Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Crystalheart válasza Thunderzolee (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem rossz a napi kötelező tornaóra sem, de attól még megtanulhatnának gépelni is a gyerekek. Poén, hogy az általános iskolai számtech óra nem ér semmit, annyi erővel gépelni is tanulhatnának. (Meg internetbiztonságot, de neem, ComLogót kell nyomatni, meg Word 7.0-t. Komoly, nálunk ez volt, nem olyan nagyon régen. Gépelni viszont akármilyen régi gépen is lehet tanulni.) Nekem is jól jönne most, de én már csak így gépelés-tudatlanul maradok. :)

Mondjuk szerintem ez a folyóírással nem függ össze, normál esetben a tankönyvbe sem írhatunk, mert vissza kell adni. A munkafüzetek és füzetek továbbra is megmaradnának, a párhuzamosság miatt valószínűleg a hosszú éveken keresztül használandó segédletek (pl. függvénytáblázat) is, viszont a legdrágább része, az évente vásárolandó tankönyvek valóban mehetnének tableten, és végre interaktívvá válhatnának. Gondoljuk csak el, milyen élvezetes volna egy interaktív történelemkönyv, archív felvételekkel vagy rekonstruált videókkal, hogy megnövelhetné a tanulás hatékonyságát!

Felmerült a lopás kérdése. Egy vállalat az állammal való kooperáció keretén belül akár bevállalhatná egy külön iskolákra tervezett és csak iskolákban működő céleszköz legyártását is, hogy értelme se legyen eladni vagy ellopni. Ahogy a Guild Wars-t sincs értelme törni. :D) Ami azt illeti, manapság már elég sok iskolában 15-20 ezerbe kerülnek a tankönyvek. Még általános iskolában is 10-15 ezer. Általános iskolában ez 4 évre (feltételezve, hogy mondjuk 4 év után új modellt kapnak, vagy tönkremegy) is rosszabb esetben 40 ezer, ennyiért megoldható lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.