Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) nexusking


nexusking
aktív tag

Sziasztok!

Másfél év után eléggé szarrá ment az akksi, folyamatos használat és 2G mellettt maximum 2 órát bír ki a telefon.
Emlékszem valami olyasmire hogy ha nagyobb akksival szeretném használni, akkor a rendszermappákban át kell valamit állítani. Jól emlékszem?

Illetve láttam több olyan utángyártott terméket amik ugyanakkora méretben nagyobb kapacitással bírnak mint a gyári akksi(nem szeretnék bumszli hátlapot rárakni a nagyobb méretű akksi miatt). Ezek mennyire minőségiek/tényleg tovább bírják e mint a gyári?

Előre is kösz a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#33702) rootkiller


rootkiller
őstag

Épp ROMolnék ODINnal. Custom kernel volt (PhilZ), full gyári rendszert akarok. Frissítsem a Bootloadert? Az 1 fájlos ROMot hova kell betallózni?

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#33703) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

be tudom azt valahol állítani, hogy a telóval készített képeket, videókat ne a belső memóriára, hanem a "külső" micro SD kártyára mentse?

köszi

(#33704) PAINfájdalom


PAINfájdalom
aktív tag

szerintetek melyik a legjobb ROM? nagyon sok van xda-n és nem tudom melyik milyen

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#33705) rootkiller válasza PAINfájdalom (#33704) üzenetére


rootkiller
őstag

Októberi Nordic a legfrissebb európai, most raktam fel épp!

Artengo TR 990 Pro

(#33706) nexusking válasza Pityke78 (#33703) üzenetére


nexusking
aktív tag

A kamerában a beállításoknál van erre opció

(#33707) PAINfájdalom válasza rootkiller (#33705) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

egy linket tudsz írni?

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#33708) Weeman1 válasza Burt1793 (#33694) üzenetére


Weeman1
veterán

Még nem próbáltam ki. :)

(#33695) futor
Egyetértek. :K

(#33699) edgelaszlo
Nincs mit.

Xiaomi 11T Pro

(#33709) rootkiller válasza PAINfájdalom (#33707) üzenetére


rootkiller
őstag

Nordic 4.1.2 XWMS1

Más: a MusicFX cucc mit csinál? Letilthatom?

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#33710) Pityke78 válasza nexusking (#33706) üzenetére


Pityke78
őstag

köszi

(#33711) mijos


mijos
senior tag

4.3-as rendszeru Carbont ( Nov. 5. ) nem ajanlanam. 1. Nem ismeri fel PC a telefon hattertarjait 2. Ugy befagyott hogy samsung logo utan csak wipe-al tudtam ismet mukodesre birni.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#33712) banuszzs79 válasza rootkiller (#33709) üzenetére


banuszzs79
tag

És ez mivel tud többet mint mondjuk egy februári stock most kaptam a telót és azt irja hogy akkkor a rom...érdemes neki állni frissiteni vagy ilyesmi...???

(#33713) Weeman1 válasza mijos (#33711) üzenetére


Weeman1
veterán

Nekem is voltak a régebbivel gondjaim.
De van akinél meg tökéletes. :D

Xiaomi 11T Pro

(#33714) rootkiller válasza banuszzs79 (#33712) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem tudom miben jobb, előző rom nálam kernelcserélve meg rootolva volt, de nem éreztem magam jól vele, kezdett már beállni a cuccos mint a Windows. Ezért ment fel full gyári cucc, nagyon szépen befaragtam és most jobb az érzet mint előtte. Ennyi.

Nyilván ha van egy olyan ROM a telefonon amit úgy érzel hogy jól működik akkor én nem feltétlen nyulkapiszkálnám csak azért hogy a legfrissebb legyen fenn.

Artengo TR 990 Pro

(#33715) banuszzs79 válasza rootkiller (#33714) üzenetére


banuszzs79
tag

Na igen egyenlőre tesztelgetem a dolgot...amúgy sem tudnám lecserélni mert amit eddig végig olvastam az annyira kínai hogy csak na...eddig lg 2x volt hát ahhoz képest ez elég bonyolult :D tönkre vágni meg nem akarom :D amúgy azon kívül hogy a wifi kb egy perc alatt talál jelet vagy kapcsol be vagy csatlakozik egyenlőre nem találtam különösebben nagy gondot...

