Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:31:38

LOGOUT.hu

ZTE GRAND X In

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) atillaahun válasza boneyard (#449) üzenetére


atillaahun
veterán

Én is gondolkoztam az OT-995-ön, de 512 MB RAM-mal nem szenvedés az kicsit? Bár jóval kedvezőbb az ára az kétségtelen.

[ Szerkesztve ]

(#452) Barbarics válasza Ronam (#446) üzenetére


Barbarics
tag

én semmilyen előfizetés nélkül néztem,mellesleg,nehogy azt hidd,hogy a ZTE nem lesz majd annyi,mert azt is be fogják akciózni. Gondolom az Alcatelt se adták ilyen olcsón a mikor kiadták..
ugyanis az Alcatel az akció óta ilyen olcsó,mert én is nézegetem az a telót már egy ideje,és hidd el az sem ennyibe került

[ Szerkesztve ]

(#453) Barbarics válasza Ronam (#446) üzenetére


Barbarics
tag

...

[ Szerkesztve ]

(#454) gyuribácsi88

Hagyjátok már azt az acatelt, mást se hallani róla mint hogy esik szét, illesztések kb mintha én raktam volna össze itthon a pincében és én is fröccsöntöttem volna a burkolatot... ráadásul az alcatelnek a kamerája kritikán aluli, a 2 és fél éves wave 8500 -ám sokkal szebb képet csinál mint az alcatel. Én holnap megveszem a telefont (ha kapok) vagy legkésőbb pénteken.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#455) Barbarics válasza gyuribácsi88 (#454) üzenetére


Barbarics
tag

Én csak azért hoztam fel az Alcatelt mert DÍJCSOMAGNÉLKÜL!!!! kb azonos az ára,viszont mindenben rosszabb mint a ZTE.

(#456) boneyard válasza atillaahun (#451) üzenetére


boneyard
tag

ez a dilemma nálam. 512 RAM viszont 30-al olcsóbb lenne, mint a grand x in (és még az előfizu havidíja is), ezért érdekelne a személyes tapasztalat a telefonról...

(#457) Canonfan


Canonfan
senior tag

Nekem is sajnos csak a budget kategória ami szóbajön (max 50K) 55K-s listaár az nem lett volna rossz, :) de én nem érzem ezt az árat nagyon túlárazottnak, mert ha belegondolunk, annyi amennyi várható volt, nem drágább. 60-65K-s kártyás árról szóltak a jóslatok, ami hűséggel + net kedvezmény kb 55-50K, és most 2 év hűséggel és webshopból rendelve kerekítve 50K a GXI, tehát az ár az kb amit sejteni lehetett...
Bár az nekem is feltűnt hogy nincs kártyásan, engem is érdekelne hogy mi okból... :F

Ennyiért nekem is bár koppanásig de beleférne a keretbe, a kérdés számomra az, hogy 2 év hűséget és 50K-s árat megér-e a még alig piacon lévő Intel proci, és a zárt telefon, én remélem hogy igen, de erre majd csak a tesztek és a felhasználói tapasztalatok adhatnak választ, remélem hamarosan lesznek megbízható infók ezzel kapcsolatban is... :)

Ronam:
Ha nekem is küldenél pár infót az Alkatelről priviben én is megköszönném, :R azt is nézegettem még, illetve az Xperia J-t is, szerintem hamarosan az is befuthat, és árban kb 45-50K fölött nem nagyon lehet majd.

(#458) rizso válasza gyuribácsi88 (#454) üzenetére


rizso
addikt

A Wave bizony jó képeket csinál, és még a videója is elég fasza (5MP-es telók között az egyik legjobb).

Ha meglesz a GXI (vagy akár bárki másnak), megnéznéd/tesztelnéd a következőket?
- kijelző érzékelése, fényereje, betekintési szögei
- beszédhangszóró minősége
- hátlapi hangszóró(k) minősége filmlejátszás közben
- wifi vétel érzékenysége
- kamera képminősége (egy közeli vakus kép is jó lenne)
- videófelvétel minősége (van-e AF, lehet-e kapcsolni menet közben a vakut, milyen a hangminőség, stb)
- zenehallgatás minősége fülesen keresztül (ha van lehetőség, akkor gyári helyett valami minőségibbel)
- skype gond nélkül működik-e az előlapi kamerával
- mx player
- rendszer folyamatossága
- akkuidő

Kimaradt valami? ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#459) boneyard válasza gyuribácsi88 (#454) üzenetére


boneyard
tag

A 8. havi tesztben Grand X kamerájáról se sok jót írtak. Mondjuk én alig használom fotózásra a Blademet, arra ott van a fényképezőm. A szétesés már komolyabb probléma, bevallom nem olvastam utána az OT995 tapasztalatoknak, mert a ZTE-t vártam, ezért is kérdeztem olyat, akinek az van.

