Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) mcfly72


mcfly72
tag

Lengéscsillapító csere pipa! Nem kell összehúzó, Mágusnak igaza van, a hátsó egység kijön anélkül, és vissza is rakható anélkül! Egy gondal megint kevesebb!
Köszi mindenkinek a segítséget!

a csoda csak a skoda

(#16002) vil59 válasza mcfly72 (#16001) üzenetére


vil59
tag

Mikor a Formanomon cserélni kellett a jobb hátsó kerék felső rugótányérját,akkor avval kezdte a mester,hogy emelés elött,az utastérben lecsavarta a leng.csill.-rugós tag- felső anyáját, majd megemelte a kocsit és alul is kicsavarta a felfüggesztését. Ezután,mivel az emelés miatt már lógott a kerék,egyszerűen kiemelte a helyéről, a már kinyúlt rugókkal a leng.cs. tagot.
Visszatétel a fordítottja. Szétnyúlt rugókkal behelyezte a leng.cs.-tót,alsó csavart meghúzta,majd leengedte a kocsit a földre és utána rögzítette az utastéri felső anyát.
Nagyjából ennyi volt a művelet.

[ Szerkesztve ]

(#16003) bringasisti válasza vil59 (#16002) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ez így rendben is van,de a gátló hogy lett cserélve a rugóban?

BENEFON DELTA--------N8

(#16004) vil59 válasza bringasisti (#16003) üzenetére


vil59
tag

Emlékszem,egy nagy satuba fogta be valahogy ezt a kiszerelt egységet.Nem használt összehúzót. Azon imádkozott,hogy leeresztésnél beletaláljon a szár,a rögzítő furatba. Mondjuk nálam ez a felső rugótányér teljesen át volt szakadva. Olyannyira,hogy mikor haladtam egyenetlen úton,akkor a toronyház tetején függőlegesen ki-be járt a leng. cs. szára,vagy öt centit. Lelökte a porvédő gumiharangot is.
A gátló nem lett cserélve,csak kapott egy új felső rugótányért.

[ Szerkesztve ]

(#16005) mcfly72 válasza bringasisti (#16003) üzenetére


mcfly72
tag

Mikor az egész már kint van, a gátlót szét tudod húzni annyira,hogy összerakd az egységet, aztàn a helyére igazítod, alul bepászítod a gátló alsó csavarját, utána egy külön olajemelővel rásegítesz annyira, hogy a felső cuccokat rárakd, és gyakorlatilag megvagy!

a csoda csak a skoda

(#16006) bringasisti válasza mcfly72 (#16005) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Akkor most kell segédeszköz vagy nem kell segédeszköz ?

BENEFON DELTA--------N8

(#16007) mcfly72 válasza bringasisti (#16006) üzenetére


mcfly72
tag

Speciális nem, csak a kulcsok, plusz egy kis krokodil vagy olajemelő, még a rúgott sem kell összekötni vagy húzni.
Annyi, hogy mikor buktatod ki az egységet a helyéröl le kell taposni a fékdobot (asszony, haver, szomszéd....) - - - -mert te ugye igazítod ki fekve- - - - és visszarakásnál is!

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#16008) bringasisti válasza mcfly72 (#16007) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Tavaly szeptemberben mikor a kocsit lakatoltam ki kellett vennem mert sárvédő ívet is cseréltem valamint a rugótorony majdnem teljes generált kapott :D

BENEFON DELTA--------N8

(#16009) mcfly72 válasza bringasisti (#16008) üzenetére


mcfly72
tag

Lényeg?

a csoda csak a skoda

(#16010) bringasisti válasza mcfly72 (#16009) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Mondtad hogy dolgoztál karosszéria lakatosok mellett. Porbeles hegesztés ismerős neked?

