Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4251) #95904256 válasza Neil Watts (#4247) üzenetére


#95904256
törölt tag

"MOD: És ha nincs szabad kapacitásom akkor mi legyen?"

Ez esetben eleve felesleges felraknod és eltöltened vele az időt.

(#4252) Neil Watts válasza #95904256 (#4250) üzenetére


Neil Watts
veterán

NEM... egyátalán... :)
#4251-re: OK, természetes
MOD: Miért jó az ha nekem pl. 1.000.000.000.000.000.000.000 kreditem van? :F

[ Szerkesztve ]

(#4253) #95904256 válasza Neil Watts (#4252) üzenetére


#95904256
törölt tag

A kreditek nem azért vannak hogy neked jó vagy rossz legyen. :)

A krediteket eredetileg azért vezették be hogy összehasonlíthasd a különböző gépek, különböző projektekben nyújtott teljesítményét. Az más kérdés hogy gyengére sikerült a kivitelezés. Egyébként vannak akik élvezik hogy egyik-másik gépük több kreditet produkál mint másoké. A kredit jelzi hogy mennyi "energiát" fektettél egyik-másik projektbe és a lényege kb. ennyiben ki is merül.

A BOINC projekteknél inkább azon van a hangsúly hogy részt vehetsz egy kutatásban. Pl. az én fantáziámat rohadtul mozgatja hogy mi lenne ha tudnánk antigravitációs erőteret, eszközöket előállítani. De mivel se tudásom, se kapcsolatom, se pénzem nincs ehhez, így szívesen csatlakozom egy hasonló témájú kutatáshoz. :DDD

szerk.: Ja, és időm sincs túl sok, csak gépidőm. És épp erre van itt szükség. :)

[ Szerkesztve ]

(#4254) Neil Watts válasza #95904256 (#4253) üzenetére


Neil Watts
veterán

ok! :)

Akkor ez ilyen gépteszt

Egyébként az "ajándék" teljesítményt hogy gyüjtik össze? Legfőképpen mire használják? :F

(#4255) #95904256 válasza Neil Watts (#4254) üzenetére


#95904256
törölt tag

Használhatod gép stabilitás tesztnek is. :C
Bár erre vannak célprogramok, pl. Prime'95.

Az "ajándék" teljesítmény begyűjtése a BOINC keretein belül úgy történik hogy a központi számítógépeken munkacsomagokat állítanak elő. Majd ezeket a csomagokat ( projekttől függően lehet néhány bájt, de akár több MB méretű is ) kiosztja egy szerver a hozzá kapcsolódó gépekhez ( hostokhoz ). Utána a hostok feldolgozzák egy automatikusan letöltődő program segítségével a csomagokat, majd az elkészült eredményeket visszaküldik. Minden csomagot legalább 2-3 géppel számoltatnak ki, majd az eredményeket összehasonlítják, hogy kiszűrjék ha valamelyik gép rossz / hamis adatokat küld vissza.

A csomagok feldolgozási ideje projektfüggő. Pl. a klímakutató csomagok akár több hétnyi számolást is igényelnek, míg pl. egyes számelméleti kutatásoknál akár 1-2 perc is lehet egy-egy csomag. Általában úgy szokás beállítani a BOINC-ot hogy annyi csomagot töltsön le hogy csak 1-2 naponta kelljen csatlakozni a szerverhez.

(#4256) #95904256


#95904256
törölt tag

Einstein@Home hír:

Aug 1, 2008
Work on Einstein@Home will continue through the weekend and will be finished some time on Monday Aug 4. A news item will be posted when all the work is finished.

Számomra ez nem egészen egyértelmű, de talán azt jelenti hogy hétfőig még tart az S5R4 előkészítése. Az új csomagok/alkalmazások csak akkor lesznek publikálva mikor befejeződött a munka.

( Bár lehet úgy is értelmezni hogy hétfőig még vannak munkacsomagok ( összesen 1 kiküldendőt láttam az előbb a szerveroldalon ), és az új csomagok/alkalmazások csak azután lesznek publikálva, miután az összes S5R3 csomag visszakerült.)