(#33716) Eclips21 válasza mijos (#33711) üzenetére


Eclips21
őstag

lehet állítani hogy csatlakozzon a gépre használsz valami kernel? mert nálam a dorimanx 9.43 3 romon próbáltam mind3-on fagyasztotta a telót bootloop hotreboot stb minden volt mint a bucsuban minden romon slimbeam sima cm carbon, most is carbon van fent kernel csere nélkül

(#33717) rootkiller válasza banuszzs79 (#33715) üzenetére


rootkiller
őstag

Annyira nem nagy dolog, elsőre persze az. Úgy kell elképzelni hogy fel kell rakni egy Windowsos programot, ami azért felel hogy a Windows megismerje a telefonod. Full Wipe majd Downdload mode. Gépen ODIN indít, ROM a PDA-hoz betallóz, rádug, felismer, indít. Én először úgy fostam tőle hogy az nem igaz, halogattam a Gingerbread cseréjét, aztán most már úgy ROMolok Parallelsen mintha mondjuk megsütnék egy rántottát...

Artengo TR 990 Pro

(#33718) nexusking


nexusking
aktív tag

Valaki?

#33701

(#33719) Viktor0610 válasza nexusking (#33718) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy bármint át kellene állítani egy másik akku használatakor.
Utángyártott akkut nem vennék, jellemzően sokkal hamarabb tönkremennek, hiába bírják eleinte jobban, mint a gyári.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#33720) rootkiller válasza nexusking (#33701) üzenetére


rootkiller
őstag

Nagyon úgy néz ki hogy cserés lesz akkor. Az utángyártott akkut felejtsd el, gyengébbek mint a gyári. A gyári 2000mAh akku az ajánlott, nekem az a véleményem hogy jobb, férfiasabb fogása lesz tőle a telefonnak és szebb is, egyáltalán nem bumszl.

Azt hogy át kell valamit írni azt nem hiszem. Logikusan gondolj bele: a gyártó kínál nagyobb akkut, amit csak beraksz és kész. Ha kéne valamit kezdeni vele akkor lenne hozzá valami alkalmazás amit le kéne tölteni vagy ilyesmi nem? Egyébként nekem úgy tűnt hogy kell egy töltési ciklus mire megszokta, persze ez nem készpénz.

Egyébként púposodik az akku?

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#33721) PAINfájdalom válasza rootkiller (#33709) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

ehhez bármilyen kernelt feltehetek?

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#33722) rootkiller válasza PAINfájdalom (#33721) üzenetére


rootkiller
őstag

Gondolom...de miért kell másik kernel?

Artengo TR 990 Pro

(#33723) logarithm válasza rootkiller (#33709) üzenetére


logarithm
őstag

Hang effekteket tudsz állítani vele akár bass boost akár ilyesmi EQ féle stb.
Törölheted is, nem fog baj lenni belőle.

(#33724) banuszzs79 válasza rootkiller (#33717) üzenetére


banuszzs79
tag

Hát ez így nagyon egyszerűnek tűnik...azt nem értem hogy láttam olyan leirást is itt hogy a kies tönkre teszi a telefont amikor frissít ? ez lehetséges?

(#33725) rootkiller válasza banuszzs79 (#33724) üzenetére


rootkiller
őstag

A helyi hozzáállás:
Mi az a Kies????

ROMolásra ODIN való, rámásolni zenét képeket egyebet tudsz simán, nem kell külső program, szinkronizálásra a Google fiókodat használod. A Kies csak egy lom a gépeden!

Artengo TR 990 Pro

(#33726) Viktor0610 válasza rootkiller (#33725) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

LOL! :D

" A Kies csak egy lom a gépeden!" Ezt én is PONT így gondolom!!! :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#33727) logarithm


logarithm
őstag

KIES :U csak, hogy mindenki tudja.

