Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MongolZ


MongolZ
addikt

Remélem a gyakorlati hasznát is fogjuk látni.

(#2) idegen lény


idegen lény
őstag

Az új Windows 10-es követelményekről miért nincs hír?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3) R9DEON válasza idegen lény (#2) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ezt miért itt kérdezed, van a Windowsnak rendes topikja.

(#4) Z10N


Z10N
veterán

A Mantle API akkor tovabbra is tamogatva lesz a Frostbite-nal? A Firaxis atter dx12-re vagy mantle is supportalva lesz tovabbra is? A Doom4 vulkanAPI supportot varnam mar.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5) idegen lény válasza R9DEON (#3) üzenetére


idegen lény
őstag

Gondoltam, hogy egy hírt azért megérne, ahol rendesen le van írva, és ki van elemezve, de majd megkeresem a Google-ban.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#6) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

egyre kevesebbet értek ABU cikkeiből... :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) Abu85 válasza Dare2Live (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kérdezhetsz. Erre van a fórum. :)

(#9) Hiftu: Ki. Done. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) R9DEON válasza idegen lény (#5) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ezt értem de itt nyugodtan kérdezhetsz mert Windows topik:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9) Hiftu válasza Abu85 (#7) üzenetére


Hiftu
senior tag

Ki lehetne szedni a Nem mellesleg kifejezést a cikkből?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#10) Shing


Shing
őstag

Ebből még fognak profitálni a régebbi szériák? pl. HD5/6000, GTX4/500... vagy itt már igazából GCN+, DX12 kártyák fognak értelmes gyorsulást kapni?

(#11) R9DEON válasza Shing (#10) üzenetére


R9DEON
senior tag

Itt a GCN a kulcsszó gondolom az R9-2XX felfele.

(#12) Madárpók válasza Shing (#10) üzenetére


Madárpók
aktív tag

HD7XXX sorozat és annál újabb

(#13) idegen lény válasza Shing (#10) üzenetére


idegen lény
őstag

A cikkben szó van a DX 11-ről is, meg az NVIDIÁ-ról és az Intelről is.

"A hatékonyságon túl ugyanis jelentős igény a konzolok képességeihez közelebb vinni a PC-t."

Jól hangzik, csak ez nehogy a PC lebutításával járjon. Meg én lehet, hogy jobban örülnék annak, ha ez inkább fordítva történne. Ha a konzolokon is olyan minőségben lehetne játszani, mint a PC-ken. Elvégre egy konzolnak csak ennyit kéne tudnia, semmi mást. Játékgép, vagy mi a szösz?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Fordítva jobb lenne, vagyis hogy a PC-s játékok futtathatóak lennének konzolon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) idegen lény válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


idegen lény
őstag

Itt sem arról van szó, hogy PC-n futtatni lehet majd konzoljátékokat. Amúgy meg már most is lehet.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16) R9DEON válasza idegen lény (#13) üzenetére


R9DEON
senior tag

Játékgép, vagy mi a szösz?

Túl sokba kerülne és sem a Sony sem a Microsoft nem egyezne bele, de lehet a játékosok is mérgesek lennének.

(#17) Ribi válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az sosem lesz, mert akkor kellene bill+egér. Az meg tilos.

(#18) idegen lény válasza Ribi (#17) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem tilos. Az új konzolokon már lehet használni.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#19) Gabesz84 válasza idegen lény (#18) üzenetére


Gabesz84
őstag

ja, böngészőben.

(#20) Ribi válasza idegen lény (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Érdekes, a PS4-re téynleg azt írják. Az már más kérdés, hogy kb 4 játékkal lehet is hasnzálni az egeret. Lolka bolka.

[ Szerkesztve ]

(#21) jacint78


jacint78
addikt

A szokásos történet folytatódik gondolom. A fejlesztők arra vágynak, megkapják, majd nem tudnak vele mit kezdeni...

type your text here..

(#22) idegen lény válasza Gabesz84 (#19) üzenetére


idegen lény
őstag

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#23) Tigerclaw válasza idegen lény (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt tudom, hogy nem akarják, de technikailag semmi akadálya. Gondolom van egy egyezség a hardver és szoftvergyártók között, hogy a desktop PC-nek fenn kell maradnia minden áron...és a vásárlókra csak így tudnak hatni valamennyire. A játékfejlesztők egyre jobban közeledtek a konzolok felé az elmúlt években és sok nagy cím megjelent erre is és arra is. Pl. Blizzard-tól a Diablo, vagy az Overwatch, vagy a TESO, amit direkt a konzolos irányításhoz butítottak le. A VR viszont visszaviheti a PC-re a játékosokat, amíg a Sony és az MS nem dob piacra kifejezetten VR-re optimalizált konzolt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Gabesz84 válasza idegen lény (#22) üzenetére


Gabesz84
őstag

cronusMax nem ér, nem hivatalos megoldás, ami vagy jól működik, vagy nem. Főleg egérnél nem.

