Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) wéercé válasza t1 (#349) üzenetére


wéercé
kezdő

Szia!
Köszi a választ!
A virtuális memória szó nagy segítség volt, mert így már rá tudtam keresni.
Látom más gyártók is alkalmazzák, csak nekem nem volt tiszta eddig.

(#352) wéercé


wéercé
kezdő

Sziasztok!
Még egy kérdésem lenne, Redmi Note 12-vel kapcsolatban.
Mégpedig az akkumulátorral kapcsolatban.
Hogy lehet megőrizni a legtovább az élettartamát az akksinak?
Ne hagyjam lemerülni, ne töltsem fel teljesen, mire kell odafigyelni?
Köszi!

(#353) gjoco1 válasza wéercé (#352) üzenetére


gjoco1
addikt

Ez sem telefon specifikus kérdés .
Örök kérdés az akkumlátor élettartama . . . Időnként előjön és kemény " csaták " szoktak lenni a kérdéssel kapcsolatban .
A szakirodalom is eltérő véleménnyel nyilatkozik róla .
A mai modern akkumlátorok és töltők figyelnek a felhasználói szokásokra satöbbi .
Erről mindenkinek más és más a véleménye .
A legegyszerűbb válasz erre , hogy használd a telefont és kész . :DDD Ha lemrül , töltsd fel . Mondják kerüld az éjszakai töltést . Szerintem ez sem fedi teljesen a valóságot . Ott a töltés figyelő elektronika . Van , aki esküszik a 40-80% közözötti értéken tartása Szerintem ez sem százas válasz . Miért ? Növekszik a töltések száma . . .
És lehetne reggelig sorolni pro és kontra véleményeket . :)
Ha nagyon bele szertnél merülni a kérdésbe , guglizz rá és meglátod nagyon eltérő a szakma véleménye is .
Használd a telód . Arra van . Sokkal az élettartamát nem fogod tudni meghosszabítani .
Én erről nem is szeretnék senkivel vitába szállni . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#354) Googie


Googie
csendes tag

Sziasztok! UMGEUXM -re van 03 és 06-s frissítés valakinek sikerült már telepíteni és mi a tapasztalata?

(#355) wéercé válasza gjoco1 (#353) üzenetére


wéercé
kezdő

Szia!
Köszi a választ!
A telefon típust csak azért említettem, mert fogalmam sincs róla, hogy milyen akkumulátor van benne.
A többi részét a dolognak, értem, ezek szerint ez sem egyszerű téma.
Az eddigi telefonoknál, én mindig az éjszakai töltést használtam.
Lehet nem emiatt, de gyakran akkumulátor gondjaim lettek.
De simán lehet természetes elhasználódás is, amit nem lehet kivédeni.
Megpróbálok utánanézni és ezért próbálok érdeklődni, hátha én felhasználóként hibázok valamiben ezzel kapcsolatosan.

(#356) gjoco1 válasza wéercé (#355) üzenetére


gjoco1
addikt

Természetesen a felhasználói szokások nagyban befolyásolják az akkumlátor élettartamát .
Ami az éjszakai töltést illeti , szerintem az userek hetven százléka éjszaka tölti . Én is . A másik telefonom szinte mindíg akkor töltöm és még az eredeti négy éves van benne . Teljesen jól bírja jelenleg is . Noha az kisebb teljesítményű , mint ez az 5000 mAh ás . Most hirtelen nem ugrik be , de van olyan opció is ezeknél , hogy éjszakai töltés figyelő elektronika és ügyeli a folyamatot .
Lehet például azzal is kicsit a folyamatot hosszabbítani , hogy a felesleges app eket kizárni a háttérnen való elindulás érdekében .
Van sok apró kis trükk amivel valamennyire befolyásolni lehet az élettartamot . Itt jön a képbe a telefon típusa . Meg kell találni az optimális beállításokat . ONE UI n például ott az adaptív akku kezelés . A nemhasznált alkalmazásokat a háttérben altatja - vagy mélyaltatásba helyezi .
Regény lehetne írni erreől a témáról .
Visszatérve a tapasztalatodra . Nem feltétlen azért voltak gondjaid , mert éjszaka töltötted .
Ha ennyire érdekel ez a téma , nézegess leírásokat ebben a témában .
Megjegyzem nagyon kár ebbe elmélyedni .
Használd a telót . Ő van értünk jelszóval . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#357) movax válasza wéercé (#352) üzenetére


