Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) veber0937 válasza PitLee (#3600) üzenetére


veber0937
tag

Ok, köszi az infót,megy bele majd a p12 idővel :C

(#3602) endy230


endy230
csendes tag

Sziasztok be quiet 650W PoweZone tápban szeretnék ventillátort cserélni. 135mm-est már nem igazán találok, 140mm-es szerintetek bele megy? Milyet javasoltok? Köszönöm!

(#3603) veber0937 válasza endy230 (#3602) üzenetére


veber0937
tag

Hi

Itt legtöbb tápba azArticp12 vagy p14-et szokták írni a nagyok, én rájuk hallgatva raktam már be p12-őt egy corsair tápba, az tuti lett, nem tudom neked a 14 befér-e, keress vissza

(#3604) japijapo


japijapo
csendes tag

Sziasztok!
A tápomat szeretném kitisztítani, illetve a ventit újrazsírozni (ha ez nem segít, akkor cserélni). El tudnátok látni tanáccsal annak érdekében, hogy ne érjen áramütés? :D

(#3605) Midway válasza japijapo (#3604) üzenetére


Midway
senior tag

Kiszereled a gépből, ha a port tisztítani akarod arra a legjobb kifújni sűrített levegővel.
Ha a tápkábelt kihúzod nem fog áramütés érni.
A ventilátor "zsírzás" helyett inkább vegyél bele egy új ventilátort 2000-2500ft és megspórolod a második szerelést.

(#3606) japijapo válasza Midway (#3605) üzenetére


japijapo
csendes tag

Király, köszönöm! Remélem minden rendben lesz (és nem is vágok haza semmit :D) A tanácsodat megfogadom, itt már láttam, hogy sokan javasolták az Arctic P12-t - lehet beruházok egy ilyenre.

(#3607) PitLee válasza japijapo (#3604) üzenetére


PitLee
őstag

A legtöbb átlagos PC ventiben általában szinterbronz vagy szinterfém csapágy van, a mi porózus szerkezetű.

Bár itt a megmunkálást, méretre igazítást ecsetelik, de jól látható, hogy mi a probléma, hogyan sérülhet meg a csapágy a ventilátor acél tengelyétől elégtelen kenés kialakulásakor.
https://www.lm-tarbell.com/machining_sintered_bronze.htm
A jó

A sérült

"ventit újrazsírozni"
https://youtu.be/TIToRYt3fVw?t=116

(#3608) japijapo válasza PitLee (#3607) üzenetére


japijapo
csendes tag

Azta! Nagyon köszönöm, hogy így utánajártál és belinkelted ezeket! :)

(#3609) gulupeti


gulupeti
senior tag

Jók ezek az Arctic P12 ventik, jó, hogy megtaláltam ezt a fórumot pár hete, túl vagyok én is egy táp venti cserén, a média pc-mben lévő Corsair CX430-ba került egy P12 az előbb, határozottan halkabb lett. :) És igazából a rendszer hűtésére is ilyeneket választottam, csak a pwm verziókat 12-es és 14-es méretben.

Biztosan találni csicsásabb, jobban felszerelt, meg bizonyára halkabb ventiket is, de, hogy jobbak, halkabbak-e annyival, mint amennyivel többe kerülnek, nos, az számomra kétséges. :U Szerintem a játszós PC-m elejébe is 2 db P14-et fogok rakni a Nanoxiák helyére.

(#3610) DroiDMester válasza gulupeti (#3609) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

semmivel nem jobb egy márkás 12.e FT-os venti sem, annyival jobb csak hogy hamarabb kiürül a pénztárcád tőle! :DDD

amúgy meg ha csicsás kell van az is belőle! => P14 PWM PST A-RGB de ez már nem annyira olcsó, kb ~6.e/db de még ígyis sokkal jobb mint egy 15.e-res BE QUIET!, vagy CORSAIR ML

(#3611) Midway válasza gulupeti (#3609) üzenetére


Midway
senior tag

Én is így csináltam, kicseréltem a táp ventit P12 re , aztán a házhűtőt is 12 PWM-re . ár/érték arányban verhetetlen.

