Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) Ispy válasza Ispy (#5350) üzenetére


Ispy
veterán

Nincs kérdés, a 450 már nem kapható, csak benéztem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5352) hzcs válasza ftt (#5334) üzenetére


hzcs
senior tag

köszönöm az infót, nézelődök tovább :)

(#5353) ftt válasza hzcs (#5352) üzenetére


ftt
tag

a Samu K-450-t egész jó árban el lehetett kapni mostanság, 58-59 e táján

az M-450-es 20-30%-kal drágább és teljesen más tervezésűnek tűnik

(#5354) Eiki


Eiki
tag

Tudtok olyan helyet, ahol meg lehet hallgatni a Sonos Beam tudását? Mo-n kevés helyen forgalmazzák, mégis többe kerül, minthogy meghallgatás nélkül megrendeljem. Esetleg vett már valaki? Mi a személyes szubjektív vélemény?

(#5355) junior11


junior11
veterán

Sony HT-ZF9 soundbar review

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#5356) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkozok egy hangprojektor vásárlásán, ki is néztem magamnak 3 lehetséges versenyzőt.
Ezek közül, illetve a hasonló ár-érték arányú modellekből melyiket ajánljátok?

LG SK5
LG SJ7
JBL BAR 2.1

Egy ilyet volna hivatott leváltani, amelynél a hátsó párt nem használom: Genius SW-HF5.1 6000

Mivel még nem igazán hallgattam ilyen hangprojektorokat, a hangereje és minősége körülbelül hol helyezkedik el ehhez képest?

Segítségeteket köszönöm! :)

Üdv,
Tamás

---

(#5357) pityesz1


pityesz1
csendes tag

Sziasztok!
Van egy LG NB4540 hangprojektorom amivel az utóbbi hetekben nem akar kapcsolódni a laptop.
Telefonnal minden ok de ha laptopról csatlakozok akkor nem meg ki hang.
A hangkártya drivert újra raktam de semmi. Talán egy windows frissítés tett be.
Esetleg van valakinek valami ötlete,hogy mi lehet a gond?

(#5358) pauliboy23 válasza _t0Mi_ (#5356) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Az lg-knek doboz hangja van, a jbl-nél meg sok a mély, bár utóbbin tudsz állítani, a dobozhangon nem. Én a jbl-re szavazok. Ez teljesen szubjektív, ha van lehetőséged, hallgasd meg vásárlás elött.

[ Szerkesztve ]

(#5359) _t0Mi_ válasza pauliboy23 (#5358) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Szia!

Köszönöm a véleményt! Tegnap meghallgattam őket, az SK5 rögtön kiesett, de a JBL BAR 2.1 hangja sem volt számomra elég erőteljes.
Viszont meghallgattam egy BAR 3.1-et, az már tetszett, viszont majdnem háromszor annyi, mint az SK5. Inkább még kivárok. :)

---

(#5360) q2w3 válasza _t0Mi_ (#5359) üzenetére


q2w3
senior tag

Szia,

Szerintem egy kiegyensúlyozott megoldás lehet még a Samsung N550, ha a JBL 3.1 bejött. Ez is 3.1 már és szól szerintem olyan szépen mint a JBL csak kicsit olcsóbb. Akcióban most 108 körül is van. Érdemes azt is meghallgatni MMben.

(#5361) pauliboy23 válasza _t0Mi_ (#5359) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Nem tudom mennyi a kereted, de esetleg a Yamaha ats-2070-t is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#5362) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat, még megyek majd egy kört! :)

---

(#5363) Ispy


Ispy
veterán

Elmentem ma az audiophil szalonba a camdridge audio tvb2 kipróbálni, nos borzasztó doboz hangja van. Szerencsére az eladók nagyon jó arcok (ajánlom mindenkinek a boltot), így ajánlották a tv2-t helyette, ami egy vékonyka kis sb helyett egy erősítő formájú doboz, ahol elől vannak a cincogok, az aljában meg a bass, na ez viszont egy remek cucc, mindez 115k helyett 70k-ért, szerintem ez best buy, a távja is remek darab, az egész cucc nagyon egyben van.

