Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) ron8 válasza markknight (#1024) üzenetére


ron8
senior tag

Megnyugodtam hogy nem csak én vagyok így :). Egyelőre nekem sem adja azt az érzést pedig minden adott... A grafika lenyűgöző de valahogy mégsem annyira hangulatos, a zene jó de az első részben és a GTA5ben jobb volt a score, a banda sztorija eddig meg olyan semmilyen. Remélem változni fog a véleményem.

(#1052) Lefty válasza ron8 (#1051) üzenetére


Lefty
addikt

Engem iszonyat beszivott, annyira reszletes az egesz. Minden el, ki van dolgozva minden, rengeteg interakcio, stb. NPC-k is nagyon mas szinten vannak, nekem nagyon eletszagu.

(#1053) ron8 válasza Lefty (#1052) üzenetére


ron8
senior tag

Lehet ez is közrejátszik nálam, hogy ez szinte már egy western szimulátor, míg én jobban bírom az arcadosabb játékokat.

(#1054) #81556480 válasza RudY (#1047) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nemigen lehet menni sok helyre, mert olyan körözést kapsz hogy tuti leszednek.

[ Szerkesztve ]

(#1055) negyven2 válasza #81556480 (#1054) üzenetére


negyven2
veterán

Lényegében az előző rész helyszínre még nem lehet elmenni.

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#1056) RudY válasza #81556480 (#1054) üzenetére


RudY
addikt

Veszem észre, de hát ez ilyen. :DDD A fő sztorival szinte egyáltalán nem is foglalkoztam, de a pár órás kóborlás alatt annyi dolog történik, hogy alig lehet lekattani róla. Ahogy olvasgatom mások sztorijait, közel sem egyformák, úgyhogy van anyag bőven. Sokan nem hiszik el, hogy valóban nyílt világ és gazdagon fűszerezett, az ilyet tényleg nem érdemes csak nézni.

(#1057) #81556480 válasza negyven2 (#1055) üzenetére


#81556480
törölt tag

Így van, pedig nagyon hamar oda vezetett az utam. Kíváncsi voltam hogyan "remasterelik" a régi grafikát.

(#1058) N@idia válasza kiserik (#1044) üzenetére


N@idia
őstag

Teljesen felesleges venni ilyen kütyüt egy játék miatt főleg hogy alapból van a játékban cheats menüpont. Amit igy tudtok előhozni Red Dead Redemption 2 Cheats végtelen lőszer, végtelen stamina és örök életet lehet a sok egyéb dolgok mellett bekapcsolni :K

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#1060) Mike válasza kiserik (#1044) üzenetére


Mike
veterán

állítsd wide-ra a célzás segítést, és akkor szinte manuálisan célozni se kell. fedezékbe húzódás, kibújás, lövés, visszabújás

(#1061) Deck válasza N@idia (#1058) üzenetére


Deck
titán

Remélem vicc, hogy ezek működnek.

PS5

(#1062) Scholes9 válasza Deck (#1040) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ja csak mű az egész játék, más baja nincs.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1063) wolf13 válasza Cobra652 (#1059) üzenetére


wolf13
őstag

Szia. Én is augusztus 15. előtt rendeltem , és még nem találtam

YouTube-on biztos fent van , de nem keresek rá egyelőre , hátha mást is látnék amit nem szeretnék.

(#1064) markknight válasza kiserik (#1044) üzenetére


markknight
veterán

Celzas gomb, ramegy a celpontra, majd losz. Elengeded, majd megnyomod megint, ekkor ismet uj celpontra teszi es losz. Nem kell huzkodni az analogot, csak gyorsan nyomni a celzast.

(#1065) #95558144 válasza ron8 (#1051) üzenetére


#95558144
törölt tag

Grafika lenyűgöző? Ennyire nem lehet rossz a szemed. A táj valóban nagyon szép, bár nem kiemelkedő, a karakterek és NPC-k arca hányadék. A belső terek is felszínesen igénytelenek, illetve érdemes megnézni kicsit jobban a füstöt vagy a ködöt is...

Az átvezető videók meg egyenesen 5 évvel ezelőtti színvonal.

