Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) stol válasza biga (#199) üzenetére


stol
addikt

Nem szinuszos kimenetű szünetmentesek 90%-nál áll fent ez a probléma.
Ki kell próbálni.

(#202) biga válasza stol (#201) üzenetére


biga
senior tag

Öööö... Ezt lefordítanád? Na meg ezzel még csak megerősítetted az én információmat, én azonban az okára is kiváncsi vagyok, na meg gondolom csak van valami megoldás. Vagy ha ilyen tápom van, akkor nem tudok szünetmentes tápot venni, csak a drágábbakat (mert gondolom azok biztosan jók lennének)?

A próbával meg az a baj, hogy ehhez ugye meg kell vennem a szünetmentest. És ha nem jó, akkor mit csinálok?

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#204) zLegolas válasza Hequila (#198) üzenetére


zLegolas
őstag

Az áramkör kialakításától függ, midkettő létezik... az érzékelő NTC vagy PTC (magyarosan NTK meg PTK). A betűszó a Negatív/Pozitív Temperatúra Koeficiens rövidítése...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#206) Lidi


Lidi
aktív tag

Régebbről maradt egy instabil vargáné táp, és a topicot látva kedvem lett belenézni.
Hát ''érdekes'' egy darab.
Ez is a ''Hogyan spóroljunk ki mindent amit lehet, úgy hogy még épp elinduljon'' filozófia mintapéldánya: Bővebben: link

A kérdésem az lenne, hogy a pupos kondi cseréjén kivul, érdemes lenne-e beépíteni a hiányzó elkókat, és fojtó tekercseket ? ( mindjárt a bejövő 220 -nál látok hiányt, meg a táp végénél is, a kondik között vannak átkötések )

(#207) Csaba_20_ válasza Lidi (#206) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez a kérdés már csak egy lépésre van a ''Mit cseréljek egy tápban, hogy jó legyen?'' kérdéstől. Mindent cserélj, amit hibásnak találsz. Beépíteni csak akkor építs be alkatrészt valamibe, ha ismered a következményeket.

(#208) stol válasza Lidi (#206) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Igen, kisebb géphez, még érdemes ''lehet'' megcsinálni.
A kimeneti folytókat(L4-L8-ig, L2-t is az SB táp kimenetén), és bemeneti EMI filtert beépíteni(LF1), elkókat, 2200uF-osra cserélni, primer elkókat, 330uF helyett, minimum 470uF-osra cserélni.
SB rezgőkörben, 22uF/50V-ot cserélni.(C8)
12V kettősdiódáját, normális minőségű, minimum 10A-esre cserélni.

Egyébként, ha! minden be van építve, és normális minőségben, ez nem egy nagyon vészes táp, visszacsatolt offline tápja van, ami megszaladásra nem hajlamos.
''Minimális'' védelemmel rendelkezik (kapcsolás kialakításából eredendően).
Maximálisan, 300W leadására képes, átalakítás után.
Fordulatszámszabályozott ventillátora van, ami 90%-ban még a bordához is van hajtva:DDD
Csattanása esetén, 95%-ban nem visz magával semmit az adott konfigból.

(#209) gagyigeri


gagyigeri
csendes tag

Sziasztok Srácok SOS, kérlek segítsetek, Most vettem meg az ATX2.0-ás 370Wos enermax tápomat, és a nem tudom hogy normális e a következő jelenség: miután kikapcsolom a gépet, (kilépek az oprendszerből ) a gép kikapcsol, a tápban pedig tovább forog a 2 db hűtőventillátor, de a 12 és az 5 voltos ágakon nem ad ki semmilyen feszkót. Srácok normális ez? Remélem nem, mert tiszta ideg vagyok kidobok ennyi pénzt a tápra és ezt csinálja!! A régi 300Wos chiehtech-el minden rendben ment.

kérlek segítsetek!

MSI k8n Neo2 (20 pines csatija van)
3000+ a64

mind új
+2 vinyó
+2cd/dvd
mind patás

(#210) Chieftec válasza gagyigeri (#209) üzenetére


Chieftec
őstag

Igen, Enermaxnál tök normális. Azért csinálja hogy lehűtse a benne lévő alkatrészeket. Pontosan 2 percig forog, valalmi Smart fan a neve. Mehetett volna a Melyik tápegységet vegyembe.

