Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Full válasza Full (#848) üzenetére


Full
tag

UP!:D

zizz

(#852) didyman válasza stol (#850) üzenetére


didyman
őstag

Délutánig kiderül.
Viszont a szom tele van egy smartups 600-zal. Először látszólag OK, de akkus üzemben, ha terhelve van, a híd egyik fele forrong. Nosza, rohadjmegfet, kiszedem, mind jó. Vissza, forró. Akkor a vezérlés. Két óra szopóka után egy 22uF-os kondi képében megvan a bűnös. Rakom össze, akkuk helyükön és én marha, rádugtam őket. Egy böhöm fémlemez fogja helyükön az akkukat, ha az ott van, a panel felé forduló akkuk érintkezőihez nem lehet hozzáférni, ezért gondoltam, ügyes leszek. Csatt, upsz, akkut rövidzártam a fet-ek bordáján keresztül, azzal, amelyik az akkun lóg->elvben túlélheti, zárlat nincs, bizti ép maradt. Bekapcs, sűrű füst, egyik fet likas. 50n05, most cseréljek ki 12-t, mert ilyet ugye nem kapni? Lófuxt, raktam be IRFZ48-at csak az egyik híd egyik ágába, kisebb rd, és az 50n05 ugye logic level fet, amit cserélni még drágább. Ráadás: Mikor kértem, én négy egyforma FET-eket kértem, ehelyett kaptam 4 félét, az egyik még más évjárat is,a sorozat mindegyiken más, bár vígasz, az eredeti 50n05-ök is szórtak, mint a barom. Inverter éleszt, terhel, működik, nem melegszik és megjavult az AVR is (ez eddig valahogy nem akart működni), akku tökig süt, töltés onlájn, sípol negyed órát, hogy akku töltetlen, egy óra után is kidobja az önteszt. Konklúzió: Nem tölt. És tényleg, LM317 hideg, mint a jégcsap, a vezérlése jó. És nincs, nincs itthon! Rakjak be 7805-öt, ahhoz át kell méretezni az ellenelláshálót előtte, mert az LM317 1,2V-os referencián megy.
Ráadás: A FET-ek másodjára kirántottak pár furatgalvánt, mert jó minőségű panel, bár erre készültem.
Drága ez a kondi, basszus.
Szom kivan, fordítanom kéne és ezzel tökölök, mert éppen el tudom adni jó pénzért a szomszédnak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#853) stol válasza didyman (#852) üzenetére


stol
addikt

Nekem, van 4 komplett SAMRT-400 panel, ha netán kéne :DDD
600-as, csak 1 van.

100HUF-ért adták a paneletek, már a FET-ek miatt is megri....

(#854) Danecay


Danecay
őstag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges e egy számítógépben 2 tápegység egyidejű használata, esetleg úgyhogy a szg bekapcsolásával elindúl mind 2 táp. Ehhez a 2 tápot is össze kell kötni, ugye? Azért lenne erre szükség mert configom elérte, vagy már túl is lépte tápom teljesítményét, 400W-ot ami könnyen meglehet, hogy valójában nem is enyi, hanem ugye kevesebb. Mivl birtokomban van egy másik 400W-os táp is arra gondoltam, hogy ha nem muszáj a nem veszek drága pénzért másik tápot, hanem ha megoldható lenne 1 táp helyett használnék 2-t.

Megoldható e a fentiekben leírt dolog, és ha igen akkor hogyan?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#855) didyman válasza Danecay (#854) üzenetére


didyman
őstag

[link]
Tehát ne. És főleg, az a 400W sánta kicsit, az adataimnál lévő gép 200W körül ránt ki a hálóból. Milyen táp? Gondolom, valamelyik kedvencünk lesz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#856) didyman válasza stol (#853) üzenetére


didyman
őstag

oszt mit csináljak vele? Szedjem ki belőle az LM317-et? :D
Milyen fetek vannak benne?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#857) Full


Full
tag

Esetleg van valakinek 5 lete az én kérdésemre???

zizz

(#858) stol válasza didyman (#856) üzenetére


stol
addikt

IRFZ48N.

