Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wyll


Wyll
őstag

Én is éreztem, hogy valami nem stimmel ezzel a filmmel :P
És leendő villamosmérnökként szintén tudatában vagyok az általad is említett problémáknak: energia előállítás, tárolás, szállítás, az alternatívnak mondott energiatermelési módok bajai, stb. Szóval jó az ilyen higgadt, rokon lélek által írt sorokat olvasni.

Btw: az mit jelent, hogy a (műszaki) technológia a szakterületed? Ez szakterületnek kicsit tág, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2) gaborbp


gaborbp
tag

Egyetlen kérdésem van: miért kell a dél-amerikai diktátorokat jólelkű, a népükért élni-halni vágyó vezetőkként bemutatni? Értem, hogy Amerika-ellenességük szimpatikus volt a film

Az a baj hogy a cikk írója tényként kezel mindent és el is hisz amit pl az esti híradókban mondanak nekünk. Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy minden az utolsó szóig igaz amit bemondanak hírként - azért igaz mert azt mondták?
Ma esti híreink: XY egy diktátor aki gyerekeket erőszakol meg és eszik reggelire de most a bátor és hős amerikaiak jól elkapták és a világ újra megmenekült. Biztos hogy diktátor volt? nem lehet, hogy inkább nem akart behódolni az amcsiknak? Na nem baj állítsuk be diktátornak és közöljük tényként.

A film második részében elhangzott részt valóban nagy sületlenségnek tartom én is - technika megold majd mindent stb. stb.

(#3) Carpio


Carpio
tag

A Zeitgeist első része nemcsak a pénzről szól, hanem a vallásról is. Ez a rész még két lábbal áll a földön és nagyon jól alátámasztja ezt az Inside Job is, amely Oscar díjat is nyert.
Az első részt mindenkinek kötelező lenne megnéznie, hogy ki mit hisz el belőle, az már egyénfüggő.
Írásod első részével nem értek egyet, mert igenis a pénz egy olyan eszköz lett mára, ami semmilyen értéket nem képvisel, tulajdonképpen virtuális és alkalmas arra, hogy a közgazdaságilag képzettebb emberek adósaikká tegyék a hozzá nem értő rétegeket. Viszont az, hogy a pénz azzá vált ami, az nem egy-két ember felelőssége (mint ahogy a Zeitgeist sugallja), hanem az emberekbe kódolt kapzsiságnak köszönhető.
Az írásod többi részével viszont egyetértek, a Venus Project már olyan szinten rugaszkodik el a valóságtól, hogy az egy laikus embernek is szembeötlő.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

A filmben vannak igazságok. Viszont rengeteg bullshit is. Ennek több oka is lehet(pl.félrevezette magát a készítő), de nekem az a változat tetszik a legjobban, hogy szándékosan összemosták az igazságot a bullshittel így téve hiteltelenné...:)

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Helyén kell kezelni az elhangzott dolgokat a Zeitgeist-ben, de összességében szerintem nagyszerű dokumentum/tényfeltáró film.

(#6) deathtania válasza Carpio (#3) üzenetére


deathtania
senior tag

az első rész vallásos része egy bullshit. középsuliban hittanból érettségiztem, de magát a részt nem fogadtam először ellenérzéssel, csak miután megnéztem gondolkoztam el rajta, hogy mekkora hülyeség, amit előadnak. a két dok filmet szerintem erős fenntartásokkal kell kezelni. ha az ember utánaolvasgat dolgoknak hamar rájön, hogy rengeteg baromságot halmoznak fel benne és nagy igazságként tálalják.

három szóval: grat az íráshoz. :K

www.brczart.hu

(#7) MrSummer


MrSummer
aktív tag

2001. október 7. zuzzúk le Afganisztánt (okokat nem részletezem, meg valósságukat sem)

16.06.2010

http://www.energiacentrum.com/news/lithiumban_gazdag_megszalt_terulet.html

Na szóval pumpálhatjuk kölcsönnel, adhatunk nekik munkát szarér húgyér (már bocs), és máris nem az övék a sok ásványkincs....