(#460) Ronam


Ronam
addikt

Küldtem pár embernek PÜ-t, nem lett valami túl szakértői leírás :D, érdemes inkább ezt elolvasni. Sorry az offolástért....

(#461) dReFiX válasza boneyard (#459) üzenetére


dReFiX
senior tag

Én is gondolkodtam a 995ön de azért bladeről nem váltanék arra, ugyan az a felbontás nagyobb kijelzőre széthúzva, hát...., oké hogy belül jobb de mindig a szarabb kijelzővel szembesülni....ráadásul jócskán rá kell fizetni ha cseréled....

[ Szerkesztve ]

(#462) kelzsoca válasza Canonfan (#457) üzenetére


kelzsoca
félisten

Bár az nekem is feltűnt hogy nincs kártyásan, engem is érdekelne hogy mi okból...

Valószínűleg a felhasználói nyomás hatására idő előtt elkezdték forgalmazni, és még csak 1 készlet érkezett be hozzájuk, így a korlátozott darabszám miatt, az előfizetőknek elérhető egyelőre.

Amint megfelelő mennyiségben lesz készleten, várhatóan érkezik a dominós ára is. (reméljük legalábbis)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#463) dReFiX válasza kelzsoca (#462) üzenetére


dReFiX
senior tag

2 év hűséggel 54 990 Ft, listaáron 66 500 Ft.

Ezek után hova lövik be vajon a kártyás árat (kettő közé ?), mert kb. 5 ezer forintot fog érni ha valaki 2 évre aláír ? :F

[ Szerkesztve ]

(#464) maggi1886076 válasza dReFiX (#463) üzenetére


maggi1886076
addikt

ahhoz, hogy nagyobb kedvezmenyt kapj, hatalmas havi diju csomagra kell elofizetni.3000ft-osra nem kap az ember nagy kedvezmenyt...

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#465) dReFiX válasza maggi1886076 (#464) üzenetére


dReFiX
senior tag

Pont azt mondom hogy aki nem akar 5.000+ előfizetést kötni meg sem éri elkötelezni magát....Persze ha valóban a kettő között lesz valahol a kártyás ár.

[ Szerkesztve ]

(#466) gyuribácsi88

Na megrendeltem a telefont, legkésőbb pénteken megjön, kíváncsi leszek !!!

A tesztet én személy szerint, valószínű hanyagolni fogom mert a mobilarénás srácok addigra (sztem holnap) csinálni fognak tesztet.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#467) Barbarics válasza gyuribácsi88 (#466) üzenetére


Barbarics
tag

remélem is ,hogy minél előbb lesz róla teszt :)

(#468) Dr_Senkihazi válasza Barbarics (#467) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

"
Feltételek:
Listaáron, előfizetés nélkül

A készülék ára:

T-Pontokban és partnereinknél: 66 500 Ft

Webshop ár
5% kedvezménnyel: 63 175 Ft

Kosárba
Feltételek:
Listaáron, előfizetés nélkül

A készülék ára:

T-Pontokban és partnereinknél: 95 000 Ft

Webshop ár: 95 000 Ft
Kosárba "

szeritem meg a 66k a dominos...legalábbis én ezt látom a linken...

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#469) gyuribácsi88

Meglévő előfizetésre, havi 2850ft törlesztőrészlettel.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#470) DS39 válasza Dr_Senkihazi (#468) üzenetére


DS39
nagyúr

mindkettő lista ár csak a T webshop ilyen aberrált, hátha többért is megveszed.

domino-val egyelőre nem árulják. de mivel a lista áras is függő kb ugyanott vagy.

[ Szerkesztve ]

(#471) Peter_Pan válasza GrandS (#450) üzenetére


Peter_Pan
tag

Én Ausztriában 3 hete használom a Grand X IN-emet.

Nagyon elégedett vagyok a készülékkel! Megjelenésre és tapintásra is kellemes, nem nyikrog, illesztések pontosak. Nekem még rajta van a védőfólia, anélkül állítólag gyűjti az ujjlenyomatokat illetve nincs gorilla körmök elleni üvegburkolata ;)

Hmmm... atom... pár éve mindenhol azt lehetett olvasni, hogy laptokban minden el fut rajta, de a konkurens csipekhez képest harmatosan. Ezért sosem lesz atomos számítógépem.