movax
őstag

Használd normálisan, töltsd, amikor kell és ennyi. Annyi valótlan hit van ezzel kapcsolatban, hogy borzasztó. Amikor bejöttek a Li-polimer akksik, az emberek hosszú évekig még formázták, mint a korábbi nikkeleseket, pedig semmi szükség nem volt rá, nagyon makacs hit volt az is. Ez az akksikímélés is olyan, mint az ssd-használattal kapcsolatos "kímélős" hitek. Egyszerűen használni kell és kész. Évekig kitart az az akksi és mire behal, a telefon is elavul.

(#358) wéercé válasza gjoco1 (#356) üzenetére


wéercé
kezdő

Köszönöm szépen!

(#359) wéercé válasza movax (#357) üzenetére


wéercé
kezdő

Szia!
Köszönöm szépen, Neked is!

(#360) gjoco1 válasza wéercé (#358) üzenetére


gjoco1
addikt

Igazán nincs mit !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#361) wéercé


wéercé
kezdő

Sziasztok!
Még egy utolsó kérdést engedjetek meg légyszi.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a telefonban honnan lehet tudni hogy milyen processzor (CPU) van?
Ugyanis az van, hogy pl. a testvérem telefonja a telefon részletes információk és adatok menüben írja, hogy Snapdragon 685.
De az én telefonom ugyanebben a menüben, a CPU-nál csak annyit ír, hogy Octa-core 2.80 Ghz.
Honnan tudhatom, hogy a telefonom Snapdragon vagy MediaTek Helio processzorral van szerelve?
Köszönöm!

(#362) gjoco1 válasza wéercé (#361) üzenetére


gjoco1
addikt

Van i [itt] egy jó kis alkalmazás , amibő megtudsz sokmindent nézni a telcsiről . Részlezesen a CPU ról is többek között .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#363) wéercé válasza gjoco1 (#362) üzenetére


wéercé
kezdő

Köszönöm szépen!
Feltelepítem és kipróbálom.

(#364) gjoco1 válasza wéercé (#363) üzenetére


gjoco1
addikt

Szívesen !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#365) instantwater válasza wéercé (#361) üzenetére


instantwater
addikt

Az eladó oldalán fel volt tüntetve.
Ha megbízhatatlan, akkor inkább kerülendő.
Persze, kiváncsiságból van app amit a kolléga linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#366) wéercé válasza instantwater (#365) üzenetére


wéercé
kezdő

Szia!
Köszönöm a választ!
Az eladó oldalán fel volt tüntetve, sőt a dobozban, a telefont körbevevő fehér papíron is szerepel a processzor típusa.
De mivel ezekből a Redmi Note 12-ből (is), annyi féle fajta létezik, szerettem volna látni a telefon kijelzőjén is.
A családban mindenkinek írja a menüben, az enyém csak Octa-core 2.80 Ghz- írt.
Közben megoldódott ez a problémám, mert tegnap este frissítettem a telefont és a MIUI 14 helyett a XIAOMI HYPER OS települt fel rá és az android 13 helyett android 14 lett a telefonon, és ezzel a konfigurációval már nekem is írja a processzor típusát a telefon.

Egyébként mi a véleményetek erről az új Xiaomi Hyper OS-ről és Android 14-ről?
Érdemes volt frissíteni vagy inkább maradtam volna a régebbi MIUI 14-nél és vele az android 13-nál?
Mondjuk sok választáson nem volt, elindítottam a frissítést és ez lett belőle. :)

(#367) gjoco1 válasza wéercé (#366) üzenetére


gjoco1
addikt

A HyperOS ről [itt] tudsz tályékozódni . Olvass vissza és nyugodtan ott is kérdezhetsz .Elég részletesen beszámolunk róla .
Vannak benne jó dolgok , de van ami még javításra szorul .
Nálam is így volt . Gyári vissza állítás után már a Hypert kellett telepítenem. Mondjuk kíváncsi is voltam rá . :DDD

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#368) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na bekerült a családba egy ilyen készülék.