(#859) LukE válasza Full (#857) üzenetére


LukE
veterán

Igen, lehet, hogy a tap. De lehet, hogy a CPU feszstab aramkorei, vagy a HDD, vagy ezek valamilyen kombinacioban adnak fura hangokat.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#860) didyman válasza stol (#858) üzenetére


didyman
őstag

Ilyen van itthon is, azt raktam bele. Csak amiatt parázok, hogy nagyobb terhelésnél kevés lesz a nyitófesz, illetve számítani fog az, hogy az eredeti 50n05-ök, amik még mennek, alacsonyabban nyitnak, mint az irfz-k. viszont mivel a félhíd van kicserélve (ahol abszolút párhuzamosan vannak) és a meghajtás visszacsatolt, valamint a tápja 12V és amúgy is utánhúzott a kimenetről (az egyik ilyen utánhúzó kapacitás repült el), elvben egy nagyon minimális jeltorzulást leszámítva nem kellene ráhasson a működésre, illetve nagy áramokhoz sem lesz kevés az Ugs. Szerinted?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#861) Full válasza LukE (#859) üzenetére


Full
tag

másik hdd van benne mégis néha csinálja,de elviselhetetlen Hz en... Nem lehet a szobába maradni! mivel tudnám kideríteni mi okozza ha a hdd kilőve?

[Szerkesztve]

zizz

(#862) stol válasza didyman (#860) üzenetére


stol
addikt

Hát, papíron lehet gáz lenne, de a gyakorlat, mindíg mást mutat :)

Vaze :Y

Ilyet se ba**tam még!
A JNC 5V-os ága megállt, viszont a táp, 12V-os ágon, 30V-ot nyomott ki.
Alaplap+CPU túlélte, de a vinyó, és CD-rpm nem :O

[Szerkesztve]

(#863) Danecay válasza didyman (#855) üzenetére


Danecay
őstag

A configom a következő: Gigabyte K8NS Ultra, A64 3000+ (939), GF 6800 GT, 1 db. Samsung 160 GB, 1 db Seagate 160 GB, 1 db Pioneer 109, 1 db. Pioneer 110, Sound Blaster Audigy 2, Hauppage TV/ Radio tuner, Canon Scanner, + USB-s egér, billentyűzet, Bluetooth, nyomtató, Logitech Formula Force GP. Utóbbi 2 persze rendelkezik 220-as hálózati csatlakozással, így nem tudom, hogy USB portokon keresztül mekkora az áramfelvétele. Ezeken kívül 3 db. 80 X 80 ventillátor, és persze proci hűtés is van :) Tudom hogy az utoljára felsorolt hardware-knek kicsi az áramfelvétele de ugye sok kicsi sokra megy. Mindent összeadva kb. 390W teljesítményigény jött ki, a tápom pedig 1, félve merem kiírni 400W-os Mercury, ami mint tudjuk egyáltalán nem biztos, hogy képes 400W leadására. Jaés a tuning sem áll messze tőlem, ami + árámfelvétlt eredményez. Mennyivel járnék jobban egy 400W-os Thermaltake táppal?

(#864) stol válasza Danecay (#863) üzenetére


stol
addikt

És, honnét számoltad ki a 390W-ot?? :F
Az a gép, 180-200W-ot eszik padlógázon, és punktum.

(#865) Danecay válasza stol (#864) üzenetére


Danecay
őstag

Igaz, hogy nem a gyártók honlapján közéztett áramfogyasztási értékeket adtam össze, hanem egy ilyen célzattal készült progit hsználtam [link] Igaz van ennek egy webes felületű verziója is [link] , és fel is fedeztem egyből a 2 között egy nagyobb eltérést. Míg a progiban a GF 6800 GT-hez 105 watt fogyasztás van rendelve, addig a webes felületűben 65W. Akárhogy is van azért 200W-nál szerintem többet eszik.