A beszédhangok nagyon tiszták, az akciók odabassnak rendesen, és még zenére is elmegy (szódával). Igaz a régi hifi rendszerem tudását nem hozza, de házimozira lowbudget megoldásnak tökéletes (lesz, majd ha megvettem beszámolok róla).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5364) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jó hangkeltőt elsősorban filmezéshez ezenkívül pedig zene hallgatásra.
Szeretném kikérni a véleményeteket. (Tv hez még sohasem volt külön hangfalam.)
Szóval nézegettem az interneten...
A kérdésem az lenne hogy a legjobb hangzást házimozival vagy hangprojektorral,soundbarral tudom-e elérni?
Esetleg tudtok e ajánlani típusokat a számomra?

(#5365) dugesz77 válasza d.beni (#5364) üzenetére


dugesz77
őstag

Pénz kérdése. Szerintem zenére sztereó rendszer, házimozihoz AV erősítő min 5.1 kiépítésben hangsugárzókkal, költség/hely/följebb lépni mint az alap tv oda megfelelő egy soundbar. Vannak átfedések az tény de az árban mindig drágább. Zenéléshez is jó AV erősítő drága ugyanígy egy jó Surround soundbar sem olcsó pláne zenét hallgatni róla.

[ Szerkesztve ]

(#5366) shift+ő


shift+ő
senior tag

Ma megjött a kicsike: Philips HTL5160B/12 hangprojektor.

Eddig minden OK, egy LG 49uj635v TV mellé került, a HDMI ARC egyből működött, a LAN-on is megjelent pillanatok alatt, és kapcsolódott a mélyláda is gond nélkül.

Egy 35 nm-es nappaliba az én igényimnek elég, a filmnek legyen basszus, tudjak róla zenét hallgatni könnyedén, ezt is teljesíti, a mobilról spotify-al szépen együtt dolgozik.

Épp tegnap éjszaka csíptem el egy riport műsort a DJABE két tagjával. Ők mondták, hogy a Witchi Tai To albumukat sokan használják HiFi rendszerk teszteléséhez referencia anyagként.
Kipróbáltam, egész kellemes.

Míg vártam, a szállítása azért izgultam mert a magyar oldalakon lehúzták ezt a terméket, aztán jobban megnézve minden negatív kritika, - még ebben a topikban is - egy "mj" monogramú emberhez köthető. :F
Ezzel szemben az Amazonon egész jókat írtak róla a vásárlók.

Egyáltalán nem rossz, és ennyiért nincs másik soundbar LAN/WiFi kapcsolattal.

(#5367) d.beni válasza dugesz77 (#5365) üzenetére


d.beni
aktív tag

Szia!
Köszi a válaszodat!
Néztem 1 házimozit:
Samsung HT-J5150
Nagyon jó árban van, és jól hangzik, hogy 1000w a teljesítménye. (5.1-es) Adnak hozzá blu ray lejátszót is ami nekem felesleges porfogó plusz eszköz, ez hátrány benne számomra.
De néztem egy hangprojekort is:
Panasonic SC-HTB885
Ez 500w-os ami ebben a kategóriában jól hangzik, és jól is néz ki az egész. Ez is 5.1, de azt nem tudom mennyire érződik ki az 5.1 úgy hogy nincs mögöttem hangfal (ez az 1 hátrányát látom ennek a terméknek, illetve még az ára egy kicsit magas)
Sajnos meghallgatni nem tudom őket...
Szóval ebből a kettőből melyiket ajánlanátok?
Illetve van még 1 kérdésem:
Mi az a 4k hang? Én úgytudtam, hogy a 4k a felbontás tehát a kijelzőre vonatkozik. (Jelenleg is 4k-s tv-m van)
De láttam hogy a hangfalaknál is van ilyen 4k támogatás vagy nincs. Szóval mi előnye van ha a hangfal támogatja a 4k-t?

(#5368) smoochEing


smoochEing
újonc

Sziasztok,

bocsi ha nem a megfelelő topic, most ezt találtam.
1 éve vettem egy HT-J4530 5.1 rendszert, illetve egy EU49K6370SSXXN TV-t. HDMI ARC-on keresztül minden frankón működött, semmi panasz.

Hétvégén kicsit rendezkedni kellett, ezért máshova kerültek a cuccok, ki kellett húznom az áramból. Azóta egyáltalán nem úgy működik, ahogy megszoktam tőle.. Próbálom röviden:

HDMI-ARC-on keresztül sokkal halkabb, mint volt. Pl. 30as volume kell egy tűrhető, kellemes hangzáshoz, 35-40 egy élvezhetőhöz. Eddig ez kb 15-20-as hangerő volt..