(#1066) Xanax88 válasza #95558144 (#1065) üzenetére


Xanax88
tag

Mutass már legalább egy ekkora, ennyi interakcióval operáló open world jatékot, ami ugyan ezeken a herdvereken jobban néz ki.
Komolyan érdekelne, mert lehet lemaradtam valamiről és akkor be kéne szereznem...
Meg akkor a fikázásodnak is adsz valami alapot...

Krisz

(#1067) ron8 válasza #95558144 (#1065) üzenetére


ron8
senior tag

Igen sztem lenyűgöző. De tegyük hozzá hogy sok a filter és az post process. Pc-n majd ha lehet tweekelni na az lesz az igazi :)

(#1068) PuMbA válasza ron8 (#1067) üzenetére


PuMbA
titán

One X-en láthatóan jobban néz ki, mint a többin, mert alig van post-process a valós 4K felbontás miatt, szóval hasonló lesz PC-n :)

[ Szerkesztve ]

(#1069) p3l9uph válasza Xanax88 (#1066) üzenetére


p3l9uph
tag

Hagyd szegenyt...tudod...ne etesd a trollocskat.ő ezt elvezi.

(#1070) front3r válasza #95558144 (#1065) üzenetére


front3r
őstag

Az átvezetők is in-game mennek, nem előre rendereltek. Az arcok lehet nem a legjobbak, de nem is rosszak.
Nem egy PS exkluzív szint, de ebben a játékban minden más over-the-top.
Azt viszont más játék nem tudja. Egyelőre ezt csak a TLOU2 tudja majd megugrani, viszont az meg nem lesz nyitott világú.
Esetleg a Cyberpunk 2077 tudja majd ezt a szintet hozni, amennyiben hozza. De nem biztos hogy el is éri ezt, vagy egyáltalán megugorja.
A belső terekkel nem tudom mi a bajod, teljesen rendben vannak, és ott is rengeteg a részlet. Sok más játékban nem ennyire kidolgozottak a belső terek, ha már azokról is beszélünk. Lehet példaként hozni a The Order 1886-ot, de az egy igen rövid csőjáték.

Összességében ez a játék most minden más felett áll. Aki ezt nem látja, akkor tudok beutalót adni szemészetre. És ez is inkább csak szarrágás, mint komoly hiányosság. Nem von le az élvezeti értékből.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1071) bulikavagyok válasza #80123904 (#993) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

+1. Nem is csak az év, de valószínűleg a jelenlegi konzolgeneráció legjobb játéka lesz ez! Nálam legalábbis minden esély megvan erre.

LaciCRM: "Így 5-10 óra után biztos berogzul majd hogy mi - mi. " - pontosan így lesz! :R Nekem kb 10-15 óra kellett hozzá, h tökéletesen elsajátítsam az irányítást. Most már nem panaszkodom rá. Kemény munka volt, de megérte! ;] Én személy szerint örülök neki, h ebben is van kihívás, és h ez a játék nem "magától játszik". Persze azt is megértem, h ez nem tetszik mindenkinek.

"Ez nem egy 5 órás játék, inkább 50, de ha 100%ra megyünk, lesz az több is." - én 20 óra alatt értem a végére a második fejezetnek, tehát ha jól számolom most járok kb 25%-nál. :C Nagyon durva, h a harmadik fejezetben megint egy új világ nyílik meg, más a környezet, az időjárás, a növényzet, az állatvilág, az NPC-k, stb.

Akinek meg nem tetszik a grafika (ami amúgy szerintem az összes platformon rendben van) az vegyen egy One X-et, meg mellé egy felső kategóriás TV-t! :B Nálam szinte lemászik a kijelzőről a játék. :B

front3r: Neked is +1!

[ Szerkesztve ]

(#1072) pulffy


pulffy
őstag

Üdv. Ps4 be lehet jelentkezni az RDR2 social clubba?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#1073) p3l9uph válasza bulikavagyok (#1071) üzenetére


p3l9uph
tag

A KS7000 az felső kategória?

