Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#6651) vaakuum válasza PhilBrick (#6650) üzenetére


vaakuum
addikt

Úgy általában agyaltam, hogy akkor várhatóan most majd a többmagos procikkal próbálnak kompenzálni, tehát akkor szükség szerűen ebbe az irányba kell haladniuk.

Mondjuk nagyon nincs értelme előre gondolkodnom, mert az új technológiás procik akkor ugyan úgy többszázezres tételek lesznek, mint most a legújabbak :)
De talán majd egy 5820k-nak hátha lentebb megy az ára jövőre. :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6652) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

[link]

Rupsz:
Milyen tervek nyárra?

(#6653) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Na, ez az a gép, amivel még egy hétig dolgozok:

És ilyesféle képeket lehet vele készíteni:

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6654) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#6653) üzenetére


Menthirist
veterán

Szinesre nem tellett? :D Meg kicsit homályoska :D :D Meg tud az 30 kV-ot is nem? :D Na jó, csak okoskodom :)
Gondolom a fél várost el kellene érte adni amúgy :) Nice :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6655) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#6654) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

:) Lehet hamis színes képeket csinálni, pl. elemtérképeknél. Csak ezzel a régi verdával nagyjából 6 órán keresztül tartana 1 db, kb. 0,5x0,5 mm-es kép elkészítése. Ugye itt bármilyen detektort használsz, mindig a relatív, vagy abszolut intenzitást méred, amiből ugye grayscale-t generál. A legutolsó kép katódlumineszcens detektorral készült, azal a kristály belső szerkezetét látod, viszont annak a felbontása nem túl jó; ezért homályos. A többi kép az eredeti méretben pengeéles, csak ugye a 4-15 Mb-os képeket le kellett butítani 8 Mpx-re, hogy a prohardver engedje feltölteni őket. Nagy méretben, az eredetiek sokkal szebbek.

Újonnan egy ilyen gép 40-120 milla között van, a tudásától függően. Egy igazi profi mikroszonda viszont akár 2 millió euro is lehet. Viszont egy ismerősön nemrég vett a Vaterán egy ehhez nagyon hasonló, idős, használt készüléket másfél millió forintért. :) Decemberbe segítek majd neki üzembe helyezni, meg bekalibrálni.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6656) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#6655) üzenetére


Menthirist
veterán

csak szekállak :) impresszív.

szerk: akkor a jövő "feljössz megnézni a bélyeggyűjteményem" kifejezése a "feljössz megnézni a pásztázó elektron mikroszkópomat" lesz? :)

Őrületes magas labda a nőnek, hogy mit is kell ennyire nagyítani :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6657) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#6656) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hülye! :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6658) #45997568 válasza GypsFulvus2 (#6653) üzenetére


#45997568
törölt tag

Kemeny cucc, tisztara olyan mint egy Nasa kozponti iranyoto terminalja :D Nem ertek hozza, de nagyon lecso!

Jo kis kepek, meg nem lattam ilyesmit amire emlekeznek! :N

(#6659) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Lopott fotósopp megy rajta?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#6660) GypsFulvus2 válasza Gróf... (#6659) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ha van még XP-s fotósopp, akkor elvileg mehetne. :) A detektor vezérlőszoftvere XP-s, nem frissíthető, nem adtak ki hozzá újabb oprendszerhez upgradet. Amúgy nem szoktunk utólagos képjavítást alkalmazni, max egy kicsit kontrasztosítunk irfannal, ha szükséges.

Menthirist: Amúgy tud 30 kV-ot is, igen, csak azt ritkán használom. Olyan nagy gyorsítófeszkó csak a nagy rendszámú elemekhez (pl. Pt-fémek, U, Th) kell.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6661) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#6660) üzenetére


Menthirist
veterán

szóval már uránt és tóriumot dúsítasz gonosz professzorként? :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6662) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#6661) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Csak megmérjük, a dúsítást más végzi, a pincében. :)

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6663) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#6662) üzenetére


Menthirist
veterán

A szergej?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6664) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#6663) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Abdul-Hamid al-Musztafa ibn Benghazi. :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6665) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#6664) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ő az aki kutyán lovagol és kardból kést csinál? :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#6666) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

[link]

Most tényleg... mi ebben olyan nehéz?

(#6667) Menthirist válasza Drenadar (#6666) üzenetére


Menthirist
veterán

jól van na, elnézést. megesik társalgás esetén. 1-1 extra hozzátett gondolat esetén nem mindig szakad ránk a "baszki ezt inkább az offban kellene már írnom" érzés.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6668) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#6667) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Egy kicsit túlspilázta... :D ;]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6669) vaakuum


vaakuum
addikt

Ez talán még itt is off, de Jackalról ez a vicc jutott eszembe:

