Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) v3g374


v3g374
tag

Droidmester: Köszi a tippet! Rendeltem én is egy P12-t, az FSP Hexa 550-be. Már régóta zúg, 2x olajoztam, de meguntam. Nekem is ua. a sz*r YL venti van benne, ami #3200-es képeken is van.
Amint megjött és beforrasztottam, írok én is véleményt. :R

(#3252) arnoldito


arnoldito
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Cooler Master 1200W Platinum tápot. Úgy zörög benne a ventiláror, ráza az egész asztalom. Persze a hölgy akitől vettem azt mondja ez kipróbált, megkímélt táp, garancia van rá, de ha vissza viszem az 1 hónap biztos. Amúgy a tápnak nincs baja. Érdemes lenne, ha én kicserélem a vetit vagy vigyem vissza gariba? Néztem hozzá vetit, de nem is találok olyant. Ez van benne. Protechnic 135mm x 25mm Köszönöm a segítségetek!

(#3253) tmarkee


tmarkee
tag

Ha nincs teljesen gallyon (kerreg, hallhatóan oda vannak a csapágyak) a ventillátor, akkor az is gyakran segít, ha szétszeded a tápot, kibontod a ventit és a lapátok belső felületére ráragadt port letakarítod meg úgy általában portalanítod a táp összes belső alkatrészét - már amennyire lehet. Különböző mennyiségű por ragad rá a lapátokrak és ettől kiegyenlítetlen lesz a súly eloszlása a forgó lapátokon és ettől szokott elkezdődni a kotyogás.

# apt upgrade

(#3254) arnoldito válasza tmarkee (#3253) üzenetére


arnoldito
senior tag

Köszi az infót. Kompresszorral kifújattam, a tápban sok por nem volt, szinte semmi. Most szétkapom a venti részét, ha jól látom külön ki lehet venni a ventit. A többi csavaron matrica van, azt nem akarom leszedni. Írok mire jutottam. Amúgy beszéltem a hölgyel, mondta vigyem vissza, vissza adja a pénzt ő meg legariztatja. De direkt ilyen tápot kerestem, most táp nélkül leszek akkor...

[ Szerkesztve ]

(#3255) v3g374


v3g374
tag

FSP Hexa HE 500 550W táp venti cserélve Arctic P12-re, és hetek óta tökéletesen üzemel!
A tápban 2 tűs venti volt, azt kiforrasztottam.
Helyére került a P12 föld és a táp kábele, a harmadikat elvágtam az nem kell már.

Még egyszer köszönöm a tippet! Ezt a műveletet most már minden tápon el fogom végezni!:R

(#3256) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy FSP tápom benne D12SM-12 ventilátor (76.50 CFM), elég hangos sajnos. Mire tudnám cserélni?

Köszönöm szépen

Elnézést, pont felettem volt hasonló kérdés

[ Szerkesztve ]

(#3257) katona.jozsi


katona.jozsi
aktív tag

Sziasztok!
Egy Enhance 600w Flex ATX táp: [link] ventijét: [link] szerettem volna Noctua-ra cserélni (zajos). [link] Sajnos a Noctua venti nem indul el. Feltételezem a 3.5V volt az oka, amelyet a táp 400w-ig ad le a ventinek. Kérnék tanácsokat. Milyen egyéb, halk ventit ajánlanátok?

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#3258) DroiDMester válasza katona.jozsi (#3257) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha olvasnál pár hsz.el feljebb már tudnád a választ!

Arctic P12/P14 olcsó jó és megy 3.Volt alatt is

(#3259) katona.jozsi válasza DroiDMester (#3258) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

Olvastam, de ezek 12cm és 14 cm-es ventik, nekem pedig 40x40x20mm-es kellene. :) De azért :R .