(#212) gagyigeri


gagyigeri
csendes tag

Egész pontosan 2perc 14 másodperc:) köszi a gyors választ!

(#213) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Ezt kapjátok ki:
A táp (ventillátora?) megzavarja a monitoromat (Samsung 997MB)!!!! Most vettem 1 új Q-tec PSU 650W Triple Fan-es tápot (http://www.qtec.info/products/product.htm?artnr=14103), és ha bekapcsolom, akkor a monitor elkezd villogni. Olyan, mint mikor egy kézi kisventillátorral közelítek hozzá. Ha elviszem a monitort a géptől 1-1,5 méterre, akkor megjavul, de akkor is......
Ilyet én még nem láttam, de mégis van.
Amúgy, műszerrel kimérve a feszeket stabilan hozza terhelés alatt, csak hát az a monitorvibra ne volna....
:O

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#214) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Valószínüleg tévedtem, amikor azt hittem, hogy a segítségkérő emberkék képesek legalább annyi tiszteletet mutatni a segítségnyújtók felé, hogy elolvassák a korábbi hozzászólásokat. Valószínüleg akkor is tévedtem, amikor azt hittem, hogy ez a topic arról fog szólni, hogy a tapasztaltabbak szakmai érveket felsorakoztatva, de legalább azt megpróbálva, másoknak építő jellegű tapasztalatokat adnak át.

Ebben a formában nem látom értelmét annak, hogy a későbbiekben hozzászóljak ehhez a topichoz. Ez van.

(#215) rudi válasza Csaba_20_ (#214) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem azért nem olyan vészes a helyzet, egyre kevesebbet kell takarítani ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#216) gagyigeri


gagyigeri
csendes tag

Nézd Csaba 20 a következő hozzászólás csak abban at esetben érvényes ,ha az előzőt nekem szántad. Szóval, az nmtom te hogy vagy vele de lehet ogy neked nem volt még olyan pillanat az életedben,amikor nem volt időd 1 egész topic végigolvasására, most nekem ilyen pillanatom volt,hirtelen kellett döntenem,hogy vigyem e vissza az egész tápot a z eladeóhoz vagy sem ,mert ha nem viszem vissza akkor rajtam marad. Szóval köszönet érte, hogy a szakértelmed megosztod velünk, és ezért tisztelóünk és becsülünk is, de m,ivel nem te válaszoltál a feltett kérdésre úgy nem is te vetted a fáradtságot, hogy írj néhány sort nekem, ezért nem érzem jogosnak az előzőekben írottakat.
most is köszönöm mindazoknak, akik előrelendítik a topicokat értelmes hozzászólásokkal.

(#217) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

A tápokhoz kapcsolódóan meg tudjátok mondani, hogy a következő szabványok mit jelentenek pontosan?:

EN 55022 Class B
EN 55024 Class B
EN 61000-3-2
EN 61000-3-3
EN 60950

A nevüket megtaláltam, de, hogy mit jelentenek azt nem.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#218) zLegolas válasza Csaba_20_ (#214) üzenetére


zLegolas
őstag

Na nemááán... én pl. elolvastam végig, sőt, sokat ki is nyomtattam! Ha 1-2 delikvensre bepöccensz, ne büntesd azokat, akiknek az eredeti szándék szerint csinálódott a topic!

(Mellesleg 3 tápot szétkaptam/csereberéltem ezt-azt: kettő megjavult. Köszi! :R)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#219) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene.
Most vettem egy FSP 350W-os tápot. Megnéztem a feszültségértékeket és v.mi furcsát találtam.
A -5V-ra +3.49V-ot ír a Sandra és az Everest is. A Bios 0V-ot. (Elolvastam, hogy csak mérőműszerrel lehet hiteles adatot mérni), de ez elég fatális hibának tűnik, bár nem értek hozzá.
Egyébként a gép megy rendesen.

A segítséget előre is köszi.

Romani ite domum.