Szóval megy a vadász medvére vadászni, odaér a barlanghoz, hallja, hogy benn szuszog a medve. Bent sötét van, a medve veszélyes állat, így bemenni viszont nem mer hozzá. Így hát belövi a tárat a barlangba, gondolván, hogy jól kinyuvasztotta a medvét. A durrogásra felébred és kijön a medve, látja a vadászt a kiürült puskával, és így szól hozzá:
-Ejnye vadász, te agyon akartál engem lőni álmomban? Akkor én most téged széttéplek.
Vadász könyörög, hogy nem is úgy, csak véletlenül sült el a puska, és a barlang meg véletlenül pont ott volt...
-Mégiscsak csúnya dolog egy medve barlangjába lövöldözni, úgyhogy vagy széttéplek, vagy itt most cumizni fogsz!
Mit tehet a vadász, elszórakoztatja a medvét... az életben hagyja, visszamegy aludni.
Másnap jön a vadász (szent elhatározással a bosszúra), de már nem vadászpuskával, hanem gépágyúval. Megsorozza a barlangot, beleereszt egy 500-as tárat.
Medve kiballag, ott találja a vadászt a füstölgő csövű gépágyúval...
-Vadász, hagyjuk a kellemetlen magyarázkodást, tudod mi az ára a próbálkozásodnak... cumi, vagy széttépjelek?
Vadászunk ismét életben marad, de szívében még hevesebben forr az indulat. Harmadnap így RPG-vel tér vissza. Belő a barlangba, hatalmas robbanás, füst, lángok... a füle cseng, így nem is hallja, hogy brummogva cammog ki a medve, aki mikor meglátja vadászt, megérti a lényeget:
- Vadász, vadász, fogadjunk hogy te copni jársz ide...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6670) Gilmoor válasza vaakuum (#6669) üzenetére


Gilmoor
csendes tag

:C tényleg nem hallottam még :D

(#6671) myckey válasza vaakuum (#6669) üzenetére


myckey
veterán

Ennek egy kevésbé hivalkodó változatát ismerem, de a lényege ugyan az.

A végeláthatatlan cumizás. :DDD Mer az neki jó.

Lehet a fórumtársunk is így van a játékkal, ezért nem hagyja el.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#6672) ttamashu válasza vaakuum (#6669) üzenetére


ttamashu
aktív tag

:R :R :R :R :R :R :R :R

Tea az élet!

(#6673) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Inkább ide írom, az offba, nehogy Drenadar lecsapjon rám: :D
Szóval szerintetek mi az a minimális net sávszélesség, ami mellett még gond nélül lehet használni a PU-t? Ki milyen sávszél mellett tudja futtatni (és fut is hasznlhatóan)? Tudom, hogy jelenleg a ping a limitációs tényező, de biztosan van egy minimális sávszélesség is, ami kell a zökkenőmentes kommunikációhoz a kliens felé és vica versa.Azért kérdem, mert az Invitel most több lehetőséget is kínál, de a "komolyabb" (értsd: 50 vagy 100 Mb/s) sávszélességért iszonyatosan arcátlan árat szabnak. UPC használhatatlan ott, ahová költöztem, Digi meg nincs. Kartellező rohadékok, hogy mindenki korlátlan úr lehessen a saját körzetében...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6674) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#6673) üzenetére


Szőrös 
veterán

386 kbs dsl de ilyen már úgysincs. :D Viccet félretéve magához a játékhoz nem kell nagy sávszél, a lényeg, hogy jó legyen a latency. A játék mérete miatt kell a minél combosabb net.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#6675) GypsFulvus2 válasza Szőrös  (#6674) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nem értek hozzá, de azt hinném, hogy brutál mennyiségú adatforgalomra van szükség a szerver és a kliens között. Emlékszem, pl. amikor még sokat versenyeztünk, hogy egy csomó "fantomütközés" történt, amikor a szerver szerint nem ott volt a hajónk, mint amit nálunk a kliens oldalon mutatott.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6676) TESCO-Zsömle válasza GypsFulvus2 (#6675) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem lehet, mert gondolj bele, hogy akkor mennyit kéne forgalmaznia a szervernek több játékossal egyszerre. Itt is törekednek a minimalizációra. A ping a lényeg, meg a stabil szolgáltatás.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6677) PhilBrick válasza GypsFulvus2 (#6675) üzenetére


PhilBrick
őstag

Az a ping miatt volt. Abbol kellene minel jobb.
Kiprobaltam az 1Mb-s mobilnetemmel a PU-t: nem volt sokkal rosszabb, mint egyebkent.

(#6678) PodMAN


PodMAN
senior tag

Európai (hovatovább: magyar) szerverek kellenek majd.

(#6679) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#6675) üzenetére


Szőrös 
veterán

Na megnéztem, átlag 500 kbs az adatforgalom (~63 kbyte/sec) néha van kiugró tüske szóval egy jófajta 1 megás net bőven elégséges hozzá.

