Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:31:38

LOGOUT.hu

ZTE GRAND X In

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) HawerKing


HawerKing
őstag

Ez mar eleg jol nez ki de azok az erintos gombok ott alul nemvalami jok.... eleg lett volna 3 belole...

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#3) Zoja™


Zoja™
őstag

Szép, tényleg tetszik, de Atom proci??? :F
Még xda-s berkeken belül sem nagyon fognak vele foglalkozni sajnos...

(#4) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

Kezdenek ezek ilyen tucatkészülékek lenni. Mondjuk a ZTE oldalán legyen, hog ők tudnak még a többiekkel szemben újat nyújtani, méghozzá az árral. Azért nem csúnya, csak unalmas már ezt a főképernyőt nézni a 10000. telefonnál is! //SZVSZ

(#5) Psytech


Psytech
senior tag

Egy kicsit nekem olyan a kép alapján, mintha gyárilag lenne valami tpu tok rajta :DDD
De amúgy nemrossz, az áráról lehet tudni valamit? :)

(#6) Probber


Probber
őstag

Szemből elég hullaszagú dizájnt kapott, de a hátlap az nem rossz. Ez még akár jól is elsülhet (ahogy ez a ZTE-nél már-már szokás).

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#7) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szerintem Nexus S-re hajaz a forma.

<< Heimdal >>

(#8) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Nem lesz ez rossz, a készülék nagyon egyben van, a korábbi ZTE telefonoknál jelentkező nyekergést, ropogást el lehet felejteni, működési sebessége rendben van (beta készülék volt a kezemben)

Viszont a SoC miatt, ez lehet nem lesz a modderek álma, de arra majd ott a sima Grand X Tegra2-es SoC-al.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#9) blade zte válasza kelzsoca (#8) üzenetére


blade zte
őstag

Kelzsoca pont úgy néz ki mint a sima grand x?Vagy ha nem szabad elmondanod akkor np . :)
(márha az nem az inteles kinézete a képen a hírben)

Képernyő kivételével mindent tud amit egy orange san diego. :DD .Ha nem tudok szerezni xiaomi m2-őt, ilyenem lesz.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#10) Dante32


Dante32
tag

Azta!
A ZTE rendesen rákapcsolt.Ez egész szép lett.

(#11) tjb007 válasza kelzsoca (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Viszont a SoC miatt, ez lehet nem lesz a modderek álma"

Az lehet inkább biztos, nem tudom mennyien fognak vállalkozni arra, hogy szívjanak vele.
Ráadásul az Medfield -es telefonok bootloader -je is zárva van (az Inteles referenciamodelleké -Lava Xolo X900, Orange San Diego- biztosan), nem tudom ez ennél is így lesz le.

(#12) turit válasza Beri78 (#1) üzenetére


turit
tag

Van miről másolni! :P ( Nexus)

(#13) xakta válasza Dante32 (#10) üzenetére


xakta
tag

Grand X ( a sima nem az atomos ) nekem nagyon várós . Várom hogy behozza a ...... szolgáltató. :)

(#14) agressor12


agressor12
senior tag

Most a sima Grand X lesz a tegra2-es,és a ZTE Grand X IN lesz az inteles verzió ,amit a T-mobile fog árulni?
1.Lesz itthon tegrás verzió is belőle? Ha igen, nagy dilemma,hogy melyiket válassza az ember?

1080p videót irank,a mobilarénás tesztben csak 720p,volt és csak 512mb ram.
Most akkor melyik igaz?

(#15) kelzsoca válasza blade zte (#9) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha megnézed a MA-nál járt ZTE Grand X, és a mostani hírnél látható ZTE Grand X Intel verziót, akkor látni hogy a készülékház azonos.

(#11) tjb007

A várható "korlátozásairól" még nekem sincs információm.

(#14) agressor12

Igen, és mindkettő várható itthon szolgáltatói és szerintem kártyafüggetlen változatban is.

Az Intel alapú hamarabb érkezhet, mint a Tegra2-es variáns.

