Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9435) gondoni


gondoni
csendes tag

A Lidl készleteinek elfogyása után itt is lecsengett a Silvercrest soundbar téma, de ha valakivel valahol szembe jönne, ilyen neveken is találhat róla infókat a nagyvilág távolabbi sarkaiból: :DDD
Platinum M10
Itt meg egy Konzert SBx-2x4 nevű, hányattatott sorsú szub-os nagytesót szerelnek...

Én továbbra is igen elégedett vagyok vele, ár-érték arányban eddig nem találtam neki ellenfelet.
Két dolog miatt azért mégsem dőltem még hátra:
- nagyon erős, fehér fényű a kijelzője - mi egy eléggé lesötétített hálószobában használjuk, ráadásul a(z androidos) tévé néha éjjel is csak úgy "felébreszti", ami után percekig villog, mire újra pihenni tér.
- magas hangok "szépsége" - a legfelső tartomány hiánya. Mivel nincs benne külön magas-sugárzó, hanem az 5cm-es széles-sávú adottságaival kell beérni, a beszédben pl. az S, Sz, Z hangok tisztaságán lehet észrevenni. Ez talán már irreális elvárás ebben a kategóriában, ám a nappaliban lévő Dynaudio sztereo szettem mellett magas a léc... :)

Tudom, egyik sem az a tipikus first-world-problem, néha csak-csak ránézek az aktuális kínálatra és árakra, de úgy látom, hogy legalább 3-4x-es költségvetésből tudnék arrébb, és akkor már feljebb lépni.
Pl. egy ilyent szívesen meghallgatnék: Denon DHT-S216

A mély-ládás szettek nálam kiesnek, de a szebb magas hangok igénye nem hagyja nyugodni a vezérhangyát. Köztes megoldásként éppen ma ugrott be egy DIY irány: egy jobb autós magassugárzó-féleség megfelelő illesztésével vajon mennyit lehetne kerekíteni a hangképen?!
Ilyen selyemdómost pl. már telepítettem rokon autójába, elégedett voltam a teljesítményével, a soundbar két végén el is tudnám képzelni...

Esetleg van valakinek erre barkácsolós irányra bármi észrevétele, ötlete, tapasztalata? Szétszedés miatti garancia vesztéstől nem különösebben tartok az értéke miatt, hobbi projektnek éppen megfelelne a hosszú bezárt estékre, nemde? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.