Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] ZTE Blade

Hozzászólások

(#101) ml34567 válasza sto1911 (#100) üzenetére


ml34567
csendes tag

Kedves sto1911 !

Köszönöm.
Gondolom, hogy az magyarul, amit írtam.
Megyek olvasni a "nagyra".

További szép estét.

(#102) sto1911 válasza ml34567 (#101) üzenetére


sto1911
veterán

Nagyon szivesen :)

(#103) ml34567 válasza sto1911 (#102) üzenetére


ml34567
csendes tag

Szia !

Olvasok, de részben lassan haladok, másrészt nem találtam rá az következő kérdésre egyértelmű választ:

Ha csinálnék egy "factory reset"-et, akkor van-e jelentőségeannak, hogy közben benne van a microSD, ill. a SIM kártya? Vagy vegyem előzetesen ki őket a telefonból?

Köszönöm és elnézést, hogy itt kérdeztem.

(#104) sto1911 válasza ml34567 (#103) üzenetére


sto1911
veterán

Szia!

Nem kell kivenni belole egyiket sem. A Factory reset nem nyul az SD-hez sem a SIMhez.

(#105) ml34567 válasza sto1911 (#104) üzenetére


ml34567
csendes tag

Köszönöm, örök hálám.
Igyekszem nem zavarni,nézem az FTC-Újpest meccset.
Jó estét.

(#106) Bigboy30


Bigboy30
csendes tag

Sziasztok,most vettem egy telenoros Bladet,szertném lementeni a gyári romot és utána egy főzöttet feltenni,de sehogy nem megy ez a hangerő fel és bekapcsolás,se Menü+hang fel+bekapcs,mindig tovább megy a zöld Android manónál,lehet ehhez először rootolni,kell?segítsetek légyszíves!!!

(#107) sto1911 válasza Bigboy30 (#106) üzenetére


sto1911
veterán

Ezt kovesd, fog menni:

>>> Új védelem: <<<
Az új Bladekben feltűnt egy új védelem ami nem engedi megállni a telefont a zöld robotnál sem a hang fel + bekapcs sem a hang fel + menü + bekapcs gombok együttes nyomására. Ilyenkor a recovery telepítését a telefonon kell megoldani.
A telepítéshez szükség lesz a marketből a ROM Manager nevű appra, valamint az Universal androotra.

(#108) atas


atas
csendes tag

Sziasztok!

Feltettem Kelzsoca Gen1-re való 2.3.3-át, tetszik szép, köszönöm a munkáját! Lenne egy kérdésem:

Nem találom a progik között a google talk-ot és szükségem lenne rá. Hogyan lehetne visszavarázsolni?

ELőre is köszönöm.

(#109) sto1911 válasza atas (#108) üzenetére


sto1911
veterán

Udv!

Egy kulon csomaggal kell felrakni, gyere at ide, valamint nezz korul kelzsoca leirasaban is biztosan benne van (benne kellene lennie :) )

(#110) ATZ74


ATZ74
csendes tag

A tervek szerint holnap veszünk egy ZTE Blade-et. Hadd legyen egy amatőr kérdésem, mivel még nem volt androidos telefonom. Honnan lehet megtudni, hogy milyen verziószámú operációs rendszer van telepítve a telefonra?

(#111) Tim82 válasza ATZ74 (#110) üzenetére


Tim82
nagyúr

Home gomb -> Beállítások -> A telefon névjegye -> Firmware-verzió.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#112) ATZ74 válasza Tim82 (#111) üzenetére


ATZ74
csendes tag

Köszönöm. Megtaláltam a verziószámot; firmware: 2.2. Így frissítés nem szükséges.

A telefont egyébként a feleségem számára vettük. A kijelző tényleg nagyon szép, részletgazdag, éles rajzolatú. A tónusátmenetek is meglepően finomak. Bajunk egyelőre az alapfunkciókkal van - a hívásminőség valami elképesztően gyatra. Nem halk, ahogy a teszt állítja, ellenben igencsak torz. Rezonál-zizeg(-gerjed?) minden beszélgetésnél. Ez nem szerepelt a tesztben. (A feleszégemnek eddig Nokia telefonjai voltak, de távolról sem csúcsmodellek, így nem hiszem, hogy az elvárásai lennének túl magasak.)

Egyelőre az itthoni Wi-Fi hálózatra sem sikerült csatlakoznunk vele, de lehet, hogy a Cisco kábelmodembe integrált routerrel nem jön ki jól. A javasolt Wi-Fi segédprogramot azért mindenesetre letöltjük majd. 3G-n keresztül problémamentesen működik az internet.