(#4257) Joci10 válasza #95904256 (#4256) üzenetére


Joci10
őstag

Én tegnap óta szinte csak "Projekt is down" üzeneteket kapok a szerverektől. Feltölteni és lejelenteni is csak nagy nehezen sikerült az utolsó csomagomat...

[ Szerkesztve ]

(#4258) #95904256 válasza Joci10 (#4257) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nálami is akadozik a kommunikáció az Einstein@Home szerverrel.

Egyébként köztudott hogy az Einstein-eseknél a legszűkebb keresztmetszet a sávszélességük. A pár hónapja átadott Atlas-t is részben azért építették meg hogy helyben végezhessék a legsévszélességéhesebb dolgokat.

Megjegyezném, tavaly is ilyen akadozós volt a helyzet az S5R2 végén. Ez attól van hogy a "töredék" workunitok kiszámítása miatt most többszörösére nő az adatforgalom is. Ugyanis a projekt során több nagyobb, egymást követő adathalmaz töltődik le a gépre és ezekből valami 240 workunit képződik. Ha valahonnan nem jött vissza 1-2 eredmény, akkor ilyenkor újra le kell tölteni a feldolgozáshoz szükséges adathalmazokat ( l1, h1 fájlok a projekt könyvtárban ).

Pl. nálam az utóbbi 2 hónapban mindössze 96MB-ra hízott a projekt könyvtáram ( köszönhetően annak hogy akkora pufferel dolgozom hogy szinte mind a 240 WU-t nekem küldi a gép ), de ugyanez a 96MB legrosszabb esetben már 10-20 nem egybefüggő WU feldolgozása esetén is szükséges lehet.

(#4259) #95904256 válasza #95904256 (#4258) üzenetére


#95904256
törölt tag

Előbb néztem. Állnak az Einstein@Home szerverei. Közel kétszáz csomagom várakozik feltöltésre. :(

(#4260) #95904256


#95904256
törölt tag

Viszont egy kicsit átdolgozták az Einstein@Home weblapját. Lehet hogy csak a karaktertípuson változtattak a főlapon, vagy ilyesmit. De a BOINC-os oldalak erősen átrendeződtek. Egyelőre szokni kell, de nem rossz. Pláne hogy magyarul köszön vissza, az eddigi angol helyett. :) Gondolom, most hogy várakoznak az utolsó visszajövő munkaegységekre, közbe frissítik a BOINC szerveroldali dolgait.

(#4261) P.H. válasza #95904256 (#4260) üzenetére


P.H.
senior tag

Ha van valami módszered arra, hogyan lehet visszaállítani angolra, írd le pls. Falra mászok a magyar szövegektől, és a magyarításoktól úgy általában, de ez a vegyes angol-magyar még rosszabb

Szerencsére ma jött megint pár napnyi csomag (látom, neked is), de tegnap este kifogytam, tehát újra megy a Seti is, amíg nem rendeződik a helyzet.
Illetve menne, de "Scheduler request succeeded: got 0 new tasks" van ott is, szinte folyamatosan (összesen 8 csomagot kaptam ma napközben). Ez normális?

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#4262) #95904256 válasza P.H. (#4261) üzenetére


#95904256
törölt tag

Most hogy mondod, hogy a keverve van a magyar és az angol, már engem is zavar. :)

Végignéztem a beállításokat, de nem találtam erre utaló opciót. De lehet hogy ez csak azért van, mert nem ez a végleges kinézet.

(#4263) P.H. válasza #95904256 (#4262) üzenetére


P.H.
senior tag

Seti-től kaptam most 20 új csomagot, úgy néz ki, megvan a vésztartalék szűkösebb időkre :)

Lehet pár gyors kérdésem?

1. Az Einstein-könyvtáram 600 MB-os, gyanítom, nem törli a korábbi grid file-okat (évek óta és több újratelepítés után is ez a munkamappa, pl. h1_1066.05_S5R3 és l1_0377.40_S5R2 típusú ~3 MB file-okkal van tele. Fogja ezeket automatikusan törölni valaha, vagy kézzel kellene?