(#220) zLegolas válasza zLegolas (#218) üzenetére


zLegolas
őstag

Új fejlemény:
havernak pár napja mutattam az alább említett kinyomizott infókat, felfigyelt a kondi-púposodás jelenségre. Röviden: kondicserékkel megjavította a sógora instabil PC-jét, az alaplapon mívelte a műtétet hátha-hátha alapon.
5 perce jött hálálkodni, ezt tolmácsolom azoknak, akik érdemben hozzájárultak...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#221) rudi válasza ZCoyote (#219) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet, hogy a táp gajdult meg, lehet, hogy a szenzor, ami a feszültségeket leolvassa. Gondoloma BIOS is hasonló badarságokat ír. Ha új a táp, ilyenkor vissza lehet sétálni a boltba, hogy vagy a szenzort vagy a tápot javítsák/cseréljék. Ha azzal érvelnek, hogy ''dejszen megy'' arra az a válasz, hogy OK, megy, de nem a szabvány szerint, pedig azt vállalta a cég amikor rányomta a matricát, ergo nem működik megfelelően. Hogy ez a szenzor hibája vagy egyéb galiba miatt van, az Téged ne érdekeljen, cseréljék ki és kész!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#222) ZCoyote válasza rudi (#221) üzenetére


ZCoyote
őstag

OK. Köszi.

Romani ite domum.

(#223) rudi válasza gagyigeri (#216) üzenetére


rudi
nagyúr

Csabának igaza van! A kérdésed annak ellenére, hogy SOS jellegű nagyon nem ide való. A jelenség, amit leírtál sokféle tápra jellemző, minimális tájékozódással kiderült volna, miért van ez a kikapcsolás utáni járás is. Ehhez elegendő lett volna a boltot felhívni, ahol vetted, ha ők nem tudnak válaszolni, akkor tőlük el kellett volna kérni a disztribútor elérhetőségét Bővebben: link, és ott pillanatok alatt jött volna a válasz. A másik lehetőség egy új topic indítása lett volna. Mind1 múlt idő, legközelebb majd másképp csinálod ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#224) rudi válasza Bélaaaa (#217) üzenetére


rudi
nagyúr

gugli a mi barátunk Bővebben: link
Comité Européen de Normalisation Electrotechnique - CENELEC Bővebben: link

lassan lassan oskolában kellene tanítani az internetes keresést...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#225) Bélaaaa válasza rudi (#224) üzenetére


Bélaaaa
őstag

ez ok, ezt én is megtaláltam, csak nem értem, sorry

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#226) gammaray


gammaray
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

Elkezdtem upgradelni a gépet(inkább lecserélni), megvettem az új házat és az alaplapot.
A probléma az, hogy az új házon van LCD kijelző, ami ugye az alaplapi tápcsati és a tápkábel közé ékelődne be és innen ''lopná'' az áramot. Csakhogy az alap és a táp is ugye 24 tűs. Nos akkor hogy tudom én közéjük beékelni szerencsétlen 20 tűs kijelzőcsatit?
Létezik valami átalakító?

Köszi

(#227) rudi válasza Bélaaaa (#225) üzenetére


rudi
nagyúr

Ilyenkor szoktam a lábrázás és az arclekaparási ingert kapni... Bővebben: link
Hát nincs azon a tetves guglin magyar kapcsoló?!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#229) KőkorSzaki válasza gammaray (#226) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Elég kellemetlen, hogy nem tudták megoldani az LCD táplálását molex csatiról (mondhatnók ''perifériacsatlakozóról''), mert így a betoldás fizikailag megoldható ugyan (24->20-as átalakító majd egy 20->24-es átalakító), csak éppen 1) az alaplapod készítői lehet, hogy nem véletlenül kérik a 24 tűs csati plusz tápvezetékeit, 2) a sok betoldás sok-sok veszélyes hibaforrás, ha valahol a csatlakozás nem tökéletes. Röviden: elavult a ház. És a topicindító szándéka szerint ez a kérdés itt egy kövér off, de ezt majd elmondják még mások is, miután a pszichológus lenyugtatta őket.

[Szerkesztve]

(#230) Old fox


Old fox
tag

Melyik kondit cseréljük a tápban, alaplapban? A kondikat un. ESR mérőműszerrel lehet tesztelni. Ennek a lényege: 50~100KHz-es frekvenciával megméri a kondi valóságos ellenállását. Tápkondik esetében ez nem lehet több pár tized Ohmnál. Ha nagyobb-kondicsere.

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#231) Horbal


Horbal
őstag

Előszőr: NAGYON TETSZIK A TOPIK (bár a felét se értem...:) ), szeretném remélni, hogy a nagytudásu szakik átlendülnek a kellemetlenségeket, és folytatják az ''észosztást'' mert szvsz nagy nagy szükség van rá...