(#866) didyman válasza Danecay (#865) üzenetére


didyman
őstag

Na-na. Tudod, vagy hiszed? A marketingen túl, maradjunk meg a realitás talaján. Nem fog többet fogyasztani.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#867) Danecay válasza didyman (#866) üzenetére


Danecay
őstag

Akkor mennyi lehet az általam említett tápnak a tényleges teljesítménye?
Lehet nincs is szükségem tápcserére?
Abbál adódott a kérdés, hogy egy újabb íróval bővült a rendszer, és volt hogy újra indult a gép!

(#868) stol válasza Danecay (#867) üzenetére


stol
addikt

A 400-as Mercury, általam mérve műterhelésen, 150-180W-nál halt el.

(#869) didyman válasza Danecay (#867) üzenetére


didyman
őstag

A tápcsere szükséges, de ez nem a nagy teljesítmény miatt kell, hanem mert eleve egy vicc tápról van szó, ami ráadásul veszélyes is és mert a teljesítmény helyett lényegesebb szempont az egyes ágak terhelhetősége.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#870) Csaba_20_ válasza Danecay (#867) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A feltett kérdésed nem ebben a topicban kell kitárgyalni, arra ott van ez: [link]

(#871) rudi válasza Full (#851) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne UP-olj, rossz topicban próbálkozol, itt kérdezz be [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#872) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy konkrét kérdésem és itt biztos kapok választ! Remélem! ;)

Szóval van egy FSP BlueStorm 500-as tápom. Vízhűtésem elég jóra sikeredett és semmi hangja a gépnek, egyedül a tápomnak.

Gondoltam, hogy minőségi táp, majd kicserélem a ventit egy Turbine2000-re és rakok egy hőmérő szondát a bordára és akkor tudom potival állítani a ventit.

A gond itt kezdődött. Szétkaptam a tápot...
1. meglepetés: a ventije fix-en van kötve a tápba. A kis csóró DTK-om 2 tűs rádugós volt. Na mindegy. Ezt is megoldottam volna, de jött a következő pofon.
2. a venti 2 tápja egy kis panelből jön ki, amin sok-sok kis SMD cuccos van.

Mivel nem vagyok egy elektronikai beállítottságú ember nem mertem hozzányúlni. De továbra is ''hangos'' :(

Azt a ventit le lehet vágni a tápról? Persze gondosan leszigetelve a 2 vezetéket...
Szóval le lehet várgni, vagy sem? Vélemények, segítség, ötlet, tipp? Előre is köszönöm! :R

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#873) tuskooo


tuskooo
addikt

Üdv!
Nem tudom, jó topicban járok -e, de sztem elfér. Miért van az, hogy a tápom ventijeinek fordulatszáma megugrik ha pl az egér görgőjét használom? Valami más elég fura dolognál is szokott ilyen lenni, csak most nem ugrik be. Kétlem, hogy ez annyira terhelné, hogy növelnie kell a fordulatszámot :F

(#874) didyman


didyman
őstag

Zeusz: Egy az egyben cseréld a ventit, ha az eredetihez képest a légszállítása maximum 20%-al kevesebb, ha ennél kevesebbet tol, akkor nagyon nem ajánlott cserélni! A panel a hőfokfüggő vezérlés, a vezetéket jobb lenne odaforrasztani, nem pedig szigszalagozni.
Az automatikát feltétlenül hagyd benne!