2. A BOINC (6.2.14 x64) Messages szerint:
Processor features: fpu tsc pae nx sse sse2
Tehát SSE3-at nem lát (innen van a Seti kliens, az eredményekből úgy tűnik, ez viszont használja). Van vagy lesz ebből a későbbiekben hátrányom, ha a BOINC nem jól detektálja az utasításkészletet? (Erre utalva)

3. Task Manager szerint az Einstein-kliensek induláskor egy ideje 700 MB, mostmár kb. 1 GB adatot olvasnak be (I/O Read Bytes, ez elméletileg a process readfile() hívásainak méretparamétereit összegzi). Ennek mi a magyarázata?

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#4264) Joci10 válasza #95904256 (#4262) üzenetére


Joci10
őstag

Gondolom, a Windows-ból veszi a nyelvi vagy az ország beállításokat (esetleg maga a Windows verziójának nyelvét), és ennek megfelelően választja hozzá a honlap nyelvi beállításait, és olvassa be az esetleges fordítást is. Ez valószínűleg egy részleges fordítás, ami nem biztos, hogy a fordító 'hibája'. Sajnos, a BOINC-hoz sem adnak 'teljes' honosítható verziót; ami a legújabb, abból is hiányzik pár elem, 'látatlanban' meg nehéz fordítani. Példának említeném meg az "Advanced" (Haladó) menürészen belül a "Retry Communications" menüelemet, amit nem tartalmaz a hivatalos angol fordítási fájl sem, így a BOINC magyarításban sem szerepel.

(#4265) C0d3r


C0d3r
addikt

Egyre több projektnél frissítenek, és alapból a magyar nyelvű oldal jön be, ami őszintén szólva nekem se nagyon tetszik (nyilván az újoncoknak nagy segítség, főleg ha teljesebb lesz a fordítás).
Átállítani mindenhol a /language_select.php oldalon lehet, tehát pl. az Einstein oldalán http://einstein.phys.uwm.edu/language_select.php vagy gyorsabban:
http://einstein.phys.uwm.edu/language_select.php?set_lang=en

[ Szerkesztve ]

(#4266) Joci10 válasza C0d3r (#4265) üzenetére


Joci10
őstag

Na, akkor a böngésző nyelvi beállításait veszi alapul (hogy miért nem gondoltam pont erre?)...

Egyébként az új oldalkinézet nekem is jobban bejön, de én már megszoktam, mert a SETI már egy jó ideje ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#4267) Joci10


Joci10
őstag

Hátha valaki hasonló cipőben jár...

Einstein-ben elkezdték kiosztani az első S5R4-es csomagokat, de akinél valamelyik 'power_apps'-os motor van fent (pontosabban: akinek app_info.xml fájl van a projects mappán belüli Einstein-es könyvtárában), annak célszerű törölnie az app_info.xml-t, mert különben nem fog tudni az új kliensekkel számolni (vagy profibbak meg is szerkeszthetik ezt, hogy az új csomagokat is feldolgozhassa a BOINC).

(#4268) #95904256 válasza P.H. (#4263) üzenetére


#95904256
törölt tag

1. A "h1" és "l1" fájlok az égbolt háromszögeléséhez szükséges Hanford-i és Livingston-i lézer interferometriás hullámdetektoroktól származó forrásadatok. Elvileg automatikus a kezelésük, törlésük. Bár egy jó fél évvel ezelőtt az "l1" fájlok még nem törlődtek automatikusan. Ha valamelyik fájl nincs benne a client_state.xml-ben, akkor nyugodtan lehet törölni. Ha benne van és mégis törlöd, akkor sincs baj, legfeljebb újra letölti a BOINC amint szüksége van rá.

2. Igen, a későbbiekből lehet ebből hátrány. Ugyanis a Berkley felől erőltetik hogy a BOINC által detektált processzor tulajdonságok alapján már csak a "legoptimálisabb" kliens töltődjön le. Ha jól tudom, egyelőre nincs olyan projekt ami a BOINC-ra bízná a dolgot.