Két kérdésem lenne:
1: Írtátok egy két hsz-ben a tervezésbeli hibákat, ezek legtöbbje az alkatrészek elrendezéséből fakadt, más részük pedig az alkatrész rossz megválasztásából, ha jól értelmeztem...Mivel a közeljövőben valószínűleg megépítésre kerülne, 1 v 2 erősítő berendezés részben általam, amihez természetszerűleg tápegységet is kell tervezni, építeni, azt szeretném megtudni, hogy mellyek azok a főbb szempontok, amik egy teljes berendezés, illetve részegységeinek megtervezése során (elrendezési szempontból) a legfontosabbak, illetve kiindulópontok...nem azt várom, hogy részletesen kifejtsétek, inkább ájánlott szakirodalmat kérnék tőletek...

2: A második kérdésem az elkókkal kapcsolatos: a kiszáradás tényét értem az ebből fakadó hibák is egyértelműek...kérdés: Kitolható az elkók élettartama, vagy el kell fogadni, hogy ennyit mennek és kész?
A másik fele a kérdésemnek az, hogy más berendezések esetében, pl HI-FI is fennál ez a jelenség? (Több tíz éves audió berendezések is kb ugyanolyan minőségben működnek, mint újkorukban...:F )

A választ és a türelmet, előre is THX

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#232) Old fox válasza Horbal (#231) üzenetére


Old fox
tag

Szerintem válasz a kérdésre:
1:Nekem egyre inkább az a meggyőződésem, hogy a gyártóknak nem érdekük az örök élettartam. Az eladott cucc amíg garanciális addig majdnem biztos, hogy hibátlan, utána jó ameddig jó, majd vegyél újat. Fogyasztói társadalom.
2:Elkóknál el kell fogadni, hogy ennyit mennek és kész. Élettartam hosszabbítás = drágább, jobb minőségű alkatrész!
''HI-FI is fennál ez a jelenség?''-- Ilyen formában nem. Még a HI-FI-nél a hálózati letranszformált egyenirányított 50 vagy 100Hz-es feszültséget puffereljük, addig a kapcsolóüzemű tápoknál KHz-es frekvenciákat igyekszünk símogatni.

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#233) biga válasza Csaba_20_ (#214) üzenetére


biga
senior tag

Minden kötekedés nélkül, de pl az én kérdésemre ( Bővebben: link -től Bővebben: link -ig) kifejezetten szakmai, építő jellegű választ vártam, arra azonban - stol rövid, de magyarázatoktól mentes reagálásán kívül - nem érkezett ilyen jellegű válasz. Egyet értek, hogy ne ismételgessünk folyton ilyen olyan kérdéseket, valamint hogy olyan kérdést ne tegyünk fel ebben a topicban, amire máshol megfelelő választ kapunk. Azonban én úgy érzem, hogy pl. az én kérdésem is ide való, (szerintem) fontos kérdés - lévén, hogy egyre terjednek az aktív PFC-s tápok ), és talán másokat is érdekel a magyarázat is, és a megoldás is.

U.i.: ezt a hsz.-t építő kritikának szántam...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#234) rudi válasza biga (#233) üzenetére


rudi
nagyúr

Feltehetőleg azért nem kaptál választ mert nem olyan egyszerű. Stol a maga módján megmondta, kb. mi a helyzet, ha tudna többet, feltételezem bővebben válaszolt volna.

A Te esetedben szerintem a vásárlás adta jogodat leszel kénytelen érvényesíteni, vagyis azt, hogy 3 napon belül mindenféle indok nélkül visszaviheted a protékát boltba. Persze ennek realizálása komplikált, mert a kiskereskedő valószínűleg nem tart raktáron szünetmentest (pláne nem drágábbat), hanem rendelésre hozna és akkor gáz visszajuttatnia 3 nap alatt (ha megteheti egyáltalán) vagy vevőt találnia rá, ha Neked mégsem válik be.

