Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Remek írás köszönjük! :R Kíváncsi vagyok, hány év múlva vesz a ZTE neves mobilgyártó céget, mint anno a Lenovo az IBM részleget...

(#2) danih


danih
addikt

Teljesen korrekt, hogy benne van a nevében a "Light" szó. Ez tényleg egy "Tablet light", jó választás azoknak, akik most ismerkednének az androiddal és a tabletekkel, de nem szeretnének pl. egy Galaxy Tab-be beruházni.
Jó cikk, engem kicsit meglepett a pozitív összhatás, azt hittem olyan "futott még" kategória lesz.

(#3) Pantal


Pantal
senior tag

Jó írás! Egy két helyesírási hiba van benne, fusd át újra. Tetszik, egyedüli hibának talán a rezisztív kijelzőt lehet felhozni. Grat a ZTE-nek. :R

(#4) Xaels válasza Pantal (#3) üzenetére


Xaels
félisten

Ez attól függ. Nekem nem hátrány egy jó rezisztív kijelző, mivel ahhoz nem kell különleges kesztyű vagy eszköz, hogyha nem tudod puszta kézzel használni. Persze nincs Multi touch, de attól még nem dől össze a világ. Desire-n sem használom sűrűn.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Hiába olcsó, ha még mindig drága egy ilyen készülék üzemeltetése
27550Ft + 24×6490= 183.310Ft két év alatt, és addigra értéktelené is válik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) z0d1AK válasza Dluinet (#5) üzenetére


z0d1AK
veterán

A készülék ára ez esetben 27550 forint. És nem az üzemeltetést fizeted két évig, hanem a 6490 forint az a mellé igénybe vett szolgáltatás, ez esetben mobilinternet díja.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) Dluinet válasza z0d1AK (#6) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Értem, de például egy kétszer drágább készülékre (55000FT) két év alatt kifizetsz 200.000FT, végeredményben 9%-kal fizetsz csak többet.
Tehát, az alap ár, nem lehet igazán döntő egy készülék vásárlásakor.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8) donjohnson


donjohnson
addikt

kattintok, mint az őrült és csak utána veszem észre, hogy az a youtube-os rész csak egy kép :W :DDD
már azt hittem, hogy valami plugin gond van nálam :B

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#9) Dluinet válasza donjohnson (#8) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez egy kép?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10) Solten


Solten
addikt

Sajnos nem kapacitiv a kijelzo, de igy is klassz.

Saor Alba

(#11) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Ez kifejezetten tetszik :))

(#12) Pantal válasza Xaels (#4) üzenetére


Pantal
senior tag

Igen, kinek mi az igénye. Ha jó minőségű a rezisztív kijelző akkor tényleg jó, viszont én szeretem a multitouchot, emiatt nekem fájó.

(#13) Cathfaern válasza Dluinet (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De miért nézed a teljes kifizetett árat? Akarsz egy mobilinternet szolgáltatást. Ez neked havi 6000Ft-ba kerül. Ennek a használatához veszel egy készüléket. Ami kerül vagy 25ezer Ftba. Mondhatod, hogy kifizetsz annyit 2 éven át, mint ha vennél egyet 200ezer Ft-ért, de ha azt megveszed, ahhoz nem kapsz mobilinternetet.

Abban viszont van valami, hogy ha valaki mobilnetes tabletet szeretne, akkor felesleges készülékáron spórolgatni, mert 20-30ezer Ft elenyésző az összköltség tekintetében, miközben annyiért jelentősen jobb készüléket kap.

(#14) rep3at


rep3at
őstag

Már vártam a tesztet erről a tabletről és nem is csalódtam. A rezisztív kijelzőn kívül elég jó kis eszköz, mondjuk ezt tényleg kár volt kispórolni.

Forward thinking. كرر

(#15) sazabi


sazabi
aktív tag

"Amivel legtöbbet találkozhatunk, az ugye maga a kijelző, ami csak 800x480-as felbontással bír és sajnos csak rezisztív felületű. Ebből következik, hogy multi-touch nincs"

Ez így nem igaz. ;)
pl.:
"Arnova 10 is the name of the larger tablet and it will be shipping with a 10.1 resistive multi-touch display with a resolution of 1024 x 600 pixels. "

Szóval vannak rezisztív kijelzős multi touchos készülékek is.

(#16) rep3at válasza sazabi (#15) üzenetére


rep3at
őstag

Hát szerintem meg nincsenek :)

Forward thinking. كرر

(#17) donjohnson válasza Dluinet (#9) üzenetére


donjohnson
addikt

már nem csak egy kép :R

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#18) RepeatSector válasza sazabi (#15) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Lehetséges DUAL-Touch, rezisztív kijelzőn igaz csak pinch zoom-ra meg forgatásra jó!

Amúgy Jó cikk lett, és én elgondolkozok a vásárlásán.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#19) dfdfdf


dfdfdf
őstag

jó cucc
kéne :)

(#20) kaller1


kaller1
veterán

Jó kis cikk lett, és a készülék is teljesen jó ár/érték arányú. Zodi, tesztfotót, videót tudnál feltölteni?