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#3260) atiska007


atiska007
senior tag

[Volt] már szó róla, de kb 7 éve, ezért most újra megkérdezném, hogy tudtok-e ajánlani a Corsair GS600-hoz csere ventilátort.
Sajnos elkezdett kerregni és most szét van szedve a gép, könnyen ki tudnám cserélni.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#3261) DroiDMester válasza atiska007 (#3260) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

2.vel feletted ott a válasz! Arctic P14

[ Szerkesztve ]

(#3262) atiska007 válasza DroiDMester (#3261) üzenetére


atiska007
senior tag

Köszi, de ezzel az a baj, hogy a régi venti 2 pines. Ezt nem tudom bele tudom-e erőszakolni...

Mittudomain!

(#3263) DroiDMester válasza atiska007 (#3262) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

2.pines ventit nem fogsz sehol kapni!

értelem szerűen a 3.ik vezetéket(fordulat szám vissza jelzés) nem kell bekötnöd csak a GND és +12.voltot

(#3264) Zsoca_D


Zsoca_D
tag

Hello
Van egy EVGA BQ750 tápom, amiben elkezdett durván vibrálni a venti. Beremeg az egész gép.
Kikerestem, hogy elvileg egy ilyen van benne: Globe Fan RL4Z T1352512HH, 140mm, 12V, 0.45A, 1200rpm, 129.76 CFM, 38.8 dB, Teflon Nano Bearing fan., de még nem szedtem szét.
Látom, hogy ilyen méretből az Arctic P14-et ajánljátok, de két kérdésem lenne:
1. Be kellene, hogy férjen az a 27mm vastagságú P14 a jelenlegi szabvány 25mm-es helyett?
2. Elég komoly adatbeli különbségek mutatkoznak a két venti között. Ez nem lesz gond?
Arctic P14 vs jelenlegi:
1700rpm vs 1200rpm
0,15A vs 0,45A
72,8cfm vs 129,8cfm

Vicces (vagy annyira mégsem), hogy pontosan 2 nappal a garancia lejárta után kezdett vibrálni. Amúgy azt sem értem, hogy miért csak 24hó garit kaptam az Alzánál, mikor EVGA elvileg 5év. Nagy nyugodtan visszavittem gariztatni, aztán az üzlet előtt vettem észre, hogy pár napja lejárt. Végül be sem vittem. :(

(#3265) atiska007 válasza Zsoca_D (#3264) üzenetére


atiska007
senior tag

Én végül ezt vettem: https://www.bequiet.com/hu/casefans/1634
Figyelj, mert van több alverzió, ez a nem PWM-es, high speed verzió (BL82 !!!!).
3 pin-es, 160 CFM, 0,31A, 1600rpm

Ez szerintem neked is tökéletes választás.

Mittudomain!

(#3266) DroiDMester válasza atiska007 (#3265) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Írtam már erről korábban, jó venti csendes, de sajnos csak 4,5.Volt körül indul el, így elég sok tápba nem jó, mert megse fog moccanni 3,5.voltal ami sok tápnak az alapfeszültsége amit kiad a ventinek

A P14. minden szempontból jobb ha elfér a 27mm vastagság, sokkal nagyobb a status nyomása alacsony fordulatnál.

És elindul bőven 3.volt alatt is így minden tápba jó.

[ Szerkesztve ]

(#3267) atiska007 válasza DroiDMester (#3266) üzenetére


atiska007
senior tag

Hűha, akkor lehet én is meg fogom szívni vele a Corsair gs600 tápba :W

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#3268) tmarkee válasza DroiDMester (#3263) üzenetére


tmarkee
tag

Igen, akinek van hozzá érzéke, akinek meg nincs az vigye el szakemberhez :-) az aliexpress-en lehet rendelni mindig a szokásos Yate Loon-t, de az Arctic persze, hogy jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

# apt upgrade

(#3269) Zsoca_D válasza DroiDMester (#3266) üzenetére


Zsoca_D
tag

A 27mm-ert szerintem megoldom akkor is, ha nem pont bele való. Max kicsit hosszabb csavar a védőrácsba, meg esetleg valami tömítés körbe.
A bajom inkább az, hogy a 72,8cfm elég lesz-e. Valahogy az a gyanum, hogy a jelenlegi ventinek az adatai el lettek írva, és az a 129,8 nem cfm, hanem m3/h akar lenni, és akkor a P14-ből bármelyik elég lehet. Sajnos az eredeti ventihez nem találok hivatalos (gyári) oldalt a technikai paraméterekkel.
Erre tud valaki biztos választ adni?
Ezen kívül sejtem, hogy a 0,15A az eredeti 0,45-höz képest nem okoz gondot, de azért azt sem tudom biztosan.