(#1074) szallasi007 válasza gamer187 (#1050) üzenetére


szallasi007
őstag

Nekem az elején megkérdezte hogy HDR-t engedélyezem vagy sem?
Játék közben a settingsben nézz bele hátha engedi módosítani

p3l9uph: szerintem az, ha jól rémlik gyakorlatilag egy QLED-neki felel meg

[ Szerkesztve ]

(#1075) bulikavagyok válasza p3l9uph (#1073) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A specifikációi alapján igen! 10 bites panel, 1200 nites fényerővel. Nyilván van ettől jobb is, de már ez is a felső kategóriába sorolható szerintem. Van itthon gyengébb 4K-s tévé is (LG), ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1076) front3r válasza bulikavagyok (#1071) üzenetére


front3r
őstag

Teljesen egyet értek.
A Rockstar mondta is, hogy nem fog mindenkinek tetszeni a játék, és hogy nem véletlenül csinálták meg így a játékot.

Megtehették volna, hogy sokkal könnyebbre veszik az egészet, sokkal gameplay-esebbre ha lehet így fogalmazni, de akkor meg hamar megunod.

HDR téma: Nálam semmi gond a HDR-el. Teljesen jól néz ki a játék. XoX-en tolom, nem véletlenül(grafikai és futási teljesítmény miatt). Hiába kisebb a user base, van annyira jó a játék, hogy az online részében lesz elegendő játékos. Na meg a haveri kör is inkább ott van meg nálam.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1077) gamer187 válasza szallasi007 (#1074) üzenetére


gamer187
tag

HDR-en megy, az oké! De amikor betölti a játékot a tv ki is írja hogy átváltott 1920x1080p-re.
És a ps-en a videokimenet is ugyanezt írja, kipróbáltam más játékkal ottalapból fullon megy minden..

Sony kd55xe7005baep a tv a gép ps4pro.

(#1078) front3r válasza front3r (#1076) üzenetére


front3r
őstag

Még annyi a HDR-ről, hogy nem szemkiégetősre csinálták meg, ahogy sok másik fejlesztő. Inkább színekben, fényekben ad hozzá az élményhez.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1079) Skynet258


Skynet258
veterán

Számomra eddig kiváló a játék, a grafika hangulatos és szerintem is nagyon szép - érdekes, hogy van aki szerint ocsmány mások szerint meg kiváló, elég szélsőséges jelzők ezek ugyanarra a játékra! :D
A bevezető rész lett szerintem kissé túltolva, bár megad egy alap Tarantino hangulatot, de pont jókor tűnt el a hó és a mindenhol jelenlévő köd. Sok a párbeszéd is az elején, furcsamód az első pár óra tök mást mutat a játékból ez sokaknak nem fog annyira bejönni. Aztán mikor megkapod a gyeplőt (minden formában :DDD ) és a játék elengedi a kezed... mész amerre akarsz. A karakterek jók lesznek már előre látom, hallom valahol lövöldöznek, ott egy fószer aki célbalő agyag kancsókra, mondja Mexikóból jött és ő nagyon jó lövő, keresi aki jobb nála bár ilyen nem nagyon lesz. Mondom jó, itt van a 10 dollár, fogadjunk. Nyerek, erre azt mondja jó, nagyon menő vagyok, akkor most aki hamarabb lelő 4 madarat az duplázza a pénzt. Ezt már elcsesztem persze, jön, hogy adjam oda a lóvét. Hát nem adtam, közelről arcon lőttem aztán kifosztottam. :DDD

Összességében még csak most kezdem el felfedezni a játékot, az állatok elejtését, az ezer tennivalót, az egyik városkába már alig tudok bemenni mert vagy 300 dolláros bounty van a fejemre kitűzve. Nekemjött egy fószer és beszólt, én meg lelőttem, aztán a sheriff embereit is. Aztán annyian jöttek, hogy esélyem sem volt.
Bounty-t ki lehet fizetni a vonatnál a jegyárusnál, de kinek van ennyi pénze. Lehet megyek vadászok prémet és abból összegyűjtöm a zsetont. :U

https://geekpulse.hu

(#1080) Scholes9 válasza Xanax88 (#1066) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ide max a Zeldát lehetne írni, mást nem :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1081) front3r válasza Skynet258 (#1079) üzenetére


front3r
őstag

Amúgy kb esélytelen eljutni egy waypoint-ra, mert annyi minden történik útközben, hogy el is fejeted hova akartál menni. :D Jól megtömték a világot, kb ha már sűrűbb lenne, akkor zavaró lenne. :D