Tapasztalatom szerint okostelefonban az atom viszont nagyon atom!! Villámgyorsan reagál minden érintésre, akadozás nyomait nem észleltem sem a menürendszer kellően kusza használata, sem videólejátszás közben. Azaz a sebességre és folyékony felhasználói élményre nem lehet panasz.
(Az pedig érdekes érzés, hogy ma már olyan készülék vágható zsebre, ami hardveresen elvileg alkalmas lenne bármely eddigi x86-os Windows futtatására, nemúgy mint az eddig megszokott ARM-es vetélytársak)

A képernyőjén megjelenő képet/videót jó érzés nézni. A kellően magas pixelsűrűség miatt minden éles rajta. A színei teljesen természetesek, nem gondolom, hogy azokat bármilyen algoritmussal manipulálná a rendszer.
Youtube HQ videók esetében olyan éles a kép, mintha rendes képet nézne az ember (SQ videók sem sokkal rosszabbak).
1280x720-as felbontású HD videót is próbáltam. Ehhez a W7-ben található minta videót (Wildlife) választottam, mert sokak számára hozzáférhető, illetve kellően jó minőségű és természetes színvilágú a képanyaga. Ezzel is maximálisan elégedett vagyok, a kijelzőn a hód és a koala minden egyes szőrszála borotva élesen látható és a színek is természetesek maradnak. Vagyis ekkora képátló esetén az eddigi átlagosnál jobb, 940x560 pixeles kijelző is bőven elegendőnek bizonyul érzékszervi szempontból.

A kamera viszont átlagos. Jó megvilágítás mellett egész jó képeket produkál, kevésbé ideális megvilágítás (borús idő, olvasólámpa) esetén viszont csupán átlagos, mobiltelefonoktól megszokott fényképeket készít.

Érdekes viszont, hogy az átlagos fényképezési képességéhez képest jobb videó felvételeket készít, ráadásul 1080p felbontásban. Menet közben állítható a zoomolás, de a vaku felvétel közben nem kapcsolható be. Ha felvétel előtt kapcsolja be az ember, akkor is kialszik kb. 2 mp múlva, így a villanónak haszna csupán fényképezésnél lesz (vagy keresni kell egy olyan alkalmazást, amivel hosszabb időre is be lehet kapcsolni a vakut).

Képalkotási képességeit tehát úgy foglalhatom össze, hogy ha nem DSLR illetve camcorder minőséget várunk el egy mobiltelefontól, akkor sok okunk nem lesz panaszra, mert a készített felvételek bőven hozzák azt a minőséget, amit az ember már szégyenkezés nélkül megmutathat a barátainak vagy megoszthat közösségi oldalakon.

(#472) dominicheft


dominicheft
csendes tag

És az akksi hogy bírja mert azt mondták eddig hogy kőnnyű lemeríteni?

(#473) Peter_Pan válasza dominicheft (#472) üzenetére


Peter_Pan
tag

Azt valóban elfelejtettem.

Eddig nem sikerült 50% alá lemerülnie egy napon belül, pedig volt, hogy 2-3 órát folyamatosan böngésztem interneten, meg egy keveset videóztam is még mellé. Vagyis szerintem átlagos terhelésnek teszem ki, emellett pedig mivel van munkám, nem lógok egész nap a készüléken.

Szerintem erős igénybevétel mellett is ki kell bírja nap végéig, bár ilyennek eddig még nem tettem ki.
Azt tudom, hogy ha nem szórakozok vele, akkor 3-4 napot kibír egy töltéssel.

(#474) Peter_Pan


Peter_Pan
tag

Persze eddig csak Bécsben próbáltam, ahol jó a térerő, így nem kezd el nagy teljesítménnyel sugározni. Lehet rossz vétel esetén valamivel többet fogyaszt, de nem hiszem hogy azesetben ne bírná ki nap végéig.

A használati utasításban 0.572 W/kg -os SAR érték van feltüntetve, ami okostelefonok közt egész jónak számít (általában 0.8-0.9 szokott lenni). A telefonálás közben ennek ellenére mindkét oldalon jó volt eddig a vétel minősége.

