor passzolok, túl mélyen nem merültem bele a Tasker lelkivilágába.

Szerk.:
Rájöttem, Te a Profilban az EVENT-be mentél, pedig a TIME kell neked! Ébresztőt adtál hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#7325) Somatom válasza Siriusb (#7324) üzenetére


Somatom
veterán

Time -ot választottam, nem eventet. Pont olyan, mint nálad, csak fekvőben, mert tablet. A notibaron látható az ébresztő ikon.
Ez pedig az óra widgetem, az éjféli ébresztővel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7326) Siriusb válasza Somatom (#7325) üzenetére


Siriusb
veterán

Átnéztem a Preferences-t is, hátha ott van akkor valami más beállítás, de nem találtam. Nem tudom, miért van így nálad.

Szerk.: próbáld meg a Reliable Alarms-t tiltani a Preferences-ben,

[ Szerkesztve ]

(#7327) Somatom válasza Siriusb (#7326) üzenetére


Somatom
veterán

Az a baj, hogy ez így hardveres károsodást is okozhat. Mert, ha ez nekem ébresztőt süvölt éjfélkor, akkor ....

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7328) Siriusb válasza Somatom (#7327) üzenetére


Siriusb
veterán

:DDD

Reliable alarms-t tedd When off-ra, és akkor jó lesz.

(#7329) Somatom válasza Siriusb (#7328) üzenetére


Somatom
veterán

Azt hol kéne? Sehol sem találok ilyen opciót.

Szerk.: Megtaláltam. Preferences -> monitor. De, semmi sem változott. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7330) Siriusb válasza Somatom (#7329) üzenetére


Siriusb
veterán

Preferences / Monitor

(#7331) Somatom válasza Somatom (#7329) üzenetére


Somatom
veterán

Basszus! Le kellett húzni a rolót és rábökni az ébresztő értesítésére. Erre eltűnt. Úgyhogy most elvileg rendben van a dolog. Meglássuk, hogy reggel felhúzza-e a fényerőt. Sajnos, ebben a vacakban nincs szenzor. Este megvakulok, ezért lehúzom. Reggel viszont már nem látom, hogy hova kéne tapiznom ahhoz, hogy felhúzzam.

Siriusb:
Köszönöm a supportot!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7332) Siriusb válasza Somatom (#7331) üzenetére


Siriusb
veterán

:)
Kíváncsi vagyok, holnap nem-e fog előjönni ismét.
Amúgy az ébresztőhöz is kötheted, ha változó időpontokban kelsz, de ezt neked nem kell magyarázni. :)

Nálam bejövő hívásnál tolja fel teljesen a fényerőt, amikor mászkálok, hogy erős napfényben is rögtön lássam.

(#7333) Somatom válasza Siriusb (#7332) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem. A midnight miatt lett. Miután átállítottam "to" 7:00 -ra, az értesítésnek is át kellett volna. De, nem tette. Ebből gondolom, hogy csak beragadt.
Direkt nem akartam ébresztőhöz kötni. Ma 3:30 -kor keltem, akkor még bőven sötét volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7334) Siriusb válasza Somatom (#7333) üzenetére


Siriusb
veterán

Úgy legyen!

Jesszus, hogy tudsz olyankor felkelni?! :Y

(#7335) AtHoS válasza Somatom (#7333) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Teszteléshez miért nem írod át korábbi időpontra? pl. pár perccel a beállítás utánra. Ha úgy működik, akkor mehet a cél időpont, ha meg nem működik, akkor nem napokig fogsz küzdeni a hibakereséssel :K

read-only mode on the forum

(#7336) Somatom válasza Siriusb (#7334) üzenetére


Somatom
veterán

Meló. Tegnap elszarták a munkaidőmet, elfogytam 250Km -rel a svájci határ előtt. Reggelre viszont le kellett érnem, mert ha elfogy a hely és bezárják a parkolót, akkor vissza kell mennem az első parkolóig és a hétfő délelőttömet araszolással töltöm, mire bejutok a vámplaccra. Azért meg morcos lenne a főnök.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7337) Somatom válasza AtHoS (#7335) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, vágom. Milliószor csináltam Robottal. Holnap ráérek, egész nap dekkolok egy betonplaccon. Ha nem müxik, akkor majd eljátszom vele. De, sztem ebben nincs sok hibalehetőség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7338) AtHoS válasza Somatom (#7337) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aha, első látásra :DDD

Ne tudd meg egy egyszerű AoD be-ki értesítések esetén mit tudott kavarni. Szerencsére volt Samuhoz készült importálható profil/task (Huawei P30-on kellene működnie), amit picit módosítva, majd a menet közben felmerült számomra nem megfelelő működés miatt erősen módosítva talán már jól is működik, de ez még tesztelés alatt :B

szerk.

Itt ugye fokozott az időprobléma tesztelésnél, mert értesítések azért nem időzítve érkeznek :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7339) Somatom válasza AtHoS (#7338) üzenetére


Somatom
veterán

Csak a Tasker logikája új nekem, maga az automatizálás nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7340) kaciokos


kaciokos
őstag

Nem tudja valaki, hogy le tudom-e kérdezni egy Bluetooth fejhallgató töltési szintjét? Gugli barátom azt mondta, hogy figyeljem az android.bluetooth.device.action.BATTERY_LEVEL_CHANGED intent-et, az Event-ek között találtam is olyat, hogy "Intent received", de itt elakadtam.