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1082) Viper26 válasza kiserik (#1044) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pedig érdemes megtanulni játszani auto aim nélkül...

iPhone 15 Pro | AW S9

(#1083) vonSux


vonSux
őstag

Nálam még továbbra is vegyes a kép, van ami nagyon tetszik, és van ami nem. Azt nemigen értem, hogy lehet egy ilyen sok mindent tartalmazó játék pár óra utan valakinek az év játéka, de nem vagyunk egyformák :D
Most egy kicsit pihenőre teszem, mert egy farkas+banditák+nekilovagoltam a fának támadás és halál után visszarakott a játék egy világvége lovaglás tök elejére. Ami nekem már egy picit unalmas, hiába szép a táj.

(#1084) kalimist válasza front3r (#1078) üzenetére


kalimist
aktív tag

Konkrétan csúnyább a HDR, mint az SDR mindkét platformon és ezt olvasom reddit, resetera fórumokon is. Mintha egy köd lenne a képen, a fekete mosott és a színek fakók. Ilyen téren csalódás, hogy abba a hatalmas büdzsébe nem fért bele egy épkézláb HDR megoldás.

(#1085) Beckett válasza Skynet258 (#1079) üzenetére


Beckett
tag

Nekem is furi kicsit h ennyire eltérő vélemények vannak ugyanzokról a dolgokról pl graf. , de mindenkinek más a preferenciája. Szerintem gyönyörű a játék pedig "csak" egy jobb kategóriás FHD tvről nézem Ps4prón kb 3 méterről. Abban egyetértek h valamiért az átvezetők nem olyan szépek mint maga a játék, alig várom h visszaváltson, de annyira nem zavar.
Nekem a hangulat nagyon adja és egyetértek abban h annyi interakció és tartalom van benne h sokszor azt se tudom mit csináljak. Egyszerűen az is élvezetes ha átmegyek Aból Bbe, rengeteg esemény látnivaló szitu történik. A Mexikói csávót én is ledörrentettem mikor legyőzött :DD .

A mechanika és kezelés nekem is tanulnivaló pc után, de nem vészes. Mondjuk a célzás az amit nagyon nehezen tudok kivitelezni. Levettem felére a rásegítéseket így nem kiborító és vannak sikereim kis utánigazításokkal, de nem tudom valaha lesz e olyan h gyorsan és rásegítés nélkül oda lőjek ahova akarok. Ez a legnagyobb bajom csak.

Amúgy összességében sztem ez egy profi munka tegnap 7 órán át ültrm előtte :Y

(#1086) front3r válasza kalimist (#1084) üzenetére


front3r
őstag

Ez nem igaz, most megnéztem, és nálam az SDR csúnyább. Valószínű a 10 bites panel az oka. A kamu HDR tévék mindig is rosszak lesznek HDR terén.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1087) #95558144 válasza Xanax88 (#1066) üzenetére


#95558144
törölt tag

Horizon: Zero Dawn.

De még az új Tomb Raider is szebb ennél.

A szem nem úgy működik, hogy hááát, igaz., hogy ronda a karakterek arca, de hát nem is olyan ronda, hisz milyen kurva nagy a játék!

A randa az randa marad érzet szinten, hiába teszel mellé magadnak más érvet.

Amúgy az tipikus Rockstar-betegség, hogy az átvezető videok lényegesen gyengébb minőségűek, mint maga az ingame cucc. Nem is értem, hogy tudják ezt így elbaszni.

(#1088) bulikavagyok válasza front3r (#1086) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ismét +1! Gyanús, h rövid időn belül ez a második játék (a SotTR a másik) amire ennyien panaszkodnak a HDR miatt. Nálam meg talán ezen a két játékon a legszebb a végeredmény (illetve az AC Origins/Odyssey és a Sea of Thieves amiket ki tudnék emelni). Ne legyen igazam, de úgy tűnik, h minél inkább ráfekszik egy fejlesztőcsapat erre a fícsörre, annál inkább lesz szembeötlő a "kamu" HDR-es tévék hátránya, és annál inkább lesz megfontolandó ezeken a tévéken kikapcsolni ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#1089) #95558144 válasza Scholes9 (#1080) üzenetére


#95558144
törölt tag

Zelda, LOL.