Talán fel kellene szerelkezned a táppal és elindulni egy fáradtságos kisker felderítő útra, hogy ahol lehetőség van rá, ott kipróbálhasd szünetmentesekkel. A másik (szintén nem egyszerű) lehetőség, hogy nekiindulsz levelekkel bombázni a nagyobb szünetmentesgyártók képviselőit, hogy ugyan már segítsenek. Elsőre próbálkozz mondjuk az RRC-nél, aki az APC disztribútora Bővebben: link. Ha sikerrel jársz, akkor a későbbiekben megoszhatnád velünk tapasztalataidat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#235) stol válasza biga (#233) üzenetére


stol
addikt

A gond, a PFC vezérlővel van, hogy négyszögjelből, nem tud cosfi-t állítani, és abnormálisan működik, túlterhelve, roszabb esetben tönkretéve az UPS-t.
Hg-Li folytóval orvosolható a probléma, sorba kell kötni a táppal.
A probléma, csak nem szinuszos kimenetű UPS-ekenél jelentkezik.

(#236) biga


biga
senior tag

Kösz a választ mindkettőtöknek, a lényeg akkor az, hogy szinuszos UPS-t kell venni, vagy valahogy szert kell tenni egy kipróbálható tápra.
(a 3 nap az nem teljesen úgy működik. 3 napon belül visszaviheted természetesen (eredeti csomagolással együtt), és cserét, levásárlást vagy pénzvisszafizetést kérhetsz, de okának kell lennie! Ha úgy lenne, ahogy te gondolod, akkor elkezdek pl. projektorbérbeadással foglalkozni, mert megveszem, majd 3 munkanapon belül visszaviszem és visszakérem az árát. Ezt te sem gondolod komolyan. :) Hihetsz nekem, biztos forrásbol tudom;) )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#237) rudi válasza biga (#236) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, tényleg, volt ilyen szabály de ma már nem érvényes (nyugatabbra még ma is érvényes, Dániában a kenyeret vitték vissza az orrom előtt, hogy nem kell nekik :) ).

''Előfordulhat, hogy vásárlás után derül ki, hogy a termék valamiért mégsem felel meg igényeinknek, nem tetszik, netán nem működik együtt számítógépünkkel (inkompatibilitás). Sokan abban a téves hitben élnek, hogy a kereskedő ilyenkor a vásárlástól számított három munkanapon belül köteles visszavásárolni tőlünk teljes vételáron az árucikket. Bár korábban valóban kötelezhető volt erre az eladó, fontos tudni, hogy ma már nincs érvényben az a jogszabály, amely ezt előírja. Ilyen esetekben tehát gyakorlatilag a kereskedőn múlik, hogy kárpótolja-e valamilyen módon a fogyasztót. Szerencsére egyre gyakoribbak azok az esetek, amikor a sérülésmentesen, hibátlan csomagolásban, tartozékaival együtt visszaszállított terméket a vásárlástól számított néhány napon belül visszavásárolja, vagy áregyeztetéssel másikra cseréli az eladó. Meg kell említeni ugyanakkor, hogy ha a kereskedő (vagy akár a gyártó) félretájékoztatja a vásárlót (a termék tulajdonságairól egyértelműen valótlan állításokat közöl vagy közvetít például reklám útján vagy a csomagoláson, esetleg a kezelési utasításban), akkor (feltéve, ha ezt bizonyítani tudja) a szerződés felbontását kezdeményezheti a fogyasztó.''

báj IT.news

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#238) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Ha egy termék a vásárlástól számított 3 napon belül meghibásodik és a fogyasztó a forgalmazó felé jelzi, akkor a fogyasztó minden indoklás nélkül elállhat a szerződéstől.

Biga: A kérdésedre azért nem válaszoltam, mert nem volt még alkalmam méréseket végezni ilyen esetben. A problémát nekem is többen jelezték, de magyarázatot igazából nem tudtam rá találni. Stollal is lefutottuk már ezt a kört párszor, még az APC egyik levelét is elemezgettem, de választ nem kaptam belőle a pontos okra.

Az offline UPS-ek esetében a tápegység közvetlenül a 230V-os hálózatra van kötve egészen addig, amíg az UPS úgy érzékeli, hogy azzal minden rendben van. Csak a hálózati feszültség kiesésekor kapcsol át akkumulátoros üzemre és ezáltal jelenik meg a kimeneten nem szinuszos feszültség. Egy korábbi esetben, amikor az APC levél is érkezett a témában, a hiba már offline állapotban is fenn állt. Ami számomra megmagyarázhatatlanná tette az esetet, az APC pedig akkumulátoros üzemközben előforduló esetre hivatkozott válaszlevelében, így igazából nem adva választ a kérdésre szerintem.

