Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25451) Pioneer válasza CsabaSteel (#25450) üzenetére


Pioneer
senior tag

Cink_Elek szokott ilyet csinálni: [link]

A hirdetésben ott a facebok elérése, csak ott lehett elérni mostanában.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#25452) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Vettem használtan egy i3-9100F procit. Szépen működött a mai napig. A COD Warfare-t próbálgattam, amikor lefagyott a játék. Újraindítottam a gépet, de a Win11 boot után lefagyott. Azóta már be sem kapcsol. A monitor sem kapcsol be. A speaker nem csipog, ezt majd ellenőrzöm, hogy csatlakoztattam-e az alaplaphoz.

Létezik, hogy a proci túlmelegedése okozza? Egy CM Hyper 212 EVO van rajta. Minimális állítgatás után rá tudtam tenni. A hivatalos weboldal szerint támogatja a 1151-es procikat is. Én ezt a hűtőt utoljára egy AM3+ procin használtam.
Jobban járok, ha felrakom a procira a gyári hűtőt?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25453) Pioneer válasza t256 (#25452) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ha mostanába kivetted az alaplapból a procit, akkor érdemes megnézni a CPU foglalatban az érintkezőket. Lehet van közöttük elhajolva, amin másképpen csillan meg a fény, mint a többin az biztosan elhajlott...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#25454) t256 válasza Pioneer (#25453) üzenetére


t256
őstag

Két hete raktam össze. Azóta működik. Ma kedvet kaptam a játékhoz és már be sem kapcsol. Ezért gyanakszom túlmelegedésre.
Átlagosan mennyi idő, amíg egy túlmelegedett alkatrész lehűl?
Ha CPU hűtőt cserélek, akkor úgy is szét kell kapnom az egészet. Akkor leellenőrzöm az érintkezőket.

Kösz a segítséget!

Szerk.: Minden alkatrész használt, szóval bármi lehet.

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25455) hobizoli válasza t256 (#25454) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a deszka is behanyhatott

az milyen fajta?

több drón kell ;P

(#25456) t256 válasza hobizoli (#25455) üzenetére


t256
őstag

Asrock Z370 Pro4

Pioneer kollégának igaza volt. Gyorsan levettem a hűtőt és kivettem a procit. Az egyik érintkező tényleg el volt hajolva. Azt nem értem, hogy két hétig hogyan működött így.

Visszahajlítottam és most működik. 2001 óta foglalkozom PC-vel, de ilyen még nem fordult elő.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25457) CirrMee válasza t256 (#25452) üzenetére


CirrMee
addikt

Létezik, hogy a proci túlmelegedése okozza?

Túlmelegedésre első körben drasztikus órajel csökkentéssel reagálnak már hosszú évek óta (termikus megfutás elleni védelem).

Átlagosan mennyi idő, amíg egy túlmelegedett alkatrész lehűl?

Függ az elért hőmérséklettől, hűtendő felület nagyságától, környezeti hővezetéstől, stb. Magyarul: ha nem tudjuk, mi melegedett túl, honnan a francból tudjuk...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#25458) Pioneer válasza t256 (#25456) üzenetére


Pioneer
senior tag

Rengeteg ilyen user errort láttam már... :))

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#25459) t256 válasza Pioneer (#25458) üzenetére


t256
őstag

Sajnos ma reggel megint nem kapcsolt be. A ventilátorok pörögnek, ahol van LED ott világít, de a monitor már nem kapcsol be.
Lehet megint elhajlott?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25460) hokuszpk válasza t256 (#25459) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

van kéznél egy másik táp ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25461) t256 válasza hokuszpk (#25460) üzenetére


t256
őstag

Sajnos nincs, de közel járok a megoldáshoz.


A jobb alsó részen az ott bizony hővezető paszta. Azt onnan hogyan szedjem le?
Ha papír zsebkendővel nekiesek akkor biztos hajlanak a tüskék.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25462) hokuszpk válasza t256 (#25461) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a paszta ha nem ezüstös vagy valami más vezetőből van, a kisebb gond ; én itt is vélek felfedezni némi anomáliát.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25463) Pioneer válasza t256 (#25459) üzenetére


Pioneer
senior tag

Érdemes lenne nagyítóval, de jobb lenne mikroszkóp alatt átnézni.
Van úgy hoy az érintkező végén lévő hajlított, kontakt felület törik le, akár a visszahajlítástól.

Korábban írtam, hogy ki foglalkozik ennek a javításával: #25451

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#25464) t256 válasza hokuszpk (#25462) üzenetére


t256
őstag

Visszahajlítottam, a rendszer elindult, de kék halál lett a vége.