Ezt amiatt tartom említésre érdemesnek, mert az egész üzletben ez volt az egyetlen készülék, amelynek nem tudták megmondani ezen paraméterét, csak annyit tudtak, hogy korábban a ZTE készülékek esetén a sugárzás erőssége közepes tartományba esett, így vásárláskor azért emiatt kicsit azért hezitáltam. A használati utasításban talált érték viszont megnyugtat.

(#475) rizso válasza Peter_Pan (#471) üzenetére


rizso
addikt

Esetleg töltenél fel pár tesztképet/videót? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#478) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Az árak jól sikerültek. :))
50000 prepaid...

Még megvárom az lg o L9-t de ilyen árelőnyt nehéz lesz ledolgozniuk... Ennyiért még a midfield undoromat is lehet hogy le tudom győzni, tekintve, hogy csak gyári szoftverrel akarom használni, és nem is igen játszom telefonon....

Jót gurított a zte... :))

[ Szerkesztve ]

(#479) sambuce


sambuce
tag

Hy!
Ha esetleg vkit érdekelne [link]. Megnéztem a sima és az in ugyan annyi méretre.

(#480) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

nálam már 50e a 2éves hűséggel

XiaomI RedmI Note|||

(#481) dReFiX válasza airmax_2.0 (#478) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ezt te hol láttad ? mert 2 év hűséggel annyi. nem kártyásan.

(#482) hekmi válasza dReFiX (#481) üzenetére


hekmi
tag

Akkor szerencsére nem én néztem el a dolgot :)

(#483) bob011 válasza #40993792 (#281) üzenetére


bob011
tag

Elérhető a User Guide is, 84-ik oldaltól magyarul. Nem túl hosszú olvasmány. itt

(#484) Reverting


Reverting
őstag

Elerheto dominoval...58500huf
Rendelt mar valaki?:)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#485) agressor12 válasza Reverting (#484) üzenetére


agressor12
senior tag

Nekem 56k lenne előfizu hosszabítással :)
Teljesen megéri,nem értem a T. üzletpolitikáját....Valaki elmagyarázhatná nekem miért így csinálják ezt a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#486) tlac válasza Reverting (#484) üzenetére


tlac
nagyúr

ez egészen jó ár

(#487) Reverting válasza tlac (#486) üzenetére


Reverting
őstag

Itt vacilalok... meg kene rendelni:) de ezt a 1.6 GHz Intel Atom Z2460 total nem ismerem...
Lehet megnezek egyet valahol... habar nem sok remeny h kint van mar:)

Esetleg akinek mar van tehetne fel teszt kepeket vagy videot... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#488) ouzohuto válasza Reverting (#487) üzenetére


ouzohuto
senior tag

jó lenne inkább egy mobilarénás cucc róla, abból szokott minden kiderülni

XiaomI RedmI Note|||

(#489) ^Clown válasza Reverting (#484) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Baromi jó ár érte szerintem, a várt 60K alatt maradt, ami külön öröm.

[ Szerkesztve ]

(#490) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Egész jó áron kezd. De miért rejtegetik? Az érintőképernyős készülékek között ott sincs, csak ha külön a ZTE telefonokat keresem, talán ilyen kevés van belőle?

(#491) |AP|


|AP|
veterán

Reméljük lesz teszt nemsokára...

(#492) Reverting


Reverting
őstag

Árkad Tré... Mi? Háááát... az melyik... :))) szoval nincs... de ha itt nincs mashol sem... :) szoval nem tudtam megnezni:))))

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#493) Canonfan


Canonfan
senior tag

Én ma beszéltem a T ügyfélszolgálattal, ez a 8 nap kipróbálási idő eléggé felcsigázott, lehet holnap megrendelem, de még alszok rá egyet. :)

(#495) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Sziasztok!
Nekem holnap érkezik a kütyüm,ezt a 8 napot honnan vettétek? Nekem tegnap nem mondták a T-Webshop-os hölgyek.

(#497) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

KÖZBEN MEGTALÁLTAM A SZÁLLÍTÁSI FELTÉTELEK KÖZÖTT! kÖSZIKE

(#498) 89BDave89


89BDave89
tag

na megnézzük 3 hét múlva milyen ára lesz, aztán beújítunk egyet, ha megfelel. :)
Remélem akkor mostmár tiszta hogy milyen specifikációkkal adja a trémobil.
És remélem ennek is hasonlóan nagy szakács tábora lesz, mint a blade nek volt. :)

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#500) Balázs1621 válasza 89BDave89 (#498) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Igen, reméljük azért lesz valami hozzá, bár szerintem nem valószínű, legalább egy root + cwm..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.