Már be is frissült, egyelőre jónak tűnik, néha azért lassul, de meglepődtem.

@gjoco1 Hogy lett ebből tályékozódni :D Azért nem sok szót írunk LY-vel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#369) gjoco1 válasza Graphics (#368) üzenetére


gjoco1
addikt

:DDD
Jogos . . . . Ez a fránya Magyar szabály ( j ) :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#370) wéercé válasza gjoco1 (#367) üzenetére


wéercé
kezdő

Szia!
Köszönöm a linket!
Olvasgatni fogok ebben a témában is, így már a segítségeddel.
Annyi kérdésem merült fel közben, hogy ezt ugye már nem lehet "visszacsinálni"?
A telefonban, a gyári visszaállítás menü nem hozza vissza a régi rendszert és android verziót?

(#371) Graphics válasza wéercé (#370) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem hozza vissza, ha ráfrissítesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#372) gjoco1 válasza wéercé (#370) üzenetére


gjoco1
addikt

Amit fentebb linkeltem app et , az meg kell hogy mutassa . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#373) wéercé válasza gjoco1 (#372) üzenetére


wéercé
kezdő

Rendben.
Köszönöm!
" Közben megoldódott ez a problémám, mert tegnap este frissítettem a telefont és a MIUI 14 helyett a XIAOMI HYPER OS települt fel rá és az android 13 helyett android 14 lett a telefonon, és ezzel a konfigurációval már nekem is írja a processzor típusát a telefon. "

(#374) gjoco1 válasza wéercé (#373) üzenetére


gjoco1
addikt

És mi van benne ?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#375) instantwater válasza wéercé (#366) üzenetére


instantwater
addikt

Rendben :)

(#376) wéercé válasza gjoco1 (#374) üzenetére


wéercé
kezdő

Snapdragon 685

(#377) gjoco1 válasza wéercé (#376) üzenetére


gjoco1
addikt

Meg is békéltél gondolom . . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#378) wéercé válasza gjoco1 (#377) üzenetére


wéercé
kezdő

Hát igen.
Lehet én aggódom túl, de amihez nem nagyon értek, abban bizonytalan vagyok.
És ez a telefon téma, ez olyan. :)

Most még a "belakásával" küzdök, pont jól jön ez a hosszú hétvége hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#379) gjoco1 válasza wéercé (#378) üzenetére


gjoco1
addikt

Nem hátrány , ha tudsz mindent az eszközödről .
Egy apró [segítség] , ha nem szeretnéd kiszedni a hajad a reklámok miatt . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#380) wéercé válasza gjoco1 (#379) üzenetére


wéercé
kezdő

Köszönöm szépen a segítséget!
Végignéztem, próbáltam mindent a sajátomon is beállítani.
Egyedül az alkalmazások résznél nem sikerült, mert ott nálam nem volt középtájon a csúszka, mivel ki tudtam volna kapcsolni.
A többi stimmelt.
Hasznos volt ismét, köszönöm!

(#381) gjoco1 válasza wéercé (#380) üzenetére


gjoco1
addikt

A feloldó minta után , ha a " pipákat " kivetted , akkor jó lesz .
Kér éves a videó és azóta változott ez a rész is . Ha jól emlékszem ott már nekem sem volt . Amúgy is HyperOS nél más egy picit . . . .

Nagyon szívesen !
Már így kevésbé fog reklámokat feldobni . Az elején az msa a leg lényegesebb ( kis robot )

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#382) wéercé válasza gjoco1 (#381) üzenetére


wéercé
kezdő

A pipákat kivettem, csak a középen lévő csúszka nem volt.
Lehet a HyperOS miatt.
Az msa (kis robot) megvolt, azt kapcsoltam ki legelőször.
Köszi!
Talán egyszer viszonozni tudom a sok segítséget, de biztosan nem telefon témában sajnos.