Aki nem látja a logikát az buta!

Dél Amerikát bejártam, Afrikának egy részét, közel Keletet és Kínát is! Szal láttam az amerikai rabszolgatartó társadalmat mindenütt.....

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#8) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jó ez, jó ez csak a nyaka véres az egésznek :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) pschio


pschio
őstag

szeretnék neked gratulálni Prophetic. te egy igazi adósrabszolga akarom mondani fogyasztó vagy, a rendszer kitűnő terméke, szorgos kis hangya. jól megtanultad a leckét. élvezd a szabad piacokat, fogyasszál amíg van mit. aztán ha az elfogyott megeheted a pénzed is :) így kell dédelgetni nemzetek pusztítóit. "vállveregetős szmájli"

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#10) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Szerintem abszolút nem elérhetetlen a Vénusz projekt által felvázolt városkép. Csakis addig elérhetetlen, ameddig a pénz játékban van. A pénz az ami a mai világot mozgatja és elbassza mindenkinek az életét, kivéve a felső 10.000-ret akik nem is akarnak változtatni az rendszeren, azért próbálják terelgetni minél jobban a nagy tömegeket.

Ha gondoljátok rengeteg más video is van még a Zeitgeist honlapján, pl.: egy van egy külön video azoknak is, akik azt mondják nincs meg a megfelelő technológiai fejlettségünk a Venus Projekt vagy valami hasonló megvalósításához. Szerintem kishitű az aki így gondolja. Csupán a pénz szab gátat mindennek... ha az el lenne törölve és nem attól függne minden, akkor úgy haladna a fejlődés mint a karikacsapás. Mindenki azt csinálná amit szeretne és aki azt csinálja amit szeret, az sokkal nagyobb hatásfokkal dolgozik mint aki csak pénzért dolgozik, de amúgy utálja a munkahelyét... sok ilyen van sajnos.

Aztán a spiritualitásról és a tudományról némi video azoknak akik azt mondják nem kapcsolódik a kettő. Szerintem érdemes megnézni.

A Venus projekben csak szemléltető jelleggel vannak az épületek feltüntetve. A városképet amit felvázolnak bármilyen stílusú épületekből fel lehetne építeni, a lényeg nem az épületek formáján vagy kinézetén van, hanem azon, hogy el lehetne érni h a mai munkák túlnyomó részét gépek végezzék helyettünk. A környezetet pedig nem szennyeznénk halomra ha megújuló energiaforrásokat használnánk. Szerintem nézegessétek a videókat és attól, hogy egy 2 órás filmben nem volt idő mindennek a részletes kifejtéséhez még nem kell lehúzni a filmet. Ha az emberek túlnyomó része merész elgondolások nélkül belenyugszik a jelenlegi rendszerbe, akkor tényleg nem lesz soha fejlődés és minden marad az utópia szintjén. :(

(#11) Lord Dragon válasza pschio (#9) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Egyet értek ezzel én is, csak nem akartam ilyen keményen megfogalmazni. :U

(#12) MrSummer válasza Lord Dragon (#11) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Az én hozzászólásom, azért olyan rövid, meg összevissza, mert sajnáltam az időt... Amúgy jó mások véleményét is látni, de azért tényleg furcsa, hogy egyből két műszaki ember is ugyanazon a nem megfelelő véleményen van,..