(#25) idegen lény válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


idegen lény
őstag

Októberben állítólag már jön a PlayStation VR, bár szerintem még korai. [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#26) Ribi válasza idegen lény (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

Googlet már tudod használni, csak meg kéne nézni mi van a link alatt. :U
Egér emulátor az egér mozgást konzolosítja. És a videó alapján elég gyengén. :P

(#27) csongi


csongi
veterán

A frosbite jo hogy lelkes. A BF1 mar nem erre motorra epul. A SW be nem tud szebb statikus kepet megjeleniteni mint a DOOM, es a doom motorja szebben fut joval. Lehet lelkesedni, a nagy BF motor megsem olyan nagy..? Van mit hegeszteni rajta. Az uk Crytek enginre kivancsi leszek, vajon ebbol atvesz e valamit is, melyik API tamogatast teszi be es milyen modon.

A PC agazatbol notte ki magat a konzol, az online jatekok emeltek fel a konzolt a dobogo elso fokara, ennek az iranyat a cod4 hozta el. Hatalmas igeny mutatkozott ere, es eztan a konzolokat is online allapotba hoztak. Innen mar egyenes ut volt, hogy a pc fejleztesek le lesznek xarva. Szomoru, hogy most a pc lett a mostoha gyerek, mikozben pc-n irjak a konzol programot. 😞

[ Szerkesztve ]

(#28) VTom


VTom
veterán

Most lehet, hogy én értettem félre a(z egyébként eléggé kínai nyelvezetű) cikket, de nem arról van szó, hogy ez a lépés a konzolra fejlesztett játékok PC-re portolását könnyíti meg jelentős mértékben?

Attól még a PC-n lévő minőségbeli előny megmaradna, már csak a hardware ereje miatt is.

Vagy nem jól gondolom?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#29) Abu85 válasza VTom (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ami pénzt költött az adott fejlesztő konzolon effektekre, optimalizálásra, spéci trükkökre, stb., azt ezzel hozhatja PC-re. Nem mindet persze, mert a konzol még ennél is többet megenged, de a leginkább elterjedt funkciókat elérhetővé tették. Értsd azokat a funkciókat, amelyeket szinte mindenki használ konzolon.

Akik ezeket használják konzolon, azok az eredeti kód felhasználásával szimplán áthozhatják azt a sebességelőnyt, amit konzolon képesek biztosítani, és esetlegesen azokat az effekteket, amelyeket konzolra megírnak, de PC-re már nem tudják portolni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) jacint78 válasza csongi (#27) üzenetére


jacint78
addikt

Abu is mindíg az egekig dícsérte a BF motorjait, de úgy tűnik nem játszott még olyannal. :D Az, hogy betöltés után várni kell a hangra, na meg a textúrákra, hogy mennyire hajlamos megakadozni/laggolni, szerintem ezek nem egy jó motor jellemzői, pláne úgy, hogy szinte teljesen mindegy milyen vas van alatta.. Persze fürgébb egy gyors géppel, de az alap problémái mindíg megmaradnak a frosztbitnek, amikor először kezdtem ezekkel játszani, kapásból azt mondtam, hogy "miféle pisitke motorja van ennek"...

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#31) VTom válasza Abu85 (#29) üzenetére


VTom
veterán

Vagyis ez mindenképpen jó hír, mert a konzolos átírást jelentősen megkönnyíti, így az eddig rászánt idő alatt (vagy még kevesebb) egy normális PC-re átírt játékot tudnak fejleszteni, ha jól értem?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32) Abu85 válasza VTom (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. A port önmagában mindenképpen megvan PC-re, ha az adott eljárás nem támogatott, akkor keresnek alternatív megoldásokat, de pont az a baj, hogy ezeknek az alternatív irányoknak az optimalizálására már nem marad pénz. Szóval sokkal célszerűbb a konzolra költött optimalizálást áthozni, csak eddig nem tudták megtenni, mert túl sok dolog hiányzott az API-kból. Most már meg tudják tenni. Kvázi azokból a dollárszázezrekből, amit betolnak konzolba a PC is direkten képes lesz profitálni. Lehet hogy nem a konzolos gyorsulás 100%-át, de annak a jó 70-90%-át mindenképp, ami már jobb a mostani 0%-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) VTom válasza Abu85 (#32) üzenetére


VTom
veterán

Szuper, köszönöm, hogy elmagyaráztad. :C

Még annyit, hogy azt jól veszem ki a cikkből, hogy ez elsősorban AMD PC hardware-re értendő? az Intel+Nvidia nehezebb lesz?