(#383) gjoco1 válasza wéercé (#382) üzenetére


gjoco1
addikt

Jó lesz . Igen a Hypernél már más . . .
Ugyan , ezért van a Topik , hogy ha tudunk segítünk .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#384) Googie


Googie
csendes tag

Sziasztok! RN 12 4G NFC -s teló umgeuxm hyperosal. Most 1.0.2.0 van rajta. Látok 0.3 illetve 0.6-s frissítést.
Valamelyiket raktátok már fel?

(#385) juve600


juve600
nagyúr

Redmi Note 12 4G NFC – EEA Stable rom van a telón ,

OS1.0.6.0.UMGEUXM ,ezt írja legfrissebbnek ,az enyémen 1.0.2.0 van, hogy tudom rá frissíteni mert nem találja ,nem dobja fel
:R

(#386) Graphics válasza juve600 (#385) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd idővel, nem egyszerre kapja meg mindenki a pakkot, vagy letöltöd kézzel esetleg és úgy.

De nagyon nem kell kapkodni, mindössze egy Size: 64.8 MB csomag.

De ha a teljes csomag kell, elvileg itt fent van: [link] Bocsi, innen még én se bírtam leszedni

Én azt stable beta-nak találtam meg, szóval lehet emiatt nem publikus még.

Itt találtam még meg, de rohadt lassan jön le... [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#387) vihartigris


vihartigris
őstag

Sziasztok!
Hívásrögzítést hogyan lehet megoldani?

bármi reciproka a semmi

(#388) Graphics válasza vihartigris (#387) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Külsős app, ( másik tárcsázó) vagy indonéz rom.

Előbbit nem tudom engedik-e még. Utóbbi meg már ugye a romcsere.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#389) vihartigris válasza Graphics (#388) üzenetére


vihartigris
őstag

A linkelt tárcsázó már nem tud hívásrögzítést.
A romcserére van valami leírás?

bármi reciproka a semmi

(#390) wéercé


wéercé
kezdő

Sziasztok!
A mai nap vettem észre, hogy a telefonom csak úgy elfelejti a wifi-t és a bluetooth-t.
A felső sávban a bluetooth jel látható, de néha még sincs kapcsolat az órával.
A wifi jele viszont van hogy nem is látható felül.
Ha elfelejtetem vele a hálózatot, akkor újra kapcsolódás után ismét van wifi kapcsolat egy darabig.
Lezárt képernyőnél ezek nem látszanak, csak sajnos így nem kapom meg az üzeneteket és az órám sem tudja jelezni a bejövő hívásokat.
Xiaomi HyperOS és Android 14 van rajta, de mivel új a telefon, kb. egy hete üzemeltem be és szinte azonnal frissült erre az új rendszerre, sajnos nem tudom hogy emiatt lehet vagy a MIUI 14 és Android 13 előző verzióval is csinálná ezeket a problémákat.
Valaki tapasztalt már hasonló jelenséget?
Van esetleg rá megoldás?
Köszönöm!

(#391) gjoco1 válasza wéercé (#390) üzenetére


gjoco1
addikt

Én egy hétig b@szakodtam ugyanezzel a problémával két Redmivel . .( Redmi Note 11 Pro mindkettő ) 12 essel nem tapasztaltam , pedig az is lógott a wifin . BT n keveset vagyok , így arról nyilatkozni nem tudok .Random jelentkezik Közelebb menve a routerhez teljesen jó . Nem egyedi probléma a tiéd . Két verzió lehetséges . Vagy ennyire gárgya ezeknek a wifi része , vagy a mi routerünk gyengusz . . Megjegyzem annyi időm még nem volt , hogy kiseggelem egy " erősebb " hálózatnál .
Már azon is agyaltam , mivel az egyik még garis , hogy felkúldöm bevizságálásra . De ez is olyan , mint a fogfájás . Ha elmész a dokihoz , ott tuti nem fáj :DDD
Felpakoltam egy wifi analízer alkalmazást , de mivel nem vágom a grafikonokat , így sokkal okosabb nem lettem .
Van egy router Topik és ott azt mondják a srácok ( mutattam képernyőmentést ) , hogy a csatornát kellene át tolnom a 10-12 környékére . Szóval nem egyértelnűen a telcsi a ludas .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#392) wéercé válasza gjoco1 (#391) üzenetére