Tusko: Ingadozó fesz, a prociterhelésre elmászó 12V miatt van. Gyenge minőségű tápok jele!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#875) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Nem tudom jó topicba járok-e, de remélem elfér. Szóval én meg egy dupla sajtos hamburgert és egy közepes krumplit kérek! :O :O :O :O :O :O :O :O

(#876) Rover623 válasza didyman (#849) üzenetére


Rover623
félisten

Nálam mostanában volt fél éves sem Thermaltake 680W-os szörny, púpos ''fújjuj'' kondival, olyan PFC-vel, amiben 3 db IRFP460 volt párhuzamosan kötve (kihívás lehet tönkretenni)
Látom a tulaj nem is bízik már a ''javított'' tápban, adja elfele...;]
Nyugi...vicc vót...:R

Én azért nem a W0049-et választottam mert nem ''alulventis'', gyenge lett volna a légmozgás a házikómban...:U
Mivel a főbb paraméterei az enyémnek (W0083) és a 680W-osnak megegyeznek, félő hogy a belsejük is erősen hasonló (legalábbis konstrukciós és alkatrész szempontból...mert a fényképeken a fizikai kialakítás jelentősen eltér:F)...elültetted most a parát bennem rendesen...:O
Miben nyilvánult meg a kondi bug, milyen tünetekkel került hozzád a táp?
Csak hogy tudjam, mire készüljek...:DD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#877) didyman válasza Rover623 (#876) üzenetére


didyman
őstag

Egyrészt kiderült, hogy a régi, még ATX1.3-as és 360W-os csíftek az sli-t és a prociját kiválóan kiszolgálja, másrészt mert ez a táp meglehetősen hangos még hidegen is. Az övében valószínűleg egy, a szokásosnál is gyengébb eresztés volt ebből a kondiból, amúgy meg csak ciripelt veszettül, nem tett kárt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#878) Rover623 válasza didyman (#877) üzenetére


Rover623
félisten

Értem...:U
Hangja az van, valóban...de alapon csendes, csak terhelésre ''húz bele''...legalább tudni hogy működik benne az ilyen értelmű elektronika...:DDD

primus inter pares

(#879) ZeUS2140 válasza didyman (#874) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Szia!

Thx. Az autómatikát feltétlen benne hagyom, mert mint mondtam nem értek hozzá és így nem is tudtam, hogy az micsoda :)

A vezetéket félre értetted.
A gyári venti vezetékeit akarom szigetelni. Az új venti normál 3 tűs venti dugó és egy potira lenne kötve, hogy tudjam szabályozni. De ezek szerint nem ajánlod, hogy cseréljem. Akkor keresek egy ugyan ilyen légszállítású, de csendesebb ventit. Mondjuk, ha kiveszem belőle a védő rácsot, akkor is sokkal halkabb lesz.

Mégegyszer köszi a tanácsokat!

Byez!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#880) didyman válasza ZeUS2140 (#879) üzenetére


didyman
őstag

Potit se rakj bele! Pont ezzel zárod ki az automatikát. ha az melegebbet fog érzékelni, a potis beállítás ellenére nagyobb feszt fog a ventinek adni, ha meg már tovább nem tudja emelni, abba belesülhet a táp.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#881) ZeUS2140 válasza didyman (#880) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Szia!

:)
Biztos az én hibám, de nem egyről beszélünk!
Akkor laikusan és mesélve: most egy kis panel vezérli a ventit. Na innen a ventihez megy 2 drót (+;-). Én ezt elvágnám és leszigetelném, hogy ne okozzon rövidzárlatot...
Betennék egy hagyományos 3 tűs ventit és rákötném egy ventiszabályzóra. A táp alu bordályára raknék egy hőmérőt és így figyelni tudnám, hogy hány fokos a táp belseje. Ha emelkedik, akkor feljebb csavarom a ventit, de ha nem kell akkor lejjebb, hogy ne zajongjon.