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34) R9DEON válasza jacint78 (#30) üzenetére


R9DEON
senior tag

Érdekes nálam miért nem akad a BF3-BF4.

(#35) jacint78 válasza R9DEON (#34) üzenetére


jacint78
addikt

Gondolom lowon játszol 200FPS-el... Vagy akad, de nem látod.

type your text here..

(#36) idegen lény válasza R9DEON (#34) üzenetére


idegen lény
őstag

Mert te AMD-s géppel játszol. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#37) #52815360 válasza jacint78 (#30) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nálam mindig a képre kellett várni. Fekete kép, hang már volt, lövöldözött mindenki... majd 1-2 perc múlva vagy betöltötte, vagy befagyott a hang és kivágott a lobbyba valami random hibaüzenettel :D
Ha hozzá értem egy fához, egyből bevillant a textúra, hogy ki van törve, de ha elléptem tőle már a helyén volt. A távolban meg ilyen tüske szerű glitch-épitmények álltak ki a földből, és ahogy mozogtam, úgy villogtak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) R9DEON válasza jacint78 (#35) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem, Hight beállításon játszom.

(#39) Gpety


Gpety
tag

Végül is abból próbálnak élni, amiből meríteni tudnak, a konzol piacon az olcsón gyártható (és nem túl acélos) SOC egységeivel pedig egyeduralkodó az AMD.
A gond: "Az AMD újításai minden GCN architektúrára épülő Radeonon üzemképesek." A PC piac pedig nem az AMD-ből áll egyedül, ezért volt bukta a Mantle is. Értem én hogy próbálkoznak, de a felhasználók inkább örülnének használható CPU és GPU-knak. Jelenleg mindkét fronton erős hátrányban vannak a konkurensekhez képest, ezen pedig az sem segít, hogy ők adják a konzolok szívét. Vagyis lehet nekik is érdekük - akár közvetve is - hogy a PC-k ne húzzanak el a konzoloktól. Milyen hiba, hogy az Nvidia és az Intel kimaradtak a bizniszből és viszik előre a fejlődést, teljesítmény növekedést...

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#40) jacint78 válasza #52815360 (#37) üzenetére


jacint78
addikt

Ja igen, az összevissza villogó textúrákat, meg eltűnő objektumokat már nem is említem. A betöltés végén lévő tökölés akkor szokott általában előfordulni és a megakadozás is, ha elfogy a VGA ram, de ezeknél nem erről van szó, legalábbis nálam, már többször ellenőriztem.

R9DEON

Én javarészt ultrán játszom AA nélkül, a nanóhoz képest a high elég gyengécske, még jó, hogy úgy nem akadozik meg.... Szerintem normális elvárás, hogy, ha 60-100FPS között megy a játék ne akadozzon meg...

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#41) R9DEON válasza jacint78 (#40) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azért játszom hight beállításon hogy én is lőjek néha valakit ne csak fordítva amúgy feltehetnem very hightre és akkor is menne 60 FPS -t amennyit tud a monitor, most multira értem mert a single az egy másik mese.

(#42) Xelo válasza R9DEON (#34) üzenetére


Xelo
addikt

itt is vajsima, semmi microstutter vagy egyébb akadás. bf4 64player multi, 1080p lightning illetve effects high többi ultra 4×msaa nagyon ritkán esik 60 alá az fps és ténylegesen simán fut. ellenben az új doom 50-70 fps és sokkal kevésbé folyamatos érzés a szememnek. várjuk a vulkanos patchet :D

(#43) sayinpety válasza Gpety (#39) üzenetére


sayinpety
tag

Nincs egyedul AMD valoban. Am multi platform piacvezetok.
Egy honapos felmeresunk:
GCN target 63 millio gamer
Maxwell target 17 millio gamer
Kepler target 9 millio gamer

Mas architecturet nem tamogatunk mar.