Ami vicc, hogy ha bluetooth-on keresztül hallgatom (TV és 5.1 között BT, nem HDMI), akkor ugyanolyan tökéletes, mint eddig volt, vagy ha a rádiót hallgatom az 5.1-en akkor is tökéletes. Viszont ha a TV-vel van kapcsolatban a hangfal, akkor halk.. Annak ellenére, hogy eddig tökéletesen működött... :) Kezdek idegbeteg lenni már miatta annyira idegesít, hogy nem tudom megcsinálni.

Amiket próbáltam:
- áram ki, be. Akár hosszú ideig is áram off
- másik HDMI kábel
- TV-n az összes lehetséges beállítás
- külföldi fórumon olvastam olyat, hogy mobil segítségével egy screen mirroring megoldotta több embernek, amit nem értek hogyan és miért, de működött nekik, nekem nyilván az sem.

Én nem vagyok egy nagy műszaki szaki, de amiben biztos vagyok:
- nem az 5.1 a rossz, hiszen bluetooth-on keresztül minden okés, és hát eddig is oké volt.. :)
- a TV sem rossz, hiszen az is ment eddig is :D
- a hdmi kábel nem rossz, mert próbáltam másikkal is, sikertelenül

Bárkinek bármilyen ötlet, hogy mi a franc okozhatja ezt? :(

Előre is köszönöm,
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5369) forguet válasza d.beni (#5367) üzenetére


forguet
senior tag

A 4k támogatás akkor fontos ha a soundbart kvázi switchként használod, pl ahhoz kötöd a konzolt, lejátszót meg a tv-t

Én meghallgatás nélkül semmit nem vennék a helyedben...nézz el egy MM-ba vagy Euronicsba, ott elég sok mindent meg lehet hallgatni

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#5370) Ispy


Ispy
veterán

Beüzemeltem a Cambridge Audio TV2 v2-t, eddig tetszik, ennyi pénzért (65k) szerintem jó vétel volt, még be kell járatodnia, hamarosan jöhet a mozi teszt. :))

Innen is emelem kalapom az audiophil szalonos srácok előtt, akik lehetőség biztosítottak a kipróbálására és lebeszéltek 100k+ elköltéséről egy soundbarra.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5371) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Lassan 1 éve tulajdonosa vagyok egy JBL SB250 Soundbar.nak.
Eddig semmi gond nem volt vele,viszont azt vettem észre,hogy mostanában túlzottan "kiemeli" az sz és s hangokat,viccesen hangzik,de rohadt zavaró.Járt már így valaki?
Optikai kábellel van a tv-re kötve,ha ez számít.Illetve,garanciális még,ez hibának tekinthető?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#5372) sakal83 válasza Ispy (#5370) üzenetére


sakal83
addikt

Kiprobalnad majd zenere is mufajonkent? Kivancsi lennek a rockkal tude kezdeni vmit.

Koszi

(#5373) Ispy válasza sakal83 (#5372) üzenetére


Ispy
veterán

Nyilván sokat nem kell tőle várni, de ha a basszust feltekered, akkor jobb a helyzet, illetve be kell még járatni, azért kell egy 100-150 óra, hogy összeálljon a hangzás. Eddig John Buttler Triot raktam rá, nem hallgathatatlan, cserébe olcsó és kevés helyet foglal.

Érdemes elmenni az audiophil szalonba és letesztelni alaposan, én filmeken teszteltem, mert arra vettem alapvetően, de ott mindennel ki tudod próbálni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5374) shift+ő válasza Doblós (#5371) üzenetére


shift+ő
senior tag

TV adásnál vagy minden tartalomnál hallható?

(#5375) Doblós válasza shift+ő (#5374) üzenetére


Doblós
aktív tag

Sajnos mindennél

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#5376) Erik77 válasza Ispy (#5370) üzenetére


Erik77
csendes tag

Gratulálok hozzá, használd egészséggel! :)

(#5377) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok,

Most készülök hangprojektort venni (meg TV-t is). Szembe jött egy ajánlat és ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket.

Akadna itt egy Sony 55XF9005 TV 1000€-ért (szóval olcsóbb mint otthon), amihez a Sony hangprojektorok kedvezményesek. Egész konkrtétan 300€ lenne a HT-XF9000 vagy 550€ a HT-ZF9.