(#113) sto1911 válasza ATZ74 (#112) üzenetére


sto1911
veterán

"Ez nem szerepelt a tesztben." - valoszinuleg azert, mert ez hiba, es nem "szeriatartozek". Javaslom, hogy vigyetek vissza a boltba, es mikrofon-hangszoro hibara csereltessetek ki. Bar nem tudom mennyire hangos az enyemhez kepest, ha a hangerot lejjebb veszitek, akkor is torzit?

A wifi-halozattal mi a hiba? Mit ir ki a menuben, amikor csatlakozni akartok? Jelszavazva van? MAC-szures esetleg nem aktiv?

(#114) ATZ74 válasza sto1911 (#113) üzenetére


ATZ74
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Feleségem visszament a T-Pontba, ahol a telefont vettük, de ott a szervizesek lerázták azzal, hogy "ez ennyit tud". Később együtt elmentünk egy T-Mobile partnerüzletbe, ahol viszont szó nélkül kicserélték a telefont! A cserekészülék már nem torzít, ráadásul úgy vettük észre, hogy az alkalmazások megnyitása és a pinch-zoom is gyorsabban (lényegében azonnal) működik. Az előző telefon ezeket némi késlekedéssel hajtotta végre, de arról nem gondoltuk, hogy hiba, végül is nem egy iPhone-ról van szó. Most viszont minden nagyon gyors, a hangszóró sem zizeg, úgyhogy a feleségemmel madarat lehetne fogatni... :)

A Wi-Fi szerintem nem a telefon hibája. Mekis hotspoton keresztül remekül működik a net. Az itthoni hálózat jelszavazva van, igen, és bizony gyanús, hogy egyszerűen rosszul tudjuk a jelszót. A MAC-szűrésről nem tudom, mit jelent; a kábelmodem/router (Cisco EPC3925) dobozán vannak mindenféle MAC számsorok, de nem tudom, ezek mit takarnak.

(#115) sto1911 válasza ATZ74 (#114) üzenetére


sto1911
veterán

Orulok, hogy sikerult kicsereltetni vegul, sokszor akkor is parasztkodnak az ugyfellel, ha nincs igazuk... Bar nem tudom hogy lehet azt mondani, hogy ennyit tud, amikor nem a mennyiseggel, hanem a minoseggel van baj... Na mindegy, minden jo, ha a vege jo.

Ezek szerint a wifi is jo. Nem sajat tulajdonu a router? Ha mase, akkor kerjetek meg, hogy irja be a jelszot o, probaljatok ki, aztan ha ugy jo, akkor a telo ugyis eltarolja, nem kell mindig beirni.

MAC-cim: a telefon (szamitogep, stb.) ~halozati azonositoja, a szures meg annyit jelent, hogy csak azokat engedunk a halozatra, akiknek mar elore beallitotttuk cim szerint a hozzaferest.

(#116) csapee válasza sto1911 (#115) üzenetére


csapee
senior tag

Nem ilyen telefonnal (Motorola Defy), de hasonló problémával egy kis beállítás csere orvosolta. Dobálta a wifi jelet percenként ha fel is engedett, a megoldás a csatorna változtatása volt a routerben (Netgear). Azóta minden egyből megy órákig nem dob le róla.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#117) doncortio


doncortio
senior tag

Üdv!
Most készülök venni egy Pengét, de felmerült bennem pár kérdés:
1, Ez a 256Mb-s magyar verzió igaz vagy csak egy szoftverhiba miatt nemlátta a maradék 256-ot?
2, Ha Gingerbeardet akarok feltenni a telefonra akkor honnan tudok letölteni stabil ROM-ot? (ha van egyáltalán?)
3, Ha 3D-s játékokkal szeretnék játszani akkor érdemes overclockolnom a procit? Ha igen mivel tehetem meg ezt? Meddig érdemes húznom a procit, hogy biztonságos maradjon?
4, Ha nem nyúlok a ROM-okhoz akkor el tudom tüntetni a menü "begyűrődős" effektjét? A sima listás mód jobban bejön.

ui.: szerintetek megér egy zsebkopott Blade 22k-t?