NVtol regota kerunk built-in functionst. D3D12re Ballot lesz! Hasznaljuk majd.
Intel iGPU nem szamit. Nem eleg gyors.

(#44) Gpety válasza sayinpety (#43) üzenetére


Gpety
tag

Vesszek meg, ha értem amit írsz, de igazat adok. :D

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#45) távcsőves válasza Gpety (#39) üzenetére


távcsőves
senior tag

Milyen hiba, hogy az Nvidia és az Intel kimaradtak a bizniszből és viszik előre a fejlődést, teljesítmény növekedést...

Ezen percekig nevettem! Köszi! :D

(#46) Gpety válasza távcsőves (#45) üzenetére


Gpety
tag

Nevetni lehet, azon is megteheted, hogy van, aki 5 éve ugyan azt a CPU-t gyártja (ami már megjelenésekor is gyenge volt) és a GPU-i is ordas teljesítmény/fogyasztás lemaradásban vannak, az abszolút csúcskategóriában pedig labdába sem tudnak rúgni. Ja, ez inkább siralmas.
Jobban belegondolva egyébként ki tudja milyen megállapodások vannak a háttérben, lehet hogy az AMD pont azért bénázik annyit mostanában, mert akiknek a konzoljaihoz SOC egységet szállít, azok azt szeretnék, hogy a PC piac ne is haladjon előre...

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#47) Tigerclaw válasza idegen lény (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, de maga a PS4 valószínűleg túl gyenge lesz az AAA kategóriás VR címekhez. Ez nem hiba, csak ahogy ma egy középkategóriás gamer konfig sem lesz elég erős a jelenlegi konzolok sem. Ha a PC-n sikeresen szerepel majd a VR, a Sony-nak muszáj lesz lépnie és ha a Sony lép, az MS-nek is kell.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) Gpety válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


Gpety
tag

Már léptek, októberben jön a PS4 Neo is. Ezzel gyakorlatilag az olcsó húsnak híg a leve bukást ismeri el a Sony. Durván erősebb GPU lesz a NEO-ban, kb 3-4 szeres teljesítménynövekedést várnak. A CPU-k állítólag a harmatos Jaguar magok maradnak, de legalább már nem 1,6, hanem 2,1 Ghz-n.
Akár PS5-nek is hívhatnák, de attól önérzetesebb a Sony, minthogy egy ilyen buktát nyíltan bevalljon...

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#49) Abu85 válasza VTom (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

DirectX 11 és 12 esetében ez teljes egészében csak AMD GCN-en működik.

A Vulkan API-val a SPIR-V már eleve tartalmazza a readFirstInvocationARB-t, a ballotARB-t és a gl_SubGroupInvocationARB-t, csak nincs még olyan GLSL specifikáció, ami ezeket kihasználhatóvá teszi. De elvben a SPIR-V szabványossága miatt az a shader, amit az AMD-re lefordítottak és a fenti három funkciót használja futtatható Intel és NV hardveren is. A többi funkció viszont itt is csak AMD GCN-en működik.

Annyi adalék, hogy az NV a GDC-n mondta, hogy egy ballot shader kiterjesztést elérhetővé akarnak tenni DX12-re még idén, amihez ugyan nem lesz jó a konzolos shader, de a funkció legalább meglesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) jacint78 válasza sayinpety (#43) üzenetére


jacint78
addikt

Az a vicces, hogy isten tudja hány évre visszamenőleg GCN mindegyik. :D

type your text here..

(#51) távcsőves válasza Gpety (#46) üzenetére


távcsőves
senior tag

Az simán káröröm amit javasolsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#52) sayinpety válasza jacint78 (#50) üzenetére


sayinpety
tag

Valoban, am szamunkra kedvezo. Nagyra nott a felhasznalobazis, PC+XOne+PS4. Nagyon megeri GCN built-in functiont hasznalni.

(#53) R9DEON válasza Gpety (#46) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azért ez nem pont így lesz pár hónap múlva ha kihozzák a Zent és a Vegat ami csúcs VGA lesz HBM2 memóriával.
Egyelőre pletyka de igaz is lehet:[link]

[ Szerkesztve ]