(#16) Psytech

Szerintem éppen ezért hoz be két szinte azonos készüléket egyszerre a ZTE, mert a kettő nem fogja "ütni" egymást, persze ezt most csak én gondolom :)

Egy ilyen Android alapú készülék össz. eladásából~10%-át adják ki azon felhasználók, akik valamilyen szinten belenyúlnak/hozzányúlnak a készülékhez (ez lehet egy sima root is) a többi user pedig úgy használja a készüléket, ahogy megvásárolta, tehát gyári szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#16) Psytech válasza tjb007 (#11) üzenetére


Psytech
senior tag

Ha ez az inteles cucc megfelelően tudja meghajtani a készüléket, akkor nem is azok lesznek a célközönsége, akik széthekkelnék szerintem. De még nem volt szerencsém medfield alapú készülékhez, ezért ez kérdéses... Mert ha minden ok, akkor ugyanúgy lehet sikertermék mint a blade, sokan akik blade-t vettek, azért tették mert olcsó és akkoriban nagy kijelzőnek számított viszonylag az a méret. Még a blade esetében is elenyésző volt a droidhaxolók százaléka. Ez a teló meg pont annyit nőtt és erősödött, hogy idén ugyanezt teljesíteni tudja... Persze szerintem.

(#17) Bici


Bici
félisten

Az x86 proci minden android appot tud futtatni, ami a play-ben van?
A natív kódban írtakat is?
Mintha úgy rémlene, hogy a natív kódú progikat újra kell fordítani... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) dlaj válasza Psytech (#16) üzenetére


dlaj
őstag

Jól beszélsz!

(#19) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Valaki homályosítson már fel légyszíves, hogy mi értelme van az x86 architektúrának android alatt? Ha lehetne rá tenni egy asztali win8-at (és ha lenne értelme), akkor értem, de amúgy... minek? Komolyan kérdem.

Mellesleg külsőre viszont bejön a teló, jöhetne egy ugyanilyen ARM-os Jelly Beanes ZTE :)

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#20) DemonDani válasza tjb007 (#11) üzenetére


DemonDani
addikt

az XDAn korlatlan az elvetemült emberek mennyisége :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#21) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Ez már haladás a ZTE-től.Ezek egyre használhatóbb telók lesznek.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#22) Psytech válasza kelzsoca (#15) üzenetére


Psytech
senior tag

Nem tudom, nem látok bele a ZTE termékstratégiájába, de mivel te amúgy is jóval több infót tudsz - meg egyébként is logikusan hangzik a gondolatmeneted -, ezért bőven van realitás benne.
Meg igazából ha ugyan úgy fog kinézni, akkor az átlagfogyasztónak fogalma sem lesz róla, hogy akkor most az inteles vagy a tegra2-st vettem meg...

(#23) Pete55555 válasza Tomy Yayo (#19) üzenetére


Pete55555
addikt

Annyi az értelme, hogy az Intel itt is el tudja adni a szarját. ( illetve csak szeretné)

...Szeretem leracsniztatni...

(#24) tjb007 válasza Psytech (#16) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem kell ahhoz Buzera Mártonnak lenni, hogy ROM -ot akarjunk cseréni egy olyan hiba miatt amit a gyártó cseszik hónapok alatt kijavítani (de a lelkes modder meg megtett).
Én még magával az Inteles referenciamodellel ismerkedtem össze fél óra erejéig, azon még 2.3 volt de úgy döcögött mint szamárkordé a vasúti síneken. Amikor meg megkérdezték, hogy mi a véleményem és azt mondtam, hogy ez sz@r akkor csak nagy kerek szemekkel néztek rám.
Az ára meg biztosan kedvező lesz, főleg ha itthon is tudják tartani a 200 fontos angol árat.

(#17) Bici

Jól rémlik.

(#19) Tomy Yayo

Az ég világon semmi.
Az Intel a fejébe vette, hogy majd ő jól lenyomja az ARM -et csak épp ez sohasem fog megtörténni, na meg ők is szeretnének abból a tortaszeletből (ami az ö esetükben nagyon kicsi lesz).