Ha a két hangprojektor valamelyike a jobb fajtából való akkor az megkönnyítené a döntést, mert még a TV sem biztos, de 1550€-ért szerintem nagyon nem rossz vétel ez a TV+egy jó hangprojektor, szóval el lenne döntve a TV kérdés is. :DDD. Viszont haindkét hangprojektor felejtős akkor viszont ötleteket várnék, hogy mi legyen helyette.

Köszo előre is! :R

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5378) junior11 válasza Gaben92 (#5377) üzenetére


junior11
veterán

Szia, nemrég linkeltem feljebb a ZF9 soundbar tesztjét, esetleg böngészd át, ha érdekel.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#5379) Ispy válasza junior11 (#5378) üzenetére


Ispy
veterán

Tesztekkel csak óvatosan, én azt mondom vakon nem szabad semmit venni, ki kell próbálni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5380) junior11 válasza Ispy (#5379) üzenetére


junior11
veterán

Természetesen, ha van rá mód, mindenképpen meg kell hallgatni élőben.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#5381) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Samsung N950el meg nincs senkinek szemelyes tapasztalata?

(#5382) Gaben92 válasza Ispy (#5379) üzenetére


Gaben92
őstag

Kipróbáltam a ZF9-et és nekem éppen tetszett de tudni kell, hogy nem nagyon van összehasoblítási alapom. Na meg azt se tudom az 550€ jó ár-e érte vagy sem. Az XF9000-ről többet írtak itt a fórumon, arról azt olvastam, hogy “közepesre sikerült”, de azt nem tudtam meghallgatni.

A kérdés inkább az, hogy 550€-ért jó deal-e 700 helyett vagy inkább hagyjam és legyen valami más. Azt látom, hogy Airplay 2 nincs, pedig az lehet kéne (sose használtam még Airplay-t, pedig csak Apple cuccok vannak itthon), lehetséges, hogy a jövőben FW update-tel jön vagy ez nem úgy működik? :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5383) Borosp87


Borosp87
csendes tag

Sziasztok! LG SK5 van csatlakoztatva 65XE9005 tvhez, az a kérdésem automatikus 1, automatikus 2 és PCM opció van a tvn. Melyik mit jelent, mire kellene állítanom? A PCM hangosabb mint a többi. A tv vel szeretném a hangot dekódolni, hdmi arc a csatlakozás az eszközök között. Köszönöm a segitseget!

(#5384) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

2.1-es hangprojektort vennék majd BF keretében új 4K HDR 120Hz-es TV-hez.

Nem szeretnék külön távirányítót és külön bekapcsolgatást, ezért ha jól gondolom akkor csak HDMI CEC-es készülék jöhetne szóba, abból is 2.0a-s port kellene a HDR átvitel miatt.

Jelenleg használok másik szobában egy Edifier R2730DB-t amivel nagyon meg vagyok elégedve, de úgy látom egyik hangprojektorának sincs HDMI ki és bemenete. Valami hasonlóan jó ár/értékű készüléket vennék kb 50-100e Ft között (az R2730 amúgy 50e volt).

Nem lényeges hogy a sub vezeték nélküli legyen mert el tudom rejteni a kábeleket fali csatornában.

Fontos még hogy legyen rajta bluetooth hogy csatlakoztatni tudjuk telefonokat is pl internetrádióval vagy mp3-al.

Valahogy így állna össze a rendszer a fejemben:

PC HDMI OUT -> Hangprojektor HDMI IN.
Hangprojektor HDMI OUT -> TV HDMI IN (gondolom ezt kell a CEC-es portba dugni).
PC optikai OUT -> Hangprojektor Optikai IN (ezt azért hogy ha nem aktiválom a PC HDMI kimenetét akkor is ki tudjam rakni a PC-n futó játék/zene hangját valamire, magyar PC speakerként is használni szeretném).

Ha ez így megvalósítható akkor úgy értelmezem hogy ha reggel bekapcsolja asszony a TV-t gyerekeknek akkor nem szükséges a hangprojektort is külön kapcsolgatni. Egyedül akkor kell a hangprojektor távján matatni ha optikaira vagy bluetoothra állítanám a bemenetét PC/teló miatt.

Jól gondolom vagy nem ilyen egyszerű a felállás?

Köszönöm!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5385) pityesz1


pityesz1
csendes tag

Sziasztok!