(#54) Gpety válasza távcsőves (#51) üzenetére


Gpety
tag

Dehogy káröröm. Én magam is sajnálom, hogy hová jutott az AMD, meg az egész PC játékos szegmens. Annak idején még évente repkedtek az új hardverek, jó játékok. Ma már ennek nyoma sincs. Köszönet a konzoloknak, meg, hogy egy euro centért sokan eladnák az anyjukat is.
Felesleges utópiákat követni, nem is lesz ez jobb már. Azt is badarság hinni, hogy ha A gyártó valamit erőltet és azt nem támogatja B gyártó, az akkor is sikeres lesz. Nem lesz, mert egy szűk szegmensre olyat nem fejleszt senki, ami még azt a kicsit is megosztja. Na meg az olyan manipulációkról ne is beszéljünk, mikor bizonyos érdekek úgy intézik, hogy egy játék alapból lefoglaljon x memóriát, hogy 4Gb már ne legyen elég a futáshoz, vagy ugyan ezt teszi a magokkal/szálakkal. Ezért nem voltak soha sikeresek az AMD által nyomott Dx alverziók, a Mantle, de ha hardvert nézünk, akkor a HBM fejlesztési költségeit is egyedül nyeli most az AMD, mert az Nvidia okosan kivár. Mellesleg az AMD is meglett volna még nélküle, mert így teljesen biztos, hogy a Fury inkább elvisz, mintsem hozna a konyhára. Most meg hogy a zöldek bemutatták a Pascalt, az AMD csak kapkod, előre hozza a még így is későn érkező GPU-ikat, a ZEN sehol sincs. Lehet szándékosan teszik ezt, de előbb, vagy utóbb a többiek elmennek mellette, vagy már el is mentek.

[ Szerkesztve ]

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#55) R9DEON válasza Gpety (#54) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azért hogy nem jönnek évente új hardverek azt nem sírjuk vissza mert erősen lenyomták az előző évi használt hardver árakat és egy csúcs VGA esetében elég érzékenyen érintette a kedves eladót de ha megnézzük hogy az Intel hogy megszenved a 14nm -el az hogy ritkábban kapunk újat nem olyan meglepő.

(#56) Gpety válasza R9DEON (#53) üzenetére


Gpety
tag

A dia igazi is lehet, mert lesznek 16 magos Zenek is, olyan programnál, amik ezt erősen ki is használják, még akár felvehetik a versenyt az Intel i7-ekkel is. Máshol ne várjon senki csodát. Az Excavatorhoz képest azonos órajelen ~40% gyorsulást ígérnek. Ezzel az a gond, hogy a jelenlegi FX-ek ilyen téren nagyon gyengék, van mire ráígérni. Így már ismét hozni fogják a Phenom II-k, Sandy Bridgek szintjét órajel/teljesítmény viszonylatában. Ez a Skylake ellen kevés. Ha viszont jó áron és sokkal alacsonyabb fogyasztás mellett tudják ezt, akkor még sikeresek is lehetnek. Persze szerintem azt már felejtse el mindenki, hogy minden FX szorzózár mentes lesz, ilyen téren az AMD is "felzárkózhat" majd az Intelhez.

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#57) Gpety válasza R9DEON (#55) üzenetére


Gpety
tag

A VGA-knál az hiányzott már jó ideje, mint amit a Maxwell és a Pascal is hozott, hozni fog. Előző drasztikus fogyasztás csökkenést, utóbbi többszörös teljesítmény növekedést.
Az Intel nincs versenyhelyzetben, mégis gyakran vált generációt, a 14nm-t pedig két éve használják. Hol van ehhez az AMD, de még a Samsung 14nm-es finfet megoldása is gyengébb.

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#58) R9DEON válasza Gpety (#57) üzenetére


R9DEON
senior tag

Hol van ehhez az AMD, de még a Samsung 14nm-es finfet megoldása is gyengébb.

Az AMD a Samsung és a GLOFO 14nm FinFet eljárását használja de eddig senki sem csinált tesztet hogyan viszonyul az Inteléhez tehát ezt nem tudhatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#59) Gpety válasza R9DEON (#58) üzenetére


Gpety
tag

Eddig ahol ezt a kérdést boncolták, mindenütt az Intel technológiáját hozták előbbre. Ilyen viszonylatban viszont mindegy is, az AMD jelenlegi 32nm-es FX procijaihoz képest az ugrás hatalmas lesz. Fogyasztás/teljesítmény szempontjából biztos előre lép az AMD, de hogy az Intelt befogná, az elég hihetetlen. Remélem jó lesz a Zen, vannak még csodák. Csak azért nem hiszek benne, mert eddig amit az AMD nyomott és demózott, azokról a megjelenést követően kiderült, hogy nem is olyan jó az az új, ami pedig jó belőle, az nem is olyan új. Az Zent pedig még csak nem is reklámozzák már egy ideje úton útfélen...