(#3612) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, az alany: Cooler Master V750 Gold V2 Power Supply Review | Tom's Hardware (tomshardware.com)

Kategória egyik legjobbja ramaty berregő ventivel (Hong Hua HA13525M12F-Z), tegnap meguntam és P14-re cseréltem. 135-ös helyett 140-es, nem sok helyet hagytak, de végül befért, a venti egyik sarkából le kellett vágni, mert nyomta a sárga kábelt, fúrás-faragás helyett végül gumi felfogatóval oldottam meg a pár mili furateltérést, kb. 15 éve eltett Noctua, fogalmam sincs mihez vettem. :)

Se hybrid módban, se anélkül nincs hangja + a gyárival hybrid mode-ban melegedett a táp, az is eltűnt.


"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3613) DroiDMester válasza Floyd80 (#3612) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

furfangos 5let. Gratula :K

[ Szerkesztve ]

(#3614) Biga123


Biga123
addikt

Hali
Venticserére adtam a fejem.
Az alany egy Antec VPF550 lenne.
Gyorsba szétkaptam hogy legyen fogalmam milyen venti van benne . de egy darab jelölés nincs rajta.
Mehet bele a topic sztár P12? Vagy van itthon egy Lepa BOL.Quiet 120mm PWM és egy Glacial Tech Silent blade GT12025 HDLA1.
Amúgy a venti felét letakaró átlátszó műanyagnak mi értelme? Kevesebb levegő jusson be ?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3615) Midway válasza Biga123 (#3614) üzenetére


Midway
senior tag

D12SH-12 ilyen lehet benne.

Glacial Tech Silent blade GT12025 HDLA1.
[kép] Szerintem kevés lesz bele.

Jó a P12 ár/értékben legjobb választás.

(#3616) Biga123 válasza Midway (#3615) üzenetére


Biga123
addikt

Gondolom akkor ez lenne:
ARCTIC P12 PWM PST 120mm
És akkor csak simán levágom a csatit róla és a 2 eret bekötöm és ennyi?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3617) blp85 válasza Biga123 (#3616) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Többen írták, hogy ne a PWM-es verziót használd a magasabb indítóárama miatt. A 3 pines kellene:

https://www.alza.hu/arctic-p12-120mm-d5524595.htm#parametry

vagy ezek közül valamelyik:

https://www.alza.hu/olcso-rendszerhuto-ventilatorok/18842848.htm#f&cst=0&cud=0&pg=1&pn=1&prod=1468&par13687=13687-120&par14151=14151-239275722&sc=3930

Ahogy korábban volt, így kell bekötni:

https://prohardver.hu/tema/tap_ventillator_csere/hsz_3569-3569.html

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#3618) pilipi válasza blp85 (#3617) üzenetére


pilipi
aktív tag

Vagy pedig így:
[link]
[link]
És mennyivel szebb is :R

(#3619) Floyd80 válasza blp85 (#3617) üzenetére


Floyd80
addikt

Annyi kiegészítés, hogy Silent verzióknak is magas az induló értéke.

F12 Silent: 4V
P12 Silent: 4.8V
P12 PWM: 3.9V

P12: 2.8V

Úgyhogy marad a sima 3-pines verzió

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3620) Floyd80 válasza Biga123 (#3616) üzenetére


Floyd80
addikt

Levágás helyett átalakító, itt látszik a képen, hogy nem forrasztott a venti.

antec_vpf550_16.JPG (1280×960) (nikktech.com)

Kolink 2-Pin (Anya) - 3-Pin (Apa) Fan Power Adapter - táp kábel átalakító - BestMarkt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3621) Biga123