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#13) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Ja és a címről amit adtál:

"Zeitgeist - agymosás mesterfokon"

ehhez annyit fűznék még hozzá, hogy az agymosás mesterfokon pontosan az, amibe te is belenyugszol. A Zeitgeist videók próbálják felnyitni az emberek szemét, több kevesebb sikerrel. Ezért csinálja az elnyomó gépezet ennyire sikeresen a munkáját, mert az agymosást ami mesterfokon űznek a divat, a pénz, a reklámok, médiák és egyebek segítségével, azt te is bevetted és meggyőződéssel élsz a szerint nap mint nap. Elhitetik veled, hogy a világ olyan, hogy hiányban kell élni és nincs mindenki számára több mint elég mindenből. A TV az meg no comment.... néhány éve egyszerűen úgy éreztem nekem nincs szükségem TV-re, annyi hülyeséget sugároznak nap mint nap... kb 6-7 éve nincs TV-m asszem, de nem is hiányzik h a sok hazugságot meg manipulálást (más szóval reklám) hallgassam. Filmet számítógépen is lehet nézni, meg zenét hallgatni is.

[ Szerkesztve ]

(#14) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Most hallok erről az egészről először, de azt kell mondjam, így amit elolvastam, sok igazság van benne, de az hogy majd megújuló energiával lássuk el az egész bolygót, hát nevetséges.

PS4

(#15) Lord Dragon válasza mrhitoshi (#14) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Ugyan miért azt az egyet mondd meg? :DDD :C

Csak most csak neked újra belinkelem, hogy lásd: [link] van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#16) lapa


lapa
veterán

én nem láttam a filmet, de ezzel pl mi a baj:

"Lassan csak eljutunk a lényeghez. Most, hogy ismerjük szörnyű világunk összes problémáját, megtudhatjuk, mi a megoldás. Először is kiderül a kapitalizmus soha nem ismert titka: a cél valójában a profit, és a szűk elit jólétét milliók bérrabszolgasága garantálja, mesterséges hiány (!!!) létrehozása segítségével. Máskülönben - és ezt most idézőjelbe teszem, akkora ökörség -, máskülönben "nem lenne profit, hiszen ha nem volna hiány, kereslet hiányában nem tudnánk eladni a dolgokat és nem lehetne profitunk"."

(#17) Sanya


Sanya
nagyúr

közgazdaságtant hallgatott valaha a kedves cikkíró?
mert úgy fogalmaz a szerintem résznél, mintha egy közgáz professzor veszett volna el benne (s amelyet kétlek).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) lapa válasza mrhitoshi (#14) üzenetére


lapa
veterán

ezzel csak annyi a baj, hogy ez technológiailag lassan lehetséges lenne, csak nem célja a rendszernek a függelem feloldása.

persze ez megint olyan, hogy hülyének leszek nézve emiatt. ezért inkább úgy fogalmazok, hogy lehetséges lenne olyan életvitelt folytatnunk, amely már közelít a fenntarthatóhoz.

(#19) mrhitoshi válasza Lord Dragon (#15) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Akárki akármit állít, szerintem ezekhez nem vagyunk elég fejlettek, hogy normális méretben, nem pedig több tíz négyzet km-es parkokban álljanak a napelemek, szélerőművek, hogy elegendő energiát állítsanak elő. Én a hidrogén cellákra esküdök. :DD

(#18) lapa : igen, pontosan, nem célja senkinek se a megújuló energia források, ezért tart ott ahol. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#20) Lord Dragon válasza mrhitoshi (#19) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Látom nem nézted meg a videót amit odatettem... azért írsz olyanokat, hogy több 10 négyzet kilométer helyet foglaljanak a napelemek meg a szélerőművek. :))

Ha nem nézed meg és nem nézel utána még úgy se, hogy csak rá kell kattintani és semmit se kell keresni, mert belinkelem, akkor fölösleges többet írnom a hozzászólásaidra. :))

[ Szerkesztve ]

(#21) MrSummer válasza Lord Dragon (#20) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Kínában már most a nyugati hegyek közt, minden völgyben több ezer széturbina üzemel!!!!!

Ez gyakorlatilag több atomerőmű völgyenként..... ezeken a területeken csak szél és sziklák vannak. Tengerekről nem is beszélve...