(#239) rudi válasza Csaba_20_ (#238) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nagyon specifikusat és lényegretörőt tudtok kérdezni, talán a PH-n keresztül is megközelíthetjük az APC-t. Hátha velünk alaposabban foglalkoznak...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#240) LukE


LukE
veterán

olvasnivalo.
Bővebben: link

Komponensek fogyasztása - Bővebben: link

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#241) KőkorSzaki válasza rudi (#239) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Mission impossible, legfeljebb egy PR szöveget várható, hogy az áthidalási idő megnőhet (may increase) PFC használatával, a milliárdos üzletük alatt nem fogják vágni a fát semmiféle módon. Régen láttam valahol oszcillogramokat UPS-ek kimenetéről (milyen jó kis cikktéma, nem? lehetne pluszban melegedést is mérni PPFC és APFC tápokkal), és az APC-k szemre nagyon tuttik voltak, míg a Mustekek például nagyon gyengék, de csak telepes táplálásnál. Viszont az ''olcsó'' UPS-ek többsége érdekes módon nem offline rendszerű, szerintem az APC-nél sem, meghát akármilyen rendszerű, kifoghatunk egy gyengébb AVR-t, szóval tesztelni kellene szerintem, nagyon ütős lenne világviszonylatban is (csak jó diagrammok kellenek, mert a magyar kommentárt ugye nem értik) ...

(#242) LukE válasza KőkorSzaki (#241) üzenetére


LukE
veterán

nem ez?
Bővebben: link

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#243) KőkorSzaki válasza LukE (#242) üzenetére


KőkorSzaki
tag

:C

(#244) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok!

remélem jó helyre írok, lenne egy kérdésem, a belinkelt képen lévő táppal kb mekkora gépet lehet meghajtani?

A táp egy 450-es amd-s compaq konfigból van, és elég pici 12*8*10 cm és csendes darab, tehát ha elbírna egy 800-900-as konfigot valami gyengébb tv-outos vidkártyával, akkor ideális darab lehet egy htpc építéshez


a kimeneti értékek közül mi a fontos ?

asszem a +5v-t, de nem vagyok biztos, ezért kérném a sgítséget.

ja a kép Bővebben: link

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#245) LukE válasza vallas (#244) üzenetére


LukE
veterán

12V-os ag miatt max P2, talan kicsi P3, es 1 vinyo. Nem bir sokkal tobbet, mint amit most ellathat energiaval.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#246) vallas válasza LukE (#245) üzenetére


vallas
senior tag

köszi !

úgy gondolom, hogy acorp 815-lap, most egy cel663-as 256-ram, egy 4 gigás noti vinyó, mert azom van egy átalakítóval, egy dvd olvasó, és egy low profilú 9xxx se ati vagy 5200 nv kártya, remélem ez így belefér,

[Szerkesztve]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#247) Karády válasza rudi (#1) üzenetére


Karády
csendes tag

Az alábbiakat már máshol írtam,de nem méltattak válaszra. Hátha itt...

Tisztelt Hozzáértők!

Van egy Compaq Deskpro EN tipusú gépem(PIII, 933Mhz, 512MbRAM meg efélék). Az a problema vele, hogy fekvő (és vékony) háza miatt a szabvány táp nem fér bele. Kilóg pár centit. Gyanítom, hogy ehhez a tipushoz legyártatott a Compaq egy speciálisat, ami sajnos csak 200 W-os.
Tudja-e valaki, hogy ekkora méretben lehet-e nagyobbat venni, vagy valahonnan beszerezni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Karády

(#248) Csaba_20_ válasza Karády (#247) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A Compaq által a géphez legyártott 200W-os táppal tökéletesen üzemelni fog, vedd meg azt.

[Szerkesztve]

(#249) Karády válasza Csaba_20_ (#248) üzenetére


Karády
csendes tag

Eddig nincs is gondom, mert alapban ez van benne ugyebár. Csak azóta a cd meghajtó helyett egy dvd író van benne, valamint a régi 16 megás videókártya egy ATI Radeon 9250-re (128Mb) cserélődött. Továbbiakban egy 80 gigás merevedés lenne a 20 gigás helyett. Azt szeretném kérdezni, hogy az ily módon felturbózott (tehát csak teljesítményben növelt) konfiggal is elbírja-e a táp?

Köszönöm a gyors reflektet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.