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#60) füles_ válasza Gpety (#59) üzenetére


füles_
őstag

Ugyanígy csöndben vannak a Polaris-szal.Szerintem ez nem rossz taktika.Nem is nagyon merik megsérteni az OEM-ek vagy mások NDA-t mert az AMD leharapja a kezüket
Én is remélem hogy jó lesz.Azért valljuk be hogy amiben benne volt Keller keze az mindig jó volt :DDD

(#61) atok666 válasza Dare2Live (#6) üzenetére


atok666
őstag

Nyugodj meg, szerintem az olvasok 99%-a nem erti mirol beszel a szerzo...

Atok

(#62) R9DEON válasza Gpety (#59) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ne feledd hogy ami jó lehet a Zenbe többek között hogy 8 magos CPU mindenfele APU és egyéb sallang nélkül viszont lesz benne deli híd így az alaplap akar olcsó is lehet ezt majd meglátjuk de a fogyasztásra mindenképp jó hatással lehet.

(#63) Gpety válasza füles_ (#60) üzenetére


Gpety
tag

Ha lesz mögötte teljesítmény, akkor jó taktika. Ha nem, akkor okkal hallgatnak. Az ember azt gondolná, hogy az ipari kémkedés tökéletesen működik, de abból is látszik, hogy nem, mivel az AMD a Pascal bemutatását követően előrébb hozta a Vega-t. Tehát meglepődtek és az eredmények lesújtóak voltak számukra és a partnereik számára. Na most el bírom képzelni, hogy mi lesz abból, ha valamit 2017 elején akarnak bemutatni és úgy hozzák előre, hogy a kapcsolódó HBM2 is kb. 2016 utolsó negyedében lesz sorozatgyártásra értett.
A Polaris-ról tudjuk, hogy inkább csak teljesítmény/fogyasztás terén hoz előrelépést, illetve hogy jól lesz árazva. Így legyen, de a GTX1070 közelébe lövik az erősebbet árban, teljesítményben pedig állítólag sehol sem lesz hozzá.

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#64) #52815360 válasza atok666 (#61) üzenetére


#52815360
törölt tag

Én csak a kommentek miatt jöttem :D

Teljesen mindegy, mit tudnak áthozni vagy milyen gyorsan van kész, ez se a játékok árán nem látszódik meg, hogy olcsóbb lenne, sőt a minőségükön se nagyon. Egyedül a grafika jobb, de ez meg a "de szépet sz*rtál kategória" :))

[ Szerkesztve ]

(#65) Valdez válasza Gpety (#63) üzenetére


Valdez
őstag

"A Polaris-ról tudjuk, hogy inkább csak teljesítmény/fogyasztás terén hoz előrelépést, illetve hogy jól lesz árazva. Így legyen, de a GTX1070 közelébe lövik az erősebbet árban, teljesítményben pedig állítólag sehol sem lesz hozzá."

De jól értesült vagy. Felfednéd forrásaid? :D

(#66) távcsőves válasza Gpety (#54) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem értek egyet veled teljesen. Pascal egy remekül kivitelezett (de tényleg zseniálisan) Paper Lounch. Még mindig nincs boltokban. Elöször a méregdrága fanboy edisön érkezik. 1070 meg hol van még... A volumen kártyák területén viszont, majd október vége felé (jön a karácsony ugye) nagy harcot várok. NV és AMD oldalról is kifejezetten jó kártyák érkezhetnek ár/teljesítmény/fogyasztás tekintetében. Ez kell a népnek. :)

(#67) jacint78 válasza Valdez (#65) üzenetére


jacint78
addikt

Láttad az eddigi GCN-ek közti különbségeket? Láttad, hogy mennyire esélytelenek az új geforce mellett a mostaniak? Ugyanazzal az architektúrával szerinted el tudnak érni olyan jelentős többlet teljesítményt, mint az új geforce?

type your text here..

(#68) Gpety válasza távcsőves (#66) üzenetére


Gpety
tag

Dehogy paper launch. Bemutatták, egyből mondták is, hogy mikortól lesznek kaphatóak. A 1080-nak még vagy 3 napja, a 1070-nek meg két hete van és elérhetőek. Az árazás kétoldalú. Egyrészt a 1080 klasszisokkal gyorsabb mint a Titan, mégis olcsóbb. Ez ugyebár jó. A 1070 is el fogja kb érni a 980Ti és Titan közti szintet. Hogy árban nem a jelenlegi 980/970-ek szintjéről indulnak az ezzel is indokolható, meg azzal, hogy ilyen teljesítményt nyújtó VGA-t egyedül az Nv tud felmutatni, tehát nincs versenyhelyzet. Az induló árak egyébkét őszre biztosan mérséklődni fognak, ahogy az megjelenés után lenni szokott , meg a raktáron lévő 980/970-ek is kifutnak. Sőt, jön az 1080Ti és az új Titan, de az 1060 is majd.