A gyári venti levágása után semmit nem kötnék az eredeti vezetékeire...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#882) didyman válasza ZeUS2140 (#881) üzenetére


didyman
őstag

Én pedig azt tanácsolom, hogy kösd az automatikára. Ha a procin túl sok meleget engedsz meg, instabil lesz, lefagy és soká tönkremegy, de ha a tápnak melege van, nem fog szólni. Azt, hogy milyen hőmérséklet az, ahol valószínűleg helyes tartani, meg nem lehet egyértelműen tudni, ezért célszerű hagyni az automatikát, amit eleve úgy méreteznek, hogy megtalálja az egyensúlyt a halk és hűvös működés között.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#883) stol válasza ZeUS2140 (#881) üzenetére


stol
addikt

A táp alu bordályára raknék egy hőmérőt és így figyelni tudnám, hogy hány fokos a táp belseje. Ha emelkedik, akkor feljebb csavarom a ventit, de ha nem kell akkor lejjebb, hogy ne zajongjon.

Jobb, ha elhiszed nekem, hogy nem az aktív elemek fűtenek a legjobban, hanem adott esetben, pl az áramváltók is eldisszipálnak tetemes hőt. És, ha az áramváltó zárlatosodik, pl. 12V az 5V-ra, az isteni OVP sem fogja meg a tápot ;]
Bár, úgysen láttam még megfőzött FSP-t ;]
Egy szót mondok, ha kedves a tápod, hogy NE TEDD!

Ui.: Induláskor nem zajos még?
Mert, akkor talán, a házba kéne más szellőzést csinálni, és az alaplap hőjét, nem a táppal elvinni.
Továbbá, a CPU-VRM FET-jeit mivel hűtöd?

(#884) Csaba_20_ válasza ZeUS2140 (#881) üzenetére


Csaba_20_
őstag

ZeUS2140 írta:
Betennék egy hagyományos 3 tűs ventit és rákötném egy ventiszabályzóra. A táp alu bordályára raknék egy hőmérőt és így figyelni tudnám, hogy hány fokos a táp belseje. Ha emelkedik, akkor feljebb csavarom a ventit, de ha nem kell akkor lejjebb, hogy ne zajongjon.

Pont erre van benne az az automatika. :R :DD Régen a gépek váltották ki a munkában az embert, eljött a korszak, amikor az ember váltja ki a gépeket! :DDD

(#885) tuskooo válasza didyman (#874) üzenetére


tuskooo
addikt

Köszi...amúgy meg ehh, a topicjában mindenki azt mondta, h jól tartja a feszeket :(

(#886) ZeUS2140 válasza stol (#883) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Nah. Meggyőztetek :D
Nem csinálok semmit, csak leveszem a rácsot, mert az tényleg hangos és azzal nem ártok semminek :)

A vízhűtés miatt a proci ventit helyettesítve a lap bal felső sarkában, ahol a FET-ek is találhatóak egy 8cm-es venti kis fordulaton kavargatja a levegőt... Ideálisabb a hőmérsékletük, mint mikor léghűtéses volt a konfig...

Mégegyszer köszi a sok tanácsot és segítséget!