BENEFON DELTA--------N8

(#16011) mcfly72 válasza bringasisti (#16010) üzenetére


mcfly72
tag

Ez a csávó csak co- val dolgozott, vagy ez valami extra eljárás co- val? Igazából én csak bontottam, meg ilyesmi.
Na meg a tedd ide tedd oda, hozd ide vidd oda munkaerő voltam! De ha elmondod mi az talán tudni fogom ismerem-e!

a csoda csak a skoda

(#16012) bringasisti válasza mcfly72 (#16011) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Porbeles hegesztő az olyan mint a CO csak nem gázt használ hanem a huzal belsejében van egy por , olyan mint a pálcákon van külső bevonat. Most dobott egy hirdetést a mobilom hogy 50 ezerből kijön egy ilyen gép. Azt nem tudom hogy érdemes e megvenni mert csak lánggal tudok hegeszteni de ha megtanulnék e készülékkel és lehet vele kocsit javítani nem kéne félni hogy egy küszöb csere elhúzza a kocsit és az ajtókat nem lehet nyitni zárni

BENEFON DELTA--------N8

(#16013) mcfly72 válasza bringasisti (#16012) üzenetére


mcfly72
tag

Ja! Rákerestem én is, ilyen neki nem volt. Szerintem nem nagy vaszisz ezzel dolgozni, tényleg nem is húzós az ára, gondolom a huzalnak az!

a csoda csak a skoda

(#16014) flakongili


flakongili
újonc

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy 120 as skodához hol lehetne henger+dugattyú készletet venni? Kösz

(#16015) Mágus2 válasza flakongili (#16014) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyárit csak magánszemélytől. Vika van csak új, de az kínai lekvár.

(#16016) bringasisti válasza flakongili (#16014) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nekem VIKA márka van a kocsiban mert más nincs. Arra kell figyelni hogy amikor a gyárban a dugót a hüvelybe teszik akkor az olajlehúzó gyűrűvel a hüvely falát tönkreteszik. Ezért ha találsz egy garnitúrát fizetés előtt nézd meg mindkét oldalról a teljes készletet. Mindjárt dobok egy listát hogy hol érdeklődj.
[link]

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#16017) flakongili válasza bringasisti (#16016) üzenetére


flakongili
újonc

Köszönöm

(#16018) mcfly72


mcfly72
tag

http://m.hvg.hu/cegauto/20180119_skoda_favorit_elektromos_elado

a csoda csak a skoda

(#16019) mcfly72


mcfly72
tag

Srácok! Van egy kis gond a kocsimmal, pár napja jelentkezett, hogy reggel kb.12 km megtétele után elkezdett rángatni, 55-60 km/h- seb. és észrevettem hogy erősen füstöl a kocsi kipufogója. Vagyis inkàbb gőzöl!
Előzmény annyi csak, elment az alapj. az egyik nap, én szét kaptam a karbit, kifújkáltam, alapjárat pipálva.
Az autó indul, megy, jó a fűtés, víz mutatója az első bemetszésen, nem megy feljebb stb....
Ja annyi, hogy mikor összeraktam a karbit, beindítottam, utána furcsa erős gőzős füst jött belőle, de az 2 perc múlva eltünt! Most meg ez van!
Mi lehet, hengerfej parkolásra gyanakszom, de azt 1,5 éve cseréltem.

a csoda csak a skoda

(#16020) FeniX- válasza mcfly72 (#16019) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, hát ha arra gyanakszol, akkor még beleszagolhatsz a hűtővíz betöltőnél, hogy olajszagú-e, illetve, az olajbetöltőnél, hogy "szappanos" a betöltőnyílás.
Gyertyák milyenek? Durrogni nem durrogott, mikor rángatott?

u.i.: karbinál mindent jól összeraktál?

[ Szerkesztve ]

(#16021) mcfly72 válasza FeniX- (#16020) üzenetére


mcfly72
tag

Gyakorlatilag ezek is rendben vannak!

a csoda csak a skoda

(#16022) mcfly72


mcfly72
tag

Ja! Nem durrogott, csak nem húzott jól!

a csoda csak a skoda

(#16023) FeniX- válasza mcfly72 (#16022) üzenetére


FeniX-
aktív tag

A karbi összerakásánál tuti nem maradt ki semmi? Vákuumcsövek, elektromos kábel?
Ez az erőtlenedés konstansan jelentkezik, vagy fordulatszámfüggő?
Nekem vmelyik régi autómnál volt hasonló, hogy nem tudta a teljes gázálláshoz szállítani a megfelelő mennyiségű benyát, és nem adta le a teljesítményt.