3. A LIGO-k mérési adatai vannak feldarabolva a "h1" és "l1" fájlokban, ami a Föld különböző térbeli helyzetében lettek felvéve. Az Einstein@Home kliens egy, az égbolton kijelölt útvonalon keresi a pulzárok (és egyéb) források jeleit. Ha szükséges, akkor akár több fájlból, többszőr is tölt be adatot hogy az égboltról vett adatok folyamatosnak látszódjanak a memóriában.

(#4269) coyote55


coyote55
őstag

Én most valami marha nagy csomagot kaptam, két nap alatt 1,6%-nál tartok csak

Memento Mori!

(#4270) concret_hp válasza #95904256 (#4258) üzenetére


concret_hp
addikt

nagy nehezen sikerült feltöltenem az elkészült csomagokat, de újat nem kapok.
sztaki hasonlóképp, úgyhogy most a rosetta megy.
ötlet hoyg mit csináljak az einsteinnel? úgy nézem majdnem minden szerver megy most.

Joci10:simán csak törölni kell vagy az eredetire visszaállítani? a power applikációkkal nem is mennek az új csomagok?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4271) Joci10 válasza coyote55 (#4269) üzenetére


Joci10
őstag

Igen, az S5R4-es csomagok jelenleg érezhetően hosszabb számítási igénnyel rendelkeznek (nekem eddig 7-8 órásak voltak a csomagjaim, de most ~13 órást kaptam - jelenleg 6óra feldolgozás után állok 46%-on).

(#4272) Joci10 válasza concret_hp (#4270) üzenetére


Joci10
őstag

A SZTAKI kb. 3-4 napja kezdett el rakoncátlankodni (hol ment, hol nem), aztán tegnapelőtt dél körül teljesen leállt, azóta pedig még nem indították vissza. Valószínűleg valami nagyobb gond lehet náluk.

Az Einstein-től meg azért nem kapsz új csomagot, mert az app_info.xml fájlban lévő információk alapján nem talál hozzá futtatható verziós klienst (Windows platformon az S5R4-es csomagokhoz a 6.04-es kliens van, ami viszont alapból a power_apps kliensek között nem szerepel - ). Ezért kell törölni azt a fájlt, vagy ezért kell átírni, hogy tudja, milyen klienst kell hozzá használni, mit kell letöltenie.
Egyébként a témáról bővebben angolul az Einstein üzenőfalán is lehet olvasni: itt (az itt olvasható módosított app_info fájlt pedig kiraktam ide, aki szeretné ezt használni, az töltheti, és csak felül kell írni a régit).

(#4273) Hunter2


Hunter2
addikt

SETI-t még mindig nem lehet futtatni HD48XX-es vga-kon?

(#4274) Joci10 válasza Hunter2 (#4273) üzenetére


Joci10
őstag

Pár hónapja néztem fel a VGA-s SETI optik közé, de ott is csak NVIDIA-s próbálkozás volt, ATI-s egyáltalán nem (a CUDA ilyen téren előny lehet). Vagyis az ilyen gyári kliensekre még nagyon sokat kell várni (hisz az ATI sem igazán töri magát ilyen téren, pedig a Folding@home-ban már nagyon régóta lett csinálva kliens)...

[ Szerkesztve ]

(#4275) coyote55


coyote55
őstag

Most néztem, Astropulse 4.35 a neve annak, amit csinálok.
Több, mint 61 óra processzoridővel csak 19,7%-nál tartok :F
Mit tudtok erről az "Astropulse"-ról?

Memento Mori!

(#4276) Joci10 válasza coyote55 (#4275) üzenetére


Joci10
őstag

Astropulse FAQ link a SETI oldalán (angol)
Egyébként 25-étől kezdték el kiosztogatni az ilyen jellegű csomagokat próbaként, majd a múlt héten indult be 'rendesen'.