(#20) DemonDani

Sok ügyes ember van ott de lehet, hogy pár hamarosan kopasz lesz :DDD

(#25) Bici válasza tjb007 (#24) üzenetére


Bici
félisten

Akkor ez nagy szopóroller lesz, mert a legtöbb fejlesztő nem fogja ezt megtenni, pláne nem visszamenőleg. Legalábbis, amíg nem terjed el az x86 telefonon is normális mértékben.
A mi project vezetőnk hangosan nevetett, amikor megkérdeztem, hogy csinálunk-e x86-os verziókat az új ZTE kedvéért...
"megcsinálhatod túlórában, ha akarod, de bugmentes legyem ám..." + [nevetés]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) Sn00k


Sn00k
veterán

Érdekes , hogy az intel nem tudja felvenni a lépést és bekerülni az élvonalba...

3njoy the Lif3

(#27) =Mentor= válasza tjb007 (#24) üzenetére


=Mentor=
őstag

Soha ne mond hogy soha... Az ARM meg az asztali PC piacon akar magának szeletet, de az x86 platform ellen esélyük sincs a gyenge ARM prociknak. Azért az Intelnek óriási tapasztalata van, nem féltem őket.

[ Szerkesztve ]

(#28) blade zte válasza Sn00k (#26) üzenetére


blade zte
őstag

De, feltudja, csak ha észreveszed, ez a legelsö medfield a népszerüsítésre, nem a csúcstelókba szánták:
1.A következö atomuk már 2-magos lesz, ez sem lesz a felsö kategória, de szerintem itt már mást is akarnak kezdeni azonkívül, hogy eladják, és az x86-ot is kihasználják.Bár megnéznék egy i5 vagy i7 procit 1.5 ghz-n.Abból erös kombót rakhatna össze a tegra4-ek ellen.
2.A gpu az aminél reméljük alakít végre, talán valami mini videókártyát rak bele. ;]

Oppo find 7 astro black

(#29) tlac válasza kelzsoca (#8) üzenetére


tlac
nagyúr

én pont fordítva gondolom, szerintem az x86 vonzó lehet a hackereknek
pl. elég arra gondolni, hogy akár a dos-os játékokat is fel lehetne rajta éleszteni

[ Szerkesztve ]

(#30) slaci007 válasza blade zte (#9) üzenetére


slaci007
senior tag

Összes zte 4,3"képméretű kétmagos ugyan úgy néz ki.[link]

Tungsram 1896-2022

(#31) devast


devast
addikt

Csak én érzem úgy, hogy az az 1650mah egy kicsit kevéske lesz ?
Egyébként meg jó kis sz*pótelefon lesz ez... meg úgy az összes intel chipsetes még egy ideig.

(#32) tjb007 válasza =Mentor= (#27) üzenetére


tjb007
nagyúr

Rendben, akkor belátható időn belül, ha így jobban tetszik.

"Azért az Intelnek óriási tapasztalata van, nem féltem őket."

Az ARM -re dettó ugyanez vonatkozik.

(#29) tlac

Ezt most is meg lehet csinálni és még csak x86 sem szükséges hozzá.
Hiába az x86 ha mozgástere eléggé korlátot, mondjuk érthető ennek az oka is.

(#33) kisml


kisml
tag

ez tetszik! kíváncsi leszek az árra, mert lehet h egyre beruházok!

(#34) kelzsoca válasza kisml (#33) üzenetére


kelzsoca
félisten

~60k körül várható prepaid (feltöltőkártyás) csomagban.

https://vertigostore.eu

(#35) dsr


dsr
senior tag

Nagyon bejön, már egy jó ideje várok a Tegra 2-es változatára és valószínüleg maradok is annál mivel nekem igazából filmnézésre, hd játékok futtatására és egy kis haxolásra kell és ahoz lehet, hogy kicsi lesz az 1 mag-1.6 ghz(bár hyper treadinges) , de szerintem a ZTE elég jól összehozta az inteles cuccot is. Ha sikerül nekik megoldani a teljes körű kompatibilitást és még teljesítmény beli problémák sem lesznek akkor a Grand x intel egy teljesen jó masina lesz (bár ez egyéni vélemény). :))

(#36) devast válasza dsr (#35) üzenetére


devast
addikt

CPU-ban nem gyenge ez az ajánlat... gyanítom, hogy az atom ami benne van erősebb a kétmagos tegra2-nél. Sokkal jellemzőbb lesznek a kompatibilitási problémák...