Sziasztok!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#887) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Nemrég elhatároztam, hogy lecserélem az alaplapom. Találtam itt a bolhapiacon egy Abit IC-7G alplapot, igen kedvező áron. MInt kiderült, az alaplap azért volt ilyen olcsó, mert javított volt. Állítólag ''kondicserés'' volt, valójában a procifoglalat körüli fesz.stab. IC-k voltak kicserélve. A srác azt mondta, tesztelve volt a lap, és vállalt rá egy hónap ''garanciá''t. Végülis megvettem. Az első gyanús jel az volt, hogy nem indult el benne a videókártyám. Aztán másik gépben sem indult a kártya. Hmmm..... S3 trio elő, gép indul, nekiálltam windowst telepíteni. Olyan 1 óra után, telelpítés közben egyszercsak kikapcsolt a gép. A bekapcsolási kísérletre csak szánalmas nyüszögés volt a válasz, bár az egér és az alaplapi visszajelző led világított. Kipróbáltam a lapot másik táppal, nem ment, kipróbáltam a tápomat egy másik alaplappal, a táp is döglött volt. Kicsit vizsgálgatva az alaplapot egy fesz-stab IC melletti kb 20 lábú kis IC-nek két kis lába csúnyán meg volt égve, és az egyik fesz.stab IC-nek mintha nem lett volna rendesen leforrasztva a lába (körömmel alányúlva simán fel tudtam hajlítani...). A tápon semmien ''külsérelmi'' nyom nem volt látható. A proci, a memória, a vinchesterek megúszták a dolgot. Az eladó szerint a tápegységem tette tönkre az alaplapját, és most plusz javítási költséget akar velem fizettetni, merthogy erre nem terjed ki a ''garancia''. A proci egy 2,4-es celeron, a táp egy (kb 5 hónapos) 400W-os FSP Green Power volt.
Először azt gondoltam, hogy igen, előfordulhat, hogy egy méregdrága, kiváló minőségű, mindenféle túláram és túlfesz védelemmel ellátott táp fogja magát, és ropogósra süt egy alaplapot.
Aztán meg azon törtem a fejem, hogy vajon a vinyók, a proci, a memória hogyan úszták meg...?
A kérdésem az lenne, hogy a körülmények figyelembevételével elképzelhető-e, hogy esetleg mégsem a táp volt a ludas? A túlfesz ill. túláram védelem ilyen esetekben hogy működik? Létezik, hogy csak az a feszültség szalad meg, ameiket a vinyók nem használják? Vagy ha az alaplap a táptól túl sok fesz.-t kap, hogy ússza meg a proci?

Legkiválóbb tisztelettel:
Reset Elek.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#888) rudi


rudi
nagyúr

Ejj, jó hírem van! Az FSP közvetlen kapcsolatot szeretne a Prohardverrel, és adnak tesztre VGA-tápot :) Jó lenne összefogalmazni valami kérdéscsomagot a Zen nemindulásával kapcsolatban, valószínűleg egyenesen nekik lehet majd szegezni. Aztán, hogy egyenesen válaszolnak-e vagy sem, az majd kiderül...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#889) stol válasza Reset Elek (#887) üzenetére


stol
addikt

SZVSZ, az alaplap öltele a tápot, de érdekes, hogy az OLP nem szólt be :F
Talán kibaszott sok felharmonikus visszatolással ölte le a tápot....
Ha a táp pusztúl, elsőnek a hdd+odd párosok döglenek.

(#890) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

T. TápSzagértők!

Mi a fenétől lehet, hogy egy nforce2-es lap biosa a -5V-os ágat -61 Voltnak, bármely monitorozó progi meg +3,62V-nak méri?
Egy másik gépből most tettem bele egy tápot. Eddig eme jelenséget nem fedeztem fel /rédi táp egy 360-as Chieftec volt 20-as csatival/ a mostani egy 400W-os GP FSP 24 csatis 24/20-as átalakítóval.
/Hasonló érdekességet, mármint a -5V-tal, még régebben KT266A chippkészletű Epox lapon tapaszataltam./

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#891) Csaba_20_ válasza 10GoBall (#890) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez a kérdés nem ebbe a témába tartozik! De nézd meg jobban az FSP GreenPower-t, nem ad le -5V-ot. A nincs -5V-ot mutatja hibásan az alaplap, mert nem tudja mérni. :U

(#893) 10GoBall válasza Csaba_20_ (#891) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Köszi a választ. :R
/Közben én is megnéztem és ez az ág hiánycikk eme példánynál. Nekem is később jutott eszembe, hogy voltak akik panaszkodtak a -5V hiányára/