@(#3265) atiska007
Néztem azt a ventit is, mert a sok keresés alatt azt találtam a "legerősebbnek", de azért elírtad a légszállítását. Az a 160 nem cfm, hanem m3/h, ami 94,2cfm-nek felel meg.
Amúgy pont ezért gyanakszom arra, hogy az én eredeti ventimnél elírták (csak fórumban találtam meg) az adatokat, mert ha a legnagyobb légszállítású, amit gyorsan találtam ilyen méretben ez a 94,2cfm-es, akkor mégis hogyan lehetne az eredeti az EVGA-ban 130cfm???

(#3270) atiska007 válasza Zsoca_D (#3269) üzenetére


atiska007
senior tag

Igen, gyanakszom erre én is, hogy az én tápom dzsunka ventijének is magasan felé lőttek az értékekben, mert annak is valami hihetetlen értéket adtak meg.
Végül gyorsan módosítottam a rendelést, p14 jön nekem is.
Remélem be is fog férni, mert a p14 2mm-el magasabb, mint a gyári (meg úgy általában a szabványnál).

Mittudomain!

(#3271) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok!

Fsp Hexa 400W-os tápegységben cserélnék ventillátort milyet ajánlatok hozzá?
Nem találok 120mm-es hozzá valót csendes venti kellene.

(#3272) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Sziasztok!

Kerdesem az lenne hogy van egy fsp hyper 600m tapom es szeretnek benne ventit cserelbi hallkabra.
Tudnatok nekem segíteni hogy milyet lenne érdemes bele tenni? Gondolom pwm kell bele o szabalyozza. Semmi adatot nem találtam erről..

Köszönöm előre is

(#3273) atiska007 válasza Bitpalace (#3272) üzenetére


atiska007
senior tag

Tudtommal nem kell pwm, mivel a tápok nem pwm, hanem fesz alapján szabályoznak.

Én artcic p14-et vettem (ezt ajánlotta itt mindenki), DE ez nem 25mm magas, hanem 27.
Szét kellene szedned és megmérned, hogy belefér-e.
Ha igen, akkor nagyon jó választás, halk, olcsó és jók a paraméterei.

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#3274) Zsoca_D válasza Zsoca_D (#3269) üzenetére


Zsoca_D
tag

Na, gondoltam beírom, hogy az Arctic P14 tökéletesen működik a tápomban. Gyakorlatilag hangtalan. Belefért az EVGA-ba, de le kellett vennem azt a légterelő kis lemezkét, mert az adott majdnem egy mm-t. Beerőltethettem volna a levétel nélkül is, de nem tökéletesen feküdtek a doboz szélek egymáshoz. Állítólag legtöbb tápnál nincs is ott az a félkör alakú terelőlemez, és nem igazán lényeges.

(#3275) DroiDMester válasza Zsoca_D (#3274) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha erre a plexi légterelőre gondolsz, ezt nyugodtan ki lehet dobni belőle

Elvileg azért teszik bele némelyik tápba hogy hátra felé terelje a levegőt, ne azonnal távozzon a szellőző nyíláson(némelyik tápnál már túlzásokba is esnek mert szinte a venti felét letakarják így), de gyakorlatilag inkább csak ront a hűtés teljesítményén, szóval nem vesztesz vele semmit hogy kihagytad!

Inkább itt az lenne a kérdés hogy a gyári venti elvileg 13,5.centis hogy bírtad bele tenni a 14.est? stimmeltek a felfogató lyukak? vagy kicsit erőszakoskodni kellett?