wéercé
kezdő

Szia!
Köszi a választ!
Megfordult a fejembe a router gond nekem is, de mégsem gondolnám hogy az lenne, mert elég sok mindent használunk erről a routerről minden gond nélkül.
Nejem telefonja+tabletje+laptopja, gyerek telefonja+laptopja+játékkonzolja, IP kamera, valamint megpróbáltam a régi telefonommal is, de egyik készülékkel sincsen wifi probléma.
Hát egyenlőre nézegetem, aztán meglátjuk.
Csak sajnos az állandó képernyőzár feloldásba és zárásba merül a telefon feleslegesen.
De hát ez van.

(#393) gjoco1 válasza wéercé (#392) üzenetére


gjoco1
addikt

Nálunk eddig soha nem vettük észre a router gyengeségét . ( lehet nem is gyengusz , bár a wifi analízer app nem azt mutatja )
Nejem Tabja egész nap - laptop - smart TV - nekem Samsung telcsi . . Szóval lóg rajta itt is sok és egyik sem hasalt eddig el .
Mióta Redmik kerültek hozzám , azóta van ez , de csak a szaromikon . Botrány . . Ennyire gyengusz a vevő részük . (?) .
Passz . .
Most elengedtem a témát , mert ezek a vasak csak ritkán üzemelnek . Tartalékos telcsik . .
Egyszer berágat , megnézetem a Digisekkel a routerem .
Csinálok egy képernyőmentést rögtön és mutatom . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#394) gjoco1 válasza wéercé (#392) üzenetére


gjoco1
addikt


A legfelső az enyém .

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#395) fene_vad válasza vihartigris (#389) üzenetére


fene_vad
senior tag

XDA fórumon nézz körül, minden info ott van, bár csak angolul és szétszórva.
Telegramon a "Redmi Note 12 4G | Update" csatit keresd a legfrissebb ROM-okért, leírás angol, de a közösség 99%-ban indonézül beszél csak...
Youtube-on a ExplainingAndroid vagy a TechFanciers csatin találsz kezdőknek szóló leírásokat az alapokhoz (bootloader nyitás, , custom recovery, root stb. )

(#396) vihartigris válasza fene_vad (#395) üzenetére


vihartigris
őstag

Köszönöm!
Azt hiszem marad a mostani rendszer.

bármi reciproka a semmi

(#397) instantwater válasza wéercé (#390) üzenetére


instantwater
addikt

Ninca valami wifi sleep policy beállítva gyárilag?

(#398) wéercé válasza instantwater (#397) üzenetére


wéercé
kezdő

Szia!
Hát nem tudom, én nem találtam ilyesmit.
De mondjuk még csak most tanulom a kezelését a telefonnak, szóval bármi lehetséges.

(#399) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok,

Látom az nfc a téma pont, feleségem telóján valamiért nem akar működni az érintkezésmentes fizetés.

Az alábbi üzenetet dobja fel : [kép]

"Nem végezhet érintkezésmentes fizetést a telefonjával, mivel az nem felel meg a szoftverkövetelményeknek."

Képet is csatolram.

Jelenlegi szoftver: Xiaomi HyperOS 1.0.2.0.UMGEUXM
Android 14 UKQ1.230917.001

Készülék 4gb os verzió, modell: 23021RAA2Y

Ha tudtok segíteni benne, hogy mit csináljak, hogy működjön neki a gpay, azért hálás lennék.

A segítő jellegű hsz okat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#400) movax válasza gjoco1 (#393) üzenetére


movax
őstag

Egy hét éves TP-Link routeren toljuk otthon családilag több generációnyi Redmi/Poco telefonokkal, 2,4 és 5 GHz-en vegyesen, a munkahelyen meg szintén vannak Redmik, soha semmi gondunk nem volt a wifi-kapcsolattal, sem a stabilitással, sem a sebességgel, sztem ez nem telefon-probléma lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.