Biga123
addikt

Kösz szépen mindenkinek
ARCTIC P12 120mm
Megrendelve :R
A Silentet én is néztem h annak a légárama is kissebb.
De a pwm es magas induló feszt nem :DDD

1500 Ft egy átalakító? akkor inkább forrasztok és szigetelek :D

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3622) blp85 válasza pilipi (#3618) üzenetére


blp85
aktív tag

Ezzel egyetértek, csak elfelejtettem, hogyan kell így beilleszteni. :)

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#3623) blp85 válasza Biga123 (#3621) üzenetére


blp85
aktív tag

Mondjuk a régi ventinek a csatlakozójával szerintem össze lehet forrasztani az ARCTIC vezetékét és egy kis zsugorcső rá és jó is. :)

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#3624) Biga123 válasza blp85 (#3623) üzenetére


Biga123
addikt

Most azon agyalok h pici faragással még lehet a gyári venti csati is rámegy , ki fog derülni , nagyon köszi mégegyszer.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3625) Floyd80 válasza Biga123 (#3621) üzenetére


Floyd80
addikt

575 Ft-ért vettem 2019-ben, be kellett volna vásárolni belőle. :DDD

Itt van egy olcsóbb is, ez csak 900 Ft.

goobay 93628 3Pin apa - 2Pin anya Tápkábel adapter 0.3m - BestMarkt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3626) Biga123 válasza Floyd80 (#3625) üzenetére


Biga123
addikt

Igen annyira nem vészes csak + PK . Úgy már kb annyi mnt maga a venti :D
+ az ebay es cuccokat is sarcolja a posta, szal nem nyerhetek.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3627) Midway válasza Biga123 (#3626) üzenetére


Midway
senior tag

Én levágtam és összekötöttem. Tökéletes.
Csak próbáld ki az új ventit, ha működik mehet!

A képen fordítva van a ventilátor még beszerelés közben!!

(#3628) Biga123 válasza Midway (#3627) üzenetére


Biga123
addikt

Végül kész lett:

before/after. (tudom egy takarítás még ráfér)
Azabaj h most más a leghangosabb. ;]
Le kellett tekernem a lepa boll házventit mert hallottam, amit eddig némának hittem, de most meg már az LF II pumpáját hallom. De a táp most teljesen néma. :C :C
Köszönöm a segítséget. :R

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3629) Midway válasza Biga123 (#3628) üzenetére


Midway
senior tag

Jó lett. Én egy ecset és porszívó segítségével szoktam takarítani.

"Az a baj h most más a leghangosabb"

Így szokott lenni . :D

[ Szerkesztve ]

(#3630) abridabri


abridabri
veterán

Egy régi Corsair CX 600 ban bedöglött a venti . Az működhet, hogy kiveszem a gyárit ,de nem rakok bele újat amihez kellene még venni 2pin>3pin átalakítót is ,hanem rárakok kívülről egy 12es akármilyen ventit és azt az alaplapra kötöm ? Vagy van valami érzékelő a tápban ,hogy érzékelje ,ha nincs a pcbre kötve 2pines kábel ? :R

(#3631) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv, tápfórumról küddtek.
Olyan kérdésem volna, ha adott egy tápegység. Abból kijön a venti amire rá van írva a 12V x.xA
Miből derül ki az indító feszültsége a tápnak és az hogy mi a minimuma a ventinek amin biztosan elindul? Specifikáció nélkül is kiszámolható, vagy a legbiztosabb ha ugyan olyan V/A ventit rak bele az ember?
Köszönöm.

Védd a természetet!