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#69) távcsőves válasza jacint78 (#67) üzenetére


távcsőves
senior tag

Hol mérték össze a felsőházas új Pascal-t a középkategoriás Polarisal? Linket!

(#70) Raysen623 válasza Gpety (#68) üzenetére


Raysen623
addikt

Na igen, 3 nap múlva megvehetsz elvileg egy limitált szériás kártyát, ha egyáltalán hozzájutsz. Ezt is inkább a fejlesztőknek és fanoknak találták ki, csak hogy keltsék a hype-ot ami körüllengi. Na ez a nevetséges.
Teljesítményétől is csak ti vagytok hasra esve, holott a kötelező gyorsulást és fogyasztáscsökkenést hozza csupán semmi többet, GPU fronton meg félmunkát végeztek a fejlesztők szokás szerint csak hogy legyen mégegy rókabőr majd rajta jövőre, csak nektek de azt is egy hatalmas paper launch-al körítve.

"1080 klasszisokkal gyorsabb mint a Titan" - talán a titan volt egy elkúrt valami, amit már a 980Ti is be tudott hozni. Nem nehéz ezt űberelni az NV-nek. ;]

(#67) jacint78:a geforce-oknak is ugyanaz az architektúrájuk ha nem tünt volna fel. Csíkszélességet váltottak és tovább csiszolták egy kicsit a meglévőt, beleraktak végre olyasmit is amit korábban kidobtak a kukába.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#71) Malibutomi válasza Gpety (#68) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez a paper launch.
Bemutatjak, de majd csak egy honap mulva lesz kaphato. Akkor is csak a Fanboy Edition egyelore.
Hard launch mikor a bemutatas utan rogton kaphato a termek.

A Pascal teljesitmenytol meg nem kell seggreesni, ez normalis egy generacio+ csikszelesseg valtasnal, hogy sokkal gyorsabbak lesznek a kartyak.
Legutobb mikor bejott a 28nm az azon jeszulo kozepkategorias kartyak tudtak az elozo generacios csucskartyak teljesitmenyet.

(#67) jacint78
Az eddogi infok alapjan a Pascal kevesebbet valtozott a Maxwellhez kepest, mint a Polaris az elozo GCN-hez kepest.
Az eselytelensegrol neg annyit hogy a 980ti kivetelevel a tobbi szegmensben inkabb az AMD kartyak gyorsabbak mint az NV ellenfeluk (390-970, 380-960).

(#63) Gpety
Így legyen, de a GTX1070 közelébe lövik az erősebbet árban, teljesítményben pedig állítólag sehol sem lesz hozzá.

Ez igy konkretan stobasag tobbszorosen is. Egyreszt a teljesitmenyt nem tudni, masreszt ez elvileg a 380 utodja lesz, vagyis joval olcsobb mint az 1070.

[ Szerkesztve ]

(#72) Zeratul válasza Gpety (#59) üzenetére


Zeratul
addikt

Intel azért jóval régebben FinFetezik, rádásúl rögtön trigatetel kezdte. A GloFo-nak ez lesz az első éles bevetése. A Zent a Haswell körülire várják IPCben, ami felépítését illetően nem is lenne meglepő, ha sikerülne.

(#73) mildwood


mildwood
tag

Ez mind szép és jó, de ugye mint ebben az iparágban, semmi sem úgy működik, hogy csettintek azt megy. Ennek még bőven kell idő, hogy használják is elegen. Másrészről miz akar az AMD ha Nvidián nem lehet használni ezt a cuccost. Ez azt jelenti, hogy 2-3 nagyobb fejlesztőn kívül senkit nem fog érdekelni...harmadrészt, ami kiforrott már a mostani generációban konzolokon, az kb addigra fog pc-n mire a következő generáció kijön...azt meg senki sem tudja milyen lesz.