Nem tudom érdemes-e szervizeltetni. 20K volt használtan. Lehet jobban járok egy másik lappal.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25465) hokuszpk válasza t256 (#25464) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"isszahajlítottam, a rendszer elindult, de kék halál lett a vége."

a windows dob hibakódot ? az is lehet, hogy korábbi próbálkozások során megsérült az oprendszer.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25466) t256 válasza hokuszpk (#25465) üzenetére


t256
őstag

Sajnos nem fényképeztem le, de valamilyen kernel hiba volt.
A következő indítás után már kb 5 perce stabil a rendszer.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25467) hokuszpk válasza t256 (#25466) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha stabil-nemstabil-stabil-jahdenemmégsestabil, akkor 90% vagy ram vagy táp.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25468) t256 válasza hokuszpk (#25467) üzenetére


t256
őstag

El is kezdődött a stabil-nem stabil játék. Megpróbáltam elindítani a Battlefield 2042-t és le is fagyott az egész.

A proci/foglalat hibát biztosan ki lehet zárni?

Mi a következő lépés? Memtest? A tápegység egy CoolerMaster 550W bronze.
A memóriák 2400 mhz-es Kingston HyperX modulok.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25469) vezeralmos2 válasza t256 (#25468) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Jól mondja hókuszpók, terhelés alatt ha leesik a tápfeszültség akkor megállhat a gép.
Cooler master eleve elég alja gyártó, tőlük egy bronze tápot max egy pentium mellé mernék betenni. Érdemes lenne kimérni hogy leesnek-e a feszültségek.
Vegyél egy FSP tápot, azokból a Bronze is minőségi.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#25470) hokuszpk válasza t256 (#25468) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

vga ? ha jóllátom, arról még nem nyilatkoztál.
van 1-2 tipus, ami rövid időre alaposan meg tudja rángatni a tápot ha épp shadert fordít vagy valami más jobban terhelő feladatot kap.
tekintve, hogy két hétig működött, a socket sérüléseit a kivét - betét műveletnek tudnám be ; az alap problémafelvetés szerint a táp irányában tapogatóznék ; esetleg a lapon nem jelentek meg pupos kondik ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25471) t256 válasza hokuszpk (#25470) üzenetére


t256
őstag

A VGA egy XFX Radeon RX580 8 GB.

A történet a következő: Az alaplap és a cpu nemrég lett cserélve, hogy tudjak upgradelni Win11-re. Tehát az Asus Prime H270 PRO és az i5-7700 ment és érkezett az Asrock Z370 Pro4 egy i3-9100F procival. Ez már 9. gen, így tudtam Win11-et telepíteni.

Az RX580 már meg van egy ideje, de játékra nem volt használva. Egyébként minden használt.
A CoolerMaster K550 tápot újonnan vettem kb 1.5 éve.

Pár napja kedvet kaptam a játékhoz és kezdődtek a problémák. Utoljára a Battlefield 3-mat játszottam PC-n, szóval nem ma volt.

Ahogy elindítom a Warzone-t vagy a Battlefield 2042-őt, a játék betöltése alatt, tehát még a Windows-ban lefagy az egész gép.

Tápegység vagy socket hiba okozza a problémát. Jó lenne valahogy legalább az egyiket kizárni.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25472) hokuszpk válasza t256 (#25471) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

esetleg van kéznél egy gyengébb vga, amit belepróbálhatsz a lapba ?
vagy a játék indítás előtt ha az AMD driver kezelőfelületén ( teljesitmeny -> hangolás -> egyedi -> teljesitmenyhangolas -> engedelyez ) visszahúzod a powerlimitet, ( mondjuk -30% -ra ) akkor is megfagy ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25473) t256 válasza hokuszpk (#25472) üzenetére


t256
őstag

Sajnos gyengébb VGA nincs itthon. A powerlimit visszavételt még kipróbálom. Most egyelőre megy a gép, megy a játék. Várom, hogy mikor fagy le.
Nagyon kiszámíthatatlan.
Valahogy ki akarom zárni a foglalat hibát. A google szerint a tünetek: a gép nem indul el, boot loop, random fagyások.
Az utóbbi stimmel, de ezt okozhatja a gyenge táp is.

Úgy vagyok vele, hogy új alaplapot vagy új tápot veszek max 25000 Ft értékben.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25474) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Vajon jól van felhelyezve a hűtő?