Egyébként a voda is árulja egy ideje, azt nem tudom, hogy pontosan megegyezik-e a specifikációja ezzel.

.::> <::.

(#21) Gusztáv válasza rep3at (#16) üzenetére


Gusztáv
addikt

Anno született egy komolyabb cikk az érintőkijelzőkről a Logouton. Na abban volt pár link rezisztív multitouch kijelzőkről, léteznek csak telefonokban, tablet-ekben nem használják.

Nem rossz ez a ZTE, csak még kicsit drága. De jól láthatóan nyomulnak a kínaiak tablet fronton erősen, szerintem fél év és technikailag utólérik pl a Samsungot. Nekem csak az a bajom a ezzel a konstrukcióval, hogy szerintem akinek megfordul a fejében egy Androidos tablet, annak már nagy valószínűséggel van okostelefonja valami net csomaggal. Na akkor elég nagy pénzkidobás mégegy net előfizetés.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#22) mycso válasza Dluinet (#7) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pont, hogy az alapár ami számít. Hiszen azt fizeted ki a készülékért, a többi amiket te írkálsz, ahogy a többiek is írják a szolgáltatás díja.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#23) Gusztáv válasza mycso (#22) üzenetére


Gusztáv
addikt

Kivéve, ha mondjuk csak azért veszel eggyel nagyobb csomagot (és nem használod ki), mert úgy maga a készülék olcsóbb.

Laci

(#24) blackydan


blackydan
senior tag

Köszi a cikket! Egyre jobban tetszenek a ZTE dolgai remélem később sem veszít a cég a lendületből.

(#25) Matthu


Matthu
aktív tag

Részletes és igényes teszt. Nem rossz ez a cucc, de valahogy nem érzem instant getnek. Majd talán a következő:)

(#26) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Csak legyen a t-mobile-nal, akkor vennek en is, ezt nem is lehet kartyasan venni???

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#27) Menthirist


Menthirist
veterán

elfogadnék egy 10" körüli tabletet, főként a mindennapi tanulásra, olvasásra... a proci várhatóan húzható mint a többi hasonló esetben, és kíváncsi lennék, mit tudnak a romzsonglőrök kihozni ennek a romjából...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#28) z0d1AK válasza RepeatSector (#26) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kártyásan azért nem adják a szolgáltatók, mert nem érdekük. Alapból nem vásárolják olcsón, illetve kártyásan meglehetősen drágán kellene adni, hiszen akkor nincs garantált bevétel utána a későbbiekben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nagyon király vagy, sokszor jobban örülök a cikkednek, mint a prohardver vagy mobilaréna cikkeinek. khm. Ez meg egészen korrekt már majdnem, csak hát ugye magyar, meg előfizetős...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#30) T0rnad0 válasza kaller1 (#20) üzenetére


T0rnad0
addikt

Elvileg ugyanez.... Egyébként kezdő tabletnek tökéletes, de szvsz aki gyorsabb androidos telefonhoz szokott, az ne ezzel kezdje :N

Z Fold 4

(#31) z0d1AK válasza Blindmouse (#29) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ehhez azt hiszem nem tudok mit hozzátenni.
Köszönöm. :R

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) mycso válasza kaller1 (#20) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Leírás szerint ez van a vodánál is, bár ők sima V9-nek írják és ír egy 1.3-as első kamerát is...gondolom elírás.

A kamerájával én nem igazán tudtam megbarátkozni, bár mostmár nagyjából nézhető minőségű képeket is tudok vele csinálni. Hiába lehet SD-re pakolgatni, mégis elfogy sok progi telepítése/használata esetén a készülék saját memója...Egyébként netezésre használom, nem a leggyorsabb, teljesen jól használható, ja és itt még egy: mindenhol írják, hogy HSDPA képes, no nekem még nem sikerült vele ilyen jellegű kapcsolatot létesíteni ott sem, ahol másik telóval ment....
Illetve még az anyaghasználat az ami picit silány, de igazából ez nem zavar, működik tökéletesen.

T0rnad0 mellette van egy Samsung galaxy ace meg egy lg optimus 2x, valóban lassabb a ZTE, de nem olyan vészes, én hozzá szoktam hamar, netezésre bőven jó a sebessége. Galéri képek/videók megnyitásánál érződik, hogy nagyon lassúcska.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#33) Polllen


Polllen
nagyúr

Egy előlapi kamerával 30k körül jó vétel lenne... :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) T0rnad0 válasza mycso (#32) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nekem nem sikerült megszokni, mondjuk csak 2 órát használtam. Viszont biztos van egy "negatív" hatása: a Galaxy S négy hüvelykes kijelzője elég kicsinek hatott utána:DDD

Z Fold 4

(#35) z0d1AK válasza kaller1 (#20) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sajnos tesztvideo biztos nincs, a tesztképek valahol még elvileg megvannak.