(#37) Dante32 válasza xakta (#13) üzenetére


Dante32
tag

Lehet,hogy én is veszek egy Grand X-et.
De az első ZTE az nagy csalódás volt.

[ Szerkesztve ]

(#38) dsr válasza devast (#36) üzenetére


dsr
senior tag

Lehetséges, hogy erősebb a tegránál, csak éppen a kompatibilitás a gond számomra is. Nekem az nagyon kéne és a tegra 2-nél nincs vele gond. Valamint , ha véletlen nem lenne rá hivatalos JB frissítés akkor megszívtuk mert szerintem szinte semelyik romfőző nem fog mögé állni. :(

Ha minden jól megy akkor heteken belül már tesztet olvashatunk róla hiszen már csak 1-2 hét van a Magyar megjelenésig a cikk szerint: [link] :))
Várom már nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) agressor12


agressor12
senior tag

Senkinek nem tünik fel,hogy az inteles verzió és a tegrás között igen nagy különbség lesz?

Mobilarénás video teszt:

720p video felvétel
512mb ram

Inteles verzió(cikk szerint):

1080p video
1gb ram

(#40) dsr válasza agressor12 (#39) üzenetére


dsr
senior tag

Azt már régen megerősítették, hogy a Magyarországra szánt példányt 1gb rammal fogják gyártani és ezt a mobil arénán is az írásos tesztben is feltüntették, a videós tesztben egy török modell volt é az őt forgalomba hozó szolgáltató 512mb-vel kérte valószínüleg :)

(#41) tjb007 válasza devast (#36) üzenetére


tjb007
nagyúr

Maga a CPU valóban erősebb (de ugye nem csak ennyiből áll a SoC) de ha kompletten az egészet nézzük akkor bizony nem egy nagy bajnok.
A Tegra 2 -nél meg minden érősebb ;] :P

(#42) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Nekem szimpatikus a zte...Kell is a picra ilyen gyarto.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#43) dsr válasza tjb007 (#41) üzenetére


dsr
senior tag

Bocsi , de ki tudnád fejteni egy kicsit bővebben, hogy miért erősebb minden a tegra 2-nél? :)

(#44) tjb007 válasza dsr (#43) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért nem kell szó szerint venni, ezért van ott a végén a smiley :)
Mindennél nem gyengébb de a konkurenciához (többi kétmagos) képest gyenge az IGP, nincs NEON és az Nvidia részéről érkező support is elég gyér, persze ettől még ugyanúgy használható mint a többi és nyugodtan lehet Tegra 2 -es telefont/tabletet venni.

[ Szerkesztve ]

(#45) dsr válasza tjb007 (#44) üzenetére


dsr
senior tag

Ja értem, hát nekem volt lg optimus 2x-em azzal én meg voltam elégedve , csak két hátránya volt, hogy sok sebből vérzett maga a telefon és az , hogy csak 512 mb ram volt a gépben.
Lényegében nekem úgy is csak multimédiára meg haxolásra kéne a teló és ahoz bőven elég lenne nekem a tegra 2 is főleg a tegrazone miatt. :))

(#46) blade zte válasza tjb007 (#44) üzenetére


blade zte
őstag

De ez azért van, mert a tegra 2 volt az elsö, és közrejátszott, hogy természetesen a többi gyártó mégha kicsit is, de jobbat fejlesztett.A tegra cuccok jók, csak az a baj, hogy mivel ök járnak az élen, ezért az év vége felé már jobbak is lesznek, mert ök év elején adták ki. Tegra 3-nál is jobb az exynos meg az s4, de az exynos is csak mert jobbat akar a samsung, és késöbb adta ki.(s4 meg a krait miatt eleve)

Oppo find 7 astro black

(#47) agressor12


agressor12
senior tag

Tök jól néz ki az intel logo a hátoldalán,remélem T-mobile-on is lesz....