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#118) sto1911 válasza doncortio (#117) üzenetére


sto1911
veterán

Hello,

1. szoftveres, jelenleg csak a T-Mobilnal van 512-es, a tobbire varni kell (ki tudja mennyit)
2. Nezz be ide, itt vannak GB ROM-ok, Sweet Dreams neven. Viszont ahhoz mar Gen2-es telo kell, at lehet alakitani, ha gyarilag nem ilyen, de kockazatos. Marketrol leszeded az Ask Mr. Pigfish progit, az megmondja neked.
3. sztem felesleges huzni,alt. +100Mhz-et lehet rajta tuningolni. OC kernel kell hozza, amit csak bizonyos ROM-okban talasz meg (most meg nem mondom melyikben :()
4. Igen, siman fel kell telepiteni egy szimpatikus Launchert a Market-bol.

ui. valoszinuleg meg

(#119) doncortio válasza sto1911 (#118) üzenetére


doncortio
senior tag

Kösz:K
Viszont érdekelne, hogy egyedi design-t (mint a TouchWiz, Sense, stb) lehet szedni rá? És ha igen érdemes-e?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#120) sto1911 válasza doncortio (#119) üzenetére


sto1911
veterán

Van olyan rom, amit lehet temazni, az emlitettekrol nem tudok (valoszinuleg hasonlo van egyebkent)

(#121) ATZ74


ATZ74
csendes tag

A feleségemnek vásárolt fehér ZTE Blade újabb meglepetéssel szolgált: nemcsak az oprendszer 2.2-es rajta gyárilag, hanem az elérhető videofelbontás is nőtt, VGA-ra. Ez, ugye, 640x480 pixel, ami már nem rossz. Nem hiszem egyébként, hogy hardveresen más volna az új, fehér változat, csak gondolom, ez is szoftveresen volt korlátozva.

(#122) sto1911 válasza ATZ74 (#121) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi az infot.

Viszont ez lehetseges volt (lett) nehany 2.2-es romban is, valamint az lgcamera app elviekben 800x480 (vagy hasonlo) felbontasban is tud felvenni.

Azt megnezned esetleg, hogy hany FPS-el veszi fel a videot?

(#123) ATZ74 válasza sto1911 (#122) üzenetére


ATZ74
csendes tag

Elnézést, hogy csak most válaszolok. Sajnos, nem sikerült az fps-adatot megtalálnom. A telefon saját videolejátszója "információ" címszóval alig valamit árul el a fájlokról; a PC-n használt 3GP Media Player sem mutatja meg ezt az adatot. A mozgás az időnkénti ugrásokat és a CMOS-okra jellemző imbolygást, rolling shutter effektet leszámítva elég sima, úgyhogy szerintem minimum 18 fps lehet, de akár 24 is. A 30 nem valószínű, annyira talán nem folyamatos a mozgás. Ha gondolod, elküldhetem neked valamelyik 3gp fájlt eredetiben.

(#124) sto1911 válasza ATZ74 (#123) üzenetére


sto1911
veterán

Semmi gond, en amugy sem szoktam videozni mobillal (csak nagyon ritkan, akkor meg mindegy is a minosege), ha gondolod az adatlapomon levo cimre lekuldheted az egyik fajlt, megneznem.

(#125) Zozoka73


Zozoka73
tag

UP, csak beköszönök ide is jó Blade tulajhoz híven. Vegyétek, best buy! :))

(#126) mttssz


mttssz
senior tag

Jó kis leírás. :D Következő telefonként el tudnám képzelni. :DDD

(#127) Djsaba válasza mttssz (#126) üzenetére


Djsaba
senior tag

Nagyon megéri ! Személy szerint , a kedvenc telefonom. Hála a sok kollégának, a legfrissebb android rendszerek kerülhetnek fel a telefonra!

(#128) dombila válasza Djsaba (#127) üzenetére


dombila
senior tag

Sziasztok!
A fiam Blade-jét moddolgatjuk, de van egy apró problémám. Az adb simán működik futó ROM mellett, de recovery-ben nem látja a telefont. Fenn vannak a ZTE ill. a Google driverek is, de recovery- ben nem megy. A Win7 (32bit) recovery-ben nem is akar semmit telepíteni, nem is észleli, ha rádugom a telefont.
Mi lehet a gond?

(#129) daneetag


daneetag
csendes tag

ZTE blade 2.1 frissítését elrontottam mert közben kihúzódott az USB kábel, a telefon nem kapcsol be. mit csinálhatnék?

(#130) sto1911 válasza daneetag (#129) üzenetére


sto1911
veterán

Gyere at ide, itt biztos tudnak segiteni.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.