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#22) Lord Dragon válasza MrSummer (#21) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Így van... a föld területének 70% -a vizes rész, 30% -a szárazföld (körülbelüli érték)

mrhitoshi -nak:

Szerinted az egész terület 70%-a elég lesz hullám erőműveknek, szél erőműveknek, naperőműveknek egyéb bármilyen megoldásoknak? És erre csak rájön az a rész, mely a szárazföldből nem lakható igazán. Sivatagok, sziklás részek stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#23) MrSummer válasza Lord Dragon (#22) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Igazából a napot lehet el kell felejteni, de amíg a föld forog szél lesz.....

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#24) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

A következő kérdés mindenkinek szól:

Szerintetek a cikkíró ( prophetic ), csak azért regisztrált ide, hogy sok embernek elmondhassa, hogy agymosásnak tartja a zeitgeist videókat? :DDD Vagy csak elméleteket gyártok az is lehet.... Csak azért mert 3 napos újonc jelenleg... De végül is még megváltozhat a cikkíró véleménye is bármiről, szóval aggodalomra semmi ok. :P

[ Szerkesztve ]

(#25) Lord Dragon válasza MrSummer (#23) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Elég sok választási lehetőség van megújuló energiaforrásokból és akár ki is lehetne hagyni a napot, de a napenergia hasznosításra is több elmés megoldás van, te is megnézheted nyugodtan a videót amit linkeltem, az első 5 percben csak napelemes cuccokról van szó, 5 percet talán megéri rászánni. Persze sok más is van még benne. [link]

[ Szerkesztve ]

(#26) mrhitoshi válasza Lord Dragon (#22) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Végig néztem a videót. Az előző hsz.-ban volt egy erős túlzás, de a lényeg ugyan az, még mindig nagy terület kell ezeknek a technológiáknak, de jó látni hogy valakiknek érdeke ez, és foglalkoznak vele. :)

Szerk.: ami a legjobban megfogott a videóban, az a vákuumban történő vasutas utazás. Szívesen kipróbálnám. :DD

[ Szerkesztve ]

PS4

(#27) rep3at


rep3at
őstag

Már meg is nézem, sajnos ismerősek nekem ezek az agymosó filmek, sokszor tényleg azonosul velük az ember.

Forward thinking. كرر

(#28) Lord Dragon válasza mrhitoshi (#26) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

De úgy állítod be a nagy területet, mintha nem lenne elég terület a megvalósításhoz. Nem értem honnan veszed ezt a hülyeséget. :))

A tengereken meg az űrbe annyi hely van mint állat. :))

Nem valakiknek az érdeke, hanem mindenkinek érdekel lenne az egész földön, hogy környezetbarát megújuló energiaforrásokból termeljük az energiát.

[ Szerkesztve ]

(#29) Lord Dragon válasza rep3at (#27) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Borzasztó milyen szűk látókörűek és gondolkodásmódúak egyes emberek. :(

[ Szerkesztve ]

(#30) dabadab válasza hemaka (#5) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem eleg problemas tenyfeltaronak nevezni egy olyan filmet, ahol az allitasok jo resze nem igaz, mert vagy feligazsagokbol epit fel valami hazugsagot, vagy szimpla hazugsag.

Az mondjuk itt a topikban is latszik, hogy azok latjak olyan hihetetlenul nagyszerunek ezt a filmet, akik sem a film megnezese elott, sem utana nem vettek a faradtsagot, hogy a film altal erintett teruleteket barmi komolyabb modon megismerjek.

A Zeitgeist azoknak az onallo gondolkodasra keptelen fogyasztozombiknak szol, akik barmit elfogadnak, ha kiskanallal, puresitve a fejukbe toltik, foleg, ha ra van nyomva a "Rendszerellenes! Ettol leszel EGYENISEG!"-pecset. Ok minden ketseget kizaroan elvezettel fogyaszthatjak, mert nem zavarja meg ebben oket a muveltseguk vagy a kritikai gondolkodasmodjuk.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) Lord Dragon válasza dabadab (#30) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Én pont úgy látom, hogy azok akik elítélik, azok nem veszik a fáradtságot, hogy utánanézzenek, hogyan lehetne megvalósítani az alábbi dolgokat. :C

Aki lépni akar, az azon töri magát, hogy utána nézzen miként lehetne elérni a változást, nem azon, hogy érveket keressen, hogy miért hagyjunk mindent úgy, ahogy van. Ez igazából ennyi...