(#3632) blp85 válasza Atilla001 (#3631) üzenetére


blp85
aktív tag

Az Arctic P12-t a sima 3 pinest ajánlják bele (nem PWM-es és nem a slim verziót).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#3633) Atilla001 válasza blp85 (#3632) üzenetére


Atilla001
senior tag

olvastam, mondtátok,csak szeretném tudni más esetekre is. illetve én nem vagyok elájulv az arctic ventiktől. Jobban örülnék az eredetinek, de csak H-st találok aminek nem 1650 hanem 2200 a max fordulata. És amostani sem zörög hanem szerintem feleslegesen magas fordulaton forog, hiszen mint mondta lehülve bekapcsolás után 30 percig hangtalan. Esetleg nem lehet hogy poros a szenzor és feleslegesen bemelegszik, melegen marad és forgatja a ventit? van erre esély?
thx

Védd a természetet!

(#3634) DroiDMester válasza Atilla001 (#3633) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

pedig nyugodtan ájulj el az Arctic-tól, fényévekkel jobb mint a gagyi gyári ventik amik a tápokba vannak!

nem fogod a hangját hallani még terhelés alatt sem!

amúgy meg nem lehet kiszámolni, max kimérni lehet hogy alapon és terhelés mellett mennyit kap a venti benne, semmi köze a ráírt Ampernak és Watt-nak sem!

(#3635) Atilla001 válasza DroiDMester (#3634) üzenetére


Atilla001
senior tag

na ez remek ötlet, hogy kimérem ha odajutok hogy szét van szedve! eszembe juthatott volna. Bár a venti indulása még mindig titok, ha nincs leírva. thx :R
Mondjuk ha a P12 kerülne bele nem is kell méregetnem, de mostmár kíváncsi vagyok. A "hangját nem hallom" kicsit csalóka, lehet hogy halk, de lehűti e elegendően ha kell? (tudom le van tesztelve a P12, de más esetben, általánosságban). Igazából k-ra nincs kedvem szétszedni. :O

Védd a természetet!

(#3636) DroiDMester válasza Atilla001 (#3635) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a gyári ventinek PL: 1200RPM-en van akkora légszállítása mint a P12.nek 700.on! és ugye még ehez jön az is hogy a P12.nek 2X akkora a statikus nyomása is, szóval kb 3ad fordulaton tudja ugyan azt amit a gyári venti!

szóval kár ezen filózni hogy le e hűti, egy 1500W os gold tápot is simán lehűt 7-800.RPM mellett!

[ Szerkesztve ]

(#3637) blp85 válasza Atilla001 (#3635) üzenetére


blp85
aktív tag

Közben rájöttem, hogy a másik topikban én írtam, hogy itt kérdezd meg. :)

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#3638) Midway válasza Atilla001 (#3635) üzenetére


Midway
senior tag

Én is kíváncsi voltam, de valóban nincs hangja pedig én egy fél éves garis tápban cseréltem ki.

[ Szerkesztve ]

(#3639) Atilla001


Atilla001
senior tag

Ha valakit érdekel.
2015-ös FSP Raider RA 550W
Induló feszültsége 3,54V ehhez tartózó P12 fordulat ~500-550RPM
"netezős" fordulat ~850RPM (én kivezettem a szenzor szálat) 1 percel volt több meló mint levágni. :D

Védd a természetet!

(#3640) tutitibi válasza Atilla001 (#3639) üzenetére


tutitibi
senior tag

Hány centis venti való egy PC tápba pontosan ? 12 cm ?

(#3641) DroiDMester válasza tutitibi (#3640) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

12, 13,5 és 14.centisek vannak jellemzően, attól függ melyik gyártó melyik tápja!

de miért nem méred meg?

[ Szerkesztve ]

(#3642) Midway


Midway
senior tag

A régiekben 8 cm van, ritkán 9,2.

[ Szerkesztve ]

(#3643) tutitibi válasza DroiDMester (#3641) üzenetére


tutitibi
senior tag

A lapátjára 12 cm-t mértem, de a kereete egy picit nagyobb ennél, kb 13.5 cm.

(#3644) DroiDMester válasza tutitibi (#3643) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ne a lapátot mérd!

a felfogató csavar közepét kell mérni(nem átlóba)!

ha 10,5centire vannak, akkor 12centis a venti,

ha 12,5centire vannak, akkor 14centis a venti!