[ Szerkesztve ]

(#48) tjb007 válasza blade zte (#46) üzenetére


tjb007
nagyúr

Attól, hogy valaki első még nem kötelező egy "gyenge", hiányos valamivel kijönni.
A Tegra 3 -nál szerencsére már javították a hiányosságokat de még így is csak egy "foltozott" változat lett. Talán majd a Tegra 4 hoz valami újat de az eddigi évek tapasztalatai alapján úgyis az elsőkből lesznek az utolsók fog érvényesülni (ha csak valami miatt nem változik meg a piac).

(#49) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Elvileg én sem vagyok az inteles verzió ellen, de azért tartok is tőle hogy nem lesz-e zsákbamacska a Medfield cucc...

Ahogy gondolkoztam a dolgon, mindkét verziónál lesznek szerintem előnyök és hátrányok egyaránt.
Pl. az inteles verziónak az előnye szerintem hogy takarékosabb mint a Tegra 2, és állítólag sebességben sem rosszabb és ez a verzió kerül be hozzánk először. Viszont legnagyobb hátránya az alkalmazáskompatibilitás kérdése, és ez engem személy szerint elbizonytalanít, (bár ha az appok 90-95%-a megy majd akkor talán nem lesz akkora gond) emellett nagyon valószínű, hogy főzött romok nem lesznek rá, vagy legalábbis nem nagyon, ahogy itt a fórumon is írtátok. Bár ha jó lenne a gyári rom akkor ez se olyan nagy akadály szerintem, egy ICS-el azért egy darabig el lehet azért lenni, :D de kérdés hogy mire képes a Tegra 2 egy jó főzött rommal...

Bár a fogyasztásban kérdés hogy tényleg mennyi az a plusz, mert ha fél nap helyett pl bírja nyúzva 1, kíméletesen használva 1.5-2 napot akkor annyit lehet a Tegra2-ből is ki lehet hozni egy jó főzött rommal, tehát akkor egál, és a Tegrás verzióval biztos megy minden androidos app. Viszont ha az inteles verzió elmenne visszafogott használattal 3-4 napot is, akkor szintén a Medfieldnél az előny e tekintetben.

Mindenképp meg szeretném várni úgyis az első tapasztaltatokat, de szerezném megkérdezi a véleményeteket, hogy szerintetek mennyire lehet lutlri az inteles verzió?

Az a helyzet, hogy én nem nagyon játszok mobilon, így a TegraZone hiánya nem zavarna, inkább fontos az üzemidő, és a navigáció (külön apk-ból telepítve) ezért nem tudom hogy mennyire lenne rizikós az inteles verzió, hisz elég friss dolog ez még az Android világában, kérdés hosszabb távon lesz-e támogatva, nem csak egy sikertelen próbálkozás lesz-e, mennyire lesznek benne bugok, kiforratlanság stb... :F

Ezért szeretnélek megkérdezni titeket, hogy a fentiek és egyéb szempontok figyelembe vételével szerintetek érdemes gondolkodni az inteles verzióban, vagy mindenképp a Tegra 2-es, akármikor is jön ki?
Nagyon várom én is ezt a cuccot, de ezt a telefont hosszabb ideig meg szeretném tartani (ha hardveresen bírja majd) és nem szeretnék zsákbamacskát venni, ezért szeretnék képben lenni mielőtt kapható lesz az inteles verzió. :)

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült, de szeretnék hosszabb távon is jól dönteni, ezért bármilyen infót előre is nagyon köszönök! :R :R :R

(#50) tjb007 válasza Canonfan (#49) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Tegra 2 -nél valamelyest takarékosabb de nem sokkal, az meg egyenesen nem fedi a valóságot, hogy a ARM -es megoldásoknál takarékosabb.

Mennyire lutri ? Teljesen.
Ha kalandor típus vagy akkor bepróbálhatod a Medfiled -es változatot de ha inkább a biztonságra játszol akkor maradj a már jól bevált ARM -nél (ez esetben Tegra 2).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.