Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) Burt1793 válasza rootkiller (#33550) üzenetére


Burt1793
veterán

Van a stabilnak nevezett cm 10.1, ami ugye 4.2.2-es verziójú.
Nagyon jó az üzemideje, nincs benne rádió, de lehet, hogy a spiritfm-et fel tudod rá rakni.

(#33552) tomi7711 válasza tomi7711 (#33036) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Sziasztok.

Majd 2 hete volt egy ilyen hülyéskedése a telefonomnak: http://prohardver.hu/tema/samsung_galaxy_s2_fuggetlenites_off_tilos_olvasd_e_2/hsz_33036-33036.html

2 napig csinálta, azóta semmi, hiba nélkül működik.
A gond csak az, hogy 1 hét van még a garanciából (11.08). Segítsetek már, mit csináljak? Leadjam így a szerviznek? Nem akarom, hogy a lejárta után
egyből javíttatni kelljen...

(#33553) rootkiller


rootkiller
őstag

Ez a PhilZ kerneles ROOT dolog mit módosít azon kívül hogy ROOT jogokat biztosít? Eltávolítható?

Valahogy komplikáltbak érzem a dolgot, GB-n csajom GIO-ján sokkal egyszerűbb, van egy ROOT.zip meg egy UNROOT.zip és ennyi. Itt meg kernel meg CWM...miért jobb ez nekem mint a sima?

Más. Van ez az AllShare. Ez a program azért felel, hogy amikor egy képnél vagy böngészőben rámegyek a megosztásra akkor felajánlja a Bluetoothtól kezdve a Facebookon keresztül a Viberig az összes opciót, vagy ez másra való?

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#33554) rootkiller


rootkiller
őstag

Még van egy csomó minden:

- zip-et a belső SD-ről is fel lehet rakni, vagy kell hozzá másik kártya?
- Factory Mode mint futó akármi mit csinál?
. AvrcpServiceSamsung szintén...
- MAPServiceSamsung szintén...

PowerAMPot rendbe lehet rakni hogy ne fusson folyamatosan? Majd mikor zenét akarok hallgatni elindítom én!

Baltic LSS-re a PhilZ-cwm6-XWLSS-OXX-5.06.1-signed.zip az megfelelő?

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#33555) bAtt001 válasza rootkiller (#33554) üzenetére


bAtt001
addikt

philz mehet fel, csak jobb lesz tőle a telefon mert egy tweakelt gyári kernel root-al semmi extra. powerampot meg greenify-al fagyaszd be aztán nem fog futni, facebook és a többi szemét is mehet erre a sorra nyugodtan :D

(#33556) rootkiller válasza bAtt001 (#33555) üzenetére


rootkiller
őstag

Kell külön SD kártya? Mert nincs...

Artengo TR 990 Pro

(#33557) slashpm


slashpm
csendes tag

Hali,
Szeretnék én is upgradelni a hivatalos firmről. Olvasgattam leírásokat. Ha lehet, akkor nem szeretnék elveszni a részletekben, jó nekem egy, az eredetihez hasonlóan felszerelt rom, viszont fontos, hogy legalább olyan stabil legyen, mint a gyári.

- Van ilyen? Melyik verzió? Esetleg érdemes kivárni a 4.4et?
- A telefon MINDEN képessége működik ezekben a romokban? (kamera, gps, fm, szenzorok stb..)
- Mivel lehetne backupolni egy ilyen upgradehez az adatokat? (sms+calls+pics+vids stb) Olvastam a Titaniumról, annak nem gond, ha teljes más verziójú OSre teszi vissza az adatokat? :D

Köszi.

(#33558) #97543424


#97543424
törölt tag

Találtam egy jó rom-ot: Paranoid :[link]

(#33559) bAtt001 válasza rootkiller (#33556) üzenetére


bAtt001
addikt

nemkell, én is mindig a belső sd-ről telepítek :) csak ne formázd le cwm-ből telepítés előtt :D

(#33560) rootkiller válasza bAtt001 (#33559) üzenetére


rootkiller
őstag

Két opció van:

- Apply Update from ADB. Ez kiírja hogy Now send the package you want to apply to the device with "adb sideload <filename>"... Ez nekem úgy tűnik, hogy nem csinál semmit.
- Apply Update from external storage. Ez kiírja hogy E:failed to mound /sdcard (No such file or directory)

Na itt most mit vagy hogy?

Artengo TR 990 Pro

(#33561) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a belakott CM 10.1-20130516-Nightly romot másfél hónapja lecseréltem a legújabb stabil változatra. Sajnos a verziószámát nem tudom. Valamiért nem volt jó, ezért visszaraktam a 10.1-20130516-Nightlyt.