Az lenne a lényeg, hogy kapjak egy értesítést, ha a fejhallgató akkuja 30%-ra vagy az alá csökken. Bonyolítja a helyzetet, hogy sokszor két BT fejhallgató is csatlakoztatva van, az egyik telefonálásra, a másik zenehalgatásra, így meg is kéne különböztetni őket, mondjuk a notification-ben kiíratni, hogy melyik is merül.

(#7341) kaciokos válasza kaciokos (#7340) üzenetére


kaciokos
őstag

OK, haladok, már tudom, hova kell írni az Intent nevét, hogy ráugorjon, és megtaláltam ezt a leírást is, ami szerint az intent adata az %intent_data nevű változóba kéne, hogy kerüljön, de ha megpróbálom ezt a változót kiíratni egy notification-ben, konkrétan annyi lesz a notification tartalma, hogy "%intent_data". :(

Jó úton haladok, vagy innen nem is tudom majd lelesni, mire változott a töltöttség?

(#7342) AtHoS válasza kaciokos (#7341) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez lehet segítség számodra: [[Help] Grabbing bluetooth battery?]

read-only mode on the forum

(#7343) HREH válasza kaciokos (#7341) üzenetére


HREH
Topikgazda

%intent_data helyett próbáld meg az %android_bluetooth_device_extra_battery_level változót kiíratni.
Illetve itt egy kész task, nem próbáltam, esetleg nézd meg ezzel.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#7344) kaciokos válasza HREH (#7343) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi mindkettőtöknek, közben én is találtam egy cikket, amiben megtaláltam ezt a változót, ki is írja szépen. :)

Most már azt is beleprogramoztam, hogy csak akkor figyelmeztessen, ha az akkuszint 30% alatt van, bár az általam linkelt fórumban valaki arra panaszkodott, hogy az átjövő értéket nem tudta If-ben használni, de majd meglátom. Megnézem majd a kész Taskot is, valamit biztos tanulok belőle. :)

(#7345) kaciokos válasza kaciokos (#7344) üzenetére


kaciokos
őstag

No, kész a mű, gondoltam, megosztom:

Profile: BT device battery changed (36)
 Restore: no
 Event: Intent Received [ Action:android.bluetooth.device.action.BATTERY_LEVEL_CHANGED Cat:None Cat:None Scheme:* Mime Type:* ]
Enter: BT battery low notification (37)
 A1: If [ %android_bluetooth_device_extra_battery_level < 35 & %android_bluetooth_device_extra_battery_level > -1 ]
 A2: Bluetooth Info [  Type:Single Device Device:%android_bluetooth_device_extra_device Timeout (Seconds):5 ] 
 A3: Notify [ Title:%bt_name battery level low Text:battery level: %android_bluetooth_device_extra_battery_level Icon:mw_hardware_headset Number:0 Permanent:Off Priority:1 Repeat Alert:Off LED Colour:Red LED Rate:0 Sound File: Vibration Pattern: Category:Bluetooth device battery ]

Egy intent indítja el a folyamatot, hogy változott a BT eszköz akku töltöttsége. A taskban először megnézem, hogy az akku szint 35% alatt van-e, illetve -1% felett, mert ez utóbbit küldi az intent, ha leválasztom a BT eszközt. A Bluetooth info elemmel kiszedem az eszköz nevét, a MAC address az intentből jön. Az értesítés címébe beleteszem az eszköz nevét, de a töltöttséget nem, azt csak a szövegbe. Ezzel a módszerrel ha egy eszköz több intent-et küld, mert tovább merül, akkor kapok egy folyamatosan frissülő értesítést, viszont ha több eszköz küld merülési intent-et, azok külön értesítések lesznek.

(#7346) jan herz válasza kaciokos (#7345) üzenetére


jan herz
tag

Ez tetszik, meg fogom nézni!

(#7347) grkalimari válasza AtHoS (#7338) üzenetére


grkalimari
csendes tag

Helló!

Neked hogy sikerült belőni P30-alatt tasker-el a aod kapcsolgatást? Nekem sajnos nem jött össze, pedig pl. wifi ki/be kapcsolgatás az ment neki, de ez az aod_mode nem akart működni a Secure Settings-ben sehogy sem.

(#7348) AtHoS válasza grkalimari (#7347) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szia!

AoD-kapcsolgatást ezzel lehet végezni P30-on:

- Custom setting - Secure: aod_switch Value 1 vagy 0

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#7349) grkalimari válasza AtHoS (#7348) üzenetére


grkalimari
csendes tag

Helló,

Köszi szépen így már működik szépen. Délután ez miatt túrtam a netet, de nem dobta ki ezt a megoldást.

grkalimari

(#7350) AtHoS válasza grkalimari (#7349) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én sem találtam neten erre infót, de Taskerben van lehetőség figyeltetni állapotokat, így egy AoD be/ki kapcsolás kidobta

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.