;]

(#33728) mijos válasza Eclips21 (#33716) üzenetére


mijos
senior tag

Kernelhez hozza se nyultam! Ameddig ez a telom lesz szerintem hagyom a romot, a kovetkezo telom mar ugyse androidos lesz. Megelegeltem mar az androidot, kiprobalok valami mast. Samsungot se vennek mar mert penzkidobas. 1ev alatt felere esik a keszulek ara, ezzel ellentetben apple tartja. Erdekes.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#33729) Eclips21 válasza mijos (#33728) üzenetére


Eclips21
őstag

sima 5-ös ára 220ezer FT volt most 120ért mennek szerintem elég ütős vissza esés
S2 150k volt 2,5 év alatt 50ezerre esett le

tavaly nyáron vettem 48ért németben a telóm 2000es aksival gari nélkül :D

(#33728) mijos
ki vesz 2 éves telót újonnan hülyeséget beszélsz

[ Szerkesztve ]

(#33730) Burt1793 válasza Eclips21 (#33729) üzenetére


Burt1793
veterán

I4s-t kapsz újonnan 75 ezerért, S2-t meg 80-ért. Tehát kb ugyanott vagyunk.
A használt árak nem mérvadóak.

[ Szerkesztve ]

(#33731) banuszzs79


banuszzs79
tag

Model: GT-I9100
Country: Hungary
Version: Android 4.1.2
Changelist: 1156082
Build date: Mon, 22 Apr 2013 06:48:56 +0000
Product Code: XEH
PDA: I9100XWLSS
CSC: I9100OXFLS3
MODEM: I9100XXMS2

Úgy látom ez a legfrissebb rom amit kidob a SamMobile Magyar függetlenre...
Érdemes ezt lecserélni szerintetek arra amit az előbb posztolt valaki?
Nordic 4.1.2 XWMS1 ezt itten I9100XWMS1_I9100NEELS1_NEE.zip
Ezt gondolom valami másik országba való rom?

(#33732) nexusking válasza rootkiller (#33720) üzenetére


nexusking
aktív tag

Tudnál linkelni nekem ilyen gyári 2000mah-os akkut? nem találkoztam még vele sehol.

(#33733) slashpm


slashpm
csendes tag

Hali,
Ma reggeltől valahogy más lett a telefonon a lock screenem. Van ötlete vkinek, hogy mi történhetett?
Eddig annyi volt csak, hogy szép nagyban, vastagított betűvel középen volt az idő és bárhol végighúzhattam az ujjam a feloldáshoz. Ma reggeltől meg valami intelligens módba váltott, az idő vékony betűkkel van írva bal oldalt és a lakat gomb pedig legalul van. Ez eddig oké is lenne, de tudok jobbra-balra lapozgatni is: balra nagy piros üresség, jobbra tekergetve meg ilyen-olyan app reklámok. Meg tudnátok mondani, hogy ez most mi? :D

Amúgy még mindig a gyári fw-t használom, nem kísérletezgettem semmi custom cuccal :)

Köszi.

(#33734) rootkiller válasza banuszzs79 (#33731) üzenetére


rootkiller
őstag

Leginkább attól függ hogy milyen állapotban van az a telepített XWLSS XEH...

slashpm: felrakhattál valami programot ami kért jogosultságot ennek a beállítására és aktiválta magát a cucc nyilván azért hogy reklámozhasson...

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#33735) noxon válasza slashpm (#33733) üzenetére


noxon
őstag

Képernyőzárra tudsz widgeteket kirakni, azért ilyen. Android 4.2.2-től van ez a feature... milyen rom az a gyári fw? :)

We live in a simulated world...

(#33736) slashpm válasza noxon (#33735) üzenetére


slashpm
csendes tag

4.1.2 :) igazából azt nem értem, hogy ez éjjel hogy változott meg wifi nélkül? :D hozzászoktam már, hogy bárhol ki tudom oldani a zárat, nem csak alul és ezért rögtön feltűnt ma reggel h itt valami nem a régi..

és el lehet tüntetni valahogy a felesleges lapocskákat?

(#33737) logarithm válasza slashpm (#33733) üzenetére


logarithm
őstag

Feltettél egy programot azzal meg jött a sok bloatware & adware , ellenőrizd mit raktál fel ma reggeltől, vagy ha semmit, akkor csekkold le a telepített alkalmazásokat és ami nem tetszik töröld, illetve sd karin is ami nem tetszik töröld. vagy valami vírusirtó cumót kipróbálsz.

[ Szerkesztve ]

(#33738) nexusking válasza rootkiller (#33720) üzenetére


nexusking
aktív tag

Közben megtaláltam. Biztos vagy benne hogy azt a plusz 6ezer forintot megéri a 2000mAh-os gyári akkumulátor? Ugyanis a sima gyári 4000 alatt van.