PodMAN: magyar szerver nem lesz de szerintem legkésőbb béta végére már az EU-s google cloudot is használni fogják.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#6680) GypsFulvus2 válasza Szőrös  (#6679) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszi szépen! Akkot jó lesz nekem a 15 Mb/s-os is, azért is elkérnek majd' 8000 Ft-ot... :(

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6681) vaakuum


vaakuum
addikt

Na kipróbáltam én is az általatok GOTY-nek titulált [játékot].
Amíg nem lesz használható az SC fps része, addig bele tudok rakni biztos vagy 60-70 órát, az meg már annyira nem rossz. Gondolom mire kipróbálok vagy 3-4 buildet, az lesz ennyi idő.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6682) duvi válasza vaakuum (#6681) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszöntünk New Yorkban csodás városában! :) Ha végigtoltad a single történetet (kb.lvl 30-ig tart), vagy segítségre van szükséged, csak írj ránk - Discordon az off topic vagy itt - és jövünk! Ennek a játéknak a coop mód az igazi erőssége, amit nagyon jól eltaláltak. Csapatban sokkal több lehetőséged van és élvezetesebb, mint egyedül. Ha bejön a játék, akkor jóval több időd lesz a Divisionben, mint 60-70 óra ;)

(#6683) vaakuum válasza duvi (#6682) üzenetére


vaakuum
addikt

Mivel a szaktopikban átrongyoltak a kérdésemen, belövöm ide is, hogy nemsokára ennek ismeretében bátorkodjak...:

a skilleket mindet ki lehet majd nyitni, és csak azt kell eldönteni, hogy melyiket akarom magammal vinni?
Vagy csak keveset lehet kinyitni? Ez esetben később lehet újra setupolni a karaktert, vagy új karaktert kell kezdeni, ha más játékstílust akarok kipróbálni?
:R
Egy skillből lehet vinni két változatot? Mondjuk kétfajta különböző turretet?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6684) Drenadar válasza vaakuum (#6683) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Mindegyik elérhető lesz variálni is lehet sőt kell is majd.

(#6685) vaakuum válasza Drenadar (#6684) üzenetére


vaakuum
addikt

Thx :R
És a két turretes megoldás is működik?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6686) Drenadar válasza vaakuum (#6685) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Az nem működik.

(#6687) duvi válasza vaakuum (#6685) üzenetére


duvi
nagyúr

Egyszerre egy turret lehet aktív, viszont menet közben bármikor válthatsz köztük, ha nincs cooldown-on a skill.

(#6688) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok! Már több mint fél éve nem néztem a játékra, van valami infó az SQ42 megjelenésével kapcsolatban? Neadjisten esetleg már a játékmegjelenésével kapcsolatban is szivárogtattak valamit?

(#6689) Menthirist válasza Laox (#6688) üzenetére


Menthirist
veterán

semmi, gyere vissza még fél-háromnegyed év múlva :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6690) Laox válasza Menthirist (#6689) üzenetére


Laox
aktív tag

Fenébe, lassan fél évtizede ezt teszem félévente, akkor majd fél év múlva, addig is sziasztok. :D

(#6691) #45997568 válasza Laox (#6690) üzenetére


#45997568
törölt tag

Csao :D millio dolog van amivel el lehet utni az idot :D

(#6692) duvi


duvi
nagyúr

BGS rajongók figyelmébe ajánlom!!!
Battlestar Galactica - The Complete Series Blu-ray £19.99 Save: £140.00
Region: B
Sound Information: Dolby Digital
Number of Discs: 20
Main Language: English
Subtitle Languages: English, French, Spanish

(#6693) PodMAN válasza duvi (#6692) üzenetére


PodMAN
senior tag

noice!

(#6694) TESCO-Zsömle válasza duvi (#6692) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mai napig nem láttam. ;]

BTW: 2-t fizet -10% kupon van az oldalon. BOXSET210

Kár, hogy nincs mibe betenni itthon...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6695) duvi válasza TESCO-Zsömle (#6694) üzenetére


duvi
nagyúr

Tudom, hogy - főleg ilyenkor - jobb helye is van a pénznek, de egy BR író/olvasó már nem a világ. Ehhez jön még egy kábel a TV-be és kész a házimozi :)

(#6696) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Napi troll.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6697) Drenadar válasza TESCO-Zsömle (#6696) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Hát nálunk pl semmilyen marketing sincs

(#6698) TESCO-Zsömle válasza Drenadar (#6697) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pusztába kiáltott szó...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6699) Menthirist válasza duvi (#6695) üzenetére


Menthirist
veterán

ettől még pl nálam nincs az az ég hogy bármilyen optikai meghajtót rakjak a gépbe :) Nagyon maximum valami külső usb-s meghajtó.

Jack@l meg már megint vakon hadonászik. Arról nem is beszélve hogy itt ugyan nem mondható, hogy bármelyikünk is ne járt volna utána az SC-nek, nem csak azelőtt, mielőtt elsőnek adtunk volna pénzt, hanem azóta is, hogy további összegeket fizettünk. Szóval tipikusan azt hiszi, jól hangzót és frappánsat mondott, a valóságban meg csak hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6700) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#6699) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ő már csak ilyen. Ez van. Ha csak itt mondaná a magáét, talán még lenne is hitele, de ahova beteszi a lábát mindenhol ez van. Nem kell foglalkozni vele. Csak azért nem megy rá az ignore, mert fura lenne látni a lyukakat a fórumban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.