Jó a karburátor talp tömítésed? Idővel az is el tud öregedni, és fals levegőt kaphat.

[ Szerkesztve ]

(#16024) vil59 válasza mcfly72 (#16021) üzenetére


vil59
tag

Nem kezdett el észrevehetően fogyni a hűtővíz a kiegyenlítő tartályból?
Ha megereszkedett a hengerfej tömítés valamelyik ponton és nem zár jól, akkor előfordul, hogy hidegen átszökik a víz, de ahogy melegszik az üzem, úgy meg is szűnik a kipufogó gőzölgése,mivel javul a tömítettség.

[ Szerkesztve ]

(#16025) mcfly72 válasza FeniX- (#16023) üzenetére


mcfly72
tag

Talp az 2 éves, azt hiszem minden a helyén, gyertyákat nem néztem, majd du.az autó lényegében megy jól, csak - már írtam is- kb 12 km megtétele után kezd el bohóckodni, ugye most hideg van, én 6 - rá járok dolgozni, a sötét hidegben,így még kövérebbnek tűnik a kipufogógáz/gőz!
De tuti,hogy nem ilyen volt kb 5-6 napja,illetve mielőtt a karbit pucoltam!
Különben nem hiszem,hogy a karbit visszatudnám rakni rosszul! Vagy igen???- mondjuk ferdén ,vagy ilyen amatőr hiba van?
A hűtővíz az igen! az fogyogat, de tudom miért, a hűtőm az ereszt, van már új csak nem volt még időm kicserélni!

a csoda csak a skoda

(#16026) FeniX- válasza mcfly72 (#16025) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Karbi visszarakásnál inkább az ilyen vákuumcsövekkel lehetne gond. Megrepedt, ahol csavarodik, vagy effélék.
Ha "jönnek" majd a többiek, talán mondanak még pár jó ötletet.

Esetleg, ilyen banális dolog, hogy ha van benzinszűrőd, az mikor volt cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#16027) mcfly72 válasza FeniX- (#16026) üzenetére


mcfly72
tag

Szűrőket rendszeresen cserélem, csöveket megnézem, addig is köszi, esetleg ha valami beugrik, megköszönöm ha megosztod velem!

a csoda csak a skoda

(#16028) mcfly72 válasza FeniX- (#16023) üzenetére


mcfly72
tag

Igazából sokmindent nem kell lekötni. Benzin csövet meg 2 gumicsövet kihúzni, - gyakorlatilag utána a karbi felső részét kilehet buktatni balra- Ezek pipálva!
Karbinál valahol kerülhet hűtővíz az égéstérbe?
Vagy csöpöghet / folyhat ott valahol, hogy bekerüljön?

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#16029) mcfly72 válasza vil59 (#16024) üzenetére


mcfly72
tag

A gond az, hogy hidegen nem bohóckodik!
Szivatóval is kb1200 - on szépen ketyeg, szinte füst mentesen!!!!!

a csoda csak a skoda

(#16030) bringasisti válasza mcfly72 (#16029) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Ha a hűtővíz fogy akkor hűtőtömítő kell bele a kútnál adják. A tankban is van szűrő azt is megnézheted, szerintem nincs is rá szükség mert én a motortérben használok utólag szerelt papír szűrőt.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#16031) mcfly72 válasza bringasisti (#16030) üzenetére


mcfly72
tag

Ilyenem van/szűrő/ a szívócsonk végén is van, oké!
Tömítő nem jó, mert rongálja a fűtést, eltömítheti a radiátor kisebb járatait!
De mindez nem befolyásolja a gőzös füstöt, nemde?