Más: A PS Neo egy nagy marketingbomba, semmi hír, hogy bemutatnák E3-on, az Xbone is egy kacsa, hogy erősebb lesz...csak egy tv-t meg sticket akarnak bemutatni...Én már megtanultam, hogy a biztos, működő dolgokért kell fizetni, nem a "Majd jó lesz ám, mert ELMÉLETBEN már tök király, erős, egyszerű." dolgokért. De várom már az E3-at..:D

P

(#74) Abu85 válasza mildwood (#73) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván nem. Az AMD-t is másfél évig győzködhették a fejlesztők, hogy ezeket hozza be PC-re. Mert amúgy egy ilyet kiadhattak volna két-három éve is. Ez már csak azon is látszik, hogy az előző évi GDC-n nem egy fejlesztő sírt azért, hogy ezek a funkciók nincsenek PC-re.
Szóval természetesen az egész azért született meg, mert a fejlesztők addig baszogatták érte az AMD-t, amíg megunták a hárítást és megcsinálták nekik. Fejlesztői könyörgés nélkül ilyet az életben nem csináltak volna.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#75) Malibutomi válasza mildwood (#73) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha pl. az MS tolni akarja ezeket a funkciokat ahogy a DX12-t meg konzolportokat, akkor kapalozhat az NV csak ertelme nem lesz.

(#76) Valdez válasza jacint78 (#67) üzenetére


Valdez
őstag

Azt ugye vágod, hogy a pascal nem jobb ipc-ben mint a maxwell? Jelenlegi előnye mind az órajelből ered?
Szerintem el tudnak érni a gcn4-el jelentős többlet teljesítményt, elég durva lenne ha ilyen komoly ugrással a gyártástechnológiában ne tudnának (még akkor is hacsak az órajeleket tornázzák fel ők is).

[ Szerkesztve ]

(#77) Abu85 válasza Malibutomi (#75) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha az MS annyira akarná ezeket PC-n látni, akkor áthozta volna őket a D3D12 mono API-ból a PC-s D3D12-be. De akkor ugye a konzol optimalizálásból eredő lényeges előnye csökkenne a PC-vel szemben.
Szeretik a PC-t no, de annyira azé nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#78) VTom válasza Abu85 (#77) üzenetére


VTom
veterán

A Microsoftnak mindegy, hogy konzol vagy PC, ők mindkét piacon ott vannak.

Nekik ez még kedvez is, mert könnyebb lesz az XBoxra fejlesztett játékokat áttenni PC-re, kevesebb befektetéssel fednék le a PC piacot is.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#79) R9DEON válasza VTom (#78) üzenetére


R9DEON
senior tag

A Microsoftnak mindegy, hogy konzol vagy PC, ők mindkét piacon ott vannak.

PC fronton mivel vannak ott én vagy 2 játékot tudok ha a Windowsra gondolsz meg teljesen lényegtelen mert azt játékok nélkül is megveszik.

(#80) zseko válasza Gpety (#39) üzenetére


zseko
veterán

"ezért volt bukta a Mantle is."
Úgy tűnik te sem vagy vele tisztában, mi értelme, vagy mi haszna is (volt) valójában a Mantle-nak.

(#55) R9DEON: mint vevő, mindig is jobban érdekel(t) az alacsony ár, mint az eladó 'érzékenysége' :) Akkor tudtál fejleszteni gépet relatíve olcsón. Most? Egy 7870OC helyett mit lehet kapni olcsón ami megérné a váltást? Semmit. 10-15% növekedés, az nem növekedés. Hát még 80+ ezerért. Minimum 30%.

HR24.hu

(#81) Z10N válasza Gpety (#39) üzenetére


Z10N
veterán

Ugye tudod, hogy amit leirtal annak a java resze netto hulyeseg :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#82) Z10N válasza jacint78 (#67) üzenetére


Z10N
veterán

Tenyleg fair dolog osszehasonlitani a teljesen ujat es az eggyel korabbit :U

Honnan tudod, hogy ugyan olyan uarch lesz. Ha nezted a slideokat akkor lathattad a nagybetus NEW feliratot. Egy leak ota pedig tudjuk, hogy "completely new".

En csak azt hallom a pascal ipc-ben nem nott a mxw2-hoz kepest es emiatt sokan fanyalognak is. Csupan orjellel, bruteforce-szal oldja meg a teljesitmeny kerdeset.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83) jacint78 válasza Z10N (#82) üzenetére


jacint78
addikt

Kutyából nem lesz szalonna..

type your text here..

(#84) Z10N válasza jacint78 (#83) üzenetére


Z10N
veterán

Ez aztan valasz volt a javabol. Ervelni mar nem is kell.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.