Alaplap: ASROCK B660M Steel Legend
CPU: 12th Gen Intel(R) Core(TM) i3-12100 3.30 GHz; stock cooler vagy gyári hűtő; ránézésre Intel® Laminar RM1 Cooler


Nekem nem tűnik professzionális a koncepciója ennek a rögzítési módszernek. Nem tudom, ennek így kell kinézni az alaplap hátoldalán ha sikerült jól rögzíteni a hűtőt?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#25475) vezeralmos2 válasza t256 (#25473) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

HWInfo64-el, vagy HWMonitorral nézd üzem közben a 12V-os feszültséget!
Ha a tápegység nem tudja stabilan tartani a 12 voltot, akkor gatya!!
Ennek ellenére ha esik 11.6-11.8 voltra, nem fog kikapcsolni, viszont ha alább esik akkor kikapcsol. Illetve egyes alkatrészeknek nagyon nem tesz jót a fesz. esés, egyes MSI kártyákon le tud égni tőle a mosfet sor.
Nekem FSP Hydro Pro 700 és 800 wattos Bronze tápok vannak a gépekben, viszont 500+ wattal megterhelve is stabilan 12V fölött marad a fesz, kimértem multiméterrel.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#25477) vezeralmos2 válasza makszutov.hu (#25476) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Ez való igaz, de multiméterrel is sokkal többet látsz mint a semmi. Sok gagyi táp nem bírja és beesik a fesz, aztán annyi.

A Sandy Bridge legendája

(#25479) vezeralmos2 válasza makszutov.hu (#25478) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Ha tudnád, mennyien használnak gagyi tápokat, amiknek esik a feszültsége, szerintem fejjel mennél a falnak :DDD :DDD Átlag embernek fogalma sincs mit vesz, doboz oszt jóvan.
Sajnos már nem egyel, nem kettővel találkoztam...

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#25480) kutga válasza tknof1871 (#25474) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem úgy tűnik igen. [link]

Let the Zone take me if I am.

(#25482) t256 válasza vezeralmos2 (#25475) üzenetére


t256
őstag

Szia,

Ellenőriztem a 12V-os ágat terhelés alatt. 11.904-re megy le maximum.
Gondolom ez még tűréshatáron belül van.

Egyébként a rendszer stabil. Igaz elég ritkán, de a 24 colos HP monitoromon, amit elsődlegesnek használok elmegy a kép, aztán visszajön. Ez mondjuk már monitoros témakör, nem hinném, hogy köze van hozzá.

A lényeg, hogy a PC stabilan megy, nem fagy, nem indul újra. Valószínű, hogy a Win11 sérült meg, de azóta helyreállt.

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25483) KAMELOT válasza t256 (#25482) üzenetére


KAMELOT
titán

Az mekkora terhelés mellett van 11.904V??

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25484) t256 válasza KAMELOT (#25483) üzenetére


t256
őstag

Battlefield 2042 futása közben. Multiplayer Gameplay.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25485) hokuszpk válasza t256 (#25484) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az boven a szabvany altal megengedetten belul van, ha jolemlexem +-10 de ha +-5%, akkoris.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25486) vezeralmos2 válasza t256 (#25484) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Egy normálisan felépített tápegység ennyi feszültséget sem fog ejteni.
De #25485hokuszpk jól írja, ez még a működési tartományon belül van, ettől nem fog kikapcsolni.
5% lesz az, 11.4 az alja úgy. Régen volt gagyi chieftecem, az le is ejtette addig.
10%-al 10.8 volt az már tényleg elfüstölés kategória.

A Sandy Bridge legendája

(#25487) t256 válasza vezeralmos2 (#25486) üzenetére


t256
őstag

Gyorsan elindítottam egy NFS Heat-et.
A +12V ágnak 11.808 V a minimális teljesítménye.
A maximum érték 12.192.

Ez a minimális érték aggodalomra ad okot?
Win11 alapjáraton (böngészés) 12.192 V és 12.096 V értékeken van.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25488) vezeralmos2 válasza t256 (#25487) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Annak úgy nem kéne gondot okozni, fagyást produkálni.
Emlékszem még anno a 9900k mellé betettem a Vega 64-et, stressz teszttel 600 wattot evett a gép, és bírta a táp 12V beton stabilan. Pedig ez is csak bronze, FSP Hydro Pro 800w.