a csoda csak a skoda

(#16032) bringasisti válasza mcfly72 (#16031) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Múltkor volt az egyik tv csatornán hogy az első atom meghajtású tengeralattjárón a rendszer szivárgott és nem jöttek rá hogy hol. Argentína partjánál a legénységét kiküldték hogy vegyen az autós boltban ilyen kütyüt. Betöltötték és utána az északi sarki jégpáncél alatt áthajoztak. Az én kocsiban mióta megvettem ez van betöltve.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#16033) mcfly72 válasza bringasisti (#16032) üzenetére


mcfly72
tag

Ok! Meggyőztél! Megyek veszek, melyik kút forgalmazza?

a csoda csak a skoda

(#16034) Mágus2 válasza bringasisti (#16032) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem ha valahol folyik a hűtőíz, akkor meg kell keresni és megjavítani. Ezek a szerek eldugítják a hűtőt és nyáron majd azért fog menni a sírás, hogy melegszik.

Fűtéscsap, fagydugók, vízpumpa, cső csatlakozások, hűtő és fűtés hőcserélő. Ezeket átnézve ha minden száraz, akkor a hengerbe megy a víz és elégeti. Ilyen egyszerű. MEg kell javítani, nem feltölteni trutymóval, hogy aztán még ki sem lehessen mosni.

Hűtő alsó sarkai nem nedvesek?
Vízpumpa nem ereszt?
Fűtéscsap alatt száraz a tűzfal?

Ezekre a kérdésekre kell megkeresni a választ, nem töltögetni és várni, hogy majd megjavítja a folyékony autószerelő.

[ Szerkesztve ]

(#16035) bringasisti válasza Mágus2 (#16034) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

A gondot az okozza hogy sokan nem rendeltetésszerű használattal öntik bele az egész mennyiséget ahelyett hogy szépen fokozatosan csak annyit ami meg kell. Ez a kiszerelés 20 literhez ajánlott nekünk 5 liter van. Most mínusz 10 ben biztos nem kezdenék hűtőt javítani.

BENEFON DELTA--------N8

(#16036) bringasisti válasza mcfly72 (#16033) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Tesó, Auchan, autósbolt, bármelyik benzinkút

BENEFON DELTA--------N8

(#16037) Mágus2 válasza bringasisti (#16035) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

20 perc egy hűtő csere, biztos mindenkinek van ismerőse fűtött garázzsal.

(#16038) bringasisti válasza Mágus2 (#16037) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Én ha autót akarok szerelni akkor csak 156 kilométert kell mennem oda aztán 156 vissza. Panelben lakom mikor még dolgoztam egyszer volt hogy a munkahelyi parkolóban csináltam féltengely cserét.

BENEFON DELTA--------N8

(#16039) Mágus2 válasza bringasisti (#16038) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én is panelban lakom, de van itt közel mélygarázs(parkoló). Első óra ingyen utána 1€/óra. Mindig meleg van lent. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16040) bringasisti válasza Mágus2 (#16039) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Jó neked

BENEFON DELTA--------N8

(#16041) vil59 válasza mcfly72 (#16031) üzenetére


vil59
tag

Persze, csak nem értettem, azt írod, beindítás után gőzölgés,majd 2 perc után ez eltűnt. Utána említetted,hogy 12km.után kezdett rángatni,gőzt eregetni.
Ha gőz jön,a hen.fej tűzkarika enged át.De,mint Sisti is írt róla,extrém esetben előfordul,hogy,-mivel a szívócsonk hűtővíz melegítésű-hajszálrepedés keletkezhet az itt átmenő járat falán és bekerülhet az égéstérbe a víz. Ez viszont szó szerint szívás,az életben nem lehet rájönni.
A karbinak, mint egységnek,semmi köze a hűtővíz esetleges beszivárgásához.A víz itt csak a bimetál rugó felfűtéséhez kell,közel sem jut a karbi ellátórendszeréhez. Persze, vizpárás benzin belekerülhet,ha van ülepítő, de az már tele van.Az én új fajta ac.pumpámról már lespórólták. A pohár meg inkább csak a keletkező benzingőzt csapatja le.
Egy szó,mint száz, minél jobban gőzölög,annál több vizet iszik az égéstér.Meg kell szüntetni a látható vízszivárgásokat,legyen teljesen zárt a rendszer,majd menni egy hosszabb távot.Ha leesik a vízszint és a kipuff vége belül vizes,vagy csöpög,nagy valószínűséggel hengerfej tömítés De rosszabb esetben lehet valami repedés a víztérben és az olaj kapja meg a vizet..
Igazából én sem értem,mert a katalizátor meg épp a káros égéstermékeket vízre bontja le,akkor viszont meg pont emiatt kellene gőzölögnie a kipuffnak... Persze ami ebben a típusban van,inkább csak lefojtja a motor teljesítményét,mintsem szűr.