[ Szerkesztve ]

(#3276) atiska007 válasza DroiDMester (#3275) üzenetére


atiska007
senior tag

Ilyen terelőlemez volt nekem is a Corsair GS600-ba, de én is kidobtam, mert nekem is éppen hogy belefért a P14, nekem szinte már erőszakos kellett legyek, hogy beleférjen.
Viszont majd szét kell szedjem, mert mintha valami valahol valamibe beleér, pici "ciccegés" hallatszik néha.
Viszont tényleg teljesen hangtalan, miután kicseréltem a táp ventijét jöttem rá, hogy az csinálta addig a legnagyobb zajt.
Végre szinte teljesen csöndes az egész gép alapjáraton, terhelve azért már nyomja a zajt a vga venti :)

Mittudomain!

(#3277) Zsoca_D válasza DroiDMester (#3275) üzenetére


Zsoca_D
tag

Nekem EVGA 750BQ-m van. Abban 14cm a gyári venti (a 750GQ-n tényleg 13,5). Lyukak tökéletesen passzoltak. És igen, erre a plexire gondoltam. Ezt eltávolítva tökéletesen befért a P14. Tulajdonképpen a plexi rögzítőcsavarja feküdt csak fel egy picit. Úgy éreztem, hogy azzal együtt is akadás nélkül befért volna, de így a tökéletes.

(#3278) DroiDMester válasza Zsoca_D (#3277) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a képet EVGA 750 BQ belsejéből linkeltem!

itt egy T1352512HH venti szerepel! Ez pedig 135x25mm méterű a nevében is benne van 135 25

ezért kérdeztem hogy stimmelt e a lyuktávolság

(#3279) Zsoca_D válasza DroiDMester (#3278) üzenetére


Zsoca_D
tag

Hmmm... Ez elég vicces, mert én egyrészt egy fórumban azt olvastam, hogy "Globe Fan RL4Z T1352512HH, 140mm, 12V, 0.45A, 1200rpm" van benne. Ezután biztos ami tuti alapon megnéztem az EVGA gyártói honlapját (mivel furcsa volt az a 135 a nevében), ahol konkrét típust nem írt ugyan, de azt igen, hogy 140mm-es a venti: [link] "specs" fülecske legalján.
Amikor szétszedtem, akkor nem is figyeltem, hogy milyen néven fut a benne lévő venti, de az 140mm-es volt szerintem. Sajnos már kidobtam.
A lyuktávolság mindenesetre tökéletesen egyforma volt.

(#3280) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Volna egy kérdésem táp venti cserével kapcsolatosan, ide iranyitottak. Itt lenne a sztori, és a kérdés.

(#3281) jeni válasza Gabesz87 (#3280) üzenetére


jeni
félisten

XFX Pro 450W táp garis még? minőségi darab és az én ugyan olyan típusú XFX Pro 650W simán megy vagy 7 éve (közben eladtam)
lehet csapágyas lett a benne levő venti.
általában ezt szokták javasolni
Arctic venti és 3 pin legyen abból csak kettőt kell bekötni

(#3282) DroiDMester válasza jeni (#3281) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez így nem teljesen pontos! mert KIZÁRÓLAG a P12 és P14.es jó tápba, a többi NEM jó mert kevés a légszállításuk és az induló feszültségük is magas így a tápban nem fog elindulni!

(#3283) jeni válasza DroiDMester (#3282) üzenetére


jeni
félisten

nem írtam típust,mert nem tudom,hogy milyen méretű venti kell oda?
feltehetőleg a P12, de pont az nincs náluk.
a márkát jelöltem csak ami a listából ki kereshető.
innen kikeresve ez a gyári van benne és így a P12 javasolható
ADDA AD1212MB-A70GL

[ Szerkesztve ]

(#3284) Gabesz87 válasza jeni (#3281) üzenetére


Gabesz87
addikt

Áh, már tuti nem. 2013-as. Az a gáz, hogy új korában, amikor osszeraktam a gépet, már akkor is megvolt ez a hang. De nem jöttem rá akkor sem hogy mi csinálhatja. Az is lehet hogy nem a táp. Első körben talán lecserelem a CPU hűtő ventijet, aztán meglátom. Nem sok kedvem van ehhez a táp venti cserehez.