[ Szerkesztve ]

(#4277) Kinder válasza Joci10 (#4274) üzenetére


Kinder
senior tag

tehát ha nvidiám van, és cuda drivert rakok fel, akkor számol a vga procija is?

(#4278) Joci10 válasza Kinder (#4277) üzenetére


Joci10
őstag

Nem egészen ennyi a dolog.
Kell hozzá megfelelő VGA (nem elég NVIDIA, hanem 8xxx-től felfelé kell lennie); kell hozzá megfelelő CUDA környezet (abból sem mindegy, melyiket használja az ember), és kell hozzá a fórumon kipróbálás alatt lévő kliens is (ami még a legutóbb is erősen bugos volt; most nem tudom, sikerült-e kijavítani a hibákat (ráadásul mintha az Astropulse-hoz új kliens is kellene, bár ebben nem vagyok biztos)).
Ja meg kell hozzá egy stabil SETI is, ami az elmúlt hónapban nem igazán volt (e hétvégén is meghalt a feltöltés - tele vannak a gépeink visszaküldendő csomagokkal, de újat sem kapunk, meg ezeket sem lehet feltölteni).

(#4279) Kinder válasza Joci10 (#4278) üzenetére


Kinder
senior tag

Értem. Köszi.
8800gts van, meg cuda driver ( bár még nem raktam fel )
stabil seti... naja, nekem is halmokban áll a feltöltendő, és nem kapok. :(

(#4280) Hunter2


Hunter2
addikt

SETI miért nem küld csomagokat? behalt a szever?

(#4281) Joci10 válasza Hunter2 (#4280) üzenetére


Joci10
őstag

Tegnap estig nem lehetett még feltölteni sem, azóta viszont az alábbi üzenet van kint elérhetően összesen (még a techinkai hírek között sincs semmi egyéb infó, az üzenőfalon meg nem álltam neki keresgélni):
"Aug 11, 2008
The upload server has been fixed. Once the system clears the backlog of results waiting to be uploaded, validated, and assimilated, disk space will clear up and this will allow new work to be generated."

Szóval: várhatunk a SETI-re, és addig dolgozhatunk másik projekt(ek)ben...

(#4282) Kinder


Kinder
senior tag

most sem megy semmi :(
sztaki se...

(#4283) Petya25


Petya25
addikt

Nekem már műkszik a Seti.
Azt vettem észre, hogy az "Your account" alatt magyarra fordították az ablakot. :C

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4284) Joci10 válasza Petya25 (#4283) üzenetére


Joci10
őstag

De csak kb. annyira, mint Einstein-ben. Egy része még angol...
És akkor a 'szokásos': aki szeretné az angolt 'alapértelmezettnek', annak itt a [link] (a főoldalról a Language linkre kattintva jön elő a beállítási oldal, de itt nincs közvetlen link, csak kódok - ez alapján lett a fenti link 'létrehozva').

(#4285) elmoraan (r)


elmoraan (r)
aktív tag

Csatlakoztam a csapathoz. :K

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#4286) concret_hp


concret_hp
addikt

van már optimalizált kliens az új einstein csomagokhoz?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4287) Joci10 válasza concret_hp (#4286) üzenetére


Joci10
őstag

A Power Apps linken jelenleg még nincs...

(#4288) #95904256


#95904256
törölt tag

Mit látok - mit látok a SZTAKI oldalán!!!

2008. augusztus. 28.
A mai napon a NumSyS search alkalmazás 12. dimenziójának utolsó munkacsomagjai is kiküldésre kerültek. A hétvégén egy hosszabb leállással egybekötött karbantartás várható, hogy jövő héten megkezdődhessen a 13. dimenzió feldolgozása.

