Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán találtam sem a prohardveren belül, sem a guglival a magyar neten a témával kapcsolatban semmit, ezért nyitottam új topikot.
A téma a következő lenne:
Hogy egyszerűen megszabaduljak a számítógép idegesítő zúgásától, az jutott eszembe, hogy a drága csöndesítő (és alkatrészmegfőző) megoldások helyett inkább átköltöztetném a másik szobába. Csak ki kéne találni a részleteket, hogy ez milyen módon valósítható meg.
Mivel jobban bízom a kábelben, ezért inkább kábelen keresztül valósítanám meg a dolgot, mint vezeték nélkül. Szerintem ez nem lehetetlen, hogy ha mondjuk létezik olyan KVM switch, ami ethernet porton keresztül tudja átvinni az adatokat, de semmit nem értek a KVM-ekhez, úgyhogy ezt egyelőre nem tudom. Az ethernet kábelt pedig powerline adapterekkel tudnám átvinni vezetékesen az asztalhoz, ahol a bill+egér+monitor van. Persze gondolom ehhez egy jó minőségű powerline termékre is szükség lenne. Meg persze jó minőségű KVM switchre.
Szerintetek valahogy így megoldható a dolog? Mennyire gyengülhetnek ezáltal a jelek? És ha ugyanazon a powerline adapteren keresztül kapná a gép a netet, akkor rontanának egymás jelminőségén? (A modem és maga a netkivezetés nem abban a szobában van jelenleg, ahova a gépet szeretném száműzni, és ahogy néztem, nem is tudnám átkábelezni oda. Szóval hogy érthetőbb legyen: "A" szobában van az asztal, ahol ülök, illetve a modem, "B" szobában lenne a gép, és vinni kell neki netet, illetve a perifériákat kell megoldani.)

CWorm

szerk.: ja és persze még a hangot is át kell vinni...
(egy mod ki tudná javítani a címben az elírást? köszönöm)

[ Szerkesztve ]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#2) poirot válasza CWorm (#1) üzenetére


poirot
senior tag

Hello !

Nekem évekig így müködött a gépem. Nem kellett más hozzá mint egy HILTI furó a fal átfurásához, panel lakás, na meg persze jó minőségű kábelek, hosszabítók. A gépet, ha nem használtam, állandó stand by-ban volt, így nem is kellett átmenni a másik szobába, bekapcsolni. Volt/van egy USB-s DVD íróm, így az is megoldott volt. Utólag azért rájöttem, hogy a kábelezésnél kicsit hibáztam, mert nem jelöltem meg a kábel végeket, pl. 1-es, 1-es mindkét végén felirattal, így mindig képben van az ember, hogy melyik kábel melyik vége, hol-mihez csatlakozik. Szóval a végére már teljesen belezavarodtam, rémálom volt mire kitaláltam, hogy melyik melyik.

(#3) CWorm válasza poirot (#2) üzenetére


CWorm
aktív tag

Hosszabb kábelekkel nekem is működne, mert nem kéne nagy távolságot áthidalni, a gond csak az, hogy át kell jutnom a falon. Ez téglából van, fúrni nem nagyon szeretnék, viszont a fal két oldalán nagyjából mintha egy helyen lennének a konnektorok meg a koax kábel csatlakozók (amin bejön a net meg a tv), úgyhogy talán azon keresztül át lehetne húzni... vagy nem? Még nem mertem leszedni a műanyag borításokat és belenézni, mert nem vagyok villanyszerelő.:)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#4) poirot válasza CWorm (#3) üzenetére


poirot
senior tag

Attól még, hogy a fal két oldalán azonos helyen vannak, nem biztos, hogy "átmenő" a konnektorok helye. Legjobb egy szakembert hívni, ki tudja, hogy hogyan mennek tovább a vezetékek, ha meg ott szeretnél átmenni, akkor meg főleg. Ha macerás, én akkor elgondolkodnék a helyedben a ház ventik cseréjében, néha csodákra képesek a minőségi ventilátorok.

(#5) CWorm válasza poirot (#4) üzenetére


CWorm
aktív tag

Megnéztem és valóban nem lehet rajtuk keresztül átmenni. A házban már cserélgettem ventiket, elől is, meg a procin is kicseréltem, de hangos még így is, főleg ha egy játék meghajtja a VGA-t. Szóval egyelőre marad az, hogy vagy találok egy olyan KVM switch-et, amivel ez megoldható, vagy találok valami vezetéknélküli megoldást, bár a vezetékes jobb lenne.
Vajon az ilyen USB-Ethernet átalakító dolgok segíthetnek? Van ethernet port behúzva a falba, szóval azon keresztül még szerintem megoldható lenne. Eddig ezt találtam, ez tud vinni videójelet is:
kabel-csatlakozo.arukereso.hu/startech/usb-3-0-mini-docking-adapter-usb-3-0-gbe-adapter-nic-w-hdmi-usb31gehd-p238730979/

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#6) poirot válasza CWorm (#5) üzenetére


poirot
senior tag

33 807 Ft.

Ennyiért már egy minőségi házat kapsz.

FRACTAL DESIGN Define R4 Fekete - 33.693 Ft

Nekem ilyen van, fél éve vettem. Akkor vagy 8 ezerrel olcsóbban megkaptam. Itt van mellettem, és nem hallom, hogy megy. Az igaz, hogy én nem játszom, akkor gondolom picit lehetne hallani a ventiket.

Nálam nem ilyen kütyüvel volt megoldva, hanem minden a megfelelő hosszúságú és jó minőségű kábellel volt átvezetve.

(#7) CWorm válasza poirot (#6) üzenetére


CWorm
aktív tag

Nekem most Coolermaster Silencio 550-em, aminek a felépítése nagyjából egyezik a Fractal Desing-éval, ahogy látom (csak olcsóbb). Ha te most nem hallod, hogy ott működik melletted, akkor nekem az a gyanúm, hogy tovább kéne csökkentem a prociventi és a VGA hűtő zaját. A ház elejébe egy 14 centis ventit szereltem, az elég hangtalan, hátul meg a gyári 12-es van, annak szerintem minimális hangja van csak. Egyedül a VGA-n nem cseréltem még hűtést (soha az életben, úgyhogy nem tudom, mennyire egyszerű/bonyolult). Gyanítom, hogy ő (és még mindig a CPU) lehet a felelős a zaj nagy részéért.

Félig ember, félig medve, félig disznó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.