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#894) didyman


didyman
őstag

http://forum.hwsw.hu/index.php?showuser=15886
Saját kútfő :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#895) didyman válasza Reset Elek (#887) üzenetére


didyman
őstag

Nem lehet bizonyítani semmit, de tekintettel a leírtakra, ez alaplap hibát valószínűsít. Ennek oka lehetett épúgy a hanyag javítás, mint egy kóbor szikra szerelés közben a plóverről, vagy bármi más. Gavallér sufnimesterek ilyenkor szó nélkül pénzvissza/garanciális javítás dolgot játszanak, mert csak. Ha nem akorpra rakja a cuccot, akkor vállalom, hogy amit kapott, az jó. Pont. Ez az én rizikóm, az övé meg az, hogy két hónap múlva újra elhasal, mert olyan rejtett hibája vanik. Egyéb, tönkremenő alkatrészekre kiterjedni már kényesebb vízterület, nem várható el és mégannyira sem bizonyítható. Ha a vinyó azért megy el, mert az alaplap megölte a tápot és az meg a vinyót, akkor már kérdés, hogy szemét alaplap, vagy köcsög táp, mert úgy megy tönkre, hogy mást is visz.
Srácnak mondd meg, hogy bizonyítsa be a táp hibáját az esetben és kérdezd meg tőle, hogy akkor pontosan mire is adott garit, de azt mondja, amit az eladáskor mondott, mert ugye az a frankó, vagy írja le, mert az meg az egyértelmű és akkor nincs félreértés.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#896) ceka


ceka
tag

Hali!
Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy egy 450 Wattos Chieftec táp 12 cm-es ventijének mekkora a levegőszállítása?

Így van!

(#897) Csaba_20_ válasza Reset Elek (#887) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Hol van most a táp? Nekem egy GP-m van és dolgozik a rövidzárvédelme megfelelően. Érdekelne hogyan tudta tönkretenni az alaplap.

(#898) rudi válasza ceka (#896) üzenetére


rudi
nagyúr

Miért érdekes ez? Szedd szét (vagy keress róla képet a neten); nézd meg mi van írtva a ventire, írd be ezt a guglinak és 99%-hogy megtalálja a gyártóját, és onnan már csak egy kis keresgélés (amiben segít a venti áramerőssége is).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#899) Reset Elek válasza Csaba_20_ (#897) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

A táp visszament gariba, kb 45 másodperc (!!!!!!) alatt kicserélték (ebben benn volt a jótállási jegy kitöltése is, köszi Pixel). Viszont a lap még lehet, hogy megvan. Ha érdekel, keresd meg dárenbrézer-t a hardverpiacon, és kérd el tőle azt az IC-7-est, amit állítólag az én tápom vágott tönkre.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#900) Csaba_20_ válasza Reset Elek (#899) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Engem sokkal inkább a táp érdekelt volna. Nálam a rövidzárvédelme tökéletesen működik, túl még nem volt alkalmam terhelni, de szerintem egy IC-7-es alaplappal se lehetséges, hacsak a terheléseloszlás asszimetriájával nem. A feszültségeket a megengedett határon belül tartja 110-120W környékéig. Anélkül pedig, hogy a konkrét esetet láttam volna nem fogom se azt állítani, hogy a táp tette tönkre az alaplapot, se pedig azt, hogy fordítva volt. Minden esetre a GreenPower-ről elég nehéz azt elhinni, hogy tönkre tenne bármit is, de ugyanúgy nehéz elhinni azt is, hogy őt tönkre tudja tenni valami. A korrekt diagnózishoz látni kéne az alaplapot is és a tápot is, csak az egyik ismeretében nem lehet helyes következtetéseket levonni. Ezért mondom nyugodt szívvel, hogy az a dárenbrézer, vagy ki elhamarkodottan ítélkezett. Az illető hozzáállásával azonban gondok vannak, én biztosan nem fizetnék egy fillért se neki.

Egyébként nem fesz.stab. IC-k voltak cserélve, hanem teljesítmény FET-ek, a 20 kivezetésű IC pedig a VR-D vezérlője.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.