Teljesen mind1, hogy a rendszer ellen harcolsz, vagy a rendszer szerint élsz, mert így is úgy is a rendszertől függ az egész életed. Éppen ezért én nem ítélem el a mai rendszert egy darabig jó volt, de mára már nem fenntartható egész egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#32) dabadab válasza Lord Dragon (#31) üzenetére


dabadab
titán

Ne hulyits. A Zeitgeist filmek arrol szoltak, hogy a keszitojuk osszeszedett par, mar regota terjengo ocska osszeeskuves-elmeletet, aztan vkonnyen fogyaszthato, csinosan csomagolt termeket csinalt beloluk.

Egyebkent meg milyen "alabbi dolgokat"? A vegtelen emberi hulyeseget? :D

Aki lepni akar, annak eloszor is meg kellene tudnia, hogy hol all. Aki a Zeitgeistbol tajekozodik, az mar a kiindulopontot sem ismeri es jol lathatoan semennyire sem tori magat, hiszen egy filmet megnezni nem tul nagy munka, ellentetben azzal, ha rendes kozgazdasagtani ismereteket akar szerezni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) Kassadin válasza lapa (#18) üzenetére


Kassadin
addikt

Amíg van kőolaj->benzin, ami hatalmas profitot termel a mamutvállalatoknak, addig minek is bármin változtatni. Földgáz dettó. Nálunk is lehetne egyes helyeken lakásokat fűteni a geotermikus energiával.

[ Szerkesztve ]

(#34) Lord Dragon válasza dabadab (#32) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Alábbi dolgok alatt természetesen arra gondolok, amiket a videókban tálalnak. Egy megvalósítható jobb rendszert körvonalaznak benne, szerinted melyik részét nem lehetne kivitelezni? És ne gyere te is az energia ellátással, mert számtalan megoldás van rá, csak érdek nem fűződik hozzá amíg valaki milliárdokat keres a kőolajból ami úgyis elfogy előbb utóbb. De ez csak azért van mert a pénz irányít jelenleg még, ami mögött az ég adta világon semmi nincs. Annyi van mögötte, mint amikor ráírom egy szalvétára, hogy 1000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#35) dabadab válasza Kassadin (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Nálunk is lehetne egyes helyeken lakásokat fűteni a geotermikus energiával."

Futenek is. Errefele egy komplett lakopark epult geotermikus futessel ill. az ujonnan epulo tarsashazak egy reszenel is ez van, legalabbis ott, ahol a leendo lakok meg tudjak fizetni a kezdeti beruhazast.

DRM is theft

(#36) dabadab válasza Lord Dragon (#34) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, aki azt hiszi, hogy a villamot Zeusz szorja, azt inkabb nem kernem fel arra, hogy villamharitot tervezzen.

DRM is theft

(#37) Lord Dragon válasza dabadab (#35) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Látod és megint a pénz... kezded már kapizsgálni, hogy miért elavult ez a rendszer? ha a pénzt kivonnák a forgalomból minden megvalósítható lenne. A pénz csak korlátozza a fejlődést, de nem segíti.

[ Szerkesztve ]

(#38) Kassadin válasza dabadab (#35) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezt nem is tudtam. Csak sajnos nem annyira elterjedt, mint a fosszilis energiahordózok.