Erre van valakinek valami ötlete? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5386) Ispy válasza sakal83 (#5372) üzenetére


Ispy
veterán

Na most volt időm több zenével is kipróbálni, egyértelmű, hogy nem zenére termett, telefon, laptop vagy épp a hondám gyári hifije elbujhat mögötte, de egy 150-200k-s sztereo hifi szett minden szempontból jobb választás zenére. Apocaliptyca, Prodigy vagy Red Hot Chili Peppers egész jól szólt rajta, sokat számít a fájl minősége, nekem ezek cd-ről vannak grabbelve a legjobb minőségben, egy közepes minőségű mp3 szarul szól rajta, illetve minél több a basszus, annál jobb az összkép, de bennem azért így is hagy űrt, nem elég széles a dinamika tartománya.

Fimezéshez hozza, amit kell, ennél többet az 4-5x drágább sb-k sem tudnak, viszont ha van 200k, akkor nem sb-t kell venni, ez egyértelmű lett számomra.

2 előnye van, kevés helyet foglal és olcsó, nekem eddig egy NAD 316 volt Cambridge Audio S70 álló hangfalakkal (ezt a szettet annó 150k-ért vettem újonnan), nos az keresztbe nyeli le az sb-t zenelejátszás terén, igaz annak a szettnek meg a basszus része volt harmatos.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5387) #97950976


#97950976
törölt tag

Sziasztok!

40 ezer forintig van ajánlott hangprojektor ezek közül? [link]

Gondolom nincs, de akkor mégis melyik a legjobb 40 ezer forintig? Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#5388) a2d2 válasza a2d2 (#5384) üzenetére


a2d2
addikt

Na utánaolvastam kicsit a témának, szóval olyan hangprojektor kellene amin van 2.0a-s HDMI ARC kimenet.
Köszi!

Na egyet már találtam is ami simán bemegy 100 alá BF-ben: [link]

Lassan csak összerakom a kirakóst :D

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5389) ftt válasza #97950976 (#5387) üzenetére


ftt
tag

Ha nincs túl nagy elvárásod, akkor jó lehet.
A TV saját hangjánál jobb lesz.
Kérdés, neked milyen és mennyi csati kell, melyiken mi van?

(#5390) #97950976 válasza ftt (#5389) üzenetére


#97950976
törölt tag

HDMI ARC vagy koaxális S/PDIF csatlakozáson keresztül szeretném összekötni a tv-vel.

(#5391) a2d2 válasza a2d2 (#5388) üzenetére


a2d2
addikt

Srácok!

Most esett csak le valami ami megkönnyítheti a dolgokat.
Ha a PC-t direktben rákötöm a TV egyik HDMI portjára, majd a soundbart egy másik kábellel a TV HDMI ARC portjára, akkor ugye ugyanúgy mindennek lesz hangja mintha a soundbar-ba menne először a PC és onnan menne egy második kábel a TV-hez.
Így viszont akkor nem kell hogy HDMI 2.0a port legyen a hangprojektoron és szóba jöhet pl ez is: [link]
"Unfortunately, if you own a HDR TV and you’re looking to minimise the cables by passing the signal via the soundbar, you’ll be bitterly disappointed: the HW-N650 lacks HDR support."

Annyi hátrányát látom elsőre hogy kilövöm mindkét 4k HDR portot a TV-n így.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5392) a2d2 válasza a2d2 (#5391) üzenetére


a2d2
addikt

Na nem szaroztam, megvettem ebből a feketét 75e Ft-ért: [link]

Szerintem ez most így ár/érték bajnok. Ugyanez csak íves: [link] Ez pedig rengeteg elismerést kapott olvastam róla teszteket.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5393) Borosp87


Borosp87
csendes tag

Sziasztok! LG SK5 van csatlakoztatva 65XE9005 tvhez, az a kérdésem automatikus 1, automatikus 2 és PCM opció van a tvn. Melyik mit jelent, mire kellene állítanom? A PCM hangosabb mint a többi. A tv vel szeretném a hangot dekódolni, hdmi arc a csatlakozás az eszközök között. Köszönöm a segitseget!

