Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán találtam sem a prohardveren belül, sem a guglival a magyar neten a témával kapcsolatban semmit, ezért nyitottam új topikot.
A téma a következő lenne:
Hogy egyszerűen megszabaduljak a számítógép idegesítő zúgásától, az jutott eszembe, hogy a drága csöndesítő (és alkatrészmegfőző) megoldások helyett inkább átköltöztetném a másik szobába. Csak ki kéne találni a részleteket, hogy ez milyen módon valósítható meg.
Mivel jobban bízom a kábelben, ezért inkább kábelen keresztül valósítanám meg a dolgot, mint vezeték nélkül. Szerintem ez nem lehetetlen, hogy ha mondjuk létezik olyan KVM switch, ami ethernet porton keresztül tudja átvinni az adatokat, de semmit nem értek a KVM-ekhez, úgyhogy ezt egyelőre nem tudom. Az ethernet kábelt pedig powerline adapterekkel tudnám átvinni vezetékesen az asztalhoz, ahol a bill+egér+monitor van. Persze gondolom ehhez egy jó minőségű powerline termékre is szükség lenne. Meg persze jó minőségű KVM switchre.
Szerintetek valahogy így megoldható a dolog? Mennyire gyengülhetnek ezáltal a jelek? És ha ugyanazon a powerline adapteren keresztül kapná a gép a netet, akkor rontanának egymás jelminőségén? (A modem és maga a netkivezetés nem abban a szobában van jelenleg, ahova a gépet szeretném száműzni, és ahogy néztem, nem is tudnám átkábelezni oda. Szóval hogy érthetőbb legyen: "A" szobában van az asztal, ahol ülök, illetve a modem, "B" szobában lenne a gép, és vinni kell neki netet, illetve a perifériákat kell megoldani.)

CWorm

szerk.: ja és persze még a hangot is át kell vinni...
(egy mod ki tudná javítani a címben az elírást? köszönöm)

[ Szerkesztve ]

Félig ember, félig medve, félig disznó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.