[ Szerkesztve ]

(#16042) Mágus2 válasza vil59 (#16041) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akár a szívósor tömítése is okozhat ilyet, mert az választja el a vízkört a szívócsatornáktól a hengerfejen.

A zölddel jelölt helyen kering a víz:

Az ott a víz csatorna...

[ Szerkesztve ]

(#16043) vil59 válasza Mágus2 (#16042) üzenetére


vil59
tag

Igen, ez kimaradt a szórásból,pedig ez elég nagy százalékban előfordulhat. Ha sérül itt a sortömítés,akkor simán a szívó furatban találja magát a hűtővíz,vagy egyenesen a kipufogó kivezetésbe gőzöl bele.De az egy kicsit távolabbra esik a vízcsatornától.

[ Szerkesztve ]

(#16044) bringasisti válasza Mágus2 (#16042) üzenetére


bringasisti
Topikgazda


Az enyém itt eresztette a vizet

BENEFON DELTA--------N8

(#16045) vil59 válasza bringasisti (#16044) üzenetére


vil59
tag

Akkor te is megjártad már evvel a hadak útját..
Én hosszú évekkel ezelőtt cseréltem sortömítést,emlékszem, vissza kellett vinnem cserére,mert egy helyen kb. 2mm.hosszan hiányzott róla a piros szigetelő perforáció.
Egyébként,ahol benyilaztad a szivárgásod helyét,ott és a másik oldalon van egy-egy fagydugó. Vagy csak az egyik felén. Nekem mindegyik fagydugóm vakrozsdás volt akkoriban,úgyhogy nem sajnáltam jól kikenni zsírral.Úgy tudom, ez a kupak nem alu,hanem vaslemez.

(#16046) bringasisti válasza vil59 (#16045) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Nekem az öntvény " összecsapás " eresztett. A fagydugó ha kérdéses akkor megfelelő gyantával be kell ragasztani telibe.

BENEFON DELTA--------N8

(#16047) vil59 válasza bringasisti (#16046) üzenetére


vil59
tag

Ja,értem. Ahol összeforr a két fél öntvény. Lehet, hogy zárványos maradt ott,vagy valami kosz kerűlt oda és magába zárta,nyomás alatt meg átlyukadt ez a meggyengűlt fal.

[ Szerkesztve ]

(#16048) mcfly72


mcfly72
tag

No jól belenyaltunk a témába, olvasgatom amit írtok, levonva minden konzekvenciát, ez a sortömítés lesz a ludas, ugyanis az olaj szép, a víz sem olajos, kvázi nem keverednek, így hát olyan helyen szivárog ahol csak a kipuffba jelentkezik a víz, ill. Az elgőzösített víz.
És gondolom nem nagy lehet a bibi, mivel csak ritkán jelentkezik, gondolom ahogy visszazömül a pakolás és nem enged, akkor jó,csak amikor olyanja van, és szivárog akkor bibis!
Tegnap pl.autóztam haza 15km, és semmi nem jelentkezett, olyan volt mint egy normális Skoda forman!😀

[ Szerkesztve ]

a csoda csak a skoda

(#16049) mcfly72


mcfly72
tag

Mindenkinek megköszönöm az agyalást a témában, hétvégén csekkolás, bütykölés, amit tudok kicserélek.

a csoda csak a skoda

(#16050) bringasisti válasza mcfly72 (#16048) üzenetére


bringasisti
Topikgazda

Azt ne felejtsd el hogy ha nyirkos párás az idő és fagypont közeli akkor minden kocsi okádja a gőzt rövid távon.

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.