(#3285) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!
Ide irányítottak. :)
Ez lenne a kérdésem.
:R

Walking Dead

(#3286) DroiDMester válasza N.Ferry (#3285) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Csak néhány HSZ.t kellett volna vissza olvasnod!

Arctic P12 kell neked

(#3287) robertosz91


robertosz91
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy döglődik a ventim egy FSP 650 Raider-ben. Még garis 6 hónapig elvileg. Olvastam hogy Artic P12 kéne bele, csak az a probléma, hogy a gyári Yate Loon D12SH-12 venti 2200rpm/88CFM adatokkal bír. Ahogy olvastam az Artic P12 csak 1800rpm/56/CFM-el bír. Akkor most mitévű legyek?

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#3288) jeni válasza robertosz91 (#3287) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
HA garis nincs további teendőd,vissza viszed ahol vetted sőt akár egy újat is kaphatsz!

(#3289) DroiDMester válasza robertosz91 (#3287) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

és sz.ted a tápokban mikor megy 100% on a venti? még több órás folyamatos 100% os terhelésen se megy feljebb 50-60% nál a venti fordulata!

amúgy is a P12.sokkal nagyobb statikus nyomással rendelkezik, ez többet számít mint a CFM érték!

Nyugodtan cseréld ki bármekkora akár 1500W os tápba is elegendő a P12/P14 teljesítménye!

jeni nem valószínű hogy újat kap, mivel már évek óta nem létező széria max valami gagyi HEXA-t adnak cserébe ami sokkal gyengébb kategória!

és lehet az úti(posta)költség amíg eljut a szervizbe többe kerül mint a P12 ami 1200.Ft

[ Szerkesztve ]

(#3290) jeni válasza DroiDMester (#3289) üzenetére


jeni
félisten

Vagy cserélik gyárira a ventit vagy javítás hiányában ujat kap vagy csere utalványt. Nem köteles elfogadni ha más gyengébb tápegységet kínálnak fel neki. Sosem adnék olyan tanácsot,hogy egy tényleges garanciális készülékbe cseréljen is bárki valamit is.
Amíg garis én nem nyúlnék bele! Lehet az oda szállítás 1500Ft de a vissza szállítás költséget nem őt terheli. ÁRBAN ugyan ott van.
Az is igaz majd eldönti mi jobb neki. :R

(#3291) robertosz91 válasza DroiDMester (#3289) üzenetére


robertosz91
tag

Köszönöm a válaszokat. Hát nem tudom hányszor megy 100-on, de egy tuningolt procit és egy tuningolt vega 64-et kell etetni . :D
Ma megnéztem a garilapot és még 1 hónap gari van rajta. Már írtam a hardveres kolegának akitől vettem, majd elmondja mi a teendő. Lec-ről van szó egyébként. Más gyengébb tápot nem fogadok el, az biztos. Az értékét adják vissza, vagy javítsák. De egyébként van Raider II ha jól tudom. Meg találtam egyébként egy Cryorig QF120 CR-QFC ventilátort ami tudja a gyári venti teljesítményét ha úgy van. Amit írtál a P12-ről elhiszem, hát csak veterán vagy, és akkor lehet azt veszek bele. De majd ha ír Lec kiderül mi lesz.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#3292) robertosz91


robertosz91
tag

Kicseréltem a ventit p12-re. De amikor indítom a gépet nem pörög fel a venti. Már vagy 5x átnéztem hogy nem-e kötöttem félre, de nem. Vagy ez a p12 nem pörög egyből csak ha melegszik a táp?

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#3293) DroiDMester válasza robertosz91 (#3292) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mennie kell, ha a gyári venti ment alapjáraton akkor ennek is mennie kell!

biztosan jól kötötted be a vezetékeket? nem fordítva vagy nem a megfelelő 2.őt!