Amúgy is kicsit belefásultam az Einstein@Home-ba... ideje váltani. :)

(#4289) #95904256


#95904256
törölt tag

Ez a hír is a SZTAKI Desktop Grid oldalról származik:

"2008. augusztus. 29.
Szeptember 1.-én, hétfőn 15:30-tól David P. Anderson a BOINC vezető fejlesztője tart egy órás, angol nyelvű, nyílvános előadást, Celebrating Diversity in Volunteer Computing címmel az MTA-SZTAKI Kende utcai épületének alagsori előadójában. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!
"

Volt ott valaki? Mit hallottatok? :U

[ Szerkesztve ]

(#4290) Joci10 válasza #95904256 (#4288) üzenetére


Joci10
őstag

Azért a váltásra még várni kell, mert jelenleg a szerverek péntek éjjeltől állnak - mint a közleményben is írták (és akkor felsejlik a 12. dimenzió kezdeténél lévő gondok, melyek esetleg újra megjelenhetnek).

(#4291) #95904256 válasza Joci10 (#4290) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nálam se egyik percről a másikra megy a váltás. :) Egy ideig úgyis eltart míg kifutnak az Einstein@Home csomagok. Ráadásul egy kis átalakítás is vár a quad-omra is. A G43-as lap még úton van, stb...

(#4292) #95904256


#95904256
törölt tag

SZTAKI hírek:

2008. szeptember. 1.
A 13. dimeznió feldolgozása két nap késéssel fog megindulni.

(#4293) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Működik már valakinél a 13.dimenziós SZTAKI? Egy jó ideje próbálok már csatlakozni a projekthez, de nem ad munkát, s így az projekt alkalmazás sem töltődik le.

(#4294) #95904256 válasza #95904256 (#4293) üzenetére


#95904256
törölt tag

Épp most sikerült megcsípnem egy WU-t! :)

szerk.: De ez a WU az élettörténete alapján még nem 13-as... :(

[ Szerkesztve ]

(#4295) Joci10 válasza #95904256 (#4294) üzenetére


Joci10
őstag

Az Applications oldal szerint még nincsen új motor (így csomag sem)...

(#4296) #95904256 válasza Joci10 (#4295) üzenetére


#95904256
törölt tag

A 13. dimenzióhoz is program lesz? :F

Remélem azért mert így gyorsabb.

(#4297) #95904256 válasza #95904256 (#4296) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ua. kicsit módosítva, mert még én sem értettem miután visszaolvastam. :)

A 13. dimenzióhoz is új program lesz? :F

Remélem csak azért, mert így gyorsabb lesz.

(#4298) Joci10 válasza #95904256 (#4297) üzenetére


Joci10
őstag

Azért lehetett érteni a kérdést. :)

Szerintem lesz új program, mivel eddig minden váltásnál volt 'search' verzióváltás is (legalábbis úgy emlékszem). De aztán lehet, hogy nem lesz igazam; majd meglátjuk.

Mindenesetre most még azok a csomagok vannak kiküldések alatt, amiknél egy-két gép nem számolta ki időben az eredményt. Legalábbis nálunk 3 gépen eddig egy csomag jött le, és az is azért, mert 4-én (vagyis tegnap) lejárt a lejelentési határidő, de azt az egy csomagot két gép nem számolta ki. Vagyis szerintme jövő hét előtt még nem igazán lehet várni a 13. dimenzióbeli csomagok elindulását (mivel ma még szinte biztosan nem indul el, hétvégén meg nem hiszem, hogy ezért végeznének plusz munkát - már ha addig minden jelenlegi csomag befejeződik).

[ Szerkesztve ]

(#4299) #95904256 válasza Joci10 (#4298) üzenetére


#95904256
törölt tag

Körbenéztem a SZTAKI-s honlapon. A legtalálóbb az a mondat amit az "Alkalmazások" oldalon lehet fellelni: Önnek nincs semmi dolga.

(#4300) Joci10


Joci10
őstag

Na, durván egy 20-30 perce elkezdőtött. Mármint hogy a SZTAKI elkezdett csomagokat adni. Elvileg a motor a régi (2.06-tal megy most is - de jó is, hogy valami Fekete Ákos csinált ehhez egy kis opti peccset korábban :) ), az első csomagok számítási ideje nagyjából hasonló a 12. dimenzió kezdeténél lévőre (1. csomag: 17 perc - 0,4%, 2. csomag: 9 pec - 0,3%), vagyis megint nem lesznek rövidek...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.