Ha pedig 12centire van akkor sajna 13,5centis venti van benne amit nehéz pótolni!

[ Szerkesztve ]

(#3645) scream


scream
veterán

Hali!

Egy olyan kérdésem volna, hogy adott egy HP 240W 80 Plat táp, amiben gyárilag egy 70x70x25mm-es, 4pin-es (standard PWM) AVC venti teljesít szolgálatot.

Mivel ez a méret nem éppen annyira elterjedt, főleg nem 4pin-es ventiknél, szerintetek milyen alternatívát nézzek bele? Ami fontos, hogy halk legyen. Amúgy max ~180W lenne a max terhelés, amit ki kellene szolgálnia.

Szerintetek honnan és mit lenne érdemes beszereznem hozzá? :F

(#3646) Atilla001


Atilla001
senior tag

Aki nem akarja a P12 finoman kelepelő hangját hallgatni, az kicsit áldozzon többet és nem szívja meg mint én. (biztos csak én) Nem volt alaptalan az ARCTIC félelmem. Kidobtam a pénzt és a munkát.

Védd a természetet!

(#3647) DroiDMester válasza Atilla001 (#3646) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nemtudom miről beszélsz!

nálam itthon a 2gépembe több mint 20db üzemel vegyesen P14-P14.esek, egyik sem kerepel! Pedig szinte néma módban használom, a custom vízhűtésen elég ha 4-500RPM.el mennek, szóval idegesítő lenne ha valami kerepelne itt!

vagy user error van nálad, és bele ér valami a ventibe, vagy kifogtál egy gyári hibás darabot, vissza kellett volna küldeni garanciába ezért van rá a 6év garancia! De még gari se kell, 3napon belül jár az azonnali csere ha hibás valami! :)

[ Szerkesztve ]

(#3648) Atilla001 válasza DroiDMester (#3647) üzenetére


Atilla001
senior tag

Hidd el nincs user error tökéletesen összeraktam mindenre ügyeltem előtte kipróbáltam mint mondtam ki is mértem. Mint írtam az alap fordulatszáma bekapcsoláskor körülbelül 600. Néhány perc múlva beáll és 830 környékén forog már itt is gyanús de ez még tűrhető. Ha elkezdek játszani akkor felmegy 1000 1100 környékére ezen a fordulaton és amikor veszi vissza a fordulatszámot akkor elkezd halkan kelepelni mint mikor nem megfelelő négyszög jelet kap a ventilátor és elkezd gerjedni azon a feszültség szinten. És engem rohadtul zavar hogy ennyit dolgoztam érte és nem lettem előrébb. Az eredetinek semmi hangja nem volt csak gyorsabban forgott és szélzaja volt, szerintem feleslegesen. ez ugyan lassabban forog de hangja van. Pont olyan hangja van ami átüt mindenen gyűlölöm ezt a változó kelepelést a fordulatszám változás miatt. Szóval nekem nem jött be inkább áldoztam volna kétszer ennyit mint Arctic. A be quiet 14 centis pure wings 2 is kidobtam emiatt csak éppen az több ezer órát ment már... Nekem nem vált be vagy az FSP szabályzása nem ideális ehhez a típushoz.

Védd a természetet!

(#3649) Angelo69


Angelo69
senior tag

Sziasztok!

Ez a Pack az ajánlott típus?
Mert az adatlapján alul azt találtam, hogy
“Fordulatszám szabályozás - Fordulatszám szabályozás nélkül”.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#3650) Atilla001 válasza Angelo69 (#3649) üzenetére


Atilla001
senior tag

Sima P12 ből 5darab. Ha 5 kell akkor itt ajánlott.
3PIN, feszültség szabályozható.
ACFAN00118A x5
ACFAN00135A

Védd a természetet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.