Se méretben, se másban nem ér fel ehhez a kis bugyuta, tág szemekkel némán tátogó, fapálcikákkal csapkodó réparakás!

(#1090) vonSux válasza bulikavagyok (#1088) üzenetére


vonSux
őstag

Délután kíváncsiságból átpakolom a konzolt egy oled valós 10 bites hdr tv-re (most egy 8bit+frc va paneles lcd tévén tolom), és megnézem, hogy látszik-e a különbség amiről írtok.

(#1091) #81556480


#81556480
törölt tag

:Y
néhol brutális a játék
az állatok megölését/ nyúzást is egy az egyben mutatja, amit néha nem nagyon bírok :D

(#1092) gamer187


gamer187
tag

Valaki van itt aki ps4 pro-ról tolja 4k tv-n? Kiváncsi lennék másnál is FHD-ban fut e.

(#1093) bulikavagyok válasza vonSux (#1090) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Bár ezt a játékot nem láttam "gyengébb" tévén, de biztos vagyok benne, h látni fogod a különbséget! Ha van rá lehetőséged teszteld az új TR-t is! Attól jelenleg szerintem nincs feljebb - ami a HDR hatás illeti. :B

Szerk: Tesztre szerintem a legjobb egy sűrű erdős részt választani a fák lombjain beszűrődő napsugarakkal!

[ Szerkesztve ]

(#1094) L-e-f-i-e


L-e-f-i-e
senior tag

Néhány óra játék után csak annyit tudok mondani imádom :B

Tény, hogy még nagyon az elején vagyok, de amit eddig láttam belőle már lenyűgözött a lovak mozgását szuperül megcsinálták a grafika meg wow kategória, nem gondoltam volna, hogy a Last of Us story után még egy game ennyire le fog nyűgözni, a gta kapcsán a Rockstartól voltak fenntartásaim, de tényleg nagyon részletes lett minden, ahogy kifosztjuk a lelőtt banditákat, a loot system, a fegyverek, tárgyak részletessége a táj kidolgozottsága mind mind lenyűgöző, engem megvettek, megyek is vissza játszani. :B

ui.: látom sokan tévén tolják nem tudom ott milyen az élmény, én egy "gamer" monitoron játszok vele, és itt csodaszép. :)

=^-^=

(#1096) #80123904


#80123904
törölt tag

Milyen kis hálátlan dög nők vannak ebben a játékban...megmentettem egyet a farkasok támadása és egy tolvaj kezei közül. Aztán elkezd sértegetni, miközben a lovat nyugtatom. Majd ugyanolyan romlottnak titulál, mint aki elrabolta. Aztán, amikor elengedtem, egy köszönöm nélkül elszaladt. ....kapott is 2 másik lyukat a maradék kettő mellé lentre.

(#1097) GalaHU


GalaHU
őstag

Nagyon láma kérdés, de mit tudoj kezdeni a vadbôrrel? Kinyîrtam a Legendary medvét, de sem a városi szatócs, sem a hentes nem veszi meg pedig állîtólag 60 dodó.

A tàbori hentesnek szintén nem tudom odaadni, ha le akarom rakni akkor táborba egy kupacba gyûjti, de ennyi...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1098) #81556480 válasza GalaHU (#1097) üzenetére


#81556480
törölt tag

Szerintem majd lehet belőle valamit craftolni.

Más:Nem tudjátok hogy kell szinkronizálni az appot? tegnap este óta nem töltött be semmit. Mennie kell hozzá a játéknak? a social club online verziójába látom az előre haladásom.

(#1099) negyven2 válasza GalaHU (#1097) üzenetére


negyven2
veterán

Keres olyat a térképen, hogy Trapper, ha esetleg nem látod, akkor Saint Denisben-ban van egy.

[ Szerkesztve ]

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#1100) wolf13 válasza #81556480 (#1091) üzenetére


wolf13
őstag

Én tegnap löttem egy vadat (talán őzet) , lóhátról , rosszul találtam el. Kidőlt de még vergődött szegény. Olyan brutális hangja volt. Gyorsan végeztem is vele.

2 közeli szikla között állt meg a lovam. Odamentem , hogy felüljek. De nem fért oda a karakterem. Így felmászott a sziklara és onnan ugrott át a nyeregbe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.