(#3294) robertosz91 válasza DroiDMester (#3293) üzenetére


robertosz91
tag

Megoldódott. Valószínűleg a szétszedéskor elmozdult a 2pines csati. Ugye ahhoz nem nyúltam mert forrasztottam, és tele volt ragasztózva. Levakartam a ragasztót, és simán visszaraktam. Utána egyből indult. Pedig oda direkt nem nyúltam és mégis ott volt a hiba. Köszi szépen a tanácsokat. Jó csendes lett tőle a gép! Nagy pacsi neked! :R

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#3295) 8th


8th
addikt

Üdv. A tápomban egy ilyen ventilátor dolgozik. Már borzalmasan hangos, szeretném cserélni. Ventilátor esetében felfelé/lefelé ettől 0.30A-tól el lehet térni vagy pontosan ugyan akkora "teljesítményűt" keressek hozzá? A táp egy Chieftec GPS-450AA-101A.

Köszi

(#3296) DroiDMester válasza 8th (#3295) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

olvass néhány HSZ.t vissza! Ne kelljen már 3.HSZ.enként leírni ugyan azt! :W

Artic P12 a te embered, a gyári ventivel meg ne foglalkozz hogy arra mi volt/van írva

[ Szerkesztve ]

(#3297) atiska007 válasza DroiDMester (#3296) üzenetére


atiska007
senior tag

Egyetértek, de talán ha bekerülne az összefoglalóba (dátummal), hogy épp mi az ajánlott univerzális, mindent vivő venti, lehet kevesebbszer hangozna el a kérdés. :))
Téma összefoglaló Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55
És találtam linkeket, amik már nem is élnek. :)

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#3298) 8th válasza DroiDMester (#3296) üzenetére


8th
addikt

Visszaolvastam nem három hozzászólást és nem is harmincat. Az én konkrét kérdésemre nincs releváns válasz a topikban. Többen is megkérdezték már ezt. Van itthon egy bontatlan F12-m valahol előtúrom és felhasználom azt. Adatait összehasonlítva közel ugyanazt tudja mint a P12. A gép egy kb 50w nagyon max. 60w csúcsfogyasztású kétmagos igp-s irodai gép. Ahhoz elég lesz. Elvileg már 2.7v-tól elindul mindkettő. Használtam ilyet régebben egy másik tápban ott szépen helytállt egy minimum dupla ennyit fogyasztó gépben. Feltételezem ide is elég lesz. Köszi a segítséget.

atiska007 Én is erősen támogatnám a topik összefoglaló frissítését. Egy ház ventilátor topikban elmenne ez az összefoglaló de itt barkácsolás kábelvagdalás forraszgatás van. Arról pl. semmi sincs az összefoglalóban, hogy hogyan köss be egy ventit, a csatlakozón melyik szál melyik, a gyáritól nagy mértékben eltérő teljesítményfelvételű ventilátor alkalmazása okozhat-e bármi problémát a tápban és a többi. Tudom ott a google rá lehet keresni de ha már egyszer itt van ez a topik. Rengeteg újra és újra feltett kérdés elkerülhető lenne pár alapvető dolog leírásával, magyarázatával. Szerintem.

(#3299) DroiDMester válasza 8th (#3298) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

F12 az köszönő viszonyba sincs a P12.vel szóval azzal kár is kísérletezned!

Ha el is indul majd(bár kétlem) annyi levegőt nem fog meg mozgatni mint egy lepke fing.

Pár HSZ.el fentebb leírtam a P12/P14 jó BÁRMELYIK tápba, ebbe bele tartozik a tied is szóval, nem kellett volna még 30.at se vissza olvasnod!

(#3300) atiska007 válasza DroiDMester (#3299) üzenetére


atiska007
senior tag

Azért a 27mm-es venti magassággal 100% biztosra nem lehet kijelenteni, hogy mindenbe IS belemegy. Az én tápomba is úgy kellett "belenyomorgatni", mert 25mm-es volt benne.
Belement végül, de abszolút nem passzentos.

Mittudomain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.