(#5394) palik


palik
csendes tag

Sziasztok!szeretném lecserélni az 5.1 rendszert egy soundbarra helyhiány és letisztultság miatt.120 körül húznám meg a határt.13nm-re kellene.Illetve később ez félig össze lesz nyitva a konyhával így kb 20nm lesz
Két kiszemeltem van:-jbl bar 2.1
-yamaha yas-207
-még a jbl sb450 volt de most látom hogy már nem lehet kapni
tegnap elmentem az extremeaudioba és meghallgattam őket.Hát a jbl lenyűgözött a mélyeivel és tetszett hogy van kijelző.nem tudom ,hogy a yamahán jól volt -e beállítva a basszus mértéke ,de jóval gyengébbnek tűnt.Olvastam külföldi hozzászólásokban ,hogy többen panaszkodnak a yamahára ,hogy kihagy a sub vagy valami ilyesmi.erről tudtok valamit?
Esetleg valakinek van tapasztalata ezekkel a soundbarokkal vagy ár/értékben tud jobbat?köszönöm

(#5395) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok megint!

Hosszas mérlegelés után sikerült dűlőre jutnom, úgyhogy a következő lesz az összeállítás:
- Sony XF9005 TV
- Sony HT-ZF9 hangprojektor

Mivel teljesen laikus vagyok a témában valószínűleg hülye kérdés de a TV-n 4 HDMI van amiből 3 mindenképp foglalt. (XBOX ONE X, PS4 Pro, TV mediabox. Ha jól sejtem a negyedikbe megy a hangprojektor (gondolom hiába van wifi meg Bravia sync, stb. csak HDMI-n kéne összedugni őket, de javítsatok ki ha tévedek), szóval nem marad szabad HDMI-m, pedig lehetséges, hogy kellne még 2 a közeljövőben. Viszont van a hangprojektoron is 3 HDMI. Azokat tudom ugyanúgy használni ha jól sejtem. Egyáltalán mi a különbség, hogy a TV vagy a hangprojektor HDMI-jét használom?

Bocsánat ha hülyeséget kérdeztem, de kb 8 éve TV nélkül élek és eléggé lemaradtam a dolgokkal. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5396) ftt válasza Gaben92 (#5395) üzenetére


ftt
tag

a perifériákat a sb-ra dugd, és a sb-t a tv-re

ha tv-re kötöd őket, a tv lehet, hogy lebutítja a hangjukat és úgy küldi ki a sb-ra

(#5397) a2d2 válasza ftt (#5396) üzenetére


a2d2
addikt

Viszont ha a SB-on keresztül megy minden át a TV-re, akkor a SB pedig a képet ronthatja le (pl Dolby Visiont vagy egyéb HDR szabványt lecsap), nem?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5398) Draken válasza a2d2 (#5397) üzenetére


Draken
őstag

De, képes rá! Bár nem próbáltam, de ha a boxot kötöd az sb-ba, onnan tovább a tv-re, nem biztos, hogy minden okés lesz, mintha direktbe kötnéd rá: [link]

(#5399) a2d2 válasza Draken (#5398) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem is ezeket a dolgokat kell még tisztába tenni. A héten jön meg a hangprojektor, jövő héten pedig a TV.

Ahogy nézem a TV tudja a DTS-t és Dolby Digital Plus-t és a Dolby pulse-t dekódolni:
[link]
Video szinten pedig Dolby Vision HDR10 és HLG kompatibilis, valamint tudja a 4k @ 60Hz @ 4:4:4-et.

A hangprojektor is tudja a Dolby Digital-t és DTS-t: [link]
Video szinten ennyit írnak: full support for HDR and up to 60 Hz 4:2:0 or 30 Hz 4:4:4 4K video.

A fentiekből nekem az jön ki hogy audio dekódolás szinten pariban vannak, viszont a soundbar-on keresztül sérülhet bizonyos esetekben a képminőség.
Szóval nekem közvetlenül a TV-re kellene kötni a PC-t a meglévő 2.0a kábellel és a hangprojektort pedig az ARC-os HDMI bemenetre amihez elegendő egy olcsóbb kábel is.
Így ugye lesz hangja a PC-ről futó játékoknak?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5400) Draken válasza a2d2 (#5399) üzenetére


Draken
őstag

Ez egy kissé nehéz téma igen, de nagyjából úgy működik, ahogy mondod. Attól függ, mit szeretnél pl. a PC-vel kezdeni? Az biztos, hogy ps/xboxot nem érdemes az sb-ra kötni, de pc esetében, ha csak média tartalom kell, kötheted akár a sb-ra is. Valahol korábban ez pont az én esetemben jött elő és taglalva is lett (hd filmek lejátszása topic), hogy 4k hdr film esetében, ha az sb tudja a 4k hdr passthrough-t, akkor nincs probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.