Amúgy a Voda ugyan ezt árulja.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36) Klemice válasza GIJoe (#1) üzenetére


Klemice
senior tag

Ez egy zte blade csak nagyobb, multi-touch nélküli képernyővel, igaz ez? Mert akkor elég szegényes.

(#37) danih válasza RepeatSector (#26) üzenetére


danih
addikt

Ez nekem is eszembe jutott, volna helye egy olcsóbb tömegtabletnek a kártyás kategóriában - ez a ZTE erre tökéletes is lenne szerintem - ha olcsóbb lenne.
Lehet megérné valamely szolgáltatónak összeállni egy kínai gyártóval branded tabletek leszállítására 50 ezer alatt, amit lehetne kártyás előfizuval dobálni...

(#38) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

wvga esetén 800mhz cortex a8 a minimum ajánlás flash _videokhoz_, de a flash app az más tészta, azok sokkal kisebb procin is jól elfutnak. ez a kütyü egyébként egy elavult szar, még az egy éve gyártott kinai szarokat is alulmulja hw-ben..

(#39) [DE2JAY] válasza lumpen_stex (#38) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

Találkoztam már ZTE mobillal, a barátnőmnek az van... az árához képest nagyon minőségi készülék... ZTE egyre magasabbra (vagyis pontosabban árban alacsonyabbra) rakja a mércét. :C

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#40) JanFe


JanFe
aktív tag

Jol sikerult cikk. Egyre jobbak a ZTE keszulekei, elfogadnek egy ilyet :)

"There is nothing permanent except change"

(#41) Findzs


Findzs
addikt

oké hogy nem érdemes nagyobb felbontású videket nézni rajta de egyébként megbirkózna velük ? már csak amiatt, hogy nem kellene a meglévő filmeket konvergálgatni
(mondjuk a 600-as proci nem igazán alkalmas még a hd ready filmekhez sem)

a rádió beépített antennás vagy kell hozzá fülhallgató ?

egyébként nem rossz készülék :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#42) z0d1AK válasza Findzs (#41) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mint az összes készülékben, ebben is a rádió hallgatásához kell fülhallgató.
A nagyobb felbontású HD filmek szoftveresen nem támogatottak benne.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#43) flexxx2


flexxx2
őstag

Kösz a tesztet.
Azért hiányolom a specit táblázatban, 1-2 játék teszt :)

[ Szerkesztve ]

(#44) lumpen_stex válasza Findzs (#41) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

600 megás proci lejátsza a 720p-t 15..20fps-el pl rockplayer-el ami elég jól optimalizált.

(#45) Blindmouse válasza z0d1AK (#42) üzenetére


Blindmouse
senior tag

jujj aláírás lett belőle... :N

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#46) BloodRay válasza z0d1AK (#6) üzenetére


BloodRay
veterán

Egész jó ár/érték arányúnak tűnik a készülék, kössz a tesztet.
Ennél talán még a rezisztív kijelző sem túl zavaró.

(#44) lumpen_stex -> És ez mire jó gyenge rajzfilmen kívül? :F

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#47) Deviance


Deviance
tag

Grat a cikkhez illetve a videohoz is!

Csak engem zavar a sok androidon hogy laggol a kijelzo, mintha a hardware nembirna el?

(#48) ttt1


ttt1
őstag

Én meg akartam venni elöfizu nélkül akor 55 e ft-ot mondtak,hogy annyiért enyém lehet...(plusz a jelenlegi 3g-s elöfizum meg kellett volna hosszabbítani +2 évre)...

(#49) kisbura


kisbura
csendes tag

Milyen a napon levő használat közben? Eddig az QI pixel használatról lehetne valami.

(#50) mycso válasza kisbura (#49) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát nagy napsütésben elég nehezen látható....

Mostanában volt vele párszor olyan jelenségem, hogy fel akartam oldani a bill.zárt --> ugye kikapcs gomb megnyom na és ilyenkor semmi nem történik, marad sötét a képernyő...aztán vagy hosszan nyomom, vagy sokszor nyomkodom aztán egyszer csak sikerül eljutni a feloldó képernyőre. Ma kicsit durvult a szitu, szintén maradt sötét, majd amikor bejött a feloldó képernyő, picit érdekes módon jelent meg --> olyan volt mintha fel lenne nagyítva a feloldó képernyő, így a csúszka kiesett a képből, tehát nem tudtam feloldani. (kikapcs majd vissza azóta jó)
És ezután jött egy olyan probléma (nem tudom, hogyan függ össze az előzővel, de azóta ilyen) opera böngészővel sem wifi sem 3g/adat kapcsolattal nem tudok semmilyen lapot megnyitni, valami olyasmit ír, hogy ellenőrizzem a net beállításokat --> viszont azok nem másztak el és más böngészővel tökéletesen működik :F

Ja és még nem válaszolt senki, hogy sikerült e már valakinek HSDPA kapcsolatra rábírni ezt a cuccot???

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.