[ Szerkesztve ]

(#39) Ivan15 válasza mrhitoshi (#19) üzenetére


Ivan15
senior tag

Nem lattam a filmet, de ez igy, hogy "az egesz bolygot" tenyleg naiv, mindenesetre Nemeto-ban -nem tudom hogy ezzel kapcsolatban mennyi info van Mo-n a hirekben- kitüzött cel a 100%-os megujulo energia. Pl. 2022-ben lekapcsoljak az utolso atomerömüvet (a zöldek ezt korabban, mar 2017-ben akarjak), es sztem ahogy imerem öket kb. 2030-ig mindenkepp az utolso fosszilis (szen) erömüvet is leveszik.
Mi lesz 2050-ben? 100%-ban megujulo energia. Ott. De nem az egesz vilagon. A szelerömüvek hatasfoka az utobbi 10 evben megtöbbszörözödött. Nem ertek hozza, de mar vannak 5 ill. 8 MWatt teljesimenyüek probaüzemben ugyanazokon a területeken ahol 10 eve csak 2MWatt soknak szamitott. Ez a terület gyorsan fejlödik.
Az en haztartasomban minden elektromos eszköz ma most mar 100%-ban megujulo energiaval megy, pedig nagyvarosban elek (München), es nincs napelem a hazon, Nehany honapja valtottam at az Ökostrom-ra gggggg. Ezen 100%-os megujolon semmi utopisztikus nincs. Ez teny, a fogyasztok nagy resze mar a varosban öko-ra valtott.

A penzzel meg nem ertem hogy mi a gond, de ez mindegy is. Meg azt sem, hogy miert lesz jobb a vilag a Venusz projekt szerint, ha az embereknek nem kell dolgozniuk. Talan egymast baszogatnak csak unalmukban... :)

[ Szerkesztve ]

(#40) pschio válasza mrhitoshi (#14) üzenetére


pschio
őstag

istenem de szűk látókörű vagy. ülj le egyes! :W

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#41) pschio válasza mrhitoshi (#19) üzenetére


pschio
őstag

de ahhoz elég fejlettek vagyunk, hogy az emberi hajszálnál vastagságánál jóval kisebb tranzisztorokat gyártsunk? nem tévedek sokat amikor azt mondom, hogy nap mint nap használod te is ugye? itt inkább te nem vagy fejlett. agyilag biztosan nem...

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#42) Kassadin válasza Ivan15 (#39) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha nem lenne pénz, lenne valami más, ami értéket képviselne. Adnál 5 tojásért 5 krumplit vagy mi lenne...Szóval szükséges mindenféleképpen.

Szerk: Általánosságban akartam írni, nem neked. Azoknak akart menni, akik azt hangoztatják hogy feszítsük keresztre a pénzt használókat.

[ Szerkesztve ]

(#43) Ivan15 válasza Kassadin (#42) üzenetére


Ivan15
senior tag

:)) :F

(#44) lapa tv-ben dokumentumfilm bemutattak üzemet, ceget, ahol ezeket gyartjak, es ott a müszakvezetö mondott vmi ilyesmit. Regebben lattam az 5MW-ban biztos vagyok a 8-re nem mertnek esküdni

[ Szerkesztve ]

(#44) lapa válasza Ivan15 (#39) üzenetére


lapa
veterán

A szelerömüvek hatasfoka az utobbi 10 evben megtöbbszörözödött

ezt a brilliánst vajon hol olvastad?

(#45) moha21 válasza Lord Dragon (#22) üzenetére


moha21
addikt

Azért tárolgatni nem olyan egyszerű a szélenergiát ( sem ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#46) frescho válasza MrSummer (#12) üzenetére


frescho
addikt

"nem megfelelő véleményen"

Ezt mar halottam valamikor. Igaz, akkor a tanar a Szovejtunioval szembeni kritikat illette hasonloan.

Az agymoso idealista megkozelites nem veszi figyelembe a gazdasagi, technologiai,de meg a szociologiai alapokat.

Gazdasagi alapokat hanyagolnak el. Olyan befektetesekre osztonoz, ami soha nem fizetodik ki meg akkor sem, ha nem csak a kozvetlen gazdasagi hatasokat vizsgaljuk. A topicban emlitett legures terben suhano vonat egy tokeletes pelda erre. A palya eloallitasa, fenntartasa tobb energiat igenyel, mint amennyit megsporol.