(#33739) mijos válasza Eclips21 (#33729) üzenetére


mijos
senior tag

Ha nem a magyar megjelenesi arat nezned, rajonnel hogy nem hulyeseg.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#33740) slashpm válasza logarithm (#33737) üzenetére


slashpm
csendes tag

Kösz. Megnéztem, a telepített cuccok közt semmi szokatlan nincs. Task managerben rányomtam a clear memory gombra és most visszaállt a régi lock screenre, szóvla biztos rajta van valami, de fura, mivel telefonon nem nagyon netezek, főleg nem ismeretlen oldalakat, úgyhogy nemtom honnan jött és mi.. esetleg van valami jó ad ölő androidra?

(#33741) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Olvasom a Rövid Android-szótár (főleg Samsung Galaxy S2 felhasználóknak) cikkben, hogy a deodexed alkalmazásokat könnyebb módosítani, témázni. NeatROM-ot használok, az pedig Fully Deodexed.

A kérdésem az lenne, hogy tudom e módosítani a "play áruház" program hátterének és a betűinek színét?
Az alapszíne fehér, ami nagyon sokat zabálja az aksit.

Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33742) rootkiller válasza nexusking (#33738) üzenetére


rootkiller
őstag

Ha stabilan kibírta az egy napot az 1650-es gyári mikor még normális állapotban volt, akkor vegyél gyárit. Nekem jellemzően este hétig bírta, és akkor még nem voltam otthon!

Artengo TR 990 Pro

(#33743) oba válasza Kékes525 (#33741) üzenetére


oba
addikt

felesleges vele bajlódnod, ha már mások megtették :)

Team Blacked Out - rengeteg app fekete verzióban (meg csinálnak átlátszót is, de az nem túl akksi kímélő)

és még appjuk is van a playen: [link]

mindig olvasd el az adott apphoz tartozó telepítési útmutatót... van ami csak sima apk, van cwm -ből flashelős...stb.

[ Szerkesztve ]

(#33744) oba


oba
addikt

ez mi ez ez? :) LINK
valaki próbálta már? :)

(#33745) kicsike22


kicsike22
csendes tag

Sziasztok valaki tud segiteni? a ki és a bekapcsolási hanghom hangerejét szeretném növelni hol lehetséges ez?

(#33746) Sokka válasza kicsike22 (#33745) üzenetére


Sokka
aktív tag

Hangbeállítások-Hangerő-Rendszer

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#33747) Fuji82


Fuji82
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Legyen szíves valaki írja le, hogy a lenti tulajdonságokkal bíró telefonomhoz hogyan lehet feltenni a legfrissebb jól működő, kipróbált kernelt és androidot (4.3).

GT-I9100
Android verzió: 4.1.2
Alapsáv verziója I9100XXMS2
Kernelverzió:3.0.31-1156082
dpi@DELL175 #3
SMP PREEMPT Mon Apr 22 16:13:38
KST 2013
Build száma:JZ054K.I9100XWLSS

Nem tudom, hogy kell keresni a fórumban, időm sincs nagyon rá, lécci olyan válaszoljon aki vagy privátba vagy ide az üzenőfalra meg tudja írni. Jó nekem korábbi bejegyzés is csak a számát írjátok akkor ide.

Köszönöm szépen előre is!

(#33748) kicsike22 válasza Sokka (#33746) üzenetére


kicsike22
csendes tag

köszönöm szépen a segitséget

(#33749) Eclips21 válasza mijos (#33739) üzenetére


Eclips21
őstag

miert te mit neztem amerikai elofizus arat ahol 60ezer a 32GB-os? xD meg nemtudom mi koze van hozza ha itt veszed itt adod el. Ha meg nem megjelenesi arat nezek akkor csak jobb az eredmeny. Nemet arakat szoktam nezni neha es minden hasznalt cucc dragabb.

[ Szerkesztve ]

(#33750) etooo válasza Kékes525 (#33741) üzenetére


etooo
senior tag

Ismerem én is az amoled technikáját, de a személyes tapasztalatom az, hogy a fehér sem zabál semmi számottevőt. [link], ez egy régebbi képem, itt nagyrészt pdf-et olvastam, tehát sok fehér, kevés fekete volt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.