Úgy két hete a telefon a következőket produkálja. Véletlenszerűen kikapcsol. Tegnap 65% akkunál beállítottam egy ébresztőt, de a telefon nem ébresztett, kikapcsolt. Be se bírtam kapcsolni csak ha kivettem és visszaraktam az akkumulátort. Ekkor 3%-on volt, kérte, hogy csatlakoztassam a töltőt.

Lehet szoftveres hiba vagy kezdi magát megadni az 1500 mAh utángyártott Exclusive Line márkájú csoda.
Érdemes lenne másik romot telepíteni vagy vegyek egy aksit?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#33562) bAtt001 válasza rootkiller (#33560) üzenetére


bAtt001
addikt

ha gyári kerneled van akkor pc-ről odinnal egy philz-t tegyél fel, összefoglalóban leírtak szerint :) am install zip from sd ami cwmből használt opció

(#33563) noxon


noxon
őstag

Ezeknél a cm alapú romoknál, hogyan lehet képernyőmentést csinálni? Az nem működik mint a samsungos romoknál. már megvan :)

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#33564) noxon


noxon
őstag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2506482

ezek vajon mennyire működnek?

We live in a simulated world...

(#33565) hariboh válasza rootkiller (#33550) üzenetére


hariboh
tag

Téves, sorry

[ Szerkesztve ]

(#33566) csaba7


csaba7
csendes tag

Sziasztok ujj vagyok még itt,Meg szeretném kérdezni.hogy a ststusbart hogyan tudnám átlátszóvá tenni?Nagyon zavar ez a szürke csík.Válaszokat elöre is köszönom !!!

(#33567) joy_k


joy_k
tag

Nem alszik ez a Neat gyerek mar az 5.3 is kint van, lassan kovetni nem tudjuk. :U

(#33568) slashpm válasza slashpm (#33557) üzenetére


slashpm
csendes tag

Erre válasz esetleg? :)

Ja és még azt is szeretném megkérdezni, hogy angol nyelv benne van-e az összefoglalóban lévő romban?
Az infós cuccaimat nem szeretem magyarul használni :)

(#33569) Weeman1


Weeman1
veterán

Tegnap kipróbáltam,és eddig minden ok vele:

[STOCK - XWMS1] [31/10] JellySNAP ROM [v5.0] [STABLE] [TW6 UX]

Xiaomi 11T Pro

(#33570) bAtt001 válasza slashpm (#33568) üzenetére


bAtt001
addikt

neatrom, omega, chameleon. gyári alapúak ugyanolyan stabilak extra funkciók. 4.4-re ne várj felesleges, sőt 4.2-re se... backupnak helium app play store-ból de a képek és videókat másold fel simán pc-re ahhoz felesleges külön appot keresni, angol meg alap minden romban

(#33571) slashpm válasza bAtt001 (#33570) üzenetére


slashpm
csendes tag

oké, köszi. A 4.4es kérdésemet arra értettem, hogy az rátehető-e / lesz-e NEM hivatalosan? :D
Mert akkor inkább várnék 1-2 hetet.

(#33572) bAtt001 válasza slashpm (#33571) üzenetére


bAtt001
addikt

biztos lesz nem hivatalos port, lehet vele próbálkozni de gyanítom valami gyári alapúnál fogsz kikötni végül mert nem lesz elég stabil a cucc. csak ezt a pár felesleges kört spórolnád meg ha egyből 4.1-es főzetet keresel :)

(#33573) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Az öcsém teloját szeretném átvariálni.Gyári-gyári rom van rajta.Teljesen alap,szeretném frissíteni,stabil,gyors és használható romra.Valaki tudna segíteni mikéntjét összegezve...?Visszaolvastam,de nem nagyon tudtam kiválasztani nekem melyik a megfelelő mód.Root,rom(custom).....Előre is nagyon köszönöm. :R :R :R :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#33574) rootkiller


rootkiller
őstag

Na ott tartok a takarításban hogy most már jönnek a nem egyértelmű törlések:

- Days.apk - nem tudom hogy ez mire jó. Widget?
- Facelock.apk - nem akarom arccal feloldani.
- Kies.apk - nem használok Kiest, a KiesWifi már ki lett selejtezve
- SecBrowser.apk - sose használtam, még a másik böngésző letöltéséhez sem kell mint Windowson az IE
- SlideShow.apk - erről aztán tényleg fogalmam sincs hogy mi ez a kacat!
- SynmlDM.apk - egyszer már nem tudta felrakni a frissítést a cuccos hiába jelezte mindig hogy van elérhető.
- SyncmlDS.apk - gondolom az előző barátja

Aztán van 1-2 dolog ami mindig fut, kiváncsi lennék hogy mit akarnak:

- AvrcpServiceSamsung
- MapServiceSamsung
- Szoftverfrissítés
- com.sec.phone

Aztán van gyorsítótárazott ami nem kell:

- PicasaUploader - ezt törölni kéne
- Video-lejátszó - ennek megmondani hogy nem kivánatos, egy évben egyszer kell!

Legyen szíves valaki megmondani hogy melyiket lehet félreállítani és melyiket nem ajánlatos! Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#33575) noxon


noxon
őstag

Megjelent a 4.4, remélem jönnek hamarosan a portolt romok pl slim beanbe :C

We live in a simulated world...

(#33576) havri1


havri1
félisten

Hali!

Haver fél éves S2-je behalt, pontosabban..
Teljesen gyári, OTA-n kapta az LSS-t (legalábbis ez rémlik, de 4.1.2) nyáron, nem volt factory reste azóta.
Minap teljesen lemerítette a telefont, felrakta tölteni kikapcsolt állapotban, és a telefon bekapcsolt..azóta is ilyen. Pl nem megy el sleepbe. Ha lerakja a hívás után az asztalra, a kijelző addig ébren van, ameddig powerral ki nem kapcsolja.
Első körben FR-t ajánlottam neki. Programot nem telepített rá.
Mi lehet szerintetek?
:R

havri

(#33577) nggabi válasza havri1 (#33576) üzenetére


nggabi
nagyúr

sztem első körben efs mentés és repart.

"szenyor dzsíííí"

(#33578) havri1 válasza nggabi (#33577) üzenetére


havri1
félisten

Ettől féltem :)
Köszi

havri

(#33579) slashpm válasza bAtt001 (#33572) üzenetére


slashpm
csendes tag

na várj.. akkor azt mondod, hogy ami nem gyári 4.1 alapú, az nem is annyira stabil (4.2 és 4.3)?

(#33580) bAtt001 válasza slashpm (#33579) üzenetére


bAtt001
addikt

pontosan, sokáig használtam cm-et slim-et aokp-t ilyeneket, de mindig visszamásztam chameleon-ra mert ez aosp ui és samsung alap, 2 hét uptime után is ugyanolyan gyors és nincs meglepetés :D

(#33581) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#33532) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Erre valaki? Azóta se oldódott meg sajnos magától! :(

(#33582) polomaa válasza bAtt001 (#33580) üzenetére


polomaa
aktív tag

Nálam sincs meglepetés az aláírásomban szereplő rommal,igaz kíváncsiságból azért hetente frissítem.Bár tettem egy egy hetes kitérőt a macska felé,meg is bántam.Ettől eltekintve szeptember közepétől használom ezt a romot teljes megelégedéssel.Én azt mondanám mindenkinek,hogy nyugodtan használjátok a 4.2 ill. 4.3 romokat,ebbe is van nagyon jó, és kevésbé az ugyanúgy mint a 4.1 alapú romokban.

(#33583) slashpm válasza polomaa (#33582) üzenetére


slashpm
csendes tag

És 4.3-ból melyiket lenne érdemes kipróbálnom? Nem szeretnék kísérletezni, inkább azt tenném fel, ami bevált és lehetőleg hasonlít a gyárihoz :)

(#33584) bAtt001 válasza polomaa (#33582) üzenetére


bAtt001
addikt

4.3at nem próbáltam, 4.2 alatt volt bluetooth problémám, akkor a másolás telefonra max 1 mega/s volt ami borzalmas lassú... én sem vagyok általában a főzött romok ellen csak nincs kedvem már mindig tesztelgetni hogy ez jó ez nemjó :) elég nekem h felkelek és tudom h ma is végig működni fog :D

(#33585) Burt1793 válasza bAtt001 (#33584) üzenetére


Burt1793
veterán

Pontosan ugyanígy vagyok most én is. Felraktam az aláírásomban lévő nagyon megbízható romot, ami ha törik, ha szakad hozza a kemény használattal a napi 4 óra kijelzőidőt. Gyors és minden meg van benne és sose fagy le.
A neatromok sajnos egyre szarabbak nálam (igaz, ezt a 5.3-asat még nem próbáltam, de egyelőre nem is fogom...)

(#33586) polomaa válasza slashpm (#33583) üzenetére


polomaa
aktív tag

(#33587) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Megerkezett a Chameleon 3.0.4
Nehany haptic feddback change es persze XWMS1

(#33588) bAtt001 válasza RAYBOMB (#33587) üzenetére


bAtt001
addikt

uhh pedig gyárira akartam vissza állni gari miatt most megzavart ez az update... na majd lesz valami :) legalább tudjuk h jazzk mester nem hagyott el minket :K

(#33589) Weeman1


Weeman1
veterán

(#33590) istvan47


istvan47
senior tag

XWMS1 NeatROM Lite v5.3.1 :C

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#33591) jadi


jadi
csendes tag

sziasztok!
a probléma maradt csak nem annyira feltűnő, a töltőt vagy az usb kábelt későn érzékeli ha kihúzom vagy bedugom, a telefon aksija 1/2 napot nem bír ki (közben nem használom), kikapcsolni nem lehet mert azt hiszi magáról hogy töltőn van. Mind ezt a frissítés után produkálja

A győzelmet (...) ne téveszd össze a sikerrel. A felhőnek sikerül magát a nap és a föld közé tolnia. De legyőzte-e vajon a napot ezzel?

(#33592) nyervi


nyervi
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, hogy Slim Bean i9100 SaberMod 4.9 alatt hogyan tudok szinkronizálni a facebookkal? hiába nyomom, hogy szinkronizálás most és be van pipálva az automatikus szinkronizálás is mégsem csinál semmit. Köszi.

(#33593) gtesteban


gtesteban
tag

Üdv mindenkinek!

Néhány hete már írtam egy olyan problémáról,hogy felraktam a cyanogenmod 10.1.3-as stable változatot és egy hozzá való dorimanx kernelt, és a képernyő zárásnál beakadt egy kicsit a lock. Rájöttem,hogy a kernel okozta ezt a problémát :) Most is ugyanaz a rom van fent és érdekes módon teljesen megjavult.
A kérdésem pedig az volna hozzátok,hogy érdemes lecserélni ezt a romot a legújabb 10.2-re?
Illetve tudtok ajánlani egy másik kernelt a 10.1.3 verzióhoz?

üdv: Pisti

(#33594) banuszzs79


banuszzs79
tag

Hello Skacok...

Na teló tulaj lettem :D annyi kérdésem lenne hogy milyenek a gyári romok a telóhoz van valami hiba vagy ilyesmi velük vagy jól működnek elsőnek míg meg nem tanulom használni gyári romot pattintok rá aztán majd buherálok tovább persze :D na szóval Melyik gyári vagyis a legújabb milyen hogy müködik stb... köszi

(#33595) Weeman1 válasza banuszzs79 (#33594) üzenetére


Weeman1
veterán

Összefoglaló kinyitása. :D

Xiaomi 11T Pro

(#33596) zso73 válasza banuszzs79 (#33594) üzenetére


zso73
veterán

Nekem a magyar JB van a telefonon. A gyári felületel, és a kellő alkalmazásokkal. Teljesen jó.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#33597) BigT válasza Burt1793 (#33585) üzenetére


BigT
senior tag

én lassan tökön bököm magam. Leszedtem a romot, csináltam előtte egy nagy pucolást, feltoltam, újra full wipe, utána kernel wipe, majd új dorimanx kernel. Így is valami folyamatosan ébresztgetni a készüléket, így merül is rendesen. Tudom, hogy várnom kell még néhány full töltést/merülést, de már bosszantó a helyzet. Szinte mindenem fagyasztva greenifyvel, kivéve 3 mail cím (2 céges exchange, 1 privát gmail), de már ezeknél sem pushra van állítva, hanem 5-15 percre. Better battery sem mutat semmi számomra értelmezhetőt :W

Apolo extreme kernel-t használnak elvileg többen hozzá. Kernel csere segíthet a folyamatos ébredésen? (megköszönöm, ha valaki dob linket az apolo kernelhez)

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 edge

(#33598) Burt1793 válasza BigT (#33597) üzenetére


Burt1793
veterán

De te most nem ezt a romot használod, amit én. Ez a hibátlan nálam, sokáig bírja nem lassú és nincsenek bugok.
A három napos hétvégét kibírta egy töltéssel, 50% maradt, 1 óra kijelzővel, 30 perc telefonálással. :-)

(#33599) BigT válasza Burt1793 (#33598) üzenetére


BigT
senior tag

azt használom, csak nem írtam át az aláírásban :)
de már javítottam

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 edge

(#33600) Eclips21


Eclips21
őstag

Volt valakinek olyan problémája hogy a wifire felmegy a teló de netet nem kap?
Itthon nincs vele baj de mamámnál elég sokat vagyok és ott a laptopjukon semmi baj van net de telómon nincs mióta slimbeam-re váltottam dorikernelle 9.43. Próbáltam állítgatni hátha nem tudja a 10 feletti csatorna számot és kézzel 6-osra tettem de semmi változás beállításokat végignéztem semmi tiltás nincs, öreganyámék meg biztos nem állítgattak semmit.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.