Talan erdemes elgondolkozni, hogy a par muszaki lat olyan technologiai pontot, amik erosen megkotik a zold energiat. Ilyen lehet a decentralizacio miatti vezerles, a termeles esetlegessege, a tarolas problemaja es a zold energiaval szembeni ellenallas. Az utobbi lehet penzugyi (tobbe kerul fajlagosan) es erzelmi is (elcsufitani vizeromuvel a Dunakanyart)

Idealista feltetelezes a kaszt/osztaly nelkuli csoport. Ez azonban lehetetlen, mert emberek vagyunk. Munka mindenkeppen lesz, mert a gepeket is iranyitani, szervezni, szervizelni kell, meg ha a jelenlegi fizikai munka nagy reszet at is veszik. ugyanigy kell oktatas, nyilvantartas... Viszont nem fog senki sem dolgozni csak a munka kedveert. Megfigyelheted itthon, hogy megfelelo osztonzes nelkul inkabb segelybol nyomorog a tarsadalom jelentos resze, mert a szamukra elerheto munka nem jelent elorelepest. Magyaran iszonyu mennyisegu hered lenne, ha nem szoritod ra oket a munkara, azonban ekkor a rendszer eletkeptelen. Ha viszont premizalod a dolgozkat, akkor kialakul egy uj kaszt, akik tanulnak es vagyonnal rendelkeznek a tobbiekhez kepest. A premizalast valamivel ki kell fejezni, amire ott a penz pl. hogyan szuntetned meg? Mit vezetnel be helyette?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#47) lapa válasza dabadab (#35) üzenetére


lapa
veterán

biztosan geotermikus? nem talajszondás hőszivattyús? nem mindegy.

(#48) Lord Dragon válasza Ivan15 (#39) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Nos még egy példa, a megújuló energiák hatékonyságára.

A pénzzel az a baj, hogy korlátozza a fejlődést. Sokáig nem volt baj a rendszerre de mára már elavult a pénz alapú rendszer. valójába semmi szükség pénzre. Az emberek nem baszogatnák egymást unalmukban. Mindenki csinálhatna amit szeretne. Gondolj a gyerekkorodra. Egyik évről a másikra semmit sem dolgoztál és unatkoztál vajon? Szerintem nem ... élvezted életed minden percét (magamból indulok ki amikor gyerek voltam). Nem azért építettél hiper-szuper legó autót vagy várat vagy akármi mást, mert valaki fizetett érte, hogy "találj ki valamit" hanem maga az alkotás volt az öröm. A "fizetséged" az volt hogy sikerült megépítened. Szárnyalna a fejlődés pénz nélkül. Mindenki azt csinálná amit szeret és nem kellene amiatt aggódni, hogy miből kellene pénzt szerezni, hogy ne haljunk éhen, akkor váltogatnád a pihenést és kikapcsolódást azzal az építő tevékenységgel, ami a hobby-d. Akár programozni szeretsz akár kertészkedni, akár új dolgokat feltalálni vagy a már meglévőket tökéletesíteni, biztosan minden ember ért valamihez és szeret valamit. :) És erre lehetne építeni, mert így biztos a legjobb ötletek születnének minden téren folyamatosan. A pénzkeresés teljesen elvonja az emberek figyelmét arról, hogy élvezni is lehetne az életet csak változtatni kéne a rendszeren, mert a jelenlegi rendszer már nem állja meg a helyét. :)

(#49) lapa válasza moha21 (#45) üzenetére


lapa
veterán

mi lenne, ha egyszerűen csak belinkelnénk a múltkori hasonszőrű topikot? megspórolnánk 250 szájtépőset "nem lehet" <--> "deigen" témában.

(#50) Kassadin válasza Lord Dragon (#48) üzenetére


Kassadin
addikt

Ki javítaná meg tegyük azt fel a mosógéped? És mit adnál neki? Meghívnád ebédre vagy nem értem mire akarsz ezzel kilyukadni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.