A Sandy Bridge legendája

(#25489) hokuszpk válasza t256 (#25487) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha kiszamolod, akkor az a 12V -hez képest ~ +- 1-2% közötti ingadozas ; ennek egyaltalan nemlenne szabad problemakat okoznia.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25490) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Melyiket könnyebb eladni:
- gyárilag kazán, de nem mókolt proci
- kupaktalanított proci, amit ugye megnyesett az ember de a hőfokai értelemszerűen rendben vannak :F

(Skylake-X, i9 7900x lesz az áldozat előbb-utóbb, csak gondolkodom adjak-e még neki egy évet kupak nélkül)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25491) t256 válasza hokuszpk (#25489) üzenetére


t256
őstag

Igen, világos!
Napokig stabilan ment a gép. Most egy Youtube video közben fagyott le.
Újraindítottam, de nem ad képet. Nem kapcsol be egyik monitorom sem.
Elkezdhetek keresgélni a VGA felé is? Vagy mindenféleképpen cseréljem le a tápegységet?

Jelenleg a következőt csinálja a gép. Elindítom, pörögnek a ventik, HDD-k is felpörögnek. A monitorok nem kapcsolnak be. Kb 1 perc után újraindult, pörögnek a ventik, de kép nincs.

Szerencsére van egy laptopom is, ezért nem maradok gép nélkül.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25492) vezeralmos2 válasza t256 (#25491) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

[link] Ezt veheted is sztem

A Sandy Bridge legendája

(#25493) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Én csak átsiklottam a beszélgetést, de a táphibát kizárnám.
Bocs a bele vaú miatt.

(#25494) Pioneer válasza t72killer (#25490) üzenetére


Pioneer
senior tag

Mivel gyárilag sima paszta van a kupak alatt (nem forrasztott) érdemes delidelni, pasztát folyékony fémre cserélni és utána relidelni. Nyersz vele kb. -20 C fokot. [link]

LGA2066-os delid tool nélkül ne es neki, mert a chip meletti apró SMD alkatrészeket letöröd, utána meg kuka lesz a proci!

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#25495) t72killer válasza Pioneer (#25494) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

DerDauer munkaeszköz van :R . Viszont osztottam-szoroztam, ez még maxra húzva is csak a nem 3D-s 5800x teljesítményét fogja karcolgatni alulról, szóval erre alszunk még, lehet meghirdetem a cuccot mellérakva a kupakpusztítót.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25496) hokuszpk válasza t256 (#25491) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

milyen lehetosegeid vannak ? azt mar megbeszeltuk, hogy sajna nincs keznel masik vga.
viszont ha nincs kep, csak kellene valami csereakcios kontrollt csinalni ; tehat ebbe a gepbe egy masik vga vagy ezt a vgat atrakni masik lapba, ilyesmi.

elsokorben fullos aramtalanitas ( tehat a tapot nem csak lekapcsolni, hanem kihuzni a konnektorbol ) aztan 1-2 perc utan bekapcs ; ha elindul, akkor jó eséllyel a táppal vagy az alaplapi vrmmel van valami gebasz.

@#25493 : siman lehet tap is, mert az ilyen furfangos hibak forrasa 90% -ban táp vagy ram ; de igy $remote elsokorben nem annak nez ki...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25497) t256 válasza hokuszpk (#25496) üzenetére


t256
őstag

A teljes áramtalanítás meg volt. Sajnos nem oldotta meg a problémát. Továbbra sem kapcsol be egyik monitor sem.
Az egyiket ki is húztam a DP csatlakozóból, nehogy az zavarjon be. Egy HDMI-s monitor maradt.

Tehát a ventik pörögnek, ahogy hallottam a maximumon. A leszabályozásig sem jut el.
Én szívesen veszek egy FSP Hydro tápegységet, de mi a biztosíték, hogy nem az alaplap hibás?

A lehetőségeim elég korlátoltak. A prociban sincs integrált VGA. Másik VGA sincs, sőt másik tápegységem sincs itthon.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#25498) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

USA-ból vajon milyen ktg-ek mellett lehet procit rendelni :F?

AMD Ryzen 9 7900X3D Now at a Mouth-watering $329

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25499) hokuszpk válasza t72killer (#25498) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

aztat nemtom, de akármennyire occsó, mostmár megvárom a ZEN5 launchot.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25500) t72killer válasza hokuszpk (#25499) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én meglátom, egyelőre tesztelgetem az i9 7900x-et, hogy cipeli a hátán az izmos VGA-t, ha valami komolyabb lepottyan használtpiacon jó áron (ez mostanság sajna k.rvára nem jellemző kb SEMMILYEN kütyü szegmensben se :((( ) akkor nem hajolok félre előle. Sajna azt már látom, hogy a procit egy Ryzen 5900x szintjére felhozni is missön impossible, aminek elég sok oka